1 tf L-<£>-J VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 WA 1 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN KRITIEK OP KAMERLEDEN. In een artikel in de Maasbode worden gekapitteld de vijf katholieke Eerste-Ka- merleden, die vóór de wet op de Doode Hand hebben gestemd: In breede kringen wordt daarom de houding diei vijf Katholieken noch be grepen nodh gebillijkt. Het zou voor hen absoluut geen sprong in den afgrond geweest zijn, wanneer zij zich hadden aangesloten bij het grootste, en zeker ook niet het minste deel hunner fractie. Hun woord- voerder, de heer Janssen, beriep zich In zijn verklaring op den „hoogsten nood", waarin de staat zou verkeeren, waardoor een anders ontoelaatbare in breuk op de zelfstandigheid der Kerk" kon worden geduld. Of de Staat thans in den „hoogsten nood" zich bevindt, is disputabel. Hoe zal men het moeten qualificeeren als het straks nog erger wordt? En wat de kerken zullen opbrengen in de totale som van drie millioen, welke nog moet worden verminderd met de zeker niet geringe inningskosten, zal dat den „hoogsten nood" van den staat zooda nig lenigen, dat de „ontoelaatbare" in breuk op de zelfstandigheid der Kerk" daarvoor in ruil mag worden genomen? Wanneer de voorstemmers met zulke motieven zich meenen te kunnen recht vaardigen tegenover zichzelf en tegen over de door hen vertegenwoordigde bevolkingsgroepen dan mogen zij weten dat die groepen hen in dezen niet kun nen volgen. Wij herinneren er aan. dat in de Tweede Kamer de geheele fractie van de R. K. Staatsparty vóór de wet heeft gestemd. urr DE OMGEVING is de uitkomst in het algemeen niet gun stig te noemen. Ook hier zijn uitzonderin gen op den regel. Voor kroten in onvol doende vraag. Dit grove product, dat om zyn tamelijk geringe productiekosten dit jaar schijnbaar in grooter kwantum is ge zaaid dan ooit te voren, geeft geen geld in 't laadje. Prijzen van ƒ1.10 tot ƒ1.60 voor de beste kwaliteit tellen al niet op. Begrij pelijk dat grove kroten als mindere kwali teit amper de oogstkosten opbrengen. Doch concludeerend komen we tot de con clusie dat het al eens, b.v. in 1933, slech ter is geweest. LISSE. Speldjesdag. Aan het bestuur van de plaatselijke R.-K. Vrouwenbond is door B. en W. vergunning verleend om op Zondag 28 October a.s. een speldjesdag te houden ten bate van liefdadige instellingen in deze gemeente. Kraamwijkverpleging. B. en W. dezer gemeente hebben aan het bestuur van de Kraamwijkverpleging, alhier, vergunning verleend een loterij te houden ten bate van de Kraamwijkverpleging onder alle gezind ten. St. Nicolaasverloting. Aan de eerw. Zusters van het St. Agatha-gesticht, alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot het houden eener verloting ten bate van de groote arme gezinnen in deze gemeen te ter gelegenheid van het as. St. Nicolaas- feest. Hinderwet. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan de N. V. Petroleum My. „The Texas Cy" te 's-Gravenhage in gevolge de Hinderwet vergunning verleend tot het vervangen van een bestaande ben zinepomp in een electrische benzinepomp op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. Nos. 2155, plaatselijk ge merkt Heereweg N. 132. Geboren: Laurentina Margaretha d. van P. A. de Haas en van C. van den Burg. Adrianus Wilhelmus Alida z. v. C. van Velzen en van W. M. Kerkvliet. Jan Simon z. van B. van der Linden en van P. Kingma. Onder leiding van den heer W. v. Ruiten wordt er begonnen met den schaakwed strijd, waaraan door een 35 personen werd deelgenomen. De wedstryd werd verdeeld in 3 klassen, welke weer verdeeld werden in 8 ploegen. Voor iedere ploeg werden 2 prijzen beschikbaar gesteld. Na den wedstryd werden door de voor zitter de prijzen aan de wininaars uitge reikt. En ieder keerde hoogst voldaan om streeks twaalf uur huiswaarts. WASSENAAR. „Gevleugelde Vrienden". In „De Oude Hoeve" hield de Postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" een ledenver gadering. Door den voorzitter werden de heeren hartelijk welkom geheeten waarna de no tulen werden voorgelezen en vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.m. een dankbetuiging van het Districts-consulta- tiebureau Omgeving 's-Gravenhage van de Prov. Z.