MAANDAG 15 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BURGERLIJKE STAND BIOSCOPEN. Casino:. .Volwassenen. GEMEENTELIJKE ONTSMETTINGS- D1ENST De nieuwe desinfectie-inrichting Zaterdagmiddag heeft een groot aantal geneesheeren uit Leiden en omgeving een bezoek gebracht aan den gemeentelijken reinigings- en ontsmettingsdienst. Dit be zoek had ten doel de nieuwe desinfectie- inrichting in oogenschouw te nemen. De directeur van den dienst, de heer J. H de Jong. gaf daarbij eenige beschouwin gen ten beste, welke aan de totstandkoming van de nieuwe inrichting vooraf ging en 'over de desinfectie-inrichting zelve. Na een woord van welkom tot de aanwe zigen, namens het Gemeentebestuur, herin nerde spr. eraan, dat voordat de nieuwe desinfectie-inrichting gereed kwam, ontsmet werd in een oud gebouwtje, staande aan de Lange Vrouwenkerksteeg. Onderbrenging in dit gebouwtje was vroeger bedoeld als tijdelijke maatregel en reeds in 1916 werden dan ook bij den Raad voorstellen aanhangig gemaakt tot het bou wen van een voor Leiden noodzakelijk ge- athte desinfectie-inrichting. Echter werden deze plannen niet ten uit voer gebracht en moest men op de meest primitieve wijze maar trachten aan de ge vraagde desinfecties uitvoering te geven. Door het Rijk werd in 1923 een oud stoom-ontsmettingsoventje in bruikleen aan de gemeente Leiden verstrekt, wat is ge bruikt tot Mei van dit jaar. Dit oventje is intusschen geheel versle ten, terwijl ook de inrichting zelf niet meer voldoet aan de meest eenvoudige cischen, welke aan een desinfectie-inrichting mogen worden gesteld. Spr. wilde zijn gehoor niet vermoeien met het geven van een opsomming der moeilijk heden, die bij het desinfecteeren van be smette goederen in 'n dergelijke gebrekkige inrichting moesten worden overwonnen, doch hij volstond met te zeggen, dat met groot verlangen werd uitgezien naar een hetere huisvesting van den Ontsmettings dienst in zijn geheel. Hiervoor nu werd een prachtige gelegen heid geboden door de algeheele reorgani satie van den Reinigingsdienst. Door invoering van autotractie bij dezen dienst kwam de paardenstal voor andere doeleinden vrij en bleek deze dr. Horst, den directeur van den Geneeskundigen Dienst en spr. uitermate geschikt voor ontsmet tingsgebouw en wel om tweeërlei reden: le. is de controle op de uitvoering der werkzaamheden te allen tijde verzekerd, waar deze geschiedt op het centraal terrein van beide diensten, zoowel reinigings- „als ontsmettingsdienst 2e. waren met geringe verbouwingskosten de noodige ruimten te formeeren. De nieuwe inrichting heeft 2 afdeelin- cen, n.l. reine en besmette zijde, onder ling verbonden door een bod- en kleedka mer voor de ontsmetters. De installatie bestaat uit een ronde, dub belwandige desinfectie-oven voorzien van centrale deursluiting. De voor desinfectie benoodigde stoom wordt ontwikkeld door een eenvoudig met gas gestookt keteltje, terwijl voor de des infectie met formaline is geplaatst een va- cuumpomp voor het luchtledig maken van den desinfectie-oven. Het geheele verloop der ontsmettingen is op een tweetal diagrammen aangebracht, op den oven af te lezen. Het was prof. Rübner, die in zijn labora torium aantoonde, dat voor goederen zon der te lijden bij lage temperaturen een vol ledige ontsmetting te verkrijgen is door waterdamp van 60 gr., vermengd met for maldehyde, te voeren in den ontsmettings oven, waarin te voren, door wegzuiging van de lucht een vacuum van 60 cM. verkre gen