KIPPENVOER DRUKKERIJ VAN BRUSSEL NAAIMACHINES MfllSDN«EBLflN M: VERLOVINGSRINGEN M. BRINKS Turfmarkt II Borduuratelier C. DONCKER J. DE LA BIJE. Leiden ALLE DRUKWERKEN VOOR DEN HANDEL J. J. POLLMANN VAN BRUSSEL S Feestmagazijn Waarschuwing v.h. WESTDORP Co., Morschstraat 41 DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 7 LISSE. St. Josephsgezellen. Voor hen welke er belang bij hebben dit te weten, en dat zijn er velen in het district Leiden, deelen we den uitslag mede van de gisteravond door den chef van politie gehouden trek king van de door de St. Josephgezellenver. gehouden verloting: le prijs een rijwiel No. 1484, 2e pr. electr. schemerlamp No. 463, 3e pr. rookstoel No. 1728. 4e pr. electr. fiets lantaarn No. 194, 5e prijs, bloemtafel No. 1644, 6e pr. rookstel No. 1728, terwijl ver volgens prijzen vielen op de Nos: 625, 1208, 1470, 1600, 862. 1385, 185, 1754, 1688, 2040, 1293, 2092, 209, 1424, 577, 458, 1748, 2085, 2345, 2107, 265, 690, 1557, 1581, 1096, 1821, 220. 1340, 83. 2304, 1651, 1789, 676, 26 en 1438. De Senior, de heer B. Ransdorp, dankte na afloop den chef voor zijn bereid willigheid en allen, die hadden gekocht. Hij wees er op, dat de prijzen welke op 31 De cember a.s. niet zijn afgehaald aan de Jesephgezellenver. vervallen. De prijzen kunnen op vertoon van het lot worden afgehaald: Zaterdag 20 Oct. van 's avonds 6 tot 8 uur, Maandag 22 October van 's avonds 7 tot 9 uur en verder iedere Maandagavond van 7 tot 9 uur t.m. 31 December 1934. Prijzen welke dan niet zijn afgehaald vervallen aan de vereeniging. De winnaars welke hun prijzen niet kun nen komen afhalen kunnen hun lot opstu ren aan: J. N. v. Kesteren Pzn., Heereweg 248 Lisse, dan worden hun de prijzen voor hun risico niet franco toegezonden. NOORDWIJK. Tegen een boom gebotst. Een luxe auto, bestuurd door mevr. T. te 's-Gra- venhage, is bij het passeeren van een an dere auto tegen een der op de Voor straat staande boomen gereden, tengevolge waarvan de auto belangrijk werd bescha digd. Geen persoonlijke ongelukken kwa men voor. Schaken en dammen. Men bericht ons uit Noordwijk, dat aldaar een nieuwe club is opgericht voor schaak- en damliefheb bers. Zij zal ie naam dragen van „Noord wij ksche schaak- en damvereeniging". Nadat het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren Jac. Laven, L. W. Turk en C. van Egmond, gekozen was, werd bepaald, dat de bijeenkomsten op Maandagavond gehouden zullen worden in de groote zaal van de fa. Wed. P. H. v. d. Voort, Kerk straat, Noordwijk Binnen. De eerste club avond valt dus op Maandag 22 October a.s. Voorts werd besloten om zoo spoedig mo gelijk, zoowel voor schakers als voor- de dammers, een simultaan-speler uit te noo- digen om een séance te geven.Hieraan zullen ook niet-leden kunnen deelnemen, om hun krachten te meten. Elk der be stuursleden kan aangezocht worden om zich' als lid der nieuwe vereeniging te doen in schrijven. Dit kan natuurlijk ook geschie den op de clubavonden. Wij wenschen de „Noordwijksche Schaak- en Damvereeniging" veel succes toe. TER-AAR. Kring „De Venen". Door het kringbe- stuur „De Venen" van den L. T. B., was gisteravond een vergadering belegd in het R. K. Ver. Gebouw, alwaar tegenwoordig waren de afdeelingsbesturen uit Ter Aar, Roelofarendsveen, Kwakel en Noorden. Afwezig Nieuwkoop. Ruimschoots is het aanvangsuur overscshreden, wanneer de voorz., C. Huigsloot de bijeenkomst opent met de Chr. groet en allen verwelkomt. Als wij weer voor het eerst na de campagne, aldus spr., bij elkaar zijn, moeten wij het droevig feit constateeren, dat de uitkom sten slecht zijn, ja nog slechter dan het vorig jaar. De veilingomzetten geven hier van een duidelijk beeld. Daarbij komt nog, dat een onzer afdeelingen zwaar