ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 i)E LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET FILMJOURNAAL VAN DE MOORD TE .>L\*.SEILLE Verboden door de Centr. Commissie Naar wij vernemen heeft de Centr. Com missie voor de Filmkeuring de filmjour naalopname van den moordaanslag op den koning van Joegoslavië te Marseille niet voor openbare vertooning in de bioscopen toegelaten. De belanghebbenden hebben he denmorgen telegrafisch herkeuring aange vraagd, die vermoedelijk Maandagmorgen zal plaats hebben. Naar wij vernemen Is het ln Frankrijk vrijgegeven en ter vertooning in bioscopen toegelaten. TELEGRAMMEN PETER n TE BELGRADO. De jeugdige koning begroet door zijn hoofdstad. BELGRADO, 13 Oct. (V.D.). De jeugdige Koning Peter II is hedenmorgen te Belgra do aangekomen. Reeds tegen 8 uur heersch- te in de stad groote drukte. De garnizoens regimenten te voet en te paard stelden zich in parade-uniform op langs de straten, die de jonge koning zou passeeren. Achter de militaire afzetting verdrong zich een reus achtige menschenmenigte. Te ruim 9 uur arriveerden op het perron de leden van den regentschapsraad met prins Paul en prinses Olga. Toen de koninklijke trein het station binnenrolde, weerklonk het volkslied. De eerste, die uitstapte, was de jonge koning, gekleed in reiscostuum. Hij werd gevolgd door de koningin-moeder Maria, de Roemeensche koningin-moeder, prinses Ileana en de minister van buiten- landsche zaken. De kleine Peter Inspec teerde de eere-compagnie en werd vervol gens begroet door den Grieksch Katholie ken patriarch, die den Koning de hand kuste. Volgens oude zede bood de burgemees ter van Belgrado hem als welkomstgroet zout en brood aan, waarna minister-presi dent Oezonowitsj op hem toetrad en sprak: „Majesteit, de regeering en het geheele volk begroeten u hartelijk en geven u bij ueze de verzekering van hun grenzelooze liefde en onwrikbare trouw. De regeering staat volkomen achter u en achter de groo te nalatenschap van uw vader, den ridder lijken koning Alexander". De koning reikte alle autoriteiten de hand en begaf zich naar de koninklijke wachtkamer, waar hem de vertegenwoordigers van den Senaat en van de Skoeptsjina begroetten, evenals de aarts bisschop van Belgrado en de leden van het Corps Diplomatiqué. Toen Peter op het plein vóór het station verscheen, werd hij met luid gejuich door de menigte begroet. Per auto begaf het gezelschap zich naar het koninklijke slot. DE SPAANSCHE OPSTAND. BILBAO, 13 October (V. D.>. De re- geeringstroepen zetten., hun actie tot het verdrijven van de opstandelingen uit hun stellingen voort. Drie dorpen, die sedert het uibtreken van den opstand in de han den der rebellen waren, zijn door de re- geeringstroepen heroverd. DE STRATOSFEERVLUCHT VAN PROF. J. P1CCARD. NEW-YORK, 13 October (V. D.). Uit Dearborn in den staat Michigan wordt ge meld, dat prof. Jean Piccard, de broer van prof. Piccard te Brussel, volgens mede- deelingen van het Ford-vliegveld voorne mens was hedenmorgen te starten voor zijn reeds geruimen tijd voorgenomen ballon- vlucht in de strtosfeer. Hij zal door zijn echtgenoote worden vergezeld. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Film-vertooning. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer over de vertooning van de 'film „De Jantjes", wel ke Donderdagavond te 8 uur vertoond wordt in de zaal van den heer J. Biersma. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". De leden worden hedenavond verwacht in den Foyer der Stadsgehoorzaal alwaar de afscheidsavond gehouden zal worden van den oud-Bondsmoderator Pastoor J. B. M. Timp. De zangrepetitie van het K. J. M. V. kleinkoor gaat gewoon door om kwart voor negen. Dinsdag 16 October spreekt Pater Borro- maeus de Greeve in de Groote Burchtzaal. Onderwerp: „Christus is God". Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Vooral de jonge middenstanders verwachten wij op dezen avond in grooten getale. Zie adver- tie morgenavond. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST U zegt. dat nw dochter zoo veel op Q UjktT Dat Is too. Voor*! in haar oordeel over u, moeie Mieneer. Gisteravond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerrevink. Secretaris R. Reisma. Aanwezig 12 leden, afwezig de heer A. F. Kraan. Onder de ingekomen stukken was een be richt van den heer W. van Egmond, dat hy zijn benoeming tot lid van het H. Geest Armbestuur niet aanneemt. In zyn plaats werd benoemd de heer B. Donkelaar. Ook een bericht van den heer C. v. Klaveren, dat hij zijn benoeming tot lid van de schattingscommissie niet aan neemt. Benoemd wordt nu de heer Caspaar Glas bergen. Verzoek van het bestuur der Neutr. Gei- tenfokvereeniging om: le haar het voor de R.-K. Geitenfokver. bestemde subsidie over 1934, ten bedrag van 22.50 uit te keeren. 2e haar een subsidie van 25 voor het jaar 1935 te verleenen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De heer Bakker en de heer Uitenboo- gaard pleitten voor het behoud dezer sub sidie. Het houden van een geit geschiedt veel door „kleine luiden", en is voor die gezinnen van belang. Ook de heer C. P. J. Paardekooper is voor het behoud der subsidie. De heer Kruizinga verklaart zich er tegen, alsook dr. Simon Thomas. De heer Kortmann vindt, dat men een nieuw opgerichte ver- eeniging die steun niet moet onthouden. Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt verworpen. De subsidie zal dus worden toegekend. Verder mededeeling, dat bij den burge meester van Rijnsburg een schrijven is in gekomen van den regeeringscommissaris, voor de groenten-, fruit- en sierteelt, dat de voorgestelde credietverleening aan de z.g. kleine zelfstandigen is afgewezen. De gemeenterekening. De remissie voor het nazien der ge meen, •"fc-ning en die van het grondbe drijf rapporteert het volgende: Gemeentêrekening. Het onderzoek der gemeenterekening heeft zich moeten be perken tot het steekproef ge wijs nagaan der bevelschriften tot betaling. Dit heeft geen aanleiding gegeven tot het maken van bij zondere opmerkingen. Hoewel niet direct verband houdende met het onderzoek der rekening zal de commissie het op prijs stellen indien bur gemeester en wethouders in het vervolg de besluiten tot wijziging der gemeente- begrooting in ontwerp aan den Raad toe zenden, opdat ook de raadsleden die geen gelegenheid hebben om de stukken ten ge- meenlehuize in te komen zien, van deze besluiten kenunis kunnen nemen. Rekening grondbedrijf. De kosten van den aanleg van wegen breeder dan 20 me ter worden door het bedrijf ten volle ge dragen, waartegenov.ed staat, dat geen bij drage in de kosten van uitbreiding der ge meente wordt verleend. Het komt de com missie juiste voor, dat ten opzichte van het grondbedrijf eenzelfde gedragslijn wordt gevolgd als bij het in exploitatie brengen van bouwterreinen door particu lieren. Zij geeft uw raad in overweging in dien zin te besluiten als tot exploitatie van de volgende bouwplannen wordt overge gaan. Ten slotte heeft de commisie de eer den Raad voor te stellen de rekeningen, zooals zij zyn aangeboden, voorloopig vast te stellen, hetwelk geschiedde, nadat B. en W. de gemaakte opmerkingen hadden be antwoord. B. en W. bieden den Raad vervolgens de begrooting aan. De Begrooting. De gewone dienst sluit in ontvangst en uitgaaf op ƒ393.541.96. Saldo nihil. De kapitaaldienst sluit in ontvangst op 54.357.80, in uitgaaf op 51.682.80. Batig saldo 2.675. Begrooting 1935 van het grondbedrijf. De gewone dienst sluit in ontvangst en uit gaaf op 9446.97. de kapitaaldienst sluit in ontvangst en uitgaaf op ƒ20714.67. Verzoek van mevr. N. v. Meurs geb. Weersma om ontslag als gemeentevroed vrouw met ingang van 1 Jan. as. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Wordt haar op de meest eervolle wijze onder dankbetuiging verleend. Nieuwe schoolgeld-regeling. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. Reeds stelden B. en W. de Raad er medo in kennis, dat een nieuwe verordening voor de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs in deze gemeente, met een daarbij behoorend ge wijzigd tarief, bij hen in voorbereiding was. Bovendien had het bestuur van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen zich op 12 Januari j.l. tot den Raad gewend, met het verzoek een schoolgeldregeling in te voe ren, die meer dan tot heden het geval is, rekening houdt met de samenstelling van het gezin. Thans hebben B. en W. de eer de ont werp-verordening ter vaststelling aan te bieden. De verordeningen vereischen weinig toe lichting. De veranderingen zijn voor het xneerendeel geschied ten einde aan in de praktijk ondervonden moeilijkheden tege moet te komen. Reeds meermalen was ge bleken, dat de thans van kracht zijnde ver ordeningen aanvulling en verbetering ver- elschten, ten einde ccn juist schoolgeldhef fing zooveel mogelijk te bevorderen. B. en W. wijzen nog op het bepaalde in artikel 10 van de heffingsverordening, waarbij op grond van het bepaalde in ar tikel 301 der gemeentewet, de gemeentese cretaris bevoegd wordt verklaard, om te beslissen op bezwaren, die tegen de aan- I slag worden ingediend in verband met een onjuiste toepassing van de bepalingen der verordening. Krachtens het nieuwe artikel 8 van de invorderingsverordening blijft de Raad bevoegd te beslissen, of zich bijzondere omstandigheden (ontvallen van den kost winner, ziekte, werkloosheid enz.) hebben voorgedaan, waardoor aanleiding bestaat geheel of gedeeltelijk ontheffing van het betalen van schoolgeld te verleenen. Ten aanzien van het nieuwe tarief ge ven B. en W. de volgende toelichting. Het maximumbedrag aan schoolgeld, be droeg tot op heden 31.80 per leerling en per jaar. Dit maximum werd reeds behaald bij een belastbare som van 4000. Zooals uit het nieuwe tarief blijkt, wordt voorgesteld, thans het maximum te doen bereiken bij een belastbare som van 16.000.Het schoolgeld zal dan, al naar gelang van het aantal kinderen 90.tot 74per leerling en per jaar bedragen. Bij de samenstelling van het tarief is re kening gehouden met de draagkracht van de schoolplichtigen. In de eerste plaats wordt, evenals dit thans ook het geval was voor de berekening van het school geld de belastbare som genomen, waardoor ingevolge artikel 38 van de wet op de in komstenbelasting 1914 op het belastbaar inkomen een aftrek wordt toegepast, va- rieerende tusschen 100.en 200.per kind beneden 21 jaar, verhoogd met 25 pet. indien aftrek wordt genoten voor 5 of meer kinderen. In de tweede plaats is bij de vaststelling van het tarief rekening gehouden met hel aantal kinderen, beneden 21 jaar, waar voor kinderaftrek is toegepast. Met het verzoek van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen is dus in zeer sterke mate reke ning gehouden. Artikel 64 van de Lager-onderwyswet 1920 bepaalt, dat het schoolgeld voor de laagste klasse van heffing ten minste vijf cents per leerling en per week, de vacan- tiën inbegrepen, moet bedragen, derhalve een bedrag van ƒ2.60. Aangezien in het oude tarief het laagste bedrag 2.50 was, moest hier een kleine verhooging plaats vinden. De verhooging bedraagt voor ge zinnen met 1 kind 0.50. Het maximumschoolgeld volgens de hoogste klasse van heffing, mag het ge middeld bedrag per leerling van de kosten niet te boven gaan. Over de laatste drie jaren bedroegen de kosten per leerling ruim 100.per jaar. Volgens een gemaakte berekening zal toepassing van het nieuwe tarief het vol gende resultaat opleveren: Bijz. school Hooge Morschweg, mindere ontvangst per jaar 22. Bijz. school Endegeesterstraatweg, meer dere ontvangst per jaar f 74. R. K. school Rhijngeesterstraatweg idem 340.