ZWANEN BERG'S DE SCHAT IN HET OUDE HOLLAND DONDERDAG 4 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN De kermis te Weert vraagt drie slachtoffers Bij een schiet-en een vechtpartij Het is kermis in Weert en dientengevol ge wordt er veel gedronken. Dit is oorzaak, dat gisternacht een moordaanslag heeft plaats gehad en dt bij een vechtpartij een persoon ernstig werd gewond. In het Carisstraatje woont het gezin Schuman, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Om kwart voor één gister nacht zaten zij in de keuken. Om frissche lucht te krijgen was de buitendeur open gezet. Op dat moment passeeerde de 25- jarige P. J. W. Deze had een oude veete tegen de familie Schuman en, waarschijn lijk na het gebruiken van sterken drank op de kermis met meer moed bezield dan anders, loste hij zonder iets te zeggen vier schoten uit een revolver op het gezin Schuman. S. zelf werd tweemaal getrof fen, eenmaal in den rechterschouder en eenmaal in het linkerzitvlak. De vrouw kreeg een schot in den benedenrug. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die er in slaagde in den loop van den nacht den dader aan te houden. Hij had zich verstopt in een woonwagen van het woonwagenkamp bij Weert. Hoewel hij ontkent de schoten gelost te hebben, is hij in arrest gesteld, daar niet minder dan drie getuigen verklaren hem de scho ten te hebben zien lossen. Dr. A. Hermans verleende aan de getrof fenen de eerste hulp. Hun toestand geeft geen reden tot ongerustheid. Even te voren had in een waterplaats achter het café van den heer J. Gerits aan de Molenpoort een vechtpartij plaats ge had, waarbij verschillende personen wa ren betrokken. Bij deze vechtpartij werd een zekere H. H. Tullemans met een mes in den buik gestoken. Hij kreeg een zeer diepe wonde. Na op het politiebureau voorloopig door dr. Hermans te zijn ver bonden, werd hij per auto-brancard naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft in verband met deze vechtpartij twee personen aangehouden. ERNSTIG MOTORONGELUG. Bestuurder bezwijkt aan zijn wonden. Dinsdagavond begaven zich twee Lochem- sche timmerlieden, de gebroeders Vossebelt van hun werk te Twello per motor naar huis. Op den afrit van den Twelloschen Dijk slipte de motor en sloeg om. De be stuurder en zijn broer op de duo werden naar het ziekenhuis te Deventer overge bracht. Laatstgenoemde had een wenig be- teekenende hoofdwonde, de bestuurder echter, G. Vossebelt, bleek een ernstige schedelfractuur te hebben opgeloopen. In den nacht is de man aan de gevolgen over leden. DOODELIJKE AANRIJDING. Gistermiddag te omstreeks drie uur is te Poortugaal op den Groene Kruisweg de- 62-jarige motorfietsrijder G. Bijl, contro leur van de Aardappelcentrale te Pernis, die uit de richting van Rotterdam kwam, van achteren aangereden door een groote veevrachtauto van A. Kriensen uit Brielle. De motorfietsrijder was op slag dood. De politie heeft een onderzoek ingesteld. VERDRONKEN. Gistermiddag is het vierjarig dochtertje van de familie de Bruin te Lange Ruige Weide (Z.-H.) in een sloot, welke dicht bij de ouderlijke woning was gelegen, ge raakt en verdronken. FELLE BRAND TE ENSCHEDE. Gisternacht heeft te Enschede een felle brand gewoed. Omstreeks twee uur brak brand uit in de dekenfabriek der firma Gebr. Knottenbelt aan den Cromhofbleek- weg. Het vuur, dat woedde in de afdee- ling patronenstikkerij, ondergebracht in een aan de fabriek grenzende shedbouw, vond gretig voedsel in de groote voorraden zeer brandbaar materiaal. Toen de brand weer ter plaatse verscheen, sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit. De geheele shedbouw is afgebrand. De eigen lijke fabriek bleef gespaard en kreeg slechts wienig schade. De brandweer die met veel materiaal ter plaatse was, bestreed het vuur met een groot aantal stralen, aangesloten op het fabrieksreservoir van de firma Jan- nink. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is zeer aanzienlijk. DE BRAND IN HET HILVERSUMSCHE VEREENIGINGSGEBONW. Tegen Pater Buijs en den filmoperateur een gerechtelijk vooronderzoek gelast. Naar wij vernemen heeft de justitie te Amsterdam een gerechtelijk vooronder zoek gelast tegen Pater Buijs en den filmoperateur, die in het Hilversumsche R.-K. Verenigingsgebouw een filmvoor stelling gaven. Zooals men weet zijn bij den brand, die in de zaal ontstond een groot aantal kin deren ernstig gewond, terwijl er drie aan hun verwondingen zijn overleden. De vervolging wordt tegen beide perso nen ingesteld terzake brand door schuld en dood door schuld. DE DEVIEZENSMOKKELARIJ. Eenige gearresteerden tegen borgstelling vrijgelaten. De toenemende sluikhandel in Sperrmar- ken heeft de Duitsche autoriteiten er toe gebracht om de grenscontrole te verscher pen. Wat betreft het douanekantoor Beek- Wijler vernamen wij, dat de douanebezet ting bijna geheel vernieuwd is. De oudere beambten zijn naar elders verplaatst en door andere kommiezen vervangen. De autoriteiten hebben opdracht gegeven alle autobussen welke de grens passeeren, te controleeren wanneer er maar de minste verdenking is voor smokkelarij. De veertien Nijmeegsche en Arnhemsche dames en heeren zijn voor het meerendeel overgebracht van Kleef naar Krefeld. Slechts eenigen werden door toedoen van familieleden die cauties stortten van drie honderd gulden en meer op vrije voeten gesteld. De meesten werden vastgehouden, omdat bij hen geenerlei goede trouw kon worden aangenomen. De passen en de te smokkelen Sperrmarken waren op alle mogelijke manieren verborgen tusschen de kleeren en de banken van de auto. De chauffeur ging geheel vrij uit. De auto-car der firma. W. uit Nijmegen, werd dan ook onmiddellijk vrijgegeven na eerste onder zoek. RECHTZAKEN DE MAN MET HET INBREKERS ARSENAAL. Veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De 29-jarige N. uit Roelofarendsveen, die te Nieuwkoop had gepoogd een in braak te plegen, bij welke poging hij in het bezit was gevonden van een geheel inbre kers-arsenaal en een geladen revolver, had voor veertien dagen tegen zich een gevangenisstraf van 1 jaar hooren eischen met aftrek van de preventieve hechtenis. Dinsdagmorgen heeft de Utrechtsche recht bank uitspraak gedaan en verdachte con form den eisch veroordeeld. WEEKGELD EN STEUN. De getuige was „een groote knoeier" verklaarde de officier. Er hadden zich den laatsten tijd voor de Utrechtsche Rechtbank verschillende per sonen te verantwoorden wegens het op lichten van steun. In de meeste gevallen had de officier vrijspraak gevraagd en in een enkel geval een lichte straf agelegd. Het was dan ook telkens het medelijden geweest, dat de justitie tot deze houding bewoog. Gisteren sprak er echter uit de wijze van vonnis-spreken een geheel ande re toon. Een 43-jarige jalousie-maker had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij hoewel hij ƒ20 per week verdiende, toch bij Maatschappelijk Hulpbetoon was blijven stempelen en steun trekken. Zijn werkgever had hem aanvankelijk 20 per week toegezegd, doch adviseerde hem la ter, maar te blijven stempelen, dan kon hij met 20 loon volstaan. De werkgever beweerde, niet te weten, dat zulks niet mocht. Maar deze „eenvoudige van geest", hoorde zich van den officier toevoegen: „U is een groote