waarborgt ZATERDAG 20 OCTOBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K DIOC. VROUWENBOND Dezo rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mcdedeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieter.ikcrkkoorstccg 15, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger- laan 25, Oegstgcest; Mevr; FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. DE HEILIGE VROUWEN VAN DEZE WEEKV In deze week heeft do H. Tercsla van Avlla, ook wel de groote Heilige Teresia genaamd, haar feestdag op 15 Oct. en de II. Hcdvlgis, Hertogin van Polen en pa trones van Polen en Silezië haar groote feest op 16 October. In do gebeden van den H. Mis van beide heiligen staat het zoo tcckenende gebed voor beider leven en heilig zijn: „Bemind hebt gij de rechtvaardigheid en gij haatte do rechtsverkrachting, daarom heeft God, uw God, u gezalfd met vreugde-olie boven uw genooten" Wanneer in een vrouw het gevoel voor de rechtvaardigheid, gedragen door de sterke liefde van en tot Christus, oplaait, dan moet die vrouw wel een strijdende natuur worden en met al haar krachten opkomen tegen de allerwegen heerschende onrechtvaardigheid rondom zich heen. Zij ziet toch als vrouw zoo heel veel scherper en voelt, door haar groote naastenliefde want liefde tot God en Christus is en wordt toch altijd gedemonstreerd in de liefde tot de naasten al het onrecht dat er om haar heen vaak door eigen omgeving gedaan wordt en zoo heel gemakkelijk wordt goedgepraat. Do beide heilige vrouwen van dezo week hebben dan ook ieder in haar eigen tijd en omgeving gestreden tegen de heer schende wantoestanden van haar naaste omgeving; de heilige Teresia als reforma- trice van de kloosters der Carmelitessen, de H. Hedwig verpleegde biddend en boe tend ln haar paleis in Polen de armen, zieken en melaatschen, waardoor haar le ven een schrille aanklacht werd tegen het grove luxe leven aan de middeleuwsche hoven, terwijl er zoo bittere armoede heerschte buiten de ridderkringen. Hoe komt het, dat deze vrouwen zoo fel opgekomen zijn tegen de rechtsverkrach ting en al de onrechtvaardigheid en er geen bitterheid in haar is gekomen tegen do menschen die zooveel misdeden en te gen de hcele maatschappij? Omdat zij, als heiligen, alleen maar zoo kunnen strijden, door hun heilig zijn hebben bij die groote vurige liefde tot Christus en door en om Christus een brandende liefde voor alle menschen. Zij kunnen in ieder mensch God zien en weten beter, dat God de zonde haat, maar iedere zondaar oneindig lief heeft. Heiligen heeft God ons gegeven tot voorbeeld, laten we daaraan denkenl HET FEEST VAN CHRISTUS KONINGSCHAP. Het is niet toevallig dat de H. Kerk in dezen tijd vun goddeloosheid het feest van Christus Koningschap heeft ingesteld. Het besef dat één onzen Koning is: Christus, dat Hem alle macht gegeven is in den he mel en op aarde, is bij velen verloren ge gaan. Velen hebben nauwelijks meer van Hem gehoord, zij kennen Hem hoogstens nog als een goed Mensch, die lang geleden, bij het begin onzer jaartelling, geleefd heeft. Het lijkt soms of degenen die Christus nog volledig willen erkennen en belijden, aan invloed verliezen, of ze tot 'n klein groepje dreigen samen te schrom pelen. Zeker, wij worden ons soms onze sterkte bewust wanneer wU lezen hoeveel millioen Katholieken er op de wereld ge vonden worden, maar dat neemt niet weg dat het ons soms angstig te moede wordt wanneer wij zien welke activiteit 'n hon derdduizend anderen ontplooien. „Naar beneden rolt iets vanzelf, naar boven gaan is moeilijker", las ik laatst als verklaring van het feit dat onze activiteit schijnbaar zooveel minder succes heeft als die van anderen. Als allen die ,,naar boven willen" elkaar hun streven kenbaar maken, dan zal veel moedeloosheid overwonnen worden, dan zullen wij begrijpen, dat wij met meer zijn dan