LUISTER WEDSTRIJD PR'JZEN Ttlctemmxmd cte q'ioote Wtt pftachtiqe MAANDAG 1 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 BUITENLAND INTERNATIONAAL NIEUWS. DE GODDBLOK-LANDEN. Misschien treedt ook Polen to* De Fransche minister van handel La- moureux heeft in een persgesprek medege deeld, dat de regeeringen der goudlanden besloten hebben om in de tweede helft van October weer te Brussel bijeen te komen, ten einde het vraagstuk nader onder de oogen te zien. Lamoureux heeft er verder nog op ge wezen, dat een eventueele latere toetre ding van Polen tot het goudlanden-blok niet als een verrassing mag worden be schouwd. Deze mogelijkheid heeft men reeds besproken, doch besloten werd, in de conferentie voorloopig alleen de goud landen op te nemen, die in West-Europa gelegen zijn, en aan zekere voorwaarden voldoen. Zoodra echter algemeene richt lijnen zijn vastgesteld, zal men Polen zeker tot toetreding uitnoodigen. DE SPANNING OM HET SAARGEBIED. Fransche troepenconcentratie aan de grens. De speciale correspondent van de „Daily Express", Pembroke Stephen, meldt uit Saarbrucken: Aan de Westgrens van het Saargebied bereiden duizenden Fransche soldaten zich voor, op een binnentrekken van het Saar gebied ter versterking van de politie. In de bosschen hoort men 's nachts het schieten der zware Fransche artillerie, zóó hevig, als de Saarlanders nog nimmer heb ben gehoord. Honderden arbeiders zijn bezig, de straatwegen, die van Metz naar Straats burg naar het midden van het Saargebied loopen te verbeteren. Wagens met Fransche officieren en vrachtauto's met veldbedden voor het legercorps aan den rand van het Saargebied, rijden geregeld af en aan. Op een groote open vlakte buiten de stad Bitsch zijn verscheidene troepenaf- deelingen geconcentreerd, waaronder Afri- kaansche manschappen in de witte unifor men. De correspondent verklaart, dat hij op de wegen duizenden tanks is tegengeko men. Te Rohrbach zag hij een trein vol Fransche soldaten. Een der soldaten had hem geïegd: ,„Onze generaal heeft ons te Bitsch gezegd, dat de toestand in het Saargebied zeer critiek is en dat wij gereed moeten zijn, om op be vel terstond naar Saarbrucken te marchee- ren en iederen opstand te onderdrukken. Ieder moet daarvoor gereed zijn." De oefeningen der Fransche troepen be staan intusschen voornamelijk uit lange marschen. De manschappen maakten op den correspondent een vermoeiden indruk. De Roode Kruiswagens zijn vol soldaten, die hun voeten stuk geloopen hebben. DUITSCHLAND. OOGSTFEEST OP DEN BüCKENBERG. Hitier spreekt tot de boeren. Gisteren heeft op den Bückenberg bij Hameln het Oogstdankfeest plaats gehad, waaraan niet alleen door de boeren werd deelgenomen, doch ook door de fabrieks arbeiders, mijnwerkers, ambachtslieden, geleerden en beambten. Het doel van dezen dag was de aaneen geslotenheid tusschen stad en land op nieuw te bevestigen. Hitler was aanwezig en hield de vol gende rede. Duilsche mannen en vrouwen! Duitsche boeren! Voor de tweede maal zijn wij'hier bijeengekomen om opnieuw een belofte van trouw af te leggen aan het Duitsche Volk en het Duitsche rijk. Eenige jaren geleden scheen een demon stratie als deze onmogelijk te zijn, ofschoon er toen ook èen Duitsch vaderland en Duitsche burgers waren. Slechts in het nieuwe Rijk kon een dergelijke demonstra tie verwezenlijkt worden. Morgen zal wellicht een Parijsch blad weten mede te deelen hoeveel millioenen uit de rijkskas onder de deelnemers aan deze betooging zijn verdeeld. Zij kunnen niet begrijpen, dat honderd duizenden uit vrijen wil en op eigen kos ten op een dag als dezen bijeenkomen, zon der eenig zichtbaar materieel voordeel. Wij weten dat deze symbolische