WOENSDAG 10 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 WAARDEERING Verscheidene pers-organen hebben naar aanleiding van ons jubileum waardeerende woorden gewijd aan ons blad en speciaal ook aan het jubileum-nummer. Wij beperken ons er toe, een paar stem men uit eigen onmiddellijke omgeving te laten hooren. „De Rijngids", R. K. weekblad voor de Rijnstreek en Omgeving, schreef: „Bij gelegenheid van haar 25-jarig be staan is „De Leidsche Courant" met een uiterst verzorgd omvangrijk jubileum; r.ummer verschenen. Tal van geestelijke en wereldlijke autoriteiten toonden hun groo- te belangstelling door het inzenden van een bijdrage, waaruit blijkt, dat er groote reden is tot vreugde en dankbaarheid. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem, legde een zeer waar deerende en sympathieke getuigenis af voor het werk, dat-door „De Leidsche Cou rant" in de afgeloopen vijf en twintig jaar is verricht. „De Leidsche Courant" heeft dan ook in den loop der jaren een zeer voorname plaats onder de R. K. pers-organen inge nomen en we aarzelen niet te zeggen, dat ze tot een der beste der gewestelijke R.K. dagbladen is uitgegroeid. Voor de bevol king van dit uitgebreid gewest is ze een onmisbare veilige gids op velerlei katho liek gebied geworden. Bij de vele felicitaties, welke directie, hoofdredactie en redactie gewerden, voe gen we ook de onze, daarbij den wensch invoegend, dat onder Gods zegen „De Leidsche Courant" niet alleen haar belang rijke positie in het katholieke leven van dit gewest moge hondhaven, maar dat haar invloed steeds moge toenemen tot waarachtig geestelijk heil der bevolking". Hot parochieblad, de „Heilig Hartbode" (onder redactie van Pastoor De Kok) te Zilk, Noordwijkerhout, schreef: „Het hoog-staande gewestelijk dagblad „De Leidsche Courant" vierde dezer dagen zijn zilveren jubileum. Behalve tal van Burgemeesters hadden verschillende De kens een bijdrage geleverd in hot Jubi leum-nummer. De redactie van de jubilee- rende „Leidsche Courant" moge zich over tuigd houden, dat, indien hiervoor plaats ruimte was geweest, elke Pastoor, in wiens parochie dit dagblad wordt gelezen, heel graag, con amore, een artikeltje zou heb ben geschreven als uiting zijner hoogach ting en zijnor dankbaarheid. De buitenge woon waardige toon, waarin dit Blad im mer geschreven wox'dit, getuigt wel van den eüht katholieken geest van den Hoofd redacteur, den heer Wilmer. Den eerlijken tegenstander niet afstooten, maar aan zich binden en voor de katholieke waarheid winnen is blijkbaar zijn hoogst lofwaardi ge leuze. Een Blad, dat zijn lezers aldus opvoedt, verdient hoogachting en dank baarheid en een uitgebreiden lezerskring". Onze antirev. collega de „Nieuwe Leid sche Courant" wijdde een artikel aan ons jubileum, waaraan wij het volgende ont leen en: „Het blad is een factor van groote be- teckenis geworden in het bloeiende katho lieke leven van onze streek, heeft zelf n'et weinig tot die bloei bijgedragen en het is dikwijls met een gevoel van jaloerschheid dat wij hebben gadegeslagen hoe de roomsch-katholieko Christen voor zijn eigen pers op de bres staat". BINNENLAND CONTINGENTEERING DEKENS. Stijgende invoer en dalende uitvoer. Ter bekrachtiging van de contingentee- ring van