DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 Urr DE OMGEVING HILLEGOM. Vrouwenbond. De Afd. Hillegom van den Ned. R. K. Vrouwenbond hield ha?r eerste ledenvergadering in dit seizoen. De Zeereerw. heer Pastoor Krook, G.A. der Ver., opent met den chr. groet en een woord v?n welkom, bizonder gericht tot Pater Verhegge, den spreker van dezen avond. Hierna richtte Z.eerw. zich tot de schei dende presidente, mej. Cato de Graauw, die wegens zwakke gezondheid haar mooie taak moest neerleggen. De Pastoor dank te haar hartelijk voor al het werk en de vele opofferingen, welke zij zich zooveel jaren heeft getroost. Hierna werd de op volgster, mej. A. C. v. d. Donk aan de vergadering voorgesteld. Mej. De Graauw dankte voor het hartelijk afscheid en het blijvend souvenir: zij zal Hillegom nim mer vergeten. Nu was het woord aan Pater Verhegge, die meer dan 20 jaar in Suriname onder de melaatschen heeft gearbeid. Hij schet ste deze ongelukkige ziekte der tropen in helle kleuren, waarbij hij door lichtbeel den veel veraanschouwelijkte. Er heerschte in de zaal een plechtige stilte. Na deze prachtige rede werd het Hofbauer-liefde- werk aanbevolen, dat slechts 1 cent per week vraagt, terwijl ook speelgoed ge vraagd werd en oud linnengoed. Namens allen dankte Pastoor Krook den Pater voor dezen schoonen avond. Wegens het late uur moesten de overige punten der agenda bewaard blijven en sloot de presidente met den chr. groet. Extra verlof! Wegens het succes van de „Uiver" verleende de Burgemeester gis teravond aan alle Hotel- en Caféhouders 2 uur extra verlof. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot agent van politie voor den nachtdienst is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd C. van Duivenbode, Noordw.- weg alhier, thans tijdelijke dienst waar nemend te Katwijk aan Zee. Botsing. Een defecte auto zou door de firma K. te Oegstgeest per kraanwagen naar Oegstgeest worden voervoerd. De defecte wagen zou, voor zoover mogelijk, achter- de kraanwagen worden bestuurd door J. T. te Oegstgeest. In de Voorstraat alhier geraakte T. het stuur kwijt en de reeds defecte wagen botste tegen den hoek van logement „de* Roskam". Dat er van den wagen toen niet veel meer overbleef, laat zich gemakkelijk begrijpen. Uitkijken. Van de groentenhandelaar D. de H. is op het veilingterrein een aan zijn rijwiel bevestigd belastingmerk ont vreemd. Aangifte bij de politie volgde. Tuinbouw. Er was de laatste dagen flink wat vraag voor export. Dat droeg er toe bij dat de prijs van sommige producten zich niet alleen konden handhaven, doch soms neiging vertoonde om hooger te gaan. Met name het product bloemkool, wat toch momenteel een der hoofdproducten is, ging vlug weg tegen loonende prijzen in de beste kwaliteit. Jammer, dat de meeste tuinders te groote hoeveelheid tweede kwa liteit oogsten en niettegenstaande het tegenwoordig crisis is, schijnt men met tweede soort groenten toch moeilijk weg te kunnen. Er is onvoldoende vraag voor. En toch is dit zeer goed eetbaar. Hierbij komt dat er ook nog meerdere gezinnen zijn die vanwege de tijdsomstandigheden, financieel niet bij machte zijn, zelfs tweede soort te koopen. Ware dit eenigszins anders, de uitkomsten zouden voor de tuinders on getwijfeld zeer goed zijn. Het kwantum, dat voor export gekocht werd was voldoende om de prijs er op te houden. Het weer werkte mee in den. tuinbouw. Het bollenplanten, waaraan velen zijn be gonnen, gaat vlot. Het staat er op heden vóór dat de werkzaamheden dit seizoen vroeg beëindigd zullen zijn. LISSE. Geboren: Jacobus z. v. P. J. Ruigrok en Th. M. van der Star. Cornelis Eve- rardus z. van A. W. F. Janssen en A. M. A. Veerkamp. Ondertrouwd: Andries van Eik 34 j. te Hillegom met Alida Steinmeier 28 j. Getrouwd: H. Faas met M. M. van der Lans. Gevestigd: A. Steinmeier uit Heem stede. J, H. van der Voet en gezin uit Voorhout. I de Kooker en echtg. uit Bennebroek. C. G. van der Kamp uit Haarlem. J. A. van der Slot uit Heem stede. E. Poldervaart uit Rotterdam. P. M. Verwer uit Haarlemmermeer. C. Zandvliet uit Hillegom. Vertrokken: W. de Koeijer naar Bloemendaal. D. Radstok naar Soest. J. van der Meer naar Heemstede. I. Katz en gezin naar Amsterdam. C. van Voorst naar Alphen aan den Rijn. Th. J. van Leeuwen naar Ned. Indië. NOORD WIJK. Pesonalia. Door de Commissaris der Koningin is benoemd tot onbezoldigd veld wachter der gemeente Noordwjjk de heer C. J. Duivenvoorden, jachtopziener. Commissie Steunregeling. In de laat ste zitting van den gemeenteraad is door eenige leden van den raad er bij Burge meester en Wethouders met klem op aan gedrongen een kleine Commissie van ad vies in te stellen voor de toepassing van de steunregeling voor de werkloozen. Naar wjj vernemen hebben Burgemeester en Wethouders thans besloten een zoodanige Commissie in het leven te roepen en zijn tot leden dezer Commissie benoemd de heeren D. van der Niet (Christel. Vakbe weging), P. Vink (R.K Vakbeweging) en P. van den Heuvel (Moderne Vakbewe ging). Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd in de vacature dr. Niekerk in de plaatselijke Commissie van toezicht op de bioscoop de heer J. van Gilse te Noórdwijk aan Zee. De nieuwe spelling. Door Burgemees ter en Wethouders is overeenkomstig het advies van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs besloten, dat de spel ling Marchant zoo spoedig mogelijk op de voorshands nog niet allerwege is ingevoerd vooral voor de lagere klassen, terwijl in de hoogere klassen zooveel mogelijk zal moeten worden rekening gehouden met den overgangstoestand nu deze spelling voorshands nog nie allerwege is ingevoerd en misschien hier en daar zelfs nog niet wordt gewenscht. Geen belastingverhooging. Naar wij vernemen zijn Burgemeester en Wethou ders er in geslaagd de begrooting voor den dienst 1935 sluitende te maken zonder be lastingverhooging. Ongetwijfeld een goede tijding voor de ingezetenen. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze gemeen te 460, waarvan 111 bouwvakarbeiders, 184 landarbeiders, 52 visschers, 70 losse ar beiders, 27 jongens, 5 dienstboden bene vens eenlingen voor verschillende vakken. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Joannes z. v. J. v. d. Niet en Dallinga. Johannes Theodorus Fre- dericus z. v. Th. Jansen en Weijer. Hen- dricus Christianus Maria z. v. L. P. Brama en Rooij akkers. Petrus Johanes Gerar- dus z. v. J. A. van Waas de Haas. Leo- nardus Johannes Maria z. v. J. R. Zonne veld en Westerhoven. Alida Adriana d. v. J. C. Aartman en Lampe. Maria Anna d. v. P. J. van den Burg en van den Berg. Cornelia Hendrika d. v.H. A. Zwaan en Gijlswjjk. Adrianus Johannes z. v. W. v. Wetten en van den Burg. Wilhel- mina Cornelia Sophia Margaretha d. v. P.' A. W. van der Meer en Warmerdam. Petronella Elizabeth Maria d. v. W. A. Derksenen den Elzen. Agatha Maria d. v. Th. O. de Vroomen en Hoogeveen. Johanna Engelina Louisa d. v. E. A. van Duin en Eckert. Theresia Maria d. v. J. Zethof en van Altena. Maria There sia d. v. J. Zethof en van Altena. Maria Alida d. v. C. J. van den Berg en Duiven voorden. Laurentius Petrus z. v. P. J. Heemskerk en van der Weijden. Corne lis Rochus z. v. P. B. Heshof en Back. Engelbertus Johannes Cornelis Maria d. v. N H. Hogervorst en Warmerdam. Fer- dinandus Franc iscus Jacobus z. v. J. P. Warmerdam en Waaijer. Gerardus Lau rentius z. v. M. G. de Winter en van dér Lee. Overleden: Anna C. Heemskerk 27 j. echtg. van P. A. Bader. Matthijs van Dijk 74 j. echtgen. van Johanna de Wilde. Johannes van Veen 51 j. echtgen. van P. van den Berg. Johannes Gerhardus Blik- man 81 