Effectenkoersen VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTELIJKE HULPBANK (Gemeentelijke Bank van Leening: en Geldschietbank) Aan het verslag over 1933 van den heer P. A. van Aggelen, directeur der Bank, is het volgende ontleend: De met ingang van 1 Maart 1933 in wer king getreden wet van 28 Januari 1932 (St. 19) tot wettelijke regeling van het geldschietersbedrijf (Geldschieterswet) noopte tot het treffen van eenige voor zieningen. De Bank van Leening toch werd, door dat zij ook geld op schuldbekentenis uit leent, thans een geldschietbank in den zin van art. 2 dier wet. Dit maakte het noodig, dat het regle ment op de Bank van Leening werd ge wijzigd, zoodat het tevens kan gelden als reglement voor de Gemeentelijke geld schietbank. Waar de in het reglement te regelen onderwerpen grootendeels dezelfde zijn als die, welke daarin reeds krachtens de Pandhuiswet regeling hadden gevonden, kon met een enkele aanvulling en wijzi ging worden volstaan. Nu de Bank voortaan ook als geldschiet bank in den zin der Geldschieterswet werk zaam zal zijn, was het noodig, dat die dub bele functie ook in den naam der bank tot uitdrukking werd gebracht, opdat het pu bliek dadelijk wete, met welk soort van bank het te doen heeft. In verband hiermede werd de naam van dé instelling sedert 1675 gemeentelijke (Stads)Bank van Leening gewijzigd in: Gemeentelijke Hulpbank (gémeentelijke bank van leening en Geldschietbank). In de verordening der bank werden voorts veranderde bepalingen gemaakt be treffende het scretariaat der Commissie, het benoemingsrecht van de ambtenaren, omtrent het beheer, de tarieven, het kapi taal der bank en aangaande de vergoeding, welke de bank jaarlijks aan de gemeente heeft te betalen voor het gebruik van de gebouwen, waarin zij is gevestigd. Tevens werd in de verordening een bepaling opge nomen, dat ook aan personen, die niet in de gemeente Leiden werkzaam zijn, noch aldaar hun woonplaats hebben, gelden ter leen kunnen worden verstrekt. De Geldschieterswet maakte het noodig, ook voorzieningen te treffen voor de par ticuliere geldschietbanken. De verordening op de particuliere geld schietbanken, vastgesteld door den Ge meenteraad in zijne zitting van 3 April 1933, werd 18 Mei 1933 afgekondigd. Burgemeester en Wethouders hebben in gevolge het bepaalde in art. 17 der Geld schieterswet, den heer P. A. van Aggelen, directeur der Bank, belast met het instel len van een onderzoek naar het beheer van de in de gemeente gevestigde parti culiere geldschietbanken. De kantoren der bank zijn gevestigd in de perceelen Nieuwsteeg nos. 46 en 8. De huisvesting van de afdeeling geld schietbank en pensioenvoorschotten heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Het benedengedeelte van de perceelen Nieuw steeg 4 en 6 is verbouwd, waardoor op goede wijze is'voorzien in de behoefte aan administratie-vertrekken, spreekgelegen- heid en wachtruimte. Gaarne brengen we in dit verslag een woord van dank aan den dienst van Gemeentewerken, onder wiens directie deze verbouwing' tot stand kwam. In 1933 werden uitgeleend: leeningen op onderpand 33791 panden voor 140179.75; pensioen-voorschotten 3570 voor een be drag van 229354 en geldleeningen (schuld bekentenissen) 1251 voor een bedrag van 137592.50. Totaal 38612 posten voor 507127.18. Terugontvangen werden: leeningen op onderpand 34214 panden voor 143250.50; pensioen-voorschotten voor een bedrag van 230465.39 en geldleeningen 40213 aflossin gen voor een bedrag van 131322.17, totaal 75897 posten voor 505038.06. Voornamelijk als gevolg van de ophef fing van het bijkantoor aan de Langestraat, vermeerderden aan het kantoor Nieuwsteeg no. 8, de leeningen op onderpand met 13260 panden voor ƒ43085.50. Teneinde de leeners in de gelegenheid te stellen op gemakkelijke wijze een bedrag bijeen te brengen, om het door hen beleen de pand weder in bezit te krijgen, worden spaarzegels ten bedrage van 1, 25 en 10 ct. verkrijgbaar