ALEXANDERS LIJK TE SPALATO AANGEKOMEN MAANDAG 15 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Het onderzoek naar de daders. Moordcomplotten van geheime bonden DE AANKOMST VAN DE DUBROVNIK". De Joego-Slavische torpedoboot „Dubrov- nik" is gisteren te Spalato aangekomen, met het stoffelijk overschot aan boord van ko ning Alexander. De lijkkist werd op de kade opgebaard. De belangstelling van het publiek, om langs de baar te trekken, was zoo groot, dat niet allen konden worden toegelaten. De lijkkist werd vervolgens naar Zag reb overgebracht, waar het lijk gedurende den nacht bleef staan. DE SAMENZWEERDERS. Nieuwe ontdekkingen der Fransche politie. Het onderzoek van de politie over den aanslag te Marseille heeft belangrijke vor deringen gemaakt en men is er in ge slaagd, de namen van de beide te Annemas- se aangehouden personen vast te stellen. De een, die zich Novak noemde, is de in Zuid-SIavië bij verstek ter dood veroor deelde Znonomir Postischil, die in 1929 te Agram den directeur van de courant „No- vosti", Schlegel, heeft doodgeschoten. Degene, die zich Benesj noemt, heet in werkelijkheid Rajtitz. Postischil en Rajtitz hebben de vorige maand in het Hongaarsche plaatsje Nagy Kaniza vertoefd, waar zij van een onbe kend gebleven persoon, die ongeveer 40 jaar oud was, opdracht ontvingen, zich naar Zurich te begeven. Te Zurich ont moetten zij nog twee samenzweerders, n.l. Suck, den moordenaar van Marseille, en een zekeren Silni. Van Zurich begaven de vier samenzweer ders zich naar Lausanne, waar zich een vijfde persoon, een leider, bij hen voegde. Deze vijfde persoon moet dr. Paxilitsj zijn, die vroeger te Agram advocaat was. Deze had schriftelijke instructies van het hoofd der terroristische organisatie bij zich. Pavilitsj gaf den vier samenzweerders, die tot nu toe op Hongaarsche passen en onder Hongaarsche namen, hadden ge reisd, valsche Tsjecho-Slowakische passen. Per schip begaven de samenzweerders zich over het Meer van Genève en over Evian naar Frankrijk. Suck, alias Kalemen en Silni ontvingen opdracht, naar Marseille te gaan. Postischil en Rajtitz moesten zich voorloopig naar Parijs begeven, waar zij vermoedelijk, in dien de aanslag te Marseille mislukte, ver dere instructies zouden ontvangen in een brief, die poste-restante geadresseerd zou worden. Silni heeft twee dagen voor den aanslag te Aix-en-Provence vertoefd en wel in ge zelschap van een zekeren Kremer en van den persoon, die te Fontainebleau aan de Fransche gendarmeis is ontsnapt. In verband met hetgeen tot nu toe bekend is geworden, richten de Fransche bladen scherpe verwijten aan het adres Van Hon garije, dat beschuldigd wordt, de Zuid- Slavische emigranten op Hongaarsch grond gebied te dulden en hun gelegenheid te ge ven hun samenzweringen voor te bereiden. Het Hongaarsche gezantschap publi ceert in dit verband een verklaring, waarin ten scherpste geprotesteerd wordt egen de verdachtmakingen, waaraan Hongarije in verband met den aanslag te Marseille blootstaat. De dader lid van de I.M.R.O.? Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat men in Joego-Slavië thans gelooft te weten, wie de dader van den moordaanslag te Marseille is. Na publicatie van zijn por tret in de bladen zouden zich onafhanke lijk van elkaar twee Zuid-Serven, die op verschillende plaatsen woonden en gerui- men tijd in Sofia hebben gewoond, bij de autoriteiten te Belgrado hebben gemeld. Zij verklaarden, dat volgens de foto's de dader een zekere Wlada Georgief moest zijn, die den bijnaam droeg van Tsjroe Nozemski en lid was van de I.M.R.O., de beruchte Mace donische Revolutionaire Organisatie. Georgief, die te Kazenitza geboren is, stond bekend als terrorist. In 1924 heeft hij Hadi Dimof vermoord, in verband waarmee hij gevangen weid genomen. Later zag hij