is Op dit principe is de nieuwe ontsmet- tings-inrichting gebouwd. Op 17 April van dit jaar werd de nieuwe Inrichting in gebruik genomen en is ge bleken, dat zonder eenige beschadiging in den nieuwen oven op afdoende wijze alle bed- en lijfgoederen, alsmede boeken en tijdschriften kunnen worden ontsmet. Vanwege het Centraal Laboratorium te Utrecht werd de oven op de bactericide werking onderzocht en goedgekeurd. De verbouwing geschiedde onder de goede zorgen van de afdeeling Gemeente werken, aan wie spr. een woord van harte- lijken dank brengt. De installatie werd geleverd door de N.V. machinefabriek Reineveld te Delft. Tenslotte deelt spr. nog mede, dat het Rijk de helft van de bouw- en installatie- kosten aan de gemeente heeft vergoed. Hierna verzocht spr. allen de inrichting te willen bezichtigen en wij gelooven, dat al len hierdoor de overtuiging hebben gekre gen, dat zonder eenige vres voor beschadi ging der te ontsmetten goederen, de des infecties op afdoende wijze worden ver richt. VOOR VERDER STADSNIEUWS ZIE MEN PAGINA'S 8 EN 13. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Wielrijder bij aanrijding gewond. Za terdag omstreeks drie uur is op de Rijndijk nabij de Oude Vink, de wielrijder E. L. uit Leiden, die het rijwielpad verliet en de weg wilde oversteken in de richting Voor schoten, aangereden door een luxe-auto en tegen den grond geworpen. HU werd met een groote hoofdwond en verwondin gen aan handen en beenen in de Oude Vink binnengedragen, en is na verbonden te zyr., door de E H.B.O.-brigade per auto naar zijn woning vervoerd. Het rüwiel werd nagenoeg geheel vernield. De poli tie onderzoekt het gevaL Jubilea. De heeren C. Grundeken en W. G. Duijnisveld herdenken Woensdag, 27 October a s., den dag dat zy 25 jaar ge leden benoemd zyn geworden tot leden van het R. K. Kerkbestuur der parochie van den H. Laurentius alhier. ZEGWAARD. HUIS IN BRAND. Actieve brandweer voorkomt uitbreiding. Door tot nog toe onbekende oorzaak ia gisteravond brand uitgebroken in het per ceel, bewoond door den heer D. aan de Dorpstraat, alhier, belend door de Melk fabriek. Door krachtig en spoedig optre den van de brandweer, werd uitbreiding voorkomen. De bovenverdieping brandde geheel uit; de benedenverdieping bekwam veel water schade. Het huis en de inboedel zijn ver zekerd. NOORD WIJK. Kiesvereeniging. De vergadering van de Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" had wel wat beter bezocht kunnen worden nu het bestuur blijk gaf het parool: „voorlichting op politiek terrein", ernstig na te streven. Daartoe had het voor dezen avond als spreker uitgenoodigd het Twee de Kamerlid, de heer A. J. Loerakker, met als onderwerp „De steunvermindering en het Rentevraagstuk", een tweetal zeer actueele onderwerpen. Na opening door den heer W. Braun met een welkomstwoord en het le zen der notulen, werden énkele ingeko men stukken voor kennisgeving aangeno men. Een schrijven der R.-K. Raadsfractie over het beschikbaar stellen van een ver gaderlokaliteit en tevens het verzoek de gemaakte onkosten van de afgeloopen vijf jaar op zich te nemen, ontlokte nog al wat discussies. Het bestuur voelde voor het laatste niets doch wilde wel de vergade ring voorstellen dg kosten voor 1934 op zich te nemen ten bydrage van f 18. In deze be sprekingen werd nog opgemerkt, of het niet mogelijk was, dat het gemeentebestuur een lokaliteit voor de fracties beschikbaar kon stellen. Deze vraag zal voor verdere uitwerking aan de R.