DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING LISSE. GEMEENTE-REKENING 1933. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1933 is in de verleden week gehouden raadsvergadering aangeboden. Aan deze rekening ontleenen wij het volgende. Hel batig saldo van Hoofdstuk I, vroe gere diensten, is ongeveer 3800.hooger dan oorspronkelijk geraamd en bedraagt 21.622.70. Hoofdstuk II, algemeen beheer, geeft een batig saldo aan van 65.247.41, hetgeen 2900.meer is dan geraamd, het welk veroorzaakt wordt door meerdere ont vangsten en minder uitgaven op dit hoofd stuk wegens het zuinig beheer. Hoofdstuk III, openbare veiligheid geeft ons te zien een nadeelig saldo van 3.166.07 en hoofdstukken IV en V sluiten allebei met een nadeelig saldo v an 3.166.07 en 2.356.21 en betreffen de volksgezondheid en volkshuisvesting, waarvan de uitgaven bijna alle gedekt worden door de ontvang sten en de nadeelige saldi veroorzaakt wor den door de allernoodzakelijkste uitgaven op dit gebied, welke niet gedekt worden uit opbrengsten van verschillende diensten. Hoofdstuk VI, openbare werken, geeft door het zuinig beheer een bedrag van bijna 5000.minder nadeelig saldo aan dan geraamd. Het nadeelig saldo is van dit hoofdstuk 53.836.77. Het nadeelig saldo van hoofdstuk VII, eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd, is ongeveer 400.hooger dan geraamd en bedraagt 3.255.53. Hoofdstuk VIII, hetwelk in ver schillende paragrafen is verdeeld geeft de volgende nadeelige saldi te zien, t.w. open baar gewoon onderwijs 2.702.06; openbaar vervolgonderwijs 7.85; openbaar voorbe reidend lager onderwijs 2.215.38; bijzon der gewoon lager onderwijs 56.006.69; bij zonder uitgebreid lager onderwijs 7.144.47; bijzonder buitengewoon lager onderwijs 79.06; bijzonder voorbereidend lager on derwijs 1.443.lager onderwijs niet on der het vorige begrepen 439.75; middel baar onderwijs f 3.369.59; hooger onderwijs 486.80; nijverheidsonderwijs 1033.95 en onderwijs, kunsten en wettenschappen 1.010.48. Alleen het openbaar uitgebreid lager onderwijs laat ons een batig saldo zien van 900.hetgeen zit in het feit van de opheffing van de U.L.O. School op 1 September 1933. Uit bovenstaande blijkt duidelijk, dat het onderwijs in deze gemeen te een beduidend financieel offer van de gemeente vergt en het Burg. en Weth. dan ook niet kwalijk is te duiden, dat zij reeds verschillende malen bij de schoolbesturen aandrongen op de meest mogelijke zuinig heid. Bovendien derft de gemeente op dit hoofdstuk nag een aanzienlijk minder be drag aan schoolgeld. Hoofdstuk IX, para graaf 1,ondersteuning aan behoef tigen, geeft een nadeelig saldo van 38.544.25, hoofdzakelijk veroorzaakt door verpleging van armlastige krankzinnigen ad 17.141.21, waarvan ongeveer 6.800.terugontvangen wordt, en subsidie aan het burgerlijk arm bestuur, waarvoor 28.000.benoodigd was. Paragraaf 2 van dit hoofdstuk geeft aan uitgaven een bedrag van 104.579.93 en aan ontvangsten 48.798.76, alzoo een nadeelig saldo van 55.781.17. Het groote nadeelige saldo op dit hoofdstuk is een gevolg van de alom in sterke mate heer- schende werkloosheid. Een kleine 100.000 is ten behoeve van de werkloozen aan on dersteuning en werkverschaffing uitgege ven, terwijl aan rijksbijdrage hiervan is terugontvangen een bedrag van ongeveer de helft of 49.021.32. Handel en nijver heid, Hoofdstuk XI van de rekening, sluit met een nadeelig saldo van 19.207.10, hoofdzakelijk het gevolg van de bijdrage van gemeentewege aan de werkloozenkas- sen ad 17.365.36. Het hoofdstuk belastin gen geeft ongeveer een bedrag van 16.000 minider onbrengst aan dan geraamd en bijna uitsluitend veroorzaakt, door