VRIJDAG 9 NOVEMEER 1934 DE LEIDSCHE COURANT WfcEDE BLAD. - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Het was in den laatsten tijd gewoonte geworden om raadsvergaderingen uit te schrijven naar behoefte, in tegenstelling met voorheen, toen op enkele uitzonderin gen na geregeld werd vergaderd op den eersten Woensdag der maand. In de Sep- tember-bijeenkomst werd gepleit voor te rugkeer tot den vroegeren regelmaat, en B. en W. zegden hun medewerking toe. Gevolg: een vergadering op den eersten Woensdag in November voor de afwerking van een agenda, welke, afgescheiden van de aanbieding der begrooting voor 1935 al heel weinig om het lijf had. Natuurlijk was er niet veel reden tot praten. Het meeste is nog gezegd bij de ingekomen stukken, waarbij was het jaar verslag van den Gemeentelijken Genees kundigen en Gezondheidsdienst over het tijdvak 1 September 1932 tot 1 Januari 1934. Dit verslag maakte melding van on dervoeding van schoolkinderen, en op de in het rapport genoemde cijfers viel het sociaol-democratische raadslid de heer Boender aan. Hij stelde de vraag, of de rijke gemeente Wassenaar ten deze haar taak niet verzaakt, en stelde schoolvoeding in den komenden winter voor. Dr. Idenburg diende hierop van antwoord door in het licht te stellen, dat ondervoeding geens zins een gevolg is uitsluitend van de fi- nancieele verhouding der ouders. Voor een gemeente als Wassenaar, welke behoorlijk steunt, wilde hij dit zelfs heelemaal niet aannemen. Tenslotte stelde hij voor, den gemeentegeneesheer een onderzoek te doeri instellen naar de voeding. De heer Wildt Meyboom voegde hieraan nog toe, dat Maatschappelijk Hulpbetoon in gevallen waarin ondervoeding dreigt, steeds bijspringt, en ook de voorzitter zeg de het zijne, wat den heer Boender deed besluiten, zijn voorstel in te trekken, waar bij hij zich evenwel het recht voorbehield om eventueel, als uit het door dr. Hubbe- ling uit te brengen rapport blijkt, van on dervoeding door gebrek aan geld bij de ouders, op de zaak terug te komen. De begrooting voor 1935 Na de afhandeling van nog andere inge komen stukken werd de begrooting voor 1935 aangeboden. Hierbij gevoegd het stuk, waarin B. en W. de financieele zaken uit eenzetten, in verband met het wetsontwerp houdende voorzieningen terzake van ge meentelijke kosten van werkloosheidszorg, waarbij het Rijk het werkloosheidssubsi- diefonds wil voeden met 80 pet. van de op brengt in hoofdsom persooneele belasting naar de grondslagen van huurwaarde, mo bilair en dienstboden, voor welke grond slagen dan geen afwijking meer mogelijk is van de in de wet op de personeele be lasting 1896 neergelegde tarieven. Een tekort van ƒ516.639 Aanvankelijk leverde het sluitend ma ken der Wassenaarsche begrooting niet de minste moeilijkheden op, maar komt het genoemde wetsontwerp ongewijzigd in de Staktscourant, dan komt de gemeente Was senaar voor een tekort op de begrooting tt staan van 516.639.23. B. en W. willen GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP hierin voorzien door aanwending van het batig saldo op de gemeenterekening 1933 ten bedrage van 298.353.48, voort? door 'n heffing van 65 opcenten op de personeele belasting, opbrengst 156.685.75, wat voor de inwoners geen verzwaring van lasten zal beteekenen, want de tarieven van het Rijk zijn in het algemeen 65 pet. lager dan die, welke thans voor deze gemeente geld- den. Er blijft dan nog over te dekken een bedrag, van ƒ61.600. B. en W. hebben zich hierover lang beraden. Zij wijzen erop, dat het financieel beleid der gemeente een be- Jastingverhooging geenzins noodzakelijk maakt, wèl de regeeringsplannen. Zij wil len niet in beoordeeling treden, of door den wetgever hier de juiste weg wordt be wandeld, constateeren slechts de feiten. Na rijp