ZATERDAG 27 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HET OPKOOPEN VAN HET SURPLUS BLOEMBOLLEN. Naar men aan het Weekbl. v. Bloembol lencultuur van betrouwbare zijde mede deelt, zal vermoedelijk omstreeks begin De cember vanwege de Nederlandsohe Sier teeltcentrale tot opkoop van het surplus bloembollen van hyacinthen, tulpen en nar cissen worden overgegaan. Ook dit jaar zullen vermoedelijk de vei lingen wel worden ingeschakeld. Echter moeten de onderhandelingen met de vei- lingbesturen nog niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid. Met vTij groote zekerheid kunnen wij wel mededeelen, dat een aangeslotene, die zijn bollen niet bij de veilingen opsloeg, ten tijde van de inname van het surplus, in geen geval in een minder gunstige omstandig heid zal verkeeren, dan iemand, die tot het opslaan van zijn bollen bij de veilingen overging. LUCHTVAART EEN TRANS PACIFIC LUCHTLIJN^ De plannen van kolonel Lindbergh. Kolonel Lindbergh is op het oogenblik bezig met het oprichten van een Trans- Pacific luchtlijn. Allereerst zou dan de af stand van San Francisco tot Honoloeloe in orde gebracht worden en men zou over dezen afstand dan zestien uren vliegen. Kolonel Lindbergh, wiens uiteindelijk doel eigenlijk is een vliegdienst rond de heele wereld op te richten, zal zich in de volgende dagen naar San Francisco bege ven en dan verder naar Honoloeloe en misschien nog verder naar het' Westen, om op de plaatsen zelf de vliegmogelijkheden, landingsplaatsen enz. te bestudeeren. Zooals altijd zal kolonel Lindbergh deze reis per vliegtuig, in gezelschap van xijn echtgenoote, 'ondernemen. RECHTZAKEN DE SLAPENDE NACHTWACHT In hooger beroep behandelde het Hoog Militair Gerechtshof een zaak van den ge woon dienstpl. sergeant, P. K, die door den Krijgsraad te 's Hertogenbosch is ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf met verlaging tot den rang van soldaat, ter zake dat hij in den nacht van 13 op 14 Juni te Naarden, waar hem de bewaking van het munitie-magazijn was opgedra gen, slapende is aangetroffen, door den officier van piket. Beklaagde, die de feiten toegaf, kreeg van den president te hooren, dat het feit waarvoor hij gestraft was een grove plichtsverzaking was en des te erger, daar deze plaats vond in een tijd, waarin de verscherpte krijgstucht was aangekondigd en terwijl er te Amsterdam zeer ernstige ongeregeldheden voorkwamen waarbij de militaire macht moest worden gerequireerd Ter verontschuldiging voerde K. aan, dat hij oververmoeid zou zijn geweest, waar op de president te kennen gaf, dat gezien de rusttijden van 6 uur men in buiten gewone omstandigheden wel op eenige in spanning en zeer zeker op plichtsbetrach ting van iemand, wien speciaal de bewa king van een munitiemagazijn was opge dragen, moest kunnen rekenen. Beklaag de beriep zich voorts op het feit, dat hij gedurende de rusttijden niet kon slapen wegens het leven dat er rondom hem zou heerschen, doch op een vraag van gene raal Von Munnekrede, of bekl. dan ooit geklaagd had, moest deze ontkennend ant woorden. Generaal Belzer, noemde de houding van bekl. tegenover de minderen onzinnig. In zijn requisitoir wees de advocaat-fis caal mr. de Visser, er op, dat uit de hou ding die K. ook thans nog aanneemt blijkt, dat deze niet de draagwijdte be sefte van zijn laakbaar optreden, terwijl er juist in dien tijd van beroering ver scherpte krijgstucht was. Spr. kon er zich dan ook mee vereenigen, dat de Krijgs raad den auditeur-militair niet was ge volgd in diens eisch van 1 week voor waardelijke gevangenisstraf zonder verla ging en hij concludeerde tot bevestiging van het vonnis van den krijgsraad. De uitspraak van het hof volgt later. SERGEANT-SMOKKELAAR C. W. J. van R., gewoon dienstplichtig sergeant van het korps torpedisten, is in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Krijgsraad, waarbij hij wegens overtreding van de Crisis-Zuivehvet is veroordeeld tot ƒ300 boete sub3. 