DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DINSDAG 9 OCTOBER 1934 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE RIJNSTREEK De A.T.O. rond Boskoop Naar men ons mededeelt wordt ingaande 8 October door de A.T.O. een vrachtboden- dienst geopend tusschcn Gouda, Waddinx- veen, Boskoop, Zwammerdam en Alphen a. d. Rijn, met rechtsreeksche bevrachting naar alle spoorwegstations en gaat van v. Gend en Loos en omgekeerd. ALPHEN AAN DEN RIJN HET DERDE LUSTRUM VAN „LEO XIII" Feestelijke herdenking Op buitengewoon keurige wijze heeft de R.K. Harmonievereeniging Leo XIII gister avond in de St. Josephzaal haar 3e lustrum herdacht, 't Is een avond geworden van kunstgenot en vroolijkheid. Het podium wat voor deze gelegenheid kwistig met palmen versierd, terwijl langs de achter zijde de jaartallen en naam der vereeni- ging waren aangebracht. Onder de zeer talrijke aanwezigen merkten we op de hoogeerw. Deken, beschermheer der ver- eeniging, de edelachtbare heer burgemees ter P. A. Colijn, verschillende bestuursle den van zustervereenigingen, zoowel van hier als uit de omgeving. De voorz. van „Leo XIII", de heer W. v. d. Louw, sprak bij den aanvang een kort openingswoord, hetwelk door spr. werd besloten met de aanwezigen een genoegelijke avond toe te wenschen. Na deze korte inleiding kwam de muzikale vertolking van het programma aan de beurt. De inzet daarvan was de lustrummarsch Leo XIII, gecomponeerd door haar directeur, den heer S. Theelen, daarna volgde nog een tweetal nummers en als slot "Werd door de Harmonie de „Pe- likaanmarsch" ten gehoore gebracht. De muzikale vertolking bleek ook thans on der leiding van den bekwamen directeur, den heer Theelen, voortreffelijk; de mu ziek klonk zuiver en beschaafd en uit de algeheele muzikale vertolking bleek, dat „Leo XIII" met flinke schrede voorwaarts gaat. Een welverdiend langdurig applaus na elk nummer was wel de beste beloo ning en een verdiend slot van het eerste gedeelte van den avond. Tijdens de pauze, welke nu aanbrak, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld de jubilecrende vereeniging te complimenteeren. Hiervan werd allereerst gebruik gemaakt door den burgemeester dezer gemeente, den heer P. A. Colijn. Spreker heeft vernomen, dat de Jubilee- rende vereeniging veel moeilijkheden had beleefd, doch deze kunnen overwonnen worden. Dat Leo XIII deze overwon, stemt spr. tot voldoening. Van harte wenscht hij „Leo XIII" geluk met dit 3e lustrum en be sluit zijn rede met de hoop, dat het „Leo XIII" door eensgezindheid en opgewekt heid ondanks de moeiljjkhedcn, die zich zullen voordoen, gegeven moge zijn, het volgende lustrum te herdenken. Achtereenvolgens werd door tal van af gevaardigden van zustervereenigingen het woord gevoerd om de jubileerende vereeni ging geluk te wenschen. Namens „Kunst na Arbeid" te Koude kerk werd het woord gevoerd door den heer de Jong. Namens „Arti et Religioni" te Langeraar sprak de heer Volgering. De heer K. Tolk uitte woorden van waar deering en gelukwensch namens „Zang- lust" en de commissie voor volksconcerten ter deze plaatse. De heeren Basie en Ruweel, voerden het woord namens de muziekvereeniging „Ar ti" en de mandolineclub „Excelsior" alhier Namens de R.K. S.V. „Wilskracht" sprak de heer v. Leeuwen, voor de Alph. Boys de heer A. v. Engelen, namens de R.K. Zangvercenigingen de heeren J. v. d. Bosch en L'Amie. Nadat door den heer v. Capel de R.K. Volksbond van z(jn belangstelling had blyk gegeven, nam de hoogeerw. deken het woord. Spreker heeft geen taak. doch het is hem uit eerlijke drang des harten, dat h() „Leo" bedankt voor de heerlijke medewerking, die zij steeds heeft gegeven. Spr. heeft ge staan bij de wieg van het kind. dat weldra kwijnende werd. Vader en moeder zeiden zelf: zal het kind het wel halen. Gelukkig is het een blozende jongeling van 15 jaar geworden, die er flink uitziet. Tenslotte fe liciteert spr. „Leo XIII" en besluit zijn rede met den wensch, dat het de, jubilee- rende vereeniging ondanks de golven, waarin zij dreigde neer te zinken, moge gelukken het hoofd boven water te hou den. Aan den heer P. v. d. Louw werd voor zijn vele verdiensten ten opzichte der ver. eeniging het eere-lidmaatschap geschon ken. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen en werddejoligo zijde onder de loupe genomen. „De vroo- lijke Jantjes" uit Hilversum kwamen op het tapijt, met humor, levensliedjes, mu ziek, spel en vroolijkheid. Vooral dit laat ste strooiden zij door hun humor in ruime mate over de aanwezigen uit. Bij het einde bracht de voorz. nog een welgemeend woord van dank aan den oud-directeur, den heer M. J. Marks, de oprichter der vereeniging „Leo XIII" heeft getoond een feestviering te kunnen organiseeren, die er mag zijn. Wie houdt van muziek en vroolijkheid, Komen vanavond op het tapijt. Helpt allen Leo mee, Dan zijn bestuur en leden tevree. Door een hek gereden. Door een vrachtauto, bestuurd door K. uit Bodegra ven, werd gisteren in de Raadhuisstraat een hek van do gemeente stuk gereden. Het vehikel reed dwars door het hek heen. Vanwege gemeentewerken werd aangifte gedaan bij de politie. Woningbouw langs den Buitenweg. Langs den Buitenweg werd een aanvang gemaakt met den bouw van de eerste wo ningen. Aanrijdingen. Door L. uit Leiden als bestuurder cener luxe auto een kaas wagen van den handelaar v. C. aangere den. De aangerichte schade bedraagt plm. 30 gulden. Tegen L. werd proces-verbaal opgemaakt. In de Dillemstraat moest de galanterie wagen van A. v. W. het ontgelden. De aan rijding geschiedde door een melkwagen, bespannen met paard, van den melkhande laar N. De politie zal ook hier wel de noo- dige opheldering brengen. NOORDEN Een veelbelovend jongmensen. Door den gemeenteveldwachter is proces-verbaal opgemaakt tegen een 15-jarigen Jongen verdacht van oplichting. De jongen, die bij zijn vader in dienst was, maakte er de ge woonte van om de rekeningen, die hij bij de klanten voor zijn vader moest Innen te verhoogen om alzoo aan geld to komen waarvoor hij onderweg snoeperij kocht. Reeds eerder is tegen den jongen voor een zelfde feit proces-verbaal opgemaakt. Gis teren is hij voor den officier van Justitie te 'sGravenhage geleid. KATWIJK. Crisis-Comité. Maandagavond 8 dezer vergaderde het voltallige Crisis-Comité om de werkzaamheden voor de as. winter hulp te bespreken. Het bleek, dat de middelen van het co mité geheel zijn uitgeput en dat de moge lijkheid om deze aan te vullen practisch niet aanwezig is. Daarom werd de vraag gesteld of het comité onder die omstandig heden wel zou blijven functioneeren. Besloten werd den burgemeester dezer gemeente uit te noodigen een woord van opwekking te willen richten tot de bevol king. en hem te verzoeken den inwoners krachtig aan te sporen de kas van het co mité door haar milddadigheid te vullen. De burgemeester verklaarde zich hier toe onmiddellijk bereid, en zal zich door middel van de Pers, zoomede door een pro clamatie tot de bevolking richten, en haar opwekken om de collecte die op Maandag 15 October as. zal worden gehouden, tot een groot succes te maken. Voorts heeft de burgemeester terstond een bedrag van 100 ter beschikking van het comité gesteld. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen- is op Vrijdag 12 October as., des namid dags om 3 uur, in openbare vergadering bijeengeroepen ter behandeling van de na volgende punten: 1. Verruiming verkoop- gelegenheid op Zondag; 2. Verhuur van een perceel grond langs de Spek kei aan aan den heer J. W. Lefeber Sr.; 3. Ruiling van grond met de R. K. Armen van St. Agatha langs de Hyacinthenstraat; 4. Verkoop van een strook grond langs de Hyacinthenstraat aan de firma Schoone en Stoop; 5. Over name van straiten van de firma G. van der Meij's Zonen en den heer B. J. C. van der Nat; 6. Verordeningen op de heffing en in vordering van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand; 7. Aanbieding van de gemeente-rekening en de rekeningen der bedrijven over het 1933; Aanbieding van de gemeentebegroo- ting en de begrootingen der bedrijven voor het jaar 1935; 9. Comptabiliteit; 10. Ingeko men stukken en mededeeüngen. Bouwvergunningen. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan Mevr. de Wed. H. Mijnders, alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van haar winkelpui op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3701, plaatselijk ge merkt Kanaalstraat no. 43; aan den heer S. van der Zaal tot het bouwen van een ateenen schuurtje ter vervanging van een houten schuurtje op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 2984, plaatselijk gekenmerkt Wagenstraat no. 34; aan den heer A. de Regt, tot het verplaat sen van een bestaand houten schuurtje op het perceel plaatselijk gemerkt Hyacinthen- straat no. 12, kadastraal bekend in sectie D. no. 3877. Verhuur van grond. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad dezer ge meente voor den huurprijs van plus minus 1 H.A. tuingrond, deel uitmakende van het perceel Lisse, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 2193, ten bedrage van 550.per jaar, verschuldigd door den heer J. W. Lefeber Sr., alhier, nader te be palen op 350.per jaar, voor het eerst over het jaar 1934, met bepaling, dat de be staande huurovereenkomst in elk geval ein digt met Kerstmis 1936. Hierbij is de bepa ling opgenomen, dat de gemeente zich het recht voorbehoudt de huurovereenkomst tusschentijds te beëindigen als het wensche- Üjk blijkt, dat de gemeente de vrije be schikking over den grond verkrijgt. Bij besluit van den Raad dezer gemeepte dd. 5 Februari 1934 heeft de gemeente de eigendom over dezen grond verkregen door aankoop van MevT. Douairière Gravin van Lynden-van Limburg Stirum. De heer Le feber had dezen grond van de vorige eige naresse gehuurd voor den prijs van 550. per jaar. Lettende op de uitkomsten van het bLoembollenbecLrijf achiten B. en W. dezen huurprijs te hoog, waarom zij, na het ad vies te hebben ingewonnen van de Grond- oommissie. voorstellen de huurprijs te bren gen van 550 op 350 per jaar. Ruiling van grond. In verband met den aanleg van de Hyacinthenstraat stellen Bur gemeester en Wethouders den Raad dezer gemeente voor aan de R. K. Armen van de parochie van St. Agatha te Lisse in eigendom af te staan een strook grond van het perceel Lisse, kadastraal bekend in sec tie D. no. 3920, groot ongeveer 103.55 M2, in ruil tegen een strook grond van het per ceel Lisse, kadastraal bekend In sectie D. no. 3877, groot ongeveer 15.50 M2, zulks tegen een verrekenprijs van 1.per M2, vrij van lasten. De kosten van ruiling wor den door de partijen elk voor de helft ge dragen. Verkoop van grond. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad dezer gemeen te voor aan de firma Schoone en Stoop, al hier, onderhands te verkoopen een strookje grond van het perceel Lisse, kadastraal be kend in sectie D. no. 3920, gedeeltelijk, ge legen tusechen de Hyacinthenstraat en het eigendom van koopster, kadastraal bekend in sectie D. no. 3876, ter grootte van onge veer 33.80 M2, tegen den prijs van 1. per M2. Door den aanleg van de Hyacinthenstraat komt bovenbedoeld stukje grond, ter groot te van ongeveer 33.80 M2, tusschen de aan te leggen straat en het eigendom van de fa. Schoone en Stoop te liggen. Na ingewon nen advies van de Grond commissie achten B. en W. het beter dezen grond, die voor de gemeente vrijwel waardeloos ie gewor den, te verkoopen en hierdoor de situatie ter plaatse goed te regelen. Overname straten. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente stellen den Raad voor van de firma C. van der Meij's Zonen en den heer B. J. C. van der Nat, alhier, ten behoeve van den openbare dienst in eigendom en beheer over te nemen de openbare straten in de gemeente Lisse, ge naamd Van Böninghausenlaan en Van Lyn- denlaan, kadastraal bekend in sectie D. nos. 2532 en 2544, ter gezamenlijke oppervlakte van 0.39.08 H.A., zulks tegen het bedrag van 1.De kosten van overdracht zullen gezamenlijk worden gedragen. Bovenvermelde straten zijn aangelegd door de fa. C. van der Meij'a Zonen. Uit het rapport van den Gemeenteopzichter blijkt, dat bij den aanleg van deze straten aan alle gestelde eischen is voldaan, zoodat tegen overname door de gemeente in eigendom en beheer geene bezwaren bestaan. Collecte. Zondag hield de zeereerw. pater Isfridus Meyer in de parochie van de H. Agatha onder alle H. Missen een lief- dadigheidspredicatie ten bate van zijn missiegebied Oeganda. De hierna gehouden schaalcollecte bracht f 269 op! Verloting. De trekking van de prij zen der verloting welke door de Josephs- gezellen alhier ten bate harer financieele positie werd georganiseerd, is door om standigheden uitgesteld tot 17 October a.s. Naar men weet zou de trekking op 4 Oc tober jJ. moeten geweest zyn. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 11 October as., des middags te twee uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Mede- deelingen; 3. Vaststelling notulen; 4. Ver slag Spaarbank Noord wijk en Omstreken 1933; 5. Voorstel tot toekoming van weezen- geld; 6. Herziening reglement gasthuizen in verband met kasopneming; 7. Herziening belooning opzichter gasthuis in verband met pensioenwet; 8. Adres bond loodgieters- en fittenspatroons; 9. Verzoek J. de Haas inzake pachtsom cansuimptietent op het strand; 10. Voorstel inzake openstelling winkels op Zondag; 11. Wijziging algemeene politiever ordening; 12. Wijziging verordening verlo ven. A; 13. Benoeming commissie onderzoek rekening 1933; 14. Aanbieding gemeente- begrooting 1935 en benoeming commissie tot onderzoek der begrooting; 15. Voorstel tot conversie geldleening; 16. Voorstel tot verbetering gedeelte Voorstraat; 17. Voor stel tot verbetering Schiestnaat; 18. Her nieuwd verzoek van J. Perfors inzake wa termeter; 19. Voorschot ex. art. 101 Lager Onderwijswet Chr. U.L.O. over 1934. Politie. Ingekomen zijn adressen aan den raad van den heer M. Gooi, gewezen commissaris van politie in deze gemeente en den heer J. Smit, gewezen agent van politie in zake het naar hunne meening ten onrechte aan den heer Smit gegeven ontslag als agent van politie. Consumptietent op 't strand. De heer J. de Haas, pachter van de consumptietent op het strand in de nabijheid van het Duin- damsche Slag vraagt aan den raad restitu tie van de helft van de pachtsom over 1934 cn bovendien het recht om met uitsluiting van anderen voor denzelfden prijs op de zelfde plaats weer een consumptietent te mogen pacht voor het jaar 1935. De winkelsluiting op Zondag. Naar wij vernemen stellen B. en W. naar aanleiding van de gehouden enquête onder winke liers in zake de verruiming van den ver koop op Zondag aan den raad voor, dat geen langere openstelling dan wettelijk reeds is toegestaan, zal plaats hebben voor winkels waar in hoofdzaak, visch, fruit, chocolade, brood, banket enz. worden ver kocht, en dat alleen voor winkels waar in hoofdzaak tabak en sigaren worden ver kocht een opensteling gedurende 4 uren op den Zondag zal worden ingevoerd. Voorts wordt voorgesteld de uren waar op verschillende groepen winkels op den Zondag mogen geopend zijn vast te stel len op het tijdstip van 12 tot 4 uur. NOORDWIJKERHOUT. Werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 141 landar