KONING ALEXANDERS BIJZETTING VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 LEIDER DER SAMENZWEERDERS GEARRESTEERD. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDNSAN" WB3R&M „MODJO", prima 5 cents Sigaar Ï3W Fa. Wed. C. J. ViSTER HAVEN 20 LEIDEN •8 KONINGS LAATSTE RUSTPLAATS. Een eenvoudige plechtigheid. In tegenstelling tol do overweldigend grootsche uitvaart van den vermoorden ko ning Alexander van Joegoslavië te Bolgrado was de plechtigheid van de bijzetting in het mausoleum der Karageorgewitsj te Topala. Nadat de trein aan het station aldaar was aangekomen, droegen eenvoudige boeren de kist naar de grafkerk. Honderdduizenden onderdanen, uit de verste streken van zijn land, hadden den koning uitgeleide gedaan uit zijn hoofdstad. Rondom den grafkelder en langs den weg brachten de boeren uit den omtrek den ko ning den laatstcn groet, die voor velen hun ner niet alleen de vader des vaderlands, maar ook de eigen pachtheer was geweest. Pachtheer, want rondom de grafkerk strek ken zich mijlen ver de koninklijke land goederen uit. De kist werd in de kerk gedragen, voor afgegaan door den patriarch Warnada, om geven door de bisschoppen. Achter de kist volgden de jonge koning, zijn moeder en de andere leden der koninklijke familie en de buitenlandsche staatslieden, met uitzon dering van president Lebrun, die reeds de terugreis naar Frankrijk aanvaard had, om in Parijs aanwezig te zijn bij de begrafenis van Poincaré. Kort en sober was de begrafenisplech tigheid. Nog eenmaal weerklonken de aangrij pend achoone Servische rouwklanken, nog eenmaal klonk over de baar uit den mond der priesters de gewijde gobeden. Daarna hieven de boeren de kist weer op hun schouders en daalden onder het hartver scheurend snikken van den kleinen koning en van zijn moeder in de crypte af. Koning Alexander I is ter ruste gegaan bij zijn voorvaderen. ANTON PAWELITSJ GEARRESTEERD. Naar officieel uit Rome wordt medege deeld, zijn op verzoek van de Fransche po litie te Turijn twee Joegoslaven gearres teerd, en wel de in verband met den moord aanslag te Marseille reeds herhaaldelijk ge noemde Eugcn Kwaternik, benevens zekere dr. Anton Pawelitsj. Deze laatste is de be kende leider der Kroatische emigranten. De twee gearresteerden werden aan een grondig verhoor onderworpen. Zij ontken den echter, iets met den aanslag te Mar seille te maken te hebben. Voorloopig zijn zij naar het huis van bewaring te Turijn overgebracht. Dr. Anton Pawelitsj is de leider der ter roristische Kroaten, die streven naar ge welddadige afscheiding van Kroatië van het Joegoslavische rijk. Hij wordt er van verdacht aan de plegers van den moord aanslag tc Marseille in Lausanne de Joego slavische paspoorten te hebben overhan digd, in ruil voor de Hongaarsche papieren, waarmede zij Zwitserland zijn binnengeko men. De tweede arrestant is, zooals gemeld, de gewezen student Eugen Kwaternik, lei' der der terroristen te Marseille. Een Fransch politieman is naar Turijn vertrok ken, om dc identiteit van de twee arrestan ten te verifieeren. Omtrent de opsporing van het tweetal wordt nog het volgende vernomen: Dade lijk na de bekentenis van Novak Posjitsjil en Benesj Rajtitsj en zoodra men zekerheid had bekomen, dat dr. Pawelitsj zelf de hand had in het moordcomplot, gingen de Fran- sohe SQreté Nationale cn de Joegoslavische politie diens sporen na. Zij wisten met stel ligheid vast tc stellen, dat dc beruchte lei der in Italië moest zijn, daar gelijkluiden de inlichtingen waren verkregen, dat Pawelitsj vóór het drama te Marseille in Milaan was geweest. Ook Kwaternik, de afgezant van Pawelitsj, is uit Milaan geko men; hij is de man, die door de samen zweerders als „de gedelegeerde" wordt aan geduid en die eerst onder den naam Kramer naar Frankrijk was gekomen en aldaar twee dagen geleden werd geïdentificeerd als Eugen Kwaternik. Het onderzoek van de politie naar Kwa ternik is ongetwijfeld ter kennis