DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 HET DUITSCHE BANKROET KORTENHORST CONTRA MTJSSERT. In verband met Duitschlands faillisse ment en den daaruit gevolgden Neder- landschen executie-maatregel in den vorm van claering. heeft „Volk en Vaderland", het weekblad van de partij van den heer ir. Mussert opmerkingen gemaakt, waarte gen het Tweede Kamerlid mr. dr. Korten- horst zich fel keert in „De Katholieke Werkgever": „Het meest ver in de anti-nationale en pro-Duitsche richting gaat wel het orgaan van de Nationaal-Socialistische Partij ten onzent die zich niet ontziet openlijk vóór het Duitsche en tegen het Nederlandsche standpunt partij te kiezen, teneinde uit de nationale ramp, die het Duitsche bankroet beteekent, politieke munt voor haar standje te slaan. We laten nu nog even buiten be schouwing de tallooze feitelijke onjuisthe den, waarvan de beschouwingen van „Volk en Vaderland" wemelen, hoofdzaak is, dat de methode van de Duitsche nationaal-so- cialistische Regeering om betalingen van Nederlandsche crediteuren in ontvangst te nemen zonder deze aan de rechthebbenden uit te keeren, wordt goedgepraat niet al leen maar zelfs wordt verheerlijkt. Wij ci- teeren: „Onder de slechte regeeringen die Duitschland jaren lang gehad heeft werden maar steeds goederen ingevoerd, die be taald werden met deelen van het nationaal vermogen. Dr. Schacht, die ook toen president van de Reichsbank was, heeft dit willen belet ten, maar waar hij de tegenwerking on dervond van de parlementaire politici is hij daarin toen slechts ten deele geslaagd. Dit was een van de redenen van zijn toen malig ontslag, waarna de heeren met lust hun spel van potverteren konden voortzet ten, tot eindelijk de rommel in elkaar is gezakt onder de vloedgolf van het natio- naal-socialisme." In het midden latende, of dit alles ge schiedkundig juist is, moeten wij toch even constateeren, dat onder die vroegere .slechte regeeringen" de Nederlandsche exporteur nog wel eens boter bij de visch ontving en dat het Duitsche volk zich de weelde nog kon veroorloven naast arm ook nog eerlijk te zijn. De volgens den heer Mussert „goede Duitsche regeering" ech ter blyft import toestaan, strijkt 't geld van den Nederlandschen importeur op, maar is in gebreke dat .aan den eenig rechthebbende over te maken. Het wordt echter nog fraaier. „Volk und Vaterland" vervolgt: „Drastische middelen waren noodig om, in het bijzonder in deze moeilijke jaren, een volkomen ineenstorting van het Duit sche economische leven te beletten. Een van deze maatregelen was, dat men, in te genstelling met hetgeen vroeger geschied de, weigerde, nog langer van den hoogen boom der leeningen te leven, maar dat het uitgeplunderde Duitsche volk verklaarde: „Wanneer, ge niet wilt, dat wij als uw schuldenaars geheel in elkaar storten, moet gij ons eenig respijt geven. Wij kunnen al leen met goederen betalen, die gij niet wilt aanvaarden. De internationale tusschen- handel is trouwens voor een groot deel in handen van Joden, die onzen uitvoer zoo veel mogelijk trachten te belemmeren, waardoor het ons ook weer moeilijker wordt, U te betalen. Wij zullen doen wat wij kunnen, maar wij zijn niet van zins ons in politiek opzicht op de knieën te la ten drukken door economische machtsmid delen. Het is dus noodig, dat wij slechts binnen de grenzen van het mogelijke onze schulden voldoen." Om dit door te voeren werd bepaald, dat de betaling aan buitenlanders niet rechtstreeks aan hen zou geschieden, maar dat deze bedragen moesten worden gestort op een rekening bij de Reichsbank, die dan voor overdracht, voorzoover dit mogelijk was, zorg zou dragen. Men kan voor de zorgen waarin het Duitsche volk verkeert, medegevoel heb ben, maar een waar fascist zal zich er voor hoeden, zich met de aangelegenheden