MAANDAG 1 OCTOBER 1934 Ut LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HAVANVALKENBURC^S-- •ILEVERTR/3 LLEUWARDEM Moordaanslag te Eindhoven Man overvallen en gestoken Zaterdagavond om 10 uur werd plotse ling bij een zekeren Jansens, wonende aan den Hurkhovenschen weg 41 te Eindhoven, hevig op de deur geklopt. J., die ernstige vermoedens had, dat het de gebroeders P. waren, met wie hij in onmin leefde en die ruzie met hem zochten, begaf zich naar buiten met een militair geweer, dat hij als lid van de burgerwacht in huis had. Hij werd onmiddellijk aangevallen door twee personen, die hem het geweer afhandig maakten. Het waren inderdaad de door J. gevreesde T. P. de Pon en H. J. de Pon, bei den uit Woensel. Een der broers liep met het geweer weg, terwijl de andere hand gemeen werd met J. De aanvaller kreeg even later weer hulp van zijn broer, die het geweer had weggebracht. Plotseling riep Jansens uit: „Je hebt me gestoken!", waarna hij ineenzakte. De da ders namen de vlucht. Op het hulpgeroep van de vrouw van Jansens kwamen buren te hulp, die het slachtoffer zijn woning binnendroegen. Dr. Sporenburg, die op waarschuwing spoedig aanwezig was, con stateerde, dat J. 4 messteken in de rug had bekomen. Later op den avond hebben de daders zich met het geweer op het politiebureau aangemeld, waar zij werden ingesloten. DE F1LMBRAND TE HILVERSUM. Bewijzen gevonden, dat de politie vergunning heeft verleend. Naar wij vernemen, zijn de aanvragen voor de vergunningen van de filmvertoo- ning te Hilversum, welke waren ingediend door den agent van politie Bergen-Hene- gcuwen in zijn kwaliteit van voorzitter der Kath. Garde in de Heilig H art-par och ie, bij de politie teruggevonden. Deze aanvra gen zijn voorzien van een paraaf van den waarnemend hoofd inspecteur van politie Niewold en van het woord „goed". Hieruit blijkt dus, dat de vergunningen inderdaad door de pilitie waren verleend. Dank der ouders aan de redders. De ouders der door den brand te Hilver sum gewonde en overleden kinderen heb ben nadat velen dit reeds mondeling hadden gedaan schriftelijk dank ge bracht aan pater G. Buys, den edelmoedigen en heldhaftigen redder van de kinderen. Dit schrijven behelst o.m.: „We kunnen niet genoeg God danken voor wat Pater Buys, zelf levensgevaarlijk getroffen, in zoo moeilijke oogenblikken deed om onze kinderen te behoeden voor een nog grootere catastrophe. Oprechten dank ook zijn we verschuldigd aan alle andere redders, zonder uitzonde ring, bekende en onbekende, voor hetgeen ze deden in het belang van onze lieve kin deren. We danken tenslotte de burgerij voor haar meeleven en steun in deze voor ons zoo droeve dagen. Aller hartelijk meeleven schonk ons en onze families troost en bemoediging". Dit schrijven is allereerst onderteekend door de heeren J. Hilhorst en G. Reynders, vaders der twee overleden slachtoffers en verder door 30 anderen. KERKDIEFSTAL OP KLAARLICHTEN DAG. Gistermiddag omstreeks 1 uur bemerkte de kostèr van de Parochiekerk St. Jacobus te Den Dungen, dat de kluis in de sacristie open stond. Uit de kluis wordt een bedrag van circa 100 gulden vermist. Tevens wa ren de offerblokken gelicht, welke naar schatting een bedrag van circa 30 gulden zouden hebben ingehouden. De gemeenteveldwachter vernam van buurtbewoners, dat zij ongeveer een kwar tier voor de ontdekking, een verdacht uit ziend persoon op haastige "wijze de kerk hebben zien verlaten. Hij zou volgens deze menschen een eindweegs verder, iets heb ben weggeworpen. Toen men ter plaatse ging speuren, vond de veldwachter de sleu tels van de kluis, alsmede eenige inbre kerswerktuigen. Ook kon door de buurt bewoners een vrij goed signalement van den vermoedelijken dader gegeven wor den. De politieman, die intensief zijn na- sporingswerk voortzette ontdekte nog voet sporen