VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING DE TRAMSIGNALEN OP DEN RIJKSWEG LEIDEN—HAARLEM. Op hun verzoek aan de N.Z.H.T.M. om een voorziening te treffen voor de voor het wegverkeer verwarrende lichtsigiialen voor de tram op de lijn LeidenHeemstede ont vingen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. bericht, dat, waar de diameter van de tramlichtsei nen slechts 10 y, c.M. bedraagt de daarop aan te brengen „T", zooals gevraagd, slechts van kleine afmetingen zal kunnen zijn. Daar bedoelde lichtseinen overdag in het geval dat de zon op de lichten schijnt, voor de trambestuurders, in bijzondere omstan digheden slechts moeilijk zichtbaar zijn, is het niet uitgesloten, dat de zichtbaarheid van het aanbrengen van de T in voornoem de omstandigheden onvoldoende zal zijn. In verband hiermede zal vooraf een proef worden genomen ten einde te kun nen nagaan of aan deze wijziging geen bezwaren verbonden zijn. Mocht de proef slagen, dan bestaat er bij de Directie van deze Tramwegmaatschappij geen bezwaar de transparanten aan te brengen. VOORHOUT. De weg Postbrug. In verband met den slechten toestand van den weg van Voor hout naar de Postbrug hebben de A.N.W. B. en de K.N.A.C. aan het wegbestuur ver zocht verbetering te willen bevorderen. NOORDWIJK. Rectificatie. In het bericht 3e blad, pag. 11, getiteld „De nieuwe spelling" is 'n verkeerde regel geplaatst. Het bericht luidt als volgt: Door B. en W. is besloten, de nieuwe spelling zoo spoedig mogelijk op de openbare school in te voeren, vooral voor de lagere klassen, terwijl in de hoogere klassen zooveel mogelijk zal moeten wor den rekening gehouden met den over gangstoestand nu deze spelling voorshands nog niet allerwegen is ingevoerd en mis schien hier en daar zelfs nog niet wordt gewenscht. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Bestuursraad R.K. Volksbond. Woens dag hield bovengen, raad een vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen wel kom, in het bijzonder den heer Spijker van de Volkskrant en deelde mede, dat deze vergadering belegd was naar aanleiding van de ingekomen adressen van het R.K. W erkliedenverbond. Alvorens echter tot behandeling hiervan over te gaan vroeg de heer Spijker het woord om te trachten een propaganda- commissie saam te stellen, waartoe werd besloten en waarvoor zich 4 leden opgaven onder leiding van den agent, den heer Adr. Pannebakker. Hierna kwam aan de orde de bespreking van het adres van het R. K. W.-verbond aan den Raad van Mi nisters, waarbij werd besloten de volgen de adhaesie-betuiging aan de Regeering te zenden: Aan den Raad van Ministers te 's Gra- venhage. De bestuursraad van den R.K. Volks bond in vergadering te Boskoop bijeen op Woensdag 24 Oct. 1934. kennis genomen hebbende van de adres sen inzake de economische crisis, respec- tievélijk de ondersteuning der werkloozen door het bestuur van het R. K. Werklie denverbond in Nederland op 28 Sept. 1934 verzonden aan uwen Raad, betuigt instem ming met den inhoud dier adressen en verzoekt uwe Excellenties beleefd er de volle aandacht aan te schenken en de ge vraagde maatregelen te willen nemen. Voorts werd behandeld de circulaire van het R. K. Wèrkliedenverbond inzake de actie van het N.V.V. en werd besloten aan deze actie niet mede te werken en zich alleen te scharen achter het R.K. Werklie denverbond, dat het volle vertrouwen heeft van allen en dus teekent men niet op de lijsten van S.D.A.P. of N.V.V. Hierna werd nog besloten een verzoek te richten aan den Raad der Gemeente Boskoop om te bevorderen, dat bij de velen uit te voeren werken ook de Boskoopsche werkloozen een kans maken en niet met leede oogen hoeven toe te zien, dat slechts niet-Boskoopers worden tewerk gesteld. Na een zeer geanimeerde rondvraag sloot de voorz. deze vergadering met den chr. groet. Goede voorlichting. Door het bestuur der R.K. Propagandaclub is een circulaire verspreidt van den volgenden inhoud: Katholieken, Wij willen de veilige leiding van het hoofdbestuur van het R.K. Werkliedenver bond volgen. Daarom onderteekenen wij niet het petitionnement, dat alleen is op gesteld door het Ned. Verbond van Vak- vereenigingen. LEIDERDORP Dammen. De uitslag van den dam- wedstrijd, gespeeld op Woensdag j.l. De Koning en J. Goedhart, afgebr. 