DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 BILJARTEN T GROENE WOUD I—EXCELSIOR I 1—2 De tweede ontmoeting tusschen boven genoemde vereenigingen had te Haarlem plaats. Excelsior (Lixae) wist wederom te ze gevieren en behaalde'hiermede haar 5de overwinning in de eerste klasse Federatie ve Haarl. Bilj. Bond. De volledige uitslag luidt: pnt. brt. hj». gem. J. Waasdorp (Exc.) 182 52 31 3.50 F. Zwarter (Gr.W.) 200 52 17 3.84 B. Duivenvoorden 150 22 42 6.81 C. v. d. Wouden 88 21 19 4.28 J. Duivenvoorden 125 32 12 3.90 J. Huyerman 61 31 10 2. Excelsior I 457 car. en 's Groene Woud I 849 car. Hoogste serie 42 car. B. Duivenvoorden. PAARDENSPORT ENFIELD WINT DE CES ARE WITCH. Te Newmarket is gisteren we Cesare- witch geloopen, de beroemde handicaprace over een afstand van 3600 meter, welke is gewonnen door Enfield, de tweede favou- riet, eigenaar Marshall Fields, met een halve lengte voorsprong op Shinig Cloud van Sir Abe Bailey. Derde werd „gpnny a Linor" van Joels. De noteering was resp. 71, 201 en 331. Het verschil tusschen de tweede en derde aankomende was eveneens een halve lengte. Zeven-en- twintig paarden liepen mee. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur. Voorzitter mr. J. W. Peek, burgemeester: Tegenwoordig 12 leden. 1 vacature. Mede aanwezig W. A. van Harteveld, secretaris. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Bij loting wordt beslist, dat bij nummer 1 van de presentielijst, den heer P. de Jong Cz. de hoofdelijke stemming tel kens een aanvang zal nemen. De notulen van de vorige vergadering worden na le zing onveranderd goedgekeurd. Waardecrende woorden. Alvorens tot afhandeling van de agenda over te gaan wijdt de voorz. eenige woor den van herinnering en erkentelijkheid aan den persoon van den heer C. Bontje, die zich wegens gezondheidsredenen genood- taakt heeft gezien zijn ontslag als lid vap den Raad in te dienen. Met 'den heer Bontje, aldus spr. vertrekt een van de meest op den voorgrond tredende en een der meest verdienstelijke leden van den Raad. Hij was een- man van groot gezag, die een groot vertrouwen genoot. Bij al zijn werken zocht hij geen persoonlijke voldoening, doch had hij slechts het alge meen belang als richtsnoer. Vele waren de functies, welke hij in het openbare leven bekleedde en met schrik vernamen we dan ook destijds zijn zorgwekkende toe stand. Tot onze vreugde trad spoedig weer beterschap in, doch zijn gezondheidstoe stand is toch van dien aard, dat al moge hij wel weer in staat zijn het eigen bedrijf te beheeren, hij zich toch niet meer in staat gevoelt zich nog langer op het pu blieke erf te bewegen. Namens den gehec- ]en raad zal hem een woord van erkente lijkheid voor het zeer vele, dat door hem in het algemeen belang is verricht, worden overgebracht. Spr. besloot met den wensch, dat hem nog een gelukkigen levensavond zal mogen zijn beschoren, waarbij hij met voldoening op zijn publieke werkzaamhe den zal kunnen terugzien. Aan de orde de agenda. lo. Onderzoek geloofsbrief van het be noemd lid vari den Raad J. A. van den Broek. De stukken worden in handen ge steld van een Commissie, bestaande uit de heeren J. N. Los, J. Verwey en G. H. Rrt- teveel, welke commissie bij monde van den heer Los rapporteert, dat alle stukken volkomen in orde zyn bevonden, waarna tot toelating wordt besloten. 