EN PRIKKEL DREIN DRENTEL DONDERDAG 11 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SCHAKEN OM OEN OnVERKERK-BEKER. In dezen wedstrijd moest nog één party gespeeld worden om de 4e plaats in den eindstrijd tusschen M. Koert en S. P. Ouwerkerk, die beiden reeds één partij gewonnen hadden. Ouwerkerk wist ook deze partij te winnen en bezet dus de 4e plaats. Voorts won G. Bosscha van Ir. J. J. G. van Hoek. Eerstgenoemde staat nu het beste met 1 V? uit 2, Ir. J. Westra heeft 1 uit 2 en Van Hoek uit 2. Ouwerkerk moet nu achtereenvolgens spelen tegen Bosscha, Westra en Van Hoek. Daarmede is deze wedstrijd afgeloopen. COMPETITIE HAAGSCHE SCHAAKBOND. Het rooster voor de wedstrijden is thans aan de betrokken vereenigingen toegezon den. Daaruit blijkt, dat het Leidsch Schaak genootschap met zijn eerste tiental de eer ste wedstrijd thuis moet spelen op Dinsdag 23 October as. tegen het H. Westerkw. I, op Donderdag 17 Januari eveneens in Den Haag tegen de Residentieschaakclub I, op Dinsdag 5 Februari alhier tegen Disccndo Discimus I, op Dinsdag 5 Maar alhier te gen de H. Christelijke Schaakvereeniging I en de laatste wedstrijd op Vrijdag 22 Maart in Den Haag tegen Disc. Disci mus III. Het eerste tiental der Leidsche club zal uit de volgende spelers zijn samengesteld: 1. Mr. J. G. van Eybergen, 2. W. Demmen- dal, 3. G. Bosscha. 4. Ir. J. J. G. van Hoek, 5. Ir. J. Westra, 6. Mr. A. G. de Blécourt, 7. W. H. v. d. Nat, 8. L. J. Rutten 9. M. M. Segaar en 10. S. P. Ouwerkerk. LUCHTVAART DE „PANDERJAGER" GEREED VOOR DE RACE. Driehoeks-proefvlucht voltooid. De „Panderjager", die bij de driehoeks proefvlucht vóór de Melbourne-race te Ko penhagen was opgehouden wegens een ge brek aan de olieleiding, is Woensdagmiddag te 5 uur 5 op Schiphol geland. De proef vluchten zijn hiermee ten einde. Als laatste proef, alvorens uit te komen in den snelheidswedstrijd Mildenhall Melbourne, heeft men een groote „drie- hoeksreis" ondernomen: AmsterdamBer lijnKopenhagenAmsterdam. Deze reis diende om snelheid en benzineverbruik nog eens aan een deugdelijke controle te onder werpen. Behalve de gewone bemanning, be staande uit piloten Geysendorffer en Asjes en den marconist Pronk, ging tevens mee de heer Ter Marsch, inspecteur van den Rotterdamsche Lloyd. Tijdens de reis besloot men te Kopenha gen te landen om de lunch te gebruiken. Toen men de machine inspecteerde bleek de oliedruk van een der motoren niet nor maal, wat werd toegeschreven aan een de fect in de olieleiding. Men telefoneerde den heer Slot, constructeur van den „Pander jager", die op Schiphol de terugkomst van het toestel na deze belangrijke proefvlucht afwachtte. Wat was het geval? De zaak was zoo goed mogelijk in orde gemaakt, doch Geysen dorffer weigerde te starten aivorens de heer Slot een en ander geïnspecteerd had. Juist nu, waar de dag voor de start de Mel- bournerace meer en meer nadert, wilde hij geen enkel risico nemen. De heer Slot, die met het K.L.M.-toestel van half tien ver trokken was, arriveerde om halftwee te Kopenhagen. Hij inspecteerde in het bij zonder den olietoevoer en toen hy zag, dat men zonder gevaar kon vliegen, werd te 2 uur 5 gestart. Men heeft met vijf personen de thuisreis gemaakt: er was voldoende plaats, al had men niet het comfort, dat de K.L.M.-toe- stellen bieden. De reis KopenhagenAmsterdam duurde drie uur. Voor een berekening van de snel heid heeft men weinig aan deze mededee- ling, daar Geysendorffer ouder gewoonte nog een rondje gevlogen heeft boven de hoeve van zijn schoonouders en men een bezoek aan Hamburg braoht, waar boven de stad werd gecirkeld om den „Pander jager" ook eens voor de Hamburgers te de- monstreeren. Bovendien was er een straffe tegenwind. Het gewone K.L.M.