-Holland Vereeniging tot bestrij ding van tuberculose, voor de ontvangen ƒ35.zijnde het batig saldo van een voor dit doel door de leden gehouden T.B.C.- wedvlucht vanuit St. Kathelyne Wavre. Hierop wordt door den penningmeester verslag uitgebracht van het financieele be heer. De inkomsten met het batig saldo over vorige jaren had bedragen ƒ310.33 met een uitgave van 86.65 alzoo een batig slot van 223,68. De controle-commissie ver klaarde de bescheiden in orde te hebben bevonden. Na eenige bespreking wordt be sloten zelf een aantal van 100 tentoonstel- lingskooien te maken. De kosten worden hervan geraamd op 90. Hiervoor zal het inkorflokaal worden in gericht en elk lid zal daaraan naar ge lang van ambitie of vrije tijd daaraan medewerken. Met algemeene stemmen voor werd hier op besloten dit jaar wederom een tentoon stelling te organiseeren. Tot leden der tentoonstellingscommissie worden benoemd de heeren Scheffer, l'Ami, Versteeg en J. L. de Groot. Besloten wordt deze tentoonstelling te houden op den 2den Zondag in Januari on der dezelfde reglementen en bepalingen als vorige jaren. Bij voldoende deelname zal ook een schoonheidsklasse worden ingelascht. Hierop worden de einduitslagen van de wedvluchten bekend gemaakt. Deze zijn als volgt: Kampioen oude duiven afstand tot 500 K.M.: K. Scheffer met 926 punten. Opvol gers J. P. Brederode met 890 en C. Ver steeg met 875 punten. Kampioen oude duiven boven 500 K.M. (lange afstand): K. I. Waasdorp met 436 p., opvolgers C. Versteeg Jr. met 176 en J. P. Bredero met 130 p. Kampioen jonge duiver A. G. Visser met 695 punten, opvolgers L. J. Raaphorst met 598 en K. Scheffer met 588 punten. Kampioen navlucht: C. Versteeg Jr. met 682 punten, opvolgers J. H. Groeneveld met 566 punten en K. I. Waasdorp met 388 punten. Kampioen-generaal 1934: C. Versteeg Jr. met 2192 punten, opvolgers K. Scheffer met 1874 p. en K. I. Waasdorp met 1865 p. Door den voorzitter werden de winnaars der kampioenschappen van harte geluk- gewenscht, daarbij naar voren brengende dat het jongste lid zoowel in jaren als in de duivensport kans had gezien het kam pioenschap met jonge duiven te bemachti gen. Aangezien er geen voldoende deelname was naar de groote tentoonstelling te Bor- gerhout werd besloten gezamenlijk een be zoek te brengen aan de groote duiventen- toonstelling te Rotterdam. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van drie bestuursleden wegens periodiek aftreden der heeren l'Ami, K. Scheffer en K. I. Waasdorp. Na gehouden schriftelijke stemming werden alle drie herkozen en namen die herbenoeming aan. Nadat vervolgens eenige huishoudelijke zaken aan de orde waren gebracht werd deze druk bezochte vergadering gesloten. UIT DE RADIOWERELD Program* s voor Zaterdag 20 October. H ulsen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoon. 4.45 Het KRO-orkest, 5.30 Esperanto-nieuws; daarna vervolg KRO-orkaat 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waarna gramofoon. 7.15 Dr. W. B. Huddleston Slater over Kwakzalvery. 7.35 Het KRO-orkest 8.20 Praatje over den Esperanto-cursus. 8.30 Vaz Dias en causerie van pater J. Thewissen S.J., waarna gramofoon. 9.30 MicrofoonvertelseL 9.45 Gramofoon. 