2o. Ingekomen stukken. Wegens vertrek uit de gemeente wordt aan den weleerw. heer C. P. Meereboer eervol ontslag ver leend als voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim, met dankbetui ging. In de vacature wordt voorzien door de benoeming van den weleerw. heer kap. Drost. Op een verzoek van den heer J. J. de Jong. hopfd der R. K. school te Oudewe tering om vermindering zijner huishuur, wordt overeenkomstig voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Aan H. P. van der Poel te Rijpwetering wordt een bijdrage van 50.verleend in de kosten van verpleging van een zwak zinnig kind. Afwijzend wordt beschikt op een ver zoek van de Wed. Weenink te Rijpwete ring om verhooging van de vergoeding voor de bediening van de brug aldaar. De normen voor de steunverleening. Hierna komt in behandeling een adres van de R. K. Landarbeidersbond „St Deus Dedit" te Haarlem ohi de loonnormen van het collectief arbeidscontract aan te hou den voor de berekening van de steunbe dragen. B. en W. stellen voor om het ver zoek af te wijzen op grond van het feit, dat de algemecne loonstandaard niet in overeenstemming is met het voor de losse arbeiders bestaande contractloon en er bo vendien voor de vaste arbeiders in het ge heel geen contract geldt. De heer Rietbroek zegt, dat er naar zijn meening een principieel verschil omtrent de waarde van het collectief contract be staat tusschen B. en W. en de Landarbei dersbond. Spr. geeft toe. dat er voor de vaste arbeiders geen collectief contract be staat, zulks echter uitfluitend ter vermij ding van practische moeilijkheden voor de In zorgelijken toestand verkeerende klei ne tuinders. Spr. weet echter verschillen de gevallen, waar vaste arbeiders een loon verdienen, dat aanmerkelijk ligt boven het door B. en W. aangenomen bedrag van ƒ16.p. -week. Bovendien acht hij geen enkele reden aanwezig om. al mogen er arbeiders zijn, die voor een minder bedrag hebben gewerkt, het geheelc contract waardeloos te verklaren. Spr. bepleit ver hooging van den loonnorm, omdat daar door speciaal de groote gezinnen het meest worden geholpen. De voorz. zegt, dat B. en W. na een al gemeen onderzoek is gebleken, dat de ge middelde loonnorm 16.per week be draagt. Het is toch een vaststaand feit, dat het contract ter plaatse over het algemeen niet wordt nageleefd. Het is B. en W. krachtens de Mimsterieeie voorschriften niet geoorloofd vpn den werkelijken plaat selijken loonstandaard af te wijken. De heer De Koning vraagt of het onder zoek van B. en W. zich ook heeft uitge strekt tot de thans nog in dienst zijnde vaste arbeiders, of dat alleen de loonen van de voor korteren of langeren tijd ge werkt hebbende arbeiders in het onderzoek zijn betrokken. Spr. is van meening, dat de vaste arbeiders meer verdienen dan 16.per week al geeft spr. toe, dat er in Roclofarendsveen niet veel meer te vin den zijn. De heeren Heemskerk en Hoo- genboom zijn eveneens van meening, dat een loonnorm van 16.aan den lagen kant moet worden geacht, terwijl de heer Verwey daarentegen den indruk heeft, dat de door B. en W. aangenomen norm zeer dicht bij de werkelijkheid zal liggen. De voorz. zegt, dat B. en W. er geen bezwaar tegen hebben nogmaals een diepgaand on derzoek in te stellen en stelt in verband daarmede voor het adres naar het College te renvoyeeren. De heer Hoogenboom dringt daarbij op spoed aan. Naar aanleiding van een Koninklijk Be sluit, houdende beslissing op een door S. Smit te Roelofarendsveen ingesteld beroep tegen het besluit van den Raad, waarbij de hem toegekende tegemoetkoming ex artikel 13 der Lager Onderwijswet was verminderd, merkt de heer Pennings op, dat het z.i. zeer gewenscht zou zijn er bij de betrokken autoriteiten op aan te drin gen bij het benoemen van Rijksambtena ren meer dan tot dusver rekening te hou den met de algemeen geldende kerkelijke richting van de gemeente. De voorz. zegt, dat er in principe zeer veel voor het standpunt van den heer Pen nings zou zijn te neggen, zulks zoowel in het belang van de betrokken ambtenaren als voor de gemeente, doch hij verwacht van een stap als door den spreker voorge steld, niet veel succes. Een verzoek van den gemeente-veld wachter J. J. Janssen om verhooging van de hem toegekende tegemoetkoming ex art. 13 der L. O.