—. O.l. school aan de Burg. Terwee weg, idem 1000.—. R. K. school Duinzicht, geen wijziging. Op de begrooting 1934 was geraamd een bedrag van 3400.wegens te ontvangen schoolgeld voor het openbaar lager onder wijs en ƒ2400.— voor het bijzonder lager onderwijs. De heer Paardekooper betuigt zijn sym pathie met het voorstel van B. en W., waarin tegemoet gekomen wordt aan de verlangens der groote gezinnen. Dr. Simon Thomas wyst erop, dat de O. L. school voor 75 pet. een opleidingsschool is. Er zijn klassen met 45 en meer leerlin gen. In Leiden zou men in die gevallen ex tra leerkracht aanstellen. De voorzitter herinnert eraan, dat het aanstellen van boventallige krachten zeer kostbaar is. Dat de school als opleidings school in ^een enkel opzicht achterstaat bij Leiden wil spreker gaarne bevestigen. De heer Kortmann vindt het betoog van dr. Simon Thomas een pleidooi voor de nieuwe regeling. Voorts wijst spreker nog op een onjuistheid in de notulen der vori- gevergadering. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verhuur van grond voor het oprichten van een clubhuis je voor padvinders. Het perceel kan worden verhuurd voor den tijd van 3 jaar, ingaande 1 Januari a.s. en verder tot wederopzegging, doch uiter lijk tot 1 Januari 1943, dus in totaal »voor 8 jaar. Beide partijen hebben de bevoegd heid de huur op te zeggen, doch zij moeten daarbij een opzegtermijn van drie maan den in acht nemen. Verder dienen enkele voorwaarden ge steld te worden wat betreft toezicht, ver bod tot betreding van naastgelegen lande rijen en bosschen, opzeggingsmogelijkheid by in exploitatie-brengen der gronden, huurbetaling enz. Voor het oprichten van een clubhuisje, dat aan redelijke eischen van welstand moet beantwoorden, is een bouwvergun ning van Burgemeester en Wethouders noo- dig. Goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de verordening op het B. A. wordt zonder bespreking aan genomen. Voorstel van B. en W. inzake het benoe men van een bode concierge in het Gemeen tehuis. In de vergadering van 31 Juli j.l. is in verband met het ontslag van mej. Krijger ais concierge van het gemeentehuis de kwestie van het bewonen van het gemeen tehuis en het benoemen van een bode con cierge besproken. B. en W. hebben deze kwest.e iindsdicn in de vergaderingen van het college meer- malen overwogen en zijn daarbij ten slotte overeengekomen het volgende voor te stel len. A. Overgegaan wordt tot aanstelling van jcon nieuwe bode-congierge. Als salaris wordt voor die betrekking uitgetrokken 900.per jaar, plus vry wonen, vuur en licht. Voor verwarming van de congierge- woning wordt de centraleverwarming van het gemeentehuis doorgetrokken naar de conciërgewoning. B. De tegenwoordige gemeentebode op arbeidscontract G. H. van der Kooi, wordt als zoodanig met ingang van de datum, waarop de bode-concierge in functie treedt, ontslagen. Van der Kooi wordt daarop op arbeidscontract aangesteld tot bevolkings controleur, tegen een belooning van 700. per jajar. Om zijn verlies aan inkomen wegens ontslag als gemeentebode te ver goeden wordt zijn salaris als secretaris penningmeester van het orgaan voor de werkverschaffing en steunverleening tot 600.verhoogd. Zijn inkomen bedraagt dan: a. secretaris-penningmeester Bur gerlijk Armbestuur f 100. b. agent werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling300,— c. secret.