ZATERDAG 20 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 NIEUWE-WETERING. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Dank zij krachtig optreden van verpleegster. Gistermorgen had de molenaar J. Cozijn terwijl hij bezig was met houtsnijden het ongeluk, dat zijn vlijmscherp mes uit gleed, waardoor hij de hoofdader in zijn dijbeen afsneed. Het bloed spoot met kracht uit de wonde. Gelukkig was zijn dochter, die verpleegster is bij de hand en aan haar is het slechts te danken dat haar vader in het leven kon blijven. De door gesneden ader wist zij met haar duim en met kracht van haar andere hand dicht te houden. Na een uur verschenen de beide doktoren van der Bijl en Hupkes die het been afbonden, waarna de patiënt naar het ziekenhuis kon worden vervoerd. De mo lenaar Cozijn, die zijn dood voor oogen had gezien,' was door veel bloedverlies en totale overspanning zeer uitgeput. Een woord van hulde voor het dappere optre den van mej. Cozijn. NIEUWVEEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. De propa- ganda-avond van Donderdag, in café Schreuder gehouden, droeg deze keer een speciaal cachet, wegens het derde lustrum der Nieuwveensche afdeeling van den B. V. L. De zaal was tot in alle hoeken ge vuld, toen de heer M. Karsemeyer het openingswoord sprak. Bijzonderlijk heette de voorz. de militaire en civiele autoritei ten welkom, welke vrij talrijk aanwezig waren. Zijne Exc. W. J. C. Schuurman, luitenant generaal der artillerie b. d., de eerste spre ker van den avond, sprak zijn gehoor over de mobilisatietijd en de mislukte staats greep van November 1918. Een vergelij king met den huidigen toestand trok spr. de conclusie, dat de bestaansnoodzaak voor den B. V. L. ook thans geldt. Mr. J. A. van Mechelen bracht even eens de revolutiepoging ter sprake. Spr. achtte de mogelijkheid van een omwente ling nu nog grooter, wijl het gevaar in te genstelling met 1918, van twee kanten dreigt. Niet slechts de communisten bela gen het gezag, de N.S.B.'ers, de revolu tionairen van rechts, en andere fascistische groepen vormen een voortdurend gevaar. Een goed vaderlander, aldus spr., kan zijn liefde niet verdeelen tusschen een dictator en zijn Koningin. De Jan Salie-geest moe ten we van ons afleggen en daadwerkelijke propagandisten en parate strijders voor onze landsregeering worden, opdat in Hol land het signaal op veilig blijve staan en de oranjevlag in top (applaus). De volgende spreker majoor Boots, com mandant van Zuid-Holl. West, richtte een kort, maar hartelijk woord tot de aanwe zigen, waarin hij naast moreelen steun ook op financieele hulp aandrong. De hee- ren K. v. d. Veen en W. C. Roest mochten van den commandant het brevet van scherpschutter ontvangen. Burgemeester Geesink bracht als eere- voorz. hartelijk dank aan de sprekers van dezen avond. Een bijzonder woord van hulde sprak Z.E.A. tot den plaatsel. lei der, luitenant Verleun, wien de groei der afdeeling in de voorbije jaren voor een belangrijk deel te danken is. De burge meester bood den heer D. Speet de wis selbeker, voorloopig voor dit jaar, aan, voor diens prestaties in de plaatselijke schietwedstrijden. Ter afwisseling van de verschillende toespraken zong mej. M. Schavemaker van Alphen eenige liederen met pianobegelei ding, waarmee zij een hartelijk applaus oogstte. Gedurende de pauze had een verloting plaats met mooie prijzen. Ook de Land- stormers ontvingen een prijs, afhankelijk van hun schutterstalent. Voor verder amusement der aanwezigen werd overvloedig gezorgd door de N.V. Alphia-Film, die vóór de pauze de uitvaart