beraad zijn zij tot de conclusie geko men, dat onder de gegeven omstandighe- deden de tekorten niet bij voortduring moeten worden gedekt uit de reserves, maar dat het tijdstip gekomen is nm tot heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting over te gaan. Heffing van 12 opcenten op de Gemeentefondsbelasting Om het genoemde restant tekort te dek ken zijn 12 opcenten voldoende, welk aan tal ook voor 1936 voldoende zal zijn. Het stuk lokte geen bespreking uit; die 2al wel komen bij de, behandeling der be grooting in de volgende raadsvergadering. In de commissie voor onderzoek der be grooting werden benoemd de heeren Scha- lekamp, Von Weiier en Rooyakkers. In verband met het feit, dat de finan cieele vraagstukken steeds in belangrijk heid toenemen vonden B. en W. de instel ling van een commissie *an bijrtand in het beheer der gemeentefinanciën gewenscht. De Raad veraenigde zich hiermee en be noemde in deze commissie de heeren Iden burg, Kinsman en Wildt Meyboom. Van da leening, destijds aangegaan voor overneming der Electriciteits Mij. Wasse naar werden uitgeloot de nummers 15, 56, 71, 268, 183 en 125. Tegen de heffing van Omzetbelasting van de bedrijven, welke geacht wordt te gen de wet te zijn, omdat het distributie bedrijven zijn, zal bij den inspecteur der Accijnzen worden geprotesteerd, zoo noo- dig ook bij de tariefcommissie. De Katwijkscheweg tot den Storm van 's Gravesandeweg zal, wat den naam be treft, worden gevoegd bij de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Het Wassenaarsche Slag wilden B. en W. omdoopen in Zeeweg, maar de Raad, althans eenige raadsleden, wilden den historischen naam niet laten schieten. Hierover zal men zich nog nader beraden. Filmstudio op Oosterbeek. Tenslotte kan nog van de verdere pun ten als eenige belangrijke zaak worden ge meld, dat toestemming werd verleend voor verbouwingen op het landgoed Oosterbeek voor het stichten der filmstudio van den heer Loet C. Barnstijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN Speeltuinverg. „Bloemhof In de ge houden jaarvergadering van de speeltuin- vereeniging „Bloemhof", werd tot r.ieuw bestuurslid gekozen de heer H. Lelie. Uit de jaarverslagen bleek, dat de financieele toestand der vereeniging gunstig is te noemen. Voor het winterwerk dat in de bedoeling ligt met December a.s. weer aan te vangen, hebben zich reeds eenige lei- dersfsters) aangeboden. De vergadering werd o.m. bijgewoond door den heer H. G. Veltman, gedelegeerde van het ge meentebestuur en den heer K. West, be stuurslid van N.V.S.O. uit Leiden. Laatst genoemde sprak zeer onderhoudend over het speeltuinwerk en sprak de meening uit, dat in deze plaats de ouders zich nog te weinig aan het speeltuinwerk geven; hoewel zij toch feitelijk de aangewezen leiders zijn. Het bestuur moet meer dan voorheen in zijn werk worden gesteund. E.H.B.O. Het bestuur van de afd. Al- phen a. d. Rijn van de Ned. Verg. E.H.B.O heeft besloten alhier de volgende week in het Nut, n.l. op Donderdagavond een gas- en luchtbeschermingsavond te organisee- ren. Ir. Duiker, lid van het technisch inge nieursbureau J. Duiker te 's Gravenhage, zal een lezing houden over de bescher ming tegen gas-aanvallen uit de lucht. De lezing zal worden verduidelijkt met licht beelden. Het bestuur der afd. heeft ge meend, dat een gemeente als Alphen a. d. Rijn, zeer zeker op de hoogte moet worden gesteld met alle hulpbronnen, strijdmiddelen en strijdkrachten die daar tegen beschermen. Pas op de fietsen. Gelijk we reeds eerder hebben gemeld, werden den laat sten tijd alhier meermalen rijwielen ont vreemd. Ook op de electrische rijwiellam pen schijnt men het te hebben gemunt. Gisteren werd hiervan een wielrijder weer de dupe. Men zij dus op zijn hoede. Gevestigd: van Rotterdam