j. Nicolaas den Haas 58 j. echt gen. van Wilhelmina van Beelen te Kat wijk. Jacobus van Duin 46 j. Johan nes Leonard us Brugman 75 j. Johannes J. van Paridon 70 j. echtgenoot van C. M. v. d. Valk. Leonardus Petrus van der Putten 5 maanden. - Johannes Cornelis Toussaint 61 j. echtgen. van J. P. C. v. d. Horst. Gehuwd: C. N. Bohemen 26 j. en Jo hanna Augustinus 24 j. Theodorus Wij- nands 32 j. en Anna P. Kniest 44 j. Arie Meijer 68 j, en Cornelis van Schoten 45 j. Leonardus P. van der Lans 28 j. en Hu berts P. Oostdam 28 j. Theodorus B. Ne- derstigt 26 j. en Cornelia J. Heemskerk 23 j. Theodorus de Boer 28 j. en Maria G. Koomen 31 j. Ondertrouwd: Antonius L. Lon- gayroux 25 j. en Jozephina M. A. Peters 25 j. Nicolaas J. van Nes 28 j. en Maria A. Heemskerk 24 j. Gerardus J. Klin kenberg 23 j. en Hendrika P. Vrolijk 24 j. NIEUWE-WETERING. Collecte Crisis-Comité. De alhier ge houden collecte ten bate van het Crisis-Co mité heeft opgebracht de som van 69.59. NOOTDORP. Afsluiting Achterweg. De aandacht wordt gevestigd op de openbare kennisge ving, waarbij de Burgemeester van Noot dorp ter kennis brengt, dat ter Secretarie ter. inzage ligt een ontwerp-besluit van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, waarbij de Achterweg over een lengte van 92.50 meter, dat is van den Staatsspoorover weg tot voorbij den nieuwen Rijksweg, ge heel wordt afgesloten. Belanghebbenden kunnen vóór 6 November 1934 hun bezwa ren indienen, waarna de Provincie zal be slissen. Zal deze afsluiting doorgaan, dan zal dit tot vele en groote bezwaren voor bewoners en landgebruikers aanleiding geven, waar om belanghebbenden goed zullen doen, als zij bezwaren hebben, deze spoedig aan de Provinciale Staten kenbaar te maken. Naar wij meenen te weten, zal de afsluiting van den Achterweg ernstig door betrokkenen gevoeld worden. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan A. Bruins te Wasse naar en G. Bruins te Delft vergunning ver leend tot het bouwen van twee huizen met garages op den Molenweg. Aannemer is de firma H. van Venrooij en Zonen. Agenda Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 30 October, des avonds half acht. De agenda vermeldt o.m.: Ingekomen stukken; voorstel van B. en W. inzake salarisregeling veldwachter; ver koop Raadhuis; kapitaalsbelegging; voor stel B. en W. tot vaststelling nieuwe bouw verordening. Salaris veldwachter. Bij het in Juni van dit jaar genomen besluit verlaagde de Raad de jaarwedde van den veldwachter van 1900.tot 1700.in maximum, verhoogd met 170.woningtoelage, 25 diDlOmatoelage, 30.rijwieltoelage en 100.kleedingtoelage, verlaagd met 10% pensioensbijdrage. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft nu bericht, dat deze verlaging nog niet ver genoeg gaat en eischt schrapping van de woningtoelage ad 170. Burgemeester en Wethouders schrijven den Raad, dat deze verlaging naar hun mee ning te ver gaat. Aangezien de Minister deze eischen volgens ingewonnen informa- tiën tot alle betreffende gemeenten richt uitvloeisel als hy is van de algemeene Re- geeringspolitiek raden Burgemeester en Wethouders den Raad aan den Minister te berichten, dat de verlaging te zwaar ge acht wordt, maar in de heerschende om standigheden geen aanleiding kan gevon den worden om niet aan 's Ministers eisch te voldoen. Burgemeester en Wethouders overwegen nog, dat als de Raad niet tot deze tweede verlaging zou overgaan, de Minister van de Ambtenarenwet gebruik maakt en de ver laging misschien nog ongunstiger wordt. Zij stellen mitsdien voor de nieuwe jaar- wedderegeling vast te stellen van 1300. tot 1700.in maximum, verminderd met 10% pensioensbijdragen-verhaal. OUDEWTERING. Collecte Crisis-Comité. De alhier ga- houden inzameling van gelden ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité heeft opge