WAALS IIWEHSCHT TOCH ZEKER HET MOOISTE VOGR UW GELD GRATIS GEKNIPT DONDERDAG 8 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Nov. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 767.0 te Madrid Laagste barometerst.: 745.3 te Skagen. Verwachting tot den avond van 9 Nov.: Zwakke tot matige Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt of be trokken, waarschijn lijk eenige regen, aan vankelijk zachter. De Noordwestelijke depressie heeft inder daad de hooge drukking van de Britsche Eilanden verdreven, maar deze neemt op het vasteland nog snel toe. In Scandinavië neemt de hooge drukking af en de depres sie in Zuid-Scandinavië dringt verder Noordwaarts door, zoodat voorloopig het weer zachter zal worden. De laatste zuide lijke depressie bleek van weinig beteekenis en trekt Oostwaarts. Gisteren viel ter weerszijden van ons land zware regen: 46 mm. te Hamburg, 19 te Le Havre. Ook 'n Denemarken en Zweden heeft het zwaar geregend en duurt de regen nog voort. Ook op de Britsche Eilanden valt bij zwakke tot matige Westelijke winden op veel plaatsen regen, in Schotland kwam nog matige vorst -voor. Frankrijk en Duitschland heb ben opklarend weer met sterk gedaalde ochtend-temperatuur. Op IJsland stijgt de barometer bij Noordelijken wind. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.49 uur tot Vrijdagmorgen 6.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 9 Nov. voorm. 3J8 uur en nam. 3.40 uur. LUCHTVAART MEVR. MOLLISON OP SCHIPHOL. De zwarte Comet heeft neg steeds pech. Een vliegster van groote allure, eens Amy Johnson, thans door haar huwelyk met een niet minder groot vlieger mevr. Mollison geheeten, is hedenmiddag te kwart over 12 met het uit Indië terugkeerend vliegtuig der K.L.M. de „Pelikaan", wel ke zij te Athene had opgepikt, gezond en wel op Schiphol aangekomen, waar haar door talrijke belangstellenden een buiten gewoon hartelijke ontvangst is bereid. Naar men weet behooren de heer en mevr. McJ- lison tot de deelnemers aan de luchtrace LondenMelbourne, doch werden zij na een schitterende non-stop-vlucht van Mil- denhall naar Bagdad men hun De Havil- land „Cornet" zoodanig door pech achter volgd, dat zij van verdere deelneming heb ben moeten afzien. Amy Mollison, die blootshoofds was en een langen bruinen mantel droeg, stapte kwiek uit het toestel op het platform, waar zij allereerst werd begroet door den chef der K.L.M. op Schiphol, den heer Thomp son. Bij de begroeting waren ook verschil lende vliegersvrouwen aanwezig onder wie mevr. Parmentier en de echtgenoote van den piloot van de „Pelikaan" Iwan Smirnoff. Mevr. Smirnoff bood de koene vliegster een bouquet rose rozen aan. In het restaurant hebben wij gelegenheid ge had voor een kort interview met mevr. Mollison. Zij verklaarde in Athene aan boord van de „Pelikaan" te zijn gestapt. Zij had haar plaats in de zwarte Cornet van haar echtgenoot geruild met den me canicien van de Havillandfabrieken, die in Allahabad de machine had gerepareerd. De bedoeling was elkaar in Marseille weer te ontmoeten om vandaar gezamenlijk naar Londen door te vliegen. Te Marseille aan gekomen bereikte haar echter het bericht, dat de zwarte „Cornet" met pech te kam pen had gehad als gevolg waarvan Molli son te Rome was geland. Nader nieuws had zij niet meer vernomen, doch zij hoopte haar echtgenoot in Amsterdam te ontmoe ten. Wanneer dit echter zijn kon, wist zij niet. Wat de vlucht van de ..Uiver" betreft deelde zij mede, dat zij, ofschoon zij de machine niet heeft gezien en ook de be manning niet kende, buitengewoon onder den indruk is geweest van de prestaties van dit vliegtuig. Deze vlucht heeft aange toond, zoo zeide zij, waartoe een gewone verkeersmachine