Cv /T\ DONDERDAG 4 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 October 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerst.: 758.9 te Vardö. Laagste barometerst.: 729.0 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 5 Oct.: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijde lijke opklaringen, re genbuien, weinig ver andering in tempera tuur. De diepe depressie in het Westen bewoog zich langzaam naar het Oosten; diepe ker nen met barometerstanden van 727.5 mili- meter liggen ten Noord-Westen van en over Ierland. Rondom de Iersche Zee is de lucht druk nog dalende. Het gebied van lage luchtdruk bedekt thans geheel Europa, al leen in Noord-Scandinavië stijgt de baro meter. Hooge druk wordt slechts gevonden ver in het Noord-Westen over Groenland en ver in het Zuid-Westen over de Azoren. De temperatuur is in Engeland onder, doch op het vasteland overal boven normaal, het meest in ons land en in Duitschland. In de atmospheer boven ons land is de tempera tuur nog gelijk aan de normaalwaarde voor de zomer; ook in de Alpen daalde de temperatuur tot de normaalwaarden Jung- frau Joch 4 gr. C.). Over het geheele waarnemingsgebied heerscht ongestadig ■weer met harde wind en regenbuien. Er is in deze toestand voorshands nog niet veel verbetering te zien. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 11.40 uur aan alle posten: „Wordt ver wacht storm uit het Zuid-Westen." LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags t« half dria 16.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS euu Van Donderdagnamiddag 7.02 uur tot Vrijdagmorgen 6.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 5 October voorm. 1.20 uur en nam. 1.40 uur. GEEN NIEUWE SPELLING IN BELG1E. Besluit van de Vlaamsche Spellingcommisie. Naar „Het Laatste Nieuws" meldt, Ï6 te Brussel een bijeenkomst gehouden van de Vlaamsche spellincommisise, benoemd door den minister van openbaar onderwijs, en bestaande uit de heeren Verdeyn, Goe- mans, prof. Vermeylen, pater van Mierlo, Kuypers. van Waeyenbergh en van de Weyer. Na onderzoek van den toestand geschapen door de invoering van de nieuwe spelling in het onderwijs in Nederland heeft de commissie besloten, dat ze geen aanleiding ziet om thans aan de spelling van de Nederlandsche taal in België iets te veranderen. Dit besluit zal aan den heer Maistriau, minister van openbaar onder wijs, overgemaakt worden. Voorts heeft de commissie twee leden afgevaardigd om zitting te nemen in de in Nederland benoemde commissie voor het onderzoek van bastaardwoorden en sa mengestelde woorden in de Nederlandsche taal. Hiertoe werden de heeren Verdyen en pater van Mierlo aangeduid. De commissie was voorts van meening, dat indien ooit in de toekomst aan de spel ling van het Nederlandsch in België een verandering zou worden aangebracht, de nieuwe spelling niet alleen voor het onder wijs, maar voor alle officieele diensten ver plicht gesteld zou moeten worden. LANDBOUW-CRISISMAATREGELEN. Het „driemaandelijksch verslag" aan de Staten-Generaal, bedoeld in artikel 38 der Landbouw-Crisiswet 1933, is thans, als der de deel van de afdeeling Landbouw-Crisis- Aangelegenheden verzorgde publicatie, verschenen en by de Algemeene Lands drukkerij in boekvorm verkrijgbaar ge steld. Het loopt over de maanden Mei en Juni 1934 en bevat wederom tal van gegevens, waaruit eenerzijds een inzicht kan worden verkregen in de moeilijkheden aan een behoorlijke functioneering van de crisis maatregelen verbonden, en anderzijds de practijk der crisis-wetgeving kan blijken. In het bijzonder moge worden verwezen naar de mededeelingen betreffende den toestand in de veehouderij ten aanzien van de inkrimping van varkens- en rund veestapel en voor die betreffende de con- sumptiemelkregeling en de boterpositie. BOTER, MELK EN KAAS Gouda en Edam in Duitschland De Reichsausschuss zur Förderung des Milchverbrauchs E. V. (de Rijkscommissie tot bevordering van het melkgebruik) (Reichsmilchauschuss) voert sedert eenige jaren een krachtige propaganda voor een grooter gebruik van melk en zuivelpro ducten. 