de min dere opbrengst van de gemeentefondsbe lasting (betreft opcenten hierop). Genoemd hoofdstuk geeft een batig saldo aan van 174.703.61. Hoofdstuk XIII, par. 3 geeft een batig saldo aan van 17.339.99, hoofd zakelijk veroorzaaktdoor de gemaakte winst van het gasbedrijf ad 17.299.77. De eindcijfers der rekening 1933 gewonen dienst zijn 512.315.59 aan ontvangsten en 501.173.28 aan uitgaven alzoo een batig saldo van 11.142.31. De kapitaaldienst dezer rekening, waar van wij geen nadere uiteenzetting zullen geven sluit met e enbedrag van 71.651.13 aan ontvangsten en 42.611.17 aan uitgaven, alzoo een batig saldo van 29.039.96. De gemeente Lisse die in het afgeloopen jaar 1933 nog geen nadeelig saldo boekte, doch nog een voordeelig saldo van ruim 11.000.kan op een uitstekend beheerd 1933 terugzien. Raadsvacature. De ontstane vacature in den Raad dezer gemeente door het over lijden van den heer Langeveld, zal vermoe delijk worden bezet door den heer H. van der Vlugt, eerstvolgende op de R. K. lijst. Rijwieldiefstal. Bij de politie alhier is wederom aangifte gedaan van de ontvreem ding van een tweetal rywielen. Ontvreemding automaat. Door den banketbakker Fr. is bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van een aan zijn woning bevestigde automaat met in houd en een bedrag van ongeveer 8. TER AAR. Geboren: Johanna, dochter van C. v. Leeuwen—den Brave Jacoba, dochter van C. van KesselPieterse Johannes Leonardus, zoon van J. van Zwanenburg Nieuwveen. Overleden: J. Slof, 71 jaar, weduw naar van C. Mol. Gevestigd: P. Treur, van Leimuiden N. Rijnsburger van Woubrugge B. H. Kroon van Delft. Vertrokken: M. Kleyn naar Alphen J. A. van Dam naar Zwammerdam W. Griemink naar Alphen. ROELOFARENDSVEEN. Filmavond. In hotel de Vier Heems kinderen zal as. Zondag een filmavond worden gegeven, met een zeer sportief pro gramma. Er zullen n.L voetbalwedstrijden worden vertoond uit de Engelsche Profs wereld, bovendien een der grootste sport evenementen van het Britsche continent n.l. de „Cup-finale". Hiernaast biedt het programma nog films die het publiek onbedaarlijk zullen doen lachen, met als hoofdnummer Watt en 1/2 Watt op Manoeuvre. De D.O.S.-leden hebben op dezen avond op alle rangen 10 cent reductie. WASSENAAR. Dieven opgespoord. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd op den Rijks straatweg, nabij den De ijl, ten nadeele van den winkelier R. een sigaretten-automaat ontvreemd, welke was bevestigd tegen den gevel van zyn winkel. Het is de politie mogen gelukken de daders op te sporen, zijnde een drietal personen uit Utrecht, ge naamd A. V., H. v. d. P., en P. v. d. L. Zij waren des nachts mett een auto door Was senaar gekomen, welke rijpartij ook niet geheel in orde moet zijn, daar zy by de Utrechtsche politie in bewëring zyn gesteld. Een groot deel van de gestolen roodartike len is in beslag genomen, terwijl de daders een volledige bekentenis hebben afgelegd. De politie zoekt nu nog naar de automaat, welke ergens in Wassenaar vermoedelijk in een sloot is geworpen. Het is een roode tweevaks automaat. Bij vinding verzoekt de politie bericht. Geboren: Geertruida Cornelia Helena, d. v. A. L. Visser en L. Strooker. Petro- nella Jacoba, d. v. J. A. Snelderwaard en M. A. Wensveen. Maria d. v. M. Bos en M. Buitelaar. Overleden: Sophia Catharina Spoor, 68 j. Albertus Cornelia van der Kroft, 78 j., wedr. van A. van der Salm. Wil helm Emil Kruytbosch, 56 j., echtgen. van J. Jè Heijnis. Gerrit van den Barselaar, 70 j., echtgen. van J. H. Hardonk. Ondertrouwd: G. E. van der Horst en P. M. Melse. Gevestigd: R. van Leijenhorst, R.K., timmerman uit Schyndel, Oostdorperweg 