-toestel had door den feilen wind een half uur vertra ging- Het thans behaalde resultaat wijst er dus wel op, dat de „Panderjager" zeer snel is, al had men deze snelheid nog kunnen op voeren, wanneer tijdig verstelbare schroe- ven op de motoren waren gemonteerd. Toch was Geysendorffer over het resultaat van de proefvlucht zeer tevreden. Men is nog dezen avond begonnen met het nazien der olieleidingen, want niets mag aan het toeval worden overgelaten en alles moet in de puntjes in orde zijn, als aanstonds te Mildenhall voor den „Pander jager" het startsein wordt gegeven. Wij vernomen nog, dat de „Panderjager" alvorens te vertrekken eenige accomodatie zal krijgen voor de bemanning. Er is na melijk een bed aangekocht, dat een plaatsje krijgt achter in de staart. Om de rustplaats te bereiken moet men onder de in den staart gebouwde extra tank kruipen. Doch het is reeds een groot voordeel, dat de bemanning gelegenheid krijgt tijdens de vlucht de bee- nen te strekken en rust te genieten. Dat heeft men vóór op de sportvliegers, die ge nageld in hun stoel zitten. De grootere snelheid, die zij ontwikkelen wordt te niet gedaan door de noodzakelijkheid den tocht voor rust te onderbreken, terwijl de „Pan derjager" kan doorvliegen. De mannen van den „Panderjager" zijn van plan alleen bij uiterste noodzaak hun reis te onderbreken. De „Panderjager" zal evenals de „Dou glas" op 16 October a.s. naar Mildenhall vertrekken, hoogstwaarschijnlijk ook in de morgenuren, even vóór de „Douglas", wel ke dien dag in den gewonen dienst op En geland vliegt. UIT DE OMGEVING DE KAAG. Collecte crisiscomité. Gisteren werd de jaarlijksche collecte gehouden ten bate van het Nat. Crisis Comité, welke collecte een mooi bedrag van 46.heeft opge bracht. Het kleine dorpje met haar geringe be volking in acht genomen, is deze bijdrage uitstekend te noemen. Onbegrijpelijk tevens als collectanten moeten ervaren dat er nog enkelingen wor den aangetroffen die niet sympathiseeren met dit mooie doel. LISSE. Opening winterseizoen K.J.M.V. Gis teravond had de officieele opening plaats van het winterseizoen der K.J.M.V. On der de genoodigden merkten we op de zeereerw. heer pastoor van Noort uit Lan- gendijk, de spreker van dezen avond. Voorts de heer J. C. de Haan met diens echtgenoote en de heer Ant. Lohman, voorz. der K.J.M.V. in het bisdom Haar lem. De ouders lieten van hun belangstel ling weinig blijken. De voorz., de heer J. W. Floor, opent met den vereenigings- groet en verwelkomt de aanwezigen, in 't bijzonder den zeereerw. spr. van dezen avond. Dank bracht spr. aan de leden, die in zoo grooten getale zijn opgekomen, het geen voor het bestuur een bewijs is, dat zij sympathiseeren met de vereeniging. Hierna verkreeg het woord de zeereerw. heer v. Noort, die tot onderwerp had: „Een inleiding tot bijbellezen, vooral tot de Evangelies". Spr. gaf bijzonderheden omtrent de schrijvers der vier Evangelies, en hun ka rakter, waarvan men in de Evangelies den weerslag vindt. Elk der Evangelies zijn uit de ziel der vier Evangelisten genomen. Het eerste Evangelie was geschreven in het He- breeuwsch door Mattheus. Hij was een der twaalf; hij werd doqr Jezus in het tolhuis tot apostel gekozen. Zijn Evange lie moeten wij beschouwen als de moeder van het Nieuwe Testament. „De vervulde profetie" mag daarom wel het opschrift zijn boven het eerste Evangelie. Mattheus heeft alles verhaald in groote trekken, en zijn Evangelies zijn zeer schoon en leer zaam om te lezen, en te leeren begrijpen. Het tweede Evangelie werd in het Grieksch te Rome geschreven door Mar cus. Zijn arbeid is niet oorspronkelijk. Het is het voortwerken geweest aan den arbeid van anderen, met de bezieling des H. Geestes. Alles is krachtig uitgedrukt in zyn 26 geschreven hoofdstukken. Zij schreven onder het oog van den H. Petrus. Na een korte pauze behandelde