11 Marbus en Sloqtweg 20 De Koning en Degenaar 20 H. v. d. Vecht en v. d. Wijngaarde 20 A. Spies en C. Zandijk 20 J. Goedhart en J. A. Ramaker 20 P \ervark en K Spek afgebr. A. Bloemenaal en G. v. d Voort afgebr. ZOETERWOUDE. Rectificatie. Een viertal berichten zijn in het nummer van gisteren abusievelijk onder „Bodegraven" geplaatst. Onder voorzitterschap van burgemees ter Keijzer kwam de Raad dezer ge meente gisteren in openbare vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergade ring met gebéd, waarna de notulen na een opmerking van de heeren Borst en Schra- der onveranderd worden goedgekeurd Ingekomen zijn: bericht van Ged. Sta ten, dat zij de beslissing op de bouwver ordening hebben verdaagd. Goedkeuring van Ged. Staten van af- en overschrijvin gen 1933, enz. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl op voor stel van B. en W. een verzoek van L. W. Muller, optredend namens de Oudercom- missie der O. L. School, om subsidie schoolreisje, enz. zal worden behandeld bij de begrooting. B. en W. leggen den Raad over de ge meente-rekening, dienst 1933; de benoe ming van de Commissie van Onderzoek vraagt de heer Zuidwijk om dezelfde hee ren te benoemen, welke de begrooting hebben nagezien van 1934. De voorzitter merkt op, dat besloten is 3 leden te be noemen in plaats van 5. De heer Borst vindt het geen bezwaar om andere heeren te benoemen, daar men de begrooting er toch naast heeft liggen. De heer Raaphorst vindt 3 leden te wei nig en zet hieromtrent zijn meening uit een. Na enkele besprekingen wordt dan op voórstel van B. en W. besloten om 3 le den te benoemen met alleen de heer Raaphorst tegen. In de commissie worden benoemd de heeren Koerts, Schrader en Van Veen.. B. en W. bieden den Raad aan de ge meente-begrooting, dienst 1935 In de Commissie van Onderzoek worden be noemd de heeren Borst, Raaphorst en Blonk De rekening Burgerlijk Armbestuur 1933 wordt z.h.s. vastgesteld, waarbij de voor zitter dank brengt aan de leden van hét Burgerlijk Armbestuur voor hun accu raat werk en daarbij de hoop uitspreekt, dat zij allen nog vele jaren hiervoor zul len mogen werkzaam zijn. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur 1935 wordt eveneens z.h.s. aange nomen. Ter tafel komt de wijziging gemeente- begrooting, dienst 1934 De heer Raaphorst vraagt, of de leden niet iets kunnen krij gen, dat zij de diverse wijzigingen kun nen volgen. De voorz. merkt op, dat dit verbazend moeilijk is, het beste lijkt hem, dat de le den zelf de begrooting medenemen en ter Secretarie zelf de veranderingen aanbren gen en de begrooting zoo bijhouden. De heer Schrader vraagt, of een blaad je doorslag nu zooveel moeite is, waarop de voorz. antwoordt, dat het ondoenlijk is en veel te veel tijd zou vergen. De heer Schrader merkt op, dat hij van de ambtenaren heeft gehoord, dat hierte gen niet zooveel bezwaren zijn De voorz. zegt, dat hij het zal doen, als het kan en hij een en ander in een wet houdersvergadering bespreken zal. De wijziging wordt dan z.h.s. goedge keurd. Aan de orde komt het voorstel tot vast stelling: a gewijzigd plan, b gewijzigde bebouwingsverordening en c gewijzigde schadevergoedingsverordening, welk voor stel na toelichting door den voorz. en een vraag van den heer Schrader, welke door den voorz naar genoegen wordt beant woordt, z.h.s. wordt aangenomen (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. DUBBEL JUBILEUM VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Van den voorzitter en van den heer Boot. Heden herdenkt de heer D. ten