136. Phh. J. H. Buskop, N.H., part. chauffeur, uit Rotterdam, Rijksstraatweg 596. G. E. v. d. Horst, werktt. Ingenieur, uit Den Haag, Crocusstraat 2. E. F. Schalk, G.K., d.b. uit Alkemade, Lang straat 117. H. Geistdörfer, uit Den Haag, Binnenweg 9. M. Prior, R.K., Dtsche d.b. uit Den Haag, van Bommellaan 13. J. B. M. Kappert en H. M. van Aalst, R.K., reli- gieuses uit Boxmeer, Ridderlaan 1. J. W. J. Nering Bögel en gez., N.H., uit Dresden, Storm van 's-Gravesandeweg 3. L. Spiel- vogel, R.K., Vreemd d.b. uit Den Haag, Oud Wassen.weg 5. G. L. de Groot en vr., G.K., uit Den Haag, v. Zv. Nstr. 153. B. M. Mahlmann, R.K., Dtsche d.b. uit Dins- laken, Gr. Haesebr. weg 9. F. G. T. Brans, geh. met Bijvoet, R. K., uit Heemstede, Langstraat t23. Wed. L. Hartog geb. E. H. van der Luur, N.H., uit Voorburg, Ber- heistraat 40. S. Bednar, N.H., Oostenr. verpleegster uit Den Haag, Berheistraatt 40 M. Rooseboom en gez., uit Den Haag, Konijnenlaan 40. Th. Huttler, R.K., Oos tenr. d.b., uit Den Haag, Konijnenlaan 40. A. Wiesweg, R.K., Dtsche d.b., uit Den Haag. Park Oud Wassen. 1. M. H. W. Vleugels, R.K., d.b. uit Heerlen, Wilhelmi- nalaan 2. C. H. H. v. d. Kooy, R.K., uit Den Haag, Ridderlaan 1. E. G. Bohm, Prot. Engelsche kindermeisje uit Londen. Kerkeboschlaan 4. E. A. Straub, Ev. L. Dtsche d.b. uit Geislingen, van Calcarlaan 24. A. Schmereim, R.K., Dtsche d.b. uit Bochum, Rijksstraatweg 280. E. V. H. Patz, Ev. L. Dtsche d.b. uitt Geisenkirchen, L. Kerkdam 50. M. Opitz, Ev. L. Dtsche d.b. uit Wattenscheid, Buurtweg 109. E. 'Landwehrmann, Ev. L. Dtsche keukenm. uit Oberhausen, v. Calcarlaan 25. G. Kir- stein, Ev. L. Dttsch d.b. uit Bottrop, Gr. Hoefijzerlaan 34. A. Inzinger, R.K., Oos tenr. d.b., uit Sierning, Weteringlaan 3. H. Holnsteiner, R.K., Oostenr. d.b. uit Let ten, Wittenb. weg 84. L. Haindl, R.K., Oostenr. d.b. uitt Annabichl, Koekoekslaan 2. E. Brauer, Dtsche d.b. uit Gladbach, Gr. Hoefyzerlaan 44. Vertrokken: M. J. van der Ploeg en gez. naar Den Haag, Kranenburgweg 107. G. Kster naar Den Haag, Waalsdorper- weg 99. J. M. Heijselaar geb. van Scher- p enz eel. naar Haarlem, Rosen hagenstraat 43. K. Kellner naar Den Haag, Jul. van Stolberglaan 77. H. C. Vioen geb. Heems kerk, naar Leiden, Roodborststraat 42. E. M. Kander naar Den Haag, Konings straat 44. A. D. Timmerman en vr., naar Princenhage, Liesboschlaan 92. F. Lew- ner, naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 10. A. M. Kielga naar Den Doldcr, Baamscheweg 4. S. J. E. Roodenburg naar Den Haag, Atjehstraat 12. J. WmmI en gez. naar Amsterdam, Valeriusstraat 115 boven. A. Sandberg naar Leiden, Heeren- straat 78. E. Razoux Kühr cn vr. naar Doorn, Leersumschestraat 3. P. A. M. Koning naar Den Haag, Binckhorststraat 116. K. Leguit naar Den Haag, Graaf Florisstraat 45. E. P. Hopck naar Den Haag, Dintelstraat 7. C. van de Munt en gez. naar Voorburg, van Heurnstraat 103. K. W. Swart naar Leiden, Hartc- ateeg 2a. A. J. A. Lasanse naar Voor burg. Laan van N. O. Einde 70. J. C. Le- lyveld, naar Den Haag, Frankenslag 148. I. C. L. Mittendorf naar Den Haag. Waalsdorperlaan 289. R. P. van Kerck- wijk naar Delft, Oude Delft 31. M. E. Dekker en kind, naar Eindhoven, Kieviet laan 1. Wed. J. M. Drop geb. Ottevangcr, naar Den Haag. Wassen, weg 204. J. J. Flik weet naar Zierikzee, Zevenhuisstraat C 284. A. Arndt naar Den Haag, Kon. Emmakade 191. Wed. W. Franken en zn., naar Schiedam, L.'Nieuwstr. 