VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 I DE FILM VAN DEN MOORD OP KONING ALEXANDER. De Fox-film te Amsterdam verzoekt ons mede te deelen, dat de vertooning voor ge- noodigden in het Luxor-theater van de film van den moord op Koning Alexander te Marseille onrechtmatig is geschied. De eenige contractant met de Fox-film te Lei den is het Trianon-theater, waar dus ook alleen de film van den moordaanslag voor het publiek zal worden vertoond. Kantongerecht te Leiden. Bij koninklijk besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger bij het kan tongerecht alhier, mr. G. H. E. Nord Thom son. UIT DE OMGEVING TRAMLICHTSIGNALEN OP DEN RIJKSWEG LEIDEN—HAARLEM. Op het wegvak SassenheimLisse van bovengenoemde weg zijn tramlichtsignalen aangebracht van de N. Z. H. Tramwegmaat schappij, welke signalen door hun vorm, afmetingen en kleur veel overeenkomst vertoonen met de internationaal in gebruik zijnde lichtsignalen voor het wegverkeer; zij kunnen zoodoende vooral bij duisternis en ongunstige weersomstandigheden, ver warrend op dit wegverkeer werken, te meer, daar thans in overweging wordt ge nomen, verkeersinstallaties óók voor we gen buiten bebouwde kommen in gebruik te nemen. Aangezien de A.N.W.B. en de K.N.A.C. het een bezwaar achten, dat waar een trambaan met den rijweg gemeen ligt, voor de tram optische signalen worden ge bezigd, welke overeenkomst vertoonen met die, welke voor het gewone verkeer geldend plegen te zijn, hebben deze ver- keersvereenigingen aan de betrokken Tramwegmaatschappij verzocht een voor ziening ter zake, waaraan slechts gerihge kosten verbonden behoeven te zijn (het aanbrengen van T-teeken vlak vóór het licht) te willen bevorderen. HOOGMADE Volksbond. Woensdagavond hield de Volksbond zijn gewone maandvergadering ln de zaal van café Witteman. De voorz. opende de vergadering met gebed, heette de leden van harte welkom, maar spreekt zijn leedwezen uit over de geringe opkomst Spr. hoopt, dat aan den oproep tot de ver gadering toch beter gehoor mag worden geschonken. Daar de secretaris om gezond heidsredenen niet tegenwoordig kan zijn, v/orden de notulen voorgelezen door den 2den penningmeester, en onder dank goed gekeurd. Na het zingen van het bonds lied werd de circulaire behandeld van het R.K. Werkliedenverbond, om niet mede te doen met de actie voor het N.V.V. De cir culaire van het R.K. Werkliedenverbond aangaande de steunverleening, enz 'enz. werd doorgegeven aan het bestuur van St. Deus Dedit. Daarna bespreking uitvoering. Besloten werd om het patroonfeest van den R.K. Volksbond te vieren op Zondag 11 Novem ber. Des morgens zal er een H. Mis worden gelezen voor de levende en overledene le den, met algemeene H. Communie, en des avonds feestavond met uitvoering, te ge ven door de tooneelclub „St. Genesius in de zaal van Witteman voor de leden en donateurs, met hun dames, en ook voor niet-leden tegen entrée. De heer Wolvers is aangesteld voor de controle aan de deur. Ook deelde de voorz. mede, dat onze dis trictsbestuurder, de heer van den Akker, niet op Donderdag 13 zal komen spreken, maar wel op Maar dagavond 10 December. Aan den geestel. adviseur, ter vergadering komende, werd door den voorz. het wel kom toegeroepen. Zijn eerw., direct het woord verkrijgen, zette met zeer duidelijke woorden uiteen het Eucharistsch Congres, wat men alle aandacht werd aanhoord. De voorz. dankte de geestel. adviseur voor zijn duidelijke en zeer leerzame woorden. Nadat de vragen, die gesteld waren voor de rondvraag, door den voorz. naar ieders genoegen zijn beantwoord, sloot de voorz. onder dank voor de opkomst en de gezel lige besprekingen, die hebben plaats ge had. Spr. spoorde toch vooral de leden aan om op de avonden van de vergadering zij zich toch niet zouden aansiluiten bij de genen, die des avonds altijd op den weg staan, en nog probeeren om de leden uit de vergadering te houden. Hulp in Nood bracht op ƒ0.99. LISSE. Rectificatie. In