Cate Brouwer den dag, dat hij 12 y jaar geleden benoemd werd tot voorzitter der Kamer van Koophandel van Rijnland. Tevens herdenkt de heer Boot zijn koperen jubileum als voorzitter van de afd. grootbedrijf. Op verzoek van beide jubilaressen is dit jubileum zonder feestelijkheid voorbijge gaan. Echter meende men, dat het toch niet pas send was het jubileum van twee zulke ver dienstelijke mannen stilzwijgend voorbij te gaan. Hedenmorgen begaven zich daarom de heer Simonis, voorzitter van de afd. Klein bedrijf en mr. Knibbe, secretaris der K. v. K. zich naar Oegstgeest waar de heer Boot te zijnen huize in 'n hartelijke speech werd gelukgewenscht en hem bloemen werden aangeboden. Daarna begaf het gezelschap zich naar Alphen aan den Rijn, waar de heer Ten Cate Brouwer werd gehuldigd door den heer Boot. Ook aan den Kamervoorzitter werden bloemen aangeboden. BINNENLAND. HAAGSCHE RECHTBANK. OPLICHTING. De 24-jarige koopman A. J. M. te Lei den heeft zich te verantwoorden gehad terzake van oplichting. Volgens de dag vaarding zou M. in Augustus j.l. te Leiden met het oogmerk zich wederrechtelijk te bevoordeelen zekeren L. Zandvliet, werk zaam voor de expeditie-onderneming Post en Flootman hebben bewogen tot afgifte aan hem van kistjes inhoudende bakkers- vet, door het bedrieglijk te doen voor komen, alsof hij grossier in dit vak was en de kistjes waren bestemd voor zijn klanten. Daartoe wendde hij zich tot de expediteurs die het vet vervoerden en vroeg hij of zij vet bij zich hadden bestemd voor bepaalde personen. Indien zulks het geval was nam hij de kistje in ontvangst, zeggende dat hij de klanten vlugger kon GEMEENTERAAD VAN VEUR In bespreking komt het voorstel tot on- derhandsche verhuur der volkstuintjes De heer Koerts is niet tegen verhuur, doch heeft gezien, dat de gemeente zelf terrein noodig heeft voor opslag, waar voor thans de speelplaats der O.L. school gebruikt wordt, wat hij voor de kinde ren ondoenlijk vindt. Hij geeft B. en W. in overweging een stuk van deze grond te nemen voor opslag voor de gemeente en niet alles te verhuren. De voorz. zegt toe, dat hij deze zaak met den betrokken wethouder nader be spreken zal. De heer Raaphorst merkt op, dat 1 Are veel te klein is voor de menschen, terwijl de minister zelf 3 Are toestaat. De voorz. zegt, dat de vorige vergade ring besloten is 1 Are te geven, omdat er toen oppositie gekomen is wegens concur rentie van de tuinders en winkels. De heer Zuidwijk wil het laten, zooals het nu is, als er tenminste geen grond braak ligt, terwijl de heer Borst van mee ning is, dat men zooveel mogelijk men schen pleizier moet doen op dit kleine stukje grond en dus iederen, die dit wenscht, wat geven moet. Na enkele besprekingen wordt het voor stel dan z.h.s. goedgekeurd. Tenslotte komt ter tafel het voorstel tot toekenning subsidie in de kosten van vervoer van kinderen, die een school voor buitengewoon lager onderwijs bezoeken. De voorz. licht dit voorstel nader en duidelijk toe en merkt op, dat het alleen betreft het vervoer en 15 of 20 per jaar te betalen aan de gemeente, waar het kind de school bezoekt. De heer Koerts is van meening, dat het noodzakelijk is, dat een medisch advies of een advies van den behandelden ge neesheer verstrekt dient te worden, of het kind inderdaad deze school bezoeken moet; hy wijst hier op de schoolarts, die hier rapport over uit kan brengen. De voorz. zegt hiertegen geen bezwaar te hebben. De heer Zuijdwijk vraagt, of dit voor stel niet verschoven kan worden naar de begrooting 1935, waarop de voorz ont kennend antwoordt. De heer van Veen vraagt, als de men schen zelf de kosten kunnen betalen, of de gemeente dan toch aansprakelijk is. De voorz. zegt, dat er menschen zijn, die de kosten zelf betalen; het ligt ech ter geheel aan het oordeel van B. en W. De heer Raaphorst kan zich vrijwel ge heel aansluiten aan de woorden van den heer Koerts en gaat accoord met