VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 DE LE1DSCHE COURAN1 DERDE BLAD. - PAG. 9 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Palingen voor 't grijpen. Gistermor gen reed ter hoogte yan de Molenlaan aan de Weeresteinstraat een vrachtauto met paling. Daar achter reed een touringcar uit Rotterdam. De eerste stopte vrij on verwachts voor een wagen, die de Molen laan inging, waardoor de touringcar op de vrachtauto inreed. Gevolg was, dat de pa ling over den weg verspreid werd en de touringcar zwaar werd beschadigd. De po litie maakte procesverbaal op. Verlaging van den gasprijs. B. en W. maken bekend, dat bij hun college een adres van de gascommissie in behandeling is, om te komen tot verlaging van den prijs van het gas. Poging tot inbraak. Gisternacht is een poging aangewend, om in te breken aan een huis aan de Leidschestraat De poging is gelukkig niet gelukt Een afscheid na 26 jaar trouwen dienst. De leerlingen der twee hoogste klassen der R.K. Meisjesschool aan de Mariaschool zijn samengekomen, om een laatste hulde te brengen aan mej. Cato de Graauw, na 26 jaren haar beste krachten te hebben ge wijd aan de opvoeding der katholieke meisjes alhier, wegens gezondheidsredenen met pensioen, het onderwijs gaat verlaten. Toen de beminde onderwijzeres met haar familie de school binnentrad, werd zij ver welkomd door het hoofd der school, die deze gelegenheid aangreep, om nogmaals hartelijk dank te zeggen, voor wat mej. de Graauw voor de onderwijsinrichting is ge weest. Zij roemde haar prettige en prakti sche lessen, haar aangenamen omgang en niet het minst haar buitengewone opge wektheid, ondanks haar zwakke gezond- heida Ook namens de eerw. Moeder Arca dia en de mede-zusters bracht spreekster dank voor de hartelijkheid, die steeds van de scheidende was ondervonden Zij bood als bilijvend souvenir een keurig Crucifix aan met een gedicht, als een opwekking, rm met de eigen smarten tot den Gekruis te te gaan Met den innigen wensch, dat de juffrouw nog jaren van haar welverdiende rust zou mogen genietei, eindigde zij haar toespraak. Daarna reciteerde een der leer lingen een dankvers, een bloemenhulde volgde, waarna de kinderen twee ingelijste foto's aanboden: een van haar klaslokaal met haar laatste leerlingen en een groep van de 7e klasse op de speelplaats KATWIJK Propaganda-avond Katwijksche Burger wacht. Gisteravond hield de Katwijk sche Burgerwacht in het Parochiehuis een propaganda-vergadering, waar als spreker zou optreden kapitein W. H. Snijders, toe gevoegd officier aan den inspecteur der Burgerwachten. Het parochiehuis was bijna geheel bezet. De burgemeester sprak, als voorz. van de Burgerwacht, het openingswoord, hierbij uitvoerig aantoonend het bestaansrecht der Burgerwacht en de noodzakelijkheid hiervan. Vervolgens verwelkomde, zijn- edelachtb. den spreker van dezen avond, kapitein Snijders en de vele opgekomenen om naar deze rede te luisteren. Dan gaf de burgemeester het woord aan kapitein Snijders, die in een duidelijk en uitvoerig betoog, aan de hand van vele voorbeelden, uiteenzette, de noodzaak van gezagsversterking". Dit was de titel van het eerste deel van de rede die met volle aandacht gevolgd werd. Eenige zangers en zangeressen maakten zich zeer verdienste lijk door het vullen der pauzen met en kele zangnummers, waarvoor >ok zij een aandachtig auditorium hadden en tot dank veel applaus hadden in ontvangst te ne men, plus een dankwoord "an den burge meester. Na de pauze het tweede deel der lezing: ,.Hoe staan wij tegenover het Nationaal- Socialisme". Aan de hand van eigen bro chures van de N.S.B. werd het den hoor ders duidelijk gemaakt, dat men met deze beweging niet kan, niet mag meegaan. Ook voor dit deel der rede was een bui tengewoon