getroffen is door een hagelbui den 18en Juli jl., voor die menschen moet de toestand wel heelemaal hopeloos zijn. Spr. wil niet na laten een woord van dank te brengen aan degenen, die een gift geschonken hebben aan de zwaar getroffenen, vooral de vei ling te Aalsmeer. Moge verder de bespre kingen van dezen avond vruchtdragend zijn tot ons aller welzijn. Na voorlezing der notulen, welke on veranderd worden vastgesteld, komen wy aan het belangrijke agendapunt nl. „be spreking steunuitkeering tuinbouw". De voorz. deelt mede, dat dezer dagen een be gin gemaakt is met een v .orschotuitkeering ten bedrage van een millioen gulden uit het Landbouw-crisisfonds. Van dit bedrag heeft de kring de Venen ontvangen, zegge: acht en negentig gulden, resp. de veiling Roelofarendsveen ruim vijftig en de Ter-Aarsche ongeveer zeven en veertig gul den. Dit heet: gesteund worden. Precies is het uitgemikt, dat wij er naast rollen en het Westland volop krijgt, want de producten, waarop de toeslag gegeven is, worden hoofd zakelijk in die streek verbouwd,, het zijn nl. komkommers, tomaten en druiven, ge leverd in het tijdvak tot 2 Jun. Mogen in stellingen, welke vernomen hebben van steunuitkeering, vooral goede nota nemen van dit belachelijk bedrag. Intusschen komt de voorz. van den L. T. B., de heer Groen, die op hartelijke wijze wordt verwelkomd, ter vergadering. Zijn aanwezigheid wordt op hoogen prijs ge steld. Wanneer de voorz. nog een herhaling geeft van het gesprokene, is hierna de heer Groen bereid een algemeene toelichting te geven op den stand van zaken. Spr. zet het crisis-beleid uitvoerig uiteen. Wy moe ten voor oogen houden, dat de steun op tuinbouwproducten feitelijk pas kan ge schieden na het loopende jaar, want im mers dan zijn alle gegevens binnen en kun nen de verschillende cijfers vastgesteld worden en berekend. Doch, aangezien de toestand nijpend is en velen zitten te snak ken naar eenige steun, is de Minister be reid geweest, een voorloopige uitkeering te doen. De huidige uitvoering der tuinbouw- steunwet heeft nu een ander karakter ge kregen, want de commissie, die andere ja ren in functie was tot regeling van de pro ductieprijzen, bestaat niet meer. Alles wat ressorteert onder de tuinbouw, wordt ge regeld door de Ned. Groenten Fruitcen- trale, waarvan spr. bestuurslid is. Over de een millioen-uitkeering van heden is dit bestuur in het geheel niet geraadpleegd. Waarom nu alleen het Westland gesteund? Spr. vermoedt, dat, omdat in alle toon aarden gezongen is dat de intensieve cul tuur zoo in de put zit, deze het eerst ge steund is. Doch de vollegronds-cultuur voor al in de Venen en Kennemerland is be droevend, hiervan is hij overtuigd, aan de hand van cijfer-materiaal. Verder is er met een moeilijkheid te kampen nL dat zy re kenen naar den productieprijs en zoodoen de geen rekening houden met de bijzon dere belangen. Dit deugt niet. Wanneer in de Drentsche Venen een vastgestelde prijs loonend is, gaat dit lang niet op met een andere streek. Evenzoo kan §en gemid delde prijs der opbrengst, tamelijk zijn, maar weet men dan, dat er zooveel minder geplukt is, de aanvoeren belangrijk minder, en per slotsom de inkomsten veel lager zijn. Dit zijn factoren, waarmede men ten eenen male rekening moet houden met de steun uitkeering. Geen middelen zal de L. T. B. ontzien, om te trachten een sociaal karak ter te geven aan de steunuitkeering, om bijv. een norm vast te stellen, die rekening houdt met de slechte teelt. Al zal hiervoor gevochten moeten worden, de L. T. B. blijft diligent. De voorz. dankt den heer Groen voor zijn uiteenzettingen. Uit de verdere uitvoerige besprekingen, die lang niet malsch waren, werd nog eens benadrukt, dat de producten uit deze streek zoo