MAANDAG 1 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE TERHEUDEN. De artisten Paul Ostra, Wouter Denijs en Han Beuker gewond. Gisternacht heelt op den Rijksstraatweg onder de gemeente Terheijden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de be kende pianisten Wouter Denijs en Han Beuker en de liedjeszanger Paul Ostra werden gewond. Het drietal had in de schouwburgzaal „Concordia" te Breda geconcerteerd en was vandaar om kwart voor eenen per auto naar de hoofdstad vertrokken. Toen men bij Terheijden was gekomen naderden twee wielrijders van de tegenovergestelde richting, waarop de heer Ostra, die aan het Btuur zat, de lichten doofde. Dit werd den automobilisten echter noodlottig, want op het zelfde oogenblik vloog de wagen van den weg en kwam tegen een paal terecht, waarop hij kantelde. De heeren Denijs en Beuker konden den wagen, die ernstig was beschadigd, na eenige moeite verlaten. De heer Ostra zat echter zoodanig bekneld, dat hij niet dadelijk kon worden bevrijd. De beide eerstgenoemde heeren hebben daar op hulp gehaald, waarna de artisten per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis zijn vervoerd. Daar bleek, dat de heer Ostra een gecompliceerde linkerarmfrac- tuur had bekomen. Hy is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. De heer Denijs die naast den bestuurder was gezeten, had slechts eenige onbelangrijke verwondingen opgeloopen. Han Beuker had eenige diepe snijwonden aan de handen, doch kon, even als de heer Denijs het ziekenhuis verlaten. Tengevolge van het ongeval hebben de artisten hun eerstvolgende engagementen moeten afzeggen. Han Beuker en Wouter Denijs zouden gistermiddag een vleugel- concert voor de P.H.O.H.I. geven, doch dit kon eveneens geen doorgang vinden. Ook het optreden van Han Beuker met Fientje de la Mair te Haarlem, dat gisteravond zou plaats hebben, kon niet doorgaan. De toestand van den heer Ostra is naar om standigheden redelijk wel. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Chauffeur ernstig gewond. Gistermorgen tegen negen uur is door de gladheid van den weg een auto, welke be stuurd werd door den heer W. uit Eind hoven, op de Graafsche baan te Wychen tegen een langs den weg staanden boom gereden. In de auto waren behalve de chauffeur nog twee dames gezeten. De dames kwa men met den schrik vrij. De chauffeur werd evenwel ernstig gewond en is naar de woning van een dokter te Wyohen ver voerd. TRACTOR MET AANHANGWAGEN TEGEN BOOM GEREDEN. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is een tractor met aanhangwagen van de firma Borremans uit Hoogerheide, bestuurd door een zoon van den eigenaar, komende uit de richting Roosendaal, op den Wouw- scheweg, doordat de bestuurder plotse ling de macht over het stuur verloor te gen een links van den weg staanden boom aangereden. De boom knapte af, de car rosserie van den tractor werd totaal ver splinterd, terwijl het onderstel gedeelte lijk verwrongen werd. De chauffeur kon nog uit den wagen springen, doch kwam te vallen en liep daarbij ernstige verwon dingen op. Hij werd naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd, waar dr. Van Zalm de eerste hulp verleende. B. had een gebroken arm en een.zware schouderfrac tuur bekomen. FEUILLETON. DE SCHAT IN HET OUDE HOLLAND door. UDO VAN EWOUD. (Een geval uit de practijk van Wil. J. Sanders, detective). 