wollen en halfwollen dekens is een wetsontwerp ingediend. Aan de Memorie van Toelichting ontlee- nen wij, dat een sterke toeneming van de invoer van deze artikelen gepaard is ge gaan met een aanzienlijke afneming van de export. De invoer steeg van twaalf ton in het eerste halfjaar van 1933 tot 36 ton in het eerste halfjaar van 1934; de uitvoer daalde in dezelfde periode van negentien tot veertien ton. Daarenboven geschiedde de import meer en meer uit een land met gedeprecieerde valuta, waardoor een prijs- drukkende invloed op de binnenlandsche producten werd uitgeoefend in die om vang. dat de betrokken Nederlandsche in dustrie daarvan zeer ernstige nadeelen ondervond. De contingenteering loopt tot eind No vember 1934. Het contingenteen ngspercen- tagc is bepaald op tachtig procent van het gewicht, gemiddeld ingevoerd gedurende de overeenkomstige periode der jaren 1931 en 1932. CONTINGENTEERING SIERGEWASSEN. Wederom verlengd. De contingenteering van niet houtvor- mende stergewassen, alsmede van Azalea Indica en Hortensia is wederom verlengd. Het wetsontwerp ter bekrachtiging dezer verlenging is thans verschenen. De minister deelt in de memorie van toe lichting mede, van meening te zijn, dat liet aandeel van de bloeiende planten in de totale invoer ook thans nog te groot moet worden geacht. Deze abnormale in- vier van bloeiende planten door gelegen heidshandelaren, die zich voorheen nim mer met deze handel bezighielden, dien nog verder te worden beperkt. In verband daarmede is het percentage voor de te ver- leenen minimumcontingenten aanzienlijk lager gesteld. CRISISPRODUCTEN. Steun van 1 millioen voor tuinbouw producten. Dc Minister van Economische Zaken heeft erkend als producenten van crisis producten alle in Nederland gevestigde be oefenaars van tuinbouwproducten voor zoo ver deze zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, die hun producten over erkende veilingen veilen of als markttuinders zijn erkend. Voorts heeft de Minister bepaald, dat uit het Landbouw-Crisisfonds aan die pro ducenten steun zal worden verleend tot een totaal bedrag van ten hoogste f 1 mil lioen, en wel voor de volgende produc ten: a. kaskomkommers over het tijdvak van 2 Januari 1934 tot 1 Juni 1934 1.50 per 100 stuks; b. tomaten over het tijdvak van 2 Januari 1934 tot 30 Juni 1934 3. per 100 K.G.; en c. blauwe druiven over het tijdvak van 1 April 1934 tot 15 Augus tus 1934 1.50 per 100 K.G. DE NIEUWE SCHRIJFWIJZE. De Staatscourant doet niet mee. Van regeerinigswege is aan hoofden van rijksdiensten en -bedrijven meegedeeld, dat de aanbieding van een in de spelling-Mar- chamt geschreven stuk aan de Nederland sche Staatscourant de vraag heeft doen rijzen, of kan worden toegestaan, dat in dit orgaan en in het algemeen in van de regeering uitgaande stukken verschillende spellingen worden gebruikt. De ministerraad heeft thans, volgens „Het Volk", beslist, dat in alle ambtelijke ©tuk ken, rechtstreeks van de regeering of van de rijksdiensten uitgaande, de tot nu toe gebruikelijke spelling-De Vries en Te Win kel zal worden gehandhaafd. Wanneer het noodig is, in officioele or ganen of brieven stukken op te nemen, die niet tot de rijksdiensten behooren, kunnen deze worden geplaatst in de spelling, waar