105. M. J. Goedhart naar Baarn. Mesdagplein 37. H. Zwart naar Den Haag. van Heuttzstraat 137. M. Kroon naar Rijswijk Z.H., Rc- gentesselaan 42. UIT DE RIJNSTREEK DE NIEUWE LOKAALSPOORWEG NAAR BOSKOOP. Het gaat lang niet slecht met den spoor weg Gouda-Alphen. Van 7 tot en met 14 October werden te Boskoop 965, te Wad- dinxveen 769 kaartjes uitgegeven. Te Gouda werden voor en transiet de nieuwe lyn afgegeven 575 biljetten, te Al phen 661. Dat maakt dus in totaal rond 3000 kaartjes, waarbij dan nog gerekend moeten worden de uitgegeven biljetten door ander estations naar en transiet de nieuwe lyn. Over het reizigersvervoer valt dus niet te klagen, al wil dat nog niet zeggen, dat daarmede de kosten goedge maakt zullen worden. Het vervoer der wagenladingen vond tot dusver plaats via Gouda. Dat wordt nu veranderd en zal over Alphen geleid wor den, waarvoor een goederentrein is inge legd, die te 16.06 van Waddinxveen en te 18.10 van Boskoop vertrekt. De wagens gaan dan door met den avondgoederentrein van Alphen, waardoor een vlugger trans port in de hand gewerkt wordt. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kloosterjubilea in het St. Josephgesticht. Vandaag herdenken in het St. Josephge sticht de eerw. Zuster Maria Matthea en de eerw. Zuster Maria Bonifatia, van de Con gregatie van den H. Joseph te Amersfoort, haar 25-jarig klooster jubileum. Hedenmorgen werd door den hoogeerw. Deken in de kapel van het Gesticht een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij het Zusterkoor, onder leiding van den heer J. Verkley, op verdienstelijke wijze de 2- stemmige Missa van Ravenella ten gehoore bracht. Te 10 uur werd door de bewoners van het gesticht receptie gehouden. Hedenmiddag te 4 uur werd de dag met een plechtig Lof in de kapel besloten. Zuster Matthea is reeds gedurende 19 jaar verbonden als hoofd aan de R. K. Naai school. Aan haar bekwame leiding en voor lichting hebben ongetwijfeld leerlingen en oud-leerlingen veel te danken. De dag van dit jubileum zal ook voor hen in dankbare herinnering voorbyga&n. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert 22 October des namid dags 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. inzake inwis seling van obligatiën van Ned. Indische geldleeningen wegens conversie. 2. Voorstel van B. en W. inzake het te- jug brengen van de betaalbare huurwaar de der koffiehuizen enz. voor de Perso- neele Belasting tot 2/3. 3. Voorstel van B. en W. om opnieuw vast te stellen de op verzoek van Ged. Sta ten gewijzigde verordening op het agent schap der arbeidsbemiddeling. 4. Voorstel van B. en W. inzake benoe ming van de Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. 5. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding van een legaat aan de gemeente vermaakt door wylen den heer C. W. C. Th. Visser, oud-burgemeester der gemeente. 6. Voorstel van B. en W. inzake de aan vaarding van de schenking van mej. M. A. van Walsem van een beker b(j een ambts jubileum aangeboden aan oud-burgemees ter C. W. Th. Visser. 7. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring der panden Bruggestraat 23 en Van Mandersloostraat 1. Datum van ingang huur met N.V. Van Heuzen's Lingeriehuis moet worden veran derd van 15 en 22 October 1934. 8. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de woonhuizen Lindenhovestrcat No. 1 en 3. 9. Voorstel van B. cn W. inzake verhu ring van het gebouw der voormalige open bare lagere school te Aarlanderveen aan den heer J. Blom. 10. Voorstel van B. en W. tot verhuring van gemeentewoningen te Aarlanderveen aan A. Berger en G. Heimei, aldaar. 11. Voorstel van B. en W. inzake her ziening van de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. 12. Voorstel van B. en W. inzake een adres van P. H. van Keeken en A. van Dam, betreffende het toelaten van een als winkel gebezigd woonhuis in de Zaalberg- straat. 13. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan de Van Velzenstraat aan den heer S. D. van Hemsbergen. 14. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een 4 1/4 pet. geldlcening, groot 184000, ter conversie van een 4 1/2 pet. geldleening, 15. Voorstel van B. en W. tot: a. het aangaan van een 4 pet. geldlce ning ad 163.000, ter conversie eener lee ning van 4 3/3 pet.; b. verstrekking van tjjdelyk kasgeld aan de gemeente Krimpen ?in den IJsscl. 16. Voorstel van B. en W 4at het aan gaan van een 4 pet. geldleen*, ad 23200. ter conversie van verschillende leemngen vsn 4 1/2 en 4 3/4 pet. 17. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van de kasgeld leening ad 125000 aan de gemeente Rotterdam tot 27 December 1934. 18. Vaststelling ontwerp-besluit tot wij ziging der gemeente-begrooting, dienst 1934. 19. Benoeming van een lid van dc le commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van den heer C. den Uil. Aanbevolen worden: 1. M. Broekman. Wil lemstraat 46. 2. H. Burggraaf, Juluna- straat 55. 20. Benoeming van: a. leden der com missie van bijstand; bij. de leden der com missie voor de strafverordeningen; c. dc leden der commissie voor het nazien der rekeningen. BODEGRAVEN. Volksbond. Ledenvergadering vsn den R.-K. Volksbond op Woensdag 17 dezer in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opende de vergadering met den chr. groet en heet de aanwezigen har telijk welkom, in 't bijzonder de geest. adv. kapelaan van Teylingen, en de spreker, de heer H. B. Haver, welke een inleiding zou houden over „Herwonnen Levenskracht". De notulen, welke verzorgd waren door den 2cn secretaris, den heer W. Roos, wer den door den heer C. J. v. Dyk, secretaris der plaatselijke afdeeling, onderveranderd onder dank vastgesteld. Hierna wordt het woord verleend san den heer Haver. Spreker noemt „Herwon nen Levenskracht" de mooiste en meest doeltreffende organisatie van onze R -K. Arbeidersbeweging. De voorwaarden, wel ke Herwonnen Levenskracht stelt, om hulp en steun te krijgen, zyn: lidmaatschap van den R.-K. Volksbond en tevens lid van den Vakbond, enkele uitzonderingen daar ge laten, o.a. leden van St. Donatua. Doel la: die tuberculeusen uit te zenden naar het eigen huis „Berg en Bosch" te Bilthoven, te zenden, welke nog een behoorlijke kans op beterschap maken te weten patiënten In het eerste en patiënten in het tweede stadium. In het jaar 1914 stierven alleen in Nederland met toen een totaal van 7 mil- lioen inwoners, 14000 menschen aan de tu berculose. Uit bewijs van echt christelijke naastenliefde is men toen tegen deze ziekte gaan stryden, met zooveel succes, dat in 1933 slechts 6000 aan deze ziekte stierven. De bekende strijdmiddelen hiertegen ztyn o.a. de melk steeds koken, door den neus ademen, behoorlijke kleeding, voeding, lig ging, zorgen voor voldoende zonlicht. De kosten in Bilthoven bedragen voor volwas sen personen 3.50 per dag, voor kinde ren ƒ2 25. Dc middelen om Herwonnen Levens kracht te helpen zijn: de speldjesdagen, de kalenderverkoop, de loterijen, vrije atui- veraactie. De crisis, de werkloosheid onder de R.-K. arbeiders beteekent: minder le den. doch helaas meer tuberculeusen, wel ke aanvragen om te mogen verpleegd wor den in Bilthoven. Tot op heden staan op de wachtlijst nog 150 namen. Op 10 Octo ber werden twee patiënten opgenomen, die in Augustus 1933 hunne aanvrage gestuurd hadden. De oorzaak ia: geen geld. Daar om drukt spr. de aanwezigen op 't hart, vooral toch propagandist te zijn voor on ze eigen leden, welke in Bolthoven ver pleegd worden. Tot alot schetst spr. een ge val, dat hij heeft medegemaakt van een man, welke helaas niet meer in „Berg en Bosch" kon verpleegd worden, doch tot zijn naaste familie het verzoek richtte, na zijn dood het weduwenpenningake op te zenden nanr Bilthoven. 