wij vermoeden, en dat wij samen ook méér kunnen, dan wij durven hopen. Daarom is het goed dat wij een Zondag van het jaar, een insigne dragen dat uit gaat boven dat van onze club, vereeniging, bond, partij, beweging of wat ook, een in signe dat wij dragen louter omdat wij Ka tholiek zijn, omdat wij als Katholieken de heerschappij van Christus in de wereld willen herstellen, omdat wij als Katholie ken Christus ook in het openbaar als Onzen Koning willen erkennen. Uit „Mcdedeelingen" v. d. R. K. Vrouwenbond, afd. Amsterdam. OFFICIEEL NIEUWS. Wat is er te doen. Als u deze rubriek leest, is de tentoon stelling van de Missienaaivereeniging ,S t. Franciscus Xaverius", die gehou den wordt in de kleine Stadsgehoorzaal, ingang Aalmarkt, reeds in vollen gang. U kunt deze tentoonstelling bezoeken: vandaag Zaterdag 20 Oct. van 2010 uur en morgen Zondag 21 Oct. van 210 uur. 't Is morgen de M i s s i e-Z o n d a g, de Zondag, waarop de Paui speciaal uw gebed en uw steun tot uitbreiding van de Mis sies vraagt. In onze stad wordt het u ge makkelijk gemaakt om uw sympathie en uw liefde voor de Missie in daden te too- nen; bezoekt dus allen de jaarlijksche ten toonstelling. Op 25 O c t., 's avonds om 8 u u r wordt in de kleine Stadsgehoorzaal de ledenvergadering gehouden. Spreker is de heer F. Schneiders, met het onder werp: Hongarije. Zooals alle jaren zal ook dit jaar op Christus Koningsfeest 28 O c t., de Christus' Koningsspeldjes verkocht worden ten bate van het werk van de R. K. Vrouwenbond. De dames die zoo bereidwillig zijn om zich voor den verkoop beschikbaar te willen stellen, worden verzocht om zich voor 25 Oct. op te geven aan M e j. S. v. D e e n e, Breestraat 12. 's Avonds zal de ver eeniging „Katholiek Leiden", waarvan de Vrouwenbond en enkele onderafdeelingen lid zijn, een Christus Koningschapfeest houden. Ook daar kunnen onze speldjes verkocht worden, zoodat op dien dag zeker allen in de gelegenheid zijn om een speldje te kunnen dragen. U weet, dat er twee kringen met lees portefeuilles bestaan, een in Leiden en een in Oegstgeest. Met November zal de derde kring in Leiden beginnen, waarvoor zich nog enkele leden kunnen opgeven. Als de kring eenmaal vol is, wordt het moeilijk om nieuwe leden in te lasschen. Besluit dus gauw anders is het voorloopig te laat. Nieuwe leden geven zich op bij mevr. K 1 u y t m a n sB ergh, Oranjelaan 16, O e gs t g e es t. De parochie van pastoor Smeets aan den Haagwcg heeft nog geen leeskring. Wie zoekt 10 leden te winnen? De verspreiding van goede lectuur is apostolaatswerkl ONS RUSTFONDS. Leden die „naverpleging" in een in richting noodig hebben na een ernstige ziekte, bevalling, operatie of tijdelijke overspanning ontvangen 3.per dag, gedurende hoogstens 30 dagen, wanneer zij tenminste een jaar lid zijn geweest. Lidmaatschap 2.per jaar. „SANCTA VERONICA". Met een dankbaar gevoel memoreeren wij de laatste zitting. Al het materiaal, dat klaar lag is door verscheidene dames weggehaald om 't thuis voor ons te maken, terwijl onze ijverige staf van getrouwen, zooals altijd, danig haar best deedl 't Stemt prettig en vol moed, dat zoo'n groote schare van helpsters ons in dezen tijd bijstaat, 't Is dan ook ons goed recht, onze hartelijke dank te betuigen aan allen, die onze taak helpen verlichten. De winter staat voor de deur, de ergste tijd moet dus nog komen; reeds stroomen de aanvragen binnen en dit is goed te be grijpen. Door de langdurige werkloosheid van vader en zoons raken de linnenkasten hoe langer hoe meer uitgeput. Voor het aanschaffen van onderkleeding blijft geen geld over, de gezinnen raken iedere week meer achterop. Wat is 't dan voor ons een voldoening, als wij aan vader en moeder en kinders eens een heerlijk stel, frisch nieuw ondergoed kunnen schenken! Kon u slechts de vreugde van de kinde ren, de