KLANTEN? NEEN TELEFOON WOENSDAG 24 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WINKELWEEK VAN 26 NOV.—8 DEC. Zwarte Jan strooit pepernoten met prijzen. De verg. van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand voor Alphen a. d. Rijn en omstreken, kwam gisteravond onder presidium van den 2en voorzitter, den heer W. B. Kroon, in ledenvergadering bijeen in hotel „De Vergulde Wagen". Al lereerst wijst de pl.v. voorzitter op het feit, dat men de heer Raaphorst als voorzitter zoo plots geheel moest missen door een belofte destijds door hem gedaan, die hij gestand heeft gehouden. Het verheugt spr. echter, dat de heer Raaphorst lid der ver- eeniging blijft. Bij de bestuursverkiezing, waarbij aller eerst een voorzitter moet worden gekozen in de vacature van den heer D. Raaphorst Sr., wordt met 17 van de 23 stemmen ge kozen de 2e voorzitter, de heer W. B. Kroon. Door het bestuur gevraagd of hij deze functie aanvaardt, wordt door den heer Kroon bevestigend beantwoordt on der dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, terwijl hij er tevens uitdruk kelijk op wijst, zich te stellen op ^irt. 5 der statuten, wat politieke of godsdienstige ge zindheid betreft. Namens het bestuur wordt de nieuwe voorzitter gefeliciteerd, terwijl het bestuur zich verheugt over deze be noeming, gelet op de warme belangstel ling die de heer Kroon steeds voor den Middenstand heeft getoond. Bij de hierna gehouden verkiezing van 'n bestuurslid ter completeering van het be stuur wordt na gehouden stemming en her stemming gekozen de heer J. v. Brummen, die zich over de aanneming echter eenige dagen wenscht te beramen. Vervolgens wordt de oud-voorzitter, de heer D. Raap horst, die onafgebroken lid en voorzitter der vereeniging is geweest, op voorstel van het bestuur bij acclamatie tot eere-lid be noemd. Geschetst wordt door den voorzit ter welke belangrijke zaken gedurende zijn leiding door de vereeniging zijn behandeld als o.a. de rooilijn-kwestie, vleeschkeu- ringskwestie, vastrechttarief voor gas en electriciteit, etc. Het volgende agendapunt gaf aan me- dedeeiingen betreffende den winkelweek. Medegedeeld werd, dat deze zal worden gehouden gedurende het tijdvak 2 Novem ber tot en met 8 December. Toetreding tot deelname zal voor een iedere winkelier mogelijk zijn, mits georganiseerd bij een of andere Middenstandsorganisatie. Zij die nog geen lid eener dergelijke organisatie zijn, zullen zich alsnog kunnen aansluiten binnen een daartoe nader te bepalen ter mijn. De winkelweekcommissie zal zich dienaangaande de volgende week met een circulaire tot de winkeliers te wenden. De winkelweek zal even als het vorige jaar staan in het teeken en motto „Koopt in Al phen aan den Rijn". Als attracties zijn en zullen er zijn dagprijzen, rebus, foutentee- kening speciaal voor de jeugd raad- letterwedstrijd, terwijl tevens gedurende de Winkelweek St. Nicolaas met zwart Jan door de straten zal rijden. Op gezette tij den zal zwart Jan pepernoten strooien, waarin zich briefjes voor prijzen bevinden. Het zal dus een algemeen gegrabbel kun nen worden, doch het geheel vormt een keurig programma, dat zeker bij het pu bliek in den smaak zal vallen. Om aan He wedstrijden te kunnen deelnemen zullen formulieren verkrijgbaar worden gesteld bij den boekhandel tegen inlevering van 5 bonnen, die door de deelnemende winke liers aan hun cliënten zullen worden ver strekt. Ook het bonnensysteem is dus pre^ cies als het vorige jaar, alleen wat de wedstrijden betreft zij opgemerkt, dat een andere vorm zal worden gekozen om niet in het gedrang met de wetsvoorschriften te komen. Verschillende aanwezigen infor meerden naar den prijs der bonnen voor de winkeliers en drongen aan op verlaging, mede werd besproken de moeilijkheid dat b.v. voor sigarenwinkeliers gelet op de in gevoerde wetsvoorschriften geen bonnen zullen werden verstrekt. Medegedeeld werd, dat de prijs der bonnen zoo laag mogelijk zal worden gesteld of anders bij een voordeelig saldo dit bedrag aan de winkeliers zal worden terugbetaald naar gelang door hen bonnen zijn betrokken. Wat de sigarenwinkeliers betreft zal bij de bevoegde instantie geprobeerd worden, ontheffing te bekomen. Door de winkel weekcommissie werden de plannen hier