aandachtig gehoor. Tenslotte wekte spr. allen op, veel belangstelling te toonen voor de Burgerwacht. Het staat voor spr. vast dat de tijd niet meer verre is dat het bestaan van dit instituut, dat beoogt gezagsversterking en steun aan het wettig gezag, zal blijken. De belangstelling der regeering is sinds toegenomen en het Rijk steunt in vele opzichten de Burger wacht. Maar dan mag ook verwacht wor den, dat men dit van gemeentewege doet. De Burgerwacht kan aanvullend optreden bij het uitoefenen der politioneele macht. In tijden van beroeringen kan het politie korps, dat berekend is op normale tijden, het niet af. Dan zal Burgerwacht en B. V. L. moeten optreden. Doch voor de oefenin gen enz. is geld noodig, en waar het Rijk reeds steunt, en niet onaanzienlijk, mag ook verwacht worden, dat de gemeente zich hiervoor geldelijke offers getroost. De Raad houd" hier wel degelijk rekening mee. Met een opwekking om waakzaam te zijn en te blijven, sloot de geachte spreker zijn prachtig, duidelijk en leerzaam be toog. De burgemeester sprak nog een slot woord, bracht hierbij dank aan kapitein Snijders voor zijn mooie rede, wekte ver volgens nog op om mee te werken tot vergrooting van het ledental en verzocht tenslotte de twee eerste coupletten van het Wilhelmus te zingen. Met geestdrift werd hieraan voldaan. Onder de vele aanwezigen merkten we op behalve de reeds genoemde personen: pastoor J. P. Buys, de gemeente-secretaris de heer Boekhoven, de directeur der be drijven de heer E. A. v. Daalen, de raads leden dr. Hueting en de heer Grimbergen, bestuursleden van de Burgerwachten te Rijnsburg en te Valkenburg. NOORDWIJKERHOUT. Hertenkamp. Het hertenkamp op de terreinen van het St. Bavo is vergroot en verfraaid. Een mooie z.g. „hertenhut" is in het kamp gebouwd hetgeen in de mooie omgeving goed tot zijn recht komt. Voor de patiënten die buiten mogen wandelen is het een aangename ontspanning in deze omgeving te verblijven. NOORDWIJK. Vastrechttarief voor gas. Naar wij vernemen wordt er van de zijde van de ge meente een geheel nieuw gasttarief voorbe reid n.L een vastrechttarief met de bedoe ling om het gasverbruik te stimuleeren. Aanbesteding. Door B. en W. dezer gemeente is aanbesteed het maken van een aarde baan van Egbert de Groot-straat tot Golfweg en een rioleering van Duin weg tot «Golfweg. Ingeschreven werd als volgt: T. Obdam, Noordwijk, perc. I A 1400, perc. I B 1820, perc. II A 11584, perc. II B 12832; M. Konings, Leiden: 1600, 1900, 11260, 13260; G. Vogelaar, Noordwijk: 1290, 1385, ƒ9825, 10420; C. v. d. Wiel, Noordwijk: ƒ1189, 1289, ƒ9678, ƒ10178; G. Krau, Noordwijk: f 875, 1075, 10604, 12694; van Duin en Vink, Noordwijk: ƒ999, ƒ1150, ƒ7516, ƒ8074, K. Imthoorn, Noordwijk: 2045, 2000, f 14183 13900; D. Admiraal, Noordwijk: 1948, ƒ2548, ƒ14800, 16748; de Geer en Stuif zand, Leiden: f 1787, 1999, 13500, 13850; de Later en Meyers, Oegstgeest: 1348, 1548, 13357, 14657; W. Visseh, Wassenaar: 17400, 17800; J. B. H. Her mes. Alkmaar: ƒ2590. 2690, 15900, 16100; J. V. Vink, Noordwijk: 1600, 1700, 14830, 14930; P. J. Visser, Was senaar: 1880, ƒ2170, -ƒ16150, 17600; Holl. Mij. voor Wegen- en Waterbouw, Voorburg: 1883, ƒ2183, 14345, 14945; W. H. Klos, Santpoort: ƒ1787, 1999; 13500, 13850; Plas en Wiers, Edam: ƒ2000, ƒ2100, 16000, 16500; Abr. Moo- ten, Moordrecht: f 2537, 2737, 18337, 18937; Dienaar en Zn., IJmuiden-Oost: 1594, 1740, ƒ15870, ƒ16270. RIJNSBURG. Burgerwacht. De Rijnsburgsche Bur gerwacht vergaderde onder leiding van den voorzitter de heer J. Kromhout in „Central". Na een openingswoord door den voorzitter las de secretaris de heer J. Oud water de notulen, welke werden goedge keurd. Door den voorzitter werd vervol- gens verslag uitgebracht van de gehouden algemeene