VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 5 BUITENUND VOLKENBOND. "höpelooze verzoeningsactie. In het Gran Chaco-conflict. De .regeering van Paraguay, die reeds heel wat juridische bezwaren tegen de toe passing van art. 15 van het volkenbonds verdrag op het Chaco-geschil heeft opge worpen, zonder echter eenigen bijval in de volkenbondsvergadering te hebben gevort- den, heeft thans weder een nieuwe moei lijkheid aan het werk der door de volken bondsvergadering benoemde commissie van 22 in den weg gelegd- Deze commissie, die overeenkomstig art. 15, 3 van het volkenbondsverdrag eerst nog een laatste verzoeningspoging zal heb ben te ondernemen, heeft dit verzoenings werk aan een onder commissie toevertrouwd onder leiding van den Tsjechischen gedele geerde Osusky, terwijl de andere leden al len vertegenwoordigers van Zuid-Ameri- kaansche staten zijn. Deze commissie zou gisteren met den ver- zoeningsarbeid beginnen. Zij had daarom de regeering van Bolivia en Paraguay uit- genoodigd voor dit doel gevolmachtigde vertegenwoordigers naar Genève te zen den. De regeering van Bolivia had aan dit verzoek gevolg gegeven; de heer Costa Reis was wederom te Genève aanwezig, van de noodige volmachten tot onderhandelen voorzien. Daarentegen was er niemand uit Paraguay tegenwoordig. De verzoenings commissie moest dus besluiten den aanvang van haar verzoeningspogingen nog eeni- ge dagen uit te stellen, in de hoop, dat als nog een vertegenwoordiger van Paraguay zou verschijnen. De regeering van Paraguay, die geen ge volmachtigde naar Genève gezonden had, had wèl een uitvoerig telegram den secre taris-generaal van den volkenbond doen toekomen. Daarin verklaarde deze regee ring het voor nutteloos, nogmaals met een verzoeningspoging te beginnen, indien men zich daarbij wederom op het standpunt zou stellen, waarvan men bij alle verzoenings pogingen was uitgegaan, n.l. dat men ge lijktijdig zou streven naar een staking der vijandelijkheden èn naar een oplossing van het geschil zelf. Volgens de regeering van Paraguay moet men zich eerst tevreden stellen met een beëindiging-van het bloed vergieten onder wederzijdsche veiligheids waarborgen tegen een herhaling van het vechten. Daarna zal dan de oplossing van het geschil zelf gemakkelijker worden. Deze redeneering van Paraguay klinkt aannemelijk. Doch zij rechtvaardigt niet, dat Paraguay nalatig blijft in het zenden van een gevolmachtigden onderhandelaar, die dan met des te meer klem de door Pa raguay verdedigde methode tot beëindi ging van den strijd en tot latere oplossing van het geschil zou kunnen bepleiten. De verzoeningscommissie heeft dan ook nogmaals op het zenden van een gevol machtigde aangedrongen, daarbij de re geering van Paraguay de verzekering ge vend, dat ook haar eerste doel is een on middellijke staking der vijandelijkheden te bewerkstelligen. De verzoeningscommissie zal nog tot het begin der volgende week wachten. Mocht er dan nog niemand voor Paraguay aanwezig zijn, dan zal de com missie van 22 gedwongen zijn haar poging, om tot een verzoening te komen, op te ge ven en tot den bij art. 15 4 van het vol kenbondsverdrag bedoelden arbeid over te gaan, n.L het opstellen van een rapport over de toedracht der zaak en met aanbe velingen der volkenbondsvergadering voor de oplossing van het geschil. Indien Bolivia deze aanbevelingen dan zal aanvaarden en Paraguay desniettegen staande den oorlog zou blijven voortzetten, zal de volkenbondsvergadering wel niet aarzelen tot een toepassing van de bij ar tikel 16 voorziene sanctiemaatregelen tegen Paraguay over te gaan en tevens aan te bevelen het verbod van wapenleveringen aan Bolivia op te heffen. o- DUITSCHLAND. „EIN TOPF"-MAALTIJD WEER INGESTELD. Den vorigen winter is door de regeering ingesteld, dat