MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Overzicht. We kunnen nu welhaast zeggen, dat het met de laatste Leidsche Korfbal-eerste klas- ser ook gedaan is. Fluks verloor gisteren opnieuw, met 52 van Ons Eibernest en hoewel ook Rozenburg door haar 52 ne derlaag tegen H. K. V. in deze competitie niet veel in te brengen heeft, moeten we de Leidenaars toch zwakker achten. De stand wijst daar alleszins op: H. S. V. 7 6 1 25—14 13 Deetos 6 5 1 29—11 11 Het Zuiden 7 4 3 22—14 8 Ons Eibernest 9 3 2 4 2330 8 H. K. V. 6 3 12 19—14 7 D. K. C. 7 2 1 4 15—20 5 Rozenburg 8 2 6 2034 4 Fluks 8 2 6 21—37 2 De uitslagen. Ie kl. N.-H.: Koog ZaandijkDTV 41; SwiftDV D52; OlympiaWesterkwar tier 14. Ie kl. Z.-H.: HKV—Rozenburg 5—2; FluksOns Eibernest 25. 2e kl. Z.-H. B: HBS—Fluks II (Fluks n.o.); OSCRSpangen 32 (prot. Span gen); ReadyALO 62. Ie kl. Gelderland: WilskrachtHel les 33; 't OverschotjeRapiditas 12. Ie kl. Overijssel: AKCAchilles 3—2. Ie y 1. Noord: VitesseWWMD. 12. FLUKS—ONS EIBERNEST 2—5. Fluks gaat leelijk den kant van de de gradatiewedstrijden op. 't Schijnt bij de Leidenaars gewoonte worden, om eerst de leiding te nemen en het daarna te verlie zen. De dames werkten heel goed, maar bij enkele heeren mankeert het aan uithou dingsvermogen. Over 't algemeen was de aanval van Ons Eibernest wel enthousiast maar primitief door te ver van den paal te blijven. In 't begin is Fluks in de meerderheid. De aanval van de gasten is niet slecht, maar door te ver doelen weinig gevaarlijk. Door een mooi schot van Meylink neemt Fluks na 20 minuten de leiding. Tien minuten later maakt mej. Tasseroeng gelijk doordat na een fout de Leidsche verdediging bij het vlug influiten van den scheidsrechter, zich niet voldoende heeft hersteld. De aan val der gasten houdt den bal langer dan die van Fluks, maar het aanvalsspel der laatsten is beter. Vlak voor rust maakt mej. Coster van een vrije kans gebruik en mist niet, zoodat met de pauze Ons Eibernest de leiding heeft. In de tweede helft ver groot Mulder spoedig dien voorsprong. Ons Eibernest is nu sterker, maar Fluks komt langzamerhand weer meer in vorm. Van Bemmel mist een strafschot, waarna de Leidsche aanval tijdelijk gevaarlijk uit den hoek komt, maar succes blijft uit. Een mi nuut of tien is nog te spelen wanneer Cos- ter van Ons Eibernest een keurig doelpunt maakt, waartegenover Van Beek spoedig daarna het tweede Leidsche punt zet. Met de begin opstelling werkt Fluks nog wel hard om een doelpunt; maar Ons Eiber nest heeft geluk met een ver schot van He- deman, waardoor de Hagenaars een ver diende, maar geflatteerde overwinning konden boeken. KLIMOP —OOSTERKWARTIER 9—1. Gisteren debuteerde Klimop I in den L. K. B. met een wedstrijd tegen Oosterkw. I, welke ploeg tot nu toe de beste resultaten wist te behalen. Deze wedstrijd heeft wel zeer duidelijk aangetoond, dat Klimop met kop en schouders boven de andere ploe gen uitsteekt en dat zij ontgewijfeld kam pioen van Leiden zal worden. Het krachts verschil bij de dames was echter minder groot dan bij de heeren der beide ploegen. Met de rust was de stand 30. Na de rust werd deze opgevoerd tot 70, waar na Oosterkw. door dameshanden de eer redde. Klimop voegde hieraan nog 2 pun ten toe. Door den telkens terugkeerenden bal raakte de Klimop-aanval blijkbaar ver moeid en door slecht plaatsen en slordig schieten ontkwam Oosterkw. aan een dub bele cijfers nederlaag. FLUKS 4—KLIMOP 2 2—1. Reeds na een half uur had Fluks zich een 20-voorsprong veroverd. Door dameshan den maakte Klimop een tegenpunt. Daar beide verdedigingen de resp. aanvallen vol komen in bedwang hielden, kwam er in dezen stand geen verandering meer. SCHAKEN R. K. LEIDSCH