het voor stel van B. en W., daar hij het hoog noo dig acht, dat hiervoor subsidie gegeven wordt. De heer Schrader is blij, dat B. en W. hier de helpende hand bieden en gaat ac coord met het voorstel van B. en W. Hij vraagt, of de machiging voor B. en W. als in het voorstel omschreven, noodig is, waarop de voorz. antwoordt, dat men an ders, wanneer er zich een geval voordoet, steeds moet wachten tot een raadsverga dering en B. en W. nu steeds kunnen han delen, als het noodig is. De heer Zuidwijk is het eens met den heer Van Veen, dat zij, die het zelf beta- en kunnen, dit ook maar moeten doen. Na enkele opmerkingen van den heer Zandwijk betreffende eenige aanhalingen van den voorz. betrefefnde het Wit-Gele- Kruis en na toelichting door den voorz., wordt het voorstel, z.h.s. aangenomen. Hierna sluiting. bedienen. De kistjes met vet waren afkom stig van de fabriek Fricola te Zaandijk, die evenwel geen zacht vet aan verdachte mocht afleveren, omdat deze indertijd moeilijkheden met de Grisis-Zuivel Cen trale heeft gehad en op de zwarte lijst stond. •Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat hij aan voornoemde fabriek een valsche opgave van namen en adressen van zijn cliënten had verstrekt, omdat hij vreesde, dat de fabriek anders rechtstreeks zijn klanten zou gaan bedienen. Een aantal getuigen verklaarden, dat zij nimmer afnemers van de N.V. Tricola wa ren geweest, hoewel him namen op de af geleverde kistjes voorkwamen. Verdachte bleef nimmer in gebreke deze kistjes te betalen, zoodat de expedi teur, die geloofde, dat de geadresseerden klanten van verdachte waren, daardoor werd bewogen tot afgifte daarvan. Er werd evenwel een spaak in het wiel gestoken, doordat een inspecteur van de Crisis Zuivel Centrale een partij van dit vet bij den expediteur aantrof en toen ken nis kreeg van het feit dat de kistjes door M. werden afgehaald. Op een vraag van den president waar- om verdachte steeds geweigerd heeft zijn ware afnemers te noemen, antwoordde M. dat dit een zakengeheim was. Het O. M. waargenomen door jhr. mr. v. Asch van Dijck noemde M. een grooten knoeier, die reeds meermalen ter zake ge straft is wegens knoeierij met boter en margarine en dientengevolge op de zwar te lijst werd geplaatst. Hij heeft er echter een truc op vrezonnen en nam hij zijn toe vlucht tot gefingeerde bestellingen. De bestellingen moesten Leiden passeeren en M. zorgde dat hij steeds aanwezig was cm het vet, dat hij niet hebben mocht toch te krijgen. De officier zeide te meenen er paal en perk aan te moeten stellen door naast een flinke geldboete een voorw. gevangenis straf te vragen. Bovendien zou spr. de Crisis Zuivel Centrale hiervan op de hoog te brengen, zoodat M. bij de eerstvolgende overtreding met de gevangenis kennis kan maken. Eisch 500 boete en 6 maanden voor- waarelij k met 3 jaar proeftijd. De verdediger betwistte dat M. listige en bedriegelijke handelingen heeft gebruikt met het oogmerk tot wederrechtelijke be voordeeling. Pleiter beschouwde de hande ling van zijn cliënt als een listigheid en vroeg ten slótte vrijspraak subs, een lichte straf als waarschuwing. Vonnis 8 November as. De rechtbank veroordeelde heden den los- werkman A. van I. uit Leiden, wegens diefstal met braak gepleegd op 4 Septem ber j.l. in een kantoorgebouw aan den Pickéweg te Noordwijk-Binnen tot 10 mnd. gevangenisstraf. Den betonwerker H. W. S. te Leiden wegens diefstal van rijwielbelastingmerken, meermalen gepleegd, tot 3 maanden ge vangenisstraf. Denzelfden verdachte ter zake van dief stal van bloemen tot 2 maanden gevange nisstraf. Den los-werkman D. S., te L e i d e n, we gens medeplichtigheid aan diefstal en he ling van rijwielbelastingmerken tot 6 maan den gevangenisstraf. RECHTZAKEN HAAGSCHE POVITIERECHTER. Een 6-tal mannen uit Voorschoten stond hedenmorgen terecht wegens schuld- heling van rijwielbelastingplaatjes. Als getuige wérd gehoord de