bracht 119.56. Vergadering Groene Kruis. Gister avond had in Hotel Van den Bosch de jaar vergadering plaats van de plaatselijke Groene Kruis-afdeeling. Slechts weinigen waren aanwezig toen de voorzitter, de heer P. Roeloffs, de vergadering met een woord van welkom opende. De notulen van de vo rige vergadering werden goedgekeurd, alsmede het jaarverslag van den secreta ris. In dit verslag werd dank gebracht aan al degenen, die hun medewerking hebben verleend bij den Veteranen-Voetbalwed strijd ten bate van de vereenigingskas, als ook die leden, die een schaap weiden. Uit het verslag van de Magazijn-Commissie bleek, dat da verplegingsartikelen in vol doende ruime mate aanwezig waren en zich over het algemeen in goeden toestand be vinden. Nog steeds bleek het in een aan tal gevallen noodig om teruggave van de verstrekte artikelen te vragen, doch het ingevoerde waarschuwings-systeem bleek toch wel een goede uitwerking te hebben. Dan was aan de orde het verslag van de wijkzuster, waaruit bleek, dat door haar in totaal over het afgéloopen vereenigings- jaar 1097 bezoeken waren afgelegd, waar van 359 te Oudewetering, 182 te Nieuwe- Wetering en 556 te Leimuiden. Voor de tuberculose-bestrijding werden te Leimui den bovendien 116 huisbezoeken in 9 ge zinnen afgelegd. Bovendien verleende de zuster assistentie op de Consultatie-bu- I reaux voor Zuigelingen. Het aantal huis- j bezoeken hiervoor bedroeg in Oudewete- j ring 54, in Nieuwe-Wetering 73, in Rijp- wetering 14, in Roelofarendsveen 13 en in j Leimuiden 19, totaal 173. Voorts werd de j hoogtezon bediend, met een totaal öestra- lingsuren van 294 over 7 patiënten. Vervolgens kwam aan de orde het finan- tieel verslag van den penningmeester. Na- j dat door den heer P. H. van den Bosch na- mens de Commissie van Controle rapport i was uitgebracht, werd de rekening onder I dank aan den penningmeester voor het ac- j curate en veelomvattende beheer goedge- keurd. j De aftredende bestuursleden, de heeren dr. A. van der Bijl en P. Roeloffs, werden bij acclamatie wederom herkozen en na men hunne herbenoeming aan. De begroo ting voor 1934'35 werd aangenomen overeenkomstig ingediend ontwerp. Bij het punt Mededeelingen lichtte dr. Van den Bijl de vergadering in omtrent de aanhangige plannen tot het houden van een bazar in het najaar van 1935. Aan vankelijk had het in de bedoeling van het bestuur gelegen deze bazar reeds in dit na jaar te houden, doch volgens het dames comité was de tijd van voorbereiding te kort om een redelijk' succes voldoende te waarborgen. Met dankbaarheid mag intus- schen reeds worden geconstateerd, dat reeds thans ijverig wordt gewerkt aan het vervaardigen van handwerken e.d. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van de reden, welke het bestuur er toe heeft gebracht deze bazar te organiseeren. De financieele toestand van de vereeniging mag wel niet verontrustend worden genoemd, doch zij is toch zoodanig, dat zij de eerste de beste tegenslag moeilijk zou kunnen verdragen. En waar het toch van het allergrootste be lang is, dat de vereeniging kan blijven werken, zooals zij dit de laatste jaren tot zegen van zeer velen heeft gedaan, daar heeft het bestuur gemeend vooruit te moe ten zien en de noodige waarborgen te ver schaffen, die zulks waarborgen. Spr. gaf nog een opsomming van de uitgebrei de werkings-sfeer der vereeniging en het is zeer te betreuren, dat zoo weinigen aan wezig waren om zich dit alles nog eens extra in te scherpen. Tot lid van de financieele Commissie werd in de plaats van den heer J. van Heek, die aan de beurt van aftreding was, benoemd de heer P. C. Vesseur en tot diens plaatsvervanger de heer H. Vesseur. Hier na sluiting. RUNSBURG. Bloemen. In het afgeloopen boekjaar, n.l. van 1 Oct. 1933 tot 30 Sept. 1934, was de omzet aan de