in zij geschreven zijn. Wat betreft te houden dienstexamens zal, evenals voor nadere examens is voorge schreven, de spelling- Merchant moeten worden gebruikt, met dien verstande oven- wel, dat tot 1 Januari 1936 vrijheid wordt gelaten, ook de spelling-De Vries en Te winkel te gebruiken. BALENDE GASPRIJZEN? B. en W. van Haarlem doelen mee, dat het hun met het oog op de tijdsomstandig heden gewenscht voorkomt, de thans gel dende tarieven voor de levering van gas te verlagen, en weil voor de levering over den gewonen meter na de eerste meterop neming nei 31 October a.s. en voor de leve ring over den muntmeter met ingang van 1 November a.s. Zij stellen voor de uniiformtarief van 11 cent per M3. te brengen op 9 cent per M3. en voor het vastreohttarief den prijs per verbruikten M3. van 6 cent te verlagen tot 5 cent. UIT HET KAPPERSBEDRIJF. Bcdrijfsraad gevraagd. De Ned. R. K. Bond van Kappersbedien den „St. Cosmas" en de Ned. Bond van Kapperspersoneel hebben in een adres aan den minister van Economische Zaken ge wezen op den noodtoestand in het kappers- bedrijf, als oorzaken waarvan zij de volgen de aangeven: Vooreerst de ongebreidelde vrijheid, welke bij de uitoefening van dit bedrijf in sohier elk opzicht aan den dag treedt. Met uitzondering vain den arbeidstijd is er in het kappersbedrjjf niets geregeld of ge reglementeerd. Voorts de moorddadige con currentie, welke zoowel door patroons als bedienden in de bedrijfspractijken wordt toegepast; en ten slotte het te groote aan tal beoefenaren (patroons en bedienden) van het kappersvak. Beide organisaties hebben mu tot den mi nister het verzoek gericht het daarheen te willen lelden, dat spoedig alle organisaties van werknemers in het kappensbedrijf in een permanente samenwerking worden bij eengebracht. Gedacht wordt hierbij aan de instelling van een bedrij fscommiissie, wier taak zou zijn voor het bedrijf noodig ge achte of gewenschte maatregelen voor te bereiden, eventueel aan de Regeering voor te stellen, en de uitvoering daarvan, al dan niet met wettelijke sanctie, zoo krachtig mogelijk te bevorderen. Zij ontveinzen zich niet, dat saneerimg van hot kappersbedrijf overgroote moeilijk heden met zich brengt, maar zijn er des ondanks toch van overtuigd, dat, zoolang geen bedrijfsraad met vrij uitgebreide be voegdheden voor het kappersbedrijf zal worden ingesteld, slechts een nader ge reglementeerde samenwerking tusschen or ganisaties van werkgevers en werknemers, onder auspiciën der Regeering, hier voor- loopig uitkomst brengen kan. HET HUWELIJK VAN PRINS GEORGE. De acht bruidsmeisjes. Uit Londen wordt aan de Telegraaf ge meld, dat tot de acht bruidsmeisjes van Prinses Marina bij haar huwelijk op 29 No vember as. in de WesLminster Abdij met Prins Geor.ge van Engeland zullen behoo ren: Prinses Ingrid van Zweden, Prinses Juliana, Prinses Eugénie, niobt van ex-ko ning George van Griekenland en dochter van prins George, broer van koning Con stanten, Prinses Catherina, de jongste zus ter van koning George van Griekenland en dochter van koning Constantijn, 'Prinses Kyra, de tweede dochter van groothertog Cyril van Rusland. Het is mogelijk dat Prin ses Irene, de oudste zuster van Prinses Ca therina, ook als bruidsmeisje zal fungee- HET SINT RADBOUD JAARBOEK. Het elfde Jaarboek der St. Radboud- stichting, dat dezer dagen als uitgave van het Centraal Comité dier Stichting ver scheen, draagt vanzelfsprekend nog den naglans van de tweede lustrumviering der R.