echter kans te ontvluchten. Hij trad toen toe tot de revolutionaire organisatie van Maahailiëf, in welke organisatie hij o.a. als chauffeur dienst deed. Later werd hij met speciale opdrachten naar het buitenland gezonden. Zoo zou hij ook met de Kroati sche emigranten Pertsjetz en Pawalitsj in contact zijn getreden. De Joegoslavische en Bulgaarsche autori teiten werken nauw samen om alle duiste re punten ten aanzien van Georgief op te helderen. Uit Sofia zou te Belgrado zelfs reeds een bericht zijn ontvangen, waardoor de Joego-Slavische vermoedens bevestigd worden. DOODSTRAF WACHT POSTITSJIL EN RAJTITSJ. Beiden Annecy overgebracht. De beide arrestanten Postitsjil (alias No- vak) en Ra..titsj (allias Benesj) die ver dacht worden van medeplichtigheid aan den moord op koning Alexander en minis ter Barthou, zijn Zaterdagavond te Anne- masse op transport gesteld naar het stadje Annecy in Savoye, waar zij in het Huis van Bewaring ingesloten zullen worden, meldt de „Tel.". Daar zullen zij allereerst wegens het bezigen van valsche passen worden ver oordeeld. Daarna zullen zij naar Marseille worden overgebracht, waar de gerechtelijke in structie wegens medeplichtigheid aan den moord tegen hen zal worden geopend. Het mag vrijwel zeker geacht worden, dat zij met den dood gestraft zullen worden. Zaterdag heeft de politie in de nabijheid van Annemasse op den straatweg naar Ge nève opnieuw een Joegoslaaf gearresteerd, die zich op verdachte wijze gedroeg. Wat den valsch en pas van den moorde naar Kalemen betreft, wordt uit Boeda pest gemeld, dat het oorspronkelijke num mer van den pas (het nummer werd later door Kalemen in 479.275 veranderd) cor respondeert met een paspoort, dat op 5 Oc tober 1932 onder nummer 185.744 door het Tsjechoslovaaksche gezantschap te Boe dapest is uitgereikt aan een zekere Johan na Majerti, een Tsjeahische gouvernante, die in de jaren 1932'33 te Boedapest een betrekking bekleedde in het gezin van een advocaat. Naar mejuffrouw Majerti aan de politie verklaarde, is zij haar pas op onverklaarbare wijze kwijt geraakt. Iemand, dien zij niet kende, had hem haar ontstolen. Welk verband er bestaat tussehen deze verdwijning en de gebleken pasver- valsching kon nog niet worden vastgesteld. De maker van de moordfilm plotseling gestorven. De film-operateur Dacombs, die den moordaanslag op koning Alexander heeft gefilmd, is plotseling aan een hersenbloe ding gestorven. verklaard de algemeene staking op te hef fen en haar leden aan te sporen heden te middernacht de arbeid te hervatten. Men hoopt dat in de Spaansche industrie van daag alles weer zijn gewonen gang zal gaan. Spaansch socialistenleider gearresteerd. Largo Caballero, de leider der Spaansche socialisten, is Zondag door de politie in zijn woning nabij een voorstadje van Madrid gearresteerd. Largo Caballero, die inder tijd minister van Arbeid is geweest, heeft zich sedert het begin van de algemeene sta king schuil gehouden. Dagenlang heeft de politie te Madrid naar hem gezocht; eerst gisteren vernam zij, dat hij in zijn woning was teruggekeerd. Deze werd daarop door de politie omsingeld, zoodat het hem niet meer mogelijk was te ontkomen. Gljon heroverd. Volgens mededeelingen, welke in verband met de onderbreking van het telefoon-ver keer met het buitenland langs een omweg Perpignan bereikten, zijn Spaansche regee- ringstroepen er gisteren in geslaagd de As- turische kuststad Gijon aan de rebellen te ontrukken. Verscheiden oorlogsschepen, waaronder de kruiser „Libertad" en een aantal kanonneerbooten, hebben daarbij een belangrijke rol gespeeld. Bovendien namen verscheiden vliegtuigen aan den aanval op de havenstad deel. Zij bestookten de stel lingen der opstandelingen met bommen en richtten daarbij minstens even groote schade aan als het geschut van