in den geregelden dienst in staat is. Voorts was zij van meening, dat de luchtrace LondenMelbourne heeft bewezen, dat de geregelde luchtdienst op Australië in de naaste toekomst verwezen lijkt kan worden. r Op de vraag of zij van plan is een nieu we vlucht naar Australië te ondernemen, antwoordde mevr. Mollison ontkennend. „Geef mij Engeland maar", zei zy lachend. Dat zij en haar echtgenoot de verdere race KOOPT DAN DE STOF VOOR UW MANTEL OF JAPON BIJ moesten opgeven was het gevolg van over verhitting van een der motoren. Ook Smirnoff hebben wij nog enkele oogenblikken kunnen spreken. Hij deelde mede, dat hij de bemanning van de „Par.- derjager", Geysendorffer, Asjes en Pronk in Calcutta had ontmoet. Wat het nood lottig einde van deze machine betreft zei hij, dat het een wonder mocht heeten, dat de bemanning er het leven bij heeft afge bracht. Geysendorffer had hem medege deeld, dat de machine te Allahabad een zeer lange start heeft gemaakt en na de botsing met de vrachtauto, nog over een afstand van 130 M. brandend is doorge vlogen. Smirnoff toonde ons nog een sou venir van de „Panderjager", een gebla kerd stukje motorpijp. Woensdagmiddag vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van Burgemeester van Dobben de Bruijn. Af wezig waren de leden Boer, Kelfkens en Stapper. Allereerst herdacht de voorzitter den om gekomen brandweerman A. M. Vink, die in den dienst der gemeente, tijdens zijn werk, is gevallen. Spr. huldigde zijn nagedach tenis en zeide dankbaar te zijn dat door de voorzorgen der gemeente voor de nage laten weezen was gezorgd. De schadeloos stelling, groot 10.000 ten name van B. en W. was juist dezen morgen uitbetaald en zou geheel gebruikt worden om het gezin in stand te houden en de kinderen een po sitie te geven. De heer Beijen sloot zich namens den Raad bij de gebrachte hulde aan de nage dachtenis van den werkzamen brandweer man aan. Ingekomen was een ontslagaanvrage van den heer R. Kelfkens, wegens ernstige ziek te. De voorzitter sprak woorden van waar deering en dank. Afwijzend adviseerden B. en W. op een adres van de Int. Orde van Goede Tempe lieren-loge Bodegraven om eenige subsidie. De heer Lugtenburg wilde als erkenning van het groote maatschappelijk werk een subsidie van 10.geven. B. en W. er kenden dat werk, maar meenden in dezen tijd geen uitbreiding te mogen geven aan het aantal subsidies, omdat de gemeente zich geleidelijk weg van dit terrein zal moe ten terugtrekken. De heer v. d. Poll erken de dat, maar wilde om het kleine bedrag deze subsidie verleenen. De heer Beijen sprak in gelijken geest. Over het voorstel staakten de stemmen, zoodat de beslissing in de volgende vergadering volgt. Ingekomen was een adres van G. v. d. Oudenrijn en anderen om straatverlichting voor 12 nieuwgebouwde huizen aan den Goudschen Straatweg aan de overzijde van de Vaart. Er is daar bij donkere avonden beslist gevaar. B. en W. wilden het adres ter afdoening naar het college zenden, maar de heer Vreeken verzette zich. B. en W. hebben een vroeger verzoek reeds afgewe zen. De heer Jongeneel vreesde voor een schijn vertooning en meende dat straatver lichting best mogelijk was. De kabel ligt er. Ook vuilophalen, wat gevraagd werd, kan gemakkelijk. De voorzitter bestreed den spreker door te wijzen op gemis aan bevoegdheid bij den Raad. Bovendien is de zaak niet zoo een voudig. Men heeft nu eenmaal gebouwd aan een buitenwijk en aan een niet door getrokken weg, dus moet men wachten tot de geheele kade is doorgetrokken. De vuil- nisdienst is overbe'ast. Dit toestaan, zou beteekenen dat ook andere buitenwijken hetzelfde vroegen. De heer v. d. Poll bestrijdt dat de Raad niet bevoegd is. De heer Beijen acht die bevoegdheid alleen te bestaan bij de be grooting. De voorzitter sluit zich daarbij aan, dat den heer v. d. Poll noopt tot ver der bestrijden. De heer Lugtenburg acht het gevaar groot, waarop de voorzitter aan toont dat dan de eigenaar, die daar ge bouwd heeft, voor verlichting moet zorgen. Straatverlichting is niet aangelegd voor de bewoners, maar voor het verkeer. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 73 stemmen. Een bezwaarschrift zal worden gericht tot de inspectie der belastingen wegens de te betalen omzetbelasting voor electriciteit. De Centr. Bond van Transport Arbeiders vraagt een adres te richten tot den Minis ter om verhooging der steunnormen,. om verhooging van steun voor menschen met groote gezinnen, toeslag voor kleeding en dekking, toeslag voor den winter, meer goedkoope boter en goedkoope aardappe len. Het adres is te laat ingekomen voor I advies van B. en W., waarom deze voor stellen het aan te houden. Uit de discussie blijkt dat het Vrijdag is aangeboden, zoo dat weth. v. d. Marei concludeert dat het Maandag in B. en W. had kunnen bespro ken worden, wat niet geschiedde. Dat blijkt tenslotte te berusten op een verzuim van den secretaris door het late uur van ver gaderen. Behandeling was toen echter toch onmogelijk geweest. De heer Lugtenburg betreurt het omdat een ev. adres dan niet gelijk komt met het N.V.V.-petitionnement. De heer v. d. Poll had het ook graag nu behandeld, niet om het N.V.V. Petitionne- UW NI ANTtL UF JAPON HAARLENIMERSTR. 130-136 LEIDEN FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: S. van den Burg, expediteur, Zeg waar d, Stationsstraat B. 125. Cur. mr. J. C. F. Heilweg, Den Haag. L. D. de Jonge, houthandelaar, Hoofd dorp, Parklaan 71. Cur. mr. K. van Gif fen, Haarlem. Opgeheven: P. Zeilstra, Rijnsburg. D. Cormee, N o o r d w ij k. J. J. Disseldorp, S t o m p w ij k. W. B. J. Burke, graanhandelaar, Abbe- n e s, Haarlemmermeer. ment, maar om de behandeling van de Staatsbegrooting. Beide heeren leggen zich tenslotte bij het uitstel neer. Naar een zwembad. Eveneens te laat is ingekomen een voor stel van de comm. voor een nieuw zwem bad. Deze deelen mede ruim 7000.te hebben bijeengebracht aan particuliere toe zeggingen. Het bad zou kosten 17.000, zoodat 10.000 renteloos van de gemeente wordt gevraagd. De gemeente zou dan 2 van de 7 bestuursleden aanwijzen en van een ev. overschot na 4% aan particulieren, een evenredie aflossing ontvangen. Het bad zou Zondags gesloten zijn en geen gelegen- heoid geven voor gemengde baden. Dit ardres gaat eveneens naar B. en W. om ad- Verschillende geldleeningen zullen ge converteerd worden tegen een rente van 4%. In principe werd daartoe besloten. Eervol ontslag werd verleend tegen 15 Nov. aan den Gemeente-Ontvanger, den heer B. J. Thijssen. B. en W. stellen voor een overeenkomst te sluiten met de N.V. Gekro voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch. Van 1932 af heeft de Gekro de gemeente gratis bediend, maar nu is een Centrale re geling gemaakt, berekend naar inwoners en oppervlakte en zou de gemeente 161.30 moeten betalen. De heer Beijen heeft bezwaar tegen deze Centrale regeling, omdat die geschiedt door een semie-officeel orgaan de vereen, v. Ned. Gemeenten. Ook de heer Jongeneel deelt die bezwaren, vooral omdat tusschentijd, al weer in overleg met die vereen., de tarieven kunnen worden verhoogd. De heer Baars deelt die bezwaren niet en acht deze oplossing gewenscht. Stijgt de prijs van het eindproduct, dan dalen de kosten. De overeenkomst werd z.h.s., met aantee- kening dat de heer Jongeneel tegen is, ge sloten. Waartoe commissies? Deze heer protesteerde ook tegen het klacht wordt overgenomen door den