'n Prachtig geslaagde Na-Kaag MAANDAG 1 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DEELNAME ALS BIJ DE KAAGWEEK 1925 Zaterdag en Zondag zijn op de Kager- plassen de najaarswedstrijden van de Kaag gehouden. 't Was uitstekend weer, de deelname was uitstekend, wat wil men nog meer! Het aantal inschrijvingen om en nabij de 90 was even groot als in 1925 bij de Kaagweek. En tal van watersport-enthou- siasten-bootbezitters hebben van deze prachtige zomersche najaarsdagen nog weer eens naar hartelust geprofiteerd van het heerlijke leven op de mooie plassen. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. In de 45 M.2 kruiserklasse zeilden dit maal vijf schepen mee, al speelde een er van, de Brize van v. d. Berg, hoegenaamd geen rol, wijl dit schip vijf minuten te laat startte en in de eerste ronde zelfs nog ruimte op de vorige deelnemers verloor. Bij het starten ging de Coppelstock het eerst weg. Dan volgden de Walta, Boeka nier en Benati II. Veel was er echter niet te beleven, wijl de baan door den Zuid- Zuid-Oosten wind, evenals vorige week bij de jollenkampioenschappen, nagenoeg weer geheel bezeild was. Toch slaagde Fenenga er in in de eerste rond goed naar voren te komen en de lei ding te nemen, terwijl de verdere volg orde werd: Boekanier, Walta en Coppel- ftock. Zoo ging de tweede ronde in en zoo kwam ook het einde van den wedstrijd. In den strijd der Regenboogklasse A was het al niet veel anders. Hans Nathans en Willem van der Mey startten het best en kw'amen spoedig vrij aan den kop te lig gen. Hans Nathan liep nog wat meer uit en bij het ingaan van de tweede ronde had hij een ruimen voorsprong, welken hij niet meer afstond. Willem v. d. Mey behield op zijn beurt de leiding op de volgende boot, de Saenden van Leen de Wit en de volgorde van aankomst was evenzoo. De deelname in de Regeriboogklasse B was bedroevend. Van de vier ingeschreven schepen was slechts de Pieterke van G. de Vries Lentsch Jr., present. Hij ging alleen over de baan. Na de Regenboogklase volgde de 12 M.2 Sharpieklasse. In de A-afdeeling had W. Nauta met zijn „Dinges" al heel gauw pech, want zijn boot raakte de startboei en hij was dus reeds uit den strijd voordat deze was begonnen. De overige deelne mers waren daarmede een feilen concur rent kwijt. Schepers, C. Nauta, A. Wester die de Jouie van J. P. Wernink zeilde, en J. v. d. Meer konden nu met hun vieren den strijd uitvechten. Wensink was daar bij de meest fortuinlijke of zoo men wil de meest bekwame zeiler. In ieder ge val won hij den wedstrijd. In de B-afdeeling van dit nummer was het de Take-Care van Ronselaar, gezeild door H. Baerends, terwijl van Dieten de tweede plaats bezette. Naarmate de middag verstreek, flauwde de wind af, zoodat de later gestartte klas sen later binnenkwamen dan aanvankelijk gedacht was. Dit was vooral het geval met de Pampusklassen en de 16 M.2 Friesche klasse. In de A-afdeeling der Pampusklasse van Luuc v. d. Steur weer de eerste, onver wacht nog met flinken voorsprong op Wil lem de Vries Lentsch, die kort voor de finish moest wijken voor een sleep. De A-jollenklasse startte niet, doch de B- en C-afdeelingen lieten genoeg deelne mers aan den start verschijnen voor een aardigen strijd. De uitslagen luiden als volgt: 45 c.M.2 Kruiserklasse: 1. Benati II, st. B. Feninga, 2 Boekanier, stuurm. A. War ners; 3. Walta, stuurm. C. A. Vermaat; 4. Coppelstock, sturm. J. H. C. Sieverts; 5. Brize, sturm. v. d. Berg. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer, st. Hans Nathan; 2. De Leede III, st. Wil lem v. d. Meij; 3. Saenden, st. L. de Wit; 4. Oe Swan, st. H. Zuiderbaan. Regenboogklasse B; 1. Pieterke, stuurm. G. de Vries Lentsch Jr. 12 M.2 Sharpieklasse A: 1. Jowie, stuurm. H. Wester; 2. Brasem, st. J. v. d. Meer; 3. Pamier, st. A. Schepers. 