de uitslag der gehou den trekking der Gezellenloterij is een klein abuis gemaakt: Er staat in de krant 3e prijs Rookstoel op no. 1728, dit moet zijn 1115, 6e prijs rookstel blijft 1728. LEIMUIDEN. Geboren: Egbert z. van H. Meijer en J. Trip Adrianus Theodorus z. van M. Straathof en M. J. C. Rijkelijkhuizen Adrianus Nicolaas z. van J. J. Straathof en E. P. Straathof Cornelis Andrea z. van C. J. de Rijk en A. Zevenhoven Jantje d. van E. Wallet en T. Veltman. Gehuwd: J. A. Droogh jm. 27 j. te Al kemade, en A. A. den Haan jd. 24 j. R. de Boer wedr. 41 j. en A. Wijma 26 J. Overleden: Anthonia G. J. Sessink, d. van G. J. Sessink en W. C. Boxce An- tonie Brussen, wedr. van A. Eveleens. Gevestigd: Wed. M. v. Drielv. d. Otter van Rotterdam H..W. v. Galen van Noord wijk A. M. Willemsen van Kat wijk A. v. Scherpenzeel van Wilnis J. A. Droogh van Alkemade. Vertrokken: G. Witvliet naar Lei den M. v. Vliet naar Mijdrecht J. E. Vis naar Wassenaar P. Treur naar Ter Aar C. Horsman naar Alkemade. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen op Dondagdag 18 October. Voorzitter-Secretaris de heer J. A. Bak huizen. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat in de ver gadering van B. en W. van 8 October de heer P. Bos te Haarlemmermeer benoemd werd tot onbezoldigd ambtenaar ter secre tarie. Ingekomen is een rapport van het Cen traal Bureau voor verificatie, naar aanlei ding van de op 18 September j.l. plaats ge had hebbende opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Van den Inspecteur van het Lager Onder wijs in de Inspectie Delft is een schrijven ingekomen betreffende de nieuwe spelling. Naar aanleiding hiervan deelt de voorzitter mede, dat in de vergadering van het Col lege van B. en W. besloten werd, de nieuwe spelling op de openbare lagere school alhier in te voeren en verplichtend te stellen. Daarna kwam aan de orde de aanbieding der gemeente-begrooting over het dienst jaar 1935. De voorzitter noemde eenige cij fers, waaruit bleek, dat er een nadeelig slot is van ongeveer 4000.zoodat deze begrooting wel de slechtste is tot nu toe. De voorzitter wees er op, dat dit groote na- deelige slot voornamelijk zijn oorzaak vindt in de instelling van een werkloosheids-sub sidiefonds, waardoor een groot deel der be lastingen afgestaan moet worden, waar voor niets terugkomt. Hierna volgde de benoeming der Commis sie van onderzoek der gemeente-begroo ting dienst 1935, welke commissie eerst nadat de begrooting uit den Haag is terug gekomen, de begrooting kan onderzoeken. Tot leden der commissie werden benoemd de heeren Disseldorp, Kroon en Jansen, welke laatste zijn benoeming niet aannam. Bij tweede stemming werd gekozen de heer van Tol, die zijn benoenrung aannam. Daarna volgde de opnieuw-vaststclling der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter Door den Commissaris der Koningin wer den eenige opmerkingen gemaakt naar aan leiding van de in de raadsvergadering van 25 Mei vastgestelde verordening De mini mum jaarwedde moet f 1300.— bedragen, terwijl de bepaling betreffende vrij wonen moet vervallen. De gemeente-veldwachter mag echter per jaar niet meer dan 10% in salaris achteruit gaan. Besloten werd aan de opmerkingen te voldoen. Van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Restaurant- en Koffiehuishouders was een adres ingekomen, waarin verzocht werd, de personeele belasting op biljards af te schaf fen of te verminderen, daar door de slechte financieele omstandigheden de caféhouders deze belasting niet meer konden opbren gen. Besloten werd, dit verzoek toe te staan. Hierna werd nog aangenomen een besluit tot wijziging der begrooting 1934, waarbij o.a. het bedrag, uitgetrokken voor de Rijks werkverschaffing werd verhoogd. De heer van Tol vond dit bedrag wel wat te hoog, doch de voorzitter wees er op, dat door de uitzending naar Overijssel voorkomen wordt, dat werkloozen niet naar werk zoe ken. Momenteel is er in