van Pa welitsj gekomen, die, om zich in veiligheid te stollen, in allerijl van Milaan naar Bo logna vertrok. Daar moet hij gemerkt heb ben, dat hij gevolgd werd, want hij verliet de stad en trok naar Turijn. De gangen der beide mannen werden door de Fransche aan de Italiaansche politie gesignaleerd, die haar absolute medewerking toezegde en de strengste nasporingen gelastte. Deze heb ben naar men thans ziet succes gehad cn de beide hoofden van het complot, de aan stokers en de controleur van de uibvoering van den moord, zijn thans in de gevange nis te Turijn, alwaar zij ter beschikking worden gehouden van de Fransche autori teiten, die duidelijk hebben laten uitkomen, dat de arrestatie van het tweetal onverwijld gevolgd zal worden door het verzoek om uitlevering. Dit verzoek, dat reeds heden verwacht wordt, zal zeer waarschijnlijk di rect worden Ingewilligd. De beide leiders zullen dan onmiddellijk naar Marseille worden overgebracht, zoo dat zich dan aldaar de vijf voornaamste verdaohten zullen bevinden. Na beëindiging van de instructie zal tegen de terroristen een aanklacht worden ingediend wegens aansporing tot of medeplichtigheid aan een politieken moord.. In juridische kringen verwacht men, dat tegen alle vijf een dood vonnis zal worden uitgesproken, hetwelk door de guillotine zal worden voltrokken. liet achtste bendelid. De gecombineerde nasporingen van de politie te Parijs en Belgrado hebben, zoo als kort gemeld, nog andere resultaten ge had, n.L het vaststellen van de identiteit van een achtste bendelid, dengene, die de samenzweerders order gaf uit Janka Pusz- ta naar Frankrijk te vertrekken en die hun daar de paspoorten heeft verstrekt of liet verstrekken. Deze man, die zeer waar schijnlijk in Italië bij dr. Pawelitsj is ge weest en vandaar naar Hongarije ging om te zorgen voor het vertrek der moorde naars, beantwoordt aan het signalement van Mio Brix of Bzik, een 28-jarigen glas blazer, iemand van herculische kracht, die in Joego-Slavië als gevaarlijk terrorist be kend staat. Of deze Brix in directe relatie met het drietal Pospitsjil, Rajtitsj en Kalemen heeft gestaan, is niet zeker daar eerstgenoemd en hebben verklaard hun passen uit handen vxan een vijftigjarigen man te hebben ont vangen, terwijl Brix nog geen dertig jaar telt. De vraag, of Brix buiten weten der moordenaars ook naar Marseille is geko men, wordt door de Fransche recherche voorloopig ontkennend beantwoord. Men gelooft daar, dat hij Hongarije niet verla ten heeft. Niettemin is zijn signalement gisteren in geheel Frankrijk verspreid en verrassingen zijn niet uitgesloten NOTA AAN BOEDAPEST VOORBEREID DOOR BELGRADO. Verhouding tusschcn beide landen bevredigend. De geruchten, volgens welke de stappen die de Joego-Slavische regeering te Boeda pest onderneemt, den vorm van een ulti matum zullen aanemen, worden te Belgra do van bevoegde zijde tegengesproken. Wel schijnt de Joego-Slavische regeering voor nemens, een in ernstige, bewoordingen ge stelde nota aan Hongarije te zenden, dcch deze zal niet het karakter van een ultima tum dragen en bovendien niet tegen de Hongaarsche regeering zelf gericht zijn. De Joego-Slavische regeering wil slechts de aandacht van de regeering te Boedapest vestigen op de feiten, welke te Belgrado tot de gevolgtrekking hebben geleid, dat enkele Hongaarsche staatsambtenaren en officieren de voorbereiding van terroristi sche aanslagen door de naar Hongarije ge vluchte Joego-Slaven vergemakkelijkt hebben. De Joego-Slavische regecring zal zeer waarschijnlijk disciplinaire straffen of zelfs ontslag eischen van de betrokken Hongaarsche functionarissen, die relaties onderhielden met het volgens de Hongaar sche lezing in Maart opgeheven emigran tenkamp van Janka Pusztd. In de Joego-Slavische nota zal evenwel de Hongaarsche regeering in geen enkel opzicht verantwoordelijk Worden gesteld voor de houding van deze Hongaarsche functionarissen. Dc nota zal