-K. Universiteit. Plet opent met het herderlijk schrijven, dat het Hoogwaardig Espiscopaat van Ne derland ter gelegenheid van het tienjarig bestaan uitvaardigde, en wijdt in de uit voerige en belangwekkende Kroniek volop aandacht aan de herdenkingsdagen te Nij megen. De beteekenis van het Jaarboek als brond van documentatie, als Spieghel His- toriael voor het leven en streven der Al ma Mater zal ongetwijfeld bij het rijpen van haar nog jonge geschiedenis steeds klaarder worden. In een hoofdartikel „Stichtingen rond om de katholieke Universiteit" beschouwt de Jaarboek-redacteur Prof. Mgr. Dr. J. Hoogveld de jaarkringen van den was dom der Universiteit: de Stichtingen, die geleidelijk te Nijmegen hun zetel hebben gekozen, en die op hun wijze de Univer siteit vervolledigen. „Gouverner c'est prévoir," zegt het spreekwoord. En van Schaeck Mathon heeft ongetwijfeld de voltooide uni versiteit met haar medische en natuurwe tenschappelijke Faculteiten, haar enorm complex van klinieken en laboratoria ook voor oogen gehad, al kan er een halve eeuw verloopen voordat deze alle tot stand zijn gekomen. Maar niet minder zul len hem voor de geest gestaan hebben stichtingen van allerlei aard, die een uni versiteit van lieverlede, als 'f ware in haar gevolg, meebrengt en die van ver schillende zijden stoffelijke en geestelijke voordeelen opleveren. Als wij nu na nau welijks tien jaren de stad en omgeving rondzien, dan schijnen ons die inrichtingen reeds talrijker dan de vooruitziende be stuurder heeft kunnen vermoeden. Som mige stichtingen zijn onmiddellijk gevolg van de aanwezigheid der univeristeit, zoo als b.v. het Piusconvict, een huis voor priesterstudenten, andere zijn tot stand ge komen in meer of minder nauw verband met de hoogeschool. Als zoodanig mogen vermeld worden de talrijke huizen van religieuze orden en congregaties, waarvan wij noemen: het Berchmanianum aan de Houtlaan, de phi- losophische school der P. Jezuieten en ook hun uitbouw van de pastorie der Stijn Buysstraat; vervolgens de theologische school der P. Dominicanen, het Albertinum aan de Driehuizerweg; het studiehuis St. Bonaventura der P. Franciscanen in de Vermeerstraat, het studiehuis „de Carmel" der P. Carmelieten op de Doddendaal; het theologicum der P. Augustijnen aan de Graafsche weg; het studiehuis der P. Ca- pucijnen te Hees, dat van de Priesters van hét H. Hart te Hees, dat van de P. Laza risten aan de Ubbergsche weg. Ook het huis der P. 'Missionarissen van het H. Hart te Bergendal en het klooster „de Ne- bo" van de P. Redemptoristen mogen wij in dit verband nog noemen." Prof. Hoogveld zelf roept de belangstel ling in voor een der neven-instituten, die de werkzaamheid der Universiteit onder steunen: het instituut Maria Immaculata", dat hoogere ontwikkeling en levensvor ming schenkt aan meisjes, die zich univer sitair willen scholen, zonder bepaald een graad te behalen. Prof. dr. Th. Rutten behandelt daarna het op te richten paedologisch instituut dat „voor alles bedoeld is als een instel ling