op den eersten Zondag van elke maand, de maaltijd 's middags slechts mag bestaan uit één gerecht. Het geld dat op deze wijze gespaard werd, was be stemd voor het wintersteunfonds. In het voorjaar werd deze maatregel in getrokken. Thans is hij weer ingevoerd en zullen de Duitschers a.s. Zondag slechts een gerecht eten. SPANJE. ALGEMEENE STAKING AFGEKONDIGD. Actie tegen het kabinet Lerroux. Op hetzelfde oogenblik, waarop het ka- binet-Lerroux gisteren was samengesteld, werd door de arbeidersorganisaties de or der tot het afkondigen der algemeene sta king gegeven. De reden der staking is het toetreden van leden der z.g. autonome rechterzijde tot de regeering. De radicalen zijn met acht, de Katholie ke Volksactie met drie, de liberaal-demo craten, de agrariërs en de onafhankelijken elk met één minister in het kabinet verte genwoordigd. Tot op het laatste moment is de kabinets formatie met groote moeilijkheden ge paard gegaan. President Z am or a hernieuw de zijn vertrouwen in Lerroux, doch om twaalf uur 's middags vroeg men zich nog af of Lerroux zou slagen. Zamora onder handelde toen rechtstreeks met de leiders van de partijen, die achter de afgetreden regeering stonden. Spoedig liepen er geruchten van een door de extremisten op touw gezette actie, wel ke er toe leidden, dat in Barcelona als voorzorgsmaatregel een aantal anarchisten werd gearresteerd en hun partij-orgaan werd geconfisceerd. Bij de huiszoekingen werden wapenen gevonden. BUITENL. BERICHTEN. TYPHOON BOVEN DE PHILIPPIJNEN. Materieele schade op Luzon. In het Noordelijk gedeelte van het eiland Luzon (Phiiippijnen) heeft een typhoon ge woed. De storm richtte groote materieele schade aan. Telegraaf-, telefoon en spoor wegverbindingen zijn verbroken. Of er ook menschenlevens te betreuren zijn, is nog niet bekend. TRICHINENZIEKTE IN BEIEREN. Dertig personen aangetast na het eten van varkensvleesch. In de afgeloopen week werden in Lorenz- reuth in Beieren dertig personen aangetast door trichinose. Ben 36-jarige vrouw is in middels in het ziekenhuis overleden. Thans is gebleken, dat de slager Erhard Kaiser een varken had geslacht, zonder dit door de vleeschoontrole te laten keuren om zoodoende de kosten van het keuren en slachten te kunnen uitsparen. Toen door politie en doctoren een nauwkeurig onder zoek werd ingesteld, waarna kwam vast te staan dat de ziektegevallen veroorzaakt waren door trichine bevattend vleesch, dat in den winkel van Kaiser was gekocht, heeft de slager door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. DE ZAAK-HAUPTMANN. Een cassière herkent hem. Zooals reeds gemeld, zal Hauptmann zich op 11 October te verantwoorden hebben in zake afpersing. Samuel Foley, de districts-attorney, heeft verklaard niet te zullen toestaan, dat men zich op eenige wijze in de vervolging van Hauptmann zal mengen, zoodra eenmaal een jury zal zijn samengesteld. Indien New Jersey tevoren uitlevering vraagt, is alles goed en wel, doch anders zail New Jersey moeten wachten. Foley deelde mede, dat Hauptmann we gens afpersing zeer zeker tot 20 jaar ge vangenisstraf zal worden veroordeeld, ter wijl New Jersey hem dan nog wegens moord zal kunnen veroordeelen. Foley heeft nieuw belastend materiaal tegen Bruno Richard Hauptmann gevonden. Een cassière heeft, naar men zegt, den 26en November 1933 een van de bankbiljetten van het door Lindbergh gegeven losgeld in betaling aangenomen. Zij zegt in den persoon, die haar het bankbiljet gegeven heeft, beslist Haupt mann te herkennen. Ook een koopman heeft, naar men zegt, den lsten Maart 1933 van Hauptmann een van de bankbiljetten welke tot het losgeld behoorden, ontvan gen. Deze aangiften zijn in strijd met de ver klaringen van Hauptmann zelf, dat hij eerst ongeveer drie weken voor zijn arres tatie