dankbaarheid van de moeder aan schouwen; dit is echter slechts voor en kelen van ons weggelegd, want 't zijn Stille Armen, die alleen onze hulp aan vaarden, omdat zij weten dat hun namen niet in de boeken worden vermeld, 't Zijn menschen, die nooit hebben behoeven te vragen en zich in de allerhoogste nood met schroom tot ons wenden. Helpt ons zooveel ge kunt, opdat wij ons werk zoo goed mogelijk kunnen volbren gen. Steunt ons met uw geld en goed, doch vooral met uw. werkkracht. Al het materiaal koopen wij bij de Leid- sche R. K. winkeliers, aan maakloon wordt niets uitgegeven, zoodat het geld goed be steed wordt. In verband met het feest van Allerhei ligen op de eerste Donderdag in Novem ber is onze e.v. zitting op 8 November a.s. Moge er dan weder een drukke opkomst zUn. GROOTE BIJEENKOMST IN DE STADSGEHOORZAAL. Het bestuur van de vereeniging Katho liek Leiden schrijft ons: Een heerlijk feest voor alle Katholieken en niet minder voor de Katholieken van Leiden. De vereeniging Katholiek Leiden heeft daarom het grootsche plan opgevat, om deze groote dag te besluiten met een her denking. welke zal gehouden worden in de Groote Stadsgehoorzaal. Het spreekt vanzelf dat alle Iratholieken hieraan zullen deelnemen. De toegangsprijs is zeer laag gesteld en bedraagt slechts 0.25 per persoon. Voor de R. K. Vrouwenbond zijn toegangsbewijzen ver krijgbaar bij de Presidente der vereeniging Alleen de naam op een koker /ZENUW-TABLETTEN dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. Mevr. MandersVermeulen, Oegstgeester- laan 12, en wel vanaf Zaterdag 20 Octo ber. Tevens zijn deze verkrijgbaar, bij di verse adressen hier ter stede. Naam en adres zullen tijdig in onze „Leidsche Cou rant" worden bekend gemaakt. Het be spreken der plaatsen zal plaats hebben op Zondag 28 October van 11 tot 2 uur in de vestibule van de Stadsgehoorzaal ad 0.10. Aldaar zullen ook nog plaatsbewijzen ver krijgbaar zijn zoolang de voorraad strekt. Wat zal er dien avond worden gegeven, zal men zich afvragen. Iets kunnen wij hiervan mededeelen. In de eerste plaats een schitterende rede van den weleerw. pater E. v. d. Snoek O.F.M. over de „K o- ning der Koningen", een prachtuit- voering van de Graal en zang van een be kende zangeres hier ter stede. Dit alles op elkaar aansluitend is niet alleen mooi en schoon, maar indrukwekkend. Het slot van dezen avond kunnen wij niet mededeelen, daar dit voor alle Katholieken iets bijzon ders moet blijven. De belangstelling is nu reeds zeer groot. Dit kan ook niet anders, daar het voor het eerst zal zijn, dat hier in onze stad het feest van Christus Koning op een derge lijke wijze zal worden besloten. OBERAMMERGAU. Een naam, die zooveel herinneringen op roept, voor velen een bekende klank, saamgeweven met het wereldberoemde passiespel, onvergetelijk, voor wie het ge luk had, dit te mogen aanschouwen. Een lieflijk dorpje, met eenvoudige be woners, fraai beschilderde huizen, een ty pisch marktplein, af- en aanrijdende auto cars, een deinende menschenmengite, die zonder al te veel luidruchtigheid komt en gaat, overwaaiende klanken van byna elke taal der wereld, en daar tusschen de be woners in hun typische kleederdracht, mannen en jongens met lange krullende haren, ziedaar de omgeving, waarin het Lijden van onzen Zaligmaker op onover- treffelijke wijze vertolkt zal worden. Stralende zonnedagen heeft het spel aanschouwd, maar ook troostelooze regen vermocht niet de waardigheid en gloed der spelers te temperen, misschien zijn de laatste droevige dagen van Jezus' omwan deling op aarde wel het best te Vertolken als de hemel somber is en zelfs de natuur schijnt rouw te dragen over zoo veel leed den Godmensch aangedaan. De voorafbeeldingen, allen in het oude Testament te vinden, voorgesteld door zwijgende stille figuren, ontroeren sterk door schoonheid van