J. van Bel Ter Aar: A. Neumann Bennebroek: B. van Braak Poederoijen: D. Baas Haarlem: G. Moen EssenDellwig: J. K. Harbers Schiedam: A. ±vl. Henskens Amsterdam: N. Griffioen Zijpe: Q. A. T. Edelaar Waalwijk: C. M. Verhoeven echtgen. van G. F. J. van der Steeg. Vetrokken: naar Woubrugge: N. Jansen Zwamemrdam: J. van Zwieten Zwammerdam: T. Blom Leiden: C. J. Graafland Schiedam: M. M. F. van Soest Ter Aar: M. C Jansen 's Gra venhage: A. Zoutman Leiden: T. Spreij Nieuwer Amstel: C. dc Jong. BOSKOOP Personalia. Mej. J. Goldschmidt, thans wachtgeldster, ontving een benoe ming aan de Chr. School te Kaatsheuvel. Mej. K. G. Vuurens van Es te Amei- de, werd benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan de Verhoeff-Rollman-School. Vrouwenbond. Dinsdagavond 6 Nov. hield de R.K. Vrouwenbond alhier een al- gemeene vergadering, welke een eenigs- zins feestelijk karakter droeg, daar het c'ezen zomer 15 jaar geleden was, dat de afd. Boskoop werd opgericht. De voorz., mevr. Pannebakkerde Jong, opende de vergadering met den christelij- ken groet, waarna door allen, onder piano begeleiding van mevr. v. KoppenSan ders, „Roomsche Blijdschap" werd gezon gen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde behandeling van verschil lende punten n.l. het winterprogramma, waarbij werd medegedeeld, dat bij genoeg- zame deelname een „Kook-" of „Dek en Dien"-cursus zal worden gegeven. Besproken werd de oprichting van eei fonds, ten doel hebbende bij geboorte ge durende 9 14 dagen, versterkende mid delen te verstrekken aan de moeder. Hier voor zullen dan bonnen worden verkocht voor den geringen prijs van 2 ct., hetwelk door velen nog wel gedaan kan worden. De voorz. hoopt, dat als de bonnen worden aangeboden, deze ook gekocht zullen wor den. Verder een voorstel om op te richten een club van dames, die jumpers en truien willen breien, voor de kinderen hunner behoeftig medeleden, waaromtrent eenige gedachtenwisseling plaats had. Ooor de voorz. werd o.a. opgemerkt dat het misschien wel zoo practisch was als zich eenige goed krachten wilden verbin den aan de Naaivereeniging St. Elisabeth of misschien thuis wilden breien. Een bepaald definitief besluit werd niet genomen. Mej. H. v. d. Staak vroeg namens de tooneelclub „Klimop" of deze geen onder- afdeeling mocht worden van den Vrouwen bond en ook een jaarlijksche ondersteu ning uit de kas mocht ontvangen. De voorz. antwoordde hierop niet te kunnen beslissen alvorens dit punt in de bestuursvergadering was besproken. Aan de leden werd uitgereikt het „Win- terboekje" van de Delftsche Slaoliefabriek Calvé, of een bon, recht gevende op een exemplaar hiervan, welke door genoemde In de gisteren gehouden vergadering van den raad der gemeente was afwezig de heer Th. Mourits. Uit de „ingekomen stukken en mededee- lingen" bleek, dat de verkoop van het oude raadhuis onder bepaalde voorwaarden de goedkeuring heeft verworven, dat de goed keuring is verkregen op het raadsbesluit tot toelating van kinderen uit Zevenho ven op de O. L. Dorpsschool en dat de vor dering van D. Blok inzake schadevergoe ding voor inbeslaggenomen vieesch door den Kantonrechter te Alphen aan den Rijn is ontzegd. Begrooting 1935. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- ting voor 1935. De instelling van een werK- loosheidssubsidiefonds door het Rijk blijkt funest voor deze Gemeente. Weliswaar wordt de bijdrage van het Rijk in de kos ten van steunverleening en werkverschaf fing verhoogd van ongeveer 40 tot onge veer 60 pet., waardoor een voordeel wordt verkregen van ƒ3680.doch daar staat tegenover, dat van de voorheen aan de ge meente ten goede komende belasting zal moeten worden afgestaan ongeveer 11.000 zoodat de begrooting vor 1935 egenover die van 1934 met ongeveer 7300.wordt be