dergelijke biljetten in omloop heeft gebracht, nadat hij besloten had, de aan hem door Fisch in bewaring gegeven bil jetten uit te geven. EEN JALOERSCHE JONGEMAN STICHT BRAND. Dertig huizen in de asch gelegd. De gemeente Lodaesti in het Westen van Roemenië, is door een versehrikkelijken brand geteisterd. Tijdens een bruiloft werd door een jongeman, die op de bruidegom jaloersch was, in het gebouw waar de fees telijkheden plaats hadden, brand gesticht. De gasten konden zich slechts met veel moeite en groot gevaar in veiligheid bren gen. Intusschen woedde het vuur voort en tastte ten slotte de belendende huizen aan. Dientengevolge werden ca. 30 huizen een prooi der vlammen. Met veel moeite slaag de men er tenslotte in het vuur meester te worden. EEN MISLUKTE REDDING IN DE POOLZEE. De Pius XI in botsing met een ijsberg. Het kleine aan de katholieke missie toe- behoorende vaartuig „Pius XI" is te Chur chill (Manitoba) de haven binnengeloopen na een gevaarlijken tocht door de Poolzee te hebben gemaakt. Daarbij is de „Pius XI" in botsing geraakt met een ijsberg, waar door in de boeg een groot gat is geslagen. Het doel van den tocht was de redding van de missionaris pater Bazin, wiens „Pa rochie" een der Noordelijkste ter wereld is, en die vier jaar geleden bij Igloolikland bin nen den Poolcirkel is gestrand. De sneeuw stormen en ijsbergen hebben het echter het vaartuig onmogelijk gemaakt het doel te be reiken. Nadat de ijsberg een gat in het schip had geslagen, is de bemanning onafgebroken zes dagen en nachten aan de pompen gebleven om het vaartuig drijvende te houden. Ver scheidene leden der bemanning moesten na aankomst te Churchill, op van de ontberin gen en de geweldige inspanning, in het zie kenhuis worden opgenomen. EEN VREEMDELINGE IN JERUSALEM. Te Fiume vervoegde zich aan het bureau van een scheepvaartmaatschappij een oude boerin, die een passagebiljet verlangde en, toen haar dit overhandigd werd, met oude LEIDEN. PATER HENRICUS POST. Morgen zal de weleerw. pater Henricus Post, van de Congregatie der H.H. Harten van Jezus en Maria, overste van het Mis sie-College te Concepcion in Chili, zijn zil veren kloosterjubileum herdenken. Pater Henricus Post, te Leiden geboren, deed op 15 Maart 1909 zijn eeuwige gelof ten in het klooster te Kortrijk (België) en ontving den 25sten Juli 1915 in de klooster kapel te Simpelveld (Limburg) de H. Priesterwijding. Den 15en Augustus van dat jaar droeg hij in de Hartebrugskerk zijn eerste H. Mis op. Precies een maand later vertrok hij naar de Missie in Zuid-Amerika en werd hij be noemd te Valparaiso. Zes jaar later, in 1921, werd hij overgeplaatst en benoemd tot pro fessor aan het Collegium te Concepcion, in het Noorden van Chili. In 1931 volgde zijn benoeming tot overste aldaar. Zoo is pater Post dus reeds negentien jaar van zijn kloosterleven werkzaam geweest in den vreemde. bankbiljetten van de Oostenrijksch-Hon- gaarsche monarchie wilde betalen. De boerin had deze biljetten voor den inflatie tijd gespaard en was thans zeer verbaasd te hooren dat dit geld absoluut waardeloos was geworden. BETALING VAN DOKTERS REKENINGEN IN VEE EN EIEREN. Op de gisteren te Kansas City gehouden bijeenkomst van de artsen, die lid zijn van de South Western Clinical Society, is luid geklaagd. De dokters zijn thans genoodzaakt, be halve als geneeskundigen ook als farmers op te treden. Aangezien de patiënten de laatste paar jaren slecht bij kas zijn, wor den de doktersrekeningen betaald in koei en, varkens, paarden en pluimvee en zoo niu en dan in versche eieren. Een der artsen heeft zich er over be klaagd, zooveel levende have in zijn bezit te hebben, dat hij een boerderij heeft moe ten betrekken. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RUN Schaken. Voor de Katwijksche Schaak club trad gisteravond als simultaanspeler op de heer G. Bosscha van Leiden. Ge speeld werd aan 24 borden. Na ruim 3 urn- spelen had de heer Bosscha 21 partijen ge wonnen, 1 verloren en 2 remise. De heer A. Slingerland wist zijn party te winnen terwijl de heeren J. Slingerland en H. v. d. Meer remise behaalden. Het was voor de jonge club een prettige en leerzame avond. SASSENHEIM Plantenziektenkundige dienst. Het kantoor van bovengenoemden dienst, is he den tot 1 Mei 1935 geopend op werkdagen behalve Zaterdags, van 99.30 uur voor middag, en van 1.302 uur namiddags, en van 45 uur. Zaterdags van 99.30 v.m. en van 12 1 nam. De inspectie-aanvragen moeten geschieden voor 2 uur nam. Za terdags voor 9.30 uur voormiddags. Een gelukkige winnaar. Een inwoner alhier heeft gisteren het geluk gehad op eSn 20ste lot 19122 de honderdduizend te winnen, gekocht bij A. van der Voorn, al hier. Ontwikkeling jonge werkloozen. In gevolge raadsbesluit zal ook in deze ge meente naast ontspanning der werkloozen zorg worden gedragen voor eenige ontwik keling, speciaal voor jeugdige werkloozen. De zorg voor deze ontwikkeling is opge dragen aan: ten eerste een commissie uit den gemeenteraad, bestaande uit de hee ren Bisschop, Breda en Schrama; ten twee de aan de R.K. en Chr. Ontspanningscom missie en vertegenwoordigers van den Chr. Bestuurdersbond en R.K. Bestuursraad. De voorbereidingen zijn thans in vollen gang en voor verschillende vakken is reeds medewerking verkregen. Het ligt in de be doeling half November aan te vangen met de lessen, welke bestaan in teekencursus (bouwkunde en handteekenen), land- en tuinbouwonderricht, Engelsche taal, reke nen, elementaire electriciteitsleer, gezond heidsleer, eerste hulp by ongelukken, enz. De commissie zal binnenkort een oproep doen voor deelneming aan één of meer vakken en vertrouwt op succes Dierea-speldjesdag. Gisteren werd door eenige dames een speldjesdag gehouden ten bate van de dierenbescherming, welke ongeveer ƒ40 heeft opgebracht. LELMUIDEN. AFSCHEID VAN DEN ZEEREERW. HEER PASTOOR BUHRS. Donderdagavond half acht had er in de voorm. Par. Jongensschool een bijeenkomst plaats van alle R. K. instellingen van de Parochie Leimuiden-Rijnsaterwoude om afscheid te nemen van en tevens te huldi gen hun beminden herder, de zeereerw. heer Pastoor Buhrs. Zeer veel dames en heeren hadden aan den oproep gehoor ge geven. De leiding van dezen avond was in goede handen en berustte bij den heer W. Compeer. Als een donderslag by helderen hemel, aldus spreker, kwam de tijding der benoeming van zijneerw. tot Pastoor te Vogelenzang. Meende men eerst met een los gerucht te doen te hebben, al spoedig bleek 't droeve werkelijkheid te zijn. On gaarne zien wij Pastoor Buhrs vertrekken. Spreker zette verder uiteen, alles wat de zeereerw. heer Pastoor voor de Parochie Leimuiden gedaan had en bracht hem dan ook den dank der geheele parochie daarvoor en eindigde met den wensch, dat 't Pastoor Buhrs in zijn nieuwe parochie moge wel gaan. Na hem voerden nog 't woord de afge vaardigden van den Stillen Omging, de Barbaravereeniging, den L.T.B., de R. K. Kiesvereeniging en ten slotte de heer J. Hartveld Az. Hierna dankte de Zeereerw. heer voor de waardeerende woorden tot hem ge sproken en voor de medewerking steeds in zijn streven ondervonden. Hij spoorde ver der allen nog aan te zorgen, dat 't Room- sche leven in de parochie van den H. Joh. den Dooper niet verslapte, maar zich nog mocht verheugen in grooter bloei. Als blijk van waardeering was Zijneerw. aangeboden: door de leden van de Meis jescongregatie en de Graal een 6-deelig thee- en 'n ontbijtservies met een ontbyt- laken en 6 vingerdoekjes; door de Propa- gandaclub „St. Genesius" een rooktafel en door de leden van de H. Familie een cas