MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Ie klasse B: VogelenzangD.S.S. V.V.L.—B.S.M. 3—4: D.O.S.—Sta Martinus 22 (prot. v. D.O.S.); ConcordiaVan Nispen? Res. Is kl. A: De Meer IILisse II 3—1. Se klasse B: S.M.C.—D.O.S. II 2—4; K R.V.—N.V.C. 1—2; S.J.C. II—Geel Wit II 61; Leiden IITeijlingen II 40. 3e klasse B: ForeholteA.S.C. 30; V.V.S.BAdolf Kolping 20; Meerburg St. Bernardus 21; R.W.D.Majella 81; S.N.A.Steeds Hooger 11. Res. 3e k 1. D: B.S.M. II—D.O.S. IV 21; Lisse IVOnze Gez. III 31. Res. 3 e k 1. *E: N.V.C. II—Concordia II 2—0; DOS. III—Foreholte II 1—1; Teij lingen III—S.J.C. III 1—15. 4e klasse A: D.S.V.—A.V.B.?; Nic. BoysKolping Boys 12: O.D.I.O.D.V. 9—0. 4e klasse B: D.S.S. IIIv. Nispen II 1—9. Res. 4e k 1. F: v. Nispen IIIConcor dia III 1—5. Res. 4e k 1. G: Adolf Kolping II Steeds Hooger III 53; Kolping Boys II S.M.C. III 04: St. Bernardus IIV.V.L. II 1—9; S.M.C. V—K.R.V. II 0—5. Res. 4e k 1. H: Steeds Hooger IINic. Boys II 10—0; Majella II—V.C.H. II 0—7; A.V.B. II—O.D.I. III 1—1. Res. 4e k 1. I: Leiden III—S.M.C. II 2—1; A.S.C. II—V.V.L. II 0—5. Vriendsch.: R.W.D. IIV.C.H. I 43. AFDEELING ZUID. 2e klasse A: A.V.V.Valkeniers 35. 2e klasse C: Donk III—V.E.P. II 4—1. 3e klasse B: V.E.P. Ill—E.S.T.O. II 31; Alph. Boys IITrekvogels II 20. R es. 3 e k 1. A: L. en Sn. III—A.V.V. II 2—2. Res. 4e k 1. A: St. Michael III—A.V.V. III 4—3. Res. 4e k 1. C: H.V.C. II—A.V.V. IV 6—1. Junioren-competitie District Leiden. A: R.W.D. aTeijlingen a 14; D.O.S. a K.R.V. a 24; Foreholte aN.V.C. a 1—0. B: St. Bernardus aMeerburg a 43; Kolp. Boys aLeiden a 13; V.V.L. a N.V.C. b 9—1. C: K.R.V. cTeijlingen b 19; N.V.C. c —V.V.L. b 4—0. D: O.D.I a—D.O.S. b 1—6; Majella— Adolf Kolping a 04; Nic. Boys aV.C.H. a 1—0. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. R. K. Sportver. „N.V.C.". De ontmoetingen welke gisteren hebben plaats gehad zijn zeer gunstig voor N.V.C. geweest. Ons le elftal won zooals wij dach ten met 21 van K.R.V. I. wat zij heusch niet cadeau kreeg daar K.R.V. I zeer goed speelde. N.V.C. 2 ontving om 2.30 uur Concordia 2 uit Hillegom. Deze wedstrijd was van be gin tot het einde zeer spannend. Precies op tijd blaast scheidsrechter v. Dillen de ploe gen binnen de lijnen. N.V.C. 2 trapt af en Concordia 2 neemt over.- Van weerszijde gaat het spel snel op en neer, gepaard met mooie aanvallen. Als 't spel 20 minuten oud is, onderneemt N.V.C. 2 een zeer vlugge aanval, een voorzet van rechts en de links binnen geeft N.V.C. de leiding (10). Con cordia, niet ontmoedigd, zet menige aanval op maar de achterhoede, in 't bijzonder N.V.C.'s keeper, is in vorm. Even voor rust weet de rechtsbinnen van N.V.C. no. 2 in de touwen te jagen. Na de thee hetzelfde mooie spel met Con cordia iets in de meerderheid, daar een speler van N.V.C. 2 het veld verlaten moest wegens een oude blessure. Met dezen stand kwam het einde, al had Concordia ten volle een tegenpunt verdiend. Zij toonden zich prettige verliezers. Scheidsrechter v. Dillen leidde zeer cor rect en hem zien wij gaarne terug. Junioren: N.V.C.a verloor in Voorhout van Foreholte a met 10. N.V.C.b ging met 9 man naar V.V.L.a in Voorschoten en moest met 91 het onderspit delven. En onze adspiranten N.V.C.c wisten van V.V.L. b eveneens van die kleine pukken met 40 te winnen, ook deze hadden beslist een tegenpuntje verdiend, werkelijk was dit een pittige wedstrijd en wij sporen een ieder aan ook voor onze Junioren meer be langstelling te toonen. R.-K. Voetbalver. „St. Bavo". Het is V. V. S. B. wederom gelukt de overwinning te behalen, en is op eigen terrein nog ongeslagen. Adolf Kolping heeft goed partij gegeven ep, tot het eind signaal gewerkt om doelpunten te maken, doch de V V. S. B.