van andere staten te bemoeien. Volgens hem behoort de staat te zorgen voor de eigen nationale belangen." Hier wordt beweerd, dat het nationaal- cocialisme „weigerde nog langer van den hoogen boom der leeningen te leven", maar wat doet de Duitsche Rgeering an ders dan de Nederlandsche exporteurs dwingen hun goede geld aan de Rechtsbank renteloos te leenen en elk executiemiddel, waaraan zij zelf haar sanctie niet geeft, on mogelijk te maken? En wat beteekent te genover Nederland het Duitsche verwijt, dat ons land den Duitschen import onmo gelijk heeft gemaakt? Zijn de ooren der Nederlandsche nationaal-socialisten door hun eigen stemverheffing zoo verdoofd, dat zij de wanhoopskreten der Nederland sche industrie niet meer hebben kunnen opvangen omtrent Sperrmarkdumping, ex portpremies en karteldwingelandij? Het klinkt bijzonder „internatioaal" dat „een waar fascist zich er vor zal hoeden, zich met de aangelegenheden van andere landen te bemoeien", maar wij, vrije Ne derlandsche burgers, met burgertrots en nationaal eerlijkheidsgevoel zullen er te gen blijven protesteeren, dat de Duitsche Regeering haar almachtige positie misbruik te, om een massa niet-Nederlandsche leve ranties over het voor Nederland bestemde Sonderkonto te laten loopen. Nogmaals! critiek, ook op het te laat ge bruik maken van de onbeperkte volmach ten, die de Regeering in de Clearingwet van de Volksvertegenwoordiging tijdig ont vangen had, is alleszins geoorloofd, doch deze critiek heeft alleen beteekenis, wan neer zij geinspireerd wordt door een natio nale levenshouding, die niet ter wille van kleingeestig politiek gewin het vreemde land, dat ons benadeelt, blank wascht om met het zoo verkregen onzuiver vocht de eigen Regeering te bezoedelen. „Volk en Vaderland" moge een goed UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Weer een. Gister is weder een licht- paaltje van de vluchtheuvel der tram aan de Leidsohestraat omver gereden door een auto. De paal werd geheel versplinterd. De voorraad van dit materiaal schijnt op te zijn, want de vernielde palen worden niet zooals voorheen direct door an dere vervangen. T-B.C.-Bestnjding. De gisteravond in Hotel Sistermans gegeven opvoering van „Tropenadel" ten bate der Hillegomsche vereeniging tot bestrijding der T.B.C. is een doorslaand succes geworden. De toe loop der belangstellenden was zoo groot, dat velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen. De leider, de heer J. Paling, deelde in zijn openingswoord mede, dat deze avond bedoeld was als de inzet van een groote plaatselijke campagne om aan de T.B.C.-vereeniging bij haar aanstaand zilveren jubilé een passend huldeblijk aan aan te bieden. Ook de heer Vooren, secre taris der vereeniging, sprak een kort woord van erkentelijkheid en van propaganda voor den verkoop van de Emmazegels. De spelers en speelsters hebben ruimschoots eer van het werk. De vele grappige scè nes „deden" het alle, voornamelijk toen Juffrouw Van der Kooy optrad. De op brengst beliep rond 120. KATWIJK AAN ZEE. Middenstandsvereeniging.De Midden- standsvereeniging hield een ledenvergade ring in „Casa Cara" onder leiding van dan voorzitter, den heer C. van Tongeren, die in zijn openingswoord er aan herinnerde, wat in het afgeloopen jaar alzoo gedaan was. Na lezing der notulen door den se cretaris, den heer W. van Beelen, kreeg de secretaris gelegenheid mededeeling te doen omtrent het werken met de z.g. zwar te lijst. Deze waren bevredigend. De voor zitter deed dan verslag van de gehouden vergadering der Kamer van Koophandel te Leiden. De afdeeling zal in de volgende vergadering door twee leden vertegen woordigd zijn. De penningmeester, de heer Dijkdrenth, deed verslag van brandassurantie, waarna aan de orde was de actie in het komende seizoen. Het