eenheid groo te zakelijke winst beteekent. Sedert wij de macht hebben overgeno men, hebben wij den eenen slag na den anderen moeten leveren tegen de werk loosheid. En als wij op sommige punten geen succes gehad hebben, moet men het totale resultaat in het oog houden. Wij zijn niet voornemens op onze lauwe ren te gaan rusten. Wat in de afgeloopen twee jaar niet gelukt is, zal in de volgen de twee jaar geprobeerd worden en als het dan nog niet gelukt is. zal men eerst recht energiek ingrijpen. Ook hier zal de krach tige wil en de harde schedel succes bren gen. Terugblikkend op het afgeloopen jaar, kunnen wü ook op economisch gebied van een succes spreken. Na er op gewezen te hebben, dat het Duitsche volk voor alles in zijn eer en ge lijkheid moet worden hersteld, verklaarde Hitier, dat Duitschland en het Duitsche volk niets anders wil dan den vrede, doch nimmer afstand zal doen van zijn rechten (luide bijval). Onze tegenstanders hoopten nog steeds op 'n Ineenstorting van ons bewind. Omtrent de buitenlandsche politieke moeilijkheden en het tekort aan deviezen en grondstoffen kan ik zeggen, dat wij nooit gedwongen zullen worden. De zwakke gezondheid van het grijze staatshoofd gaf onze tegenstanders hoop, dat in Duitschland de chaos zou komen. De toestand werd echter door mij in 20 minuten geregeld. Hitier zeide vervolgens: Een land van professoren, beambten en geleerden alleen kan niet bestaan. Slechts wanneer de wijsheid zich met de primi tieve kracht vereenigt kan op den duur een volyk met succes den strijd om het be staan voeren. Daartoe moet echter de hoogmoed van enkele standen en klassen worden uitge roeid. Zoolang het individualisme van het in tellect het Duitsche leven vergiftigt, kan geen zekerheid worden gegeven voor het bestaan van den Duitschen boer en arbei der. DE KERKENSTRIJD. Een Evangelisch Bisschop in arrest. De Beyersche Evangelische landsbis- schop Meiser is nog steeds in de oppositie. Hij verklaart zich solidair met den „ge- massregelden" landsbisschop Wurm van Wurttemberg. In Munchen en Neurenberg is het preeken aan bisschop Meiser verbo den, weshalve hy in Ausbach den dienst geleid heeft. Hier las hij de proclamatie voor, van de oppositioneele evangelische kerken. Inmiddels bevond zich bisschop Wurm in „Schutzhaft". De regeeringskerk- chef die aan de Rijksbisschop Muller is „toegevoegd", ministerialdirektor Jager had zijn dienstgebouw door de S.S. doen bezetten. De bisschop weigerde het gebouw te verlaten. Daarop gaf „Jager" bevel den bisschop in zijn eigen paleis gevangen te houden. Zondag is het dientengevolge in de Mar- kuskerk in Stuttgart tot een ernstige sto ring van den dienst gekomen. Toen de dienstdoende geestelijke zich achter de landsbisschop stelde zette een troep nationaal-socialisten in uniform een spreekkoor in. Het kwam daarop in de kerk tot een handgemeen. De rustverstoor ders werden door de overige gemeenteleden met geweld uit de. kerk verdwijderd. OOSTENRIJK, MGR. SEIPEL S EN DOLLFUSS* STOFFELIJK OVERSCHOT. Overbrenging naar de Gedachteniskerk. Zaterdag is het stoffelijk overschot van mgr. Seiipel en bondskanselier Do 11 fuss naar naar Gedachteniskerk te Weenen overge bracht. Om 5 uur werd het plein voor de Ste- phanusdom afgezet. Om half 7 zette de stoet, bestaande uit een half escadron dragonders, de lijkwagen en weer een half escadron dragonders, zich in beweging. De straten, waarlangs de stoet trok, wa ren door fakkeldragers afgezet. Reclamelichten mochten tijdens het pas- seeren van den stoet niet branden, terwijl de winkels gesloten moesten zijn. Om kwart over 7 kwam de stoet aan de kerk aan, waar kardinaal Imübzer de ab solute verrichtte. Zondagmorgen