slecht gesteund worden. Met grof geschut moet ieder jaar gewerkt worden, om resultaat te bereiken. Het schijnt wel, zegt de voorz. dat men de streek van Leiden tot Vinkeveen niet weet te liggen, doch in geval van nood, o. a. met de oorlogsjaren, was men er heel goed mee op de hoogte, wat daar verbouwd werd. Andere leden laakten het niet even hoog vaststellen van de vergoeding met den mi nimum-prijs. De heer Volgering wijst op een uitlating gedaan in het Westland, dat de omzet aldaar de laatste drie jaren met 40 pet. verminderd is, maar men vergeet, dat het hier al in 1929 begonnen is en sterk terugloopenk De nood is hoog, wat geillus- treerd wordt met voorbeelden, en daarom dringt spr. er sterk op aan, dat krachtda dig ingegrepen wordt, desnoods met protest. Scherpe debatten werden er ontketend, doch valt het te verwonderen? Een pittig woordje werd gewisseld over de uitslui ting van een vertegenwoordiger uit deze streek in de Landbouw-crisis-organisatie en de Groenten- en Fruitcentrale. Als het maar gaat voor de teelt van tomaten, kom kommers, druiven en aardappelen en kool, die hebben wel hun vertegenwoordigers. Unaniem was men van msening dat dit een achteruitstelling was. Lang genoeg heeft men de menschen zoet willen houden, doch eenmaal raakt de maat vol. De heer Groen wijst op den taak van den L T. B., die alle belangen moet behartigen, anders vervult hij niet goed haar plicht. De benoeming van verschillende personen gaat over veel schijven en iedere organisatie krijgt z'n aandeel toegewezen om personen af te vaar digen. Bij de Landbouwcrisisorg. stond de heer Huigsloot op de voordracht om be noemd te worden, doch door een nog niet opgehelderde samenloop van omstandighe den, werd hij uitgeschakeld. Bij de be voegde instanties zal gehamerd worden, om deze benoeming in het reine te brengen. Voorts deelt hij mede, dat het Hoofdbestuur een audiëntie heeft aangevraagd bij den Minister en daar zal speciaal een pleidooi gevoerd worden voor de Venen en Ken nemerland. Dank zij de cijfers, welke de veilingen toegezonden hebben, kunnen wij aantoonen, hoe het gesteld is en waar hulp dringend noodzakelijk is. Een weinig zijn de gemoederen gekalmeerd na deze toe zeggingen en de voorz. dankt den heer Groen voor zijn tegenwoordigdheid en me dewerking. Mocht nu het onderhoud met den Minister weinig succes opleveren, wat staat ons dan te doen, werd geopperd. Door zetten! De heeren Volgering en de Jong drongen aan om dan maar een groote pro testvergadering te organiseeren. Afwijzend stond men hier niet tegenover, maar dan een protest-byeenkomst waar kracht van uit moet gaan en met zoo-breed mogelijken opzet. Besloten werd hierby uit te noodigen de Burgemeester uit den omtrek, het Twee de Kamerlid v. d. Weijden, verschillende vertegenwoordigers, de besturen van de veilingen uit deze streek en het bestuur van den Chr. B. <8t T. B. Algemeen was men van meening deze vergadtring te houden in het R. K. Ver. gebouw alhier, wel het centrum van den kring „De Venen". Ver zocht zal worden, dat iemand van het Hoofdbestuur de bijeenkomst zal leiden. Langs dezen weg zal dan gepoogd worden, de aangewezen autoriteiten te overtuigen van den nood, die sinds jaren hier heerscht. Waar ingrijpen een dringende eisch is, om de tuinders van den ondergang, die dreigt, te redden, en hen te steunen met dat be drag, waar zy recht op hebben. Wy hopen op een goed resultaat. Het volgende en laatste agendapunt: „be spreking gewassen-verzekering" gaf ook aanleiding tot eenige besprekingen. In het algemeen voelde men veel voor een derge lijke verzekering, doch: op welk een wyze, en, was de deelname maar algemeen. De heer Markman zou het willen doen via de veilingen en een zeker percentage afzonde ren voor de premie, doch ook hieraan kle ven bezwaren volgens anderen. Besloten werd dit punt aanhangig te maken bij het Hoofdbestuur en aan een export op te dra gen een schema te maken van een dergelij ke verzekering met de ongeveer te betalen premie. Nadat nog eenige huishoudelijke punten de revue gepasseerd hebben, gaat de voorz. over tot sluiting met den Chr. groet na allen bedankt te hebben voor hun me dewerking. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering byeen. Voorzitter burge meester P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met ambtsgebed, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, complimenteerde de voorzit ter in waardeerende woorden weth. Hoo gend ijk, met het feit, dat het op 7 Sept. j.l. 25 jaar geleden was, dat deze zijn in trede deed in den Raad, waarvoor de Heer Hoogendyk in enkele woorden zijn dank betuigde. In verband met de notulen zeide de voorzitter, dat aangezien in de vorige ver gadering de stemmen staakten over een voorstel van B. en W. om van het Nutsbe- stuur alhier de voormalige Nutsbewaar- school te huren voor O.L. school voor een huurprijs van 4 p. w., voor het eerste jaar en vervolgens voor 5 p. w., hierover thans opnieuw zou moeten worden ge stemd. Inmiddels is echter van het Nutsbestuur bericht ingekomen, dat ook voor volgende jaren met een huurprijs van 4 p. w. ge noegen wordt genomen. Aangezien in een voor-vorige vergadering reeds werd beslo ten te huren voor een huurprijs van ten hoogste 4 p. w., trokken B. en W. hun voorstel nu in, zoodat herstemming thans niet meer noodig is. Onder de ingekomen stukken waren o.a. Missive van Ged. Staten, waarby het pre sentiegeld voor de leden Van den Raad voor het jaar 1934 werd vastgesteld op 135. Missive van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat door hun College voors hands geen stappen zullen worden gedaan om tot opheffing der O. L. school No. 1 (Dorp) te geraken. Naar aanleiding hiervan merkte de voor zitter op, dat thans aan den Minister van Onderwys goedkeuring zal worden ge vraagd om bedoelde school over te plaat sen naar de lokalen der voormalige Nuts- bewaarschool, waarna met het Nutsbe stuur een overeenkomst kan worden aan gegaan. Adres van de afd. Gouda van den Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters, houdende verzoek tot verlichting der Personeele Belasting voor hun bedry- ven. De voorzitter zeide, dat het vorige jaar reeds is besloten om voor dergelijke bedrijven de belasting op 2/3 terug te brengen. Volgde verzoek van den heer J. G. E. Menningh om eervol ontslag als agent der Arbeidsbemiddeling in verband met zijn benoeming tot gemeente-ontvanger van Nieuwveen. Z.h.s. werd het gevraagde ont slag, gerekend van 1 October j.l. af eervol verleend. De heer Linschoten vroeg, of geen nieuwe agent moet worden benoemd. De voorz. vond het beter dit nog uit te stellen. De werkzaamheden zullen zoolang ter Secretarie worden waargenomen. Verzoek van den heer C. A. A. Dulle- mond om eervol ontslag als hoofd der O. L. school No. 1 wegens benoeming met in gang van 1 December a.s. tot onderwijzer aan de openbare U.L.O. school te Noord- Scharwoude. De voorz. voegde hieraan toe, dat dit ontslag op de meest eervolle wijze kan worden verleend, aangezien de heer Dullc- mond tot groote tevredenheid zoowel van het gemeentebestuur als van de ouders der leerlingen is werkzaam geweest Z.h.s. aldus besloten. Verzoek van den Minister van Ec. Zaken, om medewerking tot steunverleening aan Kunstenaars. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De gemecnte-financiën la ten zulks niet toe en hier ter plaatse zyn geen kunstenaars. Z. h. s. aldus besloten. Wijziging gemeente-rekening dienst 1032. Ged. Staten willen dat de gelden voor den verkoop van eigen graven op d.' algemeene begraafplaats niet in den ge wonen dienst maar in den kapitaaldienst zullen worden verantwoord. In verband hiermede stellen B. en W. voor in de reke ning 1932 alsnog de hiervoor noodige wijziging aan te brengen. Het nadeeiig saldo op den gewonen dienst van dat jaar wordt daardoor ƒ100 hooger, welk bedrag ten goede komt aan het voordeelig saldo van den kapitaaldienst. Aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning dienst 1933. De heer van Vliet braent namens de commissie, die bedoelde reke ning heeft nagezien, rapport uit. De com missie heeft alles accoord bevonden ,e.n het onderzoek heeft geen aanleiding ge. geven tot op- of aanmerkingen. Me alg. st., waarbij de wethouders zich van medestemmen onthouden, wordt hier na besloten de rekening voorloopig vast te stellen met de navolgende eindcijfers: ge wone dienst: inkomsten 100.834.53; uit gaven ƒ96.469.65; batig saldo ƒ4364.58; VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekenden 140 personen in geschreven: t.w. 16 timmerlieden, 7 metse laars, 9 opperlieden, 9 grondwerkers. 3 schilders, 50 land- en tuin bouwarbeiders, 15 losarbciders, 1 zilverbewerker, 2 lood gieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker. 2 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwer ker, 2 houtbewerkers, 2 monteurs, 1 elec- triciën, 3 kantoorbedienden, 2 schippers, 4 smeden, 1 surveillant, 1 letterzetter, 1 loop knecht, 1 werkster, 1 bakker, 1 spinmees- tcr. 1 scheepmaker, 1 bouwkundigopzichter. Door den agent der arbeidsbemiddeling wondt dagelijks fen Raadhui ze voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. kapitaaldienst: inkomsten ƒ62.049.67; uit gaven 44.032.92; batig slot ƒ18.016.75. Wijziging begrooting dienst 1934. Con form voorste laangenomcn. Vaststelling subsidie Nutsbcwaarschool voor 1934. Conform voorstel vastgesteld op 5.50 per leerling. Voorstel tot verlaging der rente van geldleeningen. Op daartoe gedaan verzoek heeft de N.V. Levensverzekering-Maat schappij van „De Nederlanden" van 1845. te 's-Gravenhage, zich bereid verklaard om het ren te-percentage vun de goldlcc- ning per resto groot 46.500 met ingang van 1 Jan. 1935 te verlagen van 4 3/4 op 4 1/4 pet., terwijl de Onderlinge Levens verzekering-Maatschappij ,,'s-Gravenhage" te s-Gravenhage. bereid is om den rente voet van de bij haar loopende geldleoning per resto groot 41.350, een maand nadat Ged. Staten het besluit hebben goedge keurd, terug te brengen van 4 3/4 op 4 1/8 pet., onder voorwaarde echter, dat van ge noemd bedrag dier leening 1 pet. boete zal wordoai betaald. Na bespreking werd besloten op beide voorstellen in te gaan. Voorstel van B. en W. om de verkoop gelegenheid voor winkels op Zondag niet te verruimen. B. en W. gronden dit voor stel op de overweging dat de lijsten ter Secretarie slechts door 2 sigarenwinkeliers, die zich vóór verruiming verklaarden, zijn geteekend en ook in de omliggende ge meenten Alphen a. d. Rijn en Bodegraven is bsloten niet tot verruiming over te gaan. De heer Edelman was hiertegen. Hij wil iemand die op Zondag in de gelegen heid is wat te verdienen, deze vrijheid niet ontnemen. De voorzitter wees op oneerlijke concur rentie, die hierdoor kan ontstaan. Weth. van Muiswinkel was niet alleen hierom, maar ook uit beginsel tegen ver koop op Zondag, daar deze dag als rust dag ten zegen voor den mcnsch is gegeven. De overheid moet hierin steunen dat deze dag zooveel als maar mogelijk is ook als rustdag kan worden gebruikt. De voorzitter wilde in bestrijding van verkoop op Zondag niet zoo ver gaan als wethouder van Muiswinkel. Spr. meent dat al of niet verknopen op Zondag moer een zaak is vort ieders consciëntie. Het