knoeier!" En de president was blij, dat dit proces meteen openbaar maakte, hoe deze werkgever had laten om springen met het geld van de gemeente. De officier, mr. Twiss Quales van Ufford, eischte dan ook zes maanden gevangenis straf tegen B., terwijl de getuige met een ernstige Vermaning is heengezonden. „Msbd.' FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: L. Stakenburg, particulier, te Leiden, Zoeterwoudsche Singel 104; cur.: Jhr. mr. P. A. G. de Milly, Leiden. R. Kantebeen, caféhouder te Leiden, Hooglandsche Kerkgracht 49; cur,: mr. J. J. Kips, Den Haag. Vernietigd: C. J. Hoogervorst, Langeraar. J. J. Hoogervorst, Langeraar. J. v. Duyvendijk, Oegstgeest. LUCHTVAART VLIEGRAMP OP DE LIJN LONDEN—PARIJS. Bestuurder en zes passagiers om het leven gekomen. Een passagiersvliegtuig van de lyn Lon denParijs is Dinsdagochtend op ongeveer vyf kilometer ten Zuiden van Folkestone in het Kanaal gevallen, waarbij de piloot en de zes passagiers om het leven zijn ge komen. Om 10 uur Dinsdagmorgen was het vlieg tuig van de Hillman's Airways Limited van het vliegveld te Heston vertrokken naar Parijs, waar het om 11.45 zou aankomen. Door het vliegveld te Croydon werden na het vertrek noodseinen van een vlieg tuig opgevangen, doch er scheen geen tijd meer te zijn om de positie en de natio naliteit op te geven, zoodat geen maatre gelen konden worden genomen. Het wrak van de machine werd ontdekt door het stoomschip „Biarritz" van den Kanaaldienst, dat zes lijken der slachtoffers kon bergen en daarmede naar Folkestone terugkeerde, alvorens de reis naar Bou logne voort te zetten. Zoodra het ongeval in Dover bekend was, voer de reddingboot uit naar de plaats, waar het wrak was ontdekt, doch de zee is zeer woelig, het is regenachtig en mistig, waardoor een nader onderzoek BOUILLON BLOKJES Eén blokje is voldoende voor een kop krachtige bouillon. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 5 October. Huizen, 1875 M. Alg. Programma verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en 4ouden van dagen. 12.15 Noviteiten en aoitiquiteiiten-revue (Gramofoonplaten 1.00 Lunchconcert door het KRO-orkest. I.50 Patricia Rossborough, klavier. 2.00 Het KRO-orkest. 2.50 Orgelconcert door Evert Haak. 4.15 Opera-program (Gramofoonplaten). 4.45 De KRO-Boys. 5.30 Th. Arts over de Landbouw crisis wet ten en -«besluiten. 6.10 Klassieke en moderne Kamer orkest muziek door het KRO-orkest. 7.15 „De arbeid van vreemdelingen in Nederland", door Th. v. Lier, referendaris van het Dep. v. Sociale Zaken, waarna Gra mofoonplaten. 7.55 Vaz Dias. 8.00 Uitgesteld Huldigingsconcert ter ge legenheid van den 25en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana door de Kon. Mi litaire Kapel. Afgewisseld te 9 uur door liederen-recital van José Candel, sopraan. 10.15 L. Abor over het patent van de eer ste verrekijker. 10.30 Vaz Dias en de KRO-boys, afgewis seld door Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.35 Orgelspel J. Jong. II.00 Vervolg Declamatie. 11.20 Grarhofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Revue-orkest. 2.30 Causerie. 2.50 Gramofoonplaten. Viool-recital. 4.00 Kniples. 4.45 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orgelspel. 6.00 De Flierefluiters. 6.45 Klein-VARA-ensemble. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 7.57 SOS-berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Hartvelt-kwartet. 9.00 Lezing. 9.50 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. Vryz. Godsd. Perebureau. 10.15 Causerie. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Orkestconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.35 Concert (viool, celilo en piano). 