en vingerafdrukken. Tot op heden is het nog niet gelukt, de dader van dezen kerkdiefstal te achterhalen. Wegenverbetering en bruggenbouw zijn in tijden van werkloosheid ware weldaden voor ons land BBÊMGEI1 WELVAART VEERTIEN NEDERLANDSCHE DEVIEZENSMOKKELAARS GEARRESTEERD. Zaterdagavond is aan de grens te Beek- Wijler een groote touringcar uit Düssel- dorf, welke op weg was naar Nijmegen, door de Duitsche politie aangehouden. Veertien inzittende personen, afkomstig uit Nijmegen en Arnhem werden gearres teerd, als verdacht van het smokkelen van deviezen. Blijkens het Duitsche politie rapport zouden zij iederen Zaterdag regis- termarken smokkelen, na een kort bezoek gebracht te hebben aan Düsseldorf. De ge arresteerden zyn naar Krefeld overge- braoht. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De valsche giro-biljetten te Nijmegen. De recherche te Nijmegen heeft in sa menwerking met de Duitsche recherche te Aken aangehouden den 34-jarigen J. B. uit Essen, die eenigen tijd geleden op ver- valschte girobiljetten een bank te Nijme gen voor 12.000 had opgelicht. De man maakte daarbij gebruik van ver- valschte girobiljetten. Hij inde het geld op den naam van Lud- wig Baumer, die de chèques ook ondertee kend had. Bij een tweede bank te Nijmegen had hij een poging tot oplichting gedaan voor achtduizend gulden. Het geld werd daar opgenomen door B.'s makelaar en moest afgegeven worden in Maastricht. In Limiburg's hoofdstad verscheen Ludwig Baumer evenwel niet. Hij had blijkbaar schrik gekregen, met gevolg, dat de acht duizend gulden naar Nijmegen werden te ruggezonden en aan de opgelichte bank werden teruggegeven toen het bedrog aan het licht kwam. Nauwelijks was de Nijmeegsche recher che op de hoogte gebracht van de oplich terij, of oogenblikkelijk werd het spoor van den verdachten Duitscher gevolgd. Dat leidde naar de grens, tusschen Beek en Wijier. De Duitsche bedrieger was per taxi van Nijmegen naar Beek gereden. Vóór de douane was hij uitgestapt en langs een bin nen wegje over Berg en Dal op Wijlersch gebied gekomen. Den taxi-chauffeur had hij opdracht gegeven naar Kleef door te rijden, hij zou den wagen tussohen Wij Ier en Kranenburg wel ontmoeten. Dat ge beurde ook. Hij reed toen snel door naar Kleef in de richting van het station; wel betrad hij de stationsvestibule waar schijnlijk om de politie op een dwaalspoor te brengen maar ging dadelijk weer naar buiten, om per auto naar Duisburg te rijden. De Nijmeegsche recherche kon tot zoo ver het spoor volgen. Men had intusschen achterhaald, dat L. B. een Rijnlander was en dat men te doen had met een doortrapten boef, die al meer van die zaakjes aan de hand gehad had. De inspecteur der Nijmeegsche recherche H. J. F. Heygele wendde zich tot de politie- bureaux in de voornaamste steden van het Rijnland, om de portrettenkasten te mogen nakijken. De meest gelijkende foto werd klaar gehouden en met den hoofdgetuige in dit brankdrama reisde inspecteur H. Heygele verschillende Rijnlandsche steden af tot hij in Aken belandde, waar het zui ver gelijkend portret van J. B. werd ont dekt. Donderdag ontving de Nijmeegsche poli tie bericht, dat de man was gearresteerd, terwijl hij in half dronken toestand was aangetroffen. Inspecteur H. Heygele reisde daarop met den hoofdgetuige naar Aken, waar J. B. werd herkend als de oplichter van Nijme- genn. De man blijft in Duitsch arrest, maar ontkent alles. OPLICHTING VAN EEN RADIOTOESTEL De heer M. G., radio-handelaar, aan de Molenstraat te Roosendaal, kreeg Donder dag bezoek van een als heer gekleed per soon die zich een radiotoestel van 140 liet verkoopen en dit toestel maar liefst dadelijk wilde medenemen, dan zou na plaatsing direct betaling volgen. Met dit alles ging de heer G. accoord, behalve. dat de kooper zelf het toestel zou moeten meesjouwen; „wel