voor wetenschappelijk onderzoek. Voor op staat de bestudeering van de verschil lende vormen van opvoedingsmoeilijkhe den, van psychische stoornissen en gees telijke afwijkingen van kinderen, en van de mogelijkheden tot opvoering van hun levensbekwaamheid in de volle zin." Dr. N. R. M. Eykel rondt de trits arti kelen af met de aankondiging van het or- thopaedisch instituut. Plattegrond en ma quette illustreeren de beschreven plannen. Na de verschillende vaste jaar-rubrie ken meldt het verslag der Universiteits bibliotheek een stijging over de geheele linie: Verheugend is, dat blijkens voortdu rende schenkingen en aanbiedingen de daadwerkelijke belangstelling voor de Nij- meegsche bibliotheek blijvende en zelfs groeiende is. Tezamen met de aankoopen beliep de aanwinst in het afgeloopen jaar ongeveer 12.500 nummers (vj.. ongeveer 8000), ter wijl nog verschillende schenkingen te ver wachten zijn. Het totaal bezit bedraagt thans ongeveer 170,000 deelen. De catalogus der tijdschriften-artikelen, handelend over het Katholicisme en daar mede in verband staande onderwerpen, thans ongeveer 25.500 titels (v.j. 22.000) be vattend, werpt meer en meer nut af. Het Leeszaalbezoek bedroeg 8274 (v.j. 7496), terwijl het aantal uitgeleende boe ken 12.909 (v.j. 8547) beliep." De uitbreiding van één vaste rubriek in het 2de deel, dat in het bijzonder gewijd is aan de werkzaamheid voor de jaarlijk- sche geldinzameling en propaganda, is zeer bemoedigend. De Bijzondere Giften, aan legaten en groote donaties, bewegen zich namelijk in stijgende lijn een feit, dat getui genis aflegt van de toenemende waardee ring voor de eigen Hoogeschool. Des te meer is het daarom te betreuren, dat op de „Balans van ons Werk" ditmaal een slagschaduw valt. Het totaal-generaal der Collecte van 1933 leverde namelijk rond f 160.403 op, tegen 174.274 in 1932. We maken het woord van den admini strateur der St. Raudboudstichting mr. H. P. M. Steenberghe, waarmede deze zijn jaaroverzicht besluit, tot het onze: „Mogen zij (n.l. de leden der St. Rad- boudcomité's Red.), naast de ideëele beloo ning, t.w. de overtuiging, dat zij een voor Katholiek Nederland bij uitstek belangrijk werk verrichten, in de toekomst de vol doening smaken hun moeite en ijver met een stijging van de opbrengst der jaarcol lecte bekroond te zien!" DE KUNST IN NOOD. Bij K.B. zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau C. G. Kleykamp te 's-Gravenhage, mr. J. Visser te Wasse naar en Luc. Willink te Voorburg, tezamen vormend de dagelijksche leiding van het comité „De Kunst in nood". Gemeenterekening terug om een cent. In den gemeenteraad van het dorpje Wij- denes zijn de sensaties den laatst en tijd niet van de luoht. Voor as. Woensdag be vat de raadsagenda wederom een belang rijk voorstel, n.l. het opnieuw vaststellen van de gemeenterekening 1933. Deze is van Ged. Staten terug ontvangen met de op merking dat twee halve centen ads één cent zijn opgeteld, wat niet had moeten zijn. „Hbld." Wat is dat eigenlijk voor ©en iemand. Die meneer? Van 'hooge komaf. Zijn grootvader had- een hond, die vroeger ,aan den portier van t Koninklijk Paleis toebehoorde. (Mucha). KERKNIEUWS Bisschoppelijk Retraitehuis „De Thabor", Rotterdam. Maandag 1519 Oct. Dames (4 dagen) P. J. Schrijnen, 's Morgens om 11 uur slui ting 12.50, P. Jezuiet; Zaterdag 20—23 Oct. Meisjes (P. Bonifacius) 6.50 P. Pas- sionist; Dinsdag 23—26 Oct. Gehuwden (P. Terstegen) 6.50, P. Dominicaan; Zendag 2831 Oct. Jeugd-Tertiarissen e. a. deeln. 