2.20 Voor de scholen. 3.20 Voordracht. 4.00 Western Studio-orkest. 4.50 E. Colombc^s orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 en 7.10 Lezingen. 7.30 Koorconcert. 7.50 Pianorecital. 8.20 Beethovenconcert door het BBC- Symphonie-orkest, -koor en solisten. 10.20 Voordracht. 10.40 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 10.5012.20 Harry Roy en zyn band. Radio-Paria, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 GoLdy-orkest 9.05 Operetteconcert mm.v. orkest en so listen. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 Omroeporkest. 8.30 Radiotooneel. 10.45 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.55 Gramofoonplaten. 11.05 Pianorecital. 12.20 Omroepkwintet. I.20 Omroepkleinorkest. 4.20 Omroeporkest. 5.40 Concert. 7.20 Leo Eysoldt en zyn orkest en solis ten. 8.35 Radiotooneel. 9.20 „Die junge Alte", operette van Ca- ballero met Gramofoonplaten. II.2012.20 Omroeporkest. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 „Die Dollarprinzessin", operette van FalL Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. Salonor kest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8.20 Gramofoonplaten. Radio-Symphonie- orkest. 9.20 Vervolg concert 10.30 Zang. 10.4511.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.302.20 Omroeporkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 dito. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest 9.35 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonplaten. 10.4511.20 Dansmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 8.35 Rijkszending: „Erde", hoorspel. 9.20 Berlijnech Philh. Orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Lezing. II.05 Scheepsweerberlcht 11.2012.20 Uit Hamburg: Orkestconcert Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.008.40 Keulen. 10.20—12.20 Keulen. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.2015.05 Keulen. 15.5017.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.20—20.20 Keulen. 20,20—21.20 Brussel (Fr.). 21.2022.20 Deutschl. sender. 22.20—23.00 Brussel (Fr.). 23.00—«afloop München. 4e Programma. 8.208.50 Pairys Radio. 11.5016.00 Londen Reg. 16.0017.35 Daventry. 17.35—18.20 Een der Eng. „Natlonal"- zenders. 18.20—18.50 München. 18.5021.05 Londen Reg. 21.05—23.00 Parijs Radio. 23.00afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). wordt bemoeilykt Aan boord van het vliegtuig bevonden zich drie Fransche en drie Engelsche pas sagiers, alsmede een Engelsch piloot. Het wrak werd het eerst gezien door het Duit sche vrachtschip „Leandea", dat door mid del van seinen de aandacht van den ka pitein van de „Biarritz" op het ongeval vestigde. BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT. In de omgeving van Bishop (California) i3 een Amerikaansche bombardementsvlieg tuig neergestort. Vier leden van de be manning zijn om het leven gekomen. De vijfde wist zich met een parachute te redden. FEUILLETON. door. UDO VAN EWOUD. (Een geval uit de practijk van WiL J. Sanders, detective). 12) Aan het station „Alexanderplatz" en het „Lehrter Bahnhoff" wachtten nieuwe rei zigers, die even onze aandacht opeischten. Met de gemoedsrust van menschen, die een goede plaats hebben en zich lichtelijk amu seeren over de nerveuze agitatie van nieuw aangekomenen, die meenen dat alles bezet is, volgden we het gedrang in de nau we gang, hetgeen zelfs oorzaak werd, dat van tijd tot tijd een reiziger even een toe vlucht zocht in onze coupé om daaruit dan echter spoedig weer te verdwijnen, wan neer het gevaar, veroorzaakt door het on