-wet wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De adressen van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren en den Alg. Ned. Po litiebond om het sedert 1 Juli 1934 toege paste verhoogde pensioensbydragenver- haal van 1 y, te willen compenseeren met jaarwedde-verhooging, wordt voor kennisgeving aangenomen, aangezien b|j de behandeling van de begrooting voor 1935 de salarissen toch onder de loupe zul len worden genomen. Op het verzoek van de Internationale Bloemententoonstelling „Flora" te Heem stede om een subsidie van 25.wordt met algemeene stemmen goedgunstig be schikt. Discussie over het inschrijven naar gemeentewerken. 3o. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1933. De rekening is door de Commissie on derzocht. Alle bescheiden zijn volkomen in orde bevonden, zoodat zij adviseert tot voorloopige vaststelling over te gaan. In- tusschen heeft de commissie toch enkele opmerkingen van algemeenen aard. Zoo dringt zij er in haar rapport op aan, dat alle groote onderhoudswerken onder de in de gemeente wopnachtige vaklui zullen worden aanbesteed en niet in eigen beheer zullen worden uitgevoerd, terwijl zij te vens gaarne zou zien, dat voor de vaklui een beurt-rooster werd vastgesteld. 'Naar aanleiding hiervan merkt de hoer Los op, dat reeds het vorige jaar is gewe zen op de bevoordeeling van sommige vak lieden tegenover de anderen, terwijl hij tevens de vraag stelt, waarom de kort ge leden aanbestede schoeiingwerken te Roe lofarendsveen niet aan de laagste inschrij vers zijn gegund. De voorz. antwoordt ten eerste, dat met de wenschen der commissie in de toekomst zooveel mogelijk rekening zal worden ge houden, terwijl hij naar aanleiding van het gesprokene door den heer Los zegt, dat B. en W. de schoeiingswerken niet hebben gegund, omdat het laagste inschrijvingsbe drag aanmerkelijk uitging boven de raming van den deskundige van de gemeente. Uitvoering in eigen beheer werd dus voor- deeliger geacht. Of de indruk van het ocl- lege in deze juist is. zal dus blijken, wan neer de werken tot stand zullen zijn ge komen. De heer Hoogenboom kan niet aanne men, dat in dezen tijd, waar alle' vaklie den snakken naar werk, alle inschrijvin gen te hoog zouden zijn. Is de begrooting van den deskundige niet te laag' De heer Verwey ziet in deze zaak twee elementen. Ten eerste de prys en ten twee de stelt h\j zich de vraag, waarom hebben B. en W. in deze geen overleg met den laagsten inschrijver geopend? De voorz. antwoordt, dat overleg in deze niet op zijn plaats was. Het is hier een ge heel ander geval, dan waarop sommige sprekers blijkbaar doelen, met de wegver- betering tusschen Roelofarendsveen en Nieuwe-Wetering. In dit laatste geval is er, nadat gebleken was, dat de inschrij vingen het toegestane crediet overschre den, een fundamenteele wijziging in het bestek aangebracht. In het onderhavige geval viel aan het bestek niets te verande ren, zoodat dientengevolge voor nader overleg geen enkele reden aanwezig was. De heer Los zou het op prijs stellen, in dien wethouder Strijk, die op dit gebied toch deskundig is zijn meening wilde zeg gen, doch de heer Strijk verklaart zich niet bereid in een openbare zitting op deze zaak in te gaan. De heer Hoogenboom dringt in verband met den naderenden winter op een spoedige uitvoering der werken aan. Hierna wordt de rekening voorloopig vastgesteld met een batig saldo op den gewonen dienst van 8609.01 en een na- deelig saldo op den kapitaaldienst van 21.04.34. De wethouders onthielden zich van stemming. 4o. Aanbieding begrooting 1935. Deze wordt in handen van de daartoe be noemde commissie gesteld, nadat de voor zitter een algemeen overzicht had gege ven. Spr. deelde mede, dat deze begroo ting een geheel ander aspect biedt dan c-ie van het vorig jaar en vestigt er de aan dacht op, dat hel door de herhaalde wets wijzigingen met betrekking tot de uitkee- ringen uit het gemeente-fonds en de fi nanciering van de werkloosheidsuitgaven wel zeer moeilijk is een constant finan cieel beheer te voeren. Zoo beteekenen de laatste nieuwe regelingen voor de gemeen te Alkemade een strop van meer dan 8000.