voornaamste hiervan was wel dat besloten werd, evenals vorig jaar, tot het houden van een winkelweek. De Hanze te Katwijk a. d. Rijn zal ook hiermede in kennis worden gesteld. Mogelijk dat de winkelweek kan uitgebreid worden met Katwijk a. d. Rijn. Na een minder belang rijke rondvraag sluiting der vergadering. LEIDSCHENDAM. Volksbond.. Een dezer dagen hield de R. K. Volksbond te Leidschendam de maan- delijksche ledenvergadering in het Patro naat. De voorzitter, de heer J. de Langen, open de de vergadering met gebed en heette al len hartelijk welkom, waarna het Strijd lied werd gezongen en de Notulen werden gelezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Bij de mededeelingen deelt de voorzitter mede, dat er stapipen zijn gedaan om weder om te mogen collecteeren in de kerk; ook ia getracht om te komen tot verlaging der tarieven bij de kappers, doch hier mocht geen resultaat worden bereikt. In bespreking komt het verkrijgen van vleesch in blik, waarbij de voorzitter mede deelt, dat de werkloozen vroegtijdig de for mulieren moeten inzenden, daar de verga dering vroeger zal plaats hebben. Als laatste bespreekt de voorzitter het 25-jarig bestaan van de afdeeling; hij her innert de leden er aan, dat volgens besluit van de ledenvergadering gehouden in 1933 ieder lid 1per jaar zou bijdragen voor de vierdng van het 25-jarig bestaan van onzen bond. Het winterprogramma wordt voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. De Bondsfeesten zullen dit jaar gehouden wor den op Zondag 18 en Maandag 19 Novem ber 1934. Tot 't nazien van de presentielijsten wor den benoemd de heeren J. Tempels en S. Wortel. Ingekomen was een schrijven van het Werkliedenverbond om zoo spoedig moge lijk het stuk naar den Raad van Ministers te zenden. Verder zijn ingekomen enkele circulaires van Begrafenisondernemingen; twee van neutrale en een Katholieke en wel van den heer C. v. d. Togt, alhier. De voorzitter maande de leden aan geen lid van dergelijke neutrale ondernemingen te worden, daar hier ter plaatse een goede Katholieke onderneming bestaat, n.l. de heer C. v. d. Togt; de klassen worden aan dè leden voorgelezen. Bij beantwoording vragenbus, zette de Geestelijk Adviseur, kap. Van der Vugt, de gestelde vragen, welke op de convoca tie vermeld stonden zeer duidelijk uiteen, verder gaf zijn Eerw. een korte lezing over het Missiewerk in het Poolgebied. Vermeldt zij nog, dat de voorzitter alle leden aanspoorde geen kinderen te zenden naar de Bondsfeesten. Hierna volgde sluiting met gebed. Ongeluk. Bij de werkzaamheden aan de Sluizen te Leidschendam viel gisteren namiddag, doordat een blok uitgleed, een zware hardsteenen hoeksteen te water. Een der werklieden viel mede, doch kwam terecht op een vlot, dat bij de werkzaam heden gebruikt werd, zoodat hij met den schrik vrij kwam. De steen werd later op- gevischt en ter plaatse aangebracht. pleitbezorger voor het Duitsche standpunt zijn, met eerlijke Nederlandsche oogen be zien lijken beschouwingen als door ons ge signaleerd, eerder op verraad dan op toe wijding aan volk en vaderland." LISSE. Raadsvacature. Bij den voorzitter van het Centraal Stembureau is bericht inge komen, dat de heer H. van der Vlugt, Ju- lianastraat no. 83, alhier, zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente niet aanneemt. Bij het besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau is, wegens het niet aannemen der benoeming van den heer H. van der Vlugt, benoemd tot lid van den Raad dezer gemeente den heer J. Berbee, Achterweg no. 12, te Lisse. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Kleine Kweekers. De bond van Z.