van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en de jongste opening van de Staten-Ge- neraal in beeld en klank gaf. Het z.g. journaal bood elk wat wils, met duidelijke muzikale illustratie. Een meer komische twee-akter „Een huis op hol" besloot het programma. De heer Karsemeyer maakte zijn slot woord kort het liep tegen twaalven en bedankte ,,en massa" allen, die het wel slagen van den avond hadden bevorderd. In gedachten dankten wij den voorz. voor zijn prettige leiding, want die was weer af. OUD-ADE. Collecte. De collecte ten bate van het plaatselijk Crisiscomité heeft alhier opge bracht de som van 96.50. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Vooral tengevolge van den minder grooten aanvoer is de prijs de laatste dagen iets beter. Veel bloemen zijn door de hevige wind van 11. Zondag en Maandag vernield. De volgen de, prijzen werden thans betaald: Chry santhen in diverse kleuren 818 ct., pom pon-Dahlia's 2035 ct.. Dahlia's 4590 ct. per 100, Zinnia's 40-^-70 ct., Herfstasters per 100 bos 1.40—2.10, Actea 1.051.30, Asters 1522 ct., Anjers 4060 ct., Gla diolussen 4595 ct. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad van Zegwaart op Maandag 22 Octo ber 1934, des avonds half acht, ten Raad- huize. Agenda: 1. Mededeeliiigen. 2. Voorloo- pige vaststelling gemeenterekèning dienst 1933. 3. Aanbieding ontwerp gemeentebe- grooting dienst 1935. 4. Intrekking raads besluit inzake 1 pet. korting jaarwedde veldwachter. 5. Hernieuwd verzoek wed. Beimers inzake vergoeding transportkos ten schoolbezoek. WARMOND. DE BAZAR DER WIJKVERPLEGING. Een reuzen succes! Den tweeden dag werd de bazar der Warmondsche Wijkverpleging wederom door velen bezocht. Van 2 tot 5 uur was de bazar wederom geopend, nu tot een zeer gereduceerden entree-prijs, waarvan druk gebruik werd gemaakt door moeders met kinderen. De kleinen amuseerden zich met grabbelen, trektent, raden naar den geboorte-datum van een mooi baby-popje met bijbehoorende luiermand en het be zichtigen van een prachtig poppenhuis en dito keuken, welke verloot werden. 's Avonds profiteerden de bezoekers on der het genot van een heerlijk kopje van Nelle's thee of koffie van eenige zangnum mers, door de Christelijke Zangvereeniging „Excelsior" op verdienstelijke wijze ten ge- hoore gebracht, terwijl haar Directeur, de heer Wolf en mej Laak het publiek deed genieten van hun viool- en pianospel. Uitgeloot werden het poppenhuis en de keuken, welke respectievelijk ten deel vie len aan Mej. M. van der Aalst op no. 130 en aan Mevr. Nijpels op no. 25. De dagprijzen voor den sjoelbakwedstrijd werden gewonnen door Mej. Rie v. d. Struis met 24 punten en door den heer van Kla veren met 16 punten. In totaal waren over beide dagen door de dames 1532 punten gemaakt en door de heeren 1796. Op den derden dag werd de middag be steed om de bazar wederom een aantrek kelijk aanzien te geven, wat spoedig was bereikt, dank zij de fleurige aankleeding der stands, door den heer Flint in bruikleen afgestaan. 's Avonds opende Mevr. Langelaar, als Presidente van het bazar-comité den bazar met de volgende woorden: Dames en Heeren, Wanneer ik hier eenige oogeniblikken het woord neem, is dit om in de eerste plaats Warmond's Fanfare hartelijk dank te zeg gen voor zijn tegenwoordigheid op onzen- bazar. Een welwillendheid, die door ons comité ten zeerste op prijs wordt gesteld, daar, zooals meerdere malen gebleken is, die tegenwoordigheid een verdubbeling der ontvangsten beteekent. Steeds was de Fanfare-avond, de avond, die ons de hoogste cijfers deed boeken. Directeur, Bestuur en Leden van War mond's Fanfare, wij hopen U