-K. Raadsfractie wor den voorgelegd. Besloten werd de kosten van dit jaar te vergoeden, terwijl een aan vullend voorstel, dat als geen andere ver gaderlokaliteit kan worden gevonden in het vervolg de Kiesvereeniging de kosten zal vergoeden, met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierna verkreeg de heer Loerakker het woord over zijn bespreking „De steunver mindering". Spr. had de uitnoodiging hier over te spreken zonder aarzeling aangeno men, hoewel het onderwerp zeer pijnlijk is. Spr. kon getuigen dat het ook geen pret tig oogenblik is geweest voor de R.-K. Ka merfractie over dit onderwerp te moeten spreken. Zij hebben echter gemeend geen votum tegen de Regeering te moeten uit spreken, hetwelk echter niet inhoudt, dat zy ieder onderdeel van het beleid deZer regeering goedkeurt. De moties-Kupers hadden, hoe onschuldig zij er uitzagen, door het debat geweldige politieke beteekenis gekregen en bij aanneming hiervan zou die de val zijn geweest van deze regeering, een daad welke de R.-K. Staatspartij niet kon aanvaarden, omdat de politieke gevol gen hiervan niet te overzien zouden zijn geweest. Want, zoo zeide spr., men had geen enkele regeering kunnen formeeren op den titel „Meer steunverleening". Op zeer duidelijke wijze gaf spr. de aanwe zigen een duidelijk inzicht van onze Staat huishoudkunde, waarin spr. liet zien, dat onze Regeering doet wat mogelijk is, doch geen bankroetiers politiek zal volgen. Maar de toekomst is donker en alleen Hij kan uitkomst geven, die het heelal be stuurd. Wanneer de Staat niet méér kan helpen wekt spr. alle Katholieken op, de christelijke liefdadigheid te beoefenen. En kele vragenstellers brengen den heer Loerakker nog in de gelegenheid enkele besproken onderwerpen aan te vullen, waardoor deze spreekbeurt voor vragen stellers als voor de aanwezigen nog leer zamer werd. Door het reeds vergevorderde uur kon spr. niet meer spreken over het Rentevraag stuk, doch zijn meening hierover was, dat de Regeering krachtdadig moet medewer ken tot rente-verlaging, waarin zy trou wens reeds daadwerkelijk is werkzaam ge weest. De voorzitter dankte den geachten spre ker voor zijn zeer bevattelijk en gedocu menteerd onderwerp, waarvan hij niet twijfelde dat hiervan een goede invloed zal uitgaan tot versteviging van onze R.-K. Staatspartij. Hierna sluiting. VEUR. Filmavond. Zondag werd in het Patro naatsgebouw te Veur door de R. K. Bios- coopvereeniging, Dir. Aug. de Laat, een mooie filmavond gegeven. Alvorens met de film werd begonnen, werden door Mevr. de Laat een paar vroo- lijke en ernstige liedjes ten beste gegeven, terwijl mevr. de Laat en Aug. do Laat samen een komisch stukje voordroegen, wat alles by de aanwezigen zeer in den smaak viel en de aanwezigen een paar vroo- lijke oogenblikken bezorgden. Dat een en ander in orde was, behoeven wij niet te vertellen, daar de persoon van Aug. de Laat voldoende bekend is. Na deze liedjes werd direct begonnen met de vertooning van de film „De Triomf des Geloofs", een film, welke allen van het begin tot het einde heeft geboeid en wer kelijk een schitterende film mag genoemd worden met een prachtige strekking, zoo dat wy eenieder gerust kunnen aanraden dit prachtige filmwerk te gaan zien; alle aanwezigen waren dan ook ten volle vol daan. Zeer zeker heeft de heer en mevrouw de Laat, die hier in Leidschendam geen onbe kenden zijn, ook dezen avond wederom ge toond de aanwezigen iets moois te kunnen doen genieten en wy zullen hen gaarne spoedig weder op Leidschendam terugzien. Vermeld zy nog, dat des middags de film werd vertoond voor kinderen cn geleiders, waarbij de zaal propvol was. Ontslag. Wegens slapte zyn by de N.V. Enkes 24 metaalbewerkers ontslagen, waar onder met 20 en meer dienstjaren. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Rijwieldiefstal. Zaterdagavond is een rywiel van den heer It terwyl dit even onbeheerd stond, gestolen. Op de bagage drager bevond zich een regenjas. Vast is komen te staan, dat de dief in de richting Gouda is vertrokken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van Bulk en G. Treur Nicolaas, zoon van J. Th. de Wit en W. M. Benschop. Ondertrouwd: P. H. v. d. Hoorn en M. T. -de Rooij A. v. d. Meij en K. G. Jongejan Blanken en N. C. Spee. GV etrouwd: S. C. v. d. Sloot 21 jaar en G. F. de Vries 22 jaar. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Kou- dekrk IS.C.O. II. Te omstreeks half vier stelde beide elftallen zich op, de scheids rechter fluit de aanavng, het spel gaat vlug op van beide kanten Na ongeveer een kwartier neemt Koudekerk I door een mooi schot van C. Hoek de leiding (10), maar kort hierop maakt S.C.O. gelijk (1 1), totdat S.C.O. II een penalty toegekend wordt en hierdoor de leiding neemt (21), doch even voor de rust maakt Koudekerk 1 gelijk (2—2). Na de rust is het spel wat forsch en Kou dekerk is dan ook geregeld voor het doel der gasten. Windhorst weet door een hard schot te scoren (32). "S.C O. zet alles op spel om door te breken, maar KI. Hulseker maakt al spoedig 42 en vlak voor het einde is het J. Hogenes die er 5—2 van maakt, zoodat het een verdiende overwin ning voor Koudekerk I is geworden. Koudekerk-Adspiranten speelde tegen Al- phia-Adspiranten. Uitslag 70 voor Al- phia. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.-K. V. V. „TreKvogels". Het was gisteren in zoo verre 'n goeden dag voor de Trekv., dat het eerste met een 32 zege van Donk II terugkeerde. Met het tweede was het mis. V.E.P. III nam door 'n 42-overwinning beide pun ten mee naar huis. Die nederlaag was niet noodig geweest. 2e elftalier, de onderlinge verstandhouding moet veel beter worden De scheidsrechter ging echter ook niet geheel vry uit, met zulke arbiters is de R.-K. sportteweging toch zeker niet gediend. Het derde was heelemaal hopeloos, met 101 werd van B. S. V. I verloren. Enfin, moed houden maar jongens. R.-K. Sportver. „O. D. V." Zondag ging O.D.V. I opbezoek bij Kol- ping Boys te Leiden voor 'n openingswed strijd, doch zy verloren met 61. O.D.V. III speelde tegen M. E. V. O. van Ter Aar op eigen terrein en behaalden een overwinning met 92. R. K. Sportver. „O. D. I.". Gisteren waren alle vier elftallen van O.D.I. in 't veld. O.D.I, a speelde om 12.30 thuis tegen Ad. Kolping a onder leiding van scheidsrechter H. v. Ruiten. De sterke wind in aanmerking genomen was dit een aardige wedstrijd. O.D.I. was echter in de meerderheid. De rust trad in met 10 voor O.D.I. Na de rust maakten beide elf tallen elk een goal zoodat de stand voor O.D.I. op 't einde was 21. O.D.I. III speelde uit tegen Steeds Hoo- ger II en verloor met 010. O.D.I. II speelde uit tegen R.W.D. II om 12.30 en verloor met 23. O.D.I. I speelde te 2.20 thuis tegen Nic. Boys I een nog heel jonge club. O.D.I. won den toss en verkoos tegen wind te spelen. Nic.