-achterhoede heeft kra nig weerstand geboden. Voor de rust doel punt de linksbuiten van V. V. S. B. met een goed schot en benut de back een te recht toegekende penalty, waardoor de stand op 20 werd gebracht. In de tweede helft waren beide partijen beurtelings in den aanval doch doelpunten bleven uit. De scheidsrechter leidde uitstekend. R.K. Sportver. Adolf Kolping". .Het eerste elftal ging naar Noordwijker- hout om daar den strijd aan te binden te gen Bavo I. Jammer dat Kolping met drie invallers moest beginnen. Na een kwartier spelen nam Bavo de leiding en spoedig hierop vergrootte zij deze uit een penalty. Na de rust bracht Kolping het Bavo-doel eenige malen in gevaar, doch tot doelpun ten kwam het niet. Einduitslag 20 voor VVSB. Het was een aangename wedstrijd, en wat hebben we daar fijn genoten van de comfortabele inrichting. Hulde. Thuis wisten onze reserves te winnen van Steeds Hooger en onze Junioren kwa men met een klinkende overwinning van Oude Wetering. R. K. Sportver. „D.O.S." In een wedstrijd, waarin D.O.S. een over weldigende meerderheid uitdrukte, heeft zij met St. Martinus kennis gemaakt. Dank zij het werk van den Amsterdam- schen keeper, konden zij den stand gelijk houden; ontelbare malen voorkwam hij zeker schijnende doelpunten, terwijl na een half uur spelen St. Martinus bij een snelle aanval de leiding nam. (01). Dit was ech ter van korten duur, want Bosman krijgt even later den bal goed aangegeven en thans heeft de St. Martinus-keeper geen schijn van kans (11). Met dezen stand wordt gedraaid. Nu wegen beide partijen tegen elkaar op. doch doelpunten komen niet. Weer is het St. Martinus dat de leiding neemt (12), doch ook dit verandert bijna onmiddellijk weer, want als Hoogeboom goed voor geeft, kopt Bosman buiten be reik van den keeper den gelijkmaker in. (22). Dan komt D.O.S. geweldig opzetten en belegert het St. Martinus-doel, doch ook thans weet hun doelman alle schoten te keeren of over te stompen. D.O.S. is geheel op de St. Martinushelft, en zelfs de rechts back Zwartelé lost een schot op doel, doch niets helpt. Bij een scrimmage in het be ruchte gebied bewerkt een der St. Martinus backs den bal met de handen, doch de scheidsrechter laat doorspelen, omdat het z.i. geen opzettelijk geval was. Na den wed strijd werd hiertegen door D.O.S. geprotes teerd, de penalty werd ingeschoten. D.O.S. 2 vergat in zooverre de gastvrij heid van S.M.C. I, dat ze beide puntjes mee naar huis namen 24. D.O.S. 3 speelde gelijk tegen de Forehol- te-reserven en D.O.S. 4 verloor slechts met 2—1 van B.S.M. 2. R.-K. Sportver. „S. M. C." Het uitgebreide programma heeft gis teren vele teleurstellingen opgeleverd. Te beginnen bij het le elftal, dat tegen DOS II speelde en tegen het open spel van DOS net opgewassen bleek. Als te kwart voor drie beginnen wordt geblazen, opent DOS direct een offensief op het SMC-doel, even spoedig gevolgd door een tegenoffensief. Als het spel nog geen 10 min. oud is, is het S.M.C. dat de 'score opent. De vreug de is echter van korten duur, want 3 mi nuten later ligt de gelijkmaker in het S. M.C.