werd een plechtige Hoog mis opgedragen, waarbij de leden van het vaderlandsche front aanwezig waren. SPANJE. GIL ROBLES KIEST PARTIJ TEGEN SAMPER. Positie der Spaansche regeering than* zeer hachelijk. Met groote spanning wordt in alle poli tieke kringen van de Spaansche republiek de opening van het parlement, welke van daag plaats heeft, tegemoet gezien. Aan den vooravond van deze gebeurtenis heeft de leider van de katholieke volksactie, Gil Robles, ondubbelzinnig verklaard, dat hy tegen de regeering-Samper zal stemmen. De katholieke volksactie, zoo voegde Gil Robles er aan toe, kan met de onsamen hangende en zwakke politiek van de cen trale regeering, welke zij by de Catelaan- sche en Baskische geschillen heeft gevolgd, niet accoord gaan. Door deze verklaring van den leider van de grootste Spaansche oppositie-partij wordt een einde gemaakt aan de politieke gissin gen en is het Jot van het minister-presi dentschap Samper beslist. Het ligt voor de hand, dat de huidige regeering ten val zal worden gebracht, indien de kwestie van vertrouwen gesteld zal worden bij de stem ming over de begrooting. Het is echter nog niet volkomen zeker, dat dit zal geschieden, daar ook de tegen standers der regeer mg-Sam per wellicht zul len terugdeinzen voor het veroorzaken van moeilijkheden bij het afhandelen der be grooting. SPANJE'S JEZUÏETEN KRIJGEN HUN BEZIT GROOTENDEELS TERUG. De „Gaceta de Madrid" publiceert een decreet volgens hetwelk alleen de goede ren van de orde der Jezuïeten, die op naam van deze orde waren gesteld, definitief ge- confiskeerd zullen blijven. Echter zullen de goederen der Jezuïeten, die op naam van derden waren gesteld, vóór 3 December as. worden teruggegeven. Deze laatste cate gorie vormt de meerderheid. POLEN. MILITAIRE HULPDIENST BIJ NOODVERORDENING. Alle mannen en vrouwen ingelijfd. Staatspresident Moscicki heeft Zaterdag een noodverordening uitgevaardigd, waar bij een militaire hulpdienst wordt inge richt. Deze dienst is verplichtend voor alle mannen tusschen 17 en 60 jaar en voor alle vrouwen tusschen 19 en 45 jaar. Al deze personen moeten aan bepaalde oefeningen deelnemen, wanneer zij daartoe worden op geroepen. Vrijgesteld van den militairen hulpdienst zyn alleen geestelijken en leden van het parlement alsmede personen, die ernstig ziek zijn. BUITENL. BERICHTEN. JAPANSCH SCHIP GEZONKEN? 171 passagiers aan boord Volgens tot dusver nog niet bevestigde berichten is het Japansche stoomschip „Taian Maru" bij Draguschau gezonken. Het schip, dat slechts een zwak sein- apparaat aan boord had, zond S.O.S.-signa- len uit, welke door een Japanschen torpe dojager en een Japanschen mynenlegger werden opgevangen. Beide oorlogsschepen zijn ter hulp gesneld. Aan boord van de „Taian Maru" zouden zich 171 passagiers, o.w. 120 Mandsjoerij- sche arbeiders bevinden. VIER DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK Zondagmiddag heeft te Werden (Duitsch land) een ernstig auto-ongeluk plaats ge had, waarbij een vrouw met haar drie dochters den dood vonden. DE TREINMOORD IN FRANKRIJK Ook het lijk van dan persoon, die door Alibert alias Ziffer, in den sneltrein Ven- timigliaParijs gedood werd, is thans ge ïdentificeerd. Het blijkt, dat ook dit een moordenaar is, die in October 1923 zijn vriendin in een bosch vermoord heeft en zich sedert aan de nasporingen van de po litie heeft weten te onttrekken. SPORT ATHLETIEK TIENKAMP OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Brasser (A.A.C.) wint met 6560.77 punten en vestigt daarmede een nieuw Ned. record De Nederlandsche allroun i-athleten heb ben elkaar Zaterdag en Zondag te Amster dam bekampt om den titel van Ncder- landsch kampioen op den Tienkamp. Hier- stond het Ned. record reeds sinds 1924 op naam van De Keyser met 6509.150 p. Twee jaar geleden werd dit nummer weer voor het eerst verwerk', doch de winnaar, Van Leeuwen van P.S.V., bleef toen aanmerkelijk onder het bestaande re cord. Vorig jaar waren de resultaten al veel beter, maar nog werd de prestatie van De Keyzer niet benaderd. Ditmaal is dan eindelijk het record ver beterd. De A.A.C.