6.50, P. Franciscaan; Zaterdag 36 Nov. Jonge Dames ƒ8.50; Dinsdag 6—9 Nov. Gehuwde Dames middenst. (Pater Rober- tus Eijkholt) 8.50, P. Franciscaan; Maan dag 1215 Nov. Verloofde Meisjes (P. Cy- prianus) 6.50 P. Capucijn; Zaterdag 17 20 Nov. Meisjes 6.50 P. Capucijn; Dins dag 20—23 Nov. Meisjes ƒ6.50, P. Fran ciscaan; Maandag 2629 Nov. Meisjes (P. Terstegen) 6.50 P. Dominicaan; Za terdag 1—4 Dec. Leden 3de Orde H. Franc.; Maandag 10—13 Dec. Meisjes ƒ6.50; Zondag 1619 Dec. Kloosterroepingen en voor haar die in de wereld meer godvruch tig willen leven 6.50 P. Jezuiet; Zaterdag 2225 Dec. Jonge Dames, le Kerstdag 's morgens om 11 u. sluiting 7.50 P. Je-^ zuiet; Donderdag 2730 Dec. Onderw. en Jonge Dames 8.50 P. Dominicaan; Woens-1 dag 25 Jan. Meisjes ƒ6.50 P. Augustijn; I Maandag 710 Jan. Gehuwden 6.50 P. Carmeliet; Zaterdag 12—15 Jan. Meisjes ƒ6.50; Dinsdag 1518 Jan. Meisjes ƒ6.50 P. Dominicaan; Maandag 2124 Jan. Ge huwden 6.50 P. Franciscaan; Maandag 2831 Jan. Meisjes ƒ6.50; Maandag 47 Febr. Gehuwden 6.50 P. Passionist; Za terdag 912 Febr. Jonge dames 8.50 P. Jezuiet; Dinsdag 1922 Febr. Meisjes 6.50; Dinsdag 1922 Febr. Meisjes ƒ6.50; Zondag 24—^-27 Febr. Ziekenverpleegsters 8.50; Maandag 47 Maart Meisjes 6.50 P. Passionist; Maandag 1114 Maart Ge huwde dames 8.50. 186 Ik ben naar de kermis geweest. Ja, wer kelijk. En nog wel 's avonds laat. Nu hoop ik maar, dat dit u niet ergert. Ik ben niet dronken geweest. Mijn gastheer en gast vrouw, bij wie ik die avond een paar uurtjes had doorgebracht, hebben mij rond geleid, en daar die twee van onbe sproken gedrag zijn, ben ik netjes thuis gekomen. Het is noodig, dat ik dit even vaststel, want je kan nooit weten hoe een of an dere huisvader of huismoeder last van het geval kan krijgen, hoe een of andere zoon of dochter met dansbeenen zou zeggen: En pater Liefhebber dan! Die loopt, ook nog wel laat op de kermis. En wat doe je nou op een kermis, als je niet danst?" Ja, mijn gastheer had mij gesproken over een goochelaar, Professor Pythagoras, en zijn dochter, die slangen-juffrouw is: „Maar een klein tentje, zeide hij, maar je staat paf over de toeren, die je ziet. „Zou hij nog aan het werk zijn?" „Zou ik wel denken. Het is pas tien uur" En wij er heen. Maar de tent was afge sloten. Niets te zien. Strop. „Kijk, zegt mijn vriend, daar staat de goochelaar". Ik een praatje aangeknoopt: „Dat vind ik nu niet mooi van je. Nu wou ik je toeren zien, en nu is de boel dicht". „Ja, meneer, Pater, geloof ik. Niks te doen. Het is maar 10 centen. En ik kan niet voor twee dubbeltjes een voorstelling houden. Wat wou u graag zien? De slan gen?" „Ja, en je eigen toeren". „Kom u dan maar even achterom. Ex tra voorstelling voor u". En wij met z'n drieën erin. En toen kreeg ik een groote slang in mijn handen, die pas vier jonge konijnen ingeslikt had voor z'n maandelijksch diner. En toen heb ik den Professor zien goo chelen. Hijmaar neen, dat mag ik niet verklappen. Gaat zelf maar kijken, als hij bij u in de stad