SCHAAKVERBAND. Gistermiddag speelden „de Twee Konin gen" uit Leiden en „Utile Dulci I" uit Roe- lofarendsveen een wedstrijd voor de com petitie le groep in het Patronaatsgebouw aldaar. Daar de heer Keesom verhinderd was speelden „de twee koningen" met 8 leden. Er werd een pittige wedstrijd ge speeld, vooral het eerste bord had veel be langstelling, daar de heer J. Huigsloot thans Leidenaar, zijn vroegeren clubgenoot in een interessanten strijd wist te verslaan. De uitslag is als volgt: „De twee Koningen"„Utile Dulci". J. HuigslootTh. Olijerhoek 10 ThoolenA. van Pelt 01 P. BeuzekomG. van Rijn 01 M. KouwenhovenJ. Hillebrand 10 H. GeijerJac. v. d. Meer 10 A. GeijerJoh. Oomen 10 B. GeyerP. van Dooren 01 P. KeesoomP. Seip (regl.) 01 G. van AlphenH. Bakker Jr. 01 4—5 WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H.Z.B. A.s. Dinsdagavond om 10 uur speelt de Zijl I haar eersten wedstrijd voor de win- ter-competitie tegen Zian IV in de Zwem inrichting „De Regentes" te den Haag. WIELRENNEN „Swift". Zondagmorgen werd door „Swift" de jaarlijksche kliprit verreden. Voor de C-klasse ging de wedstrijd over 5 ronden van 1400 Meter. In iedere ronde is een zeer zware klim van ca. 300 Meter. De uitslag was: 1. Boots 25 p., 2. Mens 21 p., 3. A. Lodewijks 20 pnt., 4. R. v. d. Wiel 3 p. Voor de B-klasse ging de strijd over 10 ronden, iedere ronde een klassement. Deze renners zijn op J. Bosman na, allen van C. naar B. overgeplaatst, zoodat hier een aar dige strijd was te verwachten. Uitslag: 1. C. Verburg 47 pnt., 2. K. de Haas 31 pnt., 3. C. Benning Jr. 15 pnt., 4. A. Kamp 12 pnt. 5. Op 1 ronde J. Bosman 33 pnt., 6. J. de Haas 5e klassement opgegeven; 7. J. Geertsma 3e kl. opgeg. 8. Minken 2e kl. opgegeven. De A-klassers bonden de strijd aan over 25 ronden, met iedere ronde een klasse ment. C. v. Amsterdam, J. Droog en J. Sohüler reden hier mee als overgeplaatste B-klassers. Tusschen de twee eerstgenoem de ging tevens de strijd om het clubkam pioenschap B-klasse, lange afstand, even als tusschen A. Collee en J. Wezel. Twaalf renners verschenen aan de start en direct werd onder leiding van Chr. Vink en J. Rietbroek een forsch tempo ingezet. In de derde ronde werd een volpartij A. Coilee noodlottig, zoodat hij den wedstrijd moest staken. Ook Jac. Droog zag zijn kam pioenskans in rook opgaan, alhoewel hij moedig doorzette mot 2 ronden achter stand. In de zesde ronde staakte J. Rietbroek de strijd, terwijl A. Strijk 4 ronden later door pech volgde. Intusschen toonde Chr. Vink er zin in te hebben en won onbe dreigd alle klassementen. Mooi was het om te zien hoe Vink met een verbluffend gemak de zware klim nam en daarbij met zijn tegenstanders speelde. A. v. Egmond en J. Wezel vochten om de tweede plaats. Jammer dat van Egmond een inzinking kreeg in de negende ron de, zoodat hij moest loslaten. Even later kwam hij er weer schitterend bij en bezet te zeven maal achter elkaar de tweede plaats. In de eerste 20 ronden toonde J. Schül- ler in de A-klasse thuis te behooren en plaatste zich steeds bij de eerste vijf, ter wijl daarentegen F. de Roode eerst in het twaalfde klassement op dreef was en zich daarna steeds plaatste. Chr. de Roode eh C. Groz reden met wisselend sucoes, ter wijl C. van Amsterdam den wedstrijd uit reed en dus het clubkampioenschap der B-klasse won. Na afloop protesteerde A. Collee tegen het toekennen van het club kampioenschap aan J. Wezel, welke kwes tie door het bestuur zal worden onderzocht. De uitslag was als volgt: 1. Chr. Vink, on geslagen, 125 punten, 2. J. Wezel 64 pun ten, 3. A. v. Egmond 53 pnt., T. de Roode 31 pnt., 5. J. Schüller 27 pnt., 6. C. Groz 19 pnt., 7. Chr. de Roode 18 pnt., 8. op 1 ron de C. van Amsterdam. A.s. Woensdagavond om 8 uur precies in het clublokaal van den heer J. v. Meizen, Nwe. Beestenmarkt 13, het begin van het home-trainer-seizoen. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De resultaten van de gisteren te Duindigt gehouden courses luiden als volgt: Valenciaprijs, prijzendraverije le en 2e klasse over 2040 meter: 1. Wladimir (eig. C. H. de Vries), 2. Xaverius (eig. M. Poels- ma). Vier en twintigste Heerrijdersprijs, handicap-draverij le klasse, over 2000 me ter: 1. Begonia (eig. J. Jongejan), 2. Lock- ner (eig. stal Hilversum). Venturaprijs, prij zendraverij, 4e klasse over 1740 meter: 1. Xenie (eig. S. J. Brou wer), 2. Xantippe (eig. J. Spaans); Va Vite-prijs, ren op de vlakke baan over 1800 meter: le Elass (eig. M. J. v. d. Velde), 2. Epatent (eig. luit. G. L. Kep- per). Groot Criterium van Duindigt; handicap draverij over min. 3320 meter: 1. Uitblin ker K. (eig. C. Kleyne), 2. Ulpia H. (eig. M. Franco), 3. Nelly Duffy (eig. U. W. de Jong). BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Voor de competitie L. B. B. hebben de volgende vereenigingen ingeschreven: de Carambole, D. O. S., P. van Cleef, S. D. A., T. O. G. en T. O. P. Er wordt gespeeld met voorgift en met 3-tallen. De indeeling luidt: le afd. de carambole, D. O. S., Poort van Cleef, S. D. O., en F. O. G.; 2e afd.: D. O. S. 2A en 2B, Poort van Cleef H, S. D. O. 2, T. O. G. 2A en 2B en T. O. P.; 3e afd.: D. O. S. 3A en 3B, S. D. O. 3, T. O. G. 3 en T. O. P. 2A en 2B. De le afd. speelt cadre, de 2e en 3e afd. libre. Het wedstrijd-programma voor dezen week luidt: Dinsdag 13 Nov.: 2e afd.: P. can Cleef 2 S. D. O. 2; 3e afd.: D. O. S. 3AD. O. S. 3B; S. D. O. 3T. O. G. 3. Woensdag, 14 Nov.: le afd.: de Caram boleP. van Cleef; D. O. S.T. O. G. 2e afd.: T. O. G. 2AT. O. G. 2B. Donderdag, lfl Nov.: 2e afd.: D. O. S. 2A D. O s 9D BUITENLAND INTERNATIONAAL NIEUWS. WAPENSTILSTANDSDAG Incident te Parijs Ter gelegenheid van de herdenking van den Wapenstilstandsdag brachten de Fran- sche oud-strijders dit jaar hulde aan de na- gedachtenis van koning Alexander van Joe- go Slavië, welke plechtigheid plaats vond bij den Are de Triomphe. Zoeklichten waren op de eere-poorten gericht. De stad Parijs had een catafalk doen oprichten aan den voet van den Are de Triomphe, waar het doodenmasker van Alexander op was gelegd. De Republikeinsche garde vormde in groot tenue de eerewacht. De gemeente raadsleden, de leden der regeering met Flandrin aan het hoofd, de voorzitters van Kamer en Senaat, Maarschalk Pétain, de Joego-Slavische Legatie, de gouverneur van Parijs en tal van andere autoriteiten waren bij de plechtigheid aanwezig. De belangstelling van het publiek was zeer groot. De oud-strijders stonden op de eerste rij, toen volgens de ritus van de Grieksch—Orthodoxe kerk een Mis van Re quiem werd opgedragen met Russisch koor De politie heeft op den boulevard de la Madeleine 150 jongelieden uit elkaar gedre ven, die verschillende kreten uitten. De directeur der gemeentepolitie werd licht gewond toen hij eenige plakkaten wil de laten verwijderen. In Rijsel zijn eenige personen gewond bij een botsing met leden der Action Fran- $aise. Ook in andere landen, die aan den groo- ten oorlog hebben deelgenomen, is Zondag de wapenstilstand herdacht. In Engeland werd, zooals gebruikelijk, een stilte van twee minuten in acht genomen ook was er weder een plechtigheid bij de Cenotaaf, welke werd bijgewoond door den koning en zijn zoons. In Brussel hebben koning Leopold, de koningin en prins Karei een krans neerge legd op het graf van den onbekenden sol daat. Hierbij ware aanwezig de leden der regeering en een groote