beiders, 4 opperlieden, 3 timmerlieden, 2 betonwerkers, 1 monteur, 1 smid, 1 manden maker, 2 metselaars, totaal 155. Winkelweek. Naar we vernemen be staan er wederom plannen in de St. Nico- laasweek evenals het vorig jaar een win kelweek te organiseeren. Opgepast. In verband met bij de ge- meente-politie ingekomen klachten zal de politie streng optreden tegen personen die op de hoeken van „de Steeg" staan. De winkeliers ter plaatse ondervinden hiervan veel last. Zondag zijn reeds een 4-tal per sonen bekeurd op grond van overtreding van art. 56 der Algemeene pol it ie verorde ning. Er zal streng worden opgetreden. WARMOND. Bazar. Door den Burgemeester is aan de Protestantsche wijkverpleging alhier vergunning verleend tot het houden van een bazar op 16, 17 en 18 dezer ten be hoeve van de wijkverpleging tevens ver gunning is verleend tot het houden van een verloting een bedrag van 100.niet te boven gaande. Sportvereeniging S.M.C. Op Zondag j.l. is door enkele leden der wandelclub ,.de Germanen", onderafdeeling van de sport- vreeeniging S. M. C. alhier deelgenomen aan de 35 K.M. druiven-marsch, welke was uitgeschreven door Cursor te 's-Graven- hage. Allen hebben den marsch in de bes te conditie volbracht en kwamen zoodoen de in het bezit van een vereenigingsprijs uitgekeerd aan de verst komende vereeni ging. Op 21 October a.s. houden „de Ger manen" hun georganiseerde wandeldag, waarvoor veel liefhebberij blijkt te be staan. SASSENHEIM. K. J. M. V. „St. Stephanus". Zondag avond hield de K. J. M. V. haar eerste pro- paganda-avond. Aanwezig waren, behalve de leden met hun ouders en genoodigden, de besturen der St. Josephsgezellen, K. J. C. en Graal en enkele leden van Hanze en L. T. B. Terwijl de Bondsvoorzitter, de heer Lohman en het bestuur der afdeeling Voorhout door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk gaven. Te ongeveer half negen opende de voor zitter deze bijeenkomst met den K. J. M. V.-groet, waarna h(j alle aanwezigen van harte welkom heette. Met enkele woorden zette hij vervolgens het doel en de strek king van dezen avond uiteen. Hierna werd gezamenlijk het Bondslied gezongen. Als eerste spreker van dezen avond be trad de weleerw. heer Kuipers, moderator van de afdeeling Lisse, het spreekgestoelte. In zijn inleiding zeide zijneerw. dezen avond niet als spreker, doch als modera tor den aanwezigen uiteen te willen zet ten, wat de K. J. M. V. voor den jongen middenstander beteekent Op de eerste plaats wijst spreker op de plichten van den K. J. M. V.'er. Vervolgens geeft hu aan hoe wij ons zoowel godsdienstig als cul tureel kunnen ontwikkelen, door het vol gen van de ons geboden cursussen enz. Een uur lang weet zijneerw. gehoor te boeien, door zijn treffende rede. En wanneer spre ker dan besluit met den wensch, dat onze vereeniging steeds moge groeien en bloeien barst een daverend applaus los. Hierop dankt de voorzitter kap. Kuipers vor zijn mooie en treffende woorden. Tijdens de korte pauze die dan volgt, is er gelegenheid zich als lid op te geven. Een 14-tal nieuwe leden laat zich inschrij ven en waneer dit bekend gemaakt wordt, klinkt weer 'n welgemeend applaus. Hierna krijgt de heer de Gruyter uit Den Haag het woord. De heer de Gruyter ver gelijkt de K. J. M. V. met een machine, die, zich door alle moeilijkheden een weg banend, recht op haar doel afgaat. Met jeugdig enthousiasme zet spreker vervolgens uiteen de mogelijkheden die de K. J. M. V. ons biedt. Wij zouden ons ver slag te lang moeten maken, om deze rede uitvoerig weer te geven, hoewel z(j dit werkelijk verdient. Spreker besloot met een aansporing tot alle jonge middenstan ders om zich bij ons aan te sluiten en alle laksheid te laten varen. Een langdurig ap plaus volgt op deze schitterende rede. De voorzitter dankt hierop met enkele woorden den heer