nog vele ma len op onze bazars terug te zien. In de tweede plaats meen ik, dat het op mijn weg ligt U mede te deelen, dat twee van onze trouwe medewerkers bunnen ver jaardag op den bazar hebben gevierd en nog vieren, n.l. de heer Klaas Uitdenboo- gaard en mejuffrouw van der Voet. Onder applaus der vele aanwezigen viel het Fanfare met „lang zullen ze leven in". Spreekster, haar toespraak vervolgende, zeide: Van deze gelegenheid maak ik tevens ge bruik U allen, die tot het welslagen van den bazar hebben medegewerkt hartelijk dank te.zeggen en inzonderheid mej. Heenk, die ditmaal den zwaren taak van penning- meesteresse op zich genomen heeft. Nog rust op mij de plicht aan de Chris telijke Zangvereeniging „Excelsior" een woord van bij zonderen dank te brengen voor het vele dat haar Directeur, pianiste en koor ons den avond te voren had doen genieten. De stemming was buitengewoon geani meerd. Tusschen de verschillende muziek nummers werden de verschillende uitsla gen der verlotingen bekend gemaakt, te weten: Spreien: de heer Beekman no. 47, de heer Joh. Breedijk no. 52, mevr. de Vroo- men no. 38. Vloerkleedje: Zr. Tempelaar no. 89, tea- cosy: mevr. Nijpels. Kussens: mevr. Bolderdijk, no. 169, Joke Walenkamp no. 164, mevr. Tegelaar no. 269. De geboortedatum van het popje, welke na opening van een verzegelde envellope 24 Maart 1934 bleek te zijn werd geraden door zr. Tempelaar, die haar baby voor een goed prijsje wist te verkoopen, waarvan de opbrengst door haar bij die van het be treffende busje werd gestort. De heer Hempenius, geassisteerd door Notaris Romeijn maakte zich verdienste lijk door telling van het aantal boonen. Uit diens verslag bleek dat het juiste aantal 1356 bedroeg, wat echter door niemand werd geraden. Tussohen Vader en dochter Bladel, waar van de een 1359 en de ander 1353 geraden had, werd de taart verloot, waarbij deze aan de dochter ten deel viel. Notaris Romeijn het woord nemende bracht namens het Comité den heer en me vrouw Langelaar dank voor de wijze waar op dezen den bazar hadden georganiseerd en voor het vele door hen voor de Wijkver pleging en T.B.C.dbestrijding gedaan, waar na de verkooping van de overgebleven ar tikelen bij opbod plaats had. Op geestige wijze kweet de heer Wout van der Voet zich van zijn taak als afsla ger en het is zeer zeker aan hem te danken, dat op eenige stukken na, welke werden opgehouden, alles aan den man werd ge bracht. Hierop volgde de uitreiking der dagprij zen voor den sjoelbakwedstrijd, welke ten deel vielen aan Mej. Neeltje Breedijk met 16 punten en aan den heer H. Soheltens met 30 punten. Daar het intusschen halféén was geworden werd het vaststellen van de winners der hoofdprijzen uitgesteld. Hoewel de eind-cijfers der verschillende opbrengsten nog niet konden worden op gemaakt kan nu reeds met zekerheid ge zegd worden, dat de bazar, de tijdsomstan digheden in aanmerking genomen, geslaagd mag heeten, terwijl de Fanfare-avond zijn traditie, wat de opbrengsten en stemming betrof, getrouw bleef. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Wielrijders de dupe. Wielrijders doen verstandig hun rijwiel niet onbeheerd langs den openbaren weg te laten staan, dit blijkt wel uit het feit, dat gisteren twee rijwielen ongevraagd in andere handen zijn overgegaan. Zekere B. had n.l. in de Em- malaan een rijwiel, dat hij even had ge leend, voor het pand van den heer B. neer gezet. Bij zijn terugkomst bleek het wagen tje verdwenen. Ook de heer M. werd door de ontvreemding van zijn rijwiel op de zelfde wijze de dupe dezer langvingers. Groene Kruis. De j aarlij ksche verga dering