VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND FRANKRIJK. De kabinetswisseling IIET EINDE VAN DOUMERGUE'S REGEERING. Begonnen met groote verwachtingen. Op enkele dagen na heeft het kabinet- Doumergue negen maanden geregeerd. Het kwam den llen Februari van dit jaar aan het bewind na de uitbarsting van volks woede, die haar oorzaak vond in het protest tegen de trage wijze, waarop het onderzoek in d2 zaak-Stavisky werd geleid en tegen de steeds sterker ontaardende parlemen taire methoden. De bloedige straatgevech ten te Parijs hadden het aftreden van Da- ladier tot gevolg en het wederoptreden van den toen 70-jarigen Gaston Doumer- gue, die zich, na zeven jaren als president der republiek in het Elysée te hebben ge zeteld, voor zijn welverdiende rust op zijn buiten te Tournefeuille teruggetrokken had. Met een zucht van verlichting werd Dou- mergue's terugkeer begroet. Van deze ge zaghebbende, boven en buiten partijen staande persoonlijkheid werd verwacht, dat hij de nationale eenheid zou weten te her stellen. En inderdaad, zijn kabinet van na tionale concentratie mocht er wezen: het telde mannen als Barthou en maarschalk Pétain naast radicalen als Sarraut en naast den neo-socialist Marquet. Twee contras ten als Tardieu en Herriot, beiden figuren van beteekenis, symboliseerden als 't ware als ministers zonder portefeuille het na tionale karakter van het kabinet. Aanvankelijk heerschte er een voor het Fransche politieke leven treffende eensge zindheid. De partij veeten waren terzijde gesteld, de wetgevende arbeid werd krach tig ter hand genomen en het onderzoek naar de zaak-Stavisky met grootere spoed voortgezet. De toestand der Schatkist was bij Doumergue's optreden hoogst kritiek, doch spoedig werd de basis voor het in evenwicht brengen der begrooting gelegd; een schema voor de uitvoering van open bare werken werd opgesteld; met de reor ganisatie der spoorwegen werd aangevan gen. Wel zagen de ambtenaren hun sala rissen en pensioenen verlaagd, doch daar stond tegenover dat er enkele belastingen konden verlaagd worden. De zuivering der parlementaire zeden werd bevorderd door de aanneming van het wetsontwerp, krach tens hetwelk een advocaat, die tevens Ka merlid is, niet kan optreden in rechtszaken, waarbij de Staat direct of indirect betrok ken is. Doumergue's grootste succes was echter dat hij het vertrouwen der natie in het par lementarisme heeft weten te stellen. Hoe het daarmee vóór zijn optreden stond, be wezen de gebeurtenissen van 6 Februari, toen in de Kamer een reeks van Daladiers voorstellen met groote meerderheid werden goedgekeurd, terwijl buiten het Palais Bourbon, op de Place de la Concorde, de menigte het aftreden van Daladier eischte enook bewerkstelligde. Lang heeft echter de Godsvrede, het poli tiek bestand, niet geduurd. Al een paar maanden geleden begonnen zich teekenen te vertoonen van ontwakende partijpoli tiek. Doumergue zag het aankomen, en of schoon een groot aanhanger van het. par lementarisme en sterk tegenstander van de dictatuur, achtte hij het toch raadzaam zijn positie te versterken. Vijf maanden had hij ongestoord kunnen regeeren en deze pe riode stak gunstig af bij de vijf daaraan voorafgaande maanden toen er.... vier ministeries waren opgetreden en weer ten val waren gebracht. De moord te Marseille op koning Alexan der en Barthou zijn voor Doumergue's ka binet noodlottig geworden. Hij hield er geen verband mee en toch heeft hij het einde van het kabinet verhaast. Het verdwijnen van een figuur als Barthou was reeds een zware slag; hij werd gevolgd door het heen gaan van Sarraut, minister van binnenland- sche zaken, die zich als opperste chef der politie wegens het tekort schieten in Mar seille genoopt zag af te treden. Ten slotte ging ook Chéron (justitie) heen omdat hij was gecompromitteerd in de zaak van het rapport over de