de oorlogs bodems. Toen men aannam, dat de rebellen vol doende murw geschoten waren, werd een groote groep mariniers en een bataljon van het Spaansche vreemdelingen-legioen uit Marokko onder bescherming van het ma- rinegeschut aan land gezet. Van de land zijde rukten tegelijkertijd een compagnie infanterie en een afdeeling cavalerie voor den aanval op. De opstandelingen boden krachtiger weerstand dan men verwachtte en weken slechts stap voor stap terug. Om elk huis werd gevochten en elke straathoek moest stormenderhand door de troepen worden genomen. Tal van huizen en gebouwen wa ren door het bombardement vernield. Het aantal dooden aan den kant der opstandelin gen wordt geraamd op 26, terwijl er meer dan honderd zijn gevangen genomen. Laatste haard der rebellie. Volgens een telegram uit het opstandige gebied in Asturië hebben de regeerings- troepen thans ook Oviedo tot het laatste huizenblok in hun macht. Zij zetten nu hun opmarsch voort naar enkele stellingen, die in Asturië nog door de rebellen worden be zet. De dorpen, waar de laatste verzetslie den zich hebben verschanst, zouden de een na den nader door de regeeringstroepen worden omsingeld. Behalve Oviedo en Gijon zou ook Aviles in handen der regeering zijn en is het mijndistrict Mieres thans nog de eenige revolution na ire haard van beteeke- nis. Verder is het in geheel Spanje thans vrijwel rustig. Overal geven de opstande lingen zich bij groepjes over. Wat het lot der gevangen genomen rebel len betreft, hierover bestaat nog onzeker heid. De premier Lerroux heeft heden aan vertegenwoordigers van de pers medege deeld, dat de minister van Justitie hem het vonnis heeft overhandigd, dat door den krijgsraad te Barcelona is geveld. Het von nis wordt thans door de regeering bestu deerd, waarna het tor kennis van president Zamora zou worden gebracht. Het schijnt dat de invoering van de doodstraf slechts een dreigement is geweest. President Za mora zou n.l. hebben geweigerd de dood vonnissen te teekenen, zelfs voor die rebel len, die op heeterdaad zijn betrapt. Te Madrid heeft het leven zijn normale verloop weer hervat. Er rijden weer veel meer trams, de winkels zijn geopend en de gemeentediensten werken als gewoonlijk. De transportarbeiders, een deel der kellners en de bakkersgezellen hebben het werk her vat. De stakingscommissie der ondergrond- sche spoorwegen is gearresteerd. BULGARIJE. BULGARIJE'S STRIJD TEGEN EX-KOMITADJI8. Komltadji-dorp na beleg door troepen ingenomen. De Bulgaarsche regeering zet den strijd tegen de ontbonden komitadji-organisatic* met kracht voort en troepenafdeelingen vervolgen de voortvluchtige vrijscharen en oommunistische Macedoniërs tot in het voorgebergte van den Hoogen Balkan. Deze troepen zijn erin geslaagd een der voornaamste centra der tegen de regeering ageerende illegale komitadjis na een beleg van drie dagen in te nemen. MEXICO. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bursau Boerhanvestr.30 verleent hulp door gediplomeerde krach ton Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2-4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp -Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 NED. OOST-INDIE DR. OTTEN'S SERUM TEGEN PEST. Vijftig personen Ingeënt met uitstekend verloop. Aneta seint uit Batavia: Naar de „Java- bode" in zake de proefnemingen met het door dr. Otten vastgestelde serum togen pest, verneemt, zijn thans ongeveer 50 per sonen met dit serum ingeënt. Dr. Otten zelf was de eerste. Het ver loop van alle injecties was uitstekend, zoo dat binnenkort proefnemingen op groote schaal onder de bevolking van de peststre- ken zullen plaats hebben. BUITENL. BERICHTEN. SNEEUWSTORM IN DEN STAAT MAINE Zaterdag was het in het Noorden van den staat Maine echt winterweer. In een groot gedeelte van den