-H. Klein-Kweekers afd. Noord wij kerhout vergadert Vrijdagavond a.s. te half 8 uur in Café Gouwenberg. Op de agenda staat o.m. bespreking boek- houdcursus. OUDE-WETERING. Bioscoop en Voordrachtavond. De le zers worden verwezen naar een adverten tie in dit nummer van een bioscoop- en voordrachtavond, te geven door den heer Aug. de Laat te Tilburg. Vertoond zal o.a. worden de mooie Credo film, waarvan „de Maasbode" schreef: De opnamen van Lourdes, rond de Grot en van de Processie zijn, evenals ieder beeld in deze Film, van buitengewoon fraaie foto grafie, het spel der uitvoerenden is voor treffelijk en, het geheel boeiend van in houd en uitwerking, zoodat deze Film de aandacht vooral van ons Katholieken ver dient. En in „de Tijd": ....Toen wij echter eenigen tijd geleden in de gelegenheid wa ren gesteld dit Filmwerk te zien, voelden wij slechts bewondering voor dit interes sant cinematografische werk. Thans hebben wij deze film voor de twee de maal gezien en wederom heeft zij ons van het begin tot het einde geboeid, het- geeh een zeldzaamheid is, die alleen bij zeer sterke rolprenten voorkomt. Daarenlboven zal nog extra optreden de Humorist Aug. de Laat, zoodat het een zeer varieerende avond belooft te worden, waarvan men te Oude Wetering in groote getale zal willen profiteeren. RIJPWETERING. Bioscoop- en Voordrachtavond. Gister avond werd te Rijpwetering een bioscoop- en voordrachtavond gegeven door de R.K. Bioscooponderneming uit TiUburg onder Directie van den heer Aug. de Laat, welke vertooning ieders verwachting heeft over troffen.. De eerste film van de Zesdaag- sche wielerwedstrijd met Pijnenburg, Wals enz. viel vooral bij de sportliefhebbers al dadelijk in den smaak, evenals „De Over winnaar", een dolkomische twee-acter, die de lachspieren danig in beweging bracht. De hoofdschotel vormde de film „Credo, het Wonder van Lourdes", een zeldzaam hoogstaand boeiend filmwerk van Katho lieke strekking. Het publiek was zeer in genomen met dit filmwerk, getuige het daverend applaus dat telkens door de zaal klonk. Een groot deel van het succes van dezen avond, is voorzeker ook te danken aan den humorist Aug. de Laat met zijn gezelschap, die een serie voordrachten ten gehoore brachten, waarvan moeilijk ge zegd kon worden, welke het mooiste en aardigste werden uitgevoerd. Het succes was overweldigend en groeide ten slotte aan tot een ovatie. Wij hopen Aug. de Laat nog meermalen alhier te mogen zien op treden. H\j heeft eer van zijn werk. SASSENHEÏM. Biljarten. Maandagavond had onder groote belangstelling de opening plaats van den wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Sassenheim. De voorzitter heette alle aanwezigen welkom, in het bij zonder de heer Bader, wethouder dezer ge meente, die bereid werd gevonden deze avond te openen met een eere-partij tegen een der oudste leden der B.C. „Oude Post", welke partij eindigde in het voordeel van den heer C. Guldemond. De voorzitter wenschte alle deelnemers veel succes. Spr. hoopte, dat dezen wed strijd met medewerking van allen weder om tot aller tevredenheid zal slagen. Aan dezen wedstrijd zijn vier prijzen verbon den. Ie prijs groote zilveren Wisselbeker voor meest behaalde punten, 2e prijs groo te bronzen medaille voor de hoogst be haalde Moyenne, 3e prijs een Queue of kist sigaren naar keuze voor hoogste serie. 4e prijs kleine medaille voor het minst aantal poedels in dezen wedstrijd. Na de eere-partij door den heer Bader volgden enkele interessante partijen der deelnemers, door loting gerangschikt, waar onder een schitterende partij wederom van een der oudste leden, den heer G. van Diest, die speelde met een moyenne van ruim 5 en een serie van 25. Uiislagen zul len worden bekend gemaakt in de plaat selijke bladen en op het bord in café „De Oude Post" en in het K.S.A.