doodsoorzaak van den raadsheer Prince. Onbetwistbaar was hiermede een klap aan het prestige der nationale regeering toe gebracht. Doumergue' lapte haar op: Laval nam Barthou's plaats aan buitenlandsche zaken in, de radicaal Marchandeau kwam aan binnenlandsche zaken, Lémery kreeg justitie. Toch was er iets gebroken in de sfeer van eendracht, waarin de regeering zich tot dusver had bewogen. En toen Dou mergue's reeds lang aangekondigde plan nen tot grondwetsherziening vaste vorm hadden aangenomen, brak het tumult los. De radicaal-socialisten weigerden met groote beslistheid toe te stemmen in het ontnemen, aan den Senaat, van het recht machtiging tot ontbinding der Kamer te geven. De Senaat hield ten scherpste aan dit recht vast. Stelling zouden de radicalen de overige maatregelen van Doumergue, die vooral een versterking van de macht van den minister-president beoogden, wel hebben geslikt, indien Doumergue in de quaestie der Kamerontbinding zou hebben toegegeven. Integendeel echter, om de han den vrij te krijgen, wilde Doumergue dat de Kamer de voorloopige twaalfden der begrooting voor drie maanden zou goed keuren; hij zou dan in financieel opzicht van het parlement bevrijd zijn geweest. Dit deed voor de radicalen de maat overloopen. Het heengaan van een man als Doumer gue beteekent op het oogenblik meer dan een gewone kabinetscrisis. FLANDIN VORIVIT NIEUWE REGEERING. De minister van Openbare Werken Flan- din heeft van president Lebrun opdracht gekregen een kabinet te vormen. De opdracht is door Flandin aanvaard en naar verluidt heeft hij reeds een kabi net gevormd, dat er als volgt uitziet: Mi nister-president, Flandin; Staatsministers: Herriot en Marin; Buitenlandsche Zaken, Laval; Binnenlandsche Zaken, Regnier; Oorlog, Generaal Maurin; Financiën, Ger main-Martin. DUITSGHLAND. HET KERK-CONFLICT. Massa-betooging der Belijdenden Kerk te Berlijn. Gisteravond heeft de kerkelijke oppositie in de groote tentoonstellingshal aan den Kaiserdamm te Berlijn, een massa-vergade ring gehouden, waarbij drie vooraanstaan de mannen der Belijdende Kerk (praeses Koch, ds. Niemöller en ds. Jacobi) het woord voerden. Meer dan 12.000 mcnschen woonden de betooging bij, welke volkomen kalm en zonder sensatie verliep. Ds. Jacobi, een van de eerste oppositio- neele predikanten die wegens hun houding indertijd werden mishandeld, zette uiteen waarom de oppositioneele kerk zich Belij dende kerk noemde. Hij wees erop, dat de belijdenis niet als een oud vaandel onge bruikt in het arsenaal mag blijven, maar als banier in den slag tegen dwaalleer en ongeloof aan de spits moet worden gedra gen. Uit de mentaliteit, welke op deze verga dering aan den dag trad en uit de gehou den redevoeringen moet worden opge maakt, dat de stemming bij de oppushie de mogelij kneid van een compromis ten eenen- male uitsluit. De strijd word* integendeel met hoe langer hoe meer fanatisme ge voeld, zoodat de vraag gerechtvaardigd is of de regeering voort zal gaan daarbij lijde lijk toe te zien. SAARGEBEED. KNOX BRENGT RAPPORT UIT AAN DE SAARCOMMISSIE. Economische toestand netelig. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de Saarcommissie-van-drie Donderdagoch tend onder voorzitterschap van baron Aloisi haar werkzaamheden te Rome voort gezet. De president der regeeringscommis- sie Knox bracht rapport uit over den alge- meenen toestand in het Saargebied. Knox deelde mede, dat de openbare orde tot dusver niet was verstoord. Niettemin heeft de regeeringscommissie, zich basee rend op haar volmachten, actief gestreefd naar versterking der politie. Voorts ves tigde Knox de aandacht der commissie op den economischen toestand, die netelig is tengevolge van de moeilijkheden, waarop het bedrijfsleven aan den vooravond van het plebisciet stuit bij het verkrijgen van credieten op korten termijn. CHINA. EEN BOM AANSLAG OP TSJANG KAI