handige transport van een of anderen om vangrijken koffer, weer geweken was. Langzamerhand luwde de drukte, maar de trein had het station en zelfs Berlijn toch reeds lang verlaten, toen de rust ein delijk weerkeerde. De lectuur van het avondblad vermocht mij niet te boeien. Lichtelijk verveeld geeuwde ik eenige ma len achter mijn krant en terwijl ik ter sluiks een blik wierp naar mijn reisgenoo- ten, die al niet veel opgewekter schenen, werd mijn aandacht plotseling getrokken door iets wits, dat in den uitersten hoek van de bank tegenover my lag. Ik stond op en liep er heen. Het bleek een wit couvert te zijn, waarop met drukletters geschreven stond: Hem van Dobben Haarlem (Holland). Ik nam den brief op en overhandigde hem aan den geadresseerde, die met San ders m'n bewegingen gevolgd had. „Een nieuwe verrassing?" vroeg de de tective, het epistel op zijn beurt van Van Dobben overnemend, nadat deze een vluchtige blik op het adres had geworpen. „Het schijnt zoo", antwoordde ik. „Ver moedelijk heeft iemand in de drukte bij de stations kans gezien den brief daar neer te leggen, zonder dat het ons opviel. Ik zou anders waarlijk niet weten, hoe het ding daar moest komen." „Maakt u hem maar open", verzocht van Dobben, die het avontuur van dien middag nog niet vergeten scheen en nu wellicht, door middel van een bom of een of andere helsche machine, een nieuwen aanslag op zijn leven vreesde. Sanders bleek een dergelijk gevaar min der te duchten. Na mij opdracht te hebben gegeven de deur van de coupé te sluiten en de gordijntjes dicht te schuiven, zoodat wy tegen onbescheiden blikken vanaf den gang gevrijwaard zouden zyn, nam hy een zak mes om daarmee het couvert zorgvuldig open te snijden. Het bleek een velletje quarto-post te bevatten, waarop in het Duitsch en eveneens in drukletters eenige regels waren geteekend. Sanders las ze hardop voor en vertaald luidde de inhoud ongeveer als volgt: Mijnheer! Ik raad u dringend deze reis af te bre ken en aan het eerstvolgende station den trein te verlaten om naar Holland terug te keeren. Het schatgraven uit winstbejag is een verfoeilijk werk. De verdwenen documenten zyn thans in het bezit van iemand, die er voor zal wa ken, dat de schat niet in verkeerde han den komt. „Veel wijzer worden we hierdoor niet", meende Van Dobben, die met een zucht van verlichting het eerst het zwijgen ver brak, dat na het lezen van het briefje was ingetreden. „Dat zal de bedoeling van den schrijver ook wel niet zyn geweest", antwoordde Sanders op even ernstigen toon. „In ieder geval weten we nu, dat de vyand zich bij ons in den trein bevindt", waagde ik eenigszins schuchter op te mer ken. „Sinds het Lehrter Bahnhoff heeft de trein nog niet gestopt en ik weet bijna zeker, dat toen de brief daar nog niet lag". „Als we nu nog wisten, wie de vijand is, waren we dus klaar", zei Sanders en in zijn toon lag zooveel ironie, dat ik mij zelf verwenschte deze conclusie niet voor mij te hebben gehouden. Na myn jarenlan- gen omgang met den detective had ik trouwens kunnen weten, dat deze er prijs op stelde niet gestoord te worden, wan neer een of andere raadselachtige kwes tie zijn aandacht in beslag nam. Ik zweeg dus verder en gaf van Dobben door een knipoogje te kennen datzelfde te doen. Minstens een kwartier lang bleef het nu stil in de coupé. Sanders staarde naar bui ten, waar sombere silhouetten van boomen huizen en telegraafpalen door het licht van den voortsnellenden trein even uit de duis ternis opdoemend, voorbij flitsten. Om mij een houding te geven, had ik mijn krant weer opgenomen, maar mijn gedachten hielden zich bezig met