12 M.2 Sharpieklasse B: 1. Take-Sare, st. H. Baerends; 2. Quick, st. J. L. van Die ten; 3. Wipneus, st. R. Nolles. 16 M.2 Friesche klasse: 1 Cycloop II, st. J. v. d. Hoek; 2. Swanneblom, st. R. Reitsma; 3. Flottant, st. J. E. Jaspers; 4. Kriek, st. A. C. H. M. Bakker. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Dahpnia, st.- vr. mej. D. Weise; 2. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen; 3. Hans, stuurm. H. Klein geld; 4. Tierelier, st.vr. mej. E. L. Weise. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Eider, stuurm. B. Ouwerkerk Jr.; 2. Kwaikdruppel, st.vr. mej. T. v. Meeteren; 3. Radetiske, st. A. Ie Poole; 4. Lucky Rascal, st. L. van Eek; 5. Waterhoen, st.vr. mej. de Vries. Pampusklasse A: 1. De Steur, stuurm. L. v. d. Steur; 2. Pampus, st. W. de Vries Lentsch; 3. Wervelwind, st. E. G. van Benthem v. d. Bergh; 4. Windveer, st. H. L. v. Essen; 5. Snip II, st. H. J. Swart. Pampusklasse B: 1. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkes; 2. Forel, st. F. E. Duerr Jr; 3. De Kaag, st. M. C. Heijmans. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. De tweede dag der Na-Kaag begon met den Zaterdag uitgestelden wedstrijd der 12 Voetsjollenklasse. Dit uitstel was verleend, wijl van Helvert des Zaterdags niet van de partij kon zijn. Dat het uitstel niet ge heel ten onrechte was, moge blijken uit het feit, dat van Helvert met grooten voorsprong eerste werd, welke prestatie hij ook des middags herhaalde, hoewel de zwakke wind hem nu juist niet voordeelig was. Voor de verdere plaatsen dongen van Vliet, Ritman en ten slotte ook mej. Ouds hoorn mee. Eerstgenoemde maakte des morgens kort voor de finish eenige domme fouten, hetwelk hem twee plaatsen kostte. Ritman heeft zich in korten tijd een goeden naam onder cle jollenzeilers verworven, terwijl mej. Oudshoorn laat zien, dat zij het zei len nog niet verleerd is, alhoewel het toch merkbaar is, dat zij weinig meer in de jol zeilt. In de 45 M.2 Kruiserklase weinig nieuws. Een heel goeden start kregen wij te zien van Vermaat en Warners, terwijl de ove rigen veel te laat vertrokken. Fenenga, die Zaterdag reeds een wedstrijd won, haalde nu echter desondanks hetzelfde kunstje uit en met mooien puntenvoorsprong legde hij beslag op den eersten prijs. De Regenboogalasse A bracht opnieuw suprematie van Hans Nathan, terwijl de Wit er nu in slaagde Willem van der Mey te kloppen. De Pampusklasse A zeilde des middags een heel zonderlingen wedstrijd. Er stond toen bijzonder weinig wind en de afwis seling in de volgorde der schepen was zoo groot als we zelden zagen. Toch kwamen ten slotte de beste zeilers, al hadden zij aanvankelijk slechte plaatsen, weer meer en meer naar voren, zoodat Willem de Vries Lentsch, jhr. van Benthem van den Berg, Loopuyt en van der Steur toch op de eerste plaatsen beslag wisten te leggen. In de B-afdeeling dezer klasse had Hof kes het weer niet al te lastig tegen Duerr Jr. en Venema, die hij flink achter zich liet. In de 12 M.2 klasse deed W. Nauta op den tweeden dag beter dan Zaterdag en door het winnen van den wedstrijd legde hij tenslotte toch beslag op den eersten prijs. In de B-klasse stak Baerends verre boven de overige deelnemers uit; alleen Beek volgde hem als goede tweede. De 12 Voetsjollenklasse B bracht een flinke superioriteit der dames op de hee- ren, die slechts met een derden prijs te vreden moesten zijn. Hulde aan de dames Weise en Leenen voor haar prestatie. In de B-afdeeling was le Poole de beste, maar