-doel. Vol goeden moed wilde S.M.C. het spel in handen houden, maar de DOS- combinatie is beter in afwerking en het verwondert ons niet als DOS de leiding weet te bemachtigen en eer een half uur is gespeeld is de stand 31 voor DOS. Nog vóór de rust weet de invaller-linksbuiten den achterstand te verkleinen tot 32 voor DOS. Dachten we dat S. M. C. na de rust al het mogelijk in het werk zou stel len om er zonder kleerscheuren af te ko men, dan hebben we ons vergist. Wel zweefde de bal herhaaldelijk in de nabij heid van het DOS-doel, maar zelfs de mooiste kansen gingen door louter pech verloren. In deze periode had SMC beslist eenige goals verdiend. Het laatste kwartier werd alles er op gezet althans nog gelijk te maken en werd de verdediging ver zwakt. Dit bleek een groote fout te zijn, want DOS maakte van de gunstige gele genheid gebruik een vierde doelpunt te maken waarmede SMC de wedstrijd ver loor. Scheidsrechter Heuzen floot op z'n gewone manier. Het tweede bracht het er evenmin best af. Wel wist dit elftal nog voor de rust met 31 de leiding te nemen, maar door het niet toekennen om onbekende redenen werden twee doelpunten niet toegekend en verloor S.M.C. II ten slotte met 21. van Leiden III. SMC III deed het beter en won de wedstrijd tegen Kolping Boys II met 40, terwijl het 4e niet opgewassen bleek tegen het te sterke K. R. V. II in deze af- deeling. Daar reeds weer meerdere leden aan de indoortraining deelnemen, verzoe ken we de overigen nog eenmaal er ook eens aan te denken door deelname dit aan tal nog grooter te maken. R.-K. Sportver. „Van Nispen". Daar de wedstrijd Concordia IVan Nis pen I op verzoek van Concordia werd af gelast, in verband met de te Hillegom te spelen wedstrijd tusschen de beide plaat selijke vereenigingen HillegomHillinen, was het eerste vrij. Het tweede speelde uit tegen D.S.S. 3 en maakte de gastheeren in met niet minder dan 91. Het derde speelde thuis een onbeholpen partijtje voetbal tegen Concordia 3 en verloor met 51, welke score, dank het dito spel van Concordia en fraai werk van den V. N.- doelman A. de Winter, niet hooger werd. Na een kwartier spelen neemt Concor dia de leiding, terwijl Cor de Winter nog voor rust gelijk weet te maken (11). Na de rust zien wij Concordia gedurende drie kwartier op de V. N.-helft spelen maar doelpunten blijven door het slordige spel aan beide zijden voorloopig uit. Dan neemt Concordia de leiding en voert deze op tot 51. E. Pompe wordt tot overmaat van ramp wegens ongeoorloofde opmerkingen tegen den scheidsrechter naar de kleedka mer verwezen, zoodat V. N. met 10 man verder moddert. Jammer was zulks wel, daar Pompe een kalm bezadigd speler is. Wanneer scheidsrechter v. d. Werf einde blaast, heeft Concordia meer gekregen dan haar toekomt. De junioren verloren te Vijfhuizen met 41 van de D. S. O.-junioren. R.-K. Sportver. „Rood-Wit". De beide senioren-elftallen bleven op 't goede pad voortgaan. Op 't Sportpark werd Majella II 't kind van de rekening en moest met een zware nederlaag naar huis keeren 81. Het tweede speelde eveneens een uit stekend partijtje voetbal, aan spanning ontbrak het in Hoogmade niet, maar ten slotte triumfeerden onze reserven met 43 De junioren stonden met een onvolledig elftal op 't veld en verloren wat dan van zelfsprekend is met 14. R. K. Sportver. „V.V.L." Gisteren speelde het 1ste elftal den thuis wedstrijd tegen B.S.M. en moest het onder spit delven met 43. Hoewel het spel ge lijk op en neer ging, konden de onzen het niet tot een gelijk spel brengen. Met de rust was de stand 31. Na de thee pakt V.V.L. beter aan en het mocht haar geluk ken den achterstand te verkleinen tot 43. Het 2de bracht het er beter af en won van A.S.C. II met niet minder dan 50. Het 3de boekte een 41 overwinning op St. Bernardus. Onze a-Junioren brachten het er beter af dan verleden Zondag en klopten N.V.C.b met niet minder dan 91. De b-Junioren brachten het er tot nog toe niet best af en verloren van N.V.C. met 40. Laat de moed niet zakken, maar blijft spelen tot het eind van den