deze gemeente practisch geen werkloosheid, zoodat de uit zending naar de Rijkswerkverschaffing voor de gemeente een groot voordeel bc- teekent. Niet meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. WASSENAAR. Richtingaanwijzers. Naar aanleiding -van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. om verbetering van de richting aanwijzers aan de autobussen der H. T. M. hebben deze vereenigingen bericht ontvan gen, dat nieuwe richtingaanwijzers besteld zijn en binnenkort aan de autobussen zul len worden aangebracht. ZEGWAART. Geboren: Elisabeth Hillegonda Maria d. van J. A. A. Koot en A. M. Hendrikse. Ondertrouwd: A. de Graaff 24 j. te 's-Gravenhage en J. P. van Zetten 26 j. Getrouwd: P. W. den Hertog 33 j. te Moerkapelle en C. J. van Rceuwijk. J. van Veen 33 j. te Benthuizen en J. van Leeuwen 40 j. wed. van A. J. Luijken. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert Maandag 22 Oct. a.s. 's avonds ze ven uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mede- deeling. 3. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim (va cature A. Zuijdwijk). Aanbeveling: 1. A. J. Lievers en 2. Herms. van Leeuwen. 4. Aan bieding Begrooting Waterleidingbedrijf dienst 1935. 5. Aanbieding Gemeente-be- grooting dienst 1935. 6. Benoeming com missie van onderzoek Begrooting dienst 1935. 7. Adres geïtenfokvereeniging. 8. Uit loting 4 obligatiën van de geldleening oor spronkelijk groot 7500.9. Comptabele besluiten. Geboren: Pietje, dochter van Dirk Guldemond en Christina Brommers. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER De zaakwaarnemer J. H. F. V. te L e i- d e n, die gedagvaard was terzake van ver duistering, was niet verschenen. Daar de politierechter er prijs op stelde verdachte te zien, werd diens medebrenging gelast op de zitting van 16 November a.s. De landarbeider J. N. V., uit Oud-A de heeft een brief ontvangen met onaangena- men inhoud. Hij verdacht zyn schoonmoe der de schrijfster van dezen brief te zijn, weshalve hij naar de woning van zijn schoonouders toog en daar ging opspelen. Aan de vordering van zijn schoonvader om heen te gaan, voldeed T. niet, integen deel, hij wilde den man te lijf. Een huis- genoote, die tusschenbeide wilde komen, werd tegen den gootsteen geduwd en mis handeld en toen verdachte eindelijk het huis was uitgewerkt, vernielde hij eenige ruiten Ter zitting bleek, dat niet vaststond, dat de schoonmoeder de schrijfster van den boozen brief was De politierechter wilde eerst eens rap port omtrent V. inwinnen om zich een oor deel omtrent verdachte te kunnen vormen. Melkoorlog te Warmond. De melk van een veehouder uit War mond, schijnt buitengewoon veel aftrek te hebben, althans twee afnemers betwistten elkander de aflevering van den eers'en bus. Deze was afgehaald door den melk handelaar H. doch zekeren D. meende dat deze bus hem toekwam. Er ontstond twist en daar de beide mannen zich in een boot je op de Ringsloot onder Warmond bevon den, werd het een gevecht te water. H. verdedigde zijn eigendom met een roei spaan, die op D.'s arm terecht kwam, deze ondernam een tegenaanval, waarbij H. zoo danig in den nek werd gegrepen, dat een dokter er aan te pas moest komen. Ter zake van mishandelirtg stond D. te genover den politierechter Mr van den Boom, die van „zeerooversmanieren" sprak, de mishandelde duidelijk aan het verstand bracht, dat hij het met diens optreden gins zins eens was. De officier die zeide de zaak tot de juiste proporties te willeh, terugbrengen. vorJec- de een geldboete van f 20.subs. 20 dagen. Er was nog een verdediger d.