SHEK. Twee beambten gedood en vier gewond. Naar het telegraafagentschap „Shimboen Rengo" meldt, is op maarschalk Tsjang Kai Shek, die met een extra trein naar Peiping reisde, om aldaar met den Japanschen ge zant Arioshi te onderhandelen, een aan slag gepleegd. Toen de trein het station Erzumeni pas seerde, werd een bom in de richting van den trein geworpen, die den laatsten wa gon trof. Twee beambten uit het gezelschap van den maarschalk werden gedood en vier ge wond. Maarschalk Tsjang Kai Shek zelf en zijn medewerkers bleven ongedeerd. Zij hebben later zonder den vernielden wagon de reis voortgezet. Nader wordt gemeld, dat twee personen in verband met den aanslag zijn gearres teerd. De Chineesche censuur had tot dus ver iedere Jperichtgeving over den aanslag verhinderd. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. CYCLONEN TEISTEREN VICTORIA. Daken van huizen meer dan 10 km. meegesleurd. Een vernietigende cycloon, die het Zuid- Westen van Victoria heeft geteisterd en de kleine stad Heywood bijna volkomen heeft verwoest, heeft, volgens tot nog toe ont vangen berichten, aan vier personen het leven gekost. Een boerderij in de nabijheid van Hey wood werd door den razenden storm onge veer 150 meter meegesleept en totaal ver nield. In vele gevallen werden de daken der huizen meer dan tien km. meegesleurd. Een tweede storm heeft het Noordelijk deel van Victoria geteisterd. De verbindingen met dit gebied zijn ge heel verbroken, zoodat nadere bijzonder heden over den omvang van de ramp niet bekend zijn. LICHTE AARDBEVING IN MEXICO. De Mexicaansche havensteden Chiapas, Oaxaca en Veracruz zijn hedenmorgen door een lichte aardbeving getroffen, welke slechts geringe materieele schade aan richtte. BINNENLAND DE TUINBOUWSTEUN. Voorloopig met ƒ3 millioen verhoogd. Uit een ingesteld onderzoek is den Mi nister van Economische Zaken gebleken, dat de economische moeilijkheden, waarin de tuinbouw op het oogenblik verkeert, van dien aard zijn, dat het nog voor 1934 beschikbaar bedrag van 4 1/2 millioen niet voldoende zal zijn om in den ergsten nood te voorzien. De Minister heeft daarom aanleiding ge vonden den betrokken Regeeringscommis- saris te machtigen den steun voorloopig met 3 millioen te verhoogen. Daarmede ontvangen de tuinders nog slechts onge veer de helft van den richtprijs. De maatregelen om tot uitbetaling van den steun te komen, zijn in een vergevor derd stadium van voorbereiding. GEBRUIK VAN MELKBROOD. Melkprijsverlaging voor bakkerijen gevraagd. De Ned. Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf te 's-Gravenhage, heeft zich gewend tot den minister van Economi sche Zaken met het verzoek om de moge lijkheid te openen dat de bakkersbedrijven in Nederland de melk, welke zij behoeven, tegen goedkooperen prijs kunnen betrek ken. Thans zijn deze bedrijven aangewezen op de z.g. consumptiemelk, waardoor zij in het gunstigste geval een prijs te betalen hebben, gelijk aan dien, welke aan melk- slijters wordt berekend. Adressante betoogt, dat het onjuist is, een dergelijken prijs te berekenen aan afne mers, die zeer groote kwanta melk behoe ven en die wellicht in staat zouden zijn, bij een lageren prijs nog grootere hoeveelheden te verwerken. Het Comité van Propaganda voor het ge bruik van melkbrood zal ongetwijfeld dit verzoek willen ondersteunen, zegt adres sante, daar vanzelfsprekend bij een lage ren melkprijs het gebruik van melkbrood nog meer kan toenemen. HANDELSCONFERENTIE TE BATAVIA MISLUKT? Geruchten tegengesproken. De geruchten omtrent een ophanden zijn de beëindiging van de Nederlandsch-Ja- pansche handelsconferentie te Batavia, en het dreigende vertrek van de Japansche delegatie, worden van de meest-bevoegde zijde tegengesproken. DE STRIJD TEGEN DE AUTOBUSSEN VAN ROTTERDAM NAAR AMSTERDAM. Enkele bussen in beslag genomen. Er zijn enkele ondernemers van