—. De „burgerlijke stand". 5o. Vaststelling van een verordening re gelende de verdeeling van de werkzaam heden van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. De voorz. brengt in her innering, het besluit van den raad tot toe kenning van een vergoeding van 2.50 per huwelijk. Het is spr. echter gebleken, dat de oude regeling, waarbij aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand een vergoeding van 300.per jaar was toegekend, nog onveranderd van kracht blijft, zoodat hij voorstelt het raadsbesluit inzake de vergoeding voor ieder te sluiten huwelijk in te trekken. De heer Heemskerk weet niet of hij de zaak verkeerd ziet, doch z.i. geniet de voorzitter dus 300.salaris, terwijl de ambtenaren het werk doen. Tevens mist hij een regeling inzake de vergoeding voor waarneming van het amb't bij afwezigheid van den voorzitter. De heer Pennings begrijpt van deze re geling niets. De raad heeft toch besloten het bedrag ad 300.niet meer te vdtee- ren, zulks naar aanleiding van de circu laire van Ged. Staten. De voorz. wijst er op, dat niet zoozeer het werk, doch wel de verantwoordelijk heid in acht genomen moet worden. Bo vendien eischt het voltrekken der huwe lijken, hetgeen toch vrijwel steeds door hem wordt gedaan extra werk. Bovendien ligt het in zijn bedoeling de akten van ge boorten e.d. voor hem te doen verlijden, waardoor hij met de bevolking meer in contact komt. De akten worden dan opge maakt door een volontair ter secretarie, doch bij spr. ligt dan toch de verantwoor delijkheid. Ten aanzien van de circulaire van Ged. Staten merkt spr. nog op, dat deze slechts een informatorisch karakter droeg. De heer Los merkt op, dat toch niet in alle gemeenten de burgemeesters ambte naar van den Burgerlijken Stand zijn. Hierna wordt de verordening met alge meene stemmen vastgesteld. 6o. Overeenkomstig het voorstel van B. cn W. wordt besloten een wijziging te brengen in het raadsbesluit tot aankoop van een perceel grond van den Haarlem mermeerpolder en gelegen te Kaag. Het betreft den strook gTond, loopende vanaf den polderweg en dienende als toegangs weg tot het pontveer. 7o. Besloten wordt het Reglement voor de Burgerlijke Armbesturen tq wijzigen, in dien zin, dat voortaan driemaandelijk- sche opname van kas en boeken van den penningmeester van het Algemeen Burger lijk Armbestuur wordt voorgeschreven, terwijl deze opname van de overige Bur gerlijke Armbesturen facultatief wordt gesteld. Geen verruiming Zondags- verkoop. 8o. Voorstel inzake den verkoop op Zon dagen, Bij'de gehouden enquête onder de winkeliers inzake de wetswijziging, tot verruiming van den verkoop op de Zonda gen is gebleken, dat er onder de belang hebbenden voor deze materie slechts een geringe belangstelling bestaat. Het over- groote deel der winkeliers heeft zich niet uitgesproken, terwijl er voor de verschil lende categoriën in het geheel geen of slechts een zeer geringe meerderheid voer verruiming bestaat. In verband hiermede stellen B. en W. voor geen verklaring tot verruiming uit te spreken. De heer Clemens bepleit een verruiming van de verkoopgelegenheid op de Zondagen gedurende het sport-seizoen. De voorzitter vestigt er de aandacht op, dat ook de winkeliers te Kaag zich over het algemeen zeer onverschillig hebben betoond. Slechts enkelen hebben zich uit gesproken. In verband hiermede is van B. en W. geen voorstel te verwachten en pioet het initiatief van de belanghebbenden zelf uitgaan. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aanvaard. 