-gebouw. Voortzetting van den wedstrijd elke Maandagavond in café „De Oude Post", 's avonds 7 uur precies. WASSENAAR. Hanze. Onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer Jac. Parlevliet, ver gaderde Dinsdagavond in het R.K. Ver een igingsgebouw de plaatsel. afdeeling van de Hanze. Na verwelkoming door den voorzitter, en voorlezing der notulen, die onveran derd werden vastgesteld, hield de heer J. Mol een propagandarede over het onder werp „Hoe kunnen wij onze positie ver beteren". Na een korte inleiding constateert spr. allereerst, dat de middenstand in het ver leden veel heeft gepraat, maar weinig ge daan. Ten bewijze noemt hij het in Breda gehouden congres over het beginsel- en werkprogram, saamgesteld door dr. v. Beurden. Men was enthousiast, er was veel applaus, men aanvaardde het als lei draad. Daarna zou men toch zelf in de af- deelingen aan het werk moeten zijn ge gaan, maar dat is niet geschied. Als voor naamste taak noemt dr. v. Beurden het brengen van grooter saamhoorigheid, maar men heeft weinig gedaan om dat te verwe zenlijken. In den Haag stelde men in een groote bijeenkomst het ordenings-, sanee- rings- en beschermingsprogram vast.... maar één uur later kochten middenstanders in het grootbedrijf. In Bergen is een ge slaagde bestuurdersdag gehouden over or dening der maatsch. toestanden en over hervorming, maar zal nu uitgevoerd wor den wat geaccepteerd is. En wat zullen de Zuid-Holl. afdeelingen na Noord wij kerhout doen? Men zal zelf aan het werk moeten, we zullen beginnen moeten met onszelf. Het voornaamste van het O.S.B. program is de oproep om onderling te regelen en aan de overheid te toonen, dat de midden stand verdient geholpen te worden. Tal van middenstanders- en middenstandsbe- drijven werken, bewust of onbewust, mee om zichzelf er onder te brengen. Men ver- gete niet, dat de tijden veranderd zijn. De middenstanders moeten voldoen aan rede lijke eischen van het publiek, zij moeten hun taak verrichten als sociaal persoon ln de maatschappij. Het scxjiale vraagstuk houdt ook het middenstandsvraagstuk in. Tal van middenstanders willen zich niet met de oplossing van het vraagstuk be moeien of bespoedigen de oplossing door aan te toonen, dat het beter is dat de mid denstand verdwijnt. Mochten er ook hier van die leden zijn, wijst hen dan op het verkeerde van hun daden. Spr. noemt frappante voorbeelden, waar door men het publiek ais het ware stuurt naar het grootbedrijf en filiaalbedrijf waar orde en netheid is. Met zelf ondervonden staaltjes illustreert spr. het verkeerde van het gemis van een goede boekhouding. Dat gemis geeft last voor hulp en voor den fiscus. De organisatie zal moeten helpen om dat alles te verbeteren en o.a. een goede boekhouding moeten eischen. Een andere groep die meehelpt om den middenstand ten onder te brengen, zijn zij die steun verleenen aan het groot- en fi liaalbedrijf. Ook dit illustreert spr. Vooral nu moet worden vastgesteld, dat het plicht is van iederen middenstander om alleen te koopen bij het middenstandsbedrijf en te verrichten werkzaamheden niet aan beunhazen te geven, maar aan bonafide vakpatroons. Zelfs al zou men offers moe ten brengen, dan nog is het plicht het mid denstandsbedrijf te steunen. Spr. adviseert, dat ook met de vrouwen te bespreken, en de kinderen te gebieden alleen het midden standsbedrijf te steunen. En zelfs al is het geleverde in orde, dan nog is het plicht te gaan naar bonafide vakpatroons. Komen de tot levering aan rekenplichtige instel lingen, zegt spr., dat men daar pas dan met succes kan werkzaam zijn, als ook wij onzen plicht doen, ook elkander helpen. We zullen onszelf moeten ordenen, sanee- ren en beschermen. Als we onze zwakke broeders helpen, hebben we onze positie verbeterd en kan bij de overheid met suc ces op steun worden aangedrongen. De saneerings-maatregelen die wij van de overheid vragen, zijn als tijdelijk be doeld, want we moeten streven in de rich ting van publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie, die inhoudt, dat de organisaties zelf regelend en bevoegd optreden. Wat in het drukkersbedrijf is geschied, ia eigenlijk een Arbeidsraad, geen Bedrijfsraad. De in het O.S.B.