10.00 Jubileum Concert van de Kon. Har monie te 's Hertogen bosch (40-jarig be staan. 10.50 Vaz Dias en gramofoon. Hllvirium, 301 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwydmg VPRO. 10.15 Voor Arb. L d. Contmubedr. 12 00 Accordeonmuziek. 12.15 De Notenkrakers. I.UÜ Klein VARA-ensemble. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Causerie. 2.30 Mandoline-ensemble en gramofoon- platen. 4.00 Reportage uit een Radiofabiiek te Hilversum. 4.25 De Flierefluiters. 5.00 Literaire causerie. 5.20 Vervolg De Flierefluiters. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Causerie. 7.00 Pianoduetten J. Jong en C. Sleyn. 7.30 Causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 GramofoonpL 8.20 L. Belasco en zijn orkest. 8.30 „Met man en macht", propaganda- spel. 8.45 VARA-orkeet. 9.10 Causerie. 9.30 Vervolg orkestconcert. 9.45 Optreden van „De Trekvogels". 10.00 Vaz Diaa en VARA-Varia. 10.15 Optreden van „De Trekvogels". 10.30 C. Steyn (accordeon) en J. Jong (piano). 10.45 De Flierefluiters. II.15—12.00 Gramofoonmuziek. D r o i t w 1 c h 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 GramofoonpL 12.05 BBC-Northem-orkest. I.20 Commodore Grand-orkcst. 2.05 Verslag v. d. Start van de Melbour ne Race. 2.25 Bel faster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 BBC-Northern Orkest. 5 05 Orgelspel. 5.35 S. Kyte'a band. 6 20 Berichten. 6 50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Reportage. 7.50 Morris Motors Orkest. 8.50 Variété-programma. 9 50 Berichten. 10.20 Parkington-kwintet. II.20—12.20 Dansmuziek. „Radio Pari 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Populair concert 8.50 „Manon", opera van Massenet. Kalundborg. 1261 M. 11.201 20 Strijkorkest. I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Engelachc muziek d. h. Om roeporkest. 7.05 Weensche muziek. 8 20 Moderne muziek door een orkest 10.05 Report v. h. 15de Intern. Congres van het Roodc Kruis te Tokio. 10.35—11.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Concert II.20 Concert uit Leipzig. 12.20 Concert 1.202.05 GramofoonpL 3.20 Concert door solisten, koor en or kest. 6.20 Gevar. concert m. m. v. Schrammcl- kwartet. Vocaal Ensemble en solisten. 7.35 Operetteconcert m. m. v. solisten, koor en concert 9.4012.20 Dansmuziek. R o m e, 421 M. 8.05 Radiotooneel. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Jeugduur. 6.40 Salonorkest. 7.40 GramofoonpL 8 20 Omroeporkest. 9.20 Cabaret 10.30—12 20 Max Alexis' orkest 484 M.: 12.20 GramofoonpL I.302.20 Salonorkest 5.20 GramofoonpL 6 50 Omroeporkest. 8 20 Symphonieconcert 9 35 Omroeporkest. 10.30—12.20 Gramofoonmuziek. Deutachlandaender 1571 M. 7.35 Bonte Avond uit Hamburg m. m. v. •oliJten. koor en orkest 9 20 Berichten. 9.50 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15 Vervolg bonte avond. Gemeentelijk Kadlodlstrlbutlcbrdrljf en de R.O.V. Kadio-reulralc. 3e Programma. 8.00—11.20 Hamburg. II.2012.20 Kalundborg. 12 20—14.20 Bruaael Fr. 14.2015 20 Kalundborg of Luxemburg. 15.20—17.20 Deutschleender. 17.20—18 00 Brussel Fr. 18.0022.20 Keulen. 22.20afloop Hamburg. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 11.20—21 50 Droitwich. 20.50—afloop Parijs Radio. HINDKMITll EN GOLDBERG VOOR DF K.R.O. Zondagavond, 21 October om 8 30 uur apelen Hindenith en Goldberg met Ixyge- leiding van het Stedelijk Orkest van Maas tricht o. L v. Henri Hermans, de Sympho nic Concertante voor viool en altviool van W. A. Mozart. Bovendien wordt llinde- mith'a Mn this der Maler uitgevoerd Van dit concert wordt door den K R O. een uitzending verzorgd. Dinsdagavond, te 8.45 uur brengt de K RO. het eerste hoorspel in de Serie: De Moederkerk en Nederland van Jan Vuystcra onder de titel van „Sint WiUcbrord". POLITIE-STOI'TEEKENS Vtxrt vtrkaar. I Vnorv*rkr«r, dal I Voor verkeer, 4.1 d-n .