jongeman, die onlangs is veroordeeld wegens diefstal van deze belastingplaatjes, D. Deze ver klaarde, dat 4 van de 6 verdachten heb ben geweten, dat get. niet eerlijk aan de plaatjes kwam. Van de 2 anderen wist get. niet, of zij het konden vermoeden. De officier van justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijck, zeide, dat de dagvaar ding terecht uitgaat van de stelling, dat ieder, die aan 't begin van het belasting jaar een belastingplaatje van een derde koopt ver beneden den vastgestelden prijs, kan begrijpen, dat dat niet zuiver kan zijn. Spr. vorderde tegen ieder der ver dachten een boete van 30 subs. 30 dagen hechtenis. Mr. v. d. Boom veroordeelde 5 der ver dachten conform den eisch en een van hen, zekeren van B. wiens schuld hij kleiner achtte, tot een boete van 15 subs. 15 da gen hechtenis. LAATSTE BERICHTEN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Hedenmorgen om ongeveer acht uur is de 20-jarige schipperszoon H. P. van het schip „Wiljohen", dat in de Zuid-Willems vaart in de hoek van Sluis I onder Den Bosch ligt, over boord geslagen en verdron ken. Het ongeluk is veroorzaakt doordat, toen een motorschip passeerde, dat een hevige deining veroorzaakte, het schip is gaan schommelen en de jongen, die op het dek stond zijn evenwicht kwijt raakte. Het lijk is later met een dreg opgehaald. WAGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Hedenmorgen om half negen heeft op den Rijksweg Den BoschGrave ter hoogte van Rosmalen een ernstige aanrijding plaats gehad. Nabij het café van den heer v. d. Akker stond omstreeks genoemden tijd een wagen, waarvoor een paard gespannen was. Uit de tegenovergestelde richting nader de plotseling een auto, die den wagen aan reed. Bij deze botsing bekwam de chauf feur van den auto ernstige verwondingen. Ook het paard werd gewond. De op den wagen gezeten boer kwam met den schrik vrij. De wagen was ongeladen. TELEGRAMMEN LUGUBER NACHTVERBLIJF VAN EEN ZWERFSTER WEENEN, 26 Oct. (V.D.) De nacht waker van de algemeene begraafplaats te Weenen heeft bij de politie een vrouw aangebracht, die er een gewoonte van maakte den nacht door te brengen in de pas-gedolven graven, die met het oog op begrafenissen, die den volgenden dag zul len plaats vinden, gewoonlijk den dag te voren gegraven worden. De vrouw voerde tot haar verdediging aan, dat zij dakloos en zonder middelen was, dat zij een geschikt nachtverblijf moest hebben, en dat de graven door de planken, waarmee zij gestut en afgedekt werden warm, droog en beschut waren. WEER EEN ONTVOERING NEW-YORK, 26 Oct. (V.D.) Uit Gulf Port in den staat Mississippi wordt gemeld, dat de 26-jarige onderwijzeres Virginia Switzer, dochter van dr. R. A. Switzer te Michenry, wordt vermist en naar men vreest in handen van onvoerders is ge vallen. Het meisje had een telefonisch verzoek ontvangen om ergens te komen. Klaarblij kelijk heeft men haar op deze wijze weg gelokt, want kort nadat zij het huis had verlaten vond men in de brievenbus een brief, waarin 30 duizend dollar losgeld werd geëischt. De politie heeft de zaak in onderzoek. MAANDAG VOORTZETTING VAN OCEAAN-VLUCHT VAN KINGSFORD SMITH SUVA. 26 Oct. (V.D.) Kingsford Smith en Taylor, die zich nog steeds met hun vliegtuig op de Fidji-eilanden bevin den, zullen Maandagochtend bij het aan breken van den dag hun vlucht over den Stillen Oceaan naar de Hawai-eilanden, met als einddoel Californië, voortzetten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pieternella, d. v. J. Teleng en P. Stikkelorum. Overleden: J. Ouwerkerk-Zaalberg, vr. 70 j. D. v. Veen-Scheltema, wed.e, 84 j. J. v. Ruiten-Koek, vr. 63 j. J. J. Philips, zn., 3 wkn. Ondertrouwd: A. Korenhof jm 25 j. en S. M. Randelaar jd 25 j. J. L. Questroo jm 28 j. en T. Kloos jd. 26 j. BANDIETEN BEZETTEN EEN STAD MEXICO CITY, 26 Oct. Woensdag avond hebben bandieten te paard het stadje Tenango del Valle in den staat Mexico bezet. Zij