'n Pracht voorbeeld. Spreker hoopt en vertrouwt, dat de leden krachtig zullen medewerken om hun medeleden in de ge legenheid te stellen, uitgezonden te kun nen worden naar ons mooie tehuis voor tuberculose lijders in Bilthoven. De voorzitter brengt den heer Haver hartelijk dank voor het gesprokene. Na de koffie worden enkele ingekomen stukken voorgelezen. Door de plaatselijke afdeeling werd het volgende schrijven verzonden aan den Raad van Ministers te 'a-Gravenhage: De R.-K. Volkabond te Bodegraven ln vergadering bijeen op Woensdag 17 Octo ber 1934, kennis genomen hebbende van dc adressen inzake de economische crisis, reap, de ondersteuning der werkloozen, door het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond in Nederland op 28 September j.l. verzonden aan Uwen Raad, betuigt in stemming met den inhoud dier adressen en verzoekt Uwe Excellenties beleefd er volle aandacht aan te schenken en de gevraagd- de maatregelen te nemen. Met verschul digde gevoelens namens het bestuur, (w.g.) S. Steenbergen, voorzitter; C. J. van Dijk, secretaris. De voorzitter deelt mede, dat de feest avond op 11 November zal plaats hebben. Op Zondag 18 November zal tegen entrée gespeeld worden. Door de tooneelvereeni- ging ..Eendracht" zal opgevoerd worden: „De Pastoor van Neuvillette". Medewer king wordt verleend door de muzickclub „Musik muss sein". Het winterprogramma ia als volgt vast gesteld: December: De Geest. Adv. zal een spreekbeurt vervullen met als onderwerp: De taak van de standsorganisatie in ver band met het gezinsleven. Januari Jaarvergadering. Februari: Feestavonden. Bovendien zal op een ledenvergadering, de heer Zom- mers een inleiding houden over „Bedrijfs organisatie". Maart: Dc heer Steinmetz zal spreken Dg taak van de standaorganisatic ten opzichte van het staatkundig leven. April: De taak van de standaorganisa- tie op sociaal en economisch terrein, door den heer Kuiper, lid van 't hoofdbestuur. Bij dc rondvraag vraagt dc geest. adv. of dc vereeniging het noodzakelijk acht, dat de tooneelcommiaaie wederom actief gaat werken in dit seizoen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Spr. pleit vervol gens voor de Volkskrant. Besloten wordt voor de werkloozen een abonnement te ne men voor de leestafel.... De heer Groep vraagt het bestuur zich in verbinding te stellen met het kerkbestuur, om wat be treft de uitgang van de tooneelzaal van het Parochiehuis, zulks ten voorbeeld met het geen geschied is in Hilversum. Spr. noemt het allergevaarlijkst slechts één uitgang voor zoo'n groote zaal Hert bestuur zegt toe. zich hierover met het kerkbestuur in verbinding te stellen. Medegedeeld werd nog. dat 5 November het wcrkloozenthuis officieel zal worden geopend. Hierna al ui ting. AARLANDERVEEN. R. K. Volksbond. Dinsdagavond hield de R. K. Volksbond alhier zyn maande- lijksche ledenvergadering bij W. v. d. Berg De voorzitter, de heer M. Heiman, open de de vergadering met den Chr. groet en een welkomst woord tot de aanwezigen. Het bondslied werd gezongen, waarna de secretaris, de heer H. v. d. Loo, de notulen las der vorige vergadering. Deze werden zonder aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken werden behandeld, waaronder een schrijven van het R. K. Werkliedenverbond over de werkloozen. waarvan een exemplaar aan den Minister ia verzonden. Ook de afdeeling gaat met den inhoud accoord. Het te handhaven reglement bij de Jaar lijks te houden gratis tombola werd den leden nader bekend gemaakt. Aan B. en W. dezer gemeente waa een achrijven