neen, mijnheer, zegt u maar, waar het toestel geplaatst moet wor den, dan kom ik het vanavond even bren gen en gelijk plaatsen". Dit vond de kooper toen toch ook maar het beste hij kon moeilijk anders! en gaf een naam en adres op te Oudenbosch. En 's avonds zag men den heer G. uit Roo sendaal te Oudenbosch, torsend het ver kochte radio-toestel, zoeken en zoeken naar het opgegeven adres, datheele- maal niet bestond. De heer G. was erin gc- loopen, maar niet erger dan bij een April grap, meldt de „Msb.". De radiohandelaar K. te Oudenbosch liep den volgenden dag leelijker tegen de lamp. Deze kreeg ook bezoek van een heer, die een radiotoestel wilde koopen. Hij gaf een bekend adres op te Zevenbergen en zou het toestel alvast meenemen, dan zoo werd afgesproken zou de heer K. den volgenden dag te Zevenbergen het toe stel komen plaatsen, waarna dan direct be taling zou volgen. Verheugd over den goe den dag want in Oudenbosch verkoop je niet iederen dag een toestel van 140 gul den ging de heer K. met de condities ac coord, om Zaterdagmorgen te Zevenber gen tot de ontdekking te komen, dat hij het slachtoffer was geworden van een geraffi neerde oplichterstruc. Aan het „bekende adres" te Zevenbergen was de kooper niet bekend en was ook geen radiotoestel ge leverd. Van politiewege wordt nu tegen den op- liohter gewaarschuwd, vermoedelijk een „heer" van 25 k 30 jaar, met hoornen bril, en gekleed in een bruingele gabardinejas. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Raadsvacture De heer J. A. van Broek heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Geboren: Petronella Maria Cornelia d. van P. Th. l'Ami en P. J. M. Vrijburg. Nicolaas Maria Cornelis z. van Th. van der eMer en J. Th. Bakker Maria Cla- sina d. van J. van Hameren en Chr. Turk Jacoba Petronella Maria d. van J. L. van den Broek en C. W. van der Meer. Ondertrouwd: W. A. Moons 24 j. en P. M. van der Meer 23 j. Getrouwd: P. de Geus en C. J van Iterson M. L. Hoogenboom en P. H. Turk J. H. van der Geer en A. M. Schoonderwoerd G. P. van der Geest en G. G. M. Jansen. Overleden: Antonia Heemskerk 71 j. echtgen. van N. P. Bakker Maria van der Hoorn 62 j. echtgen. van J. Rek- voort Alida van den Broek 41 j. echt gen. van J. A. Kouwenhoven Anna Eli sabeth Verdel 31 j. HILLEGOM Kostclooze inenting. Woensdagmiddag tusschen 3.30 en 4 uur bestaat in de ge meenteschool gelegenheid tot kostelooze inenting en revaccinatie. Sluiting gem. zweminrichting. De ge meentelijke zweminrichting wordt op 8 October gesloten. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk zoekenden, ingeschreven bij het Gemeen telijk Arbeidsbemiddelingsbureau bedraagt 353 personen, tegen 337 voor een week. Hoekafronding. Het Gemeentebestuur heeft na overleg met de Dir. N.V. van Til Hartman en Pv. Bougondiën besloten de S.-bocht aan Loosteweg II te doen weg nemen. De overblijvende hoeken worden plantsoen. Naast verbetering der veilig heid dus tevens verfraaiing. KATWIJK. Plaatselijke wedstrijd der Burgerwacht. Begunstigd door prachtig weer hadden Zaterdag 1.1. de eindwedstrijden der Bur gerwacht plaats, de z.g. Trousselot-wed- strijd. Geschoten werd op schijf Burger wacht, telling 110, drie series per dag, één knielend, één liggend, één staande. Deze 6 series bepalen de uitkomst van het totaal. Zooals vorige week, gaf ook thans de staande serie zeer wisselvallige uitkom sten, zoodat de stand der uitkomsten ge heel anders werd dan vorige week. Het was een prettige wedstrijd, er heerschte een aangename en collegiale stemming. Ka pitein Snijders, toegevoegd1 officier aan de Inspectie der Burgerwacht, had bericht van verhindering gezonden. Burgemeester Woldringh van der Hoop kwam al zeer tij dig in den middag de wedstrijd bijwonen. Toen het einde der wedstrijd te ruim 6 uur daar was, bleek de uitslag aldus te zijn: In klasse A: 1. Cor Hoek met 251 punten. 