zwaard. Dedeputeerde Staten hebben aanvanke lijk gevorderd, dat een straatbelasting wordt ingevoerd, waartegen Burgemeester en Wethouders hebben geopponeerd, waar om alsnog genoegen zal worden genomen met de maatregel, dat beschikt wordt over 4000.uit de reserve van het Ontgin- ningsbedrijf. De begrooting zal nu 3 dagen bij elk der raadsleden circuleeren, wat de heer Van Houten erg kort vindt. Registratuurstelsel. Burgemeester en Wethouders achten het noodzakelijk, dat met ingang van 1 Januari a.s. de inkomende en uitgaande stukken ge registreerd worden volgens een daartoe vanwege de vereeniging van Nederland- sche Gemeenten ontworpen stelsel, dat steeds meer in tal van gemeenten toepas sing vindt. De kosten van inrichting, welke geschiedt door tusschenkomst van genoem de vereeniging bedragen voor het eerste jaar 85.en daarna ongeveer 50. per jaar. Bij meerdere leden ontmoet deze uitgaaf ernstig bezwaar, doch de voorzitter weet de vergadering zoozeer van het nut te overtuigen, dat het voorstel ten slotte zen der hoofdelijke stemming wordt goedge keurd. Muziek in de café's. Ingevolge een toezegging van den heer Stam hebben Burgemeester en Wethouders zich beraden over een absoluut verbod omtrent het maken of doen geven van mu ziek in café's. Het College wil echter de be staande toestand van een relatief verbod handhaven, waarbij de voorzitter de be voegdheid bezit om ontheffing van het verbod te verleenen. De heer Stam maakt tegen dit voorstel ernstig bezwaar om de verleiding, welke hiervan uitgaat vooral tegenover de jon gelui om café's te bezoeken. De heer Splinter zegt, dat de katholie ke fractie geen bezwaar maakt tegen ver gunning bij een bizondere gelegenheid, doch wel tegen dooiioopende vergunning en hoopt binnenkort ter zake een initia tief-voorstel in te dienen, en zal daarom tegen 't aanhangige voorstel zich niet ver zetten. De heer Zwart verdedigt het voorstel en zegt, dat het zoo'n vaart niet loopt met de verleiding. Na stemming wordt het voorstel aange nomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Stam, van Wijngaarden en Oskam. De heer J. Pietersen te Noorden vraagt zijn subsidie van 100.voor het ver voer per autobus van leerlingen naar de Nijverheidsschool te Woerden weder op het oude bedrag van 200.te brengen. Burgemeester en Wethuders becijferen, dat gedurende den cursus 5200 K.M. moet worden afgelegd, waarvoor Pietersen ont vangt 475.en achten om die reden geen termen aanwezig om inwilliging van het verzoek voor te stellen, te minder omdat er wel ouders van leerlingen zijn, die een hooger bijdrage kunnen verleenen. Lang en breed wordt hierover gespre ken, doch het resultaat is, dat het voorstel zonder stemming wordt goedgekeurd. De Gemeenterekening over 1932 is terug- ntvangen van Gedeputeerde Staten en moet nog weer even op de helling. De heeren Splinter en Baas hebben in dertijd tegen gestemd bij de voorloopige vaststelling om redenenen welke nu niet goemd worden, doch nog wel bekend zijn, waarom zij thans nog een „tegen" lieten hooren. Verkoop O. L. School en wo ning te Noorden. Onlangs is de voormalige O. L. School te Noorden met speelterrein en woonhuis publiek geveild, doch om het lage bod is de gunning toen niet verleend. Daarna is een publieke inschrijving gehouden, waar bij een hoogste bed inkwam van M. L. van Bunningen en M. H. van de Poll te Zwammerdam voor 1562. Deze onderhandsche verkoop wordt zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag werd uitvoerig gedis cussieerd over het electriciteits tarief, waar bij vooral de meterhuur „verschrikkelijk" genoemd worden, doch nog wel bekend zijn, niet genomen. Hierna sluiting. fabriek gratis beschikbaar werden ge steld. Voorts werd de leden gratis een kop kof fie met versnapering aangeboden, hetgeen