„„l J'" I d„| J,„ I voren an arliteren I ran achteren I nadert. Ivan voran adert. I A I nadert. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Brachten wij vorig over zicht in herinnering den datum van 11 Oct. 1933, kort daarop, de volgende Zondag en Maandag, geleek het of weer een zelfde catastrophe de tuinders zou treffen. Storm, hagel, zooals men in lange tijd niet onder vonden had. Het verschil met vorig jaar was dat het nu met hevige regenbuien ge paard ging terwijl het in 1933 juist de droogte was die de groote schade veroor zaakte. Toen was de vrucht bijna waarde loos gemaakt, nu waren het in hoofdzaak de bladen die voor een groot gedeelte ver nietigd werden. Doch het zijn de bladen die dienen ter bescherming van de vrucht en dientengevolge was deze beschadiging oorzaak dat de tuinders een buitengewoon groot aantal tweede soort aanvoerden in verhouding van de eerste soort. En al was de prijs van 1ste kwaliteit oploopend, waardoor begin dezer week zelfs van 9.50 tot 14.40 betaald werd, de tweede soort waarvan zulk een groot kwantum was en waarvoor maar van 2.30 tot 5.40 be taald werd maakte de doorsneeprijs van het totaal aangevoerde toch weer te laag. De aanvoer was ook nu nog niet onbelang rijk en varieerde van 45000 tot 54000 stuks per veiling. Het andere hoofdproduct voor deze omgeving, de bospeen en waschpeen bleef ook nu voldoende belangstelling ge nieten. De teelt hiervan is met de bestaan de pryzen, voor bospeen ƒ4.10 tot ƒ5.20 en waschpeen per 100 K.G. van 14.tot ƒ5.20 voor de tuinders goed loonend. De prijs der uien was tot vorige week zeer laag. Nadien is er eenige vraag voor ex port gekomen met als gevolg iets oploo- pende prijs zoodat de laatste dagen van 2.20 tot 2.50 per 100 K.G. werd besteed. Kleine uien zyn onverkoopbaar en gaan meermalen voor ƒ0.05 per kist van 20 K.G. Aangezien vele tuinders dit jaar door de droge zomer veel kleine uien hebben, Overleden: Karei Hendrik van Don gen 57 j. echtg. van C. M. van der Laan. Cornelis Langeveld 57 j. echtg. van M. C. A. de Wolff. Gevestigd: J. Knoppert uit Voorhout J. Oldenhage uit Haarlemmermeer. S. W. Hogerhuis uit Haarlem. C. A. M. Verduyn uit Amsterdam. C. J. Overbeek uit Oud-Beijerland. D. E. Lommerse uit Hillegom. Vertrokken: J. W. van der Slot naar Noordwijkerhout. A. H. van der Tang naar Haarlem. J. W. Baak (wed. Maars- sen) naar Schiedam. M. J. Buntinx naar Amsterdam. M. J. van Schoten naar Bloemendaal. M. H. Kloos naar Leiden. J. A. Mulder naar Leiden. ROELOFARENDSVEfc^, Schaken. Dinsdag 16 October hield de R. K. Schaakclub „Utile Dulci" een propa- ganda-wedstrijd. De voorzitter, de heer G. v. Ryn, opent den avond, heet allen van harte welkom, in het bijzonder den Geest. Adviseur, kap. Buys, en een 14-tal leden van de schaak club „Napoleon" uit Rijpwetering. Spr. geeft daarna het woord aan den Geestel. Adviseur. Deze spoort allen aan de edele schaaksport te blijven beoefenen, want na een dag van handen-arbeid is het goed een uurtje te besteden aan geestes-arbeid. Spr. bedankt dan den heer W. v. Ruiten, die in de laatste vergadering als voorzitter heeft moeten bedanken, voor alles wat hij voor de schaakclub heeft gedaan. De club is on der* zyn leiding een club geworden, die zeker niet in kwaliteit voor de clubs uit de omgeving behoeft onder te doen. Daarna wenschte hy, dat de club mocht blyven groeien in kracht en ledental. Als slot roept spr. allen een pleizierigen en genoeglijken avond toe. De voorzitter bedankt den Geestelijk Ad viseur. FFUTLLETON. DE SCHAT IN HET OUDE HOLL AND (Een geval uit de practijk van Wil. J. Sanders, detective), door UDO VAN EWOUD. 