van het Groene Kruis wordt Dins dagavond om acht uur gehouden in het Wijkgebouw. BOSKOOP. Dieven aangehouden. Op last van den heer Officier van Justitie te 's Gravenhage zijn door de politie alhier, wederom een zestal personen als verdacht van diefstal van fruit, wijn en belastingmerken aange houden. De hoofddaders zijn voor den heer Officier van Justitie geleid en aldaar inge sloten. Meerdere arrestaties worden ver wacht. LEIDERDORP. Volksbond. De leden worden bij deze in herinnering gebracht, dat er Maandag avond a.s. een ledenvergadering wordt ge houden, met als spreker voor dien avond J. W. v. d. Akker, voorzitter van 't Centr. Bestuur. Het bestuur hoopt, dat de opkomst schit terend zal zijn. Dus allen op ter vergade ring. Leiderdorpsche Damclub. Gespeeld werden de volgende partijen: afgebroken partij Bregman en Degenaar 20; nieuwe partij Marbus en J. Rademaker 20; San- dijk en Slootweg 20; Bregman en Bloe- mendaal 20; Degenaar en H. Bloemen- daal 20; K. Spek en A. Spies 20; H. v. d. Vecht en P. Vervark 20; J. Goed hart en de Koning afgebroken; v. d. Wijn gaard en G. v. d. Voort afgebroken. NIEUWKOOP Vrachtauto te water. Donderdagavond reed een vrachtauto van K. alhier door een defect aan de stuurinrichting langs den Ziendeweg in de Ziendevaart. De bestuur der, een zoon van K., en nog een mede- inzittende, wisten zelfstandig uit de auto te komen en bekwamen geen letsel. De auto werd licht beschadigd en is later door een kraanwagen van garage de Rooij ge licht. WOERDEN. Arrestatie. Als verdacht van verduis tering van gelden ten nadeele van de Pos terijen is door de politie aangehouden de kantoorbediende K., alhier. Na verhoor is hij heden naar Utrecht overgebracht. Des tijds is deze postambtenaar, in verband met de vermissing van een postzak met gelden, ook door de politie verhoord, maar later weer op vrije voeten gesteld, daar geen enkel bewijs hiervoor kon worden gele verd. K. bleeft toen ook ontkennen, dat hij iets met die vermissing had uit te staan. Over de grootte van een eventueel ver duisterd bedrag en op welke wijze dit nu zou moeten zijn geschied kon men ons van politiezijde geen nadere mededeeling doen. ZOETERWOUDE (DORP). Volksbond. Donderdag 18 October ver gaderde de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen R.-K. Volksbond ln het patronaat alhier. Na opening door den voorz. den heer van Haastrigt, met gebed heette deze allen har telijk welkom, inzonder den spreker van dezen avond, den heer van den Akker, districtsbestuurder. Na het zingen van het bondslied memoreert de voorz. het overle den bondslid en verzoekt de vergadering een kort gebed te storten voor zijn ziele- rust. De notulen worden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken is een bericht van verhindering van den Geest. Adv. Vervolgens worden een tweetal adressen van het R.-K. Werk liedenverbond, welke aan den Raad van Ministers zijn gezonden, voorgelezen. Na de voorlezing wordt het woord verleend aan den spreker van den avond om deze adressen nader toe lichten. Na een zeer duidelijke uiteenzetting van de bedoeling en de strekking dezer adressen, wordt nog door enkele van de aangeboden gelegen heid gebruik gemaakt om spreker hier omtrent vragen te stellen, welke tot tevre denheid worden beantwoord. De vergade ring besluit hare instemming te betuigen met deze adressen, en hiervan kennis te geven aan de Regeering. Voorgesteld wordt de volgende adhaesie-betuiging aan de Regeering te zenden. „Aan den Raad van Ministers te 's-Gra- venhage, De R.-K. Volksbond te Zoeterwoude, afdeeling van den Nederl. R.