-er Brasser wist in totaal 6560 77 punten te behalen. Door deze pres tatie kwam hij 51.62 punten boven het cude record van De Keyzer. Een belangrijke verbetering is de pres tatie niet en vooral het feit, dat Brasser op het nummer polsstokhoogspringen Reen enkel punt wist te behalen, doet wel af breuk aan zijn prestatie en zal hij zich dus nog wat meer in moeten spannen en zich vooral toeleggen op dit nummer, opdat hij een volgend maal ook bij het polbstok- hoogspringen eenige punten zal weten te behalen. De Bruyn van Olympia r"f Den Haag, wien ook veel kans gegeve». as, werd goede tweede met 6397.555 punten. De vijfkamp voor dames werd gewonnen door mej. Cor Aalten van T.O.V. uit Zeist, met 260,15 punten. WANDELSPORT Leidsche Wandel Sport Vereeniging. Aan de 30 K.M. marsch, uitgeschreven door de Wandel Sport Vereeniging D.I.O. te Delft, hebben Zondag j.L 12 loden van de L.W.S.V. deelgenomen. Allen volbrachten deze marsch in schit terende conditie en alle mochten een zeer mooi'bekertje in ontvangst nemen. Tevens verkreeg de L.W.S.V. een fraaie beker der groepsprijs met bijzondere vermelding. MOTORSPORT MOTORCLUB L. EN O. Gisteren is door verschillende leden der M. C. L. O. deelgenomen aan een prestatie- rit, uitgeschreven door de Motor-Club „Die Haghe" te Den Haag. De rit. verdeeld in een ochtendtraject van 130 K.M. en een middagtraject van 128 K.M., voerende over niet al te beste land- en polderwegen met zoo hier en daar een stukje licht terrein, moest gereden worden met een gemiddelde snelheid van 40 K.M. per uur. Dat deze prestatie-rit niet zoo gemakke lijk was, bewijst het feit, dat geen der pl.m. 60 deelnemers de rit heeft kunnen uitrijden met een blanco strafpuntenre- gister. De beste prestatie werd geleverd met 23 strafp. en er waren rijders, die met meer dan 200 strafp. aankwamen. De M. C. L. O.-leden wisten beslag te leggen op de volgende prijzen: 2e prys Q. Verlaan op Rudge met 35 strafp., 3e prjjs J. Verheul op Ariël met 39 strafp., 4e prijs P. v. d. Arend op B. S. A. met 43 strafp., 5de prijs Th. Segaar Jr. op H.D. met 50 strafpunten. Verder kwamen de rijders P. J. Voor ham op B.S.A. en G. J. Verburgh op Ve- locette nog in aanmerking voor een troost prijs, aangezien zij nog lang niet tot de slechtste behoorden. Verder vermelden wij nog, dat a.s. Zon dag door de M. C. L. O. een Puale-Rit verreden wordt over een afstand van pl.m. 130 K.M. De start van deze rit vindt plaast om 10.30 uur v.m. vanaf café Willem Bakker, te Wassenaar. Deelname is opengesteld voor iederen solo- en duo-motorrijder (geen zijspan). L. M. T. C. Rindrit door Nederland. Tusschen de vastgestelde maandprogram- ma's der Leidsche Motor-Touring-Club, hebben drie leden van de bovengenoemde club de groote Toerrit, uitgeschreven door de Koninklijke Nederlandsche Motorwiel- rijdersvereeniging (K.N.M.V.) van dit seizoen volbracht. Van de oorspronkelijk 46 leden der L. M. T. C., waren er 14 aangesloten bij de K- N. M. V. Loor verschillende omstandigheden heb ben er 11 personen zich gedeeltelijk of in het geheel teruggetrokken. De leden die dezen tocht volbracht hebben zijn de hee- ren Hoppenbrouwer op A.J.S., Quosdorf op New Imperial en Canerinus op New Im- perial. De plaatsen, meest de uithoeken van Ne derland, waar de controleboekjes afge stempeld moesten worden waren. Heiliger- lee in Groningen. Paterswolde in Drente. Hindeloopen in Friesland, De Lutte bij Oldenzaal in Overijsel. De Vuursche in Utrecht, Loenen by Deventer in Gelder land Bergen in Noord-Holland, Katwyk aan Zee in Zuid-Holland, Sint Oedenrode in Noord-Brabant, Zoutelande in Zeeland en Houtuim in Limburg, in totaal 11 Pro vinciën. Deze tocht was verdeeld in 5 etappe, eerste etappe werd verreden: Lei den, De Vuursche. Loenen, Bergen, Kat wijk aan Zee, Leiden, pl.m. 350 K.M. Tweede etappe: Leiden, De Lutte, Leiden, pl.m. 400 K.M. Derde etappe, Leiden, Hei- ligerlee, Paterswolde, Hindeloopen, Lei den, pl.m. 500 K.M. Vierde etappe, Lelden, Sint Oedenrode, Houtum, Leiden, pl.m. 575 K.M. De laatste etappe tevens de elfde plaats, van Zoutelande pl.m. 400 K.M., in totaal pl.m. 2325 K.M. Volgend jaar zal de L. M. T. C. weer aan dezen jaarlijkschen toertocht door Neder land deelnemen' en hoopt dan op meer ge slaagde deelnemers. De heer Quosdorf, die dit seizoen aan nc meeste toertochten (uitgezonderd wedstrij den), uitgeschreven door de L. M. T. C. heeft deelgenomen, heeft tevens beslag we ten te leggen op den L. M. T. C.-toerbeker. Vervolgens de heeren Klein en Hoppen brouwer, elk met 9 deelnamen en Knechtcl, Jansen en Karstens met acht deelnamen. De L. M. T. C. heeft het afgeloopen sei zoen 15 uitgeschreven toertochten gehou den met een totaal van pl.m. 3875 K,M. Eén nachtrit van 535 K.M., met een Kno- belrit, een Puzzle-rit en één Kaartspel- i knobelrit. POSTDUIVEN „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 195 K.M. Duiven los 8.15 uur Z.W. ind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort 1, 3, 4. 5, 12; L. v. d. Nieuwcndijk 2, 11; W. Ie Mair 6, 7, 8, 9, 10. Eerst geconstateerde vogel 11.7.24. Laatst geconstateerde vogel 11.27.27. De kampioenschap over alle vluchten in 1934 werden als volgt behaald. Met oude duiven: vanaf St. Kathol ij nc Wamor t/m Noijon A. P. v. d. Voort; vanaf Orleons t/m Limoges A. P. v. d. Voort. Jonge duiven: vanaf St. Kathelijne Wa ver t/m Mons W. Ie Mair. Oude en Jonge duiven hoogst aantal pun ten A. P. v. d. Voort. Kampioen-generaal alle afstanden A. P. v. d. Voort. „De Blauwband" (Alphen). Wodvlucht vanaf Quievrain, in concours 61 duiven, welke om 8 uur in vrijheid ge steld werden en hun hokken bereikten als volgt; H. W. Maiden 1, 2. 7, 16; C. van Ofwcgen 3, 6; J. de Jager 4, 20; A. J. Sagerwoij 5, 10, 12, 17. 18, 19; J. Rooda 8. 9, 11, 14; W. v. Eijk 13; H. M. HuLscher 15. Eerste duif 11.3.6, laatste duif 11,24.4. Ie Kampioen A. J. Sagerweij, 2c kam pioen H. W. Martens. Ie Kampioen duif J. Rooda. lc Kampioen doffer J. Vernes. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT De resultaten van de gisteren op de ren baan van Duindigt gehouden courses lui den als volgt: Zesde aanmoedigingsprijs, prijzendrave- rij 4e klasse over 1740 M.: L Willy Quet- teville (eig. B. F. v. d. Burg). 2. Xitty Scott (eig. mevr. wed. J. Oosting). Quintessenceprijs, handicap-dravery le klasse over 2800 meter): 1. Druy (eig. stal R.), 2. Wanda Scott (eig. mevr. wed. J. Oosting): Quo Vadisprys, handicap-heat- draverij 3e en 4e klasse óver 1700 M.: le heat: Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). 2e heat: 1. Winnifred Scott (eig. wed. J. Oosting). 2e heat (beslissing): 1. Winnifred Scott (eig. mevr. wed. J. Oos ting). 2. Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). Negentiende heerrijdersprys, pryzendraverij le klasse over 2040 meter: 1. Ironsides (eig. stal Woudestein). 2. Trot- teur (eig. K. Taams). Qui viveprys, hcat- pryzendraverij 2e en 3e klasse over 1740 meter: le heat: Xoli (eig. A. Sierdsma). 