25) „Het respect is geheel aan onze zijde," meende ik droog. De manier, waarop je mij om den tuin hebt weten te leiden en mij een rol hebt laten spelen in deze pantomine, waarvan ik zelfs het bestaan niet eens ver moedde, was in één woord bewonderens waardig. Voor my was het echter een min* der prettige gewaarwording, toen de man, wien wij zooveel achting toedragen,-het noodig oordeelde my er op te wijzen, dat ik verstandiger deed van een achtervol ging af te zien en dergelijke dingen maar liever aan myn vriend Sanders over te laten. „Beste Miel", viel de detective my in de rede, „geloof me, op je initiatief heb ik niets aan te merken. De omstandigheden, waarin je verkeerde in aanmerking geno men, heb je volkomen juist gehandeld, pre cies overeenkomstig m'n vermoedens. Ik verwachtte, dat je den professor en my het hotel langs het achterdeurtje zou ziei^. verlaten, ik veronderstelde, dat je mij van die ontdekking in kennis zoudt willen stel len en dat je zelf tot de achtervolging zou besluiten, wanneer je my niet meer op het terras zou vinden. Maar zie je, beste jon gen, ik verwachtte ook, dat de professor Jou, na Je schaduwwerk van dezen och tend, onmiddellijk zou herkennen, in jou dus de achtervolger en in mij slechts 'n ongevaarlijk ingezetene van Pr. Holland zou zien. En zoo gebeurde het ook. Toen hy jou rustig met de bus naar Canthen zag vertrekken, moet hij gedacht hebben, dat je de achtervolgging opgaf of dat je alleen een uitstapje in de omgeving wilde maken. In ieder geval koesterde hy voor my niet meer belangstelling dan voor wel ken anderen voorbijganger op dat oogen- blik ook en dat was de hoofdzaak, want zoo kreeg ik gelegenheid hem onbemerkt te volgen. „Waarheen?" vroegen Van Dobben en ik als uit één mond. „Naar Elbing", antwoordde Sanders rustig. „Naar Elbing?" Wat moest hij daar doen?" Wij staarden hem vol verwachting aan. in de hoop nu een uitvoerig relaas te zullen hooren van vele, in deze stad be leefde duistere avonturen, maar daarin werden wij ernstig teleurgesteld. „Onze vriend bracht een bezoek aan twee bankinstellingen, waar hy geld wisselde. Zooals je weet, is dat by de bestaande noodverordening alleen mogelijk bfo een filiaal van de Deutsche Reichsbank. Mis schien wist onze professor dat niet. want hy bracht eerst 'n bezoek aan de Landes- bank für Ost Preussen en vandaar begaf hij zich naar het filiaal van de Deutsche Reichsbank". „En was hij daarom- zoo bevreesd voor achtervolging?" vroeg ik twijfelend. Ik kreeg den indruk, dat Sanders iets voor ons verborg en 't geheimzinnige lachje, dat by mijn vraag op het gelaat van den detecetive verscheen, bevestigde dit ver moeden. „Mlel ls weer ntet tevreden", ze! hij op een toon, alsof hy tegen een kind sprak. „Die had natuurlijk weer wat sensationeels verwacht. Mij dunkt, dat het er mee door kan: een reis naar Elbing en een bezoek aan twee bankinstellingen...." De ironie, die in zijn toon lag opgeslo ten, prikkelde mij. „Hoor eens, Wil", viel ik hem geërgerd in de rede, „als je gegronde redenen hebt om ons niet alles te vertellen, zwijg dan liever, maar behandel ons niet als een paar schooljongens. Ik kan er inkomen, dat er daar in Elbing dingen gebeurd zijn, die je in het belang van het onderzoek, liever ver zwijgt, al geef je dan daarmee niet be paald blyk van vertrouwen in je medewer kers. Sanders hief met een komisch afwerend gebaar de hand op. „Werp alsjeblieft niet ten oprechte een blaam op mijn medewerkers", riep hy uit. „Nog dezen middag heeft een van hen mij onschatbare diensten bewezen en het zou dus wel heel onrechtvaardig zijn hun mijn vertrouwen te onthouden. Neen Miel, wan neer ik, zooals je zoo juist