eerst verzon den worden na de bijeenkomst van de mi nisters van Buitenlandsche Zaken der drie Kleine-Enten-staten, welke heden zal plaats vinden. Naar verluidt zal echter de Joego-Slavi sche regeering morgenavond reeds aan alle Europeesche regceringen een dossier doen toekomen met het volledige actenmateriaal, dat het onderzoek naar den moord op ko ning Alexander tot dusver heeft opgele verd. De Joego-Slavischo gezant te Boedapest heeft intusschen gisteren ter aanvulling van dit materiaal den Hongaarschen mi nister van Buitenlandsche Zaken om alle gegevens betreffende de samenzwering verzocht, waarover de Hongaarsche politie beschikt. „Tel." BUITENLAND DUITSCHLAND Het Conflict in de Evangelische Kerk DUITSCHE CHRISTENEN TEGEN DR. JaGER. Compromis bereikt. Het radicale optreden van den rechts kundigen adviseur der rijkskerkregeering, dr. Jager, heeft tot een ernstige crisis in den boezem van de rijkskerkregeering zelf geleid. Tusschen den rijksleider der Duitsche christenen, dr. Kinder en den rechtskundi gen adviseur der rijkskerkregeering, dr. Ja ger, is over de kwestie „nationale kerk" een conflict ontstaan, dat tenslotte ertoe geleid heeft, dat dr. Kinder den rechtskun digen adviseur der rijkskerk uit naam van de Duitsche christenen zijn steun tot door voering van de politiek van Jager onttrok ken heeft. Dr. Kinder was het den laatsten tijd niet eens met de verklaringen van Jager over de oprichting van een nationale kerk. Ten gevolge van de onverbiddelijkheid, waar mede dr. Jager deze plannen najoeg, is het eenige dagen geleden tot een heftige woordenwisseling gekomen tusschen Jager en Kinder. In de rijkskerkregeering zelf is het op treden van Jager eveneens afgekeurd. Tal van „Oberklrchenraete" zijn uit hun ambt ontslagen, terwijl de Luthcrsche ver tegenwoordiger in de rijkskerkregeering, Engelke, naar wij vernemen, zijn ontslag heeft aangevraagd. De strijd gesust. Naar nader wordt vernomen, is het con flict in den boezem der rijkskerkregeering weer bijgelegd en is een compromis be reikt. De ontslagen kerkeraadsleden zijn weer op hun bureaux teruggekeerd en ook dr. Kinder, de rijksleider der Duitsche Christenen, heeft zijn relaties der rijks kerkregeering weer opgevat. Althans voorloopig is het conflict dus overwonnen, doch dit beteekent niet, dat de strijdvragen n.l. de kwestie van Jager's uitlatingen in zake de stichting van een na tionale kerk en de kwestie van Jager's al te radicale en drastische optreden in de Beiersche en Würtenbergsche landskerk, zijn bijgelegd. De tegenstellingen bestaan nog altijd en kunnen elk oogenblik weer tot een conflict leiden. In kerkelijke oppositiekringen te Berlijn verluidt, dat de leden der nationaal-socia- listische partij in Beieren order hebben ontvangen, actief deel te nemen aan den strijd, om den tegenstand tegen rijksbis schop Müller te onderdrukken. De vergaderingen, welke door de oppo sitie in Würtemberg en Beieren gehouden zullen worden, zullen op steeds scherper wijze door de stormtroepen verstoord of verhinderd worden. Deze interventie van de nationaal-socialistische party vindt plaats onder het motief, dat de tegenstand der Beiersche protestanten, „die de onder steuning hebben van de roomsch-katholie- ken", het prestige en de positie van de Beiersche regeering schaadt. DUITSCHE TOENADERINGSPOGINGEN TOT ENGELAND. „WIJ zijn geen ordeverstoorders in Europa geweest", zegt minister Göring. Onder de velen, die zich naar Belgrado hebben begeven, ten einde de laatste eer te bewijzen aan Joegoslavië's vermoorden koning, bevindt zich ook de Duitsche mi nister van Luchtvaart en Pruisische pre mier Göring. Een vertegenwoordiger van de Londensche „Daily Mail" is er in ge slaagd, een onderhoud met den minister te verkregen over enkele actueele vraagstuk ken. Natuuriyk betreuren wü ten zeerste den tragischen dood van den Franschen minis ter van Buitenlandsche Zaken, Barthou aldus liet Göring zich uit die