toer- auto's die op eenigerrlei wijze een soort van autodienst van Rotterdam op Amsterdam exploiteeren. Aangezien zij geen concessie hebben voor het in werking stellen van een dergelijken autobusdienst meenden zij er iets anders op te hebben gevonden, door uitsluitend als passagiers personen mee te nemen, die lid zijn van de reisvereeniging, welke vereeniging dan den bus laat rijden. Wie lid wil worden van die reisvereeniging betaalt bijvoorbeeld 75 cent en hy heeft dan ineens recht op één reis naar Amster dam. Voor elke volgende reis betaalt hij dan verder slechts 50 cent. Ambtenaren van het Toezicht van de Nederlandsche Spoorwe gen hebben evenwel gisteren op het traject dat deze bussen afleggen een onderzoek in gesteld en zij hebben toen een zekere regel maat in den dienst kunnen constateeren. Dit feit was aanleiding de bussen in beslag te doen nemen, onder medewerking van de politie. De passagiers moesten uitstappen en zien, dat zij op een andere manier te Amsterdam kwamen. Uiteraard vallen de autobussen van den nachtdienst van Rotter dam op Amsterdam hier geheel buiten, om dat voor dezen dienst de ondernemer een concessie heeft. VEREEN. „SPELLINGVREDE". Het hoofdbestuur van de Vereeniging „Spellingvrede", waarvan het doel is: het bevorderen van eenheid van schrijfwijze van de Nederlandsche taal op de grond slag van geldende, wettelijke voorschrif ten, is thans defintief als volgt samenge steld: mr. dr. E. W. Catz, advocaat-procu reur en kantonrechter-plaatsvervanger, voorzitter; dr. J. Ruinen, directeur van de tweede H. B. S. met 3-jarige cursus, onder voorzitter; F. A. van Hall, assuradeur, O.Z. Voorburgwal 101, Amsterdam-C, secreta ris; P. Saarberg, 2e secretaris; J. C. Span genberg, accountant, Keizersgracht 276, Amsterdam-C, penningmeester; mej. W. G. Kernkamp, directrice van de H. B. S. voor meisjes en Jules Ed. Gerzon, directeur van de N.V. Gebrs. Gerzon's Modemagazijnen, leden. Taalkundig adviseur is prof. dr. N. J. H. Gerlach Royen, hoogleeraar in de al- gemeene en vergelijkende taalwetenschap aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het hoofdbestuur van de Vereeniging „Spellingvrede" zal op een nader vast te stellen datum in December e.k. te Amster dam een groote openbare bijeenkomst be leggen. De Minister van Onderwijs mr. H. P. Marchant heeft reeds toegezegd, die bij eenkomst te zullen bijwonen en het woord te voeren. Thans hebben o.a. de volgende dames en heeren zitting genomen in het nationaal comité van aanbeveling: G. Bolkestein, insp. gymn. en middelb. ond., Amsterdam; prof. dr. Gerard Brom, hoogleeraar, Nijmegen; prof. B. Casimir, Den Haag; prof. dr. D. van Embden, Am sterdam; mr. Th. P. A. J. ten Hagen, dir. N.V. Ten Hagens drukkerij en Uitg.-Mij., DE BRANDSTOFLOOZE MOTOR. De uitvinder in het ziekenhuis opgenomen. Naar wij vernemen is de heer Wardenier uit Wolvega, van wien de afgeloopen week is gemeld, dat hij een brandstoflooze motor zou hebben uitgevonden, Donderdagavond in overspannen toestand naar de zenuw-af- deeling van prof. van der Scheer in het Academisch Ziekenhuis te Groningen opge nomen. Den Haag; dr. J. Heinsi'us, Wassenaar; prof. dr. D. C. Hesseling, oud-hoogleeraar, Wassenaar; prof. dr. J. H. E. J. Hoogveld, Nijmegen; prof. mr. A. C. Josephus Jitta, Den Haag; Y. Keestra, burgemeester van Culemborg; Th. M. Ketelaar, Amsterdam; prof. dr. G. G. Kloeke, Leiden; prof. mr. dr. R. Kranenburg, Leiden; prof. dr. J. Kraus, oud-minister van Waterstaat; prof. Th. Limberg, Amsterdam; dr. H. W. E. Moller, lid van de Tweede Kamer, Tilburg; prof. dr. F. Muller Jzn., Leiden; prof. dr. J. J. Salverda de Grave, Bussum; prof. mr. F. G. Scheltema, Amsterdam; prof. dr. A. Smijers, Amsterdam; prof. dr. P. Valk hof f, Hilversum; piof. dr. A. A. Vende- nius, Amsterdam; prof. dr. Albert Verwey; prof. dr. C. G. N. de