aanvoelde, niet geheel openhartig was, dan was dat niet in het belang van het onderzoek, maar uit sluitend in dat van den onderzoeker. Er mankeerden slechts twee lettertjes aan; in mijn eigen belang heb ik gezwegen, maar nu je er zoo op aandringt, moet ik tot myn schande erkennen, dat ik het spoor van onzen professoralen vriend in Elbing ben bijster geraakt. Na het bezoek aan de bei de genoemde barfken heb ik hem uit het oog verloren, doordat hy geheel onver wacht in de laatste taxi van de standplaats stapte my daardoor de gelegenheid ontne mend hem te volgen. Een blunder MieL waarover ik vroeger een van myn recher cheurs, wien zoo iets overkomen was. ge voelig de les zou hebben gelezen. Ik had er natuurlijk reeds bij voorbaat voor moe ten zorgen een auto bij de hand te hebben, maar in een vreemde stad is dat niet al tijd even gemakkelijk. Als ik nog eens bij de centrale recherche terugkom, hoop ik daarmee bij het beoordeelen van fouten van mijn ondergeschikten rekening te hou den." „Het is dus niet onmogelijk, dat de professor zijn belangrijkste aangelegen heden heeft afgewikkeld, nadat je hem uit het oog verloren had?" opperde ik. „Inderdaad, dat is niet onmogelijk", gaf Sanders toe, maar de toon, waarop hij dat zei, beviel mij niet en nog steeds kon Ik het gevoel niet van mij afzetten, dst de detective niet alles opbichte. Ik werd in dit vermoeden gesterkt door het feit, dat myn vriend zich in het geheel niet gede primeerd toonde door de geleden neder laag; integendeel, er lag zelfs iets van voldoening in de wyze, waarop hij ons van zijn. overigens maar weinig interes sante belevenissen in Elbing op de hoogte bracht. „Enfin", besloot hij, terwijl ik hier nog over mijmerde, „hoofdzaak is, dat ik zyn spoor weg heb teruggevonden." „In Elbing?" vroeg ik ongeloovig. den kend aan zijn eigen opmerking, dat scha duwwerk in een vreemde stad altyd bijzon dere moeilijkheden oplevert. „Neen, hier in het hotel, een klein half uur geleden. Toen ik bij myn terugkomst zooeven naar boven ging, zag ik hem op den gang. juist toen hij zijn kamer binnen ging. Ik vermoed, dat hy zich met een taxi raar hier heeft laten terugbrengen." „Die ontdekking lykt mij niet van groote beteekenis", merkte ik op, innerlijk nog wat ontstemd over de gemakkelijke wijze, waarop hij zich van ons afmaakte. „Toch Mill, ongetwijfeld!" antwoordde hy met een ironisch lachje. „Stel Je voor, dat wij hem heelemanl kwyt waren ge weest. Onze eenige verdachte! Dun had den wij ons verblijf in dat knusse hotelle tje hier moeten opgeven en zut Jij over morgen misschien al weer aan je schrijfbu reau op da „Morcuur".' Ik had een bits antwoord klaur, toen onze aandacht van het onderwerp werd afgeleid door een minstens vijftien jaar oude open nuto, welke met veel geraas en nog meer benzinedamp het marktplein kwam oprijden. Het vehikel hield recht op het iiotel aan en plotseling bemerkte ik, dat de eenige passagier, die zich in de, minstens voor zes personen bestemde ruim te zeker wat eenzaam moest gevoelen, druk in onze richting wenkte, om zich daarna over te buigen naar den. geheel bij het an tieke voertuig, passenden chauffeur, wien hij blijkbaar iets toevoegde. „Daar is Nieuwenhuis al", hoorde Ik van Dobben zeggen, wien een en ander evenmin ontgaan was en inderdaad, toen de oude wagen met de noodige handgrepen aan buitenboordschc remmen cn versnel lingen eindelijk voor den ingang van het hotel tot stilstand was gebracht, ont waarde ook ik van Dobben's compagnon, die nu den chauffeur behulpzaam was bij het uitladen van een omvangrijke koffer, welke onmiddellijk door een haastig toe schietenden kellner werd overgenomen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15