gesteld. De openbare veilingen werden driemaan delijks gehouden en hadden plaats in het verkooplokaal der bank Nieuwsteeg no. 8. Verkócht werden 928 panden, waarop was voorgeschoten ƒ5508.25 tegen 1087 panden met een voorschot van 6145 in 1932. Het aantal voorschoten op pensioe nen vermeerderde van 3248 in 1932 ip 35570 in 1933. Het voorgeschoten bedrag verminderde met ƒ2088.04 Van de aan de gepensionneerden geboden gelegenheid, om hun pensioen per week te ontvangen, wordt door steeds meerderen gebruik gemaakt. Van de 1321 (v. j. 1280) schriftelijke aan vragen om een geldleening werden er 1251 (v. j. 1186) geheel of gedeeltelijk ingewil ligd en 70 (v. j. 94) afgewezen. Het voorgeschoten bedrag bedroeg 137592.50 (v. j. 135838.45). Het aantal terugbetalingen bedroeg 40213 (v. j. 38125) tot een totaal bedrag van 131322.17 (v. j. i 127017.25). Door de voorschotnemers werd behoorlijk aan hun aflossingsverplichtingen voldaan. De stichting Leidsch Borgstellingsfonds, dat ten doel heeft woekerbestrijding door borg te staan voor credietwaardige crediet- behoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vinden van voor cre- dietverleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke zeker heid, verleende verschillende borgstellingen voor bij de bank gesloten leeningen. Ook vele door de crisis getroffenen wer den door bemiddeling van de afdeeling Leiden van het Nationaal Crisis-comité daartoe in staat gesteld door de bank aan een geldleening geholpen. Deze voorschotten werden gedekt door een door het crisis-comité ingesteld crisis- waarborgfonds. In het verslagjaar hebben wij wederom aan velen de helpende hand kunnen bieden en voor ondergang behoed. De medewerking die van verschillende zijden werd ondervonden, wordt zeer op prijs gesteld. ACADEMY ;WS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch recht de hee- ren S. Notohadinegoro, Leiden en Tjoeng Tim Fong, Den Haag; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. P. E. Elderimg, Oegstgeest; Artsexamen 1ste gedeelte de heer G. B. van Driel, IJsselmonde. Bevorderd: tot arts de heeren J. Ruizeveld, Poortu- gaal; D. K. de Jongh, Enschede; H. J. de Graaf, L i s s e; D. W. de Bijll Nachenius, Haarlem. UH DE OMGEVING LEIDSCHENDAM K.J.M.V.-studieclub. Onder voorzit terschap van den heer Cor Verkleij hield de studieclub der K.J.M.V. alhier een pro- paganda-avond in het Patronaat. De voorz opende de bijeenkomst met den K.J.M.V.-groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Wesse- ling. Na lezing en goedkeuring der notulen ver krijgt 't woord de voorz. der K.J.M.V. de heer W. Bleijs.^ die in een korte, maar krachtige rede 't nut waarvan van 'n studieclub uiteen zet. Een algemeene ontwikkeling van iede- ren K.J.M.V.'er, aldus spreker, is toch ze ker niet overbodig; er moet een basis zijn van algemeene, gezonde ontwikkeling en juist door en in de studieclub zullen wij deze basis vinden, daarom juist is de stu dieclub nuttig en noodzakelijk. Een harte lijk applaus beloonde spreker voor de leer rijke en propagandistische rede, terwijl de voorzitter hem hartelijk dank bracht. Wij krijgen dan een interessante en zeer leerzame lezing met lichtbeelden over een reisje naar het Schwarzwald door den heer Wesseling; ook hij had een dankbaar en verdiend applaus en een dankwoord van den voorz. te accepteeren. De voorz. vraagt of de heeren ermede accoord gaan, dat de leden der club om beurten de kroniek verzorgen, of dat de heeren iets anders willen. Bij loting zal dan worden vastgesteld, wie de kroniek houdt. De secretaris licht een en ander na der toe. Ofschoon er stemmen opgaan om ieder vrij te laten, wordt besloten de leden bij loting aan te wijzen. In bespreking komt een boete-bepaling voor niet opkomen; op voorstel van den voorz., den heer Wim Bleijs, wordt beslo ten alle leden vrij te laten, opdat dit een aansporing moge zijn voor alle leden op de bijeenkomsten der club aanwezig, te