Flu, van wien Zaterdag niet was genoteerd, dat hij toen als eerste was ge ëindigd, bezette nu de tweede plaats. Het einde der wedstrijden viel wel eenigszin tegen doordat de wind de zei lers in den steek liet, doch de animo der zeilers bleek toch ook wel hieruit, dat de Regenbogen-inschrijvers het wedstrijdco mité verzochten om nog een éénmanswed- strijd te houden over één ronde, waartoe het bestuur besloot. Theunissen van de Leede III werd hier winnaar, gevolgd door van der Velde, Woeman uit de Saenden, Nathan en G. de Vries Lentsch Sr. Na afloop der wedstrijden volgde de prijsuitreiking door den heer J. C. van Hoolwerff in de Kaagsociëteit. De uitslagen luiden als volgt: 45 M2. Kruiseklasse: 1. Benati II, stuurm. B. Fenenga, 2 Walta, stuurm. C. A. Ver maat, 3 Coppelstock, stuurm. J. C. Sie verts, 4. Boekanier, stuurm. A. Warners, 5, Brize, stuurm. v. d. Berg. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, 2. Saenden, stuurm. L. de Wit, 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Méij, 4. Duke, stuurm. J. C. van de Velde, 5. Kikker, stuurm. J. E. Priester. Regenboogklasse B: 1. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer, Pieterke opgegeven. 12 M.2 Eenheidsklasse A: 1. Dinges, stuurm. W. J. H. Nauta, 2. Jowie, stuurm. J. P. Wernink, 3. Brasem, stuurm. J. van der Meer, 4. Pamir, stuurm. A. Schepers. 12. M.2 Eenheidsklasse B: 1. Eversharp, stuurm. N. J. Beek, 2. Take-Care, stuurm. H. Baerends, *3. Quick, stuurm. J. L. van Dieten. 16 M.2 Friesche klasse: 1. Cycloop II, stuurm. J. van den Hoek, 2. Swanneblom, stuurm. R. Reitsma, 3. Anja, stuurm. R. ten Hoeve. Handicapklasse (Zaterdag): 1. Never Down, stuurm. A. Warburg, 2. Robbedoes, stuurm. S. Fonteyn, 3. Tante Tot, stuurm. B. van der Zaal Czn. Handicapklasse (Zondag): 1. Joho, stuurm. F. Boom, 2. Sterna, stuurm. T. de Jongh, 3. Never Down, stuurm. A. War burg. Pampusklasse A: 1. Wervelwind, stuurm. jhr. E. G. van Benthem van de Berg, 2. Sas, stuurm. J. Loopuyt, 3 Oranje, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 4. Furt II, stuurm. W. van Hattem, 5. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch, 6. Steur II, stuurm. L. van der Steur. Pampusklasse B: 1. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkes, 2. Forel, stuurm. F. E. Duerr Jr., 3. Onrust, stuurm. R. Venema. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, 2. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, 3. Daphnia, stuurm. W. Ritman, 4. Narrow Escape, stuurm. W. Bakker, 5. Dobbertje, stuurvr. mej. Gerar- da Oudshoorn. 12 Voetsjollenklasse A (middagwedstrij- den): 1. Vagebond, stuurm. Th. van Hel vert, 2. Hans, stuurm. A. H. van Vliet. 12 Voetsjollenklasse A: (ochtendwed strijd): 1. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, 2. Daphnia, stuurm. W. Ritman, 3. Dobbertje, stuurvr. mej. Gerarda Ouds hoorn, 4. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, 5. Narrow Escape, stuurm. W. Bakker. 12 Voetsjollen klasse A (middagwed strijd): 1. Vagebond, stuurm. Th. van Hel vert, 2. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, 3. Daphnia, stuurm. W. Ritman, 4. Narrow Escape, stuurm. W. Baker, 5. Dobbertje, stuurvr. mej. Gerarda Oudshoorn. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Windekind, stuurm. B. J. Moret, 2 Daphnia, stuurvr. mej. D. Weise, 3. Reveller, stuurvr. mej. F. A. C. Leenen, 4. Waterhoen, stuurm. J. de Vries. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Redetiske, stuurm. A. le Poole, 2. Het Toddy, stuurm. F. P. Flu, 3. Lucky Rascal, 3 stuurm. L. van Eek, 4. Sheiler, stuurm. Tj. Maas, 5. Eider, stuurm. B. Ouwerkerk Jr. De prijswinnaars. De resultaten der beide wedstrijddagen vindt men in de lijst der hieronder ver melde pijswinnaars. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati II, stuurm. B. Fenenga 36 pnt., 2. Walta, stuurm. C. A. Vermaat, 18 p., 3. Boekanier, sturm. A. Warners 17 p. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer, stuurm. H.Nathan 45 p., 2. Saenden, st. L. de Wit 30 p., 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij 30 p. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, stuurm. G. de Vries Lentsch Jr. 17 p., 2. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer 15 pnt. 12 M.2 Eenheidsklasse: 1. Dinges stuurm. W. J. H. Nauta 18 p., 2. Jowie, stuurm. J. P. Wernink 12 p. 12. M.2 Eenheidsklasse B: 1. Take-Care, stuurm. H. Baerends 30 p., 2. Eversharp, stuurm. N. J. Beek 23 p. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, stuurm. J. van den Hoek, 38 p., 2. Swan neblom. stuurm. R. Reitsma 26 p. Handicapklasse: 1. Never Down, stuurm. A. Warburg 24 p., 2. Joho, stuurm. F. Boom, 17 p., 3. Robbedoes, st. S. Fonteyn 16 p. Pampusklasse A. 1. Wervelwind, stuurm. jhr. E. G. van Benthem van den Berg 37 p., 2. De Steur, stuurm. L. van der Steur 31 p., 3. Pampus, stuurm. W. de Vries Lenutsch 26 p., 4. Sas, stuurm. J. Loopuyt 24 p. Pampusklasse B: 1. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkes 38 p., 2. Forel, stuurm. F. E. Duerr Jr., 26 p., 3. Onrust, stuunma R. Venema 15 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert 40 p., 2. Daphnia, stuurm. W. Ritman 25 p., 3. Hans, stuurm. A. H. van Vliet 21 p. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Daphnia, stuurvr. mej. D. Weise 38 p., 2. Reveller, stuurv. mej. F. A. C. Leenen 29 p., 3. Win dekind, stuurm. B. J. Moret 26 p. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Hot Toddy, stuurm. F. P. Flu 46 p., 2. Radetiske, stuurm. A. le Poole 39 p., 3. Eider, stuurm. B. Ouwerkerk Jr. 32 p., 4. Lucky Rascal, stuurm. L. van Eck 29 p., 5. Kwikdruppel, stuurvr. mej. T. van Meeteren 28 p. WANDELSPORT Leidsche Sportclub „L.S.C." De trainingsmarschen der L. S. C. wor den iederen Dinsdagavond gehouden van af het clublokaal. Oud Hortuszicht, Witte Singel. De start is om 8 uur. De heer F. Bogaart, een bekend vier- daagsch looper, heeft zich op verzoek der L. S. C. beschikbaar gesteld als trainer. A.s. Dinsdagavond neemt de L. S. C. deel aan de taptoe, de afmarsch is om half acht vanaf het secretariaat.. Als protest tegen de N.U.W. heeft de L.S.C. geen zitting genomen in het comité voor den nationalen wandeldag op 14 Oct. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. I. V. C. B. LEIDEN, TEYLINGEN VERLIEZEN, V. E. P., BL. ZWART EN LISSE WINNEN. Het eerste klasse programma in West II was gisteren maar heel klein en deson danks konden we hier toch een verrassing noteeren. G. D. A. nl., vorige week winna res tegen D. H. L. in Delft, liet zich nu op eigen terrein kloppen door H. B. C., dat inderdaad met groote voornemens bezield schijnt. De Heemsteedsche club gaat daar door momenteel aan den kop. In de tweede klasse A stelde Leiden haar aanhang danig teleur, temeer wijl het grootste gedeelte van den wedstrijd zoo hoopgevend was. De Leidenaars mogen bedenken, dat een wedstrijd niet gewon nen is voordat het einde daar is. Aan Lisse intusschen een compliment voor het taaie volhouden, dat uiteindelijk tot een derge lijk succes voerde. In Wassenaar leverde de wedstrijd van Blauw Zwart tegen Teylingen een 54 overwinning voor de thuisclub op. De clubs zullen met Blauw Zwart rekening dienen te houden. De derde wedstrend leverde een gelijk spel op tusschen Santpoort II en V. V. E., zoodat de