10) „Ik tracht steeds het nuttige aan het aangename te paren, meneer Wils", zei hij, „en wanneer het mij zooals nu het geval is, door een of andere onvoorziene omstan digheid onmogelijk wordt gemaakt hande lend op te treden, dan tracht ik mij den tijd ten nutte maken met dingen, waar ik anders niet toe kom. Het heeft allang tot m'n wenschen behoord eens een kijkje in Wannsee te nemen, maar hoewel ik reeds ettelijke malen voor zaken in Berlijn ben geweest, heb ik er nooit gelegenheid voor gehad. Vandaag voel ik me even vrij als al die landgenooten, die u hier op het ter ras ziet en hoort en die natuurlijk ook louter voor hun genoegen hier zijn." Ik keek rond. Waarlijk, ook nu bleek café Bauer weer het toevluchtsoord voor eenige, in Berlijn vertoevende Nederlan ders. Hier en daar ving ik een enkel Hol- landsch woord op en aan een tafeltje in onze onmiddellijke nabijheid zag ik zelfs een vrij bejaarde heer verdiept in het avondblad van de „Mercuur". Hij scheen te voelen, dat ik naar hem keek, want ge durende het onderdeel van een seconde kruisten onze blikken elkaar, maar daarna wijdde hij zich weer geheel aan zijn lec tuur. Een oogenblik was het mij, of ik KANO OMGESLAGEN. De drie inzittenden gered. Zaterdagavond te ongeveer half zeven had in het water van de Mauritskade te Amsterdam een ongeluk plaats, dat, dank zij het snel en kranig optreden van een chauffeur nog goed is afgeloopen. Drie jongens, die in een kano aan het varen waren en daarbij niet de noodige voorzichtigheid in acht namen, deden het vaartuig omslaan. Twee der jongens kon den niet zwemmen en waren op het punt te verdrinken, toen genoemde chauffeur langs kwam en zonder zich een oogenblik te bedenken in het water sprong om de drenkelingen te redden. Het mocht hem gelukken de twee jongens in veiligheid te brengen. De derde had zich zelf weten te redden. HEVIGE TREINBOTSING TE ZWOLLE. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagmiddag is op het rangeerterrein te Zwolle een goederentrein, welke uit de richting Deventer naderde, in botsing ge komen met een rangeerenden goederen trein. Hoewel bij de botsing ontzettende materieele schade is aangericht, hebben gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. De locomotief van den rangeerenden trein werd door de andere locomotief op gelicht en dwars op de rails gezet. De voor stellen der beide locomtieven werden ern stig beschadigd. De bufferbalken werden versplinterd. Eenige deelen van de locomo tief van den goederentrein werden ver nield, terwijl een goederenwagen omge keerd naast de rails terecht kwam. Het verkeer ondervond eenige vertra ging- De oorzaak van het ongeluk schijnt toe te schrijven te zijn aan de omstandigheid, dat de remmen van den rangeerenden trein niet of slecht werkten. MATROOS OP ZEE GEWOND BIJ HET OPENEN VAN EEN BUSJE. Vrijdagnacht twee uur arriveerde te Terschelling de IJmuider treiler 42 met een gewonden matroos. Bij het visschen had een der matrozen tusschen de gevangen visch een busje gevonden begroeid met allerlei zeeplanten. Toen hij het nader wil de onderzoeken, sprong het uit elkaar, waardoor hem vier vingers van de rech terhand werden weggeslagen en hij nog een schampschot in de buikholte kreeg. De schipper van den treiler legde direct een noodverband en stoomde naar de ha ven van Terschelling. De gewonde matroos, wiens toestand niet levensgevaarlijk was, is toen met een boot van de reederij Doek- sen naar Harlingen getransporteerd en vandaar per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar. MEISJE UIT HET RAAM GESPRONGEN. Zaterdagavond kreeg de handelaar H. v. T. wonende op den Moesdijk te Weert, die onder den invloed van drank verkeer de, hoogloopende ruzie met zijn vrouw en 19-jarige dochter. De vrouw werd ernstig mishandeld. De dochter sprong ten einde raad uit het venster van de tweede verdie ping. Met zware verwondingen werd het meisje naar het St. Jansgasthuis vervoerd. BRAND IN DROGISTERIJ. Gistermorgen om drie uur brak uit in de groote drogisterij „De Oude Gaper" in de Diezestraat te Zwolle. Het vuur schijnt op de bovenverdieping te zijn ontstaan. De brandweer was met groot materiaal spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met zes stralen. De belendende perceelen kregen waterschade. De hitte was zoo groot, dat in het tegenover gelegen pand van de firma Berrevoets zeven winkelrui ten sprongen. Tegen negen uur kon de brandweer inrukken. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. dezen Mercuur-lezer meer gezien had, maar ik kreeg geen gelegenheid mijn geheugen te raadplegen, want Van Dobben verbrak thans weer 't even ingevallen zwijgen door op min of meer verontschuldigenden toon te vervolgen: „Intusschen neemt dat alles niet weg, dat mijn gedachten zich nog steeds met den diefstal van de documenten bezig houden. Eerlijk gezegd, heb ik van nacht maar bitter weinig geslapen. De vraag, welke zich steeds weer aan mij op dringt, is deze. Hoe kwam de man, die u beiden op zoo onpleizierige wijze verrast heeft, aan passende sleutels voor de bui tendeur en de brandkast? Beide sloten zijn weliswaar van heel eenvoudige con structie, maar tenslotte past er toch maar niet de eerste de beste sleutel op. Hij moet m.i. kans hebben gezien een wasaf- druk van de sloten te nemen, maar dan moet hij ook reeds eerder alleen in ons privé kantoor hebben weten door te drin gen." „Dat laatste is niet noodzakelijk", meen de Sanders. „De mogelijkheid lijkt mij b.v. lang niet uitgesloten, dat hij, terwijl hij u of den heer Nieuwenhuis als woningzoe kende of verzekeringsgegadigde bezocht, met den rug naar de brandkast staande, of terwijl hij even alleen in het vertrek was, een wasafdruk van het slot heeft gemaakt. Ook kan hij een der sleutels, waarvan im mers, behalve u, ook de heer Nieuwenhuis en de boekhouder een exemplaar hebben, tijdelijk in zijn bezit hebben gehad. Het aantal mogelijkheden om in het bezit van een ide sleutel te komen, is in wer- keli. 1 zoo groot, dat wy beter doen ons u-urin niet te verdiepen. Tot dusver hebben we niet de minste aanwijzing om trent den dader en we zullen dus dienen af te wachten, of deze zich nogmaals op GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND. Zaterdagmorgen te omstreeks twaalf uur heeft brand gewoed in de kapitale boerde rij, bewoond door de gezinnen Strik en Van Bergen. Hier vond het vuur gretig voedsel in de enorme voorraden hooi, rogge en haver. Toen de gemeentelijke brandweer arri veerde, stond alles in lichter laaie, zoodat de geheele boedreij en nagenoeg de ge- heele inboedel van beide gezinnen alsmede de in de boerderij aanwezige voorraden en landbouwwerktuigen een prooi der vlammen werden. Ook kwam een groot aantal kippen in de vlammen om. De brandweer kon wegens gebrek aan water weinig hulp bieden. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. VERKEERSAGENT DOODGEREDEN TE WEZEL. Nijmeegsch chauffeur ln arrest. Zaterdagavond is onder Wezel (Did.) een Duitsche verkeersagent, die op een mo torfiets reed, door een zware vrachtauto van de firma Van W. uit Nijmegen aange reden en op slag gedood. De Nijmeegsche chauffeur G. werd gearresteerd en de auto werd in beslag genomen. WOESTELING OP LEEUWARDER STRAATWEG MAAKT DRIE SLACHTOFFERS. Wielrijder aan bekomen wonden overleden Uit Franeker wordt aan de „Crt." ge meld: Gisteravond omstreeks halftien heeft een automobilist, vermoedelijk onder in vloed van sterke drank, op den Leeuwar der straatweg verschillende aanrijdingen veroorzaakt, waarbij een wielrijder werd gedood en twee inzittenden van een auto zwaar gewond werden. De woesteling kwam uit de richting