menigte, die de vorstelijke personen toejuichte. Een minuut lang heerschte hier stilte. In Berlijn is een dienst gehouden in den Lustgarten door bisschop Dohrmann. Tot de aanwezigen behoorde ook de oude ge- neraal-veldmaarschalk von Mackensen. Op het gedenkteeken van de gesneuvelden is een krans neergelegd. In Polen werd de herwinning van 's lands onafhankelijkheid herdacht door 't uitsteken van vlaggen en een fakkeloptocht Generaal Barbecki hield een rede tot maar schalk Pilsoedski, waarin hij er aan herin- i nerde, dat deze 16 jaar geleden uit de ge vangenschap naar zijn land is teruggekeerd en aan de verdeeldheid een einde heeft ge maakt. Men gelooft echter, dat von Ribbentrop voornemens is, nieuwe voorstellen te doen ten einde voor Duitschland gelijke rechten op het gebied der bewapening te verkrij gen. De grondslag dezer voorstellen zou zijn, dat Duitschland zou deelnemen aan de onderhandelingen over een veiligheids pact in ruil voor het schrappen der mili taire bepalingen van het verdrag van Ver sailles. ITALIË. DE CORPORATIES DOEN HUN INTREE Ter vervanging van de Kamer van Afgevaardigden „Met ingang van heden treden de 22 cor poraties, die voortaan de plaats zullen in nemen van de vroegere Kamer van Afge vaardigden, in functie", aldus sprak Mus solini Zaterdag in zijn rede voor de 823 le den der nieuwe organisatie. Zij zullen geza menlijk werkzaam zijn op elk gebied, waar op de problemen der algemeene orde zijn gelegen, d.w.z. op het gebied der politiek. Deze instelling, die thans haar leven be gint, zal een andere instelling hebben te vervangen, welke aan een vroegere histori sche periode heeft toebehoord. Van ons parlement der corporaties al dus de Duce moet men geen onmiddel lijke wonderen verwachten. Integendeel; wonderen mogen in het geheel niet ver wacht worden, vooral wanneer de politieke, economische en moreele ontwrichting blijft voortduren, waarvan thans een zoo groot deel der wereld te lijden heeft. Men moet zich voorbereiden op een meer of minder lange periode van proefnemingen. Nu men erkent, dat men te doen heeft met een crisis van het systeem, dient men zich moe dig te wijden aan de schepping van een nieuw stelsel. Het zou voorbarig zijn te voorspellen, op welke wijze het corporatie ve stelsel in Italië zich zal ontwikkelen. Wij bevinden ons nog slechts op het punt van vertrek, niet op de plaats van be stemming. FRANKRIJK. NIEUW FINANCIEEL SCHANDAAL IN FRANKRIJK De Parijsche pers houdt zich bezig met I een nieuw groot financieel schandaal, dat den staat 120 millioen francs schijnt te hb- hen gekost. Het O.M. van Rouen heeft de zaak in onderzoek. Het betreft uitgebreide bedriegerijen door een onderneming voor openbare wer ken, die uit een steengroeve bij Rouen het materiaal voor havenwerken en andere werkzaamheden aan de Seine levert. Deze onderneming heeft viermaal zoo veel opgegeven als de leveringen in wer kelijkheid bedragen en ook betaald gekre gen, hetgeen slechts mogelijk kan zijn door omkooping van de van staatswege aange stelde ingenieurs en controleurs. SAARGEBIED. DUITSCHE INVLOEDEN AAN DE SAAR Rapport der commissie-Knox aan den Volkenbond De president der regeeringscommissie voor het Saargebied, Knox, heeft den Vol kenbond een rapport doen toekomen over de actie van den vrijwilligen arbeidsdienst, een onderafdeeling van het Duitsche front in het Saargebied. Het rapport is gebaseerd op een aantal documenten, die bij diverse huiszoekingen zijn gevonden. Het behandelt speciaal de pressie, die het Duitsche front op de bevol king van het Saargebied uitoefent, met na me door middel van dreigementen met be trekking tot 1935. De bewoners van het Saargebied werden individueel