Staat Maine heeft een sneeuwstorm gewoed, zoonis men Jaren lang niet heeft medegemaakt. Er was groo te storing in het telefoon- en telcgrnafnet. De koudegolf breidt zich uit naar het Zuiden en men verwacht, dat zij morgen reeds Vermont, Massachussetts, Connec ticut en New-York zal bereiken. DE EERSTE REIS VAN DE QUEEN MARY. Gegadigden hi Nederland. Er bestaat een overweldigende belang stelling voor de „Queen Mary" het nieuwe reuzenschip van de Cunard White Star Limited, welke op 26 September aan de Clyte te water is gelaten. De eerste reis van dit schip zal plaats vinden in het voorjaar 1936. Het aantal gegadigden om deze eerste reis mee te ma ken is zoo groot, dat alle aanvragen in volgorde van binnenkomst worden geno teerd om te worden behandeld zoodra de gelegenheid hiertoe is opengesteld. Ook ln Nederland bestaat er veel be langstelling om deze eerste reis mee te maken. EEN-SCHOTEL-DAG IN DU1TSCHLAND. Gisteren hebben 60 mlllioen Duitschers hun eersten „een-schotel-maaltijd" moeten gebruiken. Het geld, dat men anders meer zou heb ben uitgegeven voor zijn maaltijd, moet thans gestort worden voor do winterhulp. Dit jaar hebben de autoriteiten boven dien de schotels vastgesteld, die moeten worden gegeten. Men heeft de keuze tussehen erwtensoep met worst of varkenakluif, vermicclli-soep met vleesch, stampot van aardappelen, groenten en vleesch. Ook voor de volgende een-schotcl-dagen zal het menu officieel worden vastgesteld. HET NIEUWE „SCHIP DER WOESTIJN". Reeds lang heeft de auto het oude schip der woestijn, de kameel, van zijn plaats die hij duizenden jaren innam, verdrongen. Zelfs de Syrische woestijn, de zandzee, die vroeger ontoegankelijk was, is thans door de auto veroverd. Nog maar enkele jaren geleden was zij niets dan een schuilhoek voor rooverbenden. Thans is de Syrische woestijn een drukke verkeersweg naar Irak, Perzië en Indië. Per jaar reizen ongeveer 25000 personen van Damascus naar Bagdad. Een reis per auto duurt 18 uren. In het be gin hadden de auto's 24 uur noodig om den afstand tuschen Damascus en Bagdad af te leggen. Thans echter zijn dc wagens zoo verbeterd dat het traject in 18 uur afge legd kan worden. De omvang van de reis- auto bedraagt 24 meter. Twee chauffeurs besturen om beurten den rcusachtigcn wa gen. Achter de chauffeursplaats is een kleine cabine, waar de chauffeur die niet aan het stuur zit, kan uitrusten. Achter in de auto zijn slaapcabincs voor 12 passagiers in het voorste gedeelte is ge makkelijk plaats voor 20 passagiers eerste klas. Tijdens de reis levert de keuken van den wagen maaltijden en verfrisschcnde dranken. Wanneer de passagiers die geen slaapcabincs hebben willen slapen, dan worden de comfortabele stoelen achterover geklapt en de passagier kan gaan liggen. Allerlei comfort dat het vroegere „schip der woestijn" niet bieden kon. BUITENLAND FRANKRIJK. Barthou grafwaarts gedragen. ONTROERENDE KERKELIJKE PLECHTIGHEID In het Paleis der Invaliden *De plechtigheid in de St. Lodewijkskerk van het Paleis der Invaliden heeft de be grafenis van minister Barthou een zeer roe rend besluit gegeven, schrijft de Parijsche correspondent van de „Msbd.". Het binnenbrengen van het stoffelijk overschot had plaats door de binnenhoven van het uitgestrekte monument, waarvan de hoofdgevel geheel omhangen was met groote banen rouwcrêpe. Aan weerszijden van de hoofdpoort ston den de oudstrijders opgesteld met hun tal rijke vaandels. Het binnendragen had plaats, terwijl een muziekcorps een rouwmarsch speelde. Op de hoeken van het Hotel des Invalides schalden groepen trompetten. De hoofdpersonen van den stoet volgden de familie en de vrij ruime kerk was spoe dig geheel bezet met een menigte in uni formen en in statiegewaden of in rouw ge kleed. De kist werd op een lage katafalk gezet. De kerk