stand nu is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Lisse 3 2 1 10—4 5 BI. Zwart 3 2—1 9—9 4 Geel Wit 1 1 1—0 2 Santpoort II 1 1 33 1 V. V. E. 1 1 3—3 1 Teylingen 2 11 56 1 Leiden 1 1 15 Wilhelmus 2 2 1—3 A. D. O. 0—0 In de 2e klasse B won V. E. P. met 32 in Den Haag van Graaf Floris. Dat is c '.oopvol resultaat voor de Woerdenaars. Excelsior klopte Oliveo met 50, Spartaan en Donk speelden puntloos gelijk, terwijl Celer in Poeldijk met 31 won. De stand is: Excelsior 2 2 102 4 Celer 3 2—1 7—4 4 D. O. N. K. 2 1 1 4—2 3 Spartaan II 3 111 46 3 V. E. P. 2 1—1 5—6 2 Gr. Floris 1 1 2—3 P. F. C. i i i_3 Oliveo 2 2 28 L. en Sn. 00 De uitslagen. Zuid leklasse A: CaesarSitt. Boys 1—2; RKVVL—Kerkrade 3—4; Kimbria— KNV 52; ValkenburgChèvremont 12; Volharding—RKONS 1—5. Zuid le klasse B: Best VooruitRK TVV 1—4; Kolping—Mulo 2—1; Wilhelmina Brabantit 22; Venlosche BoysDongen 1—3. Oost leklasse: TreffersEmos 42; Quick's Heerenberg 81. West le klasse I: SDOVolendam 4—7; VVY—VIC 6—2. W e s t 1 e k 1 a s s e II: GDA—HBC 1—2. West 2e klasse A: Blauw Zwart Teylingen 54; Santpoort IIWE 33; LeidenLisse 15; West 2e klass e B: ExcelsiorOliveo 50; Graaf FlorisVEP 23; Spartaan II Donk 00; PFCCeler 13. LEIDEN I—LISSE I 1—5. Het is Leiden I niet mogen gelukken om zijn eersten competitiewedstrijd te winnen. Laten wij direct er aan toevoegen, dat de overwinning van Lisse wel eenigszins ge flatteerd is. Immers tot een half uur voor het einde had Leiden nog met 10 de lei ding, maar nadat Lisse op volkomen ver diende wijze den gelijkmaker had gescoord kreeg Leiden plotseling een inzinking, waar van Lisse dankbaar profiteerde om binnen den tijd van 7 minuten den stand op 14 te brengen. Dat bij Leiden toen alle tegen stand gebroken was, laat zich indenken. Maar met dit elftal behoeven zij zich niet ongerust te maken en zullen zij zich zeker wel weten te handhaven, alleen de linkshalf hoort in deze ploeg niet thuis, terwijl men beter deed Kerkvliet weer op de binnen plaats te zetten. Over den wedstrijd het volgende: Leiden brengt het volgende elftal in het veld: Doel: Simonis. Achter: Kamphues en Kraan. Midden: Vuurpijl, Brakel, Hendriks. Voor: Kerkvliet, Regeer, Kraan, Siebert en Detering. Leiden wint den toss, zoodat Lisse met zon tegen aftrapt. De eerste gevaarlijke aanval is voor Leiden, maar door buiten spel gaat deze verloren. Vanaf den uit trap belandt de bal bij Kerkvliet, maar diens schot gaat naast. Bij Leiden stranden verschillende goede aanvallen op buiten spel. Na 5 minuten neemt Leiden door Kraan met een hard schot van 2 meter af stand, onhoudbaar voor den keeper, de leiding. Het spel golft dan geruimen tijd van doel tit doel, maar de verdedigers blij ven meester van het terrein. We denken Leiden den voorsprong te zien vergrooten, maar de bal gaat juist naast. Leiden oefent OM DEN LEIDSCHE COURANT-BEKER. O. D. I. I—D. O. S. n 3—2. Het Leimuidensche O. D. I. heeft door haar alleszins verdiende 32 overwinning op het sterke D. O. S. II voor een jaar b> slag weten te leggen op den tweeden „Leid- sche Courant"-beker. De aangewezen scheidsrechter was niet verschenen, zoodat onder leiding van den heer van Leeuwen begonnen wordt. D. O. S. wint den toss, zoodat O. D. I. den bal aan het rollen brengt. Beide ploegen wegen volkomen te gen elkaar op en zijn om beurten in den aanval. Vermelding verdient een hard schot van D. O. S., dat van de lat in het veld terugkaatst. Na een kwartier neemt O. D. I. door haar midhalf met een schuin schot de leiding (10). D. O. S. speelt on vermoeibaar verder; we denken haar ge lijk te zien maken als zij een vrijen schop krijgt te nemen op den rand van 't straf schopgebied, maar de paal keert het harde schot. D. O. S. komt langzamerhand iets in de meerderheid, maar door slecht rich ten gaan verschillende kansen verloren. Een doelpunt komt juist aan de overzijde, als bij een uitval van O. D. I. de bal onbe rispelijk wordt ingekopt (20). O. D. I., met een voorsprong van twee doelpunten, speelt rustig verder. De D. O. S.