-e van zelf verdediging sprak. De politierechter achtte een correctie in den vorm van een geldboete van 5. - subs 5 dagen voldoende óm in den vervolde de vrede op de wateren te Warmond te waarborgen. i LAATSTE BERICHTEN NEDERL. VEEnOUDERU-CENTRAI.E. Afdeeling. rundvee. Met ingang van 1 November 1934 zullen ten aanzien van de kalveren, die door een identiteitsbewijs 1934 gedekt dienen te zijn, als gewichtsgrenzen gelden: a. voor mannelijke, al dan niet geca streerde, dieren: 60—300 K.G., b. voor vrouwelijke dieren: 100250 Kilogram. COMITé GEDF.NKTEEKEN II. M. DE KONINGIN-MOEDER. Het Comité heeft besloten tot het uit schrijven van een openbare algemeene prijsvraag voor het óp te richten gedenk- teeken, uitsluitend voor Nederlandsche, in Nederland woonachtige beeldhouwers. De voorwaarde, waaronder deze prijs vraag uitgeschreven wordt, zullen binnen kort op nader aan té geven datum, koste loos verkrijgbaar zijn bij het secretariaat, Korte Vijverberg 2, te 's-Gravenhagc. RADIOVERKEERSPRIJSVRAAG TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITé. Het Nationaal Crisis-Comité m?akt be kend, dat de trekking der prijzen van de radio-verkeersprijsvraag in den loop der volgende week zal plaats hebben. De opgave der winnaars en hoofdprijzen zal in de dagbladen en in de radio-boden bekend worden gemaakt. Volledige lijsten der prijzen kunnen worden aangevraagd aan het bureau van het Comité, Kneuter dijk 20, Den Haag. TRAWLER VASTGELOOPEN EN WEB VLOT Hedenmorgen rapporteerde de kustwacht te Hollum het vastloopen van een trawler op het Noorderstrand van Ameland, ter hoogte van Ballum Toen de reddingboot gereed was om uit te varen, kwam het schip op eigen kracht weer vlot cn stoom de eerst in Noordelijke- en later in Weste lijke richting weg De trawler was waar schijnlijk van Hollandsehe nationaliteit. Nationaal Crisiscomité. Naar wij vernemen zal mr. P. A. L. van Ogtrop, secretaris van het Nationaal Cri sis-Comité met ingang van 1 "November niet meer als zoodanig werkzaam zijn. Mr. van Ogtrop, die van de oprichting van het N. C. C. af, thans drie jaar ge leden met groote toewijding zijn beste krachten aan het comité heeft gegeven, zal in ambtelijke functie verbonden wor den aan het Departement van Economische Zaken. Crisisbotcrmerk. De Crisis Zuivel-Ccntrale deelt mede, dat, behouder* tusschentijdsche wjjziging, voor de week van 21 t.m. 28 October de prijs van het Crisisbotermerk en van de vervoervergunning voor buiten landsche boter is vastgesteld op 1.per K.G. NACHTELIJKE ACHTERVOLGING. Om 110 uur in den afgcloopen nacht zag een nachtwaker te Amsterdam, dat twee personen kwamen uit een leegstaand per ceel, Kattegat 15. Z(j gingen de Engelsche steeg door en daar de waker dit verdacht voorkwam, volgde hij hen. Op den Nieu- wendjjk hielden de twee krijgsraad, of zü links of rechts af zouden gaan, doch zet ten het plotseling naar links toe in de rich ting van de Haarlemmerstraat op een loo- pen. De een ging de Brouwergracht op, pne. De een ging de Brouwersgracht op, merstraat in. Op de Korte Prinsengracht ontmoette de waker een politie-agent. Het lukte hen beiden den hardloopcr te arres teeren en naar het posthuis Droogbak over te brengen. Daar bleek, dat het heerschap logeerde in een logement aan de O. Z. Achterburgwal en dat hij in het bezit was van een imitaitie-revolver, van loopers, handschoenen en vijf pakjes omzetbelas tingzegels. Waker en agent stelden vervol gens een onderzoek in, in het perceel Kat tegat 15, waar geconstateerd werd, dat op zolder in het dak een gat was gemaakt. Op het gestommel riepen de buren: „Wie ia daar", waarop de politle-agent antwoord de: „Politie". Daarop volgde de mededec- ling van de bewoners, dat zij dit gestom mel voor een kwartier ook al gehoord hadden en niet van plan waren open te doen. Inmiddels is de verdachte overge bracht naar het bureau Warmoesstraat, vanwaar het onderzoek wordt voortgezet. VAN EEN INBRAAK Toen gisteravortd te ongeveer 9 uur de huishoudster van den heer W. van Bode graven aan den Amsteldijk te Ouderkerk thuis kwam, hoorde zij op de bovenverdie ping een verdacht gestommel en toen zij de trap op wilde gaan, kwam er een man te voorschijn, die haar met een revolver dreigde en daarna door het open raam weg vluchtte. In de haast nam hij een verkeerde fiets mee en liet