Leeuwarden, reed naby het dorp Dronrijp eerst een motorrijder aan, die met zijn voertuig aan den kant van den weg stond. Deze, de heer Sytsma, uit Franeker, be kwam gelukkig geen kwetsuren, maar tot zijn ontzetting zag hij, dat even verder een wielrijder zoodanig werd aangereden, dat hij tegen den grond sloeg en bewuste loos met gapende wonden aan het hoofd bleef liggen. Zonder zich om zijn slachtoffer te be kommeren reed de woesteling in 'snelle vaart zigzagsgewijs verder in de richting Franeker, waarbij hy rakelings om een vrouw en een meisje, die on ^en str: at- weg liepen, heenslingerde. Nabij het dorp Zweins kwam hij op een hem tegemoet komende personenauto terecht, zoodat bei de wagens van voren geheel werden inge drukt en op de trambaan terecht kwamen. In den aangereden personenauto zaten be halve de bestuurder en diens echtgenoote een heer en een dame met een klein kind, alsmede een oudere dame, allen afkom stig uit Leeuwarden en op terugkeer van een plezierreisje naar Amsterdam. De heer en dame bleken beiden zoodanig door glassplinters gewond te zijn, dat zij op doktersadvies naar het ziekenhuis te Leeuwar^n werden vervoerd. De burgemeesters uit Menaldumadeel en Franekeradeel. waren spoedig ter plaat se, terwijl ook weldra marechaussee en gemeentepolitie aanwezig waren. De zwaargewonde wielrijder, die een nabijgelegen woning werd binnengedra gen, is even later aan de bekomen ver wondingen overleden. Tot dusver heeft men zijn identiteit nog niet kunnen vast stellen. De woeste autobestuurder, een zekere Franz, woonachtig te Makkum, van Hon- gaarsche nationaliteit, is, na ter plaatse te zijn verhoord, naar Franeker gebracht en in de marechausseekazerne aldaar opge sloten. Doordat de zwaargehavende auto's de trambaan versperden, kreeg de tram, die om negen uur naar Arum vertrekt, een half uur vertraging. een of andere manier aan ons zal willen vertoonen. Ik betwijfel echter, of hy daar bij op dezelfde brutale wijze te werk zal durven gaan als gisternacht." Van Dobben haalde met een vermoeid gebaar de schouders op. „We zullen zien", zei hij. „Maar laten we de zaak althans vandaag laten rusten. Ik heb behoefte aan wat afleiding. Meneer Wils, wat zou u er van zeggen, als we ons uittsapje naar Wannsee eens begonnen. Wanneer wij om zeven uur terug moeten zijn, wordt het, dunkt me, langzamerhand tijd om te gaan." Ik betuigde mijn instemming met dit voorstel en vijf minuten laten zaten wij in een taxi, die Sanders naar het Polizeipra- sidium zou brengen en ons aan het station Friedrichstrasse afzette. Wannsee was op dezen werkdag, welke nog net in het hoofdseizoen viel, als uit gestorven. Althans, zoo leek het, toen wy den voorstadstrein verlieten en de verla tenheid van het station aanschouwden. Al spoedig bleek ons echter dat deze voor namelijk was toe te schrijven aan het feit, dat wij op het lunchuur arriveerden, want toen wij een der groote restaurants betra den, was hier bijna geen tafeltje onbezet en bewees een bonte menigte, voor een deel zeer mondain, voor een ander deel bij zonder sportief gekleede habitué's, dat ook op 'n werkdag in Juni deze badplaats op de Berlyners een grooten invloed uit oefent. Wij gebruikten een voortreffelijk mid dagmaal en kwamen, hoewel de tempera tuur meer tot een siësta lokte, overeen een fiksche wandeling te ondernemen door een boschryke omgeving, waarna wy dan UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag Z October. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-orkcst. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Viool-recital door Fritz Hinze en Gramofoonplaten. 6.15 De KRO-boys, afgewisseld door Gramofoonplaten. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Pater Lector A. Vismans O.P. over den katholieken godsdienst, waarna Gra mofoonplaten. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Herfstcampagne 1934 van het Nat. Crisis Comité. Openingswoord door minis ter prof. dj J. H. Slotemaker de Bruine. Verder spreken de minister van staat jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Bee- renbrouck en H. K. H. Prinses Juliana. Medewerking wordt verleend door Jo Vin cent, Suze Luger, Louis v. Tulder en Wil lem Ravelli; en vervolgens door de Christel. Oratorium vereeniging te Utrecht. 9.20 „Wait zeg je me daarvan", non stop revue. 10.15 Vaz Dias en het KRO -Symphonie- orkest (Brahms-programma). 11.20 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Orkest van het Rembrandt-theater te Amsterdam. I.45 Zang door Ria v. d. Spoel (alt). 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 F. Hasselaar (orgel) en Boris Lens- ky (viool). 4.00 Zenderverzorging. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 VPRO. Causerie. 6.00 Omroeporkest. 7.00 Fred Fry spreekt over de a.s. Eng. lessen. 7.10 Vervolg orkestconcert. 7.50 Ida de Leeuw-van Rees spreekt over de as. kniplessen. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Programma gewijd aan het Natio naal Crisis-Comité. 8.05 Rede door den Min. v. Soc. Zaken, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. 8.15 Omroeporkest en het Holl. Vocaal Kwartet. 8.30 Rede door Z. Exc. Jhr. Mr. Chr. M. Ruys de Beerenbrouck. 8.40 Chr. Oratoriumvereen. Utrecht o.Lv. Arut. v. d. Horst. 8.55 Rede door H. K. H. Prinses Juliana. 9.00 Prijsvraag: „Wij reizen.... hoe?" 9.20 Gramofoonplaten. 9.30 Omroeporkest m.m.v. Cecilia Han sen (viool). 10.30 Aansl. met het Casino te Den Hel der. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gramofoonplaten. 12.20 Jos. Muscant en zyn orkest. 1.20 BBC-Midlandorkest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Gramofoonplaten. 4.50 Serre-Trio. 5.35 Kinderuurtje. ons uitstapje met een verkwikkend bad zouden besluiten. Eenige uren genoten wij volop van al het schoone, dat de natuur hier met waar lijk benijdenswaardige gulheid heeft ge schapen. Wij wandelden langs het uitge strekte meer, waarop nu tallooze ranke kano's en snelle motorbooten het blauwe water kliefden, verdrongen niet zonder moeite een, bij het aanschouwen van al deze watersportgeneugten plotseling op komende behoefte om ons reeds nu in het meer onder te dompelen en zochten ten slotte de zoo begeerde koelte in de uitge strekte bosschen, die het meer omgeven en welker diepe stilte al spoedig die rus tige stemming bracht, welke slechts het alleen zijn met de natuur bij den mensch vermag op te wekken. Zwijgend liepen wij over vrijwel ge heel verlaten paden van het bosch, toen plotseling het geluid van een schot in onze onmiddellijke nabijheid de bijna plechtige stilte, welke hier heerschte, verbrak. Byna op hetzelfde oogenblik suisde er iets langs mijn oor en nog voor het geheel tot mij was doorgedrongen, wat er eigenlijk ge beurde, weerklonk een tweede schot, dat gevolgd werd door een verwensching van mijn metgezel, die enkele passen achter mij liep, daar hy juist te voren even was blijven staan om een sigaar op te steken. Ik draaide mij met een ruk om en zag. hoe Van Dobben zijn hoed van den grond op raapte en het hoofddeksel zorgvuldig be keek. Blijkbaar was een kogel door de bol gedrongen, doch ik gaf mij hiervan niet verder rekenschap, want eerst thans drong het plotseling tot mij door, dat hier een aanslag op ons werd gepleegd. Met een paar sprongen was ik by het struikgewas, dat hier langs het pad groeide, doch toen 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 „Rampa", hoorspel. 