het slacht offer van een lafhartige misdaad is gewor den. Maar dat neemt niet weg, dat wij de hoop moeten koesteren, dat de politiek die hg ten opzichte van Duitschland volgde, met hem zal zijn geëindigd. Hy was een aanhanger der traditie van Clemenceau en streefde voortdurend naar isoleering van DuiLschland. Wij hopen dah ook, dat zijn opvolger Laval een redeiyker houding je gens ons zal aannemen. Dat de moord op koning Alexander tot een oorlog zal leiden, geloof ik niet. Ik heb i genoeg vertrouwen in het gezond verstand der Europeesche staatslieden, om er van overtuigd te zijn, dat zij zulk een catastro fale ontwikkeling zullen verhinderen. Vervolgens kwam Göring te spreken over de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland. Geloof my, aldus de minister, noch de Fiihrer noch eenig ander lid der ryksre- geering beschouwt ook maar één oogenblik Engeland als een mogelyken vyand. Waa nneer gy uw luchtmacht versterkt, dan ver heug ik my daarover van harte, omdat ik geloof in de politiek van machtsevenwic.it, die Engeland gedurende vele generaties heeft aangehangen, doch die het thans schijnt te hebben prijsgegeven. Ten allen tyde zou ik bereid zijn, een overeenkomst met Engeland te sluiten aan- I gaande de luchtmacht van beide landen. I By deze overeenkomst zou Duitschland het 1 recht moeten verkrijgen, een minimum aantal defensieve vliegtuigen te bezitten. Wy zouden echter bereid zijn, afstand te doen van het bezitten van machines, die eventueel voor agressieve doeleinden zou den kunnen dienen, wanneer de overige mogendheden zich wilden verplichten, ge leidelik in dit opzicht haar bewapening te een aanslag op hem zou laten plegen. Uw vice-premier Baldwin heeft ver klaard, dat Engelands verdedigingslinie aan den Ryn ligt. Kan het u verwonderen, dat wy te wapen worden gedreven, wan- I neer dergelijke verklaringen worden afge legd? Ik echter verzeker u, dat Duitschland niet de ordeverstoorder in Europa is. Ik ben er integendeel van overtuigd, dat het Duitsche en het Britsche volk geleidelijk nader tot elkaar zullen komen als gevolg van de banden des bloeds, die ons met el kaar verbinden. Te slotte vestigde Göring de aandacht van den „Daily Mail"-vertegenwoordiger op de onrust, die op het oogenblik in Euro pa heerscht. Als een symptoom hiervan be schouwde hy het feit, dat hy een waarschu- ding had ontvangen, dat Dimitrof, de man van het Rijksdagbrandproces, te Belgrado op hem zou laten plegen. FRANKRIJK, POINCARE'S LIJK NAAR HET PANTHéON. Gistermorgen om kwart over 11 werd het stoffelijk overschot van den oud-president der republiek Poincaré overgebracht naar het Panthéon. Vandaag wordt het publiek gelegenheid gegeven langs de katafalk te defileeren. De katafalk, waarvan een Fransche vlag neer hangt, is hel verlicht, zoodat, daar overal zwarte draperiën zyn aangebracht, de aandacht daarop geheel geconcenteerd wordt. Van den ingang van het panthéon tot de katafalk is een versiering van bloemen aangebracht, zoodat daardoor een pad ge vormd wordt, waarover het publiek gaat. De proporties van het Panthéon zyn van dien aard, dat duizenden en duizenden vlot tot het brengen van die hulde kunnen toe gelaten worden. Veel Paryzenaars waren ook present bij de stille overbrenging in den vroegen, grauwen ochtend. Men weet, dat het lijk was opgebaard geweest in de crypte van de parochiekerk St. Honoré d'Elau, in het kwartier van de Are de Triomphe, en daar werd het gisterochtend ruim negen uur afgehaald door de familie en door den mi nister van binnenlandsche zaken en de beide prefecten van Parys. De geestelijkhei<j van de parochie had het stoffelyk overschot uitgeleide gedaan naar de rouwauto. Met klein escorte werd de lange afstand afgelegd naar de rue Soufflot en de politie-auto's met ontsto ken, omfloerste lantaarns deden het pu bliek langs den weg, talrijk wegens het drukke ochtenduur, vermoeden, dat het 't stoffelyk overschot was van