wedstrijd. R.K. Sportver. „A.V.V." Het le elftal speelde op eigen terrein te gen Valkeniers I. Als om pl.m. 2.30 uur cie scheidsrechter beginnen blaast, ontwikkelt zich terstond een vlug en aantrekkelijk spel, waarbij beide doelen om beurten in gevaar zijn, doch de resp. verdedigingen blijven voorloopig meester van het ter- ren. AVV blijft echter aanvallen en einde lijk weten zij met een mooi schot de lei ding te nemen (10). Valkeniers laat zich hierdoor echter geenszins ontmoedigen en belaagt voortdurend het AVV-doel en ein delijk weten zij den gelijkmaker in het AVV-doel te plaatsen. Nog voor de rust weet echter AW de leiding te heroveren 21 en ofschoon Valkeniers nog herhaalde pogingen doet voor de gelijkmaker, de AVV verdediging geeft geen krimp en met 21 voor AVV breekt de rust aan. R.K. Sportver. „Meerburg". Zondag speelde Meerburg I een thuis wedstrijd tegen St. Bernardus uit Hazers- woude. Van den aftrap wordt flink aange pakt van beide zijden. Meerburg krijgt de eerste corner te nemen, maar dit levert geen doelpunt op. St. Bernardus komt ook flink opzetten en door een klein misver stand in de achterhoede werd 't 10 voor ae bezoekers, maar onmiddellijk daarna gaf de midvoor van Meerburg den keeper 't nakijken (11). Na de thee pakte Meer burg wederom flink aan en wist den stand te brengen op 21, waarmede 't einde aanbrak. De Junioren a brachten het er niet beter af en moesten een 34 nederlaag slikken tegen St. Bernardus Junioren. R.K. Sportver. „Alphensche Boys" Het eerste elftal had gisteren rust, ter wijl junioren en het tweede elftal beide 'n thuiswedstrijd hadden. De junioren hebben 't in deze afdeeling zwaar te verantwoorden, want ook gisteren werd 't weer 'n nederlaag. We zullen pro- beeren voor 't volgend seizoen 'n meer pas sende afdeeling te krijgen. Nu dus nog maar pleizierige wedstrijden spelen om groote nederlagen te ontgaan. Als om 1 uur Legonnen wordt, is 't gauw bekeken, dat onze kleine voorhoede-speler tegen de groote jongens van de Unio-achterhoede niet veel zuilen kunnen inbrengen. De Unio-jongens leverden een mooi spel letje en dat gaf met hun physieke meer derheid een voorsprong van 30 met de rust. Toch gaven onze jongens 't niet ca deau en wisten meermalen de Unio-keeper aan 't werk te zetten. Met meer samenspel en vlugger bij den bal zijn, had de neder laag (50) niet zoo groot behoeven te zijn. Wcest goede verliezers hè! Het tweede elftal ontving de Trekvogels- reserven. Het was een zeer aantrekkelijken strijd,'zonder al te groot krachtverschil. De eerste aanvallen zijn voor de Trekvogels, doch daarna wordt langen tijd het Bcs- koopsche doel bestookt, de strijd verplaatst zich naar de vijandelijke helft, welk offen sief eindelijk beloond werd, toen de links buiten mooi voorgaf, de middenvoor tac tisch de bal liet gaan en de toeloopsnde rechtsbuiten het vonnis voltrok. Nog even ging het wat gelijk op, toen de rust inging. Na de thee bleek, dat de Trekvogels nog zeer gevaarlijk konden zijn, doch de zekere achterhoede voorkwam doorboring. Bij een algemeenen aanval van de Boys werd de bal prachtig voorgezet. Een Trekvogels back zet het hoofd er onder en.de bal lag onhoudbaar voor den keeper in het Boskoopsche net. De uitslag van 20 geeft de verhouding goed weer. Beide partijen waren tevreden. De scheidsrechter leidde goed. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag luiden: Eerste afdeeling. Aston Villa—Sheffield W. ~4^U ChelseaW. Bromwich A. 23 Derby C.Birmingham 11 EvertonPortsmouth 32 Grimsby T.Arsenal 22 Huddersfield T.Liverpool 80 Leicester C.Stoke C. 03 Preston N. E.Blackburn R. 31 Sunderland H.Manchester C. 32 Tottenham H.Middlesbrough 31 Wolverhampton W.Leeds U. 12 ges}. .gw.gel.vrl.doelp.pnt. Sunderland 14 8 4 2 27—13 20 Arsenal 14 7 5 2 40—18 19 Stoke City 14 9 1 4 31—18 19 Grimsby T. 14 6 5 3 27—17 17 Everton 14 7 3 4 28—24 17 Manchester C. 14 7 2 5 30—24 16 Derby C. 14 7 2 5 22—16 16 Preston N. E. 14 6 4 4 21—22 16 Sheffield W. 14 6 3 5 23—24 15 Astond V. 14 6 3 5 29—33 15 W. Bromwich 15 5 4 5 32—30 14 Leeds U. 14 5 4 5 25—31 14 Liverpool 14 6 2 6 23—36 14 Portsmouth 14 5 3 6 23—22 13 Tottenham H. 14 5 3 6 22—23 13 Blackburn R. 14 4 5 5 17—22 13 Birmingham 14 5 1 8 19—28 11 W. Hampton 14 4 2 8 26—30 10 Leicester C. 14 3 4 7 20—23 10 Middlesbrough 14 2 5 7 17—24 9 Huddersfield 14 4 1 9 24—33 9 Chelsea 14 4 0 10 1732 8 Tweede afdeeling. BarnsleyW. Ham U. 11 Bolton W.Fulham 40 Bradford C.Norwich C. 11 BurnleyNottingham F. 2--1 Manchester U.Bury 10 Notts C.Plymouth A. 13 Oldham A.Brentford 13 Port ValeBlackpool 22 Sheffield U.Newvastle U. 51 SouthamptonBradford 41 Swansea T.Hull C. 21 GALLACHER UIT CHELSEA. De ook in ons land bekende Engelsche voetballer Gallacher heeft Chelsea verla ten of liever gezegd Chelsea heeft zijn mid denvoor voor een zacht prijsje overgedaan aan Derby County. Hij stond reeds lang bij Chelsea op de transfer-lijst. Men fluisterde, dat hij zou overgaan naar Everton, Sunderland, Ga teshead, Manchester United en andere clubs. Hij was Donderdag nog aangewezen om Zaterdag uit te komen voor Chelsea, maar Vrijdagmorgen werd „Hughie" overgeno men door Derby County, ter vervanging van den internationaal Bowers, die tenge volge van een knieoperatie voorloopig niet zal kunnen spelen. In 1925 „kocht" Newcastle United hem voor 65.000 p.st., in Mei 1930 ging hij voor 10.000 p.st. naar Chelsea. Naar verluidt zou Chelsea hem nu voor 3000 pst hebben overgedaan aan Derby County, voor wel ke ploeg hij Zaterdag reeds uitkwam. R. K. Sportver. „Foreholte". Alle verwachtingen zijn precies uitgeko men. Foreholte a-Jun. maakte zoowaar de eerste goal in de competitie. Na vier ne derlagen wonnen ze nu; zij op 't kantje af van N.V.C.a, maar met deze 10 zege zijn 2 punten binnen en dat telt meer dan de 17 goals tegen. Nu volhouden jongens! Gisteren heeft het publiek weer kunnen genieten van een vlugge faire kamp. De thuisblijvers hebben veel gemist. Al dade lijk is Foreholte de sterkste, doch vinden in de hechte A.S.C. achterhoede met den kee per aan het hoofd, telkens een geweldig struikelblok. De rust gaat dan ook in met blanken stand. De thee brengt vooral bij de Foreholte- gelederen spirit. Goed combineerend komen ze voor A.S.C. doel maar ook de keeper is present. Met verre schoten heeft deze geen moeite, maar na een kwartier wordt door onzen midvoor van dichtbij gescoord (10). Het ijs is gebroken, doch eerst in de laatste minuten geeft de Foreholte-rechtsbuiten de goedwerkende A.S.C.-keeper voor de twee de maal het nakijken (20). Eenigszins ontmoedigd speelt A.S.C. verder en 't ge weldig op dreef zijnde Foreholte profiteert nogmaals van een kans, als de A.S.C. doel man juist den bal voor den toeloopenden Foreholte-midvoor slaat en deze op ge makkelijke wijze scoort (30). Spoedig klinkt dan het eindsignaal. In 't bijzonder komt een woord van lof toe aan de A.S.C.