zijn- eerw. de twee overige Evangelisten. Het derde Evangelie werd geschreven door den H. Lucas, in het Grieksch. Hij toont aan het licht tot verlichting der heide nen. Hij is de meest klassieke schrijver onder de Evangelisten. Zijn Evangelie verdient den titel van het historische Evangelie. Bij Lucas is de Christus niet de trium- phator, doch de vertrooster. Het vierde Evangelie werd geschre ven door den H. Joannes op Pathmos, in het Grieksch, Zijn Evangelie bewijst, dat Christus de Zoon Gods is, het Woord, met de Vader één. Joannes werd door den H. Geest, een man van talenten. Geen Evan gelist is zoo profetisch en poëtisch als hij. Steeds kwamen weer nieuwe herinnerin gen voor zijn geest van zijn samenhang met Christus op aarde, zoo helder in het Evangelie opgeteekend. Een dankbaar applaus beloonde zijneer- waarde voor zijn duidelijke uiteenzetting van het werk der vier Evangelisten. De voorz. bracht woorden van dank en hoopte, dat de uiteenzetting van de Evan- gelieën aanleiding moge zijn, dat deze meer gelezen en beter begrepen zullen worden. Hierna werd door den eerw. mo derator het winterprogram ontvouwd. Verschillende vooraanstaande sprekers zyn aangezocht en hebben hunne toestem ming gegeven. Zooals het steeds in onze vereeniging is gegaan, n.l. crescendo, zoo zal ook dit a.s. winter in het teeken hier van staan. Laten wij waardeeren de mooie cursus, om den katholieken godsdienst te beleven. Komt allen trouw en op tijd, en schenkt uw aller aandacht. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. dezen zeer mooi geslaagden pro- paganda-avond. Vermelden wij nog. dat het muzikale gedeelte werd verzorgd door mej. Schrama aan de piano. Pluimvee en Konijnen. Gisteravond hield de Vereeniging „Pluimvee en Konij- nensport" een goedbezochte ledenvergade ring in het gebouw „De Vereeniging" on der presidium van den heer W. F. Daudeij. Deze heette allen hartelijk welkom en hij hoopte, dat, als er critiek wordt geoefend, deze opbouwend zal zijn. De notulen wor den gelezen en vastgesteld. Aangaande de ballotage van een nieuw lid ontspon zich eenige discussie; het bedoelde lid werd aangenomen. Aan de orde is bespreking veiling. Deze kan echter niet worden ge houden in het Veilinggebouw van H. B. G., zoodat besloten werd deze in „De Ver eeniging" te houden. Inplaats van Maan dag zullen de wekelijksche veilingen ech ter Donderdagsavonds gehouden worden. In de Veilingcommissie werden benoemd de heeren K. J. Smits, Jac. Hoogkamer en Th. Hoogkamer. De voorzitter hoopte op aller medewerking. De eerste veiling wordt gehouden op Donderdag 18 October. Uit een bespreking met de Raad van Beheer bleek, dat deze zijn jaarvergadering zal hóuden op 18 Oc tober as. te Utrecht. De te behandelen voorstellen werden hierna voorgelezen. Inzake punt 1 stelde de voorzitter voor er met klem naar te streven de vergoeding der keurmeesters voor de tentoonstellingen met een flink percentage verlaagd te krij gen. Ook werd sterk geageerd tegen het verplichte ringen, ondanks er ook wel iets voor te zeggen is, vooral met het oog op den handel. De heer A. N. Ruigrok werd als afgevaardigde benoemd en verkreeg een vrij mandaat. Aan de orde is bespreking tentoonstelling. Het bestuur stelde voor met een flink programma voor den dag te komen en het inschrijfgeld iets te ver- hoogen, bijv. met 10 cent per exemplaar. De tentoonstelling zal worden gehouden op 26 en 27 December. Behalve het bestuur der vereeniging, hetwelk ambtshalve in het bestuur der tentoonstelling zitting heeft, werden bij stemming nog toegevoegd de heeren A. G. Servelles te Haarlem, W. P. v. d. Hoeven te Leiden, H. Boenders te Katwijk, Chr. v. d. Veek te Lisserbroek en Jac. Hoogkamer te Lisse. Bij de rondvraag werd met klem aange drongen om tijdens de tentoonstelling ook des nachts enkele krachten disponibel te stellen om controle te houden, waartoe werd besloten en waarvoor zich staande de vergadering vier leden beschikbaar stel den. Na verloting van enkele konijnen werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. NOOTDORP. Volksbond. De R.