sette tafelzilver. Uitvoering. Het Plaatselijk Crisis Comité zal Woensdag 10 October a.s. in het Café van den heer J. Snee boer des n.m. te 8 uur een uitvoering geven met medewer king van Aalsmeersch Fanfarecorps. In de za a l zullen voorts vele attracties aanwezig zyn als sjoulbakken, grabbelen enz. Wij hopen dat iedereen die wat te mis sen heeft zal komen, de entree is zeer laag gesteld en zal slechts 10 cents bedragen. Op den 10 October zullen de oollectriees een extra collecte ten bate van het Crisis Comité langs de huizen houden. OEGSTGEEST Bond v. Groote Gezinnen. J.l. Maan dag hield de onderafd. van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen haar eerste jaar vergadering. Het doel dezer afdeeling is onder- en bovenkleeding te verschaffen aan behoeftige gezinnen, voornamelijk aan die, welke door werkloosheid zijn getrof fen. Uit het uitgebreid verslag van de secre taresse, mevr. SpitzenGubbé, bleek hoe veel in het afgeloopen jaar door de ver- eeniging is gedaan. Door een zestal jonge dames wordt wekelijks een avond genaaid en zoo konden een groot aantal nieuwe ondergoederen en ook bovenkleeren wor den uitgegeven. Ook enkele nieuwe baby- uitzetten werden genaaid en zelfs twee wiegen bekleed. Van verschillende paro chianen werden ook giften ontvangen in den vorm van groote stukken flanel ka toen, nieuwe en gedragen bovenkleeding en gebreide goederen. Aan de milde ge vers grooten dank. Ook de dames van het Bestuur, die zich zooveel moeite gaven om hulp te bieden waar het noodig bleek, een woord van oprechten dank. En last not least dank ook aan de jongedames, die wekelijks haar tijd beschikbaar stellen voor dit zeer zeker mooie doel. Moge deze vereeniging door de milde giften der pa rochianen zoowel in geld als in natura in staat gesteld worden nog zeer veel te doen voor het behoeftige groote gezin. Opening nieuwe tennisbaan. Zater dagmiddag te twee uur wordt het „Carls Tennispark", gelegen aan den Rhijngeester- straatweg door burgemeester A. J. v. Ger- revink geopend. De tennisbaan, aangelegd door de firma G. v. Harskamp, te Hilver sum en wel op advies van den N. L. T.- Bond, voldoet aan alle eischen. Door een smaakvol aangelegd laantje komt men aan de eigenlijke banen. Op 't einde ervan is een alle comfort biedend theehuisje geplaatst, waarin tevens de kleedkamers zijn ondergebracht. Ook be staat er gelegenheid tot het nemen van een douche. Na de officieele opening zullen zeer be kende nationale en internationale tennis spelers en -speelsters optreden. Het be looft dus een zeer interessante middag te worden. De optredenden zijn de dames Lindonk, Belzen, Broese von Gronau en waarschijn lijk mej. Rollin Couquerque. Verder de heeren Roth, Theo v. Pel en N. Eek. W.t Mikt die man kwaad. Ia 't aoms je kleermaker? .(Dublin Opinion)# UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. EEN ERNSTIG ONGELUK. Door openen portier aan verkeer**ljde. Donderdagmiddag had in de Kerkstraat een ernstig ongeluk plaats. De monteur L., die naar zijn woning ging, reed op dat mo ment in de Kerkstraat. Plotseling werd door een rydende luxe-auto een portier geopend aan verkeerszijde, met het ge volgd, dat dit portier tegen voornoemde L. aan kwam. welke op den weg viel. Uit te genovergestelde richting kwam juist de luxe-auto van den heer Fr., welke zeer langzaam reed. Hoewel de heer Fr. zeer krachtig remde werd L. toch nog door de auto geraakt. De direct ontboden genees heer constateerde zware inwendige kneu zingen bij L.; hij werd naar zijn woning vervoerd. Tegen den chaffeur van de luxe auto, die het portier opende aan verkeers zijde, werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. PAARD OP HOL GESLAGEN. Borstkast van den bestuurder ingedrukt. Toen de landbouwer v. Z. uit de Meye met