-K. Volksbond in vergadering bijeen op Donderdag 18 Oc tober 1934, kennis genomen hebbende van de adres sen inzake de economische crisis, respectie velijk de ondersteuning der werkloozen, door het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond in Nederland op 28 September jl. verzonden aan uwen Raad, betuigt instem ming met den inhoud dier adressen en ver zoekt uwe Excellenties beleefd er de volle aandacht aan te schenken en de gevraagde maatregelen te willen nemen." De voorz. doet nog enkele mededeelin- gen, waarna deze nadat bij de rondvraag enkele huishoudelijke zaken zijn behan deld de vergadering onder een woord van dank met den chr. groet sluit. ZOETERWOUDE. DE RESULTATEN VAN HET PROEFVELD. Aangelegd door den R. K. Bond van Oud-Cursisten. Donderdagavond hield bovengenoemde bond zijn eerste algemeene vergadering voor dezen winter. De voorz. opent de vergadering met den Chr. groet en heet alle aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonderden heer Schouten, die dezen avond wederom een verslag zal uitbrengen over 't dezen zo mer gehouden proefveld. Hierna leest de secr. de notulen voor welke onveranderd worden goedgekeurd. Bij punt drie deelt de voorz. mede, dat de cursus in paardenkennis en veeteelt, wel ke op de jaarvergadering was aangekon digd niet door kon gaan wegens te weinig belangstelling. Punt vier: bespreking winterprogram. De voorz. stelt voor om deze winter maar vijf bijeenkomsten te houden, daar de kas niet al te dik is. Voorgesteld wordt in No vember een lezing over t.b.s.-bestrijding, in December een spr. uit eigen kring, in Januari lezing met lichtbeelden over vee teelt en in Februari de jaarvergadering. De vergadering gaat hiermede accoord. Hierna krijgt de heer Schouten het woord voor het uitbrengen van een ver slag over 't dezen zomer gehouden proef veld. De heer Schouten zegt, alvorens met 'e verslag van cijfers te beginnen, eerst een korte inleiding te zullen houden. In deze inleiding wijst de heer Schouten op het mooie, nuttige, en leerzame van een be- mestingsproef. De landbouwwetenschap is de laatste jaren met reuze schreden voor uitgegaan. De resultaten van onderzoe kingen worden in diverse publicaties be kend gemaakt. De gewone practische boer heeft echter tijd noch lust om al die lec tuur door te werken. Het is de taak van het landbouwonderwijs, landbouwvoorlich- tingsdienst en het vakblad om de nieuwste vindingen der wetenschap onder het be reik van den gewonen boer te brengen. Een belangrijke schakel, die theorie en praktijk verbindt, is het proef veld wezen. De landbouwproefvelden worden in vier rubrieken ingedeeld: a. demonstratievel- den; b. observatie en oriënteeringsproeven; c. opbrengstproeven; d. instituutsproeven. Omtrent de demonstratievelden wen- schen wij het een en ander mee te deelen. De demonstratievelden, welke men beter doet niet als proefvelden te betitelen, die nen om de uitwerking van bepaalde cul tuur maatregelen, waarvan het nut reeds vaststaat, aanschouwelijk voor te stellen. Wij leeren op de cursus dat er nooit een zijdig bemest mag worden, en we zien voorbeelden, dat uitsluitend met stalmest wordt gewerkt, dat kalizout en slakken- meel wordt gegeven en de stikstof wordt vergeten. Hier zullen kleine eenvoudig op gezette proeven den practischen boer over tuigen van het nut van volledige bemes ting. Want al moet de productie in zijn ge heel worden ingekrompen, ieder bedrijf voor zich zelf is het in zijn eigen belang verplicht, om zoo zuinig mogelijk te wer ken, maar dan moet de zuinigheid er niet eene zijn, die de wijsheid bedriegt. Bij het aanleggen van een proefveld