of op het dorp komt. Het is kolossaal. En als u zegt, dat u Pater bent (leen de baard maar van uw suiker- oome), dan krijgt u misschien ook een extra voorstelling. En wat dat allemaal nu met dit Missie buis te maken heeft, met arme jongens, die priester-missionaris willen worden? Ja, eigenlijk niets. En daarom zal ik maar eindigen met te zeggen, dat ik nog altijd gebrek heb, dat ik de tent niet kan sluiten en dat ik mijn jongens niet kan zoet houden met één maandelijksch ontbijt van een paar jonge konijntjes. St. Bonifacius.Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. Father LEFEBER. Helpen bij de priester-opleiding is een van de schoonste liefdewerken. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag 10 October 1934 Hooge Prijzen 1000— 2865 12374 15232 16600 18145 4008100 14978 22963 200 - 2708 4775 100— 2 226 4035 5880 8381 12922 13248 18981 22552 22582 Prijzen van 70 32 51 76 393 544 658 757 787 791 831 1028 1142 1197 1367 1412 1429 1484 1489 1881 1901 2023 2092 2173 2384 2427 245 0 2792 2801' 2838 2899 2987 3052 3058 3074 3169 3227 3264 3290 3319 3369 3416 3478 3596 3615 3697 3740 3858 3867 4056 4298 4581 4670 4916 4975 500G 5087 5126 5412 5598 5686 5917 6051 0121 6141 6150 6249 G346 6412 6542 6582 6669 6679 6740 6974 7027 7175 7246 7359 7400 7449 7456 7496 7540 7672 7774 7787 7903 7998 8044 8157 8180 8362 8416 8440 8573 8878 8959 8389 9078 9109 9168 9200 9218 9505 9719 1U028 10033 10074 10126 10215 10392 10446 10520 10562 10389 10971 11175 11205 11545 11710 11359 11874 11926 12153 12171 111251 12276 12380 12334 12464 12629 12655 12756 12802 12836 12841 12895 13057 13282 13456 13469 13479 13536 13626 13660 13670 13814 13977 14057 14062 14132 14162 11220 14247 14361 14449 14525 14580 14634 14638 14733 14946 15018 15035 15344 15414 15607 15690 15763 15972 16019 16128 16298 16451 16512 ÏCG^S 16770 16792 16894 16931 16979 17089 17315 17446 17509 17577 17588 17674 17692 17695 17836 17899 17979 18062 18073 18082 18162 18273 18362 18370 18389 18453 13473 18543 18590 18709 18812 18912 19113 19176 19245 19335 10563 19816 18831 19841 19947 18965 20366 20393 20432 20475 20510 20714 21183 21380 21416 21479 21527 21733 22212 22375 22377 22395 22404 22526 22720 22749 22354 22976 23076 23284 23521 23526 23899 Nieten 15 59 96 108 192 194 199 237 275 362 407 549 565 576 584 668 687 714 742 783 789 793 856 869 877 916 976 996 999 1016 1022 1069 1171 1178 1190 1284 1297 1302 1345 1348 1361 1372 1374 1389 1423 1447 1450 1452 1460 1490 1517 1630 1678 1688 1725 1830 1893 1949 1979 2184 2230 2236 2471 2487 2505 1981 1994 2041 2042 2096 2280 2295 2329 2350 2412 2553 2565 2619 2636 2649 2660 2673 2733 2752 2791 2794 2867 2873 2896 2908 2913 2968 3103 3107 3113 3181 3193 3195 3241 3246 3249 3382 3419 3-128 3553 3555 3590 3619 3643 3648 3657 3699 3802 3966 3977 4166 4182 4268 4284 4285 4317 4326 4343 4412 4413 4431 4134 4451 4454 4515 4526 4555 4563 4592 4597 4629 4630 4697 4762 4818 4826 4841 4867 4973 4988 4990 5009 5034 5075 5083 5112 5159 5190 5213 5216 5226 5233 5348 5364 5384 5435 5449 5483 5494 5510 5519 5521 5551 5616 5631 5664 5716 5750 5764 5769 5809 5817 5819 5324 5830 5909 5925 5988 6019 C059 6064 6085 6093 6113 6125 6127 6167 6169 6175 6184 6199 6241 6266 6333 6338 6395 