Vooys, Utrecht; mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen wijk, com missaris van de Koningin in de provincie Drente; Klaas de Vries, lid Onderwijsraad; prof. dr. Th. Weevers, Amersfoort. REGEERING EN DE DEVALUATIE. Adres van de Vereeniging voor waardevast geld aan minister Colijn. Het dagelijksch bestuur van de Neder landsche Vereeniging voor Waardevast geld heeft naar aanleiding van par. 9 van de Me morie van Antwoord van de regeering op het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de Rijksbegrooting, met be trekking tot de monetaire politiek, een adres aan minister-president Colijn gezon den, waarin het zijn vreugde betuigt, dat de regeering daarin een begin heeft ge maakt met de motiveering van haar stand punt, dat de in gang zijnde verandering van de koopkracht der Nederlandsche geldeen- heid door vasthouden aan de tegenwoordige goudbasis van de gulden, dient te worden bestendigd. Voor het geval de regeering voornemens is na deze summiere uiteenzetting haar standpunt nader te motiveeren, vraagt het adres aandacht voor de volgende opmerkin gen. Vry algemeen geldt de overtuiging (o.a. op grond van een berekening, die nimmer aan critiek is onderworpen), dat de prijs- verhoogende werking van een devaluatie in de sfeer van het levensonderhoud zeer gering zal zijn. Sedert deze berekening is gemaakt, zijn nog verschillende heffingen ter compensatie der prijsdaling opgelegd, zijn bestaande heffingen verhoogd en ande re maatregelen genomen ter afweer van de voortgezette prijsverlagingen, zoodat ver moedelijk de prijsverhooging als gevolg van devaluatie nog geringer zou zijn, dan reeds geschat werd. Dientengevolge zal aan de „inhoud van het loonzakje" niet veel meer koopkracht worden „ontfutseld", dan thans reeds door de verschillende correcties op de uitwerking van de stijging van de gul den geschiedt, en zeker, bij handhaving der deflatiepolitiek, in nog sterker mate zal moeten geschieden. Derhalve zal loonsver- hooging geen noodzakelijk gevolg van de valuatie behoeven te zijn. Indien men van de spaarder, die zijn pen ningen aan solide geachte debiteuren toe vertrouwt, de positie zonder en die na de valuatie wil vergelijken, dient men naast de geringe verhooging van de kosten van het levensonderhoud mede in het oog te vatten de gevaren, die die positie bij hand having van de goudwaarde van de gulden bedreigen. Natuurlijk zal de import, voo zoover die thans niet reeds met corrigeerende heffin gen wordt belast, duurder betaald moeten worden, maar bij de berekening van de ge ringe verhooging van het binnenlandsche prijsniveau, is met deze duurdere import reeds rekening gehouden. Devaluatie zal voor sommige artikelen evenredige prijsverhooging in guldens, voor andere een hooger te exporteeren volume meebrengen. Deze verschillende uitwerking op ver schillende export-producten mag niet wor den veronachtzaamd. Ook de vrees voor handelsbelemmeringen ten opzichte van onze export mag niet worden gegenerali seerd. Dat in de eerste tijd na devaluatie eenig wantrouwen op de kapitaalmarkt kan ont staan, is niet te ontkennen, maar de erva ring in andere landen bevestigt de herhaal delijk uitgesproken verwachting, dat dat wantrouwen door de betere fundeering van de credietverhoudingen spoedig zal zijn ge weken, zoodat een moeilijk te herstellen verlies van vertrouwen niet te duchten is. Centrale H. L. S. Men schrijft ons uit Waalwijk, dat de 14 uitgetreden lederfabrikanten gisteren met 12 tegen 2 stemmen besloten hebben, we derom tot de Centrale H. L. S. toe te treden. KERKNIEUWS Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag géén audiëntie verleenen. LETTEREN EN KUNST NOBELPRIJS VOOR PIRANDELLO. De Nobelprijs voor literatuur is toege kend aan den Italiaanschen tooneelschrij- ver Pirandello. LUCHTVAART DE INDISCHE TRIOMFTOCHT VAN DEN „UIVER" Ontvangsten te Semarang en Batavia Aneta