en daar verduidelijkt en medegedeeld, dat het de bedoeling is, zooveel mogelijk prij zen beschikbaar te stellen, ter aanmoedi ging van het publiek in eigen gemeente te koopen. Tevens werd mededeeling ge daan over een gehouden samenspreking met de Chr. Middenstandsvereeniging, waarvan echter dezer dagen een perscom muniqué zal worden verstrekt, dat besloten werd tot samenwerking, zoodat de winkel weekcommissie nog met 3 leden dezer ver eeniging zal worden uitgebreid. Een der aanwezigen gaf over deze samenwerking zijn blijdschap te kennen, terwijl door een ander naar het verloop dier bespreking werd geïnformeerd. De voorzitter ant woordde de sprekers bevredigend. Van de rondvraag werd een gering gebruik ge maakt, waarop de vergadering op gebrui kelijke wyze werd gesloten, nadat de voorzitter de aanwezigen had opgewekt tot trouw bezoek der vergaderingen. Volksbond. De R.K. Volksbond kwam gisteravond in vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter werd het Bondslied gezongen, waarna de voorzitter een uiteenzetting gaf aangaande de steunregeling. Vervolgens werd aange nomen het voorstel van het bestuur om niet mede te werken aan de Coöp. Ver eeniging, de H.A.K.A. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van het R.K. Werkliedenver bond, gezonden aan den Ministerraad en de R.K' Tweede Kamer-fractie. Medege deeld werd, dat ook door de afd. van den R.K. Transportarbeidersbond met dit adres adhaesie was betuigd. Als gewoonlijk werd besloten begin No vember het jaarlijksch Willebrordusfeest te vieren. Daarna vond de voorloopige vaststelling plaats van het win terprogram. Evenals vorig jaar werd besloten weder eenige cursusavonden te organiseeren, waarop door een drietal eerw. sprekers de beteekenis van het offerleven onder de oogen zal worden gezien. Voorts zal op deze cursusavonden een beschouwing wor den gegeven over de taak der standsorga nisaties in het gezin- en staatkundig leven, in het sociaal- en economisch leven en in de toekomst. Na de rondvraag, welke nu volgde, werd de geanimeerde, goed bezette, bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. Groene Kruis. In het Wijkgebouw werd gisteravond de jaarvergadering ge houden van de afdeeling Alpien van „Het Groene Kruis". Na de gebruikelijke ope ning door den voorzitter, den heer D. Raaphorst, werden de notulen van den se cretaris onveranderd goedgekeurd. De aanwezigen werden vervolgens in de gelegenheid gesteld voorstellen in te dienen voor de algemeene vergadering. Evenals door het bestuur werd ook door de leden hiervan geen gebruik gemaakt. Uit het jaarverslag van den secretaris memoreerden we, dat de financiën der af deeling geen rede geven tot bijzondere be zorgdheid; het materiaal verkeert in zeer goeden staat, dank zij de goede behande ling door mej. v. Erk en den magazijn meester, den heer Best, waarvoor de se cretaris in zijn verslag beiden dank brengt. In het jaar 1933 was van het materiaal een druk gebruik gemaakt, 1207 maal had uitreiking daarvan plaats, terwijl boven dien 307 porties ijs werden verstrekt. Het consultatie-bureau voor zuigelingen mocht zich in een stijgende belangstelling verheugen. Over de werkzaamheden der wijkzuster wordt door den secretaris op waardeerende wijze melding gemaakt. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een batig saldo, groot 3.46. De ontvangsten bedroegen 5164.01, de uitgaven 5160.55. Namens de financieele commissie ver klaarde de heer K. Tolk de rekening van den penningmeester accuraat in orde te hebben bevonden, waarvoor hij den heer Liefhebber dank bracht. De behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering te Rotterdam leverde weinig stof tot bespre king op. De heer Tolk betoogde, naar aan leiding van een artikel van den beschrij vingsbrief, het nut der gezondheids-com missie en betreurde de opheffing daarvan door het Rijk. Spr. pleitte voor weder-in- stelling dezer commissie, desnoods zonder Rijkssubsidie. Het bestuur wees echter op de vele moeilijkheden, ook van financieelen aard, daaraan verbonden. Den afgevaardig de werd ten slotte opgedragen, deze zaak op de algemeene vergadering ter sprake te brengen. Benoemd werden voor deze vergadering als afgevaardigden de heeren W. v. d. Bijl en K. Tolk en tot diens plaats vervangers, de heeren Raaphorst en Sneeuw. De begrooting over 1935 wordt geraamd aan uitgaven op 3159 en inkomsten op 2970. Verslag der commissie tot nazien van het materiaal. De heer K. Tolk verklaarde namens deze commissie, dat het materiaal in zeer goede staat verkeert. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren W. v. d. Bijl, J. F. Allart en W. Best, werden allen herkozen. De commissie tot nazien van het materiaal werden sa mengesteld uit de heeren Duiker, Koren en Moerman. Tijdens de rondvraag wijst de heer Tolk op de geringe belangstelling der leden op de vergaderingen der afdeeling. Het be stuur stemt hiermede in en zou dit gaarne anders wenschen, doch constateert, dat deze weinige belangstelling mag worden geweten aan het vertrouwen, dat de leden in het bestuur stellen. Te 10 uur werd deze geanimeerde bijeenkomst met een woord van dank door den voorzitter gesloten. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond te 7.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken en mededeelingen. 4. Vaststelling begrooting grondbedrijf 1935. 5. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Arm bestuur 1935. 6. Vaststelling begrooting 1935. 7. Wijziging verordeningen op de hef fing en invordering eener straat- en licht- belasting. 8. Idem op de heffing van op centen op de hoofdsom vermogensbelas ting. 9. Idem op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting. 10. Idem op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. 11. Vaststelling verordening veldwachters. 12. Vaststelling gewijzigde bouwverorde ning. 13. Wijziging verordening indeeling stemdistricten. 14. Subsidie-aanvrage „De vote". 15. Aanvrage N. H. schoolvereeniging tot aanschaffing van schoolbanken. 16. Voorstel van B. en W. inzake betaling con tributie ziekenfondsen voor gesteunde werkloozen. 17. Vaststelling suppletoir ko hier hondenbelasting. 18. Wijziging begroo ting 1934. 19. Rondvraag. HAZERSWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling staan alhier als werkloos ingeschreven 169 personen, waarvan 55 steuntrekkend. HAZERSWOUDE (Groenendijk). EEN VREEMDE HISTORIE. Jongeman met zelfmoordplannen? Maandagmiddag heeft zich alhier op de spoorbaan een vreemd verschijnsel voor gedaan. Toen de trein welke te 3.30 langs onze gemeente passeerde, bemerkte de machinist dat een rijwiel op de spoorbaan lag. Na een onderzoek ingesteld te hebben lag er ook een jas, horloge en een met bloed bevlekt mes, maar van een persoon was geen spoor te vinden. Wel zag men in de verte een jongeman van circa 20 jaar hard wegloopen, welke zich schuil hield in een boschje in het land van den heer C. A. van Dam. De zoon van den landbouwer, welke aldaar de koeien ging melken, vroeg aan den jongen man wat hij daar doen moest. Zonder een antwoord te geven zette hij het wederom op een loopen, totdat hij over vermoeid raakte. Na hem gerust te hebben gesteld, dat hem geen kwaad zou worden gedaan, gaf hij zich over. Nu bleek echter, dat de jongen, welke aan verstandverbijs tering leed, de bedoeling had gehad zich voor den trein te werpen. Door de gemeente politie, welke inmiddels was gewaarschuwd, werd hij naar zijn woonplaats te Leiden overgebracht. De trein vertrok met een kwartier vertraging. De oorzaak, welke den man er toe heeft geleid om zich op deze manier van het leven handhaafden zoomede het opervlakte tarief over 60 M.2 per woning; adhaesie aan het Raadsbesluit, betref fende verdaging van de paardenmarkt zoo deze op 15 Augustus valt; Goedkeuringen door Ged. Staten van raadsbesluiten betreffende geldleeningen en instructie keurmeester; missive van den Minister van Sociale Zaken, behelzende bericht het voorloopig van kracht zijn van de steunregeling van 30 September31 December 1943, met af wijzing van het verzoek de gemeente in de 7e klasse te plaatsen; met opmerking dat de huurtoeslag kan worden verhoogd. Tot voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1933 werd besloten. Blij kens die rekening werd ontvangen voor den gewonen dienst 94986.45, uitgegeven ƒ93960.52, batig slot 1025.93.. voor den kapitaaldienst werd ontvangen 6795.65; ui' n 6823.94, nadeelig slot 28.29. ■n der commissie tot nazien der gc .ekening werden