de Gruyter voor z'n enthousiaste en leerzame rede. Vervolgens spreekt de moderator nog 'n kort woord tot de aanwezigen. In hu moristisch getinte woorden schetst zijn eerw. het ontstaan en de langzame ont wikkeling van onze afdeeling. Spreker is blij, dat deze avond gekomen is en hoopt, dat het ledental steeds zal blijven toene men. Nadat ook de heer Lohman nog een kort opwekkend woord tot de leden ge richt had, dankte de voorzitter deze bei de sprekers voor hunne propagandistische woorden. Tot slot dankte de voorzitter allen, die op eenigerlei wijze tot het slagen van de zen avond hadden meegewerkt. Hierna sloot de voorzitter het officieele gedeelte met den K. J. M. V.-groet waarna de heer van Zijp enkele humoristische zangnum mers ten beste gaf en voor een vroolijk slot van onze eerste geslaagde propaganda- avond zorgde. Vermakelijke liefdadigheid. Wat het crisis comité' is, zal ieder wel genoegzaam bekend zijn. Deze instelling nu vraagt voor Woensdagavond de belangstelling van het Sassemsch publiek, om tegen een lage en- trée een gezelligen avond mee te maken. Deze avond, welke te 7 uur begint wordt gehouden in de opslagplaats van den heer v. Püpen. Vermakelijkheden van verschil lenden aard zijn daar aanwezig. Ook zal de avond worden opgeluisterd met muziek, zoodat voor „Elk was wils" aanwezig is. Gezien het noodzakelijk doel verzuime niemand deze gezellige avond te bezoe ken. STOMP WIJK. Propagandaclub. Donderdagavond 11 Oct. om 8 uur vergadert de R.-K. Propa gandaclub „St. Paulus" in het café „Het Blessepaard". Spreker zal zijn den zeereerwaarde heer Henry de Greeve met het onderwerp „Ka tholiek offensief'. Toegang voor leden en donateurs vrij, niet-leden 25 cent per per soon. Het bestuur verwacht een groote op komst, zoodat plaats bespreken wordt aan bevolen. De Stompwijksche weg. Met de recon structie van den Stompwijksche weg is men thans zoover gevorderd dat de be schoeiing aan weerszijde deze week klaar komt. Intusschen is men met het straat werk aangevangen. Het zal een heele ver betering zijn, hoewel het nu natuurlijk voor het verkeer moeilijkheden oplevert. Be stuurders van auto's, welke dezen weg kun nen vermijden, doen goed over een anderen weg te g aan.daahretnakegb en weg te gaan, daar het kan gebeuren, dat zij langen tijd moeten wachten, zoodat om rijden dan toch in hun voordeel is. ZOETERMEER—-ZEGWAARD. Filmvertoonlng, De in een vorig be richt vermelde „Credo"-film-vertooning heeft in het café van den heer A. van Wel plaats gehad.. De heer Aug. de Laat heeft veel succes Imogen oogsten. De zaal was propvol en, v/at zeer jammer was, velen moesten worden teleurgesteld en gingen naar huis terug daar geen plaats meer te krijgen was. Ook het comisch gedeelte heeft het publiek onbedaarlijk doen lachen Er werd geweldig geapplaudisseerd. Het was ongemerkt zeer laat geworden, toen de filmvertooning werd beëindigd. De heer de Laat wordt een hartelijk tot weerziens toegeroepen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. H. JlirvgeLinig, wonende teReeuwijk en te Gouda handelende onder de firma J. van der Linden Gzn. Cur.: A. A. J. Rijksen te Gouda. Ze heeft ma lief, m heeft me niet lief; wel. niet, wel, niet, well (Humorist). 55. Meteen had hij nog een paar knopjes omgedraaid. I 258. Naar mate re hooger stegen, gebeurden er steeds meer Maar nu vloog het toestel niet meer recht vooruit, maar vreemde dingen. Zwarte bliksemstralen doorkliefden de recht omhoog. Mooi zoo, zei Drein nijdig, zoo zullen we cabine. Intusschen zet Drein te prutsen aan de verschillende gauw op de maan zitten. Piet begon onmiddellijk met de knoppen, om te maken dat het toestel zou omdraaien, voor radio noodseinen te geven, maar dat gaf natuurlijk niets. 1 ze voorbij de sterren waren.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11