heer klacht wortd overgenomen door den heer Vreeken en vooral door den heer v. d. Poll, die betoogt dat de commissies ook waren ingesteld om den Raad voor te lichten, wat de voorzitter bestrijdt. Deze zegt, dat de commissies alleen bestaan om B. en W. des- ge wenscht te adviseeren. Daarbij is de lichtcommissie nog een Comm. van Bijstand voor een zelfstandig bedrijf, terwijl het Slachthuis geen zelfstandig bedrijf is en door de gemeenterekening loopt, waarom de comm. ook alleen een comm. is om des- gewenscht in bepaalde gevallen B. en W. een advies te geven. Vroeger had de licht commissie zelfs ten onrechte uitvoerende bevoegdheden. De heer Jongeneel acht beide commissies gelijk, waarop het debat gesloten wordt en eventueel bij de behandeling der begroo ting kan worden voortgezet. Voorgesteld wordt een regeling voor het verhalen van besmettelijke ziektegelden voortvloeiende uit de met Amsterdam ge maakte regeling. Voorgesteld wordt inko mens beneden 1500.vrij te stellen, die van 1500 tot 2000 te belasten met 25%, die tot 3000 met 50%, tot 4000 met 75% en daar boven met 100%. De heer Lugtenburg wilde beginnen bij 1750.Later steunde hij een voorstel- Vreeken om te beginnen bij 1000.met 5% en dan boven 1500.20%. De heeren Beijen en Baars plus de voorzitter vonden dezen steun van den heer Lugtenburg eigenaardig, omdat nu ook de laagste in komens belast zouden worden. De heer L. erkende dat en trok zijn steun terug. Een tusschenvoorstel van den heer v. d. Poll kwam niet in behandeling. Het voorstel- Lugtenburg werd met 73 stemmen ver worpen, dat van B. en W. ongewijzigd aan genomen. De gemeentebegrooting voor 1935 werd handen gesteld van de financieele com missie. Herbenoemd werd de geheele Commissie tot Wering van Schoolverzuim, nadat de heer v. d. Poll er zijn verwondering over had uitgesproken dat de R. K. Schoolwe reld slechts door één lid vertegenwoordigd RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden den chauffeur N. uitAlphenaandenRijn, die op 24 Maart j.l. te Voorschoten met een door hem bestuurden veeauto een aanrij ding veroorzaakte waardoor een ander lichamelijk letsel bekwam, tot 75 subs. 75 dagen. De chauffeur P. H. die mede voor dit feit terecht stond, werd vrijgesproken. De boterhandelaar A. J. M. te L e i d e n, tegen wien door het O. M. ter zake van op lichting een geldboete van 500 subs. 100 dagen alsmede een voorw. gevangenisstraf van 6 maanden is geëischt, weixl vrijge sproken. M., die door de Crisis Zuivel Centrale op de zwarte lijst was geplaatst en derhal ve geen zachte vetten kon betrekken, had om toch in het bezit van die vetten te komen, aan een fabriek bestellingen ge daan op naam van derden aan wien onder rembours moest worden afgeleverd. M. ging echter bij den expediteur de pakket ten, welke hij dadelijk verrekende, afha len. Gebleken was dat de geadresseerde nimmer eenige bestelling had gedaan. Verdediger was Mr. H. W. J. A. Aver- beck. Ter zake van diefstal heeft terecht ge staan de 21-jarige loswerkman L. van der M., uit K a t w ij k, thans gedetineerd. Ver dachte heeft in den nacht van 26 op 27 Juli j.l. ingebroken ten kantore van de Haagsche Zand-Exploitatie Mij. te Kat wijk, alwaar hij alles overhoop haalde en uit de brandkast een bedrag van ƒ52. gedeeltelijk toebehoorende aan den boek houder der Vennootschap ontvreemdde. Voorts pleegde hij inbraak in een twee tal standtenten te Katwijk, alwaar hij eenig gereedschap en een fototoestel als mede een bedrag van ƒ3. - aan geld weg nam. Verdachte pleegde deze laatste feiten met behulp van den nog jeugdigen G. H., I wiens zaak met gesloten deuren werd be- I handeld. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. I Van Asch van Wijck, ving zijn requisituir j aan met de mededeeling, dat hij een stren ge straf zou vragen, n.l. 3 jaar gevangenis straf. Z.E.A. grondde dezen eisch op het feit, dat verdachte een misdadigen aanleg heeft. In 1932 bedreigde hij een meisje op het strand onder Katwijk door haar een geladen revolver voor te houden. Het meisje kwam er toen met den schrik af, doch liet een ringetje in handen van ver dachte achter. Deze bedreigde haar met doodslag indien zij iets zou zeggen. Voor dit feit werd hem een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden opgelegd. In December van hetzelfde jaar werd hij ter zake van inbraak tot 9 maanden veroor deeld, waarbij tevens de voorwaardelijke straf ten uitvoer werd gelegd. De officier wees er op, dat verdachte van het gesto len geld zich een complete misdadigersuit- rusting aanschafte zooals een revolver, een l masker, handschoenen, enz. Gedurende dit requisitoir keek verdach te half lachend naar den officier. De verdediger pleitte oplegging van een lichtere straf, op grond van de ongunstige omstandigheden waaronder zijn cliënt was groot gebracht. Op een vraag van mr. van der Boom, antwoordde verdachte, dat hij de lagere I school had doorloopen. j „Waarom stond je zoo juist te lachen?" informeerde de rechter. „Vindt je het zoo prettig voor drie jaar de gevangenis in te gaan?" „Ik stond niet te lachen", zei verdachte. De rechtbank zal 22 dezer vonnis wijzen. P. J. SCHMIDT VOOR HET HOF VRIJGESPROKEN. Het gerechtshof te Amsterdam wees he den arrest in de strafzaak tegen den O.S. P.-voorzitter Schmidt, die op 8 Juni j.l.. door de Haarlemsche politierechter wegens opruiing tot drie maanden gevangenisstraf is veroordeeld en sprak verdachte vrij. Schmidt zou op 16 Maar te Zaandam in een rede hebben gezegd: „Het proletariaat is momenteel ongewapend en zou bij een eventueelen opstand staan voor de kanon nen en machines, maar als vandaag het mobilisatiebevel afkomt dan is de zaak veranderd, en is het proletariaat niet on gewapend meer. Zij staan dan niet voor de kanonnen, maar ze staan er achter en het kapitaal hier vóór. Jullie begrijpt me wel". De procureur-generaal mr. D. Reilingh, achtte de opruiing bewezen en requireerde bevestiging van het vonnis. Het gerechts hof achtte het ten laste gelegde niet bewe zen, vernietigde het vonnis van den politie rechter en sprak verdachte vrij. Wèl heeft verdachte de ten laste gelegde woorden ge sproken, aldus overwoog het Hof, doch hiermee is geen opruiing gepleegd. Het faillissement van Atlanta. Naar wij vernemen zal de Raad van Ar beid niet in het arrest van het Hof be rusten, waarbij het faillissement van de N.V. drukkerij „Atlanta" werd vernietigd, doch hiervan wederom in cassatie gaan. was en nog niet eens een schoolhoofd. De heer Lugtenburg vroeg tenslotte een schuilhut op het terrein van den arbeid in Contraprestatie omdat de arbeiders onder voed en slecht gekleed zijn. De voorzitter zegde onderzoek en zoo mogelijk voorzie ning toe. De heer Leliveld vroeg tewerkstelling van Meijesche arbeiders aan den Meijeweg. De voorzitter beloofde onderzoek als er gega digden waren, maar wees op de mogelijke mindere geschiktheid tegenover menschen, die dat werk al geruimen tijd doen. Hierna werd de vergadering gesloten. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat zij voor de door de fir ma Burgersdijk en Niermans gedurende 8 21 November a.s. te houden boekenveiling en voor den verkoop op de door den Naai- krans „Sancta Clara" op 11 November a.s. te houden fancy-fair, ontheffing hebben verleend van het voorgeschreven winkel sluitingsuur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeew«r. VAN STRIJEN, Secretarig. Leiden, 8 November 1934. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Propaganda-avond Maria-bond, Zomerlust, 8.15 uur. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging St. Vincentiusgebouw, Hoogland- sche Kerkgracht 32, 89 uur. Zaterdag. Vergadering van afgevaardigden Plaatselijk Comité Herwonnen Le venskracht. 5 uur, Bondsgebouw. Maandag, Feestavond Mariacongregatie (afd. mannen en vrouwen), paro chiekerk O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, Zomerlust, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. STADSNIEUWS DE MACHT DER LAGE TEMPERATUREN. In een Dinsdagavond te Groningen ge houden lezing voor het Natuurkundig ge nootschap heeft prof. dr. W. J. de Haas al hier, blijkens een verslag in het „Nieuws blad v. h. Noorden" medegedeeld, dat bij de laatste proeven tot het verkrijgen van lage temperaturen verleden week een temperatuur van 0.015 gr. boven het ab solute nulpunt is bereikt. FEESTAVOND MARIA CONGREGATIE. Op 12 Nov. geeft de Maria-Congregatie (afd. mannen en vrouwen) der kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozeph in „Zomerlust" wederom haar jaarlijkeschen feestavond. Behalve het zangkoor der Maria-con- gregatie, afd. mannen, treedt o.m. op het gezelschap Johan Schmidt en Tula Schmidtde Vista, dezelfden die twee jaar geleden, eveneens met groot succes op den jaarlijkschen feestavond zijn opgetreden. Het belooft weer 'n prachtige avond te worden. Voor zoover plaatsen beschikbaar, zijn deze nog te verkrijgen bij den heer W. Lagerberg, Alexanderstraat 33 en bij den heer N. de Water, Gasstraat 6. JUBILEUM J. GLASBERGEN. Bij de Stedelijke Lichtfabrieken. Heden herdenkt J. Glasbergen, gassto- ker aan de Stedelijke Lichtfabrieken, dat hij 25 jaren aan genoemd bedrijf werk zaam is. Dank zij de goede verstandhouding met zijn kameraden in de koolgasstokerij, die daartoe het initiatief namen, is het voor Glasbergen vandaag een echte feestdag ge worden! Zooals gebruikelijk werd hij vanmorgen eerst ten kanotre der fabrieken in de Di recteurskamer ontvangen om aldaar in te genwoordigheid van zijn chef eerst de fe licitatie van de Directie in ontvangst te nemen. Hierop volgde de huldiging door het personeel der koolgasfabriek waartoe de jubilaris zich met familie begaf naar het schaftlokaal dier fabriek, dat voor deze gelegenheid feestelijk was versierd en waar hij door zijn kameraden hartelijk werd begroet. Een hunner deed het woord en begon met den jubilaris en zijn familie hartelijk geluk te wenschen. Hij herinnerde aan den prettigen, gemoedelijken omgang tusschen Glasbergen en de kameraden en bood hem namens het personeel een geschenk aan met den wensch, dat hem dit nog langen tijd aan dezen feestdag zou mogen her inneren. Hierna maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik om den jubilaris nog persoonlijk de hand te drukken, die op zijn beurt bedankte voor de vriendelijkheid hem op dezen dag betoond, waarna hij vertrok om verder in huiselijken kring te verkeeren. Insp. Directe Belastingen enz. De inspecteur der directe belastingen, enz. E. J. H. Volkmaars, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrech ten en accijnzen alhier, is toegevoegd aan het hoofd van de inspectie dier middelen te Zaandam en verplaatst naar de sub inspectie der invoerrechten en accijnzen te Den Helder. De luit. ter zee 2e kl. S. den Boeft, van de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, is alhier gedetacheerd tot het volgen eener studie in de Japansche taal. Voor het examen M. O. akte K4 (delf stof-, aard-, plant- en dierkunde) zijn al hier geslaagd de heeren J. S. Zaneveld te Scheveningen en L. P. Pouderoyen te Rot terdam. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2