hij zijn pet achter. Op het gegil van de huishoudster kwamen de bu ren toeloopcn, onder wie zich een rijks veldwachter bevond, die den dief achter volgde. Deze was inmiddels op de fiets, die hij had meegenomen, den Middenpoldcr in gereden. Toen hij zich achtervolgd zag, gooide hij het rywlel neer en sprong in een sloot, waarna hij over een weiland ver dween. De marechaussee te Amstelveen werd gewaarschuwd en men trok er met politiehonden op uit. doch zonder eenig re sultaat. Alleen de fiets en de pet van den Inbreker zijn in handen der politie geval len. Hoewel de mar in het huis van den heer Van Bodegraven alles overhoop had gehaald, had hij slechts een klein bedrag aan huishoudgeld meegenomen. LADING VAN I)E „VERTROUWEN" OVERGELADEN. Het 120 ton metende motorschip „Ver trouwen", dat gisteren bij het omhoog va ren tc Hocdekcnükerlyï ^iverij had opgeloo- pen, is gebleken dermate lek te zijn, dat men de lading bootaardappelcn heeft moo» ten overbrengen op het schip „Onderne ming", schipper A. Faosse uit Goes. De la ding is bestemd voor Frankrijk. De „Ver trouwen" is in de haven van den Provin cialen Booldienst te Hocdckenskerke bin nengesleept om gerepareerd te worden. BOTERSMOKKEL Uit Haaksbergen wordt gemeld: De botersmokkelarij tiert nog welig ln de grensstreek, en veelal gelukt het den smokkelaars, veilig met hun vrachtje te be stemder plaatse aan te komen, en een zoet winstje op tc strijken. Maar niet alleen de rijksambtenaren, ook de politiedienaren geven hun oogen goed deb kost, wanneer zij des avonds verdachte dingen bespeu ren. Zoo viel het Woensdagavond de Haaksbcrgschc politic op, dat een tweetal vreemdelingen nog laat informeerden waar zij een taxi uit Enschedé telefonisch kon den requireeren. De politie hield een oog je in 't zeil, en binnen korten tijd arri veerde een Singertax uit Enschedé, be stuurd door I. Z. Deze zette koers in de richting der Duilsche grens, en keerde kort daarna full speed terug. De veldwachters Lucas, Schuiten en van Houten hadden inmiddels snel postgevat op de toegangs wegen, en op den Molenweg brachten zij den wagen, die aanvankelijk niet stopte, tot stilstand, door een fiets op den weg te werpen. De wngen bleek 210 pond Duit- sche boter te bevatten. Behalve de chauf feur bevond een zekere S. uit Enschedé zich in het voertuig. De auto is ln beslag genomen. De politie is nadien op surveil lance gegaan in het grensgebied en hield na middernacht een viertal personen aan, C., V., H en v O, allen uit Enschedé, die bij deze smokkelaffaire betrokken zijn ge weest. De boter hadden zij gedeponeerd in,een boschje nabij Huize „De Blceck" aan de Schipbeek, cn aldaar des nachts ingeladen SalariNkortlng militair rescrvcpcrwneel. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat tc reke nen van 1 Juli 934, op de jaarwedden en jaarlyksche toelagen zooals die werden ge noten door de militaire ambtenaren be- hoorende tot het reservcpcrsonecl der Ko ninklijke landmacht een korting wordt toe gepast van 1 TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN SPANJE. Asturië nog niet geheel rustig. MADRID. 19 Oct (V. D.\ Volgens berichten in de dagbladen schijnen zich ln Asturië nog steeds centra van onrust te bevinden, waar de laatste groepen opstan delingen zich hebben geconcentreerd en de politie en militaire troepen nog bezig hou den. In de Asturische hoofdstad Oviedo is het werk grootend eels horvat, doch onder de rook van de stad hebben rondtrekkende troepen opstandelingen arbeiders en mon- teufls. die bezig waren met het herstel der telefoonverbindingen het werken belet. De stad Oviedo zelf biedt een treurig beeld. Geheel of gedeeltelijk afgebrand *yn do universiteit, de Bank van Asturië. het hotel Cova Songa. het Engelsche Hotel, het Engelsche Instituut, het gebouw van den Provincialen Landdag, het Theater Cnm- poamor en vele particuliere huizen. Onder dc beschieting heeft vooral de telefooncen trale geleden, in welker