- doelman die zijn club voor een grootere nederlaag heeft behoed. Foreholte II had het niet gemakkelijk in Roelofarendsveen tegen D.O.S. III. Na een spannende strijd behaalde ze een eervol ge lijk spel 11. Bravo! R. K. Sportver. „K.R.V." Het mocht K.R.V. I gisteren niet geluk ken ook maar één puntje op N.V.C. I te bemachtigen. De gasten wisten met 21 te winnen. Dit wil echter niet zeggen dat zij sterker waren. Zij gaven zeker niet dat spel te zien, wat wij van de aanstaande kam pioenen verwachtten. K.R.V. was tech nisch sterker dan N.V.C., en heeft alléén reeds hierdoor zeker een gelijk spel ver diend. Direct opent zich een snel opgaand spel, met aan beide kanten eenige aanvallen. Na een kwartier spelen heeft in onze achter hoede een klein misverstand plaats, wat tot gevolg heeft dat de bal zacht in het doel kan rollen (01). Even vóór de rust kan de linksbuiten der gasten in buitenspel- positie een schot lossen, hetwelk succes heeft. Nog eenige aanvallen en het is rus ten. Na de thee is K.R.V. direct in het offen sief. Het N.V.C.-doel ontsnapt meermalen aan een zek er-schijn end doelpunt, totdat na 12 min. spelen K.R.V. een tegenpunt scoort (12). Vooral nu pakt N.V.C. stug aan met haar systeem. Hieraan moeten onze jongens zich ten deele aanpassen om niet ten onder te gaan. Er wordt een half uur lang door beide elftallen om een goal ge zwoegd, dóch zonder resultaat. Onveran derd breekt het einde aan en heeft N.V.C. meer dan haar toekwam. De scheidsrechter leidde naar genoegen. K.R.V. 2 bleef met een 5—0 zege de baas over S.M.C. 4 en handhaaft zich hierdoor voorloopig aan den kop. De a-junioren hebben het goede pad weer teruggevonden. Zij bleven in „de Veen" met 42 de meerdere van D.O.S.a. K.R.V.c verloor met 1—9 van Teylingen b Het is nog mooi dat zij de eer gered heb ben! R.K. Sportver. „Nicolaas Boys". De partij Nic. BoysKolping Boys was er een met spanning en enthousiasme van begin tot eind, die den gasten een zwaar bevochten zege van 12 opleverde. De bondsscheidsrechter was niet opgekomen. Gelukkig stelde Th. Hijdra zich beschik baar de fluit te hanteeren en deed dit niet onbevredigend. De eerste aanvallen, w.o. zeer gevaarlijke, kwamen van Kolp. B. De keeper met zijn backs hielden evenwel het doel ongerept. Nic. Boys begon toen meer op te zetten. Het spel verplaatste zich mooi, maar van weerskanten bleven doel punten uit. De rust gaf nog altijd 00. Deze stand gaf Nic. Boys goeden moed. Verrassingen waren niet uitgesloten, wat al gauw bewaarheid werd. Vlak na de rust bracht de midvoor aan Nieuwveen met 10 de leiding. Het uitslaand vuur werd door den rechtsbinnen der tegenpartij in een paar minuten al gebluscht, door den gelijkmaker te plaatsen. Kolp. B. werkte toen vinnig aan zijn tweede goal en vóór een kwartier verstreken was, hadden de Leidenaars de leiding met 12. Zoo bleef de stand tot het eindsignaal, ondanks goe de aanvallen der thuisclub, die den keeper niet meer mochten passeeren. Van weers kanten is er hard gewerkt, en wij gelooven, dat K. B. met dezen uitslag zéér ingeno men kan zijn. Nic. Boys II hield de kleuren minder hoog. Met 100 voor St. Hooger keerden de onzen huiswaarts. Rust 70. Nic. Boys a won thuis van VCH a met 10, dus in totaal toch nog twee puntjes verdiend. Na de rust begint Valkeniers uit een an der vaatje te tappen en zij zijn het, die voorloopig den toon aangeven, doch laat AVV zich evenmin onbetuigd en zoo krij gen wij een gelijkopgaande strijd te zien. De aanvallen van Valkeniers zijn echter gevaarlijk, te meer daar bij AVV een in valler-keeper in het doel staat, die erg on zeker doet en zoo gebeurt het, dat Valke niers dezen nog viermaal weet te passee ren, terwijl AVV den Valkeniers-keeper slechts eenmaal weet te verschalken en ofschoon AVV nog heftige pogingen doet den achterstand in te loopen, gelukt hun dit niet en als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, heeft Valkeniers een 53 overwinning behaald, waarmede zij meer kregen dan hun toekwam