seint uit Semarang. Om 9 uur gistermorgen werd de „Uiver" verwacht, doch lang voor dien tijd waren vele dui zenden op 't vliegveld aanwezig. Te 9.17 vloog de „Uivër" over de stad om weinige minuten later bij de landing door de vele duizenden op de meest enthousiaste ma nier te worden verwelkomd. De bataljonsmuziek speelde het Wilhel mus, waarmede ieder instemde. De bemanning en passagiers van den Uiver begaven zich naar het stationsge bouw van de K.N.I.L.M., waar de Gouver neur van Midden-Java, de Vos, de burge meester van Semarang en het volksraads lid Sosro Hadikoesoemo de bemanning toespraken en cadeaux voor de echtgenoo- ten van de leden van de bemanning over handigden. Bij het vertrek van Semarang weiger de een enkel moment een der motoren, doch te 10.10 uur kon de Uiver starten, uitgeleid door een enthousiast gejubel. Aankomst te Batavia Aneta seint uit Batavia: Ondanks het verzoek van de politie aan de burgerij om zich niet naar het vliegveld Tlijilitan te begeven, hadden zich gisteren toch duizen den op het vliegveld van Batavia verza meld. Te 1 uur in den middag kwam de Uiver aangesneld. Het publiek op het terras van het restauratiegebouw gezeten, hief het „Uiverlied" aan en het Wilhelmus weer klonk. Na een schitterende landing kwamen, onder daverend gejuich, bemanning en passagiers uit het vliegtuig te voorschijn. Zoo snel mogelijk worden de „Uiveria- nen" naar de wachtende auto's geleid, die, na een eererondje over het vliegveld, in de richting van de stad vertrokken, opdat met zoo weinig mogelijk oponthoud de lunch kon worden genuttigd. Deze rege ling was getroffen, daar de bemanning 's avonds nog talrijke malen huldigingen in verschillende vormen in ontvangst zal moeten nemen. Zoo zal er o.a. een rondrit door de stad plaats hebben en zal de meer officieels huldiging op grootsche wijze in de Sociëteit Concordia geschieden. Boven dien had de bemanning na de feestelijk heden te Soerabaja en de ontvangst te Se marang en Kalidjati een rustpoos ten zeer ste noodig. De toeloop naar Tjililitan was zoo groot geweest, dat uren nadat de auto met de Uiver-bemanning reeds was weggereden, de voertuigen nog moeite hadden langs den smallen toegangsweg tot het vliegveld een heenkomen te 2oeken. De Uiver was veilig in den hangar op geborgen; het bleek dat vele enthousiasten hun handteekening op den staart van het vliegtuig hadden geschreven, zoodat zelfs de verf hiervan was afgebladderd. WILT U IETS WETEN? Vraag omtrent zitting van den officier van justitie te Den Haag. Antwoordt: U kunt dat aanvragen aan het Gerechtsgebouw, Korte Voorhout 11, Den Haag. Vraag: Waar is het secretariaat geves tigd van de opgerichte tooneelclub, enkele dagen geleden in uw blad vermeld. Antwoord: Ons is niets meer bekend dan het feit, dat deze vereeniging is op gericht. Vraag: A. M. B. inzake een weduwe, wier meubelen bij haar ouders in ge bruik zijn. Antwoord: Teneinde bij sterfgeval te voorkomen, dat er geschil ontstaat om trent den eigendom van deze meubelen, is het aan te raden een op schrift gestelde en door de ouders onderteekende erken ning op te maken, welke meubelen uw eigendom zijn. Hiervoor moet papier met een zegel van 0.50 gebruikt wordt. Welke vraag is het geweest, die niet be antwoord zou zijn? V r aa g: Kunt u mij ook een leeraar voor kunstrijden op de schaats noemen? Of misschien kunt u mij dan een an deren weg wijzen (een schaatsenbond waar men dat beoefent). Ik wil mij spe ciaal beoefenen op kunstrijden. Antwoord: Dergelijke kunstenma kers kennen wij niet. U kunt hierover correspondeeren met den heer W. H. J. Dicke, Laan v. N.O.-Indië 131, Den Haag. Teekens om sneller te gaan rijden Snelheidsvermeer- Snelheidsvermeer dering voor ver- dering voor ver keer, dat den agent keer, dat den agent van links nadert, van rechts nadert.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6