overvielen het eerst het politiebureau en de politieposten, maakten zich meester van de daar aanwezige wa penen en sneden alle telegraaf- en tele foonlijnen door. Zij openden alle cellen van de strafgevangenis en lieten de ge vangenen*» vrij. Bij het raadhuis stuitten zij echter op zoodanig verzet, dat zij het niet innemen konden. Men was er daar nog tijdig in geslaagd een telegram over de gebeurtenissen te verzenden, zoodat na korten tijd Mexicaansche troepen de stad naderden, waarop de bandieten de vlucht namen, echter niet dan nadat zij winkels, pakhuizen en vele particuliere gebouwen hadden .geplunderd. MARKTBERICHTEN ZOETERWOUDE, 24 Oct. Veiling „Zorg en Vlijt". Kipeieren 5.806.00, per 100 stuks; eendeieren 3.70 per 100 stuks; kaas 2022 ct. per pond, konijnen 5575 ct. per stuk, hanen 75 ct. per stuk. LEEUWARDEN, 26 Oct. Vee. 115 en terstieren 80150, 80 twenter stieren 150 250, per stuk; 444 vette koeien 115180, per stuk, 3051 ct. per K.G.; 1190 melk en kalfkoeien 105210 per stuk, 204 pin ken 55105 per stuk, 18 vette kalveren 2060 per stuk, 1573 graskalveren 1455 per stuk, 303 nuchtere kalveren 2.504.50 per stuk, 359 vette schapen 918 per stuk, 120 weideschapen 814 per stuk, 339 lammeren 49 per stuk, 188 vette varkens 25—65 per stuk, 25—29 ct. per K.G., 22 magere varkens 1235 ct. per K.G. 102 kleine biggen 59 per stuk, 24 bokken en geiten, 41 paarden. Totaal aanvoer 5122 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 17, Goudakaas 716, Edammerkaas 628. Aanvoer 22704 K.G. Mijnboter 1.42, Veilingboter 1.33 1.23. Aanvoer 0/3, 14/6, 3/12 vaten. Com- missienoteering 43. LEEUWARDEN, 25 Oct. Boter. De Leeu warder boternoteering werd heden vastge steld op 43 cent (v. w. 43 cent) per kg. WOERDEN, 26 Oct. Kaas. Aanvoer 200 partijen kaas. Met ryksmerk le kwal. f 3 f 25, 2e kwal. f 20—22, zware f 26. Han del matig. AARLANDERVEEN, 25 Oct. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren f 5.606.20, kui keneieren f 3.204.20 per 100 stuks, kaas 21 cent en boter 71 cent per pond. NIEUWVEEN, 25 Oct. Eierenveiiing. Aanvoer: 881 wippeneieren f 4.406.20, 98 eendeneieren f 2.803.50 en 2 kalkoeneieren f 9.per 100 stuks, kaas 2324 cent per pond, druiven 2025 cent per kg., peren 10 cent per kg., pronkperen 3 cent per stuk. Handel vlug. ALKMAAR, 26 Oct. Kaas. Aangevoerd 67 stapels, zijnde 113.000 kg. Fabriekskaas kleine f 20.50, Boerenkaas kleine f 21e Boe renkaas commissie f 21.50, Fabriekskaas commissie blank f 17, middelbare f 15.58 per 50 kg. Handel stug. NOOTDORP, 25 Oct. Eierenveiiing. Op de eierenveiiing werden deze week de vol gende prijzen genoteerd: kippeneieren f 4.00 5.60 (aanvoer 1873 stuks, kuikeneieren f 3.453.60, eendeneieren f 4.05 per 100 stuks, kippen 3545 cent, hanen 3580 cent, konijnen f 0.351.20 per stuk, kaas 1724 cent per pond. BOSKOOP, 25 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015 cent, Hadley 2040 cent, Clau dius Pernet 2035 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 1535 cent, Mac Keiler 15 25 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 2035 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 4065 cent, Edith Helen 3055 cent, Aug. Noack 15—25 cent, Else Poul- sen 3050 cent, Gloria Mundi 2045 cent, Orange Perfection 1525 cent, Paul Grampel 3050 cent, Ingar Olson 2037 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Chrysan ten, grootbloemig f 0.601.00, idem tros 12 30 cent, Anjers 40 cent, Physalis Fran- chetti 1521 cent, Clematis Durandi 21 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.001.60, Eikenblad f 810, Pernettia 2030 cent. WISSELNOTEERfNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.327'g Berlijn 59.40 New York 1.477 Pwü» 9.733/4 Bruseel 34 48 Zwitserland 48.18 Milaan 12 65l/j Madrid 20.16 Oslo 36.90 Kopenhagen 32 83'/2 Stockholm 37.85 Weenen Praag 6.171/2 Boedapest Prolongatie 1 pet

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3