kleuren en lijnen. Ik noem hier slechts enkelen: De ver drijving van Adam en Eva uit het paradijs; de broedermoord (Kain en Abel); het of fer van Izaak; de Mannaregen in de woes tijn. Zoo meesleepend is de vertolking van dit spel van leed, dat men zich twee dui zend jaar terugwaant, Hozanna zingend bij de vreugdevolle intocht in Jeruzalem, die zoo spoedig gevolgd zal worden door de schelle kreten „kruisig Hem". Ontroerend is het afscheid van Maria, wanneer Jezus weet dat zijn „ure" geko men is, die geen Moederliefde vermag van Hem weg te nemen. Nergens in de Evangeliën wordt ons van dit afscheid iets verhaald, en toch is het zoo begrijpelijk, als we Jezus, die zijn Ouders onderdanig was, Maria innig hoo- ren danken voor alle zorg en alle liefde, die zij Hem in zijn aardsch leven betoond heeft. De doodstrijd in den Hof van Olijven is werkelijkheid geworden, sinds we het on afwendbare leed gezien hebben op een menschengelaat en de apostelen, door slaap overmand, niet beseffende, welk leed hun Meester te wachten staat. Het verraad van Judas en zijn kreet: „Dit heb ik niet gewild" ontketende harts tochten, te laat berouw. Welk een diepe vernedering heeft Petrus ondergaan, die bij de eerste beproeving zijn. Heer verloochende. De handeling van het Passiespel volgen de, wordt het ons meer en meer onbegrij pelijk, dat het volk zijn Weldoener zoozeer vergeten kon, zoodat het, opgehitst door slechte raadgevers, Hem in den dood drijft. Pilatus, de zwakke met: „Ik vind geen schuld in dezen mensch", trachtende, door Barrabas naast Jezus te plaatsen, beide partijen te kunnen voldoen; het rechtsge ding met gehuurde getuigen, het is alles zoo passend ook in onzen tijd. Am Joodsch volk, ook in onze dagen. „Zijn bloed kome over ons en over onze kinderen" die snijdende kreet, waarop de Godmensch met het kruis beladen zijn zware tocht aanvangt, beweend door de vrouwen uit Jeruzalem naar Golgotha, ter- terwijl het leed steeds intenser wordt door hoon van soldaten en een misleid volk. „Vader vergeef het hen, want ze weten niet wat ze doen" klinkt als een nimmer opdrogende bron van goedheid van ver droogde lippen. Stil verglijden ook de andere Kruiswoor den. We lijden met Maria, en, even be hoedzaam als de Hare, zouden ook onze handen Jezus naar zijn laatste rustplaats wOlen brengen. Al zullen we misschien nimmer in staat zijn, iets van dit groote Offer te verstaan, toch nemen we met ons mee de zekerheid, dat dit Offer, hoe verward alles om ons heen ook zijn moge, eenmaal door een ieder naar waarde geschat zal worden. Dat daar toe de duizenden, die dit Passiespel moch ten aanschouwen, meewerken, geve God". I. VAN DEN ABEELEN. IN EENHEID ROND DEN CHRISTUS. Onze vereeniging gaat feestvieren. Zeven en veertig jaren geleden is hier in Leiden het werk van Kolping begonnen tot zegen van vele jongeren en tot voldoe ning van hen, die, toen er nog geen sprake was van jeugdwerk, in de Gez. Ver. steun en leiding vonden. In die jaren is gebouwd en afgebroken, werden idealen bereikt of verloren, gingen goede en kwade tijden over de vereeniging En alles liet een stempel na op al het leven en bewegen, en ook in de harten der tien tallen leden. Wie het geheel overziet ontwaart in de geschiedenis lioht en donker, omdat veel bereikt werd in gemeenschapswerk of veel verloren ging in traagheid van begrip en handelen. Maar ondanks alles is de Gez. Ver. ge bleven de trouwe wacht rond jonge men- schenzielen, de inspireerende kraoht voor willende durvers, de voldoening gevende door program en arbeid. Groot was haar taak in het verleden en groot zal het blijven voor de komende jaren. Nu de wereld dreigt te zinken en massa's walgend genot botsen tegen strie mend menschenleed; nu men den arbeid verleert en de zonden prijst; nu men God vergeet en Zijn Kerk verlaat om voldoe ning te zoeken