leverde op zichzelf reeds een zeer ontroerend beeld op. Men weet, dat langs de binnenkroonlijstn de vaandels zijn geplaatst van de veldslagen, die in de historie den grooten oorlog voorafgingen. Voor de ramen daalden banen purperen crêpe neer. Mgr. Crépin, die met de geestelijkheid van St. Clotilde en met de kanunniken het stoffelijk overschot had ingehaald, nam op een troonzetel in het priesterkoor plaats. Op korten afstand van den officant bevond zich mgr. Gerlier, bisschop van Lourdes. De andere Parijsche hulpbisschoppen heb ben den aartsbischap begeleid naor het Eucharistisch Congres en waren dus af wezig. Bij het binnendragen speelde het orkest van het conservatorium Beethovens Heroï sche symphonie, zulks als een hulde der musici aan den grooten bewonderaar der muziek, die Barthou zich steeds heeft ge toond. Als de kerkelijke plechtigheid aanvangt, zingen de koren der Cantoria, ofwel de ver- eenigde Parijsche kerkzangers, de psalmen van de Vespers van het doodenofficie. Was het eerst de bedoeling geweest, de absoute te doen verrichten door mgr. Crépin, de wensch der familie heeft dit plan doen wijzigen, zoodat de absoute ge geven werd door den weleerw. pater Leseu, S. J., met wien de heer Barthou jarenlang zeer nauwe vriendschapsbetrekkingen heeft onderhouden en met wien hij zich nog vóór zijn vertek naar Marseille langdurig had onderhouden. Na de roerende rouwplechtigheid weer klonk statig het „Rédemption" van César Franck, waarna het orkest het Allegretto in la van de Heroische van Beethoven speelde. Tenslotte voerden koren en orkest gezamenlijk den heldenmarsch van Saint Saens uit Had het indragen precies om drie uur plaats gehad, het was vier uur geworden, voordat de officieele personen, behalve de regeering zelf vertrokken. Het stoffelijk overschot werd naar Père Lachaise overgebracht, alleen begeleid door het ministerie en de familie. De avond viel, toen familie en ministerie om het familiegraf stonden geschaard, om de kist te zien neerdalen en wegzinken naast de kist van Barthou's eenigen zoon, op 20-jarigen leeftijd ln den grooten oorlog op het veld van eer gevallen. De rouwrede van Doumergue. In de rede, welke Doumergue bij het stof felijk overschot van Barthou gehouden heeft, zeide de premier o.a., dat het onmo gelijk is een volledig overzicht te geven van het leven en de werkzaamheden van Louis Barthou, zoodat hij slechts het voor naamste daaruit zal aanstippen. Zijn geheele leven werd beheerscht door zijn liefde voor het vaderland. Zijn genera tie heeft de nederlaag gekend en de tragi sche gebeurtenissen van 1870 hadden een zoo diepen indruk op hem gemaakt, dat de richting, waarin zijn verdere leven zou gaan, erdoor bepaald werd. De mannen van zijn generatie hebben zich gewijd aan het herstel van Frankrijk en Frankrijk heeft Barthou gediend op alle moelijke wijzen. Schrijver en philosoof zoowel als politi cus heeft hij ook op cultureel gebied zijn plichten tegenover Frankrijk vervuld en heeft hij ook Frankrijks taal, natuur en kunst liefgehad. Hij zag Frankrijk als dat, wat de natuur het had geschonken en wat zijn bewoners door noesten arbeid ervan hadden gemaakt. Als hij zijn land bedreigd achtte, aarzel de hij niet op heldhaftige wijze te doen wat hij noodig meende. Hij was het die als mi nister in 1913 in de Kamer de invoering van den driejarigen dienstplicht voorstelde en doorzette, waardoor het in 1914 moge lijk was, weerstand te bieden aan een vreemde invasie, en het hoofd te bieden aan een doodelijk gevaar. Barthou begreep ook, dat het niet vol doende was, den vrede te willen om hem te verkrijgen. Daarom was het ook noodig in vredestijd te zorgen voor de krachten, die den vrede konden handhaven en het recht beschermen. Toen zijn zoon op de slagvelden van den Elzas viel, aldus