uitgenoo- digd lid van het Duitsche front te worden. Het rapport wijst er op, dat de orde dienst van het Duitsche front in waarheid een geheime politie is. Voorts legt het rap port den nadruk op de inmenging door de Duitsche regeering in het Saargebied. Tal van gevallen van zulk een inmenging wor den opgesomd, die gestaafd worden door 'n overvloedige documentatie. ENGELAND. VON RIBBENTROP NAAR LONDEN Rechtsgelijkheid op gebied der bewapening doel? Duitschland heeft von Ribbentrop als af gezant naar Londen gezonden, over welke reis van officieele zijde het stilzwijgen wordt bewaard. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr.30 yerleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte Inlichtingen- aanmelden van contrlbueerende leden en, aanvragen voor kraamhulp -Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 OOSTENRIJK. ONRUST IN WEENEN. Sinds eenige weken zijn troepen en po litie in gereedheid gehouden, teneinde het hoofd te bieden aan anti-regeeringsgezinde demonstraties, die men te Weenen ver wachtte. Zaterdag is inderdaad tegen der gelijke bewegingen opgetreden. Ongeveer een honderdtal communisten en socialisten werden gearresteerd bij pogingen om een groot aantal pamfletten te verspreiden, waarin de bevolking wordt opgeroepen voor een Maandag te houden demonstra tie ten gunste van een plebisciet, waarbij zou moeten worden aangetoond, dat tegen over de fascistische regeering onder lei ding van bondskanselier Schuschnig een zeer krachtige linksche macht staat. De agitatoren renden in auto's en op andere vervoermiddelen door de stad en wierpen de vlugschriften onder het publiek. Heimwehrtroepen zijn ter versterking aan de politie toegevoegd. Op de strategi sche punten der stad zijn reservetroepen samengetrokken, teneinde relletjes tijdens het week-end te voorkomen. AMERIKA. PRODUCTIE-UITBREIDING DER INDUSTRIE IN DE VER. STATEN? Regeering zou stoutmoedig plan overwegen Medegedeeld wordt, dat de regeering der Vereenigde Staten op het oogenblik een vermetel plan bestudeert, dat bedoeld is als een prikkel voor het herstel. Volgens dit plan zou de industrie haar productie uitbreiden, doch de regeering zou het risico van alle eventueele verlie zen dragen. In overweging wordt gegeven, dat de regeering een raming zal opstellen met betrekking tot de vraag voor stapel- próducten en dat zij den aankoop zou ga randeeren voor dat deel der productie, waarvoor geen markt aanwezig zou blij ken te zijn. Degenen, die voorstanders zijn van dit plan, hopen dat president Roosevelt er zijn steun aan zal geven. Het zou, naar zij be- toogen, goedkooper zijn, op deze wijze de werkloozen weer in het productieproces in te schakelen, dan voort te gaan met de betaling van nooduitkeeringen. In de komende zitting van het Congres zullen voorstellen worden ingediend, die, wanneer zij worden aangenomen, uitgaven tot het fantastische bedrag van 15 milliard dollar zouden meebrengen. VERSPILLING BIJ STEUNVERLEENING Senator William Borah, oefende in een persgesprek felle critiek op tal van door de regeering genomen maatregelen en spaarde, hoewel republikein, met zijn cri tiek democraten noch republikeinen. Hij achtte het noodzakelijk, dat naar de kosten der steunmaatregelen een onderzoek zou worden ingesteld, hetzij door het Congres, hetzij door een regeeringsbureau. „Iedereen wil, dat zij, die steun noodig hebben, ook steun krijgen", verklaarde hij, „doch millioenen dollars bereiken nooit degenen, die werkelijk steun behoeven". In sommige gevallen zouden de admini stratiekosten van bepaalde fondsen meer dan de helft hebben bedragen van het fonds, dat beheerd moest worden. De las ten waren reeds zwaar genoeg voor de