oe gezellige stemmig erin bracht, terwijl tot slot nog door de tooneelclub „Klimop" werd opgevoerd: „Het geheim van het kasteel", een tooneelstukje in één bedrijf, hetgeen zeer in den smaak viel en dan ook met applaus werd beloond. De voorz. bracht vervolgens dank aan de leden voor hun opkomst en aan de too- neelcub „Klimop" voor hun spel en sloot Pdeze vergadering met den Christel, groet. BODEGRAVEN Geboren: Herman Olchert z. van H. C. Doornbos en A. J. W. Lam Gerrit Hendrikus z. van V/. Wolffenbuttel en M. van Ooijen Johannes z. van J. van Dijk en G. Burggraaf Catbarina d. van G. van Duuren en A. A. Braam Maarten Johannes z. van E. Molenaar en P. M. Schouten. Ondertrouwd: C. van Wensveen 24 j. en J. J. van Dam 20 j. Getrouwd: D. C. Stouthart 26 j. en H. Croes 26 j. L. A. P. Stoppelenburg 27 j. en A. Zaal 23 j. Overleden: A. M. Vink 60 j. J. de Kruif 68 j. Gevestigd: H. Croes, met 3 kinde ren van Hengelo J. van Dijk van IJssel- monde J. C. Karens en gezin van Riet veld. Vertrokken: Wed. S. de Jeu geb. A. Hogendoorn naar Barneveld L de Vlieg en gezin naar Zwammerdam J. Versloot naar 's Gravenhage (Loosduinen) L. Brak, naar Leiden T. Mollinga n. 's Gravenhage. LEIDERDORP Leiderdorpsche Damclub Stand na de 5e ronde: J B. v. d. Wijngaard 5 2 3 0 4 G. v. d. Voort 3 3 0 0 6 P. Vervark 5 14 0 2 H. v. d. Vechte 4 4 0 0 8 A. Spies 5 2 2 1 5 K. Spek 5 3 2 0 6 L. Slootweg 5 14 0 2 Adr. Bloemendaal 5 2 3 0 4 H. Bloemendaal 4 12 13 A. Bregman 5 4 10 8 M. C. Deegenaar 5 3 2 0 6 J. Goedhart 5 2 2 1 5 M. A. de Koning 5 12 2 4 R. Marbus 5 4 10 8 J. A. Ramaker 5 0 5 0 0 C. v. Sandijk 5 2 2 1 5 Woensdag 14 November a.s. zal door den heer B Slegtenhorst, op uitnoodigng van de Leiderdorpsche Damclub, een pro bleem-avond gehouden worden. Er zullen 10 problemen worden opgesteld, voor elk probleem krijgen de deelnemers 5 minuten GEBED VOOR JOURNALISTEN. Onlangs publiceerde de redacteur van de „Catholic of India" Pater Gilles S.J. een interessant gebed voor journalisten. Het is gericht tot den H. Franciscus van Sales, den patroon der Katholieke pers en luidt als volgt: „Goede Patroon van een beproefd beroep, bescherm ons toch! Geef ons, uw dienaren, een weinig meer van uw kriti- schen geest en onze lezers wat minder. Schenk onzen lezers de genade van het geduld, om onze fouten niet te zien, de ge nade van het licht, om onze goede eigen schappen wel te kennen, en de genade der nauwgezetheid, om hun abonnementen ge regeld te betalen. Doe hen minder recla meeren en maak hen minder kritisch tegen over drukfouten. Laat onze overheden, geestelijke zoowel als leeken, hun manus cripten wat meer thuis houden en ons niet zoo overladen, dan zullen wij uwe diena ren, onder uw bescherming, met blij hart den strijd strijden, den wolf van de deur en den duivel van de kudde verwijderd houden en zoo den eeuwigen vrede genie ten. Amen." STOOMVAARTBERICHTEN bedenktijd. Voor de leden der club zullen enkele prijzen beschikbaar worden ge steld, n.l. voor hen die de meeste goede oplossingen in den kortst mogelijken tijd inleveren. Alle damliefhebbers zijn wel kom en kunnen mede-oplossen. Het be looft een interessante en leerrijke avond te worden, mede omdat door den heer Slegtenhorst nog eenige demonstraties over de opening van het damspel gegeven zullen worden op het demonstratiebord. WOERDEN Aanrijding. Op de hoogte van het kruispunt VoorstraatFransche steeg werd i gistermiddag een fietser aangereden door 1 een auto. De man, zekere van B., had zijn zoontje achterop, die onder de auto ge raakte. H j werd bij den heer S. binnen gedragen. In den beginne leek het ernstig Later bleek, dat het ventje er met eenige hoofdwonden was afgekomen. Door de po litie wordt een onderzoek ingesteld. Diefstal Tegen een inwoner