^Boys bracht de bal aan 't rol len. Er werd direct flink aangepakt, trots de halve storm die er op 't veld stond en weldra nam N. B. de leiding met 10. O.D.I. liet zich echter niet onbetuigd en de linksbuiten maakte weldra gelijk. Het was een spannend aardig spel en men kan niet zeggen, wie eigenlijk de sterkste was, totdat de rechtsbinnen de leiding nam met 21. Tot rust werden er geen doel punten meer gemaakt. Na de rust was O.D.I. ver in de meerderheid en was 't doel van de N. B. voortdurend in gevaar. De keeper van de N. B. kon ondanks zUn activiteit niet verhinderen, dat weldra de midvoor van O.D.I. de bal in 't vijandelijk doel joeg en spoedig daarna joeg de rechts binnen van O.D.I. de bal weer in 't touw. De stand was nu 41. Nu scoorde de mid voor van O.D.I. nog eens, weldra gevolgd door een prachtige onhoudbaren kopbal van den rechtsbinnen (61). Achtereen volgens scoorde nu nog tweemaal de links buiten van O.D.I., totdat last not least de keeper van N. B. tot slot de bal in eigen doel trapte. Gelukkig kwam nu 't einde, want de spanning van den strijd was weg. 't Was geen spel meer cn de regenbuien kwamen met geweld opzetten. O.D.I. had gewonnen met 91. MOTORSPORT KA.MPIOENSRIT DER L.M.T.C. Op de jongst gehouden ledenvergadering der L.M.T.C. werd besloten nog dit jaar ccn kampioenarit te laten verrijden over ge- deeltelyk zwaar terrein, voor het uitroepen in hunne klasse van een kampioen der LJI T C Aan den heer Hoppenbrouwer werd het verzoek gedaan dezen wedstrijd alsnog te willen organiseeren. Deze kampioensrit zal op 21 October werden verreden op een ter- rem gelegen aan den Gooweg nabij Noord- wykerhout. Na deze korte voorbereiding hoopt de L.M.T.C. op een welgeslaagden wedstrijden. LEIDEN. Geboren: Lydia Geetruy, d. van Ph. B. Stxkvoort en L. Vonk. Ondertrouwd: J. Heemskerk jm. 27 j. en M. H. Beeren jd. 21 j. J. H. P. Mul der jm. 25 j. en E. C. Jonk jd. 21 j.— J. Ober jm. 27 j. en J. du Prie jd. 25 j. A. P. Kool jm. 19 j. en M. Zirkzee jd. 17 j. J. H. Philippo jm. 22 j. en C. Sinteur jd. 20 j. F. de la Rie jm. 25 j. en S. Be- kooy jd. 25 j. A. G. v. d. Berg jm. 23 j. en J. Redel jd. 22 j. J. Neuteboom jm. en H. v. d. Klcut jd. Overleden: N. C. v. d. KuU, m. 45 J. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD 200 METER DAMES. Van Stella Walsh. De bekende Poolsche athlete Stella Walsh slaagde er in tijdens internationale atletiekwedstrijden te Tokio om het we reldrecord 200 Meter hardloopen voor da mes te verbeteren. Zij liep den afstand In 23.8 sec., terwijl het oude wereldrecord met èen tijd van 24.1 eveneens op haar naam stond. AUTOMOBILISME DE IIERFSTTOCHT DER K.N.A.C. 146 inschrijvingen! Dat het met de belangstelling voor den jaarlijkschen herfsttocht der K.N.AC, crescendo gaat moge blijken uit het feit, dat zich voor den a.s. rit, welke in den nacht van Zaterdag 20 op Zondag 21 Octo ber zal worden gehouden, niet minder dan 146 deelnemers opgaven, een aantal, dot tot nu toe nimmer is bereikt. De start, zoowel voor de deelnemers in de nieuwelingen-klasee ais voor de meer geroutineerden zal Zaterdag 20 dezer van 19 uur af te Zeist plaats vinden, by Hotel de Hermitage. De aankomst is bepaald op Schiphol. De eerste deelnemers worden al daar te 7 uur 's morgens verwacht. In den loop van den ochtend zullen op Schiphol de instructeurs van de Nationale Luchtvaartschool eenige vluchten onder nemen, terwyl de K.L.M. gedegenheid geeft de luchthaven te bezichtigen en rondvluch ten boven Amsterdam te maken. In het Clublokaal van de K.N A C. In het Amstel Hotel te Amsterdam zal te twaalf uur de uitslag bekend