paard en brik naar zijn woning ging, sloeg het paard van dien veehouder in de Meye op hol. De naast hem zittenden land bouwer Zw. sprong, bij het op hol slaan, van den wagen, doch v. Z. bleef op de brik zitten om het paard nog tot stilstand te brengen. De brik ging slingeren en sloeg omver met het gevolg, dat v. Z. van de brik viel en bekneld geraakte tusschen het schild van den wagen en het paard. Met groote moeite werd v. Z. uit zijn benarde positie bevrijd en de ontboden geneesheer constateerde indrukking van de borstkas. In zorgwekkenden toestand werd hjj naar zijn woning vervoerd. Legaat. Het bestuur der Ned. Herv. Kerk ontving een schrijven van de familie van wylen den heer Turkenburg, waarin werd medegedeeld dat een bedrag van ƒ2500 beschikbaar was gesteld voor de ar men en ƒ2500 voor de kerk. Personalia. De heer B. J. Thijssen, ge meenteontvanger alhier, is benoemd tot gemeente-ontvanger te Katwijk. Bedreiging. Door den veehouder Sch. werd bij de politie aangifte gedaan van be dreiging met geweld door B. in de Meye. Tegen voornoemde B. heeft de politie pro ces-verbaal opgemaakt. Geboren: Gijsbertus Cornells z. van T. Blanken en A. Helsloot. Getrouwd P. van Wensveen 26 j. en Th. Stachowiak 20 j. Overleden: Gerrit Heij 7 j. (te Lei den). G e v es t i g d: N. J. Potuijt, dienstbode, van Papekop L. de Vlieg en gezin los werkman van Zwammerdam. Vertrokken: J. A. Huijtkar en ge zin, kweeker naar Fijnaart G. J. Spij ker naar Amsterdam A. N. Jansen, vrachtrijder naar Zeist G. C. Cirkel z.b. naar Reeuwijk G. van den Berg en echtgenoote, landarbeider naar Zegveld. boskoop. Stopzetting Autobusdienst Boskoop—Alphen aan den Rijn. Naar ons wordt gemeld zal met ingang van 7 October as., de datum waarop de spoorlijn GoudaBoskoopAlphen wordt geopend, de autobusdienst op het traject BoskoopAlphen worden stopgezet. De opheffing van de autobusdienst die jarenlang beide gemeenten met elkander verbond eischt eenige toelichting. De vergunning voor dit traject werd niet, zooals anders, voor onbepaalde tijd verleend, doch tot de dag waarop de spoorlijn in ex ploitatie zou worden genome m De ondernemers (Fa. Maarse en Kroon), konden nu óf stopzetten óf de vergunning opnieuw aanvragen. Het laatste gaat echter met veel koeten en moeilijkheden als hooger beroep op de Kroon gepaard, terwijl de uitslag onder deze omstandigheden zeer ohzeker is. Wanneer slechts kon worden vermoed dat de ver gunning opnieuw zou worden gegeven dan ware zy ook zeker opnieuw aangevraagd. De Autobusdienst onderneming trekt zich, hoewel met leedwezen terug, ook om de lijn BoskoopAlphen een behoorlijke kans te geven. In een uitvoerig schrijven aan het College van Ged. Staten van Zuid-Holland zot de exploitante uiteen, dat ze onmiddel lijk bereid is om bij eventueele staking van de spoorwegdienst de autobusdienst weder aan te vragen. Nog steeds is na de gedane ervaring der fa. Maarse en Kroon, de auto bus op dit traject het aangewezen vervoer middel en zal het de spoorwegen nimmer gelukken de exploitante van deze lijn in een streek met zulk een kleine vervoerge- schiktiheid rendabel te maken. Het is jammer dat de verbinding van Bos koop met Aalsmeer als bloemencentra nu veel moeilijker wordt, vooral ook voor de bewoners van het gedeelte van Alphen dat tusschen het Goudscherijpad en de kom van het dorp ligt. De andere autobusdiensten op Boskoop wier vergunning voor onbepaalde tijd geldt als BoskoopGouda; BoskoopLeiden; BoskoopRotterdam, blijven hun dienst na 7 October gewoon uitoefenen. Een woord van dank voor de keurige ex ploitatie voor de wijze waarop Boskoop uit zyn isolement werd verlost naar de kant van Alphen, mag hier zeker wel aan de on derneming Maarse en Kroon worden ge bracht.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5