zijn. De kroniek voor dezen avond werd ver zorgd door Cor Verkléij, die een interes sant en duidelijk overzicht gaf van het ont staan van de courant en de plaats, welke deze thans inneemt, daarbij alle K.J.M.V.' ers aansporende de katholieke pers zooveel mogelijk te steunen. De voorz. der K.J.M.V. deelt mede, dat een schrijven is ingekomen betreffende 't afscheid van rector Timp, waarin gevraagd wordt het aantal leden te willen opgeven, die aan het afscheid wenschen deel te ne men. De voorz. vraagt den leden zich zoo spoedig mogelijk op te geven en ook ande ren aan te sporen in grooten getale mede te gaan en zich vroegtijdig op te geven. Na een dankwoord van den voorz. der K.J.M.V. aan den heer Wesseling, sloot de voorzitter de welgeslaagde bijeenkomst met den K.J.M.V. groet. Telefooncel. Naar aanleiding van een verzoek van de gemeenten Stompwijk en Veur is thans bericht ingekomen bij het gemeentebestuur van Stopwijk en Veur, van het hoofdbestuur der P.TT., dat deze kosteloos een telefooncel zal plaatsen op het Sluisplein. VOORHOUT Correctie radasverSlag. In het raads- verslag van gisteren stond vermeld, dat het advies van B. en W. inzake lantaarn plaatsing aan de Torenlaan met 7 tegen 2 stemmen was verworpen, hetgeen moet zijn dat het adres met 7 tegen 2 stemmen is verworpen. UITHOORN. De weg naar Kudelstaart. Naar aan leiding van een desbetreffend adres van dèn A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den Mi nister van Defensie heeft Zijne Excellentie medegedeeld, dat hij geen termen kan vin den over te gaan tot een grondige vernieu wing van den weg KudelstaartUithoorn, in verband met de omstandigheid, dat na het gereedkomen van den Provincialen weg AalsmeerUithoorn bedoelde weg van zeer ondergeschikt belang zal worden, maar dat deze niettemin in een zoo goed mogelijken staat zal worden gehouden. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Spelling Marchant. Burgemeester en wethouders van Boskoop hebben besloten tot invoering van de spelling Marchant op de beide openbare scholen. Opheffing stopmbootdienst. Naar wij vernemen zal de stoombootdienst „De Vooruitgang", tusschen Gouda en Boskoop binnen korten tijd worden opgeheven, zulks in verband met de te openen spoor weg GoudaAlphen aan den Rijn. VAN ONZE ADVERTEERDERS. HECK'S LUNCHROOM. Op 3 October is het belangrijk vernieuw de en uitgebreide gedeelte van Heck's Lunchroom aan den Stationsweg reeds in gebruik genomen om de vele bezoekers te kunnen herbergen. De officieele heropening vindt echter eerst morgenmiddag plaats. Speciaal voor deze gelegenheid is het Attractie-orkest van Walter Weidig geën gageerd en reeds vanaf 1 October heeft men dit in de thans vergroote lunchroom kunnen hooren. KOUDEKERK Inenting. Op Donderdag 11 October a.s., des namiddags te 2 uur, zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid wor den opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete voóral niet om trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kin deren mede te brengen Werkloosheid Het aantal ingeschreve nen bij het agentschap der arbeidsbemid deling is sedert de vorige opgave met 12 vermindert en bedraagt thans 36. Geboren: Jan z. van D. Jansen en M. Schelilngerhoudt Johan z. van J. M. van der Velden en H. Göbel Maria d. van A. van der Meijden en M. Vergunst. TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND LEIOEN. Geboren: Maria Gerarda d. v. C. J. Kooien en E. Loos. Johannes z. v. F. v. d. Nat en J. Kooreman. Johannes Lam- bertus z. v. Th. W. Smits en W. Kruijshaar. Jannetje Helena Margaretha d. v. I. La res en P. C. M. v. d. Berg. Hedwig Anna d van J. C. Koop en H. Libs. Willy He lena d. v. J. Weinberg en A. Haijemaije. Willem Jan z. v. J. M. Hoogenboom en A. Chr. Kennis. Alida Catharina d. v. C. J. L. Schouten en H. G. Kowalczijk. Wil- helmina d. v. G. A. de Vries en H. Gross. Bootje Cornelia d. v. J. Versloot en C. A. Moerkens. Johannes Antonius z. v. W. Th. Kraan