-keeper weet nog een gevaarlijk schot onschadelijk te maken en dan fluit de scheidsrechter rusten. Na de thee begint D. O. S. met eenige fanatieke aanvallen maar voor het doel wil het niet lukken. Jammer, dat een spe ler van D. O. S. zich niet voldoende kon beheerschen en door den scheidsrechter zeer terecht naar de kleedkamer moest ver wezen worden. O. D. I., thans in een nume rieke meerderheid, heeft geen moeite om den stand op 3—0 te brengen. D. O. S. laat in het laatste half uur zien, dat zij ook nog wel kan voetballen en smaakt het genoe gen om bij een aanval van rechts een goed doelpunt te maken. O. D. I. legt zich nu hoofdzakelijk op verdedigen toe, maar zij weet toch niet te verhinderen, dat de links binnen van D. O. S. den achterstand nog maals verkleint (3—2). Met nog 10 minu ten speeltijd zet D. O. S. alles op alles, maar het zoozeer begeerde doelpunt blijft uit, zoodat O. D. I. I deze finale op voor beeldige wijze heeft ge -onnen. Na afloop van den wedstrijd overhandig de de heer F. Schneiders met eenige harte lijke woorden namens de directie der Leid sche Courant, den beker aan den aanvoer der van O. D. I., terwijl de verliezende ver- eeniging een medaille in ontvangst had te nemen, welke beide prijzen met een woord van dank werden aanvaard. eenig overwicht uit. Kraan mist een prachtkans door juist naast te schieten. Het spel gaat razend snel op en neer. Een be nauwd oogenblik ontstaat er voor het Lei- den-doel als bij een scrimmage juist langs den verkeerden kant van de paal wordt ge schoten. Aan de overzijde ketst een schot van Kerkvliet van de paal in het veld te rug. Leiden is nu absoluut sterker, terwijl de enkele aanvallen van Lisse naast of over geschoten worden. Lisse zet in de nog res- teerende minuten voor de rust een fel of fensief i:i en de Leiden-keeper mag niet over geluk klagen, als hij reeds is gepas seerd, maar de back weet, staande on de doellijn, weg te koppen. Na nog eenig heen en wee getrap kondigt de scheidsrechter rusten aan. Na de rust loopt Lisse direct hard van Stapel, maar de Leiden-verdediging blijft 'de aanvallen voorloopig meester. Lisse is nu het meest in den aanval, maar de een voudigste kanserr' worden onbenut gelaten. Eindelijk komt de gelijkmaker als de rechtsbuiten vanaf den vleugel een hard schot lost, dat volkomen onhoudbaar in het doel verdwijnt (11). De midvoor van Lis se verknoeit een prachtkans door van dicht bij meters naast te schieten. Even later her stelt hij zijn fout en het is 12. Met nog 20 minuten tijd speelt Leiden niet ontmoe digt verder, maar als Vuurpijl een bal ver keerd raakt, scoort uit de ontstane corner Lisse onhoudbaar, even later gevolgd dner een onhoudbaar schot van den midvoor, alzoo in enkele minuten een voorsprong ne mend van 14. Leiden probeert nog een andere opstelling maar het baat niet meer. want de midhalf maakt er dadelijk daar op met een harden schuiver 15 van. Lei den berust in de nederlaag. Met Lisse in den aanval fluit de scheidsrechter het ein de van deze in oe beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. INHALEN VERBODEN W.„ Ju UJ staat (roode rand, linker auto rood. reclitcr auto zwart) mogen motorrij- tuigen elkanjer /C\ niet inlieten 1 - W

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5