't Is het goed recht der commissie. Maar thans gaat de commissie toch wel iets al te ver. Zij heeft anderhalf millioen kinderspelen laten drukken, een melk-lot- to-spel, waarmee de kinderen „nummertje- kien" kunnen spelen. Er zijn verschillende kaarten bij, zooals bij lotto of kien gebrui kelijk is. En dan staan er op elke kaart natuurlijk de onvermijdelijke rijmpjes, b.v.: „Augen auf! Hier gibt's zu schauen Vielerlei Kase aus Deutschlands Auen". „Nehmt guten Kase deutscher Art, Ihr so für euch, fürs Ganze spart!" (Oogen open! Hier valt wat te zien: Velerlei kaas uit Duitsche landouwen). (Neemt goede kazen van Duitsch fabrikaat; Gij spaart aldus voor u zelf en voor de gemeenschap). Op de ommezijde van de kaart zien we dan een landkaartje van Duitschland, door zijn buurlanden, Holland, Zwitserland, De nemarken, enz. omringd. En, schrikt niet, lezer, op de plaats van Hamburg is een groote kaas geteekend, „Gouda" staat er met groote letters bij! Keulen zoekt men op het kaartje tever geefs; een groote roode Edammer kaas ligt er voor in de plaat, en voor dengeen, die het nog niet weet, staat er „Edammer" bij. In Zuid-Beieren ligt een Zwitsersche kaas: „Emmentaler!" Toen we de kaart in handen kregen zoo schrijft ons een correspondent uit Ber lijn kwam er eerst zoo'n groote veront waardiging bij ons op, dat we onmiddellijk bij den Reichsmilchausschuss wilden pro testeeren. Bij nader inzien hebben wij dat echter niet gedaan. Laat de Duitscher onze goede kaas maar als een Duitsch product eten. Daar kunnen onze boeren allen wel bij varen! Boter, melk en kaas! Wie speelt den baas? „Tijd" PRIJS TAXE-MELK Voor de periode van 7 October tot en met 13 October 1934 is de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, ge kocht op Regeeringscontract, bepaald op 5cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteits-premie en voor die van de derde klasse wordt ver minderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. SPORT VOETBAL HAAGSCH ELFTAL—ZWALUWEN. Het Zwaluwen-elftal samengesteld. Op Woensdagavond 10 October speelt het Haagsche elftal op het VUC-terrein, des avonds 8.15 uur, tegen een Zwaluwenteam. Het Zwaluwenelftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: Beun (Hermes DVS). Achter: Weber (Ex-ADO) en W. Mol (K. F. C.). Midden: Grischler (Ajax, Nieuwenhuizen (KFC) en Vreeken (Haarlem). Voor: Sluyk (Velox), Drek (R. F. C.), Bakhuis (Ex-ZAC), Sparenburg (U. V. V.) en Borrani (Hermes DVS4. Reserves zijn: Veenendaal (Naaldwijk), Caldenhoven (DWS), Oudendijk (Ajax) en van Geel (Haarlem). Naar wij voorts vernemen heeft het be stuur van de Zwaluwen een uitnoodiging gekregen om op 21 November a.s. een avondwedstrijd te spelen in het Heyselsta- dion te Brussel tegen de Roode Duivels. Deze uitnoodiging is door Zwaluwen aan genomen. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DEN WESTELIJKEN ROEIBOND. De jaarlijksche Onderlinge Wewstrijden van den Westelijken Roeibond zullen, zoo als gemeld: ditmaal worden gehouden op Zondag 7 October a.s. bij de Zweth op de „Schie" onder de aupiciën van de Roei- vereeniging „De Schie". Er zijn ploegen van de vereenigingen: Het Spaarne uit Haarlem, De Laak uit Den Haag, Die Leythe uit Leiden, De Delftsche Sport uit Delft, De Schie uit Rotterdam-Schiedam. Als prijs voor het hoofdnummer „de jonge vieren", geldt de reeds tien jaar in omloop zijnde W. R. B.