en M. P. Schouten. Wilhel- mina Hendrika d. v. H. W. Asper en C. S. de Jong.'Karel Simon Maria z. v. K. H. Kaizer en C. M. H. Kroon. Jan Gerrit Nicolaas z. v. L. J. den Houter en J. J. v. d. Nadort. Jacoba d. v. W. J. Mark en J. v. Rijn. Maria d. v. W. Plasmeijer en M. Pels. Pieter z. v. W. F. Olivier en P. Beij. Ondertrouwd: N. J. Vavier jm. en Chr. v. Kalkeren jd. Overleden: R. Duiker m. 47 j. P. J. Schootsv. d. Ende vr. 50 j. P. Koop- mans z. 24 j. arbeiders. De botsingen duurden in de vroege ochtenduren nog voort en hadden toen reeds drie dooden geëischt. Bovendien zouden vele personen gewond zijn. De po litie verrichtte ongeveer 200 arrestaties en nam vrij groote voorraden wapens en mu nitie in beslag. Men verwacht niet, dat de ochtendbladen nog zullen verschijnen. LEEUWAREDEN, 5 Oct. Vee. 118 enter- stieren f 75160, 98 Twenter stieren f 160— 265, 342 vette koeien f 120190 per stuk, 32—52 cent per kg.; 445 melk- en kalf- koelerf f 110—210, 146 pinken f 53100. 10 vette kalveren f 20—65, 1058 graskalveren f 1250, 186 nuchtere kalveren f 2.505.00, 504 vette schapen f 9—19, 370 weide scha* pen f 815, 232 vette varkens f 2565 per stuk, 2630 cent per kg.; 415 lammeren f 4 9, 27 magere varkens 12—35 cent per kg.; 116 kleine biggen f 5—9 per stuk; 33 bóx- ken en geiten, 54 paarden. Totaal aanvoer 4154 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 1823. Goudakaas f 1429, Edammerkaas f 18—26, Aanvoer 11329 kg. Boter. Mijnboter f 1.42, 1.41, 1.39, vei- lingboter f 1.381.22. Aanvoer 27 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissienoteering 42. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V,, LEIDEN 6 Oct. 1934 L. K. Heden I Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever 31 47 8131/a 804 33t/4 46 8181/, 2028/4 Petroleum: Kon. Olie Perlak 146 86 1421/, Robber: A'dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadl 90»/, 701/4 781/4 59 901/, 69 71 58 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot 32 81 Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. 6 1208/a 6 Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur NJ.S.U. 166 151/, 79 67 1581/2 16 78 66 Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust 125 133»/t 1481/, 351/» 124 1821/, 1431/4 35 Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Centra] Public. ContlnentaJ Oii Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St Leather Union Pacific Wabash United St Steel Tidew. Aas. Oil 201', «•/ie Va 18*/»» l'/4 lOVie 15 11 >Vi» 6 2 Vis 81/, 4 8»/» i;/»s »8/lS 1»7/16 808/4 «•/is Va l'/s ®7. 14»/4 2 1 5U/f 8 87. 4 Va iVw 5 1®% WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Ween en Praag Boedapest Prolongatie 1 pot. BEURSOVERZICHT. (van gisteren). De zwakke houding van de goederen markten was de voornaamste oorzaak van de scherpe reactie, die op de Amsterdam- sche beurs plaats had. Dientengevolge wa ren vooral Rubbers aan aanbod onderhe vig. Na een daling van den rubberprijs te Londen, trad slechts een onbeteekenend herstel in en de rubberaandeelen weer spiegelden deze zwakke tendenz. A'dam Rubbers openden 3 pet. lager en konden zich slechts zeer gedeeltelijk herstellen. Dc minder courante soorten waren 1 3 pet. beneden de koersen van gisteren. Ook Sui kers waren flauw gestemd, H. V. A.'s daal den me*. 3 pet.; het slot was evenwel boven de laagste koersen van den dag. Tabakken waren verdeeld. Deli Batavia's lagen zwak en daalden 3 pet., doch oude Deli's en Se- nembah's ondergingen maar weinig ver andering. Industrcelen liepen over de ge- heele linie terug. Philips, die ex-slotdivi- dend werden genoteerd, daalden 4 pet. dóch ook hier kwam het slot boven het laagste punt. Unilevers daalden tot 70 pet. Aku's waren nauwelijks prijshoudend. Oliewaar den waren zwak. Kon. Olies schommelden rondom 146 pet. De Amerikaansche olie soorten gaven kleine koers-verliczen te zien. Amerikanen daalden beneden pari teit New York, overigens bij zeer kleine omzetten. Duitsche obligaties waren onge animeerd. Youngleening liep tot het laagste peil van gisteren terug. Op de Nederland- sche beleggingsmarkt heerschte een vaste tendenz, speciaal voor Oude Schuld. De 4 pet. leenlngen zoowel van Nederland als van Ned.