bloemenveiling „Flora" alhier ruim f 970.000.of f 80.000.meer dan in het vorig boekjaar. Deze meerdere omzet is voor een groot gedeelte het ge volg van uitbreiding der teelt, en beteeke- nen dus geen betere uitkomsten voor de bloemenkweekers. Vooral in het eerste kwartaal waren de opbrengsten te laag en de uitkomsten verliesgevend. En het eer ste kwartaal is het belangrijkste kwartaal. Tuinbouw. Het verloop van den handel was ook deze week vrij bevredigend. Voor bloemkool bleef de gewone belangstelling bestaan en vooral de eerste kwaliteit kon redelijke prijzen opbrengen, varieerend van 8.90 tot f 13.10 per 100. Tweede soort ging voor 1.90 tot 3.70 per 100. De uien- prijs was nogal schommelend. Aanvankelijk brachten dc-ze op f 2.50 tot 3.30, daarna terugloopend tot f 1.90 a 2.40, om dan weer te gaan tot f 2.40f 2.90. Waschpeen ging vlug weg tegen 3.70 k f 5.per 100 K.G. Ook bospeen in de goede kwaliteit kon goede prijzen opbrengen, f 4.70 a 6.10 per 100 bos. Kroten staan nog laag in prijs varieerend van 1.25 tot 1.75 per 100 K.G. Van gele en roode kool komt nog ta melijk weinig, de prijs lokt niet. Per 100 4.50 k f 6.10. RIJPWETERING. Collecte Crisis-Comité. De collecte ten bate van het Crisis-Comité heeft opge bracht de som van f 121.76. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van nota ris W. Wachter alhier werd de winkel, werkplaats en broeikas met grond, groot 3.16 Aren, en gelegen aan de Postwijkka- de, in „Het Bruine Paard" bij afslag ver kocht. Het perceel dat in bod stond op ƒ750. werd op f 1000 gemynd door den heer G. H. Zonneheld q.q. Geboren: Johannes Hendricus Maria z. v. H. M. Bisschops en M. Heemskerk. Gerardus Cornelis Maria z. van J. J. C. v. Leeuwen en C. J. van Goozen. Christia nus Hermanus Maria z. v. C. J. van Dil len en J. F. Beuting. Getrouwd: K. F. Daudeij 23 j. en H. Katten berg 20 j. Ingekomen: A. A. H. Witeman van Haarlem. Vertrokken: E. M. Schrama naar Voorschoten. C. van der Vlugt naar Pij- nacker. M. J. Hoogenstraten naar Noordwijk. WARMOND. Volksbond. Onder zeer groote belang stelling had in Hotel „de Stad Rome" 'n al gemeene vergadering plaats van de afdee- ling Warmond van de Ned. R. K. Volks bond. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend en de aan wezigen een hartelijk welkom had toege roepen, werd het overleden lid, de heer P. Kruissen herdacht. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorge lezen, welke zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging werden vastgesteld. Zoo wel de penningmeester van den Bond als die van het Ziekenfonds, bracht een finan cieel verslag uit, waarbij zij van den voor zitter een woord van dank in ontvangst hadden te nemen voor hun accuraat beheer Bij de ingekomen stukken werd voorle zing gedaan van een schrijven met betrek king tot de actie voor een hoogere klasse indeeling. Hieromtrent zal een schrijven worden gericht aan den Raad van Ministers, waarin adhaesie zal worden betuigd. Mede werd voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van het Bondsbestuur om niet mede te werken aan of te teekenen op het petitionnement van het N.V.V. Als vertegenwoordiger van de afdeeling Warmond bracht de voorzitter een uitvoe- 'rig en keurig verslag uit van de gehouden studie-dagen te Bergen. Op deze bijeen komst, aldus de voorzitter werd de klacht geuit dat de Geestelijke adviseurs zoo wei nig ter vergadering kwamen. Het deed spre ker genoegen, dat deze klacht op de afdee ling Warmond niet van toepassing is, daar onze adviseur steeds ter vergadering aan wezig is. Besloten werd over te gaan tot het aan schaffen van liederenboekjes, uitgaven van den Bond, opdat in den vervolge zooals el ders, de vergaderingen met een lied kun nen aanvangen, hetgeen de samenhoorig- heid bevordert. Komt aan de orde het voorstel