vergadering van den Bond van Burgerwachten. Na eenige bespreking werd besloten de winteroefeningen weer te doen aanvangen op 22 Oct. des avonds te 7 uur in het veilinglokaal „Flora" alhier. De heer den Heijer stelde hiervoor een extra prijs beschikbaar. Mededeeling werd gedaan dat de heer G. Vos voor de derde maal winnaar was van de wisselbeker met resp. 40, 44 en 46 punten. Als controle-com missie werden benoemd de heeren J. v. Iterson en Glasbergen. Hierna had de uit reiking plaats der prijzen, gewonnen bij de onlangs gehouden schietwedstrijd om ten slotte een verloting te houden van eenige mooie luxe voorwerpen. Met dank voor de opkomst, de hierdoor betoonde be langstelling en de ganimeerde besprekin gen, sloot de voorzitter hierna de vergade ring. Tuinbouw. Er was deze week goede vraag voor 1ste soort bloemkool. Ook wer den weer eenige partijen voor export ge- kicht. Voor 1ste soort werd van 7.90 tot 12.10 betaald, tweede kwaliteit bracht van 2.10 t©t 3.30 per 100 op. Wasch- peen ging vlot weg tegen 3.10 tot ƒ4.80 per 100 K.G. In bospeen is weinig handel meer. Een enkel partijtje dat nog te koop is brengt van 3.80 tot 5.10 per 100 bos op. Uien gingen iets vlugger. De prijs liep iets op. Er werd van 1.80 tot 2.30 per 100 K.G. betaald. Voor kroten weinig ani mo met lage prijzen varieerend van 1.05 tot 1.50 per 100 K.G. SASSENHEIM. ELKAAR DE HAND REIKEN. Propaganda-vergadering van de Hanze. Ook de Hanze heeft het vergader-seizoen geopend met een propaganda-bijeenkomst in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer Otto, sprak woor den van welkom in het bijzonder tot den spreker van den avond, den heer v. d. Brule uit Rotterdam, en den heer F. v. Eerden uit Lisse, als geweestelyke federatie-voor zitter. Hel woord was nu aan den heer v. d. Brule. ALs inleiding voor dezen wlntercampagne wilde spr. behandelen het nut van princi- pieele stand- en vakorganisatie voor den Kath. middenstander. De opkomst in deze vergadering viel spr. tegen en dit doet hem vermoeden, dat hier nog veel te doen is. Door de aanwezigen zal dus hard en veel werk moeten gebeuren. Ook hier zal het uitgangspunt moeten zijn de verstevi ging van de principieele organisatie. De ouderen onder ons weten zich te herinne ren, dat de middenstand eens hoogtij vier de. Maar bij de ontwikkeling in het econo misch bestel is er een kentering ontstaan, welke een veranderde mentaliteit bracht bij ondernemer en arbeider. Thans heerscht nog maar al te veel de geest van 40 jaren geleden, dat men een arbeider niet meer moet geven dan hetgeen hoogst noodzake lijk is voor zijn bestaan. We hebben wel behoorlijke organisaties, maar in de zake lijke opvattingen is in wezen nog zoo wei nig veranderd. Het begrip winst is nog steeds toonaan gevend. Spreker is er van overtuigd dat de terugval niet zoo diep wortel had geschoten, als we allen niet even hard hadden mee gedaan. Nu is de vraag: hoe komen we uit de om knelling? We gaan zoeken waar we het goede richtsnoer kunnen vinden, en dit is in Quadragesimo Anno. Een economisch herstel is echter onmogelijk, als niet eerst het individualisme wordt losgelaten. We moeten beginnen bij ons zelf. We moeten daarbij de godsdienst stellen mid den in het economisch leven. Zorgen, waar mogelijk, dat ook de jongere generatie wordt ingepompt. Willen we, dat Z. H. de Paus in Zijne zendbrief als middel aangeeft om een rustig bedrijfsleven te bereiken, in de praktijk verwezenlijken, dan is voor alles noodig hervorming van het individu. Deze hervorming is de primaire taak van de standsorganisatie. Natuurlijk zijn ook de vakorganisaties noodig, en om deze nuttig te maken moeten we vanaf heden elkaar de hand reiken. Ook de vakorganisatie behoeft versteviging, om dat haar taak is een