2. C. v. Leeuwen 247 p., 3. R. Trousselot 245 p., 4. Chr. J. Minnee 245 p., 5. Jac. de Kreek 244 p., 6. B. Dubbelaar 238 p., 7. Jac. Meijer 236 p., 8. H. de Boer 231 p., 9. A. Slingerland 230 p., 10. L. J. v. d. Valk 223 p., 11. Jac. T. Kobus 223 p., 12. P. Slin gerland 217 p., 13, C, J. Schuitemaker 206 p., 14. J. C. v. Rijn 203 p., 15. J. Slinger land 196 p., 16. N. Schaap 195 p. In klasse B: No. 1. A. Dubbelaar 232 p., 2. P. Varkevisser 203 p., 3. M. Schoneveld 202 p., 4. Jan Meijer 201 p., 5. S. Dubbe laar 199 p., 6. W. A. Rijken 197 p., 7. M. v. d. Oever 195 p., 8. A. Wassenaar 191 p., 9. Joh. v. d. Gugten 190 p., 10. Nic. Schuite maker 189 p., 11. A. Rijsdam 175 p., 12. P. Bekker 171 punten. In klasse C: 1. H. N. de Nie 223 p., 2. P. v. Duyvenbode 199 p., 3. L. den Haan 192 p., 4. R. v. Duyvenbode 189 p., 5. W. Botermans 178 p., 6. Joh. Korpelshoek 167 p., 7. A. v. Zuylen 164 p., 8. A. Klok 162 p., 9. A. Dekker 159 p., 10. H. Slingerland 151 p., 11. E. v. Wensveen 143 p., 12. Nic. v. Leeuwen 128 p. Na afloop kwam men in den Cantine bij een voor de prijsuitreiking. Vóór hiertoe werd overgegaan nam de Burgemeester het woord en sprak er zijn voldoening over uit, dat de onderlinge verhouding der Burger wachters zoo goed is. Men moet echter goed in het oog blijven houden, dat een Burgerwacht niet ontaarden mag in een schietvereeniging, doch dat de Burgerwacht is opgericht om, zoo noodig daadwerkelijk, het wettig gezag te steunen. Het zou daar om niet uitgesloten zijn, dat van de Bur- gerwachts eens andere offers zouden wor den gevraagd dan het geven van tijd en moeite voor de gewone oefening. De Bur gerwacht zal dan het gezag, als aanvulling van het politioneele, hebben bij te staan. Vervolgens wees spr. op de moeilijke ty- den die het ook voor het gezag en niet het minst het hoogste gezag, zeer moeilijk ma ken. En vooral nu, nu het Koninklijk Huis door zoo zware slagen getroffen is, moeten de Burgerwachters vooral er van overtuigd zyn, dat het plicht is, ernstige plicht, om H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana, daar waar maar eenigszins mogelijk is, te helpen in het moeilijk werk van de zen tijd, door gehoorzaamheid en nauwe plichtsbetrachting. De Burgemeester sprak den wensch uit hierop, zooals steeds, te mogen blijven vertrouwen. Met een hoera voor de Koningin, door allen aangeheven, eindigde de Burgemeester zijn toespraak en ging men vervolgens over tot het uit reiken der prijzen. Behalve bovengenoemde prijzen werd aan B. Dobbelaar nog een extra rozenprijs uitgereikt, behaald met 2 rozen en 3 negens in de staande serie. Zich wendend tot de heer Lammerse, sergeant- Kampwachter, zeide de Burgemeester, dat het bestutu* meende, dat aan den heer Lam merse niet alleen een woord van dank moest worden gebracht voor de steeds be- toonde bereidwilligheid en medewerking, doch dat hierbij hoorde een daadwerkelijk bewijs van sympathie. Spr. reikte aan den heer L. een extra-mooie prijs uit. De heer Lammerse dankte hartelijk voor deze at tentie. Nadat de heer Ch. Minnee het bestuur bedankt had voor de vele moeite, steeds aan den dag gelegd, ging ieder weer huiswaarts, dankbaar en in goede stemming. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad, te houden op Donderdag 4 Oct. namiddag te half 8 uur. Punten van behandeling zijn: Mededeelingen van inge komen stukken. Aanbieding van de gemeen terekening dienstjaar 1933. 3. Voorstel tot het opnieuw vaststellen der verordening op de straatbelasting. 4. Voorstel tot vast stelling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-Wet 1920 over 1931 en inzake de drie-jaarlijksche afrekening t.a.v. en kele scholen over 1929'30'31. 5. Praead- vies op het verzoek van den Bond van Kof fiehuishouders enz. om vaