ZILVEREN JUBILEUM MAANDAG 1 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Het Eucharistisch Congres te Buenos Aires. DER KATHOLIEKE SCHOOL BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Oct. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Tfoogste barometerst.: 767.8 te Zurich. Laagste barometerst.: 745..9 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 2 Oct.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaar bewolkt, later weer afnemende be wolking, weinig of geen regen, aanvan kelijk iets zachter, la ter weinig verande ring in temperatuur. Sinds Zaterdag drong de depressie in het Westen regelmatig naar het Oosten door en verdrong daarbij den hoogen druk uit Scandinavië. De kern van hoogen lucht druk in Frankrijk handhaafde zich bij de Azoren en ten Noorden daarvan stegen de barometers. Het gevolg van deze luchtdruk wijzigingen was, dat de bovenwind te hoog in de atmosfeer weer naar West terugging en daar afkoeling intrad over een groot deel van Europa, plaatselijk met onweers regens. Secundaire depressies trekken langs den Zuidrand der depressie en geven het weer een onbetrouwbaar rarakter. Alleen in Centraal Europa komt stabiel weer voor. Voor ons land is tijdelijk toenemende be wolking te verwachten met wellicht nu en dan een weinig lichte regen met daarna weer opklaring met zonnig weer. LUCHTT! MEER ATUUR Temperatuur des middags te half drie 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 7.09 uur tot Dinsdagmorgen 6.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 2 Oct. voorm. 10.22 uur cn nam. 11.11 uur. diek en de ongezonde sport-reclame staat ver van dit ideaal af. Op het sportveld zou men zich kunnen oefenen in gemeenschap s-z in: een ieder moet voelen hoe een elftal iets meer is dan elf spelers; daar leert men zich neerleggen bij de leiding; daar komt men tot het besef, dat sporti viteit een moderne naam is voor grootmoedigheid en eer- 1 ij k h e i ddÊtar leert men nederla gen en tegenslag op zich nemen; daar oefent men zijn uithoudings vermogen; een serie geestelijke eigen schappen, die juist ook buiten het sport veld van de hoogste waarde zijn, die hoo- gere en kostelijker overwinningen moge lijk maken, dan alleen gewonnen compe tities. De Gezellen-vereeniging met haar me thodiek kan sport niet anders willen zien dan opvoedende kracht tot persoonlijk heid; wij zp niet louter ont spanning s-v ereeniging, noch s por t-c 1 u b, wij willen meer en beter: het terrein, dat w ij bearbeiden willen, is even breed als een men- schen-leven en even kostbaar als een menschen-ziel; sport is voor ons slechts een onderd eel en een onder- d o e 1, een middel dus ter bereiking van iets anders, dat hooger ligt dan krachts prestatie: de ziel der beschaving immers is de beschaming der ziel. Wij mogen geen te groole a andacht geven aan het bijkomstige, niet de voetbal grooter zien dan de wereldbal. De Gezellen-vereeniging wil sport aan vaarden, maar tevens er voor zorgen, dat de jonge man in contact blijft met het „bo- ven-sportale". Wij willen kloppen: niet enkel aan het ziele-venstertje, dat uitzicht geeft op een voetbalveld, maar ook en vooral kloppen op deuren en poor ten, die toegang geven tot de „meerwaar den" van het leven. Na deze rijke rede daverde en trilde de zaal van het applaus. Met groot enthou siasme werd het Vlaggelied ingezet. De stille aan het woord. Door den heer Chris van der Eist, die als oud-senior de „geheime" jury had „ge vormd" voor de beoordeeling van het marschtempo, werd nu de uitslag van die beoordeeling publiek gemaakt. Lisse II (Engel) viel de hooge onderscheiding te beurt voor de bekroning in aanmerking te komen. Tenslotte heeft Kapelaan Schrama de welgeslaagde byeenkomst met een woord van dank en met de Kolpingsgroet geslo ten. IN DE METROPOLIS VAN DE MONSTRANS. Argentinië's hoofdstad is gereed. Terwijl de Pauselijke Legaat, verschil lende kardinalen, honderden Bisschoppen, duizenden priesters en honderdduizenden leeken de oceanen doorkruisen, maakt Bue- nos-Aires zich gereed om de honderddui zenden deelnemers aan het Congres te ont vangen. De wereldstad wordt hervormd in de Metropolis van de Monstrans. Toen Don Juan de Garay op het einde van de 16de eeuw de stad van O. L. Vrouw van Fair Breezes het wapenschild schonk, waar op een gekroonde adelaar een soharlaken kruis boven haar jongen draagt, stelde hij zonder het te weten het embleem van het Congres vast. Dit embleem is thans officieel aangeno men. De adelaar houdt een gouden mon strans omhoog tegen de wit-blauwe argen- tijnsche vlag die met wit-geel is afgezet. Overal in de stad, is dit schild aange bracht, op de pastorieën, in de havens, op torens en in de postkantoren, op de sta tions en in de hotels. Jong en oud dragen dit schildje op de borst, overal schittert het wit, het azuur en het goud. In geheel Buenos Aires heerscht een groote spanning. Alles leeft in de groote verwachting van wat er gaat gebeuren. Op groote biljetten en plakkaten kondigt de Republiek de nationale feestdagen aan. Verschillende firma's stonden haar re clameruimten gratis af, zoodat hoog bo ven de straten de blanke Christus zijn han den uitstrekt om de stad met haar drukte en bedrijvigheid te zegenen. Wat aan propaganda door plakkaten en biljetten nog ontbrak wordt door de radio aangevuld. Voortdurend wordt gesproken over het Congres. Er zijn reeds radio-rede- voeringen gehouden in bijna alle talen der wereld, de congres-hymnen wordt voort durend gespeeld en gezongen. Heel Argentinië wordt door parochieele en diocesane Eucharistische Congressen op de groote dagen in haar hoofdstad voor bereid. Dagelijks wordt de stad bij bekkenslag in het Palermo-park herinnert aan de plechtigheden, die daar eerstdaags zullen worden gehouden. Hier, temidden der palmboomen en fonteinen, tusschen de breede lanen is een groot, wit kruis opge richt. Binnen enkele dagen zullen de be roemde standbeelden en vooral het Spaan- sche monument geheel beheerscht worden door de groote torem die er gebouwd wordt. Aan den voet van het kruis zijn vier al taren gebouwd, ieder aan het einde van een breede laan. Op de groote gebouwen worden luidspre kers aangebracht, die de openingsrede van den H. Vader voor de duizendkoppige me nigte zal doen hooren. Bij de sluiting van het Congres zal de H. Vader zijn zegen geven. De kathedraal op de beroemde Plaza de Mayo is geheel gerestaureerd. De voorge vel, die in Dorische stijl is opgetrokken, is opnieuw opgeschilderd, terwyl enkele werklieden de witte en blauwe pannen schoonschuren. In de prachtige Sacraments kerk, het centrum van Eucharistische de votie by uitstek, knielen dagelijks groote scharen geloovigen neer om te bidden voor de geestelijke herleving van de stad. Boven de glimmende banken, temidden van een getintel van duizenden waskaarsen, flik kert een glans van diamanten, en daar mid den in mogen wij Christus Koning zien, die nu zoo spoedig door de straten der stad zal trekken zooals hij dat voor 1900 jaar deed in de straten van Bethanië. Buenos Aires in gereed! STADSNIEUWS ONGEVAL BIJ ONTGROENEN Wij lezen in „De Avondpost": „Naar wij vernemen is bij het ontgroe nen te Leiden weer eens een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Dc groenen moesten in een manége in gebukte houding gaan zitten, en andere groenen moesten dan te paard over hen heenspringen. Hierbij heeft een der groenen, zoon van een Haagsche familie, een trap van een paard tegen het hoofd gekregen. Hij ligt nu met een zware hersenschudding te bed". Wy hebben nog geen bevestiging van dit bericht kunnen krijgen. Voor hen, die niet op de hoogte moch ten zijn, zij er hier even op gewezen, dat het „ontgroenen", waarvan in bovenstaand bericht sprake is, niet is 'n misbruik zoo als de onbevooroordeelde onwetende lezer zou veronderstellen hetwelk heerscht onder 'n onontwikkelden imbecielen groep der bevolking, doch een „mos" van studen ten, van het Leidsch Studentencorps. Dienstregeling H.T.M.-lijn Den HaagLeiden Met ingang van 7 October a.s. wordt voor Zondagen een wijziging gebracht in de dienstregeling van de lijn Den Haag—Was senaarLeiden. De ritten v.m. 6.06 van re mise, 6.46 van Kerkdam en 7.van het Plein naar Leiden, vervallen. Van den rit 7.40 van het Plein vervalt het gedeelte PleinRemise. Evenzoo vallen de ritten 6.24 van remise en 6.35 van Leiden naar het Plein uit en vervalt van de ritten 7.20 en 8.van Lei den het gedeelte LeidenRemise. „Voor Leiden's Katholieken is het heden een heuglijke dag. Met het eerste nummer van ons dag blad valt samen de ingebruikne ming van de nieuwe R. K. School aan het Rapenburg". Het stadsnieuws van no. 1 van de 1ste jaargang van ons blad opende met de uit voerige vermelding van dit verblijdende feit. In het stadsnieuws van no. 7928 van de 253te jaargang zal opgenomen vrorden dit uitvoering verslag van het zilveren jubi leum, dat de school aan het Rapenburg heden viert. Want met het zilveren jubileum van ons blad valt gelukkig voor beiden! sa men het zilveren jubileum van de school aan het Noord-einde. Ook een van de onderwijzers, die des tijds aan de Rapenburgsche school werd aangesteld, de heer J. G. Teney, is heden met zilver gekroond. Het is interessant om na te gaan welke groote verwachtingen bij de opening van de school werden geuit verwachtingen, die het schoolbestuur en het onderwijzend personeel ten volle in vervuiling hebben ge bracht. De school was uit een statig patriciëers- h-uis tot onderwijsinrichting omgebouwd door den aannemer, den heer Sloots, onder architectuur van den heer Perquin. Tot hoofd der school werd benoemd de heer P. H. Snijders, tot onderwijzers de heeren B. M. J. Hal-vert, G. J. Scholten, J. G. Teney en E. Borgaard. Van deze personen is, zooals reeds ge meld, de heer Teney nog aan de school ver bonden. Maar niet vermeld hebben wij, dat ook de schoonmaakster, mej. Uiterdijk, al die jaren de school is trouw gebleven. Aan het schoolgebouw werd uiterlijk geen verandering gebracht, maar in den loop der jaren werd veel verbeterd en veel bij gebouwd. Ook werd het leerplan van de school van l.o. tot u.l.o. omgezet. Dit belangrijk onderwijs-jubileum is heden met eenige feestelijkheid gevierd. Vanmorgen om half 9 bobben de leer lingen het Lodewijkskerkje geheel in be slag genomen, ter bijwoning van een H. Mis van dankbaarheid, door den zeereerw. heer Pastoor Beukers opgedragen. Te half elf uur het was klokslag 25 jaar geleden dat de school door Deken Des- sens z.g. was geopend werd ,in de met palmen en groen versierde gymzaal de fees telijke byeenkomst geopend. In deze bijeenkomst waren aanwezig het schoolbestuur onder voorzitterschap van Rector Reijnen, de zeereerw. heer Beukers met de drie kapelaans der St. Petruspa rochie, de zeereerw. pater Smeets, pastoor der Haagwegkerk, de wel eerw. pater Frig- ge, kapelaan der Hartebrugkerk, de in specteur van het Lo., de heer Baak, het hoofd der ulo-school, de heer Schoenma ker, het onderwijzend personeel en niet te vergeten!: alle leerlingen. Terwijl de lieve jeugd een feestlied uit galmde kwamen de heer en mevrouw Te ney de zaal binnen, waar zij tusschen de bloemen en palmen plaats namen. De heer Teney gehuldigd. Na een welkomstwoord van het hoofd der jubileerende school, den heer Melief, werd het woord gevoerd door den voorzit ter van het Schoolbestuur, Rector Reynen, die op de eerste plaats den heer Teney met zijn jubileum gelukwenschte. Spr. had niet het genoegen den heer Teney reeds lang te kennen, maar wel had hij van an deren vernomen, hoe goed de jubilaris van heden zijn taak heeft vervuld de schoo- ne taak: kinderen op te voeden. Kinderzie len boetseeren is het schoonste beeldhou- werswerk, dat bestaat. Schoon is deze taak, maar ook moeilijk, ten eerste om de „moeilijke" karakters onder de kinderen te leiden, ten tweede om de relatie met de ouders der kinderen. Het is een alge meen verschijnsel, dat de ouders hun eigen kinderen wat dezer verstandelijke venmogehs betreft vaak overschatten, waaruit allerlei onaangenaamheden voor den onderwijzer voortvloeien. Daarom ver dient het buitengewone waardeering dat de heer Teney 25 jaar lang deze taak tot volle tevredenheid van het bestuur heeft volbracht. Dankbaar zijn ook de oud-leerlingen en dat zullen er wel honderden en hon derden zijn voor de van den heer Te ney genoten opleiding. Namens het schoolbestuur bood spr. aan mevrouw Teney een fraai schilderij „Noordwijk gezien vanaf de duinen" aan, daarbij de wensch uitsprekend, dat wan neer de jubilaris eenmaal rust gaast ne men, hij door O.L. Heer gezegend zal wor den voor alles wat hy voor het onderwijs heeft gedaan. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer Melief, die allereerst een schrijven voorlas van het oud-hoofd der school, den heer Snijders, waarin deze zijn beste wen- schen voor den bloei dezer onderwijs-in- richting uitte. De heer Melief toonde daarna in cijfers aan de groei van deze school. Een kwart eeuw geleden opende de school met 123 leerlingen; thans telt zij er 336, ongere kend de 146 leerlingen van de thans op eigen beenen staande Mulo-school. Met groote waardeering herdacht spr. het werk van Pastoor Leusen, van Pastoor Vijver berg, van den nauwgezetten administra teur den heer Kagie en van den volyveri- gen secretaris, den heer Filbry. Een speciaal woord van dank richtte spr. tot Pastoor Beukers, den vriend der AAN HET RAPENBURG jeugd by uitnemendheid. Een sfille hulde bracht spr. aan de stoere werkers, die reeds naar beter oorden zijn heengegaan en van wier arbeid wij nu de vruchten plukken. Vervolgens richtte spr. zich tot het schoolbestuur, dat naar beste weten steeds de belangen van het onderwijs en van de leerkrachten behartigt, om ten slotte een woord van hartelijken gelukwensch te spreken tot den heer Teney. Spr. noemde den jubilaris van heden den men met de zonnige glimlach, die, altijd opgewekt, zich onder de kinderen vele vrienden heeft gemaakt. Juist een onder wijzer heeft bij de vervulling van zijn taak blijmoedigheid noodig. De heer Te ney is bij zijn arbeid nooit sleur-mensch geworden; altijd heeft hij voor het onder wijs nieuwe wegen gezocht. Daarbij werd hij gezegend door een goede gezondheid, waardoor men het hem niet aanziet, dat hij reeds 40 jaar voor de klas staat. Spr. wenschte den heer Teney wanneer hij eenmaal rust gaat nemen een even mooi emeritaat toe als zijn leven is ge weest. Namens het onderwijzend personeel bood spr. een sigarenkoker met inscriptie aan. Door een jongenskoortje, onder leiding van een der onderwijzers, den heer H. A. Blom, werd nu een aardig huldigingslied gezongen. Een der leerlingen, Albert Vreeburg, heeft