den in houd van het briefje, dat op zoo geheim zinnige wijze op de bank tegenover mij was gedeponeerd. Van Dobben had de oogen gesloten, alsof hy sliep, maar toen Sanders plotseling begon te spreken, vloog hy met een ruk overeind en bleek alle slaap geweken. „Ten slotte hebben jullie beiden gelijk", begon de detective, alsof er geen kwartier, doch slechts een seconde verloopen was tusschen onze opmerking en het moment, waarop hij het woord nam. „Veel wijzer maakt het briefje ons niet en de mogelijk heid is inderdaad niet uitgesloten, dat on ze vijand zich nog in den trein bevindt. We zouden uit dit epistel ook deze ge volgtrekking kunnen maken, dat die vy and geen landgenoot is. Daarentegen schijnt hy mij ook geen Duitscher te zijn. De stijl is niet onberispelijk en hier en daar heb ik zelfs een taaifoutje ontdekt. Zelfs een Duitscher, wiens onderwijs alles te wenschen heeft overgelaten, zou er waarschijnlijk niet toekomen het woord „dringend" in het Duitsch met een t te schrijven en „der Zug" inplaats van „den Zug". Iemand, die zich bezig houdt met een misdrijf als dit, zal zeker ook niet ge heel onontwikkeld zijn. Aan den anderen kant is het ook niet geheel onmogelijk, dat de man ons slechts tracht wijs te ma ken, dat hy geen Holander is, want juist een landgenoot zou misschien wel in de eerste plaats in staat zijn de fouten te ma ken, die ik hier genoemd heb. Ten slotte tracht de schrijver ons te suggereeren, dat hy laten we zeggen ter wille van de we tenschap tot het ontvreemden van de do cumenten is gekomen. Dat meen ik althans uit zijn opmerking „het schatgraven uit winstbejag is een verfoeilijk werk" te mo gen opmaken. Hij wil daarmee waar schijnlijk zeggen, dat slechts schatgraverij uit overwegingen van weterv:happelijken of geschiedkundigen aard getolereerd is. Ik behoef u zeker niet te vragen, me neer van Dobben", besloot hij, „of u aan het verstrekte advies gevolg wenscht te geven?" „Meneer Sanders", antwoordde de aan gesprokene, bijna plechtig, „ik heb al eer der gelegenheid gehad u te verzekeren, dat ik me geheel aan uw leiding onderwerp Waarschijnlijk gevoelt u op dit oogenblik wel allerminst lust om het onderzoek er aan te geven en dan spreekt het vanzelf, dat ik er precies zoo over denk" „Prachtig", prees Sanders. „Laten we dan nu eerst eens overleggen, wat ons voor dezen nacht te doen staat. Hoewel ik betwijfel, of wij daar wel succes mee zullen hebben, dunkt het me niet ondien stig, dat wij het althans doen voorkomen, alsof wij aan de waarschuwing van den onbekenden schrijver gevolg geven door aan het eerstvotlgende station den trein te verlaten. Wij zullen dan trachten onge merkt den slaapwagen te bereiken. Nog maals: eenig resultaat verwacht ik van deze handelwijze niet, maar wy zullen in ieder geval goed doen het zekere voor het onzekere te nemen. Ook wanneer deze, wat plompe list mislukt, zal men ons van nacht wel met rust laten. Een slaapcoupé dunkt me niet de geschiktste plaats voor het plegen van een aanslag, maar waar de ervaring ons geleerd heeft, dat ook in dit geval voorzichtigheid de moeder van de porceleinkast is, dunkt het me het beste, dat ik den heer van Dobben vannacht weer gezelschap houd." „Het zal me een bijzonder genoegen zijn", zei deze glimlachend. Sanders ging op deze scherts echter niet in. „Wij moeten goed begrijpen", zoo ver volgde hij, „dat onze achtervolger het in de eerste plaats op u gemunt heeft, meneer van Dobben. Vandaar, dat ik u hierbij te vens de belofte zou willen afdwingen u voorloopig niet alleen ergens te vertoo- nen." (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9