aangewezen de heeiG. P. Roos, G. van Straalen en J. Lamens. Aangeboden werd ontwerp gemeentebe- grooting, dienst 1935. In ontvangst en uit gaaf sluit deze voor den gewonen dients tot een bedrag van 97952.18; voor den kapitaaldienst in ontvangst geraamd 1227.50; in uitgaaf 1255.79. De voorzitter lichtte toe, dat de omstan- te berooven moet, naar hij aan de politie mededeelde, gezocht worden in het feit, dat hij eenigen tijd verkeering heeft gehad met een meisje, dat deze verkeering heeft verbroken. UIT DE OMGEVING NOORDWUKERHOUT. Personalia. Aan de Technische Hooge- school te Delft is geslaagd voor het pro- paedeutisch examen van electrotechnisch ingenieur de heer M. Dekker, alhier. VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond te 8 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Overlegging Gemeenterekening diens 1933 en benoeming Commissie van Onderzoek; 4. Aanbieding Gemeente-be grooting dienst 1935 en benoeming Commis- missie van Onderzoek; 5. Rekening Burger lijk Armbestuur 1933; 6. Begrooting Bur gerlijk Armbestuur 935; 7. Wijziging Ge- meente-begrooting dienst 1934; 8. Voorstel tot vaststelling: a. gewijzigd plan van uit breiding; b. gewijzigde bebouwingsveror dening en c. gewijzigde schadevergoedings verordening; 9. Voorstel tot onderhandsche verhuur der volkstuintjes; 10. Voorstel tot toekenning subsidie in de kosten van ver voer van kinderen, die een school voor bui tengewoon Lager Onderwijs bezoeken; 11. Verder voorkomende zaken. Geboren: Marinus Albertus, z. v. M. A. Otten en M. W. van der Wilk Ondertrouwd: Johannes Jacobus v. d. Meer en Maria Johanna de Heij. Overleden: Maria Ruijgrok, 72 j. Gabriele Maria Louise Ognibeni, 59 j. WASSENAAR. Diefstal. De 18-jarige E. alhier deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel dat hij voor een winkel aan den Rijksstraat weg had neergezet. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Voltallig vergaderde onze vroedschap op Maandag 20 dezer des avonds 7.30 uur ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, voorlezing van de notulen door den secretaris, die onveranderd werden vastgesteld. Medegedeeld werd o.a., dat B. en W. van Delft het minimum vastrechttarief van 20 digheden niet gunstig waren, en een klein batig slot was van het vorig jaar bijgedra gen moest worden in het werkloozenfonds en daardoor de belastingen moesten wor den opgevoerd. Besloten werd tot intrekking van het raadsbesluit inzake 10 pet. korting op de jaarwedde van den veldwachter. Op het hernieuwd verzoek van de we duwe Beemers om vergoeding inzake trans portkosten voor schoolbezoek in een an dere gemeente, stelden B. en W. voor 50 pet. dier kosten te vergoeden. Naar aanlei ding hiervan stelde de heer Roos voor het geheele bedrag te vergoeden. Dit voorstel werd met de stem van den voorsteller verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag wees de heer Smits op losstaande boompjes in de Molenstraat en vroeg inlichtingen over de verstrekking van goedkoope margarine. Nadat de voor zitter de vrager had beantwoord, werd de vergadering gesloten. Geboren: Willem z. van A. van den Berg en N. Mostert. Henricus Cornells Josephus z. van A. P. A. Nouwens en J. C. W. van Dijk. Maria d. van J. Muilwijk en N. C. Groenheijde. Getrouwd: D. Rietkerk 31 j. te Zeg- waart en P. A. M. Opstal 25 j. te Zegwaart. STOMPWIJK. Geboren: Corstianus Johannes, z. v. H. Th. F. v. d. Pijl en A. C. v. d. Post. Ondertrouwd: Arie Goud en Geer- truida v. d. Hoek. Gehuwd: Bernardus Johannes Belle boom en Adriana Arnolda van Lochem. Overleden: A. Tijhof, 90 j. Mar- garetha Remmerswaal-Abel, 82 j. LAATSTE BERICHTEN PRIJS VERSCH GEKOELD VLEESCH. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge koeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer, bedoelde prijscourant heeft vastge steld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld 100 kg. f 50.paarde- vleesch, versch of gekoeld 100 kg. f 40. Gedurende de maand November 1934 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen: 20 pet. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde f 10.per 100 kg. bruto; 12.5 pet. van de waarde voor het paardevleesch vastgesteld, zijnde f 5. per 100 kg. bruto. BIOSCOPEN. Lnxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Roxy: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Wielrijder tegen den grond gesmakt en gedood. Hedenmorgen omstreeks 10 uur reed de architect W. F. H. ten Bosch, te Overschie, woonachtig te Voorburg, in zijn auto, ko mende uit de richting Den Haag op den Nieuwen Rijksweg te Overschie. Bij den Hofweg kwam de 66-jarige wielrijder A. in 't Veld, wonende te Vlaardingen, den Rijks weg op, zonder teekens te geven te willen oversteken. Het gevolg was, dat de auto van den heer ten B. in volle vaart tegen den wielrijder reed. Deze werd tegen den grond gesmakt en bekwam een dubbele schedelbreuk, terwijl ook zijn been op twee plaatsen gebroken was. Per Roode Kruis- auto werd het slachtoffer naar het Eudo- kia-ziekenhuis te Rotterdam overgebracht, waar hij eenigen tijd later aan de gevol gen van de bekomen verwondingen is over leden. Door den schok brak een der zijruiten van de personen-auto, waardoor de moe der van den heer ten Bosch, die eveneens in de auto was gezeten, een hoofdwonde opliep, tengevolge van glasscherven. Zij werd eveneens naar het Eudokia-zie- kenhuis overgebracht. Een onderzoek wordt ingesteld. WILT U IETS WETEN? Vraag: C. R. te A. inzake loonfoetaling bij opzegging. Antwoord: Wij missen in uw schrij ven eenige gegevens noodzakelijk voor de beantwoording van uw vraag. U kunt als abonné iederen Dinsdag- en Donderdag middag van 34 uur gratis mondelinge in lichtingen krijgen op juridisch gebied aan het bureau der Leidsche Courant, Papen gracht. Vraag inzake de waarde van een obli gatie van Boedapest. Antwoord: Wend tot tot een bank instelling. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 290 vette kalveren le kwal. 5054, 2e kwal. 4050 en 3e kwal. 3840 cent per kg. le vend gewicht; 47 nuchtere kalveren f 36 per stuk, 272 varkens: vleeschvarkens, we gende van: 90110 kg. 3637 cent, zware 3436 en vette 3334 cent per kg. slachtge- wicht. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, handel lui en prijshoudend; var kens kleine aanvoer, weinig handel met dezelfde prijzen als Maandag. VEUR, 23 Oct. Fierenveiling Café „Het Wapen van Veur." Aangevoerd 16348 stuks Prijzen: 15811 kippeneieren f 4.806.15, 573 eendeneieren f 1.802.30, per 100 stuks, 668 kippen f 0.401.10, 14 eenden eieren 4555 cent, 32 konijnen f 0.101.60 en 14 duiven 1015 cent. STOMPWIJK, 23 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 2378 stuks. Prijzen: henneneieren f 4.55, kippeneieren f 5.556.20 en eenden eieren f 4.905.00 per 100 stuks. KOUDEKERK—RIJNDIJK, 23 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 2810 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.005.50, kuikeneieren f 4.004.40, eendeneieren f 3.003.10 per 100 stuks, boter 7075 cent en kaas 2023 cent per pond, kippen 4070 cent en ko nijnen f 0.301.00 per stuk. HAZERSWOUDE, 24 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1736 stuks, kippeneieren f 5.00 5.30 en eendeneieren f 3.003.50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 23 Oct Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 5.906.10, kuiken eieren f 4.104.40 per 100 stuks, kippen 40 60 cent, hanen 6080 cent, konijnen f 0.80 1.20, duiven 1015 cent per stuk. BOSKOOP, 23 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos var. 10 stuks: Golden Ophe lia 1016 cent, Marcel Rouyer 815 cent, Hadley 2035 cent, Claudius Pernet 30 50 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 1630 cent, Mac Keiler 1525 cent, Mrr^ Jules Bouché 1520 cent, Rosalandia 1530 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 2050 cent, Chas. P. Kilham 1525 cent, Edith Helen 4060 cent, Aug. Noack 1530 cent. Else Poulsen 3060 cent, Paul Grampel 3550 cent, Ingar Olsnn 2037 cent, Ellen Poulsen 203 Ocent, Chrysanten, grootbloe- mig f 0.601.00, idem tros 820 cent, As paragus 10 cent, Physalis Franchetti 1220 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.001.50, Clematis The President 30 cent, Pernettia 1530 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.33'/? Berlijn &9.S9 New York L473/g Pxrfjs 9.73 Brussel 84 i?l/2 Zwitserland 48.11 Milaan M12 66 Madrid 20.171/2 Oslo 36.85 Kopenhagen 32 Ho Stockholm 37.5 Weenen Praag 6.17 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3