-wisselbeker, des tijds uitgeloofd door dr. Kreiken, thans hoofd van de sterrenwacht te Bandoeng. Ingeschreven zijn verder door dames-vie ren, Dames en Heeren-skiffs, en Dames en Heeren Oude-vieren. Aan het nummer „In vitatie-achten" zal worden deelgenomen door ploegen van de D. S. R. V. „Laga", Kon. R. en Zeilvereen. „De Maas", „Deut scher Turn- und Ruderverein. en door Het Spaarne. De wedstrijden vangen aan te ongeveer half elf, zullen eindigen te ongeveer vyf uur, waarna gezamenlijk wordt gedi neerd in de Sociëteit der Rotterdamsche Diergaarde. Het secretariaat van den Westelijken Roeibond is voor het jaar 1934 gevestigd: Bergsingel 144, Rotterdam. Wetenschappelijke Berichten ZEVEN KLEINE PLANETEN ONTDEKT. De sterrenwacht van het observatorium te Uccle, bij Brussel, doet mededeeling van de ontdekking van zeven kleine planeten, die genoemd zijn Albertine, Antwerp ia, Santa, Julietta, Phryne, Luce en Bonache Wicza. De planeet Albertine, die genoemd is naar wijlen koning Albert, was op 21 Augustus 1933 reeds door Delporte ontdekt en voor- loopig gecatalogiseerd als Q.L.I. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaaits-examen geneeskunde de da mes C. H. Schreuder, Leiden; A. C. Becker, Den Haag en de heeren :'J. M. W. Kamipmeinert, Wassenaar; I. D. Frans- sen v. d. Putte, Goes; J. B. Coster, Den Haag; P. J. W. Beukers, Schiedam; J. Mont- foort, Den Haag; E. J. van Romondt, Den Haag; G. in 't Veld, Rotterdam; T. D. Stahlie, Den Haag; R. G. Kahn, Rotterdam; H. W. Veen, Den Haag; W. C. Burger, St. Joostland; P. Brouwer, Maassluis; A. M. Koolhaas, C. van Bokkum, Leiden; J. J. A. A. Hodde, Rotterdam. Candidaats examen rechten: de heeren C. C. Bijloos, Den Haag; E. G. Bisschop, Vlissingen; J. de Vries, Den Haag; L. W. van Os, Rotterdam; A. A. B. Portheine, Arnhem; Candidaats examen geschiedenis, mejuf frouw H Rauws, Den Haag. Candidaats examen Wis- en Natuurkun de, letter L mejuffrouw L. Drayer, Rotter dam; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie, de heer H. G. van Wouw, Voorburg; Candidaats examen Theologie, de heer K. J. F. Keunung, Schiedam; Doctoraal examen Indisch Recht W. R. Engelberts, den Haag. UIT DE OMGEVING NOOTDORP Bijeenkomst L.T.B. Dinsdagavond hield de afdeeling Nootdorp van den L. T. 3. een bijeenkomst voor haar leden-vee houders om te bespreken over de t.b.c,- bestrijding onder het rundvee, en om even tueel te koenen tot een plaatselijke afdee ling. De voorz., de heer Ghr. de Koning, verleende het eerst het woord aan den heer B. Kennepohl, die een korte inleiding hield. Hij zette in het kort uiteen de voordeelen van t.b.c-bestrijding. De kosten bedragen voor de veehouders 421a cent per koe. De voordeelen zijn, het peil van den veestapel verhoogen, waartoe de regeering een pre mie geeft van 25 voor elke open t.'b.c.- lijder, die wordt afgeslacht. Is de veestapel nagenoeg t.b.c. vrij, dan ontvangen de con sumptiemelkers ook de premie die door de Crisis-Zuivel-Centrale in het vooruitzicht is gesteld, n.l. 2.50, ƒ1.50 of /I per koe varieerend naar het procent reageerende dieren. Van groot belang achtte hij ook de voor sprong, die de consumptiemelkers wellicht in de toekomst zullen hebben, wanneer ze aan t.b.c. bestrijding doen, tegenover die leden, die daar niet aan deelnemen. Hij wees er op hoe de veehouders van de Zuid-Hollandsche eilanden, thans reeds hun goed doorgefokte veestapel en t.b.c. vrije stallen als troeven uitspelen, tegenover het consumptie-gebied ten Noorden van Rot terdam. Het is wellicht niet onmogelijk, dat in de toekomst, de t.b.c.-bestrijding nog eens verplichtend wordt voor diegenen, die als consumptie-melker willen worden aange merkt. Is het eenmaal zoo ver, en moeten we dan nog een begin maken met de t.b.c.