-program gevraagde maatregelen zijn tijdelijk. We vragen van de overheid een ordeningisanaatregel om te voorzien in de chaos van dezen tijd, nu iedereen het probeert op ons midden standsterrein, na uitgestooten te zijn in het arbeidsproces. Spr. wijst o.a. op de chaos in het kruideniersbedrijf, waarin per maand 450 zich begeven en er 400 per maand liquideeren. Daartegen moet iets worden gedaan. Daarom hebben we een spertijd gevraagd van 2 jaar, hetgeen niet een aantasting is van de vrijheid, want we zijn nu ook niet vrij. Er zijn goede teeke nen, die wijzen op inwilliging van het eer ste verzoek van ons O.S.B.-program. In het tweede punt vragen we mede werking om het bedrijf gezond te houden, o.a. door voorwaarden voor vakkennis, het voldoen aan financieele verplichtingen enz. Na deze ordening en saneering vragen we beschermingsmiddelen, door den mid denstand op eigen terrein te laten. In be paalde gevallen kunnen we als sociale het grootkapitaal en het grootbedrijf niet geheel missen, maar we moeten tegen overwoekering van het grootbedrijf be schermd worden. Maar dan moeten we ook onze eigen bedrijven zoo goed mogelijk in stand houden. We vragen ook maatregelen ter wegne ming van misbruiken o.a. in het uitver koopwezen en het opruimingssysteem. Er ligt een wetsontwerp klaar, waardoor de Kamers van Koophandel dat zullen krijgen te regelen. Wat het cadeaustelsel betreft, ondervindt één middenstandsbedrijf daar van geen last meer. Dat kunnen we ook in het algemeen bereiken. De Regeering is bezig ons O.S.B.-program met aandacht te bekijken. Dat hebben we aan de organi satie te danken. Herhalende hetgeen hij in den aanvang gezegd heeft, zegt spr., dat op alle gepraat nu eens een antwoord moet komen van daadwerkelijk meeleven. Aan u, aldus spr., de taak de positie van den middenstand te verbeteren, ook uw eigen positie en van uw eigen gezin. De middenstand moet de eervolle positie van voorheen weer gaan innemen. Aanhalend hetgeen Hindenburg sprak bij de herden king van het 60-jarig bestaan van het Duitsche Rijk, zegt spr., laten we God danken, dat we den middenstand nog heb ben, en alle kracht aanwenden die op de oude plaats te brengen. Laten we meewer ken aan de redding door goede daden te stellen ten aanzien van elkander. Na zelf onzen plicht gedaan te hebben, vragen we om bescherming, en dan zal de midden stand weer worden de ruggegraat der maat schappij en de trots der Kerk. Luid applaus klonk den spreker tegen, die daarna ook een dankwoord van den voorzitter in ontvangst had te nemen. Het beantwoorden van een vraag van een der aanwezigen, gaf den spr. nog gelegen heid om er op te wijzen hoe moeilijk het vaak is ora te weten wat de middenstand wil. Na afdoening van diverse kleine huishou delijke aangelegenheden en een zeer be scheiden rondvraag, volgde sluiting met den chr, groet. Vingers vermorzeld. In de worstfa- briek van v. d. B. en G. kwam de 16-jarige B. alhier met zijn linkerhand in aanraking met het z.g. wormwiel van de gehaktmolen. Ten gevolge hiervan zal hij vermoedelijk een paar vingers moeien missen. Daar niet voor voldoende veiligheid was gezorgd, werd proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Adrianus Gijabertus, z. van T. H. Hakkeling en M. C. Westgeest Christiaan Johannes, z. van C. Theil en G. Snel Arie Willem z. van A. Dijkman en F. M. van Batum. Ondertrouwd: A. H. Kemper en J. A. Kippers H. van der Swan en B. M. Schleicher W. A. van Leeuwen en C. E. Looijstein G. E. van der Horst en P. M. Melse. Gehuwd: S. J. A. Reysbergen en E. J. ICpijff L. J. Noomen en W. H. Visser. Overleden: Adam Nering Bögel 62 j,, echtgen. van M. Vittalie Everdina Hendrika van der Luur 83 j., wed. L. Har- tog Sophia Catharina Spoor 68 j. Cor nelia Petronella Cardien 49 j., echtgen. va A P. v. Helmond. Gevestigd: H. Alberda en gez., Ambt. Dept. van Fin. uit Den Haag, Bloemcamp- laan 72 M. Berkhout, N.