9.50 Gramofoonplaten. 10.00 Berichten. 10.20 BBC-orkest. 11.10 Voordracht. 11.15—12.20 Lew Stone en zyn band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Symphonieconcert. 8.20 „Snegourotchka", opera van RLmsky- Korsakow. M.m.v. orkest, koor en solisten van de Russische opera. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest oJ.v. Andersen. 3.20 Omroeporkest 8.20 Omroeporkest 9.20 RadóotooneeL 10.35 Cellorecital. 11.1512.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.45 Orkestconcert 10.50 Gramofoonplaten. 12.20 Blaasconcert. 1.20 Omroepkleinorkest. 4.20 Omroeporkest 5.35 Citherconcert 7.20 Gevar. concert 8.30 Gevar. programma. 9.50 Omroepstrykkwartest Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Concert mm.v. kwartet en zangso listen. 9.50 „Bisboccia", spel van Martini. 10.20 Dansmuziek tot 12.20. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 en 7.50 dito. 8.20 Salonorkest en zang. 9.20 Vervolg concert 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofooniplaten. 1.05 Zang. I.302.20 Omroeporkest 5.20 Orgelconcert, 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkcst. 8.20 Omroeporkest en zang. 9.35 Vervolg concert 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 8.30 Uit Hamburg: Orkestconcert 9.40 Report, uit een filmatelier. 10.20 Berichten. 10.50 Astronomische causerie. II.05 Sc h oeps weerbericht 11.2012.20 Concert door de Bremer Stadsmuzikanten. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de K.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.00—8.40 Keulen. 10.20—12.20 Keulen. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.20—15.05 Keulen. 15.2017.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.2020.50 Luxemburg. 20.5022.30 Weenen of Luxemburg. 22.30afloop Boedapest of Brussel (Fr.). 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 11.5012.20 Londen Reg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2016.20 Londen Reg. 16.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National"- zenders. 18.2022.00 Londen Reg. 22.00—22.50 Brussel (VI.). 22.50afloop Daventry of North. Reg. (Wijzigingen voorbehouden). ik trachtte mij een weg te banen door de dichte takken, hoorde ik in de verte een hoonend gelach, dat mij m'n poging onmid dellijk deed staken. Het zou dwaasheid weest zijn een onderzoek in te stellen naar de plaats, waar dit geluid vandaan kwam. Ik had die lach reeds eenmaal gehoord, ik wist, dat er maar één man was, die op zoo cynische wijze van zijn triomf placht blijk te geven, maar ik besefte ook, dat die man zeker niet op deze manier de aan dacht op zich zou vestigen, wanneer hy zich niet volkomen veilig waande. Van Dobben scheen niet bijzonder onder den indruk van het gebeurde. Hij stond nog steeds midden op het pad en keek mij vragend aan. „Daar zijn wij op het kantje af aan ont komen", zei ik, tegelijkertijd beseffend, dat deze woorden niet bepaald geschikt waren om hem gerust te stellen. Hij bleek het echter niet zoo ernstig op te vatten. „Een hopenlooze Zondagsjager", ant woordde hij, terwijl hy" mij lachend zijn hoed toonde, waar de kogel dwars door heen was gegaan. Het drong ook nu nog niet tot hem door, dat gedurende eenige seconden zijn leven op het spel had ge staan. Zijn argeloosheid leek mij onder de gegeven omstandigheden byna misdadig „Een Zondagsjager ja, maar dan een die ons als wild had uitverkoren en een revol ver hanteerde in plaats van een jachtge weer', antwoordde ik met een schamper lachje, dat op dit oogenblik misplaatst was. (Wordt vervoigu;

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9