en dank zij den invaller-keeper, die, ofschoon hij zijn uiterste best deed, den keeper van het le elftal niet kan doen vergeten. Het 2e elftal speelde uit tegen L. en S. 3 en wist een gelijk spel 22 te behalen, wat een behoorlijk resultaat is. De overige elftallen wisten het niet tot een overwinning te brengen. Het 3e elftal verloor van St. Michael 3 met 43. Het 4e elftal verloor met 61 van HVC 2 te Hoek van Holland. De junioren-elftallen verloren eveneens en wel AW a met 30 van Rava a en AVV b met 71 van DHL b, zoodat het al met al een slechte dag was voor AVV. R.K. Sportver. „Steeds Hooger". Steeds Hooger I trok naar SNA I, waar ze de puntjes deelde (11). Onze verwach tingen van het tweede bleken niet te hoog gespannen, het stuurde Nic. Boys 2 met een 100 nederlaag naar hun haardstede terug. Het derde kon het tegen Adolf Kolping 2 niet bolwerken, met een 53 nederlaag kwamen ze naar huis. Voor den wedstrijd St. Hooger 2Nic. Boys 2 trappen de onzen af en nemen di rect het leder mede, maar de keeper der gasten redt fraai. Direct daarna een hooge voorzet van den linksbuiten, welke wordt ingekopt. Onze jongens laten een fraai open spel zien, waardoor binnen 30 min. de stand wordt opgevoerd tot 70. De gas ten kunnen niet op de andere helft komen, ze worden geheel en al overspeeld. Even voor rust probeeren ze het spel te ver plaatsen, onze keeper krijgt den eersten bal te pakken, waarop de scheidsrechter onmiddellijk rust floot. Na rust zitten de gasten er goed op, onze verdediging krijgt het heel wat drukker dan voor de rust, wij kruipen nog een paar maal door een oog van een naald, tot dat na pl.m. 15 min. de onzen het spel we der in handen namen. De gasten verslap pen weer geheel en al, zoodat de onzen er nog 3 doelpunten bij fabriceeren. De gas ten hadden zeker een tegenpuntje na rust verdiend, maar vrouwe Fortuna was nu eenmaal niet met hen. R.-K. Sportver. „V. C. H." Gisteren speelde op het V.C.H.-terrein j het le elftal een vriendschappelijken wed- strijd tegen R. W. D. II uit Leiden. De rust ging in met 31 voor RWD. Na de rust haalde V.C.H. goed op en wist gelijk" te maken, totdat vlak voor het einde R.W.D. nog eenmaal een doelpunt weet te maken en zoo werd de uitslag 43 voor R.W.D. Het tweede elftal moest naar Majella II te Oude wetering voor de competitie en had een gelukkigen dag, de rust ging in met 30 voor V.C.H. en na de rust wist het tweede het te brengen tot een 70- overwinning. De junioren trokken naar Nieuwveen om tegen de junioren van Nicolaas Boys te strijden. De rust ging in met 00 en de einduitslag zou zoo gebleven zijn, als er geen penalty was toegewezen tegen V.C.H., waardoor de uitslag werd 10 voor N. B. Leiden HI—SMC n 2—1. De aanvoerder van Leiden wint den toss en SMC trapt af. Er ontwikkelt zich di rect een aardig spel, met beide doelen beurtelings in gevaar. Uit een der aanval len geeft de middenvoor van Leiden zijn club de leiding (10). S.M.C. ziet het ge vaar en gooit er een schepje op, maar de Leiden-keeper is een groot struikelblok voor SMC. Na 20 minuten spelen krijgt S. M.C. een penalty, doch de Leiden-keeper houdt het schot keurig, doch voor de rust maakt S.M.C. onhoudbaar gelijk (11). Na de rust hetzelfde spel. Bij een aanval van Leiden houdt de SMC-keeper twee spelers vast, en de scheidsrechter wijst naar de witte stip, de linksbinnen voltrekt het vonnis (21). SMC is niet ontmoedigd en werkt hard voor den gelijkmaker, maar de achterhoede met den keeper aan het hoofd laat zich niet passeeren en zoo kwam het einde met een 21 overwinning voor Leiden. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8