2e heat: 1. Xoli (eig. A. Sierdsma). 2. Willy Duffy (eig. G. Wisker). INTERNATIONAAL CONCOURS Luitenant van Lenncp wint het springconcours Gisteren is te Weenen het internationaal concours hippique aangevangen met een springconcours waaraan niet minder dan 88 ruiters deelnamen van 7 verschillende landen, n.l. Italië, Frankrijk, Oostenryk, Hongarije, Turkye, Tsjechoslowakije en Nederland. Dit springconcours om den Belvedèrc- prys ging over 18 hindernissen met maxi mum hoogte 1.40 meter. Bij gelijk aantal fouten besliste de tijd. Luitenant van Len- nep met „Danseuse Rose" slaagde er in beslag te leggen op den eersten prijs door het parcours foutloos af te leggen in den snelsten tijd van den dag, n.l. 1 min. 26 sec. Van de vyf prijzen legde Nederland behalve op den eersten, ook op den vier den prijs beslag. Luitenant Greter n.l. wist het parcours met „Ernica" eveneens zon der fouten te beëindigen in den tijd van 1 min. 33 sec., waarmede deze ruiter als vierde eindigde in het klassement. „Diana" onder Luitenant van Lcnnep cn „Trixie" onder luitenant Greter legden ook al het parcours zonder fouten af, doch de tijden waren dusdanig, dat deze niet geplaatst konden worden. „Piccolo Amorc" onder luitenant Greter kwam te vallen. Op dezen eersten dag is Nederland in een sterk veld wel bijzonder- succesvol ge weest. HONDENSPORT Drcsseerclub „de vijf WV'. De Leidsche poLRiehondcn-dresseerveir- eeniging „Wij Weten Wat Wij Willen" hield gisteren een onderlinge wedstrijd ter ge legenheid van haar eenjarig bestaan op het terrein Delftsche Jaagpad. Als keur meesters fungeerden de heeren de Zeeuw en Mr. dc Graaf uit 's-Gravenhage. Vier honden namen dool. Onder de tal rijke aanwezigen, wier aantal in den na middag grooter werd, ook den weg, zagen wij de heeren Godee, commandant der mi litaire politie te Leiden, Tuinman, leider der dresseerclub te Kijkduin en conige leden van het bestuur der Leidsche Goiten- fokkersverooniging, waaronder de zoo po pulaire heer v. d. Moolen. Er word goed en minder goed werk door de deelnemers met hun honden te zien ge geven. Maar in doonance werd er pracht werk geleverd, zoodat na afloop de prijzen als volgt konden worden uitgereikt: le prijs de heer F. v. Gorkum met „Woert" welke nog twee extra prijzen voor voorbrengen en best geleverd werk in afd. III van het keuringsreglement in ontvangst kon ne men. 2e prijs Mej. C. Koopman met „Ducc". 4e prijs de heer Joh. Hendriks met „Lotha". 4e prijs de heer M. Keyzer met „Hector". De heer de Zeeuw bedankte nog met eenige zeer goed gevonden woorden voor het in de keurheeren gestelde vertrouwen. Waarna dc hoer Koopman als voorzitter op zijn beurt de kourmecsters bedankte voor de zoo belangloozo medewerking en bood namens de vereeniging beide heeren een lijst met foto der vereeniging aan, welk ge schenk op hooge prijs werd gesteld. Op 14 October as. houdt deze vereeniging wederom een onderlinge wedstrijd maar nu voor jonge honden en honden na 1 Aug. in dressuur. LUCHTVAART VLIEGTUIG PARIJS—LEEDS NEERGESTORT Vermoedelijk vier dooden Een verkeersvliegtuig van de lijn Pariji —Leeds is nabij Shoreham In het Engel- sche graafschap Kent neergestort. Alle in zittenden. t.w. de piloot en drie passagiers, moeten bij de famp om het leven zijn ge komen. SOLO VLUCHT VAN JONGE AUSTRALISCHE Vertraging en ongerustheid Miss Freda Thompson, oen jeugdige Australische aviatrice, ik Zaterdagmorgen vroeg van Lympne in Engeland voor een solo-vlucht naar Australië gestart. Zij kwam evenwel op den bestemden tijd niet te Marseille aan cn men maakte zich reeds ongerust. Den volgenden dag arri veerde zy echter met groote vertraging.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13