-H. uit Schie dam, Pr. Ferd.laan 4 M. C. Beumers, R.-K. d.b. uit Naarden, Gr. Haesebr.weg 12 W. S. H. Blanke, Ev.L. Vreemd d.b. uit Den Haag, Konijnenlaan 27 E. Bloch, Ev.L. Vreemd d.b. uit Den Haag, Konijnen laan 38 J. B. Bornhaupt geb. Maarseveen en gez., Luth. uit Den Haag, Wittenb.weg 104 H. van den Brink, R.K. religieuse uit Sassenheim, Ridderlaan 1 J. W. de Bru^jn van Melis en Mariekerker en gez., N.H. afd. Chef uit Den Haag, Wittenbur- gerweg 72 A. M. van Buuren, R.K. kin- derjuffr., uit Den Haag, idem 72 H. Cal, R.K. Vreemd d.b. uit Den Haag, van Zuü- len van Nijeveltstr. 58 A. A. Corel geb. Bakker, R.K. uit Leiden, Schouw weg 21 M. J. Couvee, uit Leiden, Wittenburgerweg 86 J. A. Cuppens en gez. R.K. koopman uit Den Haag, van Calcarlaan 3b K. M. Dicker, R.K. uit Zeist, KI. Hoefijzerlaan 1 A. Eberhard, d.b. uit Odoorn, Vijver- weg 5 H. F. Forsoh, Vreemd d.b. uit Maastricht, Buurtweg 101 B. J. Cecher, Ev.L. koopman uit Arnhem, Konijnenlaan 6 M. P. Grootendorst, G.K. d.b. uit Den Haag, Wittenb.weg 72 G. E. M. Gunder- mann, D.Ev. Vreemd d.b. uit Leiden, L. Kerkdam 4 L. A. A. E. de Haas, N.H. uit Utrecht, Schouwweg 72 M. Hausler, R.K. Vreemd uit Den Haag, v. Z. v. Nije veltstr. 62 L. Q. G. Hink, R.K. Vreemd d.b. uit Den Haag, L. Kerkdam 105 G. B. van Hoek en gez., bouwk. aannemer uit Maastricht, Buurtweg 101 E. F. Hoff mann, D.Ev. Vreemd d.b. uit Rotterdam, Meiend.weg 14 J. H. Hutten, R.K. reli gieuse, uit Eibergen, Ridderlaan 1 W. Huurman en gez., N.H. kantoonbed. uit Maartensdijk, v. Z. v. Nijeveltstraat 125 P. Jansen en vr., N.H. arts, n.p. uit Den Haag, Ridderlaan 1 F. J. Kippschnieder, R.K. Vreemd chauffeur uit Den Haag, Wit tenb.weg 124 M. P. Kroes en gez., techn. empl. B.P.M. uit Leiden, Pr. Ferd.laan 4 Wed. M. E. Laverge geb. van Gelder en gez., D.G. uit Doorn, Schouwweg 79 A. van Leeuwen en gez., N.H. kleermaker uit Den Haag, Crocusstr. 10 J. G. O. Baron van Lijnden en gez. N.H. empl. B.P.M. uit Den Haag, Sophialaan 1 A. Matuczek, R.K. Vreemd d.b. uit De Bilt (U.), Sophia laan 1 K. Oostermeier, R.K. Vreemd d.b. uit Den Haag, Paauwlaan 5 A. Presber- ger, R.K. d.b. uit Schiedam, Bremhorst- laan 21 A. C. M. van Randen, G.K. uit Ermelo, Wittenb.weg 20 J. Reedijk, Ger. uit Stompwijk, van Z. v. Nijeveltstraat 131. Vertrokken: C. G. Ootes en vr. naar Den Haag, de Sillestraat 254 E. M. S. Hintz naar Den Haag, Torenstraat 110 F. J. Menninga naar Den Haag, Weissen- bruchstraat 1 B A. Novotny naar Den Haag, Bezuidenhout 68 A. Patschok naar Den Haag, Tapijtweg 2 L. M. van der Werff naar Amsterdam, Hobbemakade 29 I Mevr. de Lille Hoogerwaard lceb. Lindeboom en dr. -naar Den Iiaag, Oude Soh.weg 33 A J. B. Dumont naar Dord recht, Hookkade 6 W. H. Nooycn geb. Visser naar Den Haag, Leeuweriklaan 17 E. J. Rijsbergen geb. Knijff naar Den Haag, Kaapscheplein 43 W. Hendriks naar St. Michiels Gestel, Stokhoek C 19 C. C. Wander naar Amsterdam, Amstel 340 G. A. W. Corsten naar Hiilegersberg, Burg. Lefevre de Montignylaan 19 F. C. Knotter naar Den Haag, Ravesteinstraat 374 M. Czogolla naar Den Iiaag, Suri- namestraat 6 B. E. van Ditmar naar Voorschoten, Leidscheweg 141 Ph. Hij mans naar Den Haag, Elandstraat 30 A. V. Biersky naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 105 J. G. Jager naar Amersfoort, Utrechtscheweg 284 Van der Lip geb. Jkvr. Roëll en zn., naar Ke- thel en Spaland, Schied.weg 17.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11