-K. Volksbond, afd. Nootdorp hield haar eerste ledenvergade ring van dit seizoen 1.1. Dinsdag in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg des avonds te 7.30 uur. Na de opening door den voorzitter wer den de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Vervolgens waren er eenige ingekomen stukken van het Werkliedenverbond aan den Raad van Ministers te Den Haag, van den Raad van Ministers aan het Werklie denverbond en van het Werkliedenverbond aan den R.-K. Volksbond te Nootdorp. Op deze ingekomen stukken, welke van vrij groote waarde en inhoud waren, werd door den heer A. A. Pannebakker een nadere uiteenzetting gegeven, en wist hierdoor de vergaderden een duidelijk inzicht te geven over het doel van deze ingekomen stuk ken. Vervolgens was er een schrijven ingeko men betreffende het leven en propageeren der Volkskrant. De voorzitter spoort de leden aan, lid en abonné te worden van de Volkskrant en zich te laten inschrijven, wanneer in den loop van het komende sei zoen een propagandist hiervoor komt. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat er een bespreking heeft plaats gehad met het.bestuur der afdeeling Voorburg en Leidschendam, om een gedenkdag te or- ganiseeren van de Encycliek Rerum Nova- rum, welke zal gehouden worden in de eerste helft van de maand Mei van het komende jaar. Spr. hoopte, dat de afdeeling Nootdorp van de Ned. R.-K. Volksbond met vlaggen en vaandels hieraan zal kunnen deelne men. Hierna was het woord aan kapelaan Dul- nisveld, adviseur van den Volksbond, welke een zeer enthousiaste inleiding gaf over het Fascisme, Socialisme en Nationaal So cialisme. Spr. lag zeer uitvoerig uiteen, op welke wijze deze partijen zijn ontstaan met een korte levensbeschrijving over Mus solini en Hitier en leiders van elk der par tyen. Aan het eind van deze welgeslaagde rede, welke bij elk der aanwezige leden goed in den smaak was gevallen, bevestig de de gewijde redenaar in den loop van de maand Januari e.k. te zullen voortgaan, met dit onderwerp en dan voornamelijk wilde spreken, waarom wij in Nederland deze partijen moeten bestrijden. Spr. gaf nog zijn verwondering te ken nen over de geringe opkomst der leden op deze eerste vergadering, daar er slechts een vierde der leden aanwezig was. Hij hoopte de volgende keer ook de andere aanwezig te zien, en spoorden de aanwezigen aan hieraan te willen medewerken. In de plaats van den voorzitter welke geen gelegenheid had de vergadering lan ger bij te wonen, nam de heer A. A. Pan nebakker de verdere leiding op zich, en dankte den adviseur voor zijn duidelijke, leerzame en uitvoerige uiteenzetting van het Fascisme en Nationaal Socialisme. Na de rondvraag, welke hierna aan. de orde was, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. NOORDWÏJK. Nieuwe bestrating van de Voorstraat Burgemeester en Wethouders stellen aan den raad voor een crediet van ƒ4300 be schikbaar te stellen voor het aanbrengen van een nieuwe wegbedekking in de Voor straat vanaf de Douzastraat tot aan het Lindenplein. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsingen. De luxe-auto, bestuurd door mr. de V. v. S. te Noordwijk is te gen de leuning van de Rooversbrug ge botst. Hierdoor werden een dertiental ijze ren boven vernield of beschadigd, terwijl van de auto het rechtervoorwiel werd ver nield en de vooras zoodanig verbogen, dat de auto door een kraanwagen wegge sleept moest worden. De oorzaak is onbe kend. Door dit ongeval op het smalle ge deelte der brug is het verkeer ongeveer 11/2 uur gestremd geweest. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond om 7 uur in het gemeentehuis. Punten van behande ling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorloopige vaststelling rekening grondbedrijf 1933. 4. Idem gemeenterekening 1933. 5. Aanbie ding begrooting grondbedrijf 1935. 6. Idem gemeentebegrooting 1935. 7. Verzoek van mevrouw N. van Meurs geb. Weersma om ontslag als gemeente-vroedvrouw met in gang van 1 December a.s. wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. 9. Idem tot verhuur van grond voor het oprichten van een clubhuis je voor padvinders. 10. Idem tot wijziging van de verordening op het Burgerlijk Arm bestuur. 11. Idem inzake het benoemen van een bode-concierge in het gemeentehuis. 12. Idem betreffende de uitvoering van de Winkelsluitingswet 13. Idem tot vaststel ling van een werkverschaffingsplan. 14. Idem tot vaststelling van een verordening betreffende het verlichten van motorrij tuigen ingevolge het Motor- en Rijwiel reglement. 15. Begrootingswijzigingen. 16. Schoolgeldreclames. Rondvraag. SASSENHEIM BAZAR CRISIS-COMITé Het was er een echt leuke boel In de opslagplaats van den heer Van Pijpen, waar anders groenten en fruit staan opgestapeld, was gisteravond een bazar gorganiseerd ten bate van het Plaatselijk Crisiscomité. De vermakelijk heidscommissie, die ook verleden jaar bij „De Aangekleede Bloem" zulk verdienste lijk werk verrichte, had ook dezen keer vele attracties bedacht, om de aanwezigen geld uit de zak te kloppen. Te half acht opende de secretaris, de heer Dekker, deze bijeenkomst met een welkomstwoord aan allen, die blijk gaven van belangstelling om het crisis-comité te steunen. Spr. licht toe hoe de commissie er toe kwam om dezen feestavond te or- kaniseeren. Dan schetst hij hoe moeilijk het is om een collecte te organiseeren langs de huizen, en juist daarom heeft het comité deze avond georganiseerd, wat een zeer goede gedachte bleek te zijn. Ver der wijdt spreker eenige woorden van dank aan alle dames, die haar medewer king daarvoor hebben toegezegd, alsook het vermakelijkheids-comité. Vervolgens een dankwoord aan den heer Devilee uit Leiden, die dezen avond enkele goocheltoeren zal laten zien. Ook aan den heer van Leeuwen,snelteekenaar, en tenslotte aan de Harmonie „St. Am- brosius" die altijd spontaan meewerkt als het voor het crisis-comité is. Na deze woorden van den ijverigen se cretaris, zette de harmonie het Wilhel mus in. Hierna nam het feest een aanvang en al dadelijk bleek, dat alle stands klanten kregen. Van alles was aanwezig om de bazar zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken, zooals touwtrekken, ballen gooien, schieten, een ruime consumptie gelegen heid. Al het geld wat in de zakken zat, werd als door een magneet eruit getrok ken. Vermeld moet nog worden, dat vele in woners-winkeliers al het noodige vaat- weok gratis hebben beschikbaar gesteld. Smakelijk werd er gelachen om de goo cheltoeren en om het snelteekenen. De ge- heele avond werd de gezellige sfeer be waard door de muziek. Besloten werd om hedenavond de „zaak" open te houden, opdat ieder in de gelegenheid wordt ge steld voor het crisis-comité zijn belangstel ling te toonen. Niemand zal daarvan spijt hebben! Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt morgenochtend om 9.15 uur in openbare vergadering bijeen ter behan deling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Wijziging en aanvulling Ambtenarenreglement. 4. Havengeld verordening. 5. Verkoopgelegenheid op Zondag in verband met Winkelsluitings wet. 6. Verkoop voormalige openbare la gere school. 7. Overname Berkenlaan, Beu kenlaan, Iepenlaan en Lindelaan. 8. Wijzi ging begrooting 1934. 