in een declamatie de lof van den ju bilaris gezongen, waarna den heer Teneij een lamp geschenk van de leerlingen werd aangeboden. Deze aanbieding ging vergezeld van een denderend applaus door het rumoerig audi torium! De heer Baak, inspecteur bij het L.O. nam nu het woord, die het schoolbestuur met het jubileum der school complimen teerde. Spr.'s gedachten gaan daarbij naar het verleden, naar de jaren dat deze school werd opgericht en het aan het hoofdbestuur veel hoofdbrekens kostte om „beide eind jes" aan elkaar te knoopen. Toen zyn de gunstiger jaren gekomen van de hoog-con- junctuur. Thans is weer een neerslag ge komen, waarvan ook de onderwijzers de gevolgen ondervinden. Door het bestuur is belangeloos een groot maatschappelijk werk verricht. Het bestuur heeft zijn taak vervuld met groote liefde voor het schoolkind en met groote liefde voor de idealen, die het zich had gesteld. Het bestuur zal bij de vervulling van zijn taak de eenige ware belooning ontvangen, die voor aardsche arbeid te verkrijgen is: de arbeidsvreugde. Spr. feliciteert het bestuur met het re sultaat van zijn arbeid, waarvoor het dank en hulde der ouders heeft verdiend. Het heeft een belangrijke taak verricht in het belang van de staat, maar bovenal ervoor zorg gedragen, dat de geestelijke en zede lijke vorming van het kind naar hun be-* ginsel kan worden voltooid. Ook tot het onderwijzend personeel wendde zich de inspecteur, hen aansporend ook in dezen tijd van tegenspoed, hun moeilijke maar ook heerlijke taak met op gewektheid en energie te blijven ver vullen. Ten slotte richtte spr. zich tot den heer Teneij. De blijheid, die het kind zoo noo dig heeft, straalt van hem uit. Spr. felici teert den jubilaris met de groote gaven hem geschonken en dankt hem voor het gebruik, dat hij van deze gaven heeft gemaakt. Spr. hoopt, dat deze schoone herfstdag een sym bool moge zijn van des jubilaris' levens avond en dat als 't donker zal worden het licht zal mogen zijn in het hart. De toespraak van den inspecteur werd met een uitbundig „Lang zal hij leven" van de jeugd besloten. Aan den heer Teney werd nog namens collega's en kinderen een prachtige bloe menmand aangeboden. Het hoofd van de Ulo-school, de heer Schoenmaker, heeft èn het schoolbestuur èn den heer Teney in hartelijke bewoor dingen gelukgewenscht. De jubilaris zelf kwam daarna aan het woord voor om welgemeenden dank te be tuigen voor de schoone woorden en voor de schoone geschenken. Spr. dankte het schoolbestuur voor de tot uiting gekomen waardeering en zijn collega's voor de goe de samenwerking. Namens het schoolbestuur heeft daarna Rector Reynen dank gezegd voor de vrien delijke woorden en de hartelijke waardee ring. van zoo vele zijden betuigd. Niet vergeten mag worden, dat ook mej. Uitendijk in het algemeen huldebetoon heeft gedeeld. Aan haar werd een enve loppe met inhoud overhandigd, terwijl ook in de vorm van bloemen en taart van waardeering voor haar arbeid werd blijk gegeven. DE GRAAL. Hedenavond geen gym-club, maar Dins dagdag 2 Oct. van half 8 tot half 9. Hedenavond geen algemeene ontwikke ling voor de leden van de Hartebrug, maar Donderdag 4 Oct. Dinsdag geen huisvlytclub. Donderdag heeft de gym-club Actief les van 910 uur in de gymzaal van de R.K. Jongens H.B.S. Voor het in November a.s. te 'sGraven- hage te houden examen voor Ontvanger der Directe belastingen enz. bedoeld bij art. 10 van het Ambtenarenbesluit Belas tingdienst is benoemd tot lid en voorzitter de heer A. L. Boet, inspect, der D. B. al hier, 2e afd. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX, ENZ. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat de bureaux der Ge meente-Secretarie en van den Gemeente- Ontvanger, het Stedelijk Museum „De La kenhal" en het Gemeentelijk Badhuis in de Van der Werffstraat, op Woensdag 3 Oc tober a.s. den geheelen dag zullen zijn ge sloten, en dat het bureau van den Burgerl. Stand op dien dag slechts zal geopend van des voormiddags 9 tot 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 October. WINKELSLUITING B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat zij het sluitingsuur voor winkels op Woensdag 3 October a.s. heb ben bepaald op des nachts 12 uur, onder voorwaarde, dat de verkoop uitsluitend geschiedt door de winkeliers en/of hunne echtgenooten, en dat na het normale slui tingsuur geen personeel in de winkels aan wezig is. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 October. De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit brengt ter alge meene kennis, dat de kantoren Lange- gracht 70 en Hooigracht 14 op Woensdag a.s. ter gelegenheid van het 3 Octoberfeest den geheelen dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen aflevering van cokes zal plaats hebben. Voor klachten inzake de gas- en electri- citetislevering kan men zich wenden tot den portier in het administratiegebouw, Langegracht 70, Tel. 1220. De Directeur voornoemd: G. A. v. KLINKENBERG. Leiden, 1 October 1934. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers „St. Pancratius", Bondsgebouw 8.30 uur. Woensdag „Smaadschrift", opvoering door Het R'damsch Hofstandtooneel. Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tót en met Woensdag 3 Oct. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523; Van Donderdag 4 tot en met Zon dag 7 Oct. a.s. nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807 en E. M. de Metz, Korecvaarstraat 51, tel. 3553. R.K. Ver. v. Kra:mverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 Van zeven meter hoogte gevallen Hedenmorgen is de 18-jarige timmerman A. v. R. uit de dakgoot van een in aan bouw zijnd huis in de Witte Rozenstraat gevallen, doordat hij over iets struikelde. De dakgoot is 7 meter boven den beganen grond. De val van den jongeman werd eerst door een steiger gebroken en daarna door een fiets. Hij kwam ongedeerd op den beganen grond terecht. Been gebroken Gistermiddag is in de Stadsgehoorzaal de 40-jarige mej. G. v. A. uitgegleden en ge vallen. Ze brak het rechteronderbeen en is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, Aanrijding Op den hoek van de Hoogewoerd en de Korevaarstraat is gistermiddag het 12-ja- rige meisje A. v. H., doordat zij bij het om slaan van den hoek teveel links hield aan gereden door twee onbekend gebleven wielrijders. Ze brak de linkerenkel en is door den E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. De Leidsche Buitenschool Aan het slot van het Vrijdag j.l. be- plaatste artikeltje over de Leidsche Buiten school stond als nummer der postrekening vermeld 135591. Het wekte den indruk, als- af dit het nummer der Leidsche Buiten school was. Dit is evenwel het nummer der postrekening van de Incassobank, Leiden, bankier der Leidsche Buitenschool, aan wie alle giften kunnen worden gegireerd, met omschrijving der bestemming. Met ingang van 1 Oct. is benoemd tot commissies der Directe Belastingen enz. de heer A.»C. M. Vriens te 's Bosch, voorheen te Katwijk, insp. I. en A., thans adj. c.s. te Lobith. Met ingang van 16 October zijn benoemd tot commies der D. B. enz., de heeren G. Warnar alhier, insp. I. en A., trans adj. c.s. te Groningen insp. I. en Acc. de heer L. J. A. Maissan te Leiden, insp. I. en A, thans adj. c.s. te Apeldoorn kr.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2