nieuwe economische opbouw. Helaas wil men nog zoo slecht begrijpen, dat we om dit te bereiken, minstens genomen eenig gemeenschapsidee moet bezitten. We moeien weer krijgen een christelijke samenleving en niemand beter dan wij, katholieken, kunnen stuwen in deze richting. In het economisch leven zijn we van Christus vervreemd, daarom aan ons de zware maar mooie taak de maat schappij te Christianiseeren. Van de katho lieken wordt het omvormen der maatschap pij verwacht; daarom moeten we breken met neutrale bonden en liberale pers. Voor een gezond organisatieleven is voorts noo dig een maandelijksche bijeenkomst, maar dan niet om eindeloos te praten over het leveren aan rekenplichtige instellingen of andere futiliteiten, maar om onder de oogen te zien wat ons verdeelt en hoe wij ons kunnen vereenigen. Probeer eens elkaar de hand te reiken, dit kweekt saamhoorigheidsgevoel. De doffe geest moet plaats maken voor een opge wekt organisatieleven, wars van alle na ijver. Deze algemeene gedachten zullen ook hier richtsnoer moeten worden. Weest bereid uw leiding te volgen, dan staat vast dat ook deez afdeelirvg veel goeds bereikt voor Kerk en Maatschappij. (Applaus). De voorzitter bracht den spreker dank voor de geestdriftige rede, waarna spr. met enkele woorden den nieuwen Geestelijk Ad viseur, kapelaan Redeker, installeerde. Nadat door enkele.heeren vragen zijn ge steld en beantwoord, werd het woord ge voerd door den heer v. d. Eerden, die op de vele successen wéés in Lisse door de Hanze behaald. Tot slot sprak de nieuwe G. A. een kort propagandistisch woord, waarna de verga dering werd gesloten door den voorzitter. Schietwedstrijd. De Politie-Schietver- eeniging „Wilhelmiha" Sassenheim en Om streken, hield Woensdag haar jaarlijksche schietwedstrijd op haar banen in het Sportpark te Sassenheim. Ondanks den sterken Noordwestenwind, die dwars op de baan stond, werd er zeer goed geschoten. De uitslag is als volgt: B. Kromhout, Lisse, 59 p., K. v. Vliet, Zoeter- woude, 58 p., N. van der Krogt, Warmond, 56 p., Jac. l'Ami, Rijnsaterwoude, 56 p., C. J. van der Aar, Oegstgeest, 65 p., J. L. Kist, Sassenheim, 51 p.. H. J. Hoogenboom, Hoogmade, 49 p., J. Went, Alkemadc, 43 p., P. de Wit, Oegstgeest, 43 p., B. J. Brox- terman, Zoeterwoude, 38 p., B. G. Stee kers, Warmond, 21 p., Jac. Veen, Hillegom, 20 p. De zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de vereenlging voor haar donateurs, werd dit jaar gewonnen door den heer A. W P. van Niewkerk, te Sassenheim met 118 p. Eveneens werden nog drie prijzen beschikbaar gesteld voor de donateurs. Winnaars werden de heeren A. W P. van Nieuwkerk te Sassenheim met 60 p, J. v. d Meer Jr., te Sassenheim met 54 p. en L. Oudshoorn te Sassenheim met 53 p. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen door den voorz., den heer J. Went, te Alkemade, in het café „Oude Post" aan de winnaars uitgereikt, waarna men nog een gezellig poosje bijeen bleef. Getrouwd: J. *W, van Ulden 37 j. en Th. M. IJsselmuideu. 24 j. Ingekomen: B. Scharfenkamp van Oberhauscn (Did.) W. G. van Nobelen van Erps-Querbs (België). M. Nowak, van Oberhausen (Did.). Vertrokken: A. M. Elstgecst naar Hoofddorp. A. J. van Dissel enechtgen. naar Oegstgeest. M. M. van Leeuwen n. Hillegom. WOUBRUGGE. Het crisiscomité beraamt een aanslag... Onder voorzitterschap van den Burge meester, den heer Boddens Hosang, kwam het Crisis-comité in algemeene vergadering bijeen. In de vacature, ontstaan dnor het overlijden van den heer A. D. Husson Heend, werd gekozen de heer C. van Kijn uit Hoogmade en in de vacature C. P. van Amsterdam de heer N. L. Bakker van den Zuidhoek. Hierna vond een uitvoerige be spreking plaats op welke wijze in de ko mende wintermaanden de thans ledige kas