in het jachtende leven; nu is het de tijd om apostel te zijn. Wat een wereld vol idealen voor men schen die nog durven zien en denken, die sterk de weelde van het geloof en den rijk dom van de genade dragen, om daarmee en daardoor zichzelf en anderen gelukkig te maken. Wat een perspectief voor ouderen en jon geren, nu we verloren terrein moeten herwinnen voor Christus. En vooral, nu meer en meer de massa ongeloovigen in ziet, dat de religie alleen wereldvrede en welvaart brengen kan. Luistert naar Rome, waar de Paus van ons vraagt: apostel zijn in contact met de Priesters, bidden en werken dag aan dag. Vanuit Keulen, van Kolping's graf, klinkt de wekroep: Apostel-zijn onder leiding van uw Praeses, broederlijk omgaan met ande ren, godsdienst en arbeid doen samengaan tot eigen vorming en voordeel, en tot lee ring van anderen. Maar dan ook in eenheid werken. Jij, oud-retraitant, jij weet een middel tot verdieping van je godsdienstig leven, waar door je blij der en sterker werd. Tientallen om je heen kennen dat middel niet. Zeg jij het hun dan als kameraad en als broeder Jij, die jezelf zoo gaarne meer kennis wilt bijbrengen, jij weet uit ondervinding j hoe veredelend deze of geene club werkt, j Zeg jij het dan aan de velen, die kaarten en biljarten zoo foutief opvatten en het betere voorbijgaan. Jij, leiding gevend of hoe ook besturend een onderdeel, weet wel, dat je arbeid on misbaar is. Ook al word je soms miskend en je werk misprezen. Maar beseft tevens je verantwoordelijkheid in de vereeniging daarbuiten. Werken in eenheid, onder leiding staand en leiding gevend. Weet je wat het mooie is in onze beweging? Dat je de van God ontvangen talenten kunt ontwikkelen om er ook je Kolpingsbroeder mee van nut te j zijn. Zoo bezien is de Gez. Ver. een volksuni versiteit. Morgen vieren we feest. In eenheid rond altaar en communiebank zullen we bidden voor elkander als broeders, en Vader Kol ping in den Hamel bidt voor ons, Zijn zonen Dat is de rijke eenheid in de gemeenschap- der Heiligen. Rond den Christus moeten allen strijders zijn in sterke eenheid. Begrijpt gij, Josephs- gezellen, dat daarin alleen de overwinning ligt? En we bouwen dan aan ons leven en aan dat van onze broeders. Zoo worde dit feest de hernieuwde bezie ling voor velen. S. M. ONS STICHTINGSFEEST. 7.15 H. Mis in de kapel van het Elisabeth- Gesticht met algemeene H. Communie. 8.30 uur Ontbijt in het Gezellenhuis. 12.301.30 Plaatsbespreken in de veeti- bulde van de Gehoorzaal. Let wel! Er wor den gewoon volgnummers uitgereikt. 8.00 uur Feestavond voor de Gezellen. 8.15 Maandag, de 2de feestavond voor Do nateurs en Gehuwden. Lees de uitvoerige beschrijvingsbrief, aan allen toegezonden. Adspirantencursus. De indeeling is in orde en het begin ls gemaakt. Elkeen is natuurlijk op tijd pre sent; hetzij Woensdag of Vrijdag, altoos rechtstreeks naar boven om geen last te veroorzaken by de repetities. Denkt hier aan! Paladijnen. Vrydag om 9.30 uur worden de kern leden verwacht. Als allen komen en nieuwe leden meebrengen, wordt er doeltreffend gewerkt. En daar is de kern toch voor?! Kempermanfonds. In de ji. gehouden vergadering werden benoemd tot penningmeester P. Oostdam; tot secretaris K. Zijlstra. De trekking der loterij werd bepaald op Dinsdag 30 October. LEES, BEWAAR EN ONTHOUD. Agenda tot 31 December 1934. 21 Oct. Stichtingsfeest. Uitvoering in de Gehoorzaal. 22 Uitvoering in de GehoorzaaL 24 Adspirantencursus A. 26 Adspirantencursus B.-Paladynen. 29 Byeenkomst der Studieclub. 31 Adspirantencursus A. 2 Nov. Adspirantencursus B. 5 Maandvergadering afd. Gehuwden. 7 Adspirantencursus A. 9 Adspirantencursus B. 12 Maandvergadering afd. Gezellen. 14 Adspirantencursus A. 15 Recollectie-oefening. 16 Adspirantencursus B. 21 Adspirantencursus A. 23 Studieclub-byeenkomst. Adsp. cursus B. 30 Comm. vergadering afd. Gezellen. Palaêynen. 