gericht over het stempelen der werkloozen, n.l. oen ook hier zitting te hou den. Door B. en W. was afwijzend beschikt. Voor de Volkskrant werd een commissie benoemd, welke zich belast bij de leden op huisbezoek te gaan. Voorts werden bekend gemaakt de data voor de uitvoeringen, welke zijn 13 en 15 November, hiervan de eerste avond voor leden en donateurs cn de tweede avond voor het publiek. Over de gehouden Studiedagen te Bergen bracht de heer *Joh. Poelwijk een kourig verzorgd verslag uit. De voorzitter bedankt hem voor het uitbrengen van dit verslag. Hierna rondvraag, waarvan enkele leden gebruik maken, waarna sluiting door den voorzitter op de gebruikelijke wijze. „Hulp in Nood" bracht 80 cent op. KOUDEKERK. Goed afgeloopen. Gistermiddag kwam het 5-jarig zoontje van den fabrieksarbei der van Hees in de Hoogcwaard alhier, bij het overateken van den weg. onder een groote bestelauto terecht. Het geval liep echter goed af, want toen de auto stopte, bleek tot iedera verwondering, dat het jongetje geen beduidend letsel had beko men, terwijl het zelf van onder de auto kwam kruipen. NIEUWKOOP. De film „De Jantjes". In de zaal van J. P. Biersma aan den Stationsweg alhier, draaide Dinsdagavond de vermaarde Hol- landsche film „De Jantjes". De zaal was overvol en de toeloop was zoo groot, dat verschillende personen geen toegang meer konden krijgen. Jammer was het, dat vlak bij het begin de geluidsinstallatie defect geraakte, die later door het plaatsen van een nieuwe veraterker en een andere luid- spieker werd vervangen. Voor de ruime zaal was toen het geluid was zwak zoo dat het gesprokene achterin niet goed hoor baar was, waardoor deze mooie film niet geheel tot zijn recht kwam. STOOMVAARTBERICHTEN 8TOOMV. MAATSCII. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, vertr. 17 Oct. van Amst. naar Batavia. TABIAN vertr. 16 Oct. van Liverpool vla Suezkanaal naar Java (ln ballast). KON. NED. 8TOOMB MAATSCHAPPIJ AJAX arr. 17 Oct. van Odcnso te Go thenburg. ARIADNE arr. 17 Oct. van Amsterdam te Kopenhagen. BARNEVELD (uitr.) arr. 14 October te Cristobal. BERENICE. Malaga naar Huelva, pass. 17 Oct. Gibraltar. BOSKOOP, vertr. 17 Oct. van Amster dam naar Chili. CALYPSO vertr. 17 Oct. van Algier n. Oran. MARS arr. 17 Oct. van Venetië te Am sterdam. MEROPE vertr. 17 Oct van Amsterdam naar Guatamala. ORPHEUS vertr. 17 Oct. van Amster dam naar Kopenhagen. STELLA, Algiers naar Amsterdam, pass. 17 Oct. voorm. II 25 Lydd. TRAJANUS arr. 17 Oct van Llcate tl Palermo. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 15 October van Bata via naar Manilla. STAGEN arr. 15 Oct. van Singapore te Colombo. VAN REES vertr. 15 Oct van Batavia naar Noumea. HOLLAND-AMF.RIKA-LIJN. LOCHKATRINE, Rotterdam naar Van couver vertr. 16 Oct. van Cristobal. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. KOTA GEDE, (uitr.) pass. 10 October te GMbi altar. KOTA AGOENG (thuiar.) pass. 17 Oct. Sa gros. SIBAJAK (ultr.) pass. 17 Oct. Suez. TAPANOELI (uit.) pass. 18 Oct. Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI (thuiar.) wordt 19 Oct. te Rot terdam verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, Liverpp.-Batavia pass. 16 Oct. Perim. HECTOR, Japan-Rotterdam pass. 16 Oct. Perim. ULYSSES, Liverp.-Java arr. 16 Oct. te Colombo. VEREEN NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. Holland-Afrika I.IJn i. KLIPFONTEIN vertr. 17 Oct. van Rot terdam naar Bremen. (HollandOost-Azië Lijn). GAASTERKERK (thuiar.) pass. 17 Oct. Gibraltar. GROOTEKERK (thuiar.) pass. 17 Oct. Gibraltar. (HollandAustralië Lijn). AAGTEKERK arr. 16 Oct. van Antw. te Londen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11