worden gemaakt, terwijl dan tevens de uitreiking zal plaats vinden van de plaquettes aan de deelne mers der door de K.N.A.C. ingestelde toer tochten in binnen, en buitenland. LAATSTE BERICHTEN HEDENNACHT ZWAAR WEER. Brand in een kerktoren te Alkmaar. Zondagavond omstreeks halftwaalf ls de bliksem ingeslagen in den toren van de St. Dominicuskerk aan de Laat te Alk maar. Ongeveer een kwartier later be merkten eenige voorbijgangers, dat dc top van den 60 Meter hoogen toren in brand stond. De brandweer rukte onmiddellijk uit met groot materiaal. Het was echter on mogelijk het vuur van buiten uit te berei ken. Daarop werd getracht door de kerk naar boven in den toren te komen, waarin men slaagde. Het vuur was daarna spoedig bedwongen. Een wacht van twaalf man heeft den geheelen nacht het gebouw be waakt. De schade is niet groot. Alleen aan dc zijde van de Laat kan worden waarge nomen, dat er brand in den toren is ge weest. De kerkdienst kon hedenochtend ge woon doorgang vinden. Kerk afgebrand. Gisteravond is tijdens het hevige nood weer, dat boven Noord-Scharwoude woed de, de blik ingeslagen in den toren van de Nedcrduitsch Hervormde Kerk, tenge volge waarvan er brand uitbrak cn het geheele kerkgebouw is afgebrand. De kerk bevatte een kostbaren preekstoel met beeldhouwwerk uit het jaar 1600 cn bij bels, eveneens dateerende uit het jaar 1600. De banken waren uit het jaar 1603. Alles werd een prooi der vlammen. Het kerkhof, naast de kerk gelegen, biedt een trooale- looze verwoesting, daar verschillende gra ven zijn verwoest en steenen vernield. Boerderijen afgebrand. Gisteravond tydens het hevige onweder ia in den Slootgaardpolder onder de ge meente Harenkarspel afgebrand de groote boerdery, bewoond door den heer Roozcn- daal. De schade, die zeer aanzienlijk ia, wordt door verzekering gedekt. Tydens het hevige onweder, dat zich Zondagavond boven Holland's Noorder kwartier heeft ontlast, is de bliksem inge slagen in de geheel geisoleerd staande boerderU van den heer P. Ruiter, in den Speketerspolder onder Oude Niedorp. De bewoners, een vader met 4 kinderen, kon den ln nachtgewaad vluchten. Twee koeien kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. HEVIGE VECHTPARTIJ. Bij een gisteravond in een café te Mar- kelo plaats gehad hebbende vechtpartij werd de zoon van den landbouwer G. door twee broers B. uit Diepcnheim dusdanig met een mes gewond, dat gcnecskund.ge hulp moest worden ingeroepen. Het slacht offer die diepe wonden in de handen en schouders had, werd naar het gemeente ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De daders zijn gearresteerd. De aanlei ding tot de vechtpartij is niet bekend. Luxor:.Volwassenen Trisnon:, Volwassenen. Roxy: Volwassenen. TELEGRAMMEN DE WERKLOOSHEID IN DK VEREEN. STATEN. WASHINGTON. 15 Oct. (V. D.) Vol gens de American Fcderatoon of Labor zou het aantal werkloozen in dc Ver. Sta ten op het oogenblik 10.834.000 bedragen. UITVINDER OM HET LEVEN GEKOMEN MILAAN, 15 Oct. De marine-luite nant Alberto Suliberti, die ccn nieuw zuurstofapparaat heeft uitgevonden, is by het beproeven van zijn apparaat onder wa ter gestikt. Klaarbiykclyk is hy tydens het duiken onwel geworden, waardoor hy niet de kracht had de zuurstoftank te ge bruiken. HO was reeds herhaaldclyk met het apparaat onder water gewcesl cn het bleek zeer goed te werken. ZWITSERSCIIE MOEILIJKHEDEN MET DUITSCHLAND. BERN, 15 Oct. (V. D.) Officieel wordt medegedeeld: De op 24 September in Duitschland in werking getreden nieuwe regeling voor de betaling van ingevoerde goederen heeft den Zwitserschen uitvoer naar Duitschland ernstig getroffen en is, naar het oordeel van Zwitserland, in dui- dclijke tegenspraak met de bepalingen van de verrekeningsovereenkomst van 26 Juli. De over deze kwestie op 8 October te Wiesbaden aangevangen onderhandelin gen met de Duilsche regecring hebben he laas tot nu toe niet tot overeenstemming geleid; zy zullen zoo spoedig mogelyk worden voortgezet. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 15 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 385 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 57—60 cent, 2e kwal. 48—54 cent cn 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtge- wicht, 89 melk- en kalfkoeien f 155—190 per stuk, 162 vette kalveren: le kwal. 30 58 cent, 2e kwal. 4048 cent, 3e kwal. 26—40 cent per kg. levend gewicht; 96 nuchtere kalveren f 3.00—5.50 44 schapen f 12.5017, 44 lammeren f 7.0Ó10.per stuk. 597 varkens: vleeschvarkens wegen de van 90—110 kg. 3637 cent, zware 34 35 cent, vette 33—34 cent per kg. alach-t egwicht. 17 paarden f 55100 per stuk. Overzicht: Runderen zeer kore aanvoer ten gevolge van de najaarsmarkt te Pur- merend, handel zeer stug. prijzen als Maandag, 8 October. Melkkoeien weinig aanvoer on stille hondel, Vette kalveren iets kortere aanvoer, weinig eerste kwa liteit, handel aleepend en zakkende prU- zen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, onveranderde handel en prijzen. Schapen zeer weinig aanvoer, alepende handel, te- rugloopcnde pryzen. Varkens redelijke aanvoer en stugge handel onveranderde prijzen. Slachtpaarden stille aanvoer en handel. ROTTERDAM, 15 Oct. Vee. Totale aan voer 2172 stuks: 442 vette runderen, 422 vette kalveren, 565 schapen en lammeren, 829 varkens, 17 nuchtere kalveren. Pryzen: per kg.: vette koeien 5658, 4650 en 35 28 cent, vette ossen 5054. 4547 en 40 cent, vette kalveren 6575, 5060 cn 40 - 45 cent, Varkens (levend gewicht) 39, 29 en 28 cent, schapen 39, 35 en 31 cent, lam meren 40. 36 en 30 cent Pryzen per stuk: schapen f 17138, lammeren f 119—7, Vette koeien en ossen, aanvoer tamciyk, handel lui, prijzen als l.L Dinsdag plus 2 cent. Vette kalveren, aanvoer flinker, han del flauu, pryzen onveranderd plus 5 cent Schapen en lammeren, aanvoer minder, handel willig, prijze iets stijver. Varkens, aanvoer korter, handel kalm, pryzen als 1.1. Maandag plus 1 cent. BOSKOOP, 13 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015 cent. Marcel Royer 915 cent, Hadley 2035 cent, laudius Pernet 3055 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 12— 26 cent, Mac Keiler 1016 cent, Mme. Jules Bouché 8 -15 cent, Rosalandia 1630 cent, Florex 1830 cent, Phoebe 20—35 cent, Chas. P. Kilham 810 cent, Edith Helen 4075 cent, Aug. Noack 1220 cent. Else Poulsen 3050 cent, Gloria Mindi 18—30 cente, Ingar Olson 1530 cent, Ellen Poul sen 1018 cent, Briarcliff 10—16 cent, Chrysanten, grootblocmig 60120 cent, ld. tros 12—40 cent, Physalis Franchetti 12 - 20 cent, Clematis Durandi 16 rent, Clema tis Prins Hendrik f 1.101.40, Clematis The President 2040 cent, Clematis l'Azursten f 1.Ligustrum 7 cent. WISSELNOTKKKINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.38117 Londen 7.18» H New York v Harya 9 72'Ln Brussel $4 41 2 Zwitserland 4" 10 Milaan 12 64 Madrid 20.16 Oslo 36.07» /a Kopenhagen 32 05 Stockholm 87.05 Weenen Praag Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3