3 Dec. Maandvergadering afd. Gehuwden. 10 Maandvergadering afd. Gezellen. 13 Buitengewone byeenkomst der Stu dieclub. 25, 26, 27, 28 Dec. Kerstretraite. 30 Dec. Kerstuitvoering. Repetitie-avonden: Woensdag Lieder tafel; Vrijdag Muziekclub. Bibliotheek: Zaterdag van 2021 uur; Zondag 1314 uur. ONTHOUD DIT GOED. Voortaan zullen de verplichte maandver gaderingen plaats hebben op Maandag en wel de eerste Maandag van iedere maand voor de gehuwden en de tweede Maandag voor de ongehuw- den. OPROEP. Zooals gy reeds hebt gelezen zijn er plan nen om het feest van Christus' Koning schap op Zondag 28 October luisterrijk te vieren. Aan alle Kath. organisaties is ver zocht propaganda te maken in eigen ver eeniging, opdat de opkomst zoo massaal mogelyk zij. Gezellen er. wordt op U gerekend. Geen gezel blyve thuis. Wy hebben het vaste vertrouwen dat alle Gezellen hun medewerking zullen verleenen; 's avonds zal daarom de zaal gesloten zijn. 'a Avonds zal er een groote hulde plaats hebben aan Christus' Koning in de Stads- Gehoorzaal (groote zaal). Ieder die een pro gramma heeft, verkrijgbaar voor den zeer lagen prij6 van 25 ct., heeft toegang. Pater v. d. Snoek O.F.M. zal de feestrede getiteld „Koning der Koningen" uitspreken. Het geheel zal worden opgeluisterd door zang en de Graal zal op dien avond een hoorspel uitvoeren. KERKNIEUWS 180. „Vanaf myn ziekbed, Pater, kom ik u een paar regels schrijven. „Ik lees iedere week uw stukjes in de krant en, als 'n mensch ziek is, soms ge- heele nachten wakker ligt en ook op den dag soms uren en uren aan zichzelf en aan zyn gedachten is overgeleverd, dan schie ten er heel wat onderwerpen door het hoofd. Het eene gaat zoo voorby, en over het andere lig ik soms langen tyd na te denken, vaak somber, erg somber na te denken. „Ik lig nu al zeven jaar, zeven lange jaren van hopelooze, bijna volledige hulpe loosheid. „En ik ben nog vry jong, Pater. En als ik dan denk aan vrienden en vriendinnen van myn leeftyd, die gaan en staan waar zy willen, dan zou ik oproerig kunnen worden, en dan is het alleen het sterke Geloof, dat ik van mijn in-brave ouders heb meegekregen, dat my bewaart. En als men er dan nog arm by is d.w.z. het goed gehad heeft, maar alles door de slechte tyden heeft verloren, ach, Pater, wat is het dan moeilyk om gelaten te blyven en hoe dik- wyls komt dan de gedachte niet op: Is dat nu wel allemaal noodig? Wat heb ik mis daan? Waaraan heb ik het verdiend? Waar kan dat nu goed voor zyn? „Ik heb wel eens meer de bevlieging ge had u te schryven, maar ik dacht: Wat heeft die Pater aan al die ellende; hy heeft zelf al genoeg zorg. Maar nu heb ik goed nieuws en daarom schrijf ik nu. Pater, een goede vriend heeft ons een Radio gegeven en, of het zoo wezen moest, was een van dte eerste dingen die ik te hooren kreeg, het Zieken-uurtje van Pastoor Willenborg. En, Pater, onze Kapelaan heeft my ook wat lectuur gegeven. In één woord: Ik weet nu dat myn lyden niet voor niets is, niet voor niets behoeft te zyn, dat ik er zelfs groote en mooie dingen mee kan doen, dat ik er andere zielen mee kan helpen. En, Pater, nu het goede nieuws voor u: Ik heb ongeveer al een maand geleden myn ly den opgeofferd voor uw werk. Ik heb nu al zoo lang gelezen van uw werken en zor gen en zoo nu en dan door myn pynen héén gelachen om uw stukjes, dat ik u de voorkeur heb willen geven. „Hoe vindt u dat, Pater? Ik heb sindsdien geen oproerige bui meer, want ik ben nu voor goed heilig overtuigd, dat ik niet voor niets lyd. Eerbiedige groet van een Missievrien din". God zegene je, beste kind. Ik kan je op recht verzekeren, dat zoo'n brief my meer waard is dan drie Stichters tegelyk. Wat hebt, jullie, zieken, toch vaak een schoone zielen! Moge je voorbeeld trekken. Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6