aangevuld zou kunnen worden. Algemeen was men van meening dat een maandelijk sche collecte de voorkeur heeft. Daaren boven zal het Comité een oproep doen aan de ingezetenen om zich een vaste bijdrage te verzekeren welke maandelijks zal wor den geincasseerd. De leden van het Co mité verklaarden zich bereid aan de eerste collecte, welke met eenigen luister zal worden gehouden, mede te werken. De Commissie was van oordeel dat alleen ge steund moet worden door verstrekking in natura, waarvoor de medewerking zal worden gevraagd van de scholen, om, zoo als reeds te Hoogmade geschiedt, de kin deren inplaats van kleine handwerkjes, bruikbaar en praktische kleedingstukken te laten vervaardigen. Uit de vergadering kwam ook een voorstel om de medewer king hiervoor te verzekeren van andere vereenigingen, zooals naaikrans, meisjes- vereeniging enz. well» voorstel den voorz. gaarne voor uitvoering in overweging zal nemen. Aan het slot der vergadering sprak de voorz. de hoop en het vertrouwen uit, dat, evenals vorige jaren, de ingezetenen in de komende wintermaanden zullen me dehelpen de nood der werkloozen te ver zachten. UIT DE RIJNSTREEK R. K. GEMEENTERAADSLEDEN IN STATEN KIES KR ING GOUDA. Wat wordt er op de komende gemeente- begrooting veranderd? Nu de vacantiestemming weer voorbU i*. heeft de Vereeniging van R.K. Gemeente raadsleden in den Stat en kieskring Gouda gemeend weer eens acte de présence te moeten geven en had daartoe 'n ledenver gadering welke echter voor alle R.K. Gemeenteraadsleden toegankelijk was uitgeschreven in het gebouw der R.K. Leesvereeniging „Concordia" te Gouda. In tegenstelling met andere, was het deze keer geen middagvergadering, doch 'n avondvergadering, welk idee aan de opkomst te beoordeelen door de leden wel werd op prijs gesteld. Na de traditioneele punten, als opening, notulen, etc., werd overgegaan tot het meest belangrijke punt van dezen avond, n.l. 'n inleiding door den voorzitter, den heer A. C. Deerenberg, Schoonhoven, over het onderwerp: Wat wordt er in de komen de begrooting veranderd? De inleider is er zich van bewust geen gemakkelijk onderwerp te behandelen, daar dit, door telkens nieuwe voorschrif ten, aan voortdurende verandering onder hevig is. Hij vertelt, dat krachtens 'n ministe- rieele circulaire de begrootingen van alle Gemeenten In onze Provincie naar Gedeputeerde Staten worden gezonden, al vorens ze aan den Raad worden aangebo den. Gedeputeerde Staten bekijken dan eerst zoo'n begrooüng van alle kanten, en daar na wordt de Raad, die als autonoom lichaam daarover te beslissen hééft, ook eens in de gelegenheid gesteld zijn oor deel over deze begrooting te zeggen. Spr. geeft toe, dat door den noodlijden den toestand van vele Gemeenten (341 in het geheele land) het Rijk wel verplicht was 'n strenger toezicht uit te oefenen of te doen uitoefenen op de besteding der ge meentelijke belastingpenningen. Hij behandelt daarna de veranderde zienswijze der Regeering betreffende de besteding der saldi uit vorige dienstjaren, de wetsontwerpen betreffende het Rijks- werkloosheidsubsidiefonds en de nieuwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten en verschillende andere pun ten in verband met de as. begrootingsbe- handeling. Volgens zijn meening worden de Ge meenten, die tot dusver zuinig en voordee- lig hebben gefinancierd, door de hangende wetsontwerpen het zwaarst getroffen. Evenwel is zijn conclusie, dat er wel vele veranderingen zijn, maar dat het niet alle verslechteringen mogen worden genoemd. Nog merkt hij echter op. dat de volle uit werking van deze veranderingen eerst in 1936 volkomen zal zijn te overzien. Na nog enkele voorschriften van Ged. Staten betreffende de inrichting der be grooting meer gedetailleerd te hebben