blykt echter, dat hier geen behoefte bestaat aan meerdere verkoop op Zondag, anders zou den er meer hebben geteekend. Degenen die niet hebben geteekend kunnen wel als tegenstanders van verruiming worden be schouwd. De heer Hoeks merkte op. dat 1 sigaren winkelier aan den Overtocht nu toch al geregeld den geheclen Zondag verkoopt tot schade van de anderen, die zich aan de winkelsluitingswet houden. Spr. kon met het voorstel van B. en W. wel meegaan doch dan moet ook op deze winkel meer toezicht worden uitgeoefend, dat de slui ting op Zondag gehandhaafd wordt. De heer van Vliet is het eens met het geen door den heer Edelman is opge merkt. Spr. wil de gelegenheid geven om op Zondag opon tc zyn. Het hangt dan van de winkeliers zelf af of zij er al of geen gebruik van willen maken. Weth. Hoogendyk kan met het voorstel geen verruiming toe te possen meegaan, zij het dan ook op andere gronden dan wethouder van Muiswinkel; slechts een paar sigarenwinkeliers verklaren zich voor verruiming, terwijl het toch de bedoeling van den Minister is, dat zich een betec- kenende meerderheid er voor verklaart. Bovendien kon een enkele sigaar best op Zaterdag worden gekocht, het is geen arti kel aan bederf onderhevig. De heer Edelman zeide tegen de geheeld Winkelsluitingswet te zyn. Spr. acht het veel beter om gelegenheid te geven op Zondag open te zijn, dan zooals de heer Hoeks heeft gezegd men toch verkoopt en de wet overtreedt. Dc voorzitter wees erop, dat openstel ling op Zondag oneerlijke concurrentie geeft tegenover hen die om principicelc re denen op Zondag niet verkoopen. Het voorstel van B. en W. hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen; tegen de heeren Edelman en van Vliet. Na rondvraag welke niets van belang op leverde, volgde sluiting. RUIME KEUZE Wollen Stoffen en Gebreide Prima kwaliteiten Nieuwste modellen Lage Prijzen ÜÜR5MÖNSSTEEE 25 C* i TZL. 12<r* Opecioal adres Voor LuiermandarhkelerzJ ZEGELRINGEN HORLOGES Graveeren gratis GOUD- en ZILVERSMID Tel. 2336 Leiden Atelier voor Reparatiën BORDUREN. AJ0UREN, PLISSEREN STOFFANTASIEK NOPEN FIL: VERVERIJ „DE REGENBOOG" Breestraat 159- Leiden - Tel 1851 STOPPAGE - SPECIALE AF0ELING VOOR HET OPPERSEN VAN HERENKLEDING M(jn GEBROKEN VOER in «en pruchtkwalfteit dat U zoor f 3 20 per 50 kilo franco «Ik dorp wordt toegezonden. Dcs- varKiezend wordt een haaltje <loppcti gegoten. 887 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK STERK VERLAAGDE PRIJZEN HAARLEMMERSTRAAT 222 - 26* Ook om de inderdaad waardevolle cadeaox die wl| op de bonnen beschik baar stellen, maar vooral om ome zeer belangrijke aan biedingen vragen wij Uw bij zondere aandacht. Wij knoeien niet met kwaliteit, wij drukken illeen onze prijzen omlaag on blijven volledig garant voor enzo artikelen. „Waarde voor weinig geld" ie ons devlee NIEUWE RIJN 1 HOOGSTRAAT 3-4 HAARLEMMERSTRAAT 267 5e huis vanaf de Pelikaanstraat Mutsen vanaf 2 ets Slinger», 7 Meter 25 ets Serpentines, C on t et tie. Bruidsuikerzakjes. Kindervlnggen, Lampions vanaf 5 ct Tuinvuurwerk Steeds de nieuwste voordrachten Er bestaat geen verbeterde methode. De Berlitz Methode is de eenigste sedert 1878 in de heele wereld bekende directe onderwijsmethode doorNationale Leeraren. In Lelden alléén Turfmarkt 3. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 «188 G. H. KLEINHANS Pieter de la Courtelraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 KOOPEN IS EEN VERTROUWENSZAAK Wij lereren U itceds van late klas fabrieken nieuwste modellen tegen do laagste prjjzen Reparatie waar anderen in te kort zijn geecboten, worden bi| ons hersteld met een half jaar garantie. yC Onze firma naam it daar 50 |aar voor bekend! "WQ

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7