Poincaré, die aldus werd vervoerd. Overal dan ook eerbiedige houding, ontbloote hoofden en een kruisteeken. Het stoffelijk overschot van den grooten doode zal in het Panthéon rusten tot Zater dagochtend half elf, waarna het naar de Notre Dame wordt overgebracht voor de kerkelijke uitvaart. OOSTENRIJK. „UNSER MOTTO KAISER OTTO". Monarchistische propaganda in Weenen. Gisteren hebb^ de monarchisten te Wee nen voor het eerst de propaganda door middel van kleine strooibiljetten in toe passing gebracht, die by de sociaal-demo craten en vooral by de nationaal-socialis- ten zoo geliefd is. In de buurt van de Hofbrug en langs den Ring werden witte papiertjes rondgestrooid waarop in groote letters gedrukt stond: „Unser Motto Kaiser Otto". De politie heeft onmiddellijk maatregelen genomen, om deze bescheiden uitingen van trouw aan Habsburg van de straat te doen ver dwijnen en een aantal Heimwehrleden uit gezonden, om de strooibiljetten op te ve gen. „Tel." SPANJE. HET LOT DER REBELLEN. De kabinetsraad bijeen. HAÜPTMANN IN APPEL. Tegen uitlcveringsbesluit. Hauptmann heeft beroep aangeteekend tegen de beslissing der rechtbank van Bronx, waarbij zyn uitlevering aan den staat New Jersey wordt gelast. Het ver zoek zal op 19 dezer worden behandeld. De advocaat van Hauptmann verklaarde: Wy zullen indien het noodig is de zaak voor het Hooggerechtshof der Ver. Staten brengen. HANDLANGER VAN DILLINGER GEEXECUTEERD. Dinsdagavond heeft te Colombus de electrocutie plaats gevonden van Harry Pierpont, een der leden van Dillinger's bende. Zooals men zich zal herinneren, had Pier pont tezamen met een ander lid van Dillin ger's bende voor eenigen tijd getracht, uit de gevangenis te ontsnappen, nadat hy een der bewakers gedreigd had, met een uit zeep vervaardigde revolver en deze zoo doende gedwongen had, hem de sleutels te overhandigen. Een der bandieten werd echter tydens de achtervolging doodgeschoten, terwijl Pierpont eveneens door schoten werd ge troffen. Pierpont's gezicht vertoonde by het plaatsnemen op den electrischen stoel een bitteren glimlach, doch naar men kon zien, had hy te voren veel gehuild. MRS. STOLL'S ONTVOERDER WACHT DE DOODSTRAF. Uit Louisville (Kentucky) wordt ge meld: Thomas H. Robinson Jr., die mrs. Alice Stoll heeft ontvoerd, zal waarschyn- lijk de doodstraf niet ontgaan. Robinson wordt beschuldigd van overtreding der wet in zake de ontvoeringen, die na den dood van Lindbergh's baby is afgekondigd. In dien een slachtoffer eener ontvoering ge wond wordt, Is, volgens deze wet, de hoog ste strafmaat mogelijk. Robinson nu heeft mrs. Stoll gewond, toen hij haar op het hoofd sloeg, voordat hy haar van haar ziek bed ontvoerde. Gisteren zyn verder bevelen tot in hech tenisneming uitgevaardigd tegen de jonge vrouw van Robinson, die in den auto, waar zij zich in gezelschap van mrs. Stoll be vond, werd gearresteerd en tegen den va der van Robinson, die te Nashville (Ten nessee) woont. Men gelooft evenwel, dat de vrouw en de vader van Robinson onder diens invloed hebben gehandeld. Mrs. Stoll zeide, dat de jonge mevrouw Robinson haar voor een geweldadigen dood heeft gespaard, toen haar man zich in het nauw gedreven voelde. De leden van het kabinet Lerroux zyn gisteren bijeengekomen om te beslissen over het lot der rebellen die door de krijgsraden zyn ter dood veroordeeld. De radicale leden van het kabinet wenschten de doodstraf te verzachten in levenslange gevangenisstraf, terwyl de leden der rech terzijde, die in het parlement de meerder heid hebben, de doodstraffen voltrokken wenschen te zien. De president der Spaansche Republiek, die in deze aangelegenheid aan de zijde staat der gematigde elementen, zou, naar verluidt, liever aftreden dan de doodvon nissen door zyn handteekening bekrachti gen. Het kabinet besloot ten slotte de kwestie voor te leggen aan het Opperste Gerechtshof. BUITENL. BERICHTEN. GRIEKSCHE STAD DOOR EEN CYCLOON VERWOEST. Tien bewoners om