be handeld, eindigt spr. zijn met veel aan dacht gevolgde inleiding met den wensch, dat deze uiteenzetting voor onze Raads leden 'n aanwijzing moge hebben gegeven bg de behandeling der as. Gemeentcbe- grooting. Het behandelde onderwerp bleek wel de interesse der R.K. Raadsleden te hebben, want er ontspon zich na deze inleiding 'n aangename en geanimeerde discussie, waar bij tal van onderwerpen nog eens aan 'n nadere bespreking werden onderworpen. Ook enkele vragen van de R.K. Raadslo- den uit Reeuwijk werden behandeld, als mede bij de rondvraag de faits et gestes van de plaatselijke Crisis-Comité's, zoome de 'n vraag over de normen, welke men moet aanleggen ten aanzien van de loo- nen. Uit de verschillende besprekingen is wol gebleken, dat 'n praatavond, zooals deze vergadering was, ten zeerste werd op prijs gesteld, waarom de voorzitter dan ook sloot met de toezegging, dat meerdere van der gelijke werkelijk leerzame avonden zou den volgen. DE SPOORWEG GOUDA—ALPHEN. Nog een station erbij? Deze lijn loopt ongeveer evenwijdig met de bebouwing van de dorpen langs de Gouwe. Het station Waddinxveen is ge bouwd aan de Noordzijde van het dorp. Het gevolg hiervan is dat de bewoners van de Zuidzijde nog al ver moeten loopen naar het station. Zij hebben nu een adres gericht aan de directie der spoorwegen, ten einde te verkrijgen dat een halte wordt gemaakt aan den Zuidelijken Dwarsweg. HAZERSWOUDE. (Rijndijk-Groenendijk). Warm aanbevolen. Bij de Eerw. Zus ters aan den Rijndijk heeft het bestuur der wijkverpleging gisteren haar jaarvergade ring gehouden. Uit het verslag der wijk zuster bleek, dat door haar eerw. 1859 be zoeken bij Kath. patiënten gebracht zijn en 53 bU niet-Katholieken. In het wijkgebouw waren 1554 gevallen behandeld. Het verslag van den penningmeester, den heer A. Zuidwijk, was minder rooskleurig. Was er in de eerste jaren steeds een batig saldo, de laatste jaren doet ook de crisis zich hier gevoelen met een negatief resul taat, in den vorm van een tekort, hetwelk tot heden uit de reserve was te dekken. Maar daarmede is die spaarpot, zooals zoo vele andere, ook zoo goed als leeg. Het be stuur maakt dan ook van deze gelegenheid gebruik, om de 3-maandelijksche collecte in de beide parochies voor dit schoone doel, warm aan te bevelen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Margo Catharina, d. v. T. Blanken en A. Bijland. Hendrik, z. v. C. de Jong en G* Smeding. Arie, z. v. P. van Leeuwen en J. W. A. C. Breedijk. Pleunis, z. v. W. C. de Pater en M. .J Bouthoorn. Hcndrikus Johannes, z. v. H. J. Kleni en A. Turk. Arie, z. v. J. Breedijk en M. Treur. Cornelia Gerard a Maria, d. v. J. Kempen en A. P. Janmaat. Gerrit, z. v. A. Zoutman en W. Bruines. Geertruiida Willemiina. d. v. A. Vro lijk en P. van der Lip. Alida Clara Ma ria, d. v. N. M. Kleijn en A. M. Hottinga. Theo Maarten, z. v. C. Altona en G. Mul ler. Gehuwd: Franciscus Petrus Bos, oud 26 jaar, met Wictsche Jeitje Swart, oud 23 jaar. Simon Overes, oud 29 jaar, met Geertruida Alida Hijman, oud 26 jaar. Albert us Vi^'k. oud 22 jaar, met Jacobs van Ede, oud 19 jaar. Johan de Wit. oud 23 jaar, met Geesje Schonewille, oud 18 jaar. Florinus Marius Gijsbert Dirkzwa ger, oud 27 jaar, met Neeltje Breedijk, oud 26 jaar. Ingekomen: Arie Bol, Julianastraat 63, van Oegstgeest; Wessel C. J. v. Zwie- ten, Emmalaan 4, van Rotterdam; Jan En- gelsma en g^zin, aanboord, van Maar&sen; Johanna P. E. Steehouwer, Stationstraat 35, van Heemstede; Gerritje de Jeu, Haze- veld 1, van Hazerswoude; Cornelia Pama, Julianastraat 63, van Zeist; Martinus N. M. Blommert, Julianastraat 24 rood, van Rot terdam. Vertrokken: Willem van de Stouwe, naar Bodegraven; Elisabeth van den Ham, naar Rotterdam; Gerrit van Dommelen, naar Boskoop; Cornelis J. van der Lee, naar Zeist; IJnske Kootstra, naar Wonseradcel; Florus Bloos, naar Baarn. AARLANDERVEEN. Verhuring woonhuizen. De heer H. Ouderkerk te Aarlanderveen heeft met in gang van 1 November as. de huur opge zegd van de woning Dorpsstraat no. 51; de voormalige onderwijzerswoning. Deze wo ning wil de dienaar van politie A. Berger voor vijf jaren huren tegen den nu gelden den huurprijs van 275.