- bestrijding, dan komen we weer achteraan, terwijl als we er nu een begin mee maken, we dan misschien een eenigszins bevoor rechte positie innemen. Daarom achtte hij t.b.c.-bestrijding onder het rundvee van groot belang, en om dat met succes te doen, is een afdeeling ten zeerste gewenscht, vooral nu het melkcon- trole-bureau Padmos ook op dit gebied zijn werkzaamheden zal uitbreiden. Zijns in ziens moeten de veehouders dit arbeids veld niet aan het bureau Padmos ter ont ginning overlaten, maar moeten zij dit on der eigen beheer houden, in organisatorisch verband met de stadsorganisatie van den L. T. B. Natuurlijk is het niet meer dan billijk, dat de leden van de eventueel op te rich ten afdeeling allen lid zijn van den L.T.B., die het initiatief tot deze pogingen heeft ondernomen. Hierna verkrijgt de heer de Ronde, vee arts te Delft, het woord, die de t.b.c. be strijding tot de finesses behandelt, en ook er voor waarschuwt, geen al te hooge ver wachtingen te koesteren omtrent de ge zondheidstoestand van het vee. Gemiddeld reageert 80 pet. van de veestapel op de tuberculose injecties. Dit moet de veehouders echter niet doen afschrikken. T.b.c.-bestrijding brengt altijd voor de veehouders voordeel, al is dit soms niet dadelijk waarneembaar. Ook deelt hij nog mede, dat men volkomen vrij is in de keuze van zijn veearts. Nadat de heer de Ronde verschillende aanwezigen, die inlichtingen wenschten, naar genoegen had beantwoord, werd na gegaan of er kans bestond een plaatselijke afdeeling voor t.b.c. bestrijding op te rich ten. Het resultaat was een succes. Staande de vergadering gaven 15 veehouders zich op, terwijl eenigen nog een paar dagen be denktijd vroegen, Volgens den heer Lou ter heeft een afdeeling met 10 leden reeds bestaansmogelijkhied, zoodat voor de nieu we afdeeling alhier dadelijk een goede kern aanwezig is. Als voorloopig bestuur werden benoemd de heeren A. H. Jansen Cz., Corn. Mooyman en A. P. van de Sande. Voor de L.T.B,-af deeling Nootdorp een mooi begin, dat tot intensieve actie aanspoort gedurende het a.s. winterseizoen. LEIDSCHENDAM. Reconstructie. De reconstructie van den Westvliet- en Vlietweg is door den Provincialen Waterstaat gegund aan de op 2 na laagste inschrijfster, de firma Van Leeuwen te Haastrecht bij Gouda. Zoodra het benoodigde materiaal ter plaatse is aan gekomen, wordt het werk aangevangen. Stagnatie. Met den aanleg van den weg Den HaagGouda, door de N.V. Am- sterdamsche Ballast Mij., wil het niet erg vlotten. Eerst moest het werk circa 7 we ken worden stopgezet, doordat de boeren bezwaar hadden gemaakt tegen het uitgra ven van een tweede zandput. Nu door Delfland deze vergunning is verstrekt en men nauwelijks aan den gang is, blijkt, dat in plaats van zand, de put grootendeels klei bevat. In afwachting van een herkenning is het werk stopgezet en voorloopig circa 200 ar beiders ontslagen. SASSENHEIM. Ongelukspaaltjes. Terwijl aan het op- ruimingswerk te Hillegom van een omver gereden paal een einde was gekomen, werd Dinsdagmorgen op klaarlichten dag de paal van de vluchtheuvel, staande aan de Floris Schoutenstraat, omver gereden. Toen de bestuurder een half uur had staan wachten op politie, welke niet verscheen, is hij door gereden. Vrouwenbond. Dinsdagavond hield de R.K. Vrouwenbond zijn eerste vergadering in het K.S.A.-gebouw. De presidente, mevr. v. Reisen-Vreeburg, opende deze vergade ring, welke flink bezet was, met een wel komstwoord aan de leden en in het bijzon der aan de vertegenwoordigers van de fa. Goemans uit Haarlem, fabrikanten van pudding, die dezen avond aanwezig waren om hun product bekend te maken, waarbij tevens een loterij ten bate van de kas was verbonden. Spreker dankte genoemde firma voor het genoemde initiatief, wat de kas een aardige ruggesteun heeft' bezorgd. Aan alle aanwezigen werd een gratis monster pakje geschonken. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Voor afwisseling werd ge zorgd door een aantal dames van het con gregatiekoor, dat op het tooneel eenige stukjes zang liet hooren onder leiding van mej. G. Rotteveel, met aan de piano mej. D. Blom. Dat dit bijzonder in de smaak viel bleek uit het aandachtig gehoor en dankbaar applaus. Ondertusschen werd druk gewerkt aan het buffet om de kelen te smeren met een gratis kop koffie met cake, wat zich goed liet smaken. Dan was het woord aan de dames van de naaikrans, die de zorg hadden voor de luim en het publiek hebben laten genis ten van hun altijd leuke en geestige voor drachten, wat op zich zelf al een aardige attentie is, en waarmede zij steeds meer publiek trekken. Ook aan hun komt een lofwoord toe voor haar medewerking op de vergaderavonden. De Geest. Adviseur, Kap. Westerkamp, dankte degenen, die mo gelijk gemaakt hebben, dat deze loterij is geslaagd, degenen die de loten verkocht en zij die ze gekocht hebben. Dan bespreekt zijneerw. werking en verzorging van het kleedingmagazijn en spoort allen aan zij, die nog iets over hebben of willen werken voor aanvulling daarvan, zich op willen geevn bij het bestuur of de bekende adres sen. Vervolgens liet spr. aanvoelen, dat men vertrouwen moet stellen in het be stuur over de bedeeling, daar de behoefte genoegzaam bekend is onder de leden. Alsnu komt aan de orde bespreking win ter program, dat weer zal bestaan uit de jaarlijksche fancy-fair, een feest-avond en een spreekbeurtavond op nader vast te stel len datum. Zij. die nog eenige nuttige of 'praktische aanwijzingen weten, gelieven zich 'op te geven aan het bestuur. Daarna werd de trekking gehouden van de verlo ting, en menig blij gezicht gemaakt. De uitslag wordt per lijst bekend gemaakt. Tot besluit nog een leuk liedje met alge meen refrein, betrekking hebbende op het kleedingmagazijn, waarna de presidente onder dankzegging dezen gezelligen avond sloot. NIEUWVEEN. Uitslagen schietwedstrijden B.V.L. De wisselbeker en medaille der gewestelijke schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm werden dit jaar gewonnen door den heer D. G. Speet, alhier, met 187 van de 200 punten. De uitslagen van de plaatselijke schiet wedstrijden luiden voor klas B: 1. J. Ba der 4848, 2. W. C. Roest 48—46, 3. J. v. d. Lek 47—47, 4. A. v. Veen 47—44, K. v. d. Veen 4743, 6. H. v. Leeuwen 46, 7. D. G. Speet 4545 en 8. G. Hoogenboom 45—40. Klas C: no. 1. J. Bon 4943, 2. J. F. v. d. Berg 47—46, 3. C. Pijper 47—42, 4. D. Spek 47—38, 5. J. P. v. Eyk 46—43, 6. A. P. de Graaff 4643, 7 en 8 A. Schrama en B. H. Nout 46—40, 11. C. J. Mulder 44— 43, 12. D. C. van Harten 4442, 13. C. Hoogervorst 4439, 14. L. de Boer 4437, 15. L. de Bleker 43—43. 16. C. Keyzer 43— 43. 17. J. G. de Jong 43—38, 18. Fr. v. d. Hoven 42—37, 19. A. Mühl 41—40, 20. C. Udo 41—37, 21. A. Visser 41—36, 22. A. Lenting 41—33, 23. G. C. v. d. Vaart 40— 39, 24. H. Verkerk 40—37, 25. J. J. Ver haar 40—36, 26. L. v. Vliet 39, 27. J. Venne 35. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting van de R. K. Reclassee- ringsvereeniging 8—9 uur in het St. Vincentiusgebouw, Hoogland- sche Kerkgracht. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers „St. Pancratius", Bondsgebouw 8.30 uur. Dinsdag, R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Donderdag 4 tot en met Z o n d a g 7 O c t. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807 en E. M. de Metz, Korevaarstraat 51, tel. 3553. A, STADSNIEUWS HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Den 2en October kwam de vereenigde vergadering van Rijnland bijeen en werd door den Dijkgraaf mededeeling gedaan van het overlijden van jhr. Teding van Berkhout, Hoofdingeland van het 2e dis trict. Tot lid van het Gaarderbeek werd na en kele stemmingen gekozen de heer N. Zand bergen. Behandeld werden verschillende be zwaarschriften tegen de betaling van Bun- dergeld. Op de door den heer van der Maas gedane vraag in de vorige vergadering om trent de kapitaliseering der waterlasten van de ambaebtsheeren van Slageveen was een schrijven ingekomen van Mr. S. J. Fockema Andreae. Het bleek, dat dit reeds in 1829 door rechterlijke uitspraken was ge regeld geworden. Voorgesteld werd dit jaar geen vrijdom te geven van die aflossing der rentelooze leening van de polder Broekvelden en Vol lenbroek voor het gedeelte over 1934 ver schuldigd, doordat de polder in betere toe stand verkeerd. Verschillende leden bestre den dit doordat, moeten zij aflossen, de lasten per H.A. stijgen van 70 tot 80. Bij de stemming bleken 12 voor en 11 tegen 't voorstel, zoodat de halve omslag, welke 10.30 per H.A. bedraagt, moet worden be taald. De pachtsom der Celia's Hoeve werd voor 1934 weder met verlaging van 45% vastgesteld evenals de verlaging der pach ten van de Oegstgeester en Katwijksche landen. Door de circulaire van Ged. Staten aan alle waterschappen in Zuid-Holland dd. 5 Maart 1934, waarbij een korting van 10% op alle wedde werd voorgesteld inzonder voor bestuursleden, werd in afwijking hier van door Dijkgraaf en Heemraden een sa- larisontwerp voorgesteld waarvan de hoofd strekking was niet anders als 5% korting. De financieele commissie wilde hiervan niets weten en stelde voor geen korting toe te passen op salarissen van 1000 en minder tot 2000, 5% van 2 tot 3000, ly en daarboven 10%; en adviseerde de Heem raden tot het geven van een goed voor beeld uit eigener beweging korting toe te passen op hunne vergoedingen. De heeren Prins, Los en Beelaaits van Blokland von den 5% voldoende en stelde de comm. in het ongelijk. De heer Speelman meende dat dat de laatste korting nog wel niet zou zijn en verklaarden zich evenals de heer Zand bergen en Knibbe voor een hoogere kor ting. De heer Duinisveld, welke een schets gaf van de toestand van 't platte land, be streed den Dijkgraaf, welke meende dat de vergoedingen met de slechte toestand niet mochten worden vergeleken met de sala rissen in Rijnland en meende dat in het College van D. en H. toch ook nog wel een minderheid zou zijn welke de meening van den Dijkgraaf, die zich steeds tegen ver laging verzet, niet deelt en noemde de voorzitter meer ambtenaar dan Dijkgraaf. Tot niet gezinge verbazing deelde de Dijk graaf mede dat het voorstel met alle zeven stemmen van de Heemraden was genomen. Toen op stemming werd aangedrongen, na een schier eindeloos debat, trok de voor zitter het voorstel in teneinde met een an der voorstel te komen in de vergadering van Woensdag den 28en November als tevens de begrooting wordt behandeld. Vervolgens werd door de vergadering het ruime goed ingerichte nieuwe archiefge bouw bezichtigd waarmede aan een be hoefte voor goede berging wel is voorzien en waarbij de polders in Rijnland voor de berging van hun bescheiden ook een gratis gebruik mogen maken, wat vele reeds deden. MUZIEKSCHOOL MIJ. VOOR TOONKUNST De officieele opening van het nieuwe ge bouw der Muziekschool van de Maatschap pij voor Toonkunst, Nieuwe Rijn 19. zal Vrijdag 12 October des middags te half vijf plaats hebben. Door de politie is aangehouden zekere J. v. W., gedomicilieerd te Tilburg, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor het ondergaan van verschillende von nissen, tezamen f 68 boeten, subs. 41 dagen hechtenis. I (Linkerhelft van het bord: Jwit; rechter- I helft: roode rood doorge- streepte zwar- l teP) Aande rechterzijde De linker-" der straat Is straathelft is.parkeeren dus vrij. verboden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2