is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal uit kraampjes op de markt. Vermist werden reeds meerdere malen een pomp, een volt meter, een fietsnetje, enz. Van een dezer zaken kon het bewijs worden geleverd. Waardeloos geld. Men zij gewaar schuwd, aldus bericht men van politie zijde voor een zekere persoon die 5-frank- stukken uitgeeft voor rijksdaalders. In het bijzonder des avonds slaat deze persoon zijn slag. Reeds zijn meerdere menschen hiervan de dupe geworden. ZOETERWOUDE (H.R) Volksbond. Zondag 11 Nov. viert de R.K. Volksbond haar jaarfeest. Men zal dezen feestdag beginnen met een alge- meene H. Communie. Het bestuur doet een beroep op de leden, dat allen hieraan zul len deelnemen. Het H. Misoffer wordt op gedragen voor de levende en overledene leden dezer afdeeling. Des avonds om 7.45 heeft in de groote zaal een buitengewone attractie plaats. Het bestuur heeft ge meend eens met wat anders voor den dag te moeten komen, en heeft medewerking gevraagd van den R.K. Gem. Zangvereeni- ging „Pulchri Studio" uit Leiden. Er zul len zoowel klassieke als humoristische nummers ten gehoore worden gebracht. Alle bondsleden hebbn vrijen toegang met een dame. Ook zal er voor n iet-leden ge legenheid bestaan dezen avond bij te wo nen tegen den geringen prijs van 25 cent. Men kan dezen avond gerust aanbevelen, vooral voor muziek- en zangliefhebbers. Ook zal in het begin van dezen avond de heer J. W. v. d. Akker, voorzitter van 't Cen traal bestuur een korte propagandistische inleiding houden. Dus dit kan een genot volle avond worden. STüüMV. MAATSCO. NEDERLAND. HERMES arr. 8 Nov. van Bourgas te Varna. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) vertr. 8 Nov. van Algiers (Verb.) POELAU BRAS (uitr.) pass. 6 Novem ber Gibraltar. POELAU LAUT (uitr.) vertr. 7 Nov. van Belawan. POELAU TELLO (thuisr.) arr. 8 Nov. te Suez. SALEIER (thuis), vertr. 6 Nov. van Singapore. KON. NED. STOO.MB MAATSCHAPPIJ BARNEVELD (thuisr.) vertr. 5 Nov. van Valparaiso. COTTICA arr. 5 Nov. van West-Indië te New York. CRIJNSSEN (thuisr.) pass. 7 Nov. te Flores. HERCULES, Algiers naar Amsterdam, pass. 8 Nov. Gibraltar. MEDEA arr. 5 Nov. van West-Indië te New York. PERSEUS arr. 8 Nov. van Rotterdam te Pasages. SATURNUS vertr. 7 Nov. van Algiers naar Amsterdam. VENUS 8 Nov. Gibraltar gep., van Malaga naar Lissabon. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. ROGGEVEEN arr. 7 Nov. van Manila te Port Natal. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, Vanc.-Rotterdam arr. 0 Nov. te Balbao. NEBRASKA, Rotterdam-Vanc., passa 7 Nov. Dover. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) vertr. 7 Nov. van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (thuisr.) vertr. 6 Nov. van Pa- dang. DEMPO (thuisr.) arr. 8 Nov. te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HECTOR vertr. 8 Nov. van Rotterdam naar Glasgow. MYRMIDON, Batavia-Amsterdam, pass. 8 Nov. Perim. AGAMEMNON, Japan-Rotterdam vertr. 7 Nov. van Hongkong. CLYTONEUS, Liverpool-Batavia, pass. 7 Nov. Gibraltar. DARDANUS, Rotterdam-Japan vertr. 6 Nov. van Sjanghai. LAERTES, Ja va-Amsterdam arr. 8 Nov. te Belawan. POLYDORUS Amsterdam-Batavia arr. 7 Nov. te Port Said. SARPEDON arr. 6 Nov. te Yokohama. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY, Rott.-Toulon pass. 6 Nov. Finisterre. VEREEN. NEDERL. 8CHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). MELISKERK (thuisr.) pass. 8 Nov. te Gibraltar. (Holland-Oost-Azië Lijn). SEROOSKERK (thuisr.) arr. 6 Nov. te Sjanghai. ZUIDERKERK (uitr.) vertr. 6 Novem ber van Manilla. Verzin eens een goed smoesje voor me. Perkins, om m'n vrouw vrü te ma ken, dat ik niet vannacht, maar een kwartier gele den, die vaas heb gebro ken. (Pearson's Weekly).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7