100 d. Bekl. bekende de feiten, welke hierop neerkomen, dat hij op 18 Juni J.l. in den voormiddag in uniform gekleed zijnde werd aangetroffen als autobestuurder en dat bü onderzoek door de betrokken amb tenaren, belast met de uitvoering van de Crisis-Zuivelwet werd geconstateerd, dat de door hem bestuurde auto ruim 300 K.G. margarine bevatte, welke uit België afkomstig was. Beklaagde beriep zich op financieele moeilijkheden en werkloos heid. Het eenige waarmede voor hem af en toe iets te verdienen viel was het be sturen van een auto. Op een vraag van Gen. Van Munnekrede hoe bekl. aan een bedrag van 165 kwam om er margarine mee te betalen, antwoordde deze dat hij dit geld van een zwager had geleend. De advocaat fiscaal wees er op, dat •hier het meest zware moest wegen dat bekl. zijn urfiform misbruikte teneinde de ambtenaren om den tuin te leiden. Even wel wilde spr. gezien diens financieele omstandigheden wijziging vragen in de opgelegde straf en verzocht hij het hof deze te bepalen op ƒ100 subs. 20 dagen. De uitspraak volgt later. UIT DE OMGEVING HOOGMADE Ziekenhulsverpleging. In de zaal van den heer J. Witteman hield de vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging „Onder linge Hulp" een buitengewone ledenver gadering. De voorz., de heer J. Meijer, opende de vergadering en heette allen welkom. Door den heer Bunk werd verslag uit gebracht van de federatie-jaarvergadering en van de vereeniging bij besmettelijke ziekten. Door de aanwezigen werd dit verslag met aandacht aanhoord en werden hem nog een paar vragen gesteld, die spr. naar genoegen kon beantwoorden. Hierna kwam aan de orde herziening re glement, daar door de Federatie een re glement is ontworpen, dat van alle zijden is bekeken en zoodoende als algemeen re glement voor de afdeelingen kan gelden, met toevoegingen naar gelang de plaatse lijke omstandigheden en waarin omschre ven zijn de rechten en plichten, opdat men met geen wettelijke bepalingen in strijd komt. Het reglement werd artikelsgewijze voorgelezen en nader toegelicht en bijna zonder wijziging overgenomen. Het treedt vanaf heden in werking. Wij zullen ver trouwen, dat hierdoor verschillende moei lijkheden, waarmede de vereeniging nog al eens te kampen had, zijn opgelost. Vervolgens werd besproken de gehouden vergadering te Alphen a. d. Rijn om te ko men tot het oprichten van een streekver- band, om daardoor meer samenwerking te verkrijgen en voorwaarden of verbetering in plaatselijke en kring-toestanden te verkrijgen. Nadat het voor en tegen was besproken werd besloten om zich daarbij aan te slui ten, voorloopig voor een jaar. Een uitge breide rondvraag volgde, waarna de ver gadering werd gesloten. LISSE. Raadslidmaatschap. Bij den voorz. van het Centraal Stembureau is bericht ingekomen, dat de heer J. Berbee, zijn be noeming tot lid van den Raad dezer ge meente heeft aangenomen. Missie-verloting. B. en W. dezer ge meente hebben aan het bestuur van den Naaikrans voor Missionarissen, vergun ning verleend om ten bate van de Vreem de Missiën een verloting te organiseeren. Armbestuur. Men verzoekt ons als nog te willen vermelden, dat de heer H. v. d. Berk in de Veldhorststraat alhier mede door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot lid van het R. K. Armbestuur in de parochie van den H. Agatha! Laf. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft men alhier een laffe streek uitgehaald. In een landschuurtje n.l. van de firma E. Nieuwenhuis, bloemist alhier, staande op den tuin „Klein Zandvliet", stonden eenige manden Darwintulpen van L. Kapteijn, eenige manden Triumftulpen van D. Nieuwenhuis en eenige manden Hyacinthen van E. Nieuwenhuis. Men heeft het slot geforceerd en eenmaal bin nen, heeft men alle manden op een hoop, als bij de saneering, leeggestort. Naar de dader(s) wordt gezocht. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een afnemende aan voer maakt als regel de prijzen iets be ter. Zoo ook nu. Van de koude grond bloe men zijn het de Dahlia's, die de meeste belangstelling trekken. Enkele partijen Asters zijn nog geschikt voor den handel. Verder komen troschrysanthen die van 819 ct. opbrengen. Eenbloemige chry santhen gaan voor 610 ct., asters in meerdere kleuren van 824 ct., Dahlia's van 35 tot 75 ct. per 100, pompon-Dahlia's 2030 ct., Zinnia's 4070 ct., Anjers 25 40 cent. 8TOMPWIJK. Kath. Middenstand. Deze vereeniging heeft gisteravond haar tweede vergade ring gehouden in het café „Het Blesse- paard". De heer L. C. Stijnman opende de vergadering en heette de weinige aanwe zigen welkom en betreurde het, dat er van de 19 leden welke zich bij de vorige ver gadering hadden opgegeven er nu maar 14 aanwezig waren. Vervolgens mededeelin- gen over de vergadering van 27 Sept. 1.1. voor degenen, welke de vorige vergade ring niet bijgewoond hebben. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur, daar het bestaande bestuur voorloopig was gekozen. Dit had nogal heel wat voeten in aarde. Verschillende personen konden een functie wegens andere drukke werkzaam heden niet aannemen en er waren weinig aanwezigen, zoodat het aantal candidaten zoo inkromp, dat degenen, die overschoten, moesten gekozen worden. Ten slotte viel het toch nog mee bij eerste stemming werden gekozen de heeren H. Smits, Jos. Luiten, P. Beekman, M. Waaier en Th. Schrader, welke laatste in de plaats kwam voor den heer G. Vurens, die zijn man daat niet aannam. Door verschillende be sprekingen was het al laat geworden en moesten een paar punten tot een volgende vergadering blijven liggen. Verder werd op verzoek door den heer Jan Mol een korte uiteenzetting gegeven over het O. S. B., het Ordening-, Sanee- rings- en Beschermingsprogram. Bij een volgende vergadering worden vele' mid denstanders verwacht; dan kunnen zij ver der vernemen wat er al bereikt is en wat er nog gedaan moet worden. Van de rond vraag werd weinig gebruik gemaakt, waar na de voorzitter de vergadering sloot. La ter werd nog gemeld, dat de heer P. Beek man tot voorzitter is gekozen. TER AAR De Veersche veteranen contra de Lan- geraarsche. Morgenmiddag om half 1 spelen Kolping Juniores tegen V.C.H. van Hoogmade. Te half 3 heeft een Veteranen-wedstrijd plaats: Veersche veteranen tegen Langer- aarsche. Dat belooft een aardigen wed strijd te worden. De Harmonie „Arti" luis tert dezen middag op. ZILK Geslaagd. De heer M. A. v. d. Berg, gemeenteveldwachter alhier, slaagde gister te s Hertogenbosch voor 't politie-dipl. v. den R.K. Politiebond „St. Michaël". Hij werd opgeleid door den heer F. H. Maekes, chef van politie te Noordwijker- hout. We est op uw hoede. Gistermiddag werden van een 4-tal rijwielen van per soneel, werkzaam in de zanderij aan den „Ruigenhoek" alhier de rijwielbelasting- merken, benevens een lantaarn, ontvreemd Men heeft zich tevens niet ontzien van een der rijwielen een zoo goed als nieuwe ket- tingkast te vernielen. Hij, die in deze eenige inlichtingen kan verschaffen, wordt beleefd verzocht zich tot de politie te wenden. Oppassen is in middels de boodschap. KERKNIEUWS Audiëntie Bisschop van Haarlem Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandagochtend en Don derdag geen audiëntie verleenen. LEIDEN. J(ED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKS CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Van 68 uur, Biljartclub groote zaal. Vanaf 7 uur is het Bondsgebouw voor de leden geopend. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, van 6.208 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Zij die gebruik wenschen te maken van het Adviesbureau worden verzocht indoen mogelijk zoo vroeg mogelijk te komen. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8 uur. Dinsdag. Zeer belangrijke ledenvergade ring St. Barbara, 8 uur, zie advertenties, opkomst noodzakelijk. Woensdag Ledenvergadering St. Raphaël (groep Trammannen), 8 uur. Donderdag Het gebouw gesloten, tot des avonds 7.30 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.30—8.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich alB lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere HIen Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Voor de bijeenkomsten is de toegang Pieterskerkhof. Heden Zaterdag van 8 tot 9 uur biblio theek en voor belanghebbenden zitting van de penningmeester van 89 9 uur. Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 uur. Van 1 tot 2 uur zitting van St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren C. de Goede en O Bik. Van 12 uur bibliotheek. Wegens herdenking van Christus Koning schap in de Stadsgehoorzaal is de zaal ge sloten. Beurtrooster: Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag: P. Oostdam en H. Tettero. Donderdag: A. v. Remunt en N. Breede- veld. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Friesema. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Woensdag 8.15 Lieder-tafel „Sebastian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Adspirantencursus A. Donderdag. Feestdag can Allerheiligen. Bijeenkomst voor de leden van 7 tot 10.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". 8.30 uur Aspirantencursus B. Zaterdag is de zaal gesloten ook geen bibliotheek. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Gezellen, die aan de Kerstretraite willen deelnemen en zich nog niet hebben opgegeven moeten dat zoo spoedig mogelijk doen daar het bestuur der club de plaatsen bij de Directie van het re traitehuis moet bespreken. Zondag 4 No vember te half 9 uur prijsbiljarten. Hoofd prijs een prima polshorloge met garantie. Groote deelname verzocht. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 6.15 uur De J. W. der St. Petrus parochie zijn in de Burcht aanwezig, waar te 6.30 uur H. Mis met algemeene H. Com munie, waarna ontbijt en toewijding aan Christus Koning. 8.15 uur De andere J. W. van het cohort in de Burcht. 8.30 uur H. Mis en Algemeene H. Com munie enz. Alle Kruisvaarders zijn volledig in cos- tuum en op tijd aanwezig. 1 uur Alle J. W. zijn op het station, ver trek naar Sassenheim. Voldoende brood en kerkboek medene- men. Terug 's avonds pl.m. 10.15 uur. Maandag 7.00 uur Teekenclub. 7.30 Declamatie. Dinsdag 8.00 uur Don Boscoban. 8.30 Aloysiusban. 8.00 uur Tarcisiusban. Woensdag 7.30 Missieclub. 7.00 Franciscusban. 8.00 Sloyd. 7.Q0 E. H. B. O. 8.30 Godfriedban. 7.00 uur Lodewijksban. 8.30 Willibrordusban. Vrijdag 7.30 uur Vaardigheidsgids. 6.30 Adspirantenban. 8.30 Vaardigheidsseinen. Zaterdag 4,30—5.30 uur Huisvlijtclub. Zaterdag 5.30—6.30 uur J. Wachtclub. Afrekenen Penningmeester. J. W. Komt steeds op tijd. Weest propa gandisten van je Kruistocht. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 4 uur Bijeenkomst voor de leden onder de 14 jaar. 7.30 uur Contributiebetalen en ontspan ning voor de leden boven de 14 jaar. Maandag 6 uur Aspirantenban II. 7 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag 6.30 uur aspiranten groep I. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.00 Missieclub. 8.15 Tooneelcluo. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel. Zaterdag 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LEE/DEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt. Om 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. Maandag 6.30 uur Vlecht- en cartonnage jongste afd. Dinsdag 7.30 uur Teekencursus. Woensdag 7.30 uur Lof. Donderdag 7.30—9.00 uur Sloyd en zang cursus. 5.30 Zangles. Vrijdag 6.30 uur Vlecht- en cartonnage, groote afd. Zaterdag 8 uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pleterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Contributie betalen, Zaterdag van 8.00 9.30 uur en Zondag van 121 uur. 7 uur repetitie voor allen, die Zondag, 21 October, hebben meegedaan in de Aula van de H. B. S. 8 uur voor de medespeelsters van „Zon newende". Zondag 121 uur contributie betalen. 1 uur repetitie in de Stadsgehoorzaal van „Zonnewende". 2 uur: al de andere die meespelen moe ten zorgen dan aanwezig te zijn. Geen dadenclubs. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.30 verplichte ledenvergadering voor alle leden, die parochieel wordt gehouden. 8.15 uur cursus voor adj. en asp. leidsters Dinsdag 8.30 uur repetitie van het zang koor, met het oog het te zingen Lof van Woensdagavond. Dinsdag 8.15 Verloofdenclub. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in de gym. zaal van de van der Werfstraat. 5.156.15 uur gym. kleuters in de Hee- rensingelschool. 6.307.30 uur Turnclub „Jong Leven" in de Ursulasteeg. Geen inkleedingscursus. 7.30 uur Lof in de Hartebrugskerk waar na lampion-optocht. Donderdag Geen clubs. Turnclub „Parcival" deze week geen club wegens overladen werkprogramma. Vrijdag 9.15 uur costuumnaaien op de Vakschool. Cadetten: Zaterdag van 7—8.30 uur. Voor de leden van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag 7.008.30 uur knipcursus. Geen handwerken maar ledenvergadering Woensdag geen clubs. Donderdag geen clubs. Zaterdag 4.30 uur Muloclub. Voor de leden van de Hartebmg-Paro- chie. Maandag geen alg. ontwikkeling, maar ledenvergadering. Vrijdag 8.009.30 uur naaien en charita- tiefnaaien. Zaterdag 4.30 uur Muloclub. Voor de leden van de St. Petrusparochïe: Maandag Geen naaien maar ledenverg. Dinsdag 8.15 uur Engelsche conversatie club. Vrijdag 8.009.30 uur Missieclub. Voor de leden van de St. Leonardus- parochie. Maandag 8.009.30 uur naaien. Dinsdag 8.15 uur huisvlijt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 October. Groentenveiling. Andijvie f 0.50—2.10, Kroten f 0.60—1.10, Komkommers f 6.Êloemkool H f 5.70 15.20, Witte Kool f 1.50—7.60, Roode Kool f 1.505.80, Savoye Kool 135.90, Groene Kool f 1.10—2.50, China Kool f 1.20—1.70, Meloenen f 810.Pieterselie f 0.300.40, Prei f 0.902.Kropsalade f 0.502.50, Selderie f0.300.90, Bleekselderie f 1.20 2.60, Wortelen f 1.604.90 per 100 stuks. Kroten f 0.801.50, Kroten, gekookt f 3 5.Snijboonen f1442.Stökboonen f 1646.Pronkboonen f 7.Stamboo- nen f 849.Witloof f 526.Boeren Kool f 12.—, Postelein f 811.Spina zie f 320.Tomaten A f 416.40, B f 6.30 —16.20, C f3.20—8.40, CC f3—5.—, Uien 1.202.80, Wortelen f 13.Spruiten I f 413.Spruiten II f 27.per 100 K..G. Turf. Aanvoer 70.000 stuks Lange Turf f 89.per 1000 stuks. 27 October. Boter. Aanvoer 540 K.G. Fabrieksboter prima f 1.52, Boeeren- boter prima f 1.501.65. Handel matig. DEN HAAG, 26 October. Grossiervei ling. Peren: Maagdeperen I 712 ct., II 46 ct., Beurré Clairgeau extra 1822 ct., I 10—17 ct., H 6—9 ct., III 3—5 ct., Jut- tenperen 710 ct!, Louwtjesperen 46 ct., Kleiperen 36 ct., Groenen Jaspers 36 ct., Nouveau Poiteau I 1014 ct., II 69 ct., Brederoês 58 ct., Gieser Wildeman 79 ct., Hoornsche Groenen 810 ct., LIs- bouten I 79 ct., II 46 ct., Spiegelperen 35 ct., Léghiponts extra 1720 ct., I 10 16 ct., Zwijndrechtsche