Doumergue, heb ik de tranen in zijn oogen en zijn smart om dit verlies gezien, maar hij bleef zijn plicht doen, en toen hij in Februari geroepen werd-om de portefeuille van buitenlandsche zaken op te nemen hebben wij opnieuw sa mengewerkt. In deze acht maanden heeft hij den vre de bevorderd door een politiek van toena dering tussehen alle volken die van goeden wil zijn. Hij bracht persoonlijk contact tot stand met alle leidende politici van Europa en hij stierf aan den vooravond van een be zoek aan een naburig land, waarheen hij wilde trekken om eenige nog bestaande misverstanden uit den weg te ruimen. Hij stierf aan de zijde van een nobel, wijs en ridderlijk koning* die door denzelfden vredeswil was bezield als hij en die ver vuld was van dezelfde vriendschap jegens Frankrijk, die wij jegens Joego-Slavië koesteren. Zijn dood en leven, dat hij offerde voor het vaderland, zij ons allen een voorbeeld. Door den nauwen band, dien het gezamen lijk verlies tussehen twee volken legt, dient hij zijn vaderland nog zelfs na zijn dood. NIEUW KABINET GEVORMD. De ministerraad, die Zaterdagavond bij eenkwam, heeft Laval tot minister van bui tenlandsche zaken benoemd. Laval, die tot dusver minister van koloniën was, wordt opgevolgd door Rollin. Als opvolger van Albert Sarraut is de burgemeester van Reims, Marchandeau, tot minister van binnenlandsche zaken be noemd. De minister van justitie, Chéron, is af getreden. Zijn opvolger is nog niet aange wezen. DUITSCHLAND. HET CONFLICT IN DE EVANGELISCHE KERK Opnieuw betoogingen van trouw aan dr. Meiser Uit Munchen wordt aan de Daily Tele graph gemeld, dat aldaar Zondag indruk wekkende betoogingen van aanhankelijk heid aan dr. Meiser, die, zooals men weet door rijksbisschop dr. Mueller van zijn functie is ontheven, hebben plaats gehad. Na den kerkdienst hebben de Protestan ten zich naar het paleis van dr. Meiser, die „huisarrest" heeft, begeven. De bisschop verscheen op 't balcon en zegende de ge- loovige schare. De bisschop sprak den kerkgangers toe en vroeg hen met waardigheid „stand te willen houden", hij verzekerde zelf niet te zullen toegeven. Generaal von Epp, rijksstadhouder in Beieren, en Roomsch-Katholieke geestelij ken hebben vandaag, aldus besluit het blad. twee uren lang met Hitier geconfe reerd en er bij den Fuhrer op aangedron gen het geschil te regelen. Hitier weigerde evenwel te intervenieeren. SPANJE. DE SPAANSCHE OPSTAND. Einde der algemeene staking? De Spaansche vakvereenigingen hebben, naar door hot ministerie van Binnenland sche Zaken wordt medegedeeld, zich bereid MEXICAANSCnE KATHOLIEKEN PROTESTEEREN. Tegen de socialistische willekeur. Naar uit Mexico wordt gemeld, zijn gis teren ongeveer 1000 katholieken, voor het i mecrendeel vrouwen, bijeengekomen op het plein voor het nationale paleis, om te j betoogen tegen de invoering van een socia- ILstisch schoolonderwijs. Daar de demon- I stratie niet was toegestaan, trachtte de po litie de demonstranten te verspreiden. Zij maakte daarbij gebruik van de blanke wa pens, terwijl ook met traangas en water stralen geopereerd werd. Ook werden ver- J scheiden® schoten in de kicht gelost. GESCHIEDENIS DER GROENTEN. Do Engelsche geleerde M. E. A. Bun yard heeft zijn werk „The introduction of vegetables" beëindigd. Dit werk geeft een overzicht over de geschiedenis der groen ten. Er blijkt uit, dat een groot aantal groenten voor religieuze of tenminste de coratieve doeleinden dienden, vooraleer ze als levensmiddelen gebruikt werden. Andere groenten werden als vergiftigd ze- schouwd, hiertoe behoort ook de tomaat. Het duurde langen tijd eer ze in dc ge neeskunde gebruikt werd en nog langer, eer het bijgeloof omtrent hare vergiftig heid verdwenen was en men haar smaak ontdekt*.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9