— per jaar, wan neer in de woning clectrisch licht wordt aangebracht. Er ZLllen bovendien eenigo herstellingen moeten worden uitgevoerd. Het crediet voor een en ander noodig, be groot de directeur der Gemeentewerken op 60 k 75. Het huis thans door den heer Borger be woond en plaatselijk anngeduid als Dorp straat no. 103, is de heer G. Heimei, kapper te Aarlanderveen, bereid te huren voor den tijd van twee jaren en verder van Jaar tot jaar voor dezelfde huursom welke nu door Berger betaald wordt, n.l. 3.50 per week. De huur eindigt In elk geval voor of op 1 November 1939. Er zullen aan de woning enkele veranderingen moeten worden aan gebracht in verband met de kapperszaak, welke de gegadigde daar wil uitoefenen. Dc kosten daarvan worden begroot op 50. Tenslotte zal door de verandering van bewoner van het pand Dorpsstaat no. 103 in de gang, welke toegang geeft tot dc ach ter doze woning gelegen arrestantenlokalen de waterleiding moeten worden aange bracht. De vermoedelijke kosten daarvoor bedragen 40.—. B. en W. stellen voor tot een en ander te besluiten. BODEGRAVEN. Derde lustrum R. K. Vrouwenbond. Op Woensdag 21 November zal de plaatse lijke afdeeling van den R. K. Vrouwenbond haar derde lustrum vieren. In 1919 werd het eerste steentje ter oprichting gelegd met een aantal van 85 leden. Huast onmo gelijk is het, hier op te sommen hetgeen de R. K. Vrouwenbond onder leiding van haar actief bestuur met als presidente mej. K. de Koning, tot stand heeft gebracht. W(j noemen o.a. zangvereeniging, gymnastiek club, kookcursus, knip- en naaicursus, mis- bienaaicn. Jaarlijks wordt een heclc vracht kleeding gemaakt voor dc Missie. Voor ar me gezinnen wordt steeds goede zorg ge dragen. Onder leiding van den Vrouwen bond hebben dc kinderen onder de vacan tia* steeds gelegenheid zich te vermaken. Ook in tijd van ziekte worden de leden niet alleen gelaten. Tevens werd mede door bemiddeling van den Vrouwenbond het „Wit Gele Kruis" hier ter plaatse opge richt, waarvan wij onmogelijk kunnen weergeven, hoeveel daden van naastenlief de ten deze zijn betoond. Zoo zouden wij nog veel kunnen beschrijven. Het is begrijpelijk, dat deze dag dan ook niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Op dc dug-indceling zelf hopen we nog nader terug te komen. Dit slechts even ter aan kondiging! Ilandeldrijvendcn. Dezer dagen ver gaderde de vereenlging van HandcldriJ- venden in Hotel van Roasuni onder voor zitterschap van den heer J. C. Huchshorn. Het ingediende voorstel om den Raad der Gemeente te verzoeken om intrekking vun de verordening tot afwijking van den Win kelsluitingswet, of wel om gedurende den zomertijd ook om 8 uur te sluiten. Bij gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. E. Huchshorn wederom als voor zitter herkozen, en nam ook de benoeming aan. Besloten werd aan den Raad der Ge meente een verzoek te richten voor een ventvergunning van groente- en fruit handelaren. In een blauw gerultcn kiel. De Chr. Oranjevereenlging heeft het voornemen, cm het bekende stuk „In een blauw gerul tcn kiel" op te voeren. Men hoopt half No vember met dit historische stuk gereed te zijn. Personalia. Mej. M. van Schalk, on derwijzeres aan dc Chr. Muloachool alhier, werd benoemd tot onderwijzeres aan d Chr. School te Sluipwijk.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9