het leven gekomen. Een cycloon heeft gisterochtend gewoed boven het Ionische eiland Kephalonia en de kust van Acarnanië. Het stadje Astakos is bijna geheel verwoest; slechts enkele hui zen zy niet ingestort. De 2500 bewoners van Astakos overnachten in de open lucht Tien hunner zyn volgens de jongste be richten by den orkaan om het leven geko men, twintig zyn meer of minder ernstig gewond. De regeering heeft onmiddellyk eenige oorlogsschepen naar het stadje ge stuurd om den bewoners, die hevig van de koude hebben te lijden en niet over mond voorraad beschikken, de eerste hulp te bieden. SLACHTOFFERS DER NOORDZEE. Tien lijken aangespoeld. In Norddeich zyn vier, reeds in staat van ontbinding verkeerende lijken, van dren kelingen geborgen, die allen een zwem-, vest droegen. Verder is op Juist nog een lyk aange spoeld, terwyl ook aan den Damm in Ness- mersiel drie lyken van drenkelingen zyn gevonden. Op een der lijken vond men papieren, waaruit bleek, dat zy tot de bemanning van een Finschen vischlogger behoorden. Het schip is, naar uit de papieren blijkt, tusschen Antwerpen en Londen vergaan. Men neemt aan, dat alle lyken, welke ge vonden zyn, behooren tot de bemanning van het vergane schip. Verder werden op Norderney, Oostelijk van den vuurtoren, twee lijken van mannen gevonden. Een hunner had slechts een gor del en kousen aan, terwyl de andere boven zijn kleeding een zwemvest droeg. ZEVEN EN TWINTIG UUR OP EEN PULLMANWAGEN. Op het station Leoben (Oostenrijk) wer den gisteren op eenige der assen van een Pullmanwagen van den Warschau-Rome- expres vyf jonge Polen ontdekt, die in Warschau heimelijk deze gevaarlijke zit plaatsen hadden ingenomen. Ondanks de ijzige koude en slechts schamel gekleed, hadden zij het volgehouden, 27 uur lang op het wagenstel te blijven zitten. De jongens zyn tusschen de 13 en 18 jaar oud. Zij vertelden, dat zij tydens den tocht ver schrikkelijk geleden hadden, daar in Tsje- cho Slowakije en op den Semmering de sneeuw reeds centimeters dik lag. Zij zul len door de autoriteiten naar Warschau wor den teruggezonden. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Het Groene Kruis. Onder leiding van burgemeester E. Vernède, vergaderde de afdeeling Voorschoten van de Zuid-Hol- landsche vereeniging „Het Groene Kruis". Na opening en vaststelling der notulen van de vorige vergadering, bracht de penning- meesteresse mej. M. van Geest, verslag uit van het gehouden beheer. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van ƒ4048.25 en een saldo van 397.25. De commissie von controle had de rekening nagezien en in orde bevonden en deze werd aldus vastgesteld. De begroo ting voor het jaar 1935 werd vastgesteld tot een bedrag van 3827. De voorzitter deelde mede, dart de afdeeling thans in eigendom heeft 2 ligtenten, 3 ligtenten ge huurd werden en in de toekomst gehoopt wordt deze eveneens in eigendom te krij gen. Goedgevonden wordt, dat het bestuur een 6e ligtent aanschaft, zoodat per 1000 inwoners een litgent ter beschikking staat. Hierna bracht de secretaris, de heer J. H. Rutten het jaarverslag uit. O.au werd melding gemaakt van de plaasting van een zevental achterlijke kinderen op een school voor buitengewoon onderwijs. Ook de con- sultatie-bureaux voor zuigelingen en kleu ters mogen zich in een druk bezoek verheu gen. Ingeschreven werden 131 zuigelin gen en 50 kleuters. Enkele patiënten (T. B. C.) werden elders verpleegd met steun van de afdeeling. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De voorzitter wenschte nog even het werk van dr. A. In 't Veld te memoreeren. Het Groene Kruis heeft veel meer werk zaamheden op zich genomen en spr. brengt dr. In 't Veld een hartelijk woord van dank voor zijne bemoeiingen inzake het kind. Hij hoopt, dat wy dr. In 't Veld nog lang mogen behouden, opdat hy nog veel kan blijven doen. Vervolgens werd het verslag van de T.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6