-Indië waren prijshoudend. Ge- meenteleeningcn waren vast dank zij het succes van de emissie-Amsterdam, waar van de vrije inschrijvers slechts weinig toegewezen krijgen. AUSTRALISCH VLIEGTUIG NEERGESTORT BRISBANE, 5 October. (V.D.) Een vliegtuig van de Australische Quanta Air Company van den geregelden luchtdienst tusschen Longreach en Cloncurry is op 25 K.M. afstand van Winton brandend neergestort. De piloot en twee passagiers waren door het vuur onherkenbaar ver minkt. Men had het vliegtuig, een dag te voren het laatst op eenige kilometers af stand van zijn normale route worstelend tegen een krachtige storm gezien. Toen het niet op tijd te Winton aankwam, was een hulpvliegtuig het gaan zoeken, waarbij de resten van het verniejde toestel werden gevonden. Dit is de tweede maal, dat de Quanta Air Company een ongeluk met doodelijken af loop heeft in de twaalf jaar, dat zij op de Australische luchtlijnen vliegt. ENGELSCHE STAD DOOR WERVEL STORM GETEISTERD LONDEN, 5 Oct. Het stadje Leanhil- leth in het aan Wales grenzende graaf schap Monmouth is gisteren door een kor ten, doch zeer hevigen wervelstorm ge teisterd, die plotseling losbrak en precies drie minuten duurde. De wervelstorm, die gepaard ging met hevigen regenval, wierp voetgangers tegen den grond, rukte tele foon- en telegraafpalen omver, drukte rui ten in en richtte groote schade aan de da ken der huizen aan. Twee huizen stortten gedeeltelijk in, doch toevallig waren in beide gevallen de bewoners van de boven ste verdiepingen in het ziekenhuis om daar opgenomen verwanten te bezoeken. Slechts ongeveer de helft van de stad werd door den wervelstorm getroffen. De bewoners beweren, dat zij tijdens het noodweer een korte aardschok hebben waargenomen. GERUCHTEN OMTRENT WIJZIGING VAN OOSTENRIJK'S KABINET. WEENEN, 5 Oct. (V.D.). Ondanks de officieele tegenspraken blijven de geruch ten aanhouden omtrent -komende wijzi gingen in het Kabinet, die het gevolg zou den zijn van onoverbrugbare meeningsver- schillen. Prins Starhemberg zou voorstan der zijn van een sterke oriëntatie der Oos- tenrijksche politiek naar die van Italië, terwijl majoor Fey zou aandringen op een zoo spoedig mogelijke verzoening met Duitschland. In verband hiermede zou volgens de geruchten Fey, die in het Ka binet geen meerderheid heeft, binnenkort zijn ontslag nemen en belast worden met de functie van gezant te Boedapest of te Rome. DE TOESTAND IN SPANJE. De algemeene werkstaking een feit. MADRID, 5 Oct. (V. D.). In den afge- loopen nacht hebben de vakbonden de al gemeene staking afgekondigd als antwoord op het optreden van den president der re publiek, die den weg heeft vrijgemaakt voor een ontwikkeling naar rechts en voor een anti-Marxistische regeering. Madrid lijkt een doode stad. Zoowel het verkeer van de trams als van den onder grond is volledig gestaakt en men vreest, dat ook de vitale bedrijven in den loop van den dag zullen worden stopgezet. Het is uiterst moeilijk nog telefonische verbin dingen met het buitenland te krijgen. Voorts verwacht pien, dat de kranten niet meer zullen verschijnen. Schietpartijen te Madrid. MADRID, 5 Oct. (V. D.). De dreigende algemeene staking, waartoe de socialisten en communisten naar" aanleiding van de nieuwe Kabinetsvorming zouden over gaan, was tegen middernacht weliswaar nog niet officieel afkondigd, doch het stond toen reeds met vrij groote zekerheid vast, dat in de vroege ochtenduren het parool van de algemeene staking zou worden ge geven. Het verkeer te Madrid toonde reeds te gen den avond de eerste symptomen van de komende staking. Trams, ondergrond en taxi's hadden het verkeer gestaakt en bijna tegelijkertijd kwamen uit