be lastingbetalers, en daarom moet aan deze schaamtelooze verspilling een einde komen. BUITENLANDSCKE BERICHTEN. TYPHOONRAMP AAN DE GELE ZEE. Nog 1300 visschers vermist. Het Telegraafagentschap Sjimboen Ren- go deelt mede, dat bij de havenautoriteiten op Korea berichten zijn ontvangen, be treffende het aantal slachtoffers, dat bij den jongsten typhoon om het leven is ge komen. Men komt tot een aantal van 1300 ver miste visschers. Verscheidene schepen heb ben tal van visschers, 250 a 300, die in ge vaar verkeerden, opgepikt. Volgens een oficieele mededeeling zijn ongeveer 30 vis schers naar de havenplaats Tsjemoeljo overgebracht. MIJNRAMP IN JAPAN. Gasontploffing kost aan 37 man het leven. Een verschrikkelijke mijngasontploffing die aan 37 mijnwerkers het leven heeft ge kost, heeft plaats gehad in de kolenmijn Saratsi in de Westelijke provincie van het Japansche eiland Hokkaido, Sapporo. Kort nadat een ploeg mijnwerkers vroeg in den morgen in de mijn voor aflossing was afgedaald, weerklonk een hevige ont ploffing, die ver in de omgeving te hooren was. Een wolk van stof en steenen steeg op uit de schacht. Daar ook gevaar bestond voor de omliggende schachten werden deze direct ontruimd. Het aantal dooden zal misschien nog hooger worden, daar 152 ar beiders in de betreffende schacht zijn af gedaald en van de buitenwereld zijn af gesloten. Tot nu konden 37 lijken worden geborgen, doch over het lot van de andere mijnwerkers verkeert men nog in het on zekere. Onmiddellijk zijn energieke reddingspo gingen ondernomen, doch men vreest, dat het niet meer mogelijk zal zijn de ingeslo ten mijnwerkers tijdig te bevrijden. ENGELSCH SCHIP IN NOOD BIJ WLADIWOSTOK. Met 68 personen aan boord. De radio-stations te Wladiwostok en te Nikolajefsk hebben S.O.S.-seinen opgevan gen van een Engelsch schip, dat zich op weg bevindt van Japan naar Wladiwostok. Ten gevolge van een dubbele breuk in de schroef bevindt het schip zich in den groot sten nood. Aan boord is een bemanning van 68 personen. Verscheiden schepen zijn naar het schip gevaren om hulp te ver- leenen. LUCHTVAART DE HANDICAP-RACE. Eerste prijs voor de „Uiver" overhandigd. Bij de K. L. M. is bericht binnengeko men, dat Zaterdag te Melbourne door Prins Henry, hertog van Glocester, persoonlijk aan den heer Bakker, vertegenwoordiger der Koninklijke Paketvaart Maatschappij en van de K. L. M. de eerste prijs van de Handicap-race in den vorm van een voor- loopige erkenning is overhandigd. Gouverneur-Generaal huldigt de Uiver-bemanning. Zaterdagmorgen is de bemanning van de Uiver door den G. G. te Buitenzorg in audiëntie ontvangen, mede in tegenwoor digheid van mevrouw De Jonge. Vele auto riteiten waren aanwezig. De G. G. sprak de bemanning toe. Schiphol bereidt zich voor. Naar wij vernemen is het aantal aanvra gen om kaarten voor Schiphol, ter gele genheid van de aankomst van „De Uiver" enorm. De autoriteiten zijn dagelijks bezig om de noodige maatregelen te treffen, zoo wel om de huldiging der bemanning een waardig verloop te doen hebben als het verkeer tusschen Amsterdam en Schiphol te regelen. De kaartverkoop zal eerstdaags beginnen en daartoe zal in de omgeving van het Leidscheplein, nabij het kantoor van de K. L. M. een tijdelijke kiosk worden ge bouwd. Wat de verkeersregeling aangaat zal een groote Amsterdamsche politiemacht dienst doen, terwijl vermoedelijk de genie pon tons zal leggen in de nabijheid van het bruggetje bij Sloten. Teekens om sneller te gaan rijden Snelheids ver meer- Sn el heidsver meer dering voor ver- dering voor ver keer, dat den agent keer, dat den agent van links nadert, van rechts nadert

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10