Wijnperen 1012 ct., Comtesse de Paris 69 ct., Jodeperen 46 ct., Vijgeperen 35 ct., Bergamotten 68 st., 9verzaathsche Kapellen 36 ct., Vesperperen 24 ct., Paase Colmar 810 ct. Appelen: Pondsappelen 710 ct., Gro- ningerkroon 36 ct. Lhnburgsche Belle fleur 710 ct., Barbantsche Bellefleur 8 11 ct. Dubbelen Bellefleur I 1215 ct., II 8—11 ct., Goudreinette extra 1720 ct., I 1016 ct., II 69 ct., Armgaten I 1012 ct., II 69 ct., Waterzoet 46 ct., Zure Fiesscheling 810 ct., Jasappelen 610 ct., Bouwmanreinette 57 ct., Osskoppen 79 ct., Beugelzoet 8—10 ct., Kweeappelen 24 ct., Sterappelen extra 1316 ct., I 812 ct., II 37 ct., Enkelen Benderzoet 58 ct., Citroen Bellefleur I 914 ct., II 37 ct., Juinappelen 46 ct., Wijnappelen 1115 ct., Adamappel -79 ct., Zoete Pronkers 1012 ct. Diverse: Hollands Witlof I 2325 ct., II 15 ct., Mispels 57 ct. Alle prijzen zijn per K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN, 26 October. Tuinbouwveiling. Spinazie 210; Heeren- boonen 1013; Snijboonen f 819; Pos telein f 88.20; Spruitkool f 6.507.30; Kroten f 2.70—3.20; Uien f 2.60—3.20 per 100 k.g.; Seldery f 1.20—4.00; Peen f 2.00 3.50; Kroten f 1.001.40; Andijvie f 0.50 1.40 per 100 bos; Kropsla f 0.601.40; Bloemkool f 214; Savoyekool f 5.706.50; Roodekool f 14.10 per 100 stuks. Eieren veiling. Aanvoer 1400 stuks. Kipeieren f 5.00—5.80; Eendeieren f 2.50 2.80. BOSKOOP, 26 October. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 1018, Marcel Rouyer 1020, Hadley 3050, Cladius Pernet 3050, Co lumbia 1016, Butterfly 1526, Mac Kei ler 1525, Mme Jules Bouché 1018, Ro- salandia 1530, Florex 1525, Phoebe 20 35, Kraus 30—60, Chas. P. Kiiham 3050, Edith Helen 30—50, Aug. Noack 12—30, Else Poulsen 2045, Gloria Mundi 2035, Paul Grampel 2030, Eellen Poulsen 15 25, Wendland 5080, Briarcliff 15—25, Chrysanten, grootbloemig 801.idem tros 1240, Physalis Franchetti 1015, Clematis Prins Hendrik 11.50, idem l'Azurate 60, Peinettia 1525, Eikenblad 11. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 October. Groentenveiling. Bloemkool le soort f 4.90 11.30, 2e soort draaide bijna alles door op den minimumprijs van f 1.50 per 100; Bos- paen per 100 bos f 3.504.80; Waschpeen per kist van 20 K.G. 0.500.75; Uien per 100 K.G. f 2.202.60; Kroten per kist f 0.20 0.30. Aanvoer bloemkool 29111 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 26 Oct. Groen tenveiling. Bloemkool 4 cent per stuk; Druiven 2022 cent per kilo; Andijvie 50 90 cent; Sla f 0.50—2.20 per 100 krop; To maten A f 3.00—4.70; B f 5.00—5.90; C f 2 50; C.C. f 1.00—1.50 per 50 kilo; Snij boonen f 2.503.05; Dub. stam f 2.65 per 10 kilo. ZEVENHOVEN, 26 Oct. Vrije veiling. Aanvoer eieren 2847 stuks. Kipeieren 5.20—6.50, heneieren 3—4.70, eend eieren ƒ2.70—2.90, kippen 30—48 ct., ko nijnen ƒ0.801.20. Druiven 18—25 per k. Peren 10 ct. per kilo. TER AAR, 26 Oct. Centrale veiling. Kasboonen 2.403.65, kas-stek G.50 2.30, peulen ƒ1.40, witte pronkers 1560 ct., dubb stamboonen ƒ205, spinazie per bak 23 ct, andijvie 10—24 ct,, postelijn p 100 kg. ƒ4.605.80, spruitkool ƒ6, uien ƒ2.102.40, peen ƒ1.70, bospeen 1J43 ct„ selderij ƒ1, sla ƒ0.50—2.10, bloenntool 1.509.70, tomaten A ƒ3.705.40, B 4.205.80, C 1.404.30, druiven per pond 1112 ct„ roode kool per 100 stuks 6, witte 4, savoye 6.908.50, groene 3.603.90, Chineesche f 1.50. VINKEVEEN. 26 Oct. Groenten. Sper- cieboonen 3238, snijboonen le s. 2638, id. 2e s. 1119, pronkboonen 34, Wage naars 20, tomaten A ƒ8.1010.20, per 100 p.. id. B ƒ10—12, C. ƒ4.10—5.20, G C 1.303, per 100 p. Bloemkool 210, Kropsla 10—20 per 10 krop. bleekselderij 27, peen 25, groene kool 4 ct per stuk Witlof le soort 23—26, id. 2e 10—15, an dijvie 5—13 per 10 stronk.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10