aldus den heer Schouten, zijn we dit jaar afgeweken van wat in de jaren 1931, '32, '33 werd nagegaan, toen was het alleen een stikstofproef. Dit jaar wilden we eens trachten de uit werking van kalk en phosphorzuur te la ten zien. Bij deze proeven stond het bij de com missie al bij voorbaat vast, dat de uitwer king meer in de kwaliteit dan in de kwan titeit moest gezocht worden, bovendien was de tijd voor deze langzaam werkende meststof veel te kort. Na deze inleiding volgde het verslag in cijfers. Het proefveld was gelegen in den Geerpolder op het land van den heer A. v. Leeuwen op veengrond. Het proefveld was ingedeeld in 21 perceelen welke 3 aan 3 gelijk behandeld werden, de grootte van ieder perceel was 1 Are. De veldjes waren bemest in 2 series, de eerste was een kalk- proef de tweede een phosphorproef. Terwijl 3 perceelen totaal geen bemes ting kregen, kregen de overige 9 veldjes elk evenveel stikstof," phosphorzuur en kali en wel 300 K.G. amonsalpeter per, H.A. is 60 K.G. zuivere stikstof. 600 K.G. Superfosfaat 17 pet. per H.A. is 100 K.G. zuivere phosphorzuur. 600 K.G. kalizout 20 pet. per H.A. is 120 K.G. zuivere kali. Per veldje van 1 Are werd dus gegeven 3 K.G. Amonsalpeter, 6 K.G. Superfosfaat en 6 K.G. kalizout 20 pet. Van deze 9 perceelen kregen verder: 3 perceelen geen kalk, 3 perceelen 10 K.G. per veldje, 3 perceelen 20 K.G. per veldje. De kalk werd gezaaid op 27 Jan. '34, hetgeen wel wat laat is. Superfosfaat en kalizout werden 9 Maart gezaaid en Amon salpeter 11 April. Hoewel de bemeste per ceelen tijdens den groei goed kenbaar wa ren in kleur en stand was het gewichts- verschil niet zoo groot. Hier volgen de gewichten aan hooi: 3 veldjes totaal onbemest gemiddeld 51,75 K.G. per veldje; 3 veldjes bemest met amonsalpeter superfosfaat en kalizout 62,16 K.G. per veldje; 3 veldjes als voren en bo vendien 10 K.G. kalk 69,08 K.G. per veldje; idem met 20 K.G. kalk 68,66 K.G. per veldje. 2e Serie; dit was een proef met super fosfaat. Als bij de vorige proef waren ook hier weer 3 veldjes onbemest, terwijl de overige perceelen ieder 3 K.G. amonsal peter en 6 K.G. kalizout 20 pet. ontvingen. Verder kregen van deze 12 perceelen 3 perceelen geen phosphorzuur; 3 perceelen 3 K.G. superfosfaat 17 pet. per veldje; 3 perceelen 6 K.G. superfosfaat 17 pet. per veldje; 3 perceelen 9 K.G. superfosfaat 17 pet. per veldje. De uitkomsten waren: onbemest gemid deld 51,75 K.G. hooi per veldje, 3 veldjes bemest met 3 K.G. Amonsalpeter en 6 K.G. HET WEER OP ZONDAG. VOORLOOPIG GEEN UITZICHT OP EEN RUSTIGEN TOESTAND Sedert de vorige week is de algemeene weerstoestand in het Noordwestelijk ge deelte van Europa eerder slechter dan be ter geworden. De meteorologische gebeur tenissen, die zich in dat gedeelte voltrek ken, geven thans den doorslag voor de ver dere ontwikkeling van de weersgesteldheid bij ons. Het gebied van hoogen druk, dat verleden week nog van veel belang voor ons was, heeft veel van beteekenis verlo ren, doordat het zich verder naar het Zuid westen terug heeft getrokken. De depres sies, die thans over de Noordelijke helft van Europa trekken, blijven de een na de ander uit den Oceaan opkomen. Dit staat in het nauwste verband met de aanwezig heid boven den Oceaan van twee tegenge steld gerichte luohtstroomen, die beide zeer krachtig schijnen te zijn, een koude Noor delijke en een warm-vochtige Zuidwestelij ke. Het afwisselend tot ons land doordrin gen van den eenen of den anderen lucht stroom veroorzaakt hier en ook elders ster ke afwisselingen in de temperatuur. Het is niet te zeggen welke van deze twee aan het einde