-penningmeester orgaan 600. d. bevolkingscontroleur 700. 1700.— De heeren Uitenboogaard en Kruizinga vragen een kleine inlichting, die door den voorzitter wordt gegeven. Het werk van v. d. Kooij verdiend waardeering. De voor zitter geeft een nadere uitleg van 't Prae- advics. De bode komt niet n* hetgeen hij bij zijn aanstelling heeft beloofd. De heer Kortmann vraagt of een veld wachter het conciergeschap niet kan waar nemen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Kruizinga vindt de bezoldiging van den aan te stellen functionaris te laag. De heer Bakker wijst er op, dat B. en W. zeker niet met deze voorstellen waren ge komen, indien Van den Kooy de woning had betrokken. Een en ander wordt vol gens spreker gedaan om hem onder dak te hebben. Spreker apprecieert het werk van Van den Kooy, doch is tegen het voorstel De voorstellen van B. en W. in stemming gebracht, worden aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Bakker en Kortmann. Geen verruiming van Zondags verkoop. Voorstel B. en W. om niet tot verruiming van verkoopgelegenheid over te gaan. (Dit naar aanleiding van een gehouden enquête). Wordt aangenomen. Voorstel tot vaststelling van een werkver schaffingsplan. Wordt behandeld in gehei me zitting. In ons volgende nummer zullen de de voorstellen geheel vermelden. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening betreffende het verlichten van motorrijtuigen ingevolge het motor- cn rijwiel-reglement. Dr. Simon Thomas wenscht in 't geheel geen uitzondering. Mr. SpreiJ zou geen verlichting der auto's noodig achten, waar de straten voldoende verlicht zijn. Besloten wordt, dat de stil staande auto's in de bebouwde kom niet verlicht behoeven te zijn. B. en W. stellen vervolgens nog het vol gende voor: 1. Het ls verboden vergaderingen of bij eenkomsten van meer dan vijf cn twintig personen bijeen te roepen, te houden of toe te laten in gebouwen, welker uitgangen en nooduitgangen niet door Burgermeester en Wethouders zyn goedgekeurd. Het is verboden in gebouwen filmver- tooningen en andere vertooningen of voor stellingen, waarbij licht brandbaar mate riaal gebezigd wordt, te houden, te doen houden of toe te laten, indien de maatre gelen ter voorkoming van brand en brand gevaar te nemen, niet vooraf door Burge meester en Wethouders zyn goedgekeurd. 3. De in de vorige alinea's bedoelde goedkeuring moet schriftelijk zijn ver leend en op eerste aanvrage aan de met het toezicht op de naleving dezer veror- denng belaste ambtenaren worden ver toond. Wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Bakker vraagt, of het uitbreidingsplan reeds is goedgekeurd, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit nog bij Ged. Staten is. De heer v. Breda wijst op ongelijkheden in het trottoir hoek Assendelfstr.Rijn- zichtwcg. Voorts op de verelgging van den weg togenover het kasteel „Oud Poeigec.st". Ook vraagt spreker, waarom de aanslui tingen der nieuwe lantaarns door oen nlet- Oegstgcestcr firma is verricht. De voorzit ter moent te weten, dat de prijzen nogal uiteenliepen. Spreker zal e.a. onderzoeken en de volgende vergadering daarop ant woorden. Mr. Sprey wijst op het drukke verkeer In de Kempenaarstraat. Hierna ging de Raad in geheime zitting, ter behandeling reclames schoolgeld. Een rond blauw bord met witte fiets (langt rijwielpaden) betee- Icent, dat wielrijders uitsluitend op het fietspad moeten rij den. Éen rond bord (roode rand, zwarte flets) geeft aanVer boden voor rijwielen. Dit laatste bord is BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem Johanne», van M. Meyers en