schoorsteen men meer dan 100 kogelgaten ziet. Het gehecle telefoonnet ia vernield en het herstel zal gerulmen t(jd in beslag ne men. Volgens het Madrilecnsche dagblad „El Sol" hebben de regeeringstroepen bij de in neming van Oviedo 26 personen gefusil leerd, Het aantal dooden dat bij de opstan delingen is gevallen wordt op 600 geschat. Algemeen heeft men den indruk, mede door de goede organisatie en planmatig heid van het verzet der opstandelingen dat zich verschillende tochn. goed geschoolde elemenenten in hun rijven bevon den. De door hen gebruikte wapens waren modern en gedeeltelijk voor het eerst in gebruik. Men is er in ge slaagd een inan te nrresteeren. die betrok ken zou zijn bij groote illegale wapenaan- koopen door de vroegere Catalaansche re geering. DE LONDEN—MELBOURNE RACE. LONDEN. 19 October. (V.D.). Op den laatsten dag vóór den start van dc aan de luchtrace Londen-Melbournc deelnemende vliegtuigen is de belangstelling op Mildcn- hall zeer groot, aangezien het publiek in de gelegenheid is gesteld, de deelnemende vliegtuigen in oogrnschouw te nemen. Aan verschillende toestellen wordt nog steeds gewerkt en cr hecrscht zoowel onder de deelnemers als hun helpers die spanning, welke aan groote gebeurtenissen voorafgaan Op het oogenblik is het zacht weer en zeer geschikt om tc starten. De wind is gunstig en alleen het zicht zal boven Noord-Europa niet al te bost zijn, wat echter voor geen der deelnemers een bezwaar is. De voor uitzichten doen verwachten dat de hui dige weersgesteldheid «zich wel ccnigen tUd zal handhaven, zoodat vermoedelijk de deelnemers morgen onder gunstige om standigheden zullen kunnen star'. ANGST VOOR KINDERBALLONNETJES DARMSTADT. 19 Oct. (V.D.) De staats politie deelt mede, dat ln den laatsten tijd in steeds meerdere mate kinderballonnen, blijkbaar van over de grens, boven West- Duitschlnnd worden waargenomen. Als de ballons neerkomen, blijkt er een briefkaart nan te hangen met een adres ln het bui tenland cn het verzoek aan de vinders, ba-'»r dit adres te schrijven tegen een be paalde belooning. Dc staatspolitie waarschuwt het Dultsche publiek, niet op dit verzoek in te gaan, doch de ballons en de daaraan hangende kaarten zoo spoedig mogelijk op het dichts- bijzijnde politiebureau in te leveren. IN ONGENADE. MOSKOU, 19 October. (V. D Kar- penko, de vroegere volkscommissaris voor kunst en onderwij* in de Oekralnsche re publiek, die later dc leiding kreeg van den radio-omroep ln de Oekraïne is wegens schending der communistische partijdisci pline uit de party geroyeerd. GÖMBÖS NAAR WARSCHAU. BOEDAPEST. 19 Oct. (V. D De Hon- gaarsche minister-president Combo* is he denmorgen vroeg in gezelschap van den lei der van de pcrsafdccllng van het ministe rie van buitenlandsche Zaken cn den de- partemcnts-secrctarls van hetzelfde mini sterie naar Warschau vertrokken. DE VERDWENEN POLITIEAGENTEN TERECHT. PUNTA ARENAS. 19 Oct. (V. D De twee motorbooten met politic-beambten van Costa Rica, die Zaterdag uit Punta Arenas zijn vertrokken teo einde de En gelsche schatgraversexpeditie van het Co- cos-eiland te verwijderen, zijn thans op het eiland aangekomen, nndst men zich reeds ernstig ongerust over hen had gemaakt. ARRESTATIES NA DE ONTVOERING VAN MEVROUW STOEL. NEW YORK, ft Oct. (V.D Zoowel de vader als de echtgenoot* van Robinson, den ontvoerder van Mevrouw Stoll, z(jn onder verdenking van medeplichtigheid gearres teerd. Beiden verklaarden dat zU niet mede plichtig aan de misdaad zijn. Na storting van een borgstelling van rasp. 25.000 en 50.000 dollar zijn zij voorloopig in vrijheid gesteld. Robinson zelf wordt door dc politie in vcrncheidcne staten gezocht. WIHSELNCJTEKKI.NGK.N AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Partja Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Ween en Praag Boedapest 60.39 1.46' 34 4fll/j 48.14 IS 6f 20.161/, 32 31) 87.82»/, 6 17

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3