6451 6532 6548 6627 6633 6651 6668 6682 6716 6729 6808 6848 6850 6880 6305 6922 6939 6945 6970 6976 7005 7013 7075 7173 7181 7225 7257 7264 7298 7342 7352 7505 7507 7512 7539 7575 7588 7614 7633 7091 7746 7756 7762 7810 7829 7644 7850 7942 7960 7993 8127 8132 8133 8158 8192 8316 8338 8371 8429 8434 8437 8500 8684 8817 8825 8843 8852 3915 8992 9037 9081 9154 9186 9213 9238 9265 9271 9275 9280 9467 9469 9592 9C03 9628 9642 9697 9728 9741 9812 9902 ÜU08 9971 9972 9977 10041 10053 10211 10267 10326 10377 10363 10411 10439 10629 10686 10721 10743 10764 10826 10902 10913 10922 10942 10948 10960 11034 11048 11067 11098 11106 11109 11192 11233 11234 11257 11375 11433 11562 11574 11621 11674 11703 11756 11791 11913 11920 11948 11972 11990 12062 12072 12073 12090 12141 12166 12245 12297 12309 12316 12364 12376 12414 12496 12545 12576 12663 12638 12779 12818 12827 12838 12845 12849 i 12908 12918 12952 12986 12998 13059 13087 13171 13173 13265 13299 13309 13324 13350 13381 13382 13384 13500 13511 13550 13572 13584 13607 13624 13658 13757 13787 13838 13850 13886 13894 13953 13978 13937 14054 14121 14161 14252 14286 14303 14311 14410 14416 14514 14526 14533 14624 14633 14639 14716 14799 14800 14811 14392 14902 14953 14960 14988 14097 15023 15026 15214 15236 15287 15298 15312 15323 15393 lo398 1540715421 15482 154y4 15594 15001 15603 15624 15630 15689 15784 lo842 15852 15900 15985 16020 S5 JÜJ25 16127 10139 16145 "150 ifiaii S 16335 16366 16453 16513 16611 16639 16670 16671 16784 16872 16907 16912 17003 17061 17067 17092 17183 17217 17264 lV553 1756U }S J7722 17763 17777 17039 18047 1815b 18166 18177 18187 18220 18234 18333 18397 18436 18491 18561 18578 18611 18615 18640 18649 18702 18728 18867 18935 18971 18989 18900 19025 19195 19218 19266 19269 19289 19301 19339 19372 19390 19429 19460 19590 19bli 19683 19732 i9742 19750 19806 19968 20075 20084 20102 20129 20133 20211 20253 20265 20276 20297 20321 20411 20433 20492 20518 20552 20579 20717 20724 20764 20765 20912 20974 21017 21025 21056 21077 21127 2113'' 21262 21267 21291 21330 21344 21357 21417 21451 21469 21491 21494 21529 21576 21590 21706 21724 217ü9 21768 21870 21954 21976 22023 22026 22023 22081 22094 22104 22106 22165 22173 22332 22394 22464 22493 22518 22572 22642 22670 22772 22782 22792 22821 22324 22974 23025 Z3115 23131 23133 23273 23285 23320 23419 23459 23496 23610 23646 23643 23723 23822 23837 23887 23925 23956 23958 23S83 14e Ijjst 5e kl.: 6168 70 m. z. 6188 m. z. 15533; 19349 m. z. 19348. S346 9439 9648 9655 9953 9968 10217 10220 10500 10527 10878 10895 10966 10974 11152 11179 13504 11505 li782 11784 12006 12031 12167 12168 1.385 12388 1-/10 12715 12É lollO 13168 13338 13341 13516 13533 13691 13721 13895 13932 14192 14224 14426 14457 14696 14705 14913 14032 15027 15193 15338 15388 15520 15566 15706 15759 16104 16111 16170 16228 16542 16597 16876 16838 17151 17170 17625 17639 18125 18131 18294 18377 18581 18594 18771 18861 19036 19053 19310 19312 19624 19664 19844 1D927 20147 20181 20367 20404 20636 20694 20987 20091 21135 21161 21368 21414 21560 21570 21837 21839 22031 22053 22198 22273 22599 22629 22824 22918 23243 23258 23503 23569 23851 23854 Verbeter. 70; 15553

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10