der week zal heerschen, zoodat de vooruitzichten voor de temperatuur even onzeker zijn als verleden week, maar dat het weer, wat de temperatuur betreft, voorloopig zeer wisselvallig zal zijn, staat wel vast. Tusschen het gebied van hoogen druk in het Zuidwesten en de depressies in het Noordwesten loopt een krachtige Westelij ke luchtstroom, waarin zich telkens nieu we uitloopers van de groote depressie vor men. Daardoor blijft voorloopig het weer over de Noordzee en de omgeving storm achtig, ongestadig, zwaar bewolkt en re genachtig. Het kan daarbij nu en dan eenigszins opklaren en den schijn wekken, alsof het verbetert, maar deze verbeterin gen zijn van korten duur en leiden voor loopig niet tot een beteren weerstoestand. kalizout 68,83 K.G. per veldje; 3 veldjes bemest met 3 K.G. Amonsalpeter en 6 K.G. kalizout, 6 K.G. superfosfaat 62,16 K.G.; 3 veldjes met 3 K.G. Amonsalpeter, 6 K.G. kalizout, 9 K.G. superfosfaat 67,75 K.G. hooi per veldje. Uit een en ander zien we, aldus spr., dat de opbrengstvermeerdering niet altijd evenredig was aan de gegeven hoeveel heid kunstmest, waarbij spr. als reden aan neemt de ongelijkheid van het land. Ver der wees spr. er nog op, dat super zonder kalk geen meeropbrengst gaf, hetgeen wijst op kalkgebrek. Hierna dankte de voorz. den heer Schou ten voor zijn mooi en uitgebreid verslag. Bij de rondvraag zegt de heer W. de Jong, dat hij de proefveldcommissie graag zag vervangen door jongere krachten. De voorz. zegt, dat dit automatisch gebeurt, maar keurt het af om de heele commissie in eens te veranderen. Hierna dankt de voorz. allen voor hun opkomst en sluit de vergadering op de ge bruikelijke wijze. ZEVENHOVEN. Landstorm. Donderdagavond hield de B. V. L. een propaganda-avond in het Bondsgebouw, des avonds om 8 uur. De voorzitter der plaatselijke' afdeeling, de edelachtb. heer W. J. Boxe, opende met een hartelijk welkom de bijeenkomst. Na de filmvertooning van de begrafenis van Z. K. H. Prins Hendrik en van de Zesdaag- sche te Amsterdam, was het woord aan Pater Borromaeus de Greeve O.F.M., die een gloedvolle rede hield over het gezag, waarvoor een hartelijk applaus hem ten deel viel. Ook sprak majoor Boot een op wekkend woord. Na de pauze werden de prijzen uitgereikt, die met den schietwed strijd werden behaald. Nu volgden nog een paar sprekende films van L. Davids, die goed in den smaak vielen. Bij het einde dankt de voorz. de heeren sprekers voor hun gloedvolle rede en allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Jammer, dat de opkomst niet groot was. Door een brug gezakt. Donderdagmor gen zakte een auto geladen met graan door het dek van de brug van den landbouwer v. d. W. Na het lossen van de auto kon deze met vereende krachten weer op den beganen weg gebracht worden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. LUCHTVAART BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT IN BELGIE. Acht der tien inzittenden niet ernstig gewond. In het kamp van Beverloo (België) heeft een vliegtuig-ongeluk plaats gehad. Een groot bombardementsvliegtuig is gis teravond tijdens de oefeningen omgesla gen. In de machine bevonden zich tien personen, van wie er acht gewond naar het hospitaal van het vliegkamp zijn over gebracht. De verwondingen moeten niet van ernstigen aard zijn. VLIEGTUIG VERMIST IN AUSTRALIË. Tien personen aan boord. Uit Melbourne wordt gemeld: Een pas sagiersvliegtuig, waarin behalve de be stuurder, negen personen gezeten waren, is als vermist opgegeven. Het toestel deed dienst op de lijn LauncestonMelbourne.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10