E. Snik Necltje. d. van J. Pouw en J. M. v. d. Lelie Cornelis, z. van G. II. Zuidhoek en E. A. A. v. Bakkurn Sicntje, d. van D. v. d. Plas en C. Kuyt Helena Agatha, d. van L. W. v. d. MeiJ en P. H. M. Ruigrok Cornelis Pieter, z. van P. Turkenburg en C. M. v. Rossen berg. Overleden: P. de Vries ongch. m. 71 j. C. M. M. v. Velzen-IIoogzaad vr. 31 J. Casino:. .Volwassenen. Luxor:.. Volwassenen Trianon: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. KERKNIEUWS 189. „Als Je over de duivel praat, dan trap Je 'm op z'n iteert," zei vriend Gert, die juist zyn eigen naam hoorde noemen, toen htf de paardenstal binnenkwam. „Waar hewwe jullie het over?" vroeg hij aan zijn getrouw den zoon, die mij een veulen had laten zien. „Over fok- en teeltbeperking en belas ting." „Belasting! Belasting! Ze hewwe me steert bij de wortel afknepen, 't Is gewoon weg afschuwelijk." „Hoeveel steerton heb Jij, Gert?" „Wat bedoelt u?" „Toen Je straks hier kwam, zei Je dat we Je op je steert trapten, en nou zeg je dat de Ontvanger 'm heeft afgeknepen." „U wil toch niet zeggen dat ik de duivel ben. 't Is wat moois. Ik, een fatsoenlijk Chrlstenmensch. Neen, hoor, ik mot niks van haantjepik hewwe. Maar ja, die belas ting, die. „Koffieieieieü" „JaaahU" Nauwelijks had Gert zijn kommetje zon der oor leeggedronken en omgekeerd en zat hij nog zoowat na te soppen op z'n zwarte smous of hij wou de zin voortzetten, welke de koffie vijf minuten geleden onderbro ken had: De belasting, die..,, maar nu had hij buiten Trien gerekend: „Hoe nou assieblieft op oves die Belas ting. Jullie weten niet anders moer. Denk je nou dat de Pater hier komt om naar jou jeremiaden te luisteren. Die heeft meer dan genoeg nan zijn eigen zorgen. Maak 'm liever blij en lnat hem de kaassics zien, die je voor hem apart gelegd hebt." „Kom maar, Pater. Ik weet niet wnt me bezield heeft, toen Jk met haar trouwde, maor gelijk heeft ze." En Trien stond in het gat van de deur om mijn gezicht te zien, toen Gert mij die tien mooie kaasjes toonde. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missichuis. Hoorn, postrok. 120937 U kunt ons ook helpen door ons geld of stukken te geven tegen rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt voor arme studenten. WISSELNOTPKRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). BerlUn -59.40 Londen 7.20 New York L4'l!'lfl Parijs 9 72\'g Brussel 84 44 Zwitserland 4«.10 Milaan 12 65 Madrid 2°.l* Oslo 86.171/2 Kopenhagen 82 15 Stockholm 37.i7'/o Wcenen Praag 1 Boedapost MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 12 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuk*. Golden Ophe lia 10—18 cent, Marcel Rooycr 10—18 cent, Hadley 18—40 cent, Claudius Pcrnet 40— «5 cent, Columbia 10-16 cent, Butterfly 20—35 cent, Mac Keiler 15—28 cent. Mme Jules Bouché 10—16 cent, Rosalandia 20 —35 cent, Florex 25—40 cent, Phoebc 30— 55 cent. Chas. P. Kilham 26—40 cent, Edith Helen 40-90 cent, Aug. Noack 16—30 cent. Else Poulsen 40—65 cent. Gloria Mundi 20—30 cent, Krsus 3070 cent, Wendland 50—75 cent, Ingsr Olson 20—35 cent. Ellen Poulsen 1020 cent, Briarcliff 10—16 cent Chrysanten, grootbloemig 80150 cent, id. tros 1540 cent, Anjers 40 cent, Physalis Franchettl 1524 cent, Gcrbera 24 cent. Clematis Durandi 1217 cent. Clematis Prins Hendrik f 1.001.40, Clematis The President 30—50 cent, Clematis le Coultre 90 cent. Clematis Lawsociana 60 cent, Cle matis SiebolAi 60 cent, Vuurpijlen 5—10 cent, Ligustrum 610 cent. NOORD WIJ KERIIOUT, 12 Oct. Veiling „De Eendracht". Enkele boonon zonder dr. 60115 cent, enkele boonen met draad 40 105 cent, snij boonen 35—95 cent, dubbele boonen 45—90 cent. Alles per 10 kg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3