van het bestuur om nog twee incasseerders aan te stellen voor de stuivers-actie van Herwon nen Levenskracht. In kernachtige woorden zette de voorzitter het groote nut en het mooie doel dezer instelling uiteen, waarbij hij er op wees, dat, wil deze instelling aan haar mooie doel beantwoorden, versterking van de financiën dringend noodzakelijk is. Direct bleken eenige leden bereid zich voor het boven omschreven doel beschikbaar te stellen. Wegens vertrek van den heer D. Kuypers naar elders werd als lid van het St. Nico- laascomité aangewezen de heer J. de Fey- ter, die zich bereid verklaarde deze benoe ming aan te nemen, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank bracht. De gebruikelijke rondvraag werd geheel in beslag genomen door de in deze gemeen te ingevoerde contra-prestatie voor werk loozen. De voorzitter verzocht den leden trouw achter hun leiders te blijven staan, daar deze steeds de belangen der werkloo zen op de beste wijze zullen blijven behar tigen en alles in het werk zullen stellen om ongerechtigheden, zoo deze zich mochten voordoen, te keeren en vooral niet in te gaan op de praatjes van beter weters. Nog deelde de voorzitter mede, dat de collecte voor „Hulp in Nood" had opgebracht f 3.57. Hierna werd de bijeenkomst onder dank zegging voor de aangename en prettige dis- cusies gesloten. INGEZONDEN STUKKEN De „Uiver" en de erisas. 't Was een gejuich en gejoel, toen de „Uiver" als tweede op de plaats van be stemming was aangekomen. 't Was een joelen en schreeuwen tot zelfs midden in den nacht, toen de berichten waren doorgekomen, dat de „Uiver" was aangekomen. Alles was op de been, ja zelfs de minis ters waren wakker geschud en in actie ge komen. Er kon weer gesmeten worden met geld door lange telefonische gesprekken enz. enz. Als men niet wist waar 't over ging, zou men gedacht hebben, dat de crisis was op gelost, dat er daardoor weer vreugde on der de menschen gekomen was en de wan hoop van zich konden afschudden. Doch op dit moment, dat er vele zijn, die zoo over dreven enthousiast zijn, loopen er velen, zeer velen rond met wanhoop in 't hart, denkend aan de sombere toekomst. Als de Overheid ook daarvoor 'ns zoo flink was, ook daarvoor zoo in actie was om die ellende te verzachten, met alle krachten werkte om meer brandende vraagstukken te behandelen. Doch helaas Binnenkort krijgen wij de Zesdaagsche. Ook daar is er weer geschreeuw en ge joel, tot een soort razernij gestegen. Ook dan wordt er weer met geld gesmeten en gegooid, er wordt gejoeld, het wordt uit gezonden door de radio.... en in stille lijdzaamheid loopen er dan ook weer men schen in armoede rond denkend aan de toekomst. Ze loopen rond zonder kleeding en hongerig, want er is geen geld om te helpen er is geen werk.... en in hun hoofden, barstend van 't denken, galmt nog na het gejoel en geschreeuw van an dere menschen over de „Uiver" en de Zes daagsche. „VERITAS". Zooals wij deze week reeds opmerkten: De tocht van de „Uiver" mag niet wor den vergeleken met de „Zesdaagsche". Het enthousiasme voor eerst-genoemde ge beurtenis is natuurlijk binnen zekere grenzen; er is ook hierbij overdreven! redelijk en sympathiek. Dat er hier met geld is „gesmeten", zouden wij niet durven beweren. Red. 285. Dan zou Drein maar alleen probeeren om naar het hotel te gaan. Dóch toen hij de groote hall van Hotel Royal waar ze zouden logeeren, binnenstapte, werd hij door een bediende weggejaagd, die tot hem riep dat landloopers en bedelaars werden geweigerd. 286. Toen Drein zijn wedervaren aan Piet verWde, werd deze kwaad. „Wat, riep hij, ze weigéren ons?! Ga mee Drein, ik wil eens zien of ze ons niet toelaten. Ik heb geld in mijn zak om kamers te betalen voor wel honderd landloopers en bedelaars.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11