verschillen de deelen van de stad berichten over schietpartijen tusschen dc politie en de GELDTRANSPORT DOOR BANDIETEN GEROOFD PHILADELFIA, 5 Oct, (V.D.) Drie bandieten hebben een aanval gedaan op 'n geldtransport van de Broadstreet Subway Company en wisten te ontsnappen met een bedrag tusschen 3500 en 7000 dollar. HOOGER BEROEP IN SCOTTSBORO- ZAAK AFGEWEZEN. Twee terechtstellingen op 7 December? NEW YORK, 5 Oct. (V.D.) Het Hoog Gerechtshof van Alabama heeft gisteren het verzoek om revisie van het vonnis te gen Heywood Patterson en Clarence Nor- ris, twee van de negen jeugdige negers uit de Scottsboro-zaak, tegen hun ter dood ver- oordeeling in Juni j.l. afgewezen, en gelast dat de terechtstelling op 7 December a.s. zal geschieden. De eenige kans die de twee jeugdige ver oordeelden thans nog hebben is, dat het Opperste Gerechtshof der Vereenigde Sta ten te Washington het vonnis vernietigt, zooals een vorige keer is geschied, of dat de gouverneur van Alabama gebruik maakt van zijn recht tot gratieverleening. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Oct. Vee. Aanvoer: 742 run deren, 300 kalveren, 772 schapen, 815 var kens, 451 biggen, 8 paarden, 8 veulens, 17 bokken en geiten. Prijzen: 34 stieren f 75 220, schoon aan de haak 4050 cent, handel stroef; 263 kalf- en melkkoeien f 80 215, handel stroef; 388 varekoeien f 60 120, handel matig; 137 vette ossen en koelen f 90220, schoon aan de haak 40 62 cent, handel matig; 149 graskalveren f 1632, 29 vette kalveren f 4560, schoon aan de haak 5868 cent, en 122 nuchtere kalveren f 47, handel matig; 342 vette schapen f 1419 en 300 weideschapen f 12 16, handel matig; 130 vette lammeren f 9 13, handel matig, 364 mestvarkens 10 22.5 cent per kg. levend gewicht, handel slecht; 451 biggen f 68, handel tamelijk; 8 veulens f 70100, 17 bokken en geiten f 37, handel slecht. 5 Oct. Kaas. Aangevoerd 82 partijen, waarvan 60 partijen Goudsche en 22 par tijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 2224, 2e soort f 19—21, le soort Leidsche f 24—26 en 2e soort f 2123 per 50 kg. Handel voor Goud sche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 5 Oct. Kaas. Aangevoerd 67 stapels, zijnde 120.00 kg. Fabriekskaas kleine f 20.50, Fabriekskaas commissie f 19, Boerenkaas kleine f 21, Boerenkaas com missie f 25.50 per 50 kg. Handel matig. AARLANDERVEEN, 4 Oct. Eierenvel- ling. Prijzen: kippeneieren f 4.104.70 per 100 stuks, kaas 1722 cent per pond. BOSKOOP, 4 Oct, Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 815 cent, Marcel Rouyer 914 cent, Hadley 2040 cent, Claudius Pernet 30 55 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 1525 cent, Mac Keiler 1018 cent, Mme Jules Bouché 815 cent, Rosalandia 1632 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 2045 ct. Chas. P. Kilham 1630 cent, Edith Helen 2040 cent, Aug. Noack 1220 cent, Else Poulsen 3065 cent, Glbria Mundi 3045 cent, Paul Grampel 1020 1020 cent, El len Poulsen 12—20 cent, Ingar Olson 18—30 cent, Briarcliff 1020 cent, Chrysanten, grootbloemig 5090 cent, idem tros 2070 cent, Physalis Franchetti 12-^25 cent, Cle matis Durandi 1015 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.001.40, Clematis The Presi dent 2050 cent, Clematis Nelly Moser 20 cent, Clematis l'Azurstan 60—80 cent, Zin- nea 4 cent, Ligustra 815 cent, Vuurpij len 1026 cent. NOOTDORP, 4 Oct. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren aanvoer 4006 stuks f 4.355.10, eenden eieren f 3.603.65, henneneieren f 2.80 3.55 per 100 stuks, hanen 3060 cent, kip pen 40—80 cent, konijnen f 1.05 per stuk en kaas 2023 cent per pond. ZOETERMEER—ZEGWAART, 3 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 3000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4,004.60, eenden eieren f 3.55 en kalkoeneieren f 7.per 100 stuks. 16 59.821/2 7.2U/, 1.46®, 9 731/8" 84.44 48.15 12 66 20.16 86.271 /2 82 25 87.26 «'iel/.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3