9. Verslag Commis sie tot nazien Gemeente-rekening 1933 en voorloopige vaststelling dier rekening. Geboren: Johanna Elisabeth Maria Geertruida dr. van P. M. van Tol en A. J. van Tol. Ondertrouwd: K. F. Daudeij 23 j. en H. Kattenberg 20 j. Ingekomen: D. Roos van Haarlem. P. H. Blom van Roosendaal en Nispen. W. F. Th. Eengelsheim en gezin ,van Boskoop. J. G. M. Nieuwveen, van Zandvoort. Vertrokken: J. J. M. Hoogervorst naar Oegstgeest. A. J. Meijer naar Al kemade. H. N. Overvliet naar Rijns burg. C. Verschoor naar Breezand. TER-AAR. Tuinbouwcursus. Dank zij de actie van de plaatselijke afdeelingen van den L. T. B. en Chr. B. en T. B. is het gelukt wederom een Tuinbouwcursus te organisee ren, want mocht het vereischte aantal leer lingen niet aanwezig zijn geweest, dan zou het te bezien zijn geweest of wij de vol gende jaren ooit een cursus mochten op zetten. Het aantal deelnemers heeft de ver wachtingen zelfs overtroffen; in totaal heb ben er zich 22 aangemeld. Uit alle omlig gende plaatsen zijn deelnemers op komen dagen. Gisteravond is deze cursus officieel geopend in de Koffiekamer van de Vei ling, waarbij tegenwoordig waren de Rijks- tinubouwconsulent Koeman, de leeraar v. Loo en de besturen van bovengenoemde organisaties. Het was voor v. Loo een aan gename taak deze 2e cursus te openen, vooral gezien het groot aantal deelnemers. Hij hoopte op dezelfde prettige wijze sa men te werken als met de vorige leerlin gen, en stippelde in groote lijnen het werk plan uit, wat veel studie zal vereischen met de noodige opofferingen. Spr. spoorde aan, trouw de lessen te volgen en met vlijt het opgegeven huiswerk uit te werken. Hierna werd getracht de lesavonden vast te stellen, doch er was bijna geen enkele avond meer over, er moest geschikt wor den. Voorloopig werd besloten de lessen te geevn op Maandag, Woensdag en Vrij dag, en eens in de maand een vrije Woens dag. Aanvang precies zeven uur. De Rijkstuinbouw-consulent, het woord ver krijgende, wees op het nuttige van het tuinbouw-onderwijs, om vooral veelzijdige kennis te krijgen van ons vak, wat in de toekomst noodig zal zijn. Spr. hoopte, dat de cursisten ijverig de lessen zullen vol gen, en nam de gelegenheid te baat, dank te brengen aan beide organisaties, die alle pogingen aangewend hebben, om de cur sus te houden. Evenzoo aan den heer v. Loo, die weer bereid is de lessen te geven. De heer J. Volgering, als voorz. van de commissie, uit zijn tevredenheid over de groote deelname, en is er van overtuigd, dat dit onderwijs rijpe vruchten zal afwer pen, en dringt erop aan, dat de deelnemers steeds op het appèl zijn, wanneer les is, en goede nota te nemen van het verhandelde. Gij zult wel eens wat op moeten offeren, doch later zult gij bly zijn, dat gij in uw jonge jaren veel geleerd hebt, en dit komt u ongetwijfeld te pas. Spr. uit den wensch, dat over twee jaar al de twee en twintig leerlingen met succes de cursus verlaten. Tot slot werd door den heer v. Spronsen, namens de Chr. B. en T.B. het woord ge voerd, die ook het nut van dezen cursus naar voren bracht. Wanneer de deelnemers hun naam en adres hebben opgegeven, kun nen zij huiswaarts gaan en aan den slag. WARMOND. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.-K. school alhier, is benoemd onze plaatsgenoot Th. F. Derriks. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? 259. Bij een uitdrager konden ze voor een prikje een paar hole halters krijgen en weldra stond Piet met een gewichtig gezicht op de markt zijn toeren te verrichten. Nou dachten de omstanders, je zou niet zeggen, dat het zoo'n sterke man was. jongentje en dat tilde heelemaal alleen de halters op. De menschen zagen daaraan natuurlijk dadelijk, dat de halters heelemaal niet zwaar waren. Maak maar gauw dat je weg komt, leelijke bedrieger, zeiden de menschen tegen Piet

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10