9o. Voorstel tot aanvulling van de ver ordening op de heffing van leges ter se cretarie. Deze wijzigingen betreffen de kampeervergunningen en de vergunningen tot het bouwen van zomerhuisjes. De voor zitter wijst op de verhoogde uitgaven ten laste van het politie-toezicht wegens het aanstellen van een volontair van politie cn het gebruik van een motorboot. Deze kos ten zullen echter worden gedekt door de opbrengst van de nieuwe verordening. De heer Heemskerk is niet tegen deze wijziging, doch hij raadt toch aan niet bo ven de in naburige gemeenten geldende tarieven te gaan. De heer Clemens acht de vergoeding voor de zomerhuisjes te laag. De voorzitter acht de voorgestelde wij ziging alleszins redelijk, waarna de ver ordening met algemeene stemmen wordt voorgesteld. lOo. Verhuring van Tuinland. 'Op voor stel van B. en W. wordt besloten tot ver huring van het tuinland gelegen aan den Langenweg en tot dusver in huur bij Th. Spruit, aan P. Akerboom, een der twee hoogste inschrijvers. Door B. en W. is bij loting uitgemaakt wie aan den Raad zou worden voorgedragen. llo. Voorts wordt, eveneens met alge meene stemmen besloten tot verhuring van een tweetal perceelen tuinland gelegen in de Poel aan M. A. Otten. Besloten wordt op deze perceelen enkele schuiten grond aan te voeren. 12o. Besloten wordt aan de huurders van tuingrond P. van der Hoorn en M. Turk kwijtschelding van pacht te verleenen, zoo danig, dat door hen hetzelfde bedrag ver schuldigd is over 1934, als voor 1933 door de Pacht-Commissie is vastgesteld. 13o. Tot leden van het Algemeene Bur gerlijk Armbestuur worden in de vacature ontstaan door het bedanken van de heeren C. Bontje en G. Hölscher benoemd de hee ren C. van Egmond en N. P. Bakker. 14o. Tot lid van de Commissie voor Ge organiseerd overleg wordt benoemd de heer De Koning, nadat de heer Heemskerk er zijn bevreemding over had uitgespro ken, dat dezen heer,, ofschoon hij reeds plaatsvervangend lid was niet op de voor dracht van B. en W. voorkwam. Staande de vergadering dienden B. en W. een nieu we voordracht in. Tot plaatsvervangend lid dezer Commissie werd benoemd de heer J. Verweij. Tot voorzitter van Stembureau 4 werd benoemd de heer J. Verweij qn tot lid van dat bureau de heer J. A. van den Broek. Tot lid van het Algemeen Bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding De Drie Gemeenten werd benoemd de heer P. J. Heemskerk, terwijl resp. als eerste en tweede plaatsvervanger werden aangewe zen de heeren J. J. de Koning en J. P. Hoo genboom. Een aantal reclames hondenbelasting en schoolgeld werden afgehandeld conform het voorstel van B. en W. De werkverschaffing aan het Braassemermeer. Burgemeester en Wethouders stellen voor het in de vorige vergadering vastge stelde concept-contract inzake de verpach ting van het gedempte gedeelte van het Braassemermeer in dien zin te wijzigen, daar uit wordt gelicht de voorwaarde in zake het afstaan van een strook grond voor den bouw van een kleine villa. Bij nader onderzoek is gebleken, dat cr niet genoeg ruimte voor dezen bouw over blijft, terwijl het bovendien van belang is, dat allereerst ruimte voor een behoor lijken toegang tot de terreinen aanwezig is. Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Voorts deelt de voorzitter mede, dat hij besprekingen heeft gevoerd met den voor zitter van den Polder inzake de verbree ding van het pad op de kade langs het Braassemermeer. Spreker acht in deze ver breeding een zeer geschikt object voor werkverschaffing gelegen. Een eerste eisch zal natuurlijk zijn, dat de betrokken 'eige naren hun medewerking verleenen. De heer De Koning zegt, dat door hem reeds een 4 of 5 jaren geleden een derge lijk voorstel is ingediend, hetwelk echter destijds geen bijval vond. Hij begroet dit voorstel dan ook met vreugde. Destijds wa ren de toestanden in de bedrijven nog ge heel anders dan tegenwoordig en was een uitbreiding van de bedrijven slechts aan de kade te verwachten. Hoewel dit motief thans niet meer kan gelden acht hij het met het oog op de toekomst van de plaats van groot belang, dat aan deze voorstel len uitvoering wordt gegeven. Ook de heer Rotteveel betuigt zijn In stemming met dit voorstel. Spr. ziet hier in de toekomst een nieuwe toegangsweg tot Roelofarendsveen. De heer Van Dooren verklaart zich even eens vooratander, doch zou het op prijs stellen, indien tevens de noodige geplan tingen werden aangebracht. De voorzitter zegt, dat de werkzaamhe den zich voorloopig zullen moeten beper ken tot een verbreeding van het bestaande voetpad. De uitvoering kan echter op een zoodanige wijze geschieden, dat later ge makkelijk een rijweg kan worden aange legd. De heer Pennings heeft met belangstel ling van deze grootsche plannen kennis genomen. Spr. weet echter ook enkele uit stekende werkverschaffings-objecten en noemt den aanleg van electrisch licht en waterleiding in die deelen van de ge meente, die daarvan tot heden verstoken zijn gebleven. De voorzitter noodigt de heer Pennigs uit zyn voorstellen nader uit te werken en vervolgens bij den raad in te dienen. De heer Hoogenboom dringt er op aan, dat de demping van het Braassemermeer met kracht wordt doorgezet, opdat de wer ken tijdig gereed zijn. Vervolgens brengt de voorzitter een voorstel in bespreking inzake de beplan ting van de kade langs het Braassemer meer. Spr. zegt, dat de gemeente Boskoop een Regeerings-crediet heeft gekregen van 600.000.waardoor het mogelijk is op zeer voordeelige wijze in het bezit van de voor de beplanting benoodigde boomen te komen. Spr. stelt voor een aanvrage in te dienen om voor verstrekking van deze boomen ten behoeve van de beplanting van dc kade in aanmerking te komen. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De Zomerhuizen aan de Spijkerboor. De heer Verweij informeert nog naar de beplanting, welke moet worden aangelegd nabij de Zomerhuisjes aan het Spijkerboor. De voorzitter deelt mede, dat het aan leggen dezer beplanting een der voorwaar den voor de bouwvergunning is, zoodat hieromtrent geen ongerustheid behoeft te bestaan. Rondvraag. De heer Rotteveel klaagt over de straatverlichting: de heeren Hoogen boom en Heemskerk over den toestand der wegen. Al deze sprekers krijgen toezeg ging, dat aan hun wenschen zal worden tegemoet gekomen. De heer Los vreest, dat de afgraving in den Huigsloterpolder niet tijdig gereed zal zijn. De voorzitter antwoordt, dat bij ver grooting van het aantal werkloozen met kracht zal worden voortgewerkt. De heer Rietbroek bespreekt de loonen in de werkverschaffing en vraagt maat regelen, waardoor wordt voorkomen, dat sommige arbeiders onder hun steunbedrag moeten werken. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak de aandacht heeft van het College en dat reeds een brief aan het Departement is verzonden. De in de werkverschaffing te verdienen loonen zullen echter in ieder geval onder die, welke in het vrije bedrijf gelden moe ten blyven. Voorts bespreekt de heer Rietbroek de moeilijkheden, welke de inwoners onder vinden, die een stoep of een duiker in den door de Provincie overgenomen weg heb ben liggen. De Provincie eischt van deze menschen een recognitie, hetgeen *spr. in strijd acht met de voorwaarden voor over name van dezen weg. De gemeente heeft toch nimmer een vergoeding geëischtr De voorzitter antwoordt, dat juridisch aan deze zaak weinig te doen zal zijn, om dat de Provincie volkomen de bevoegdheid heeft deze rechten te heffen. Anders zou de zaak staan, indien de bezitters van deze duikers en stoepen in het bezit van een contract zoudén zyn, hetgeen echter wel niet het geval zal zijn. Hierna sluiting. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 271. Piet, die altijd veel voor hengelen gevoeld had, had nu alle tijd om zyn liefhebberij te beoefenen. Als het zon netje scheen, trok hij er al heel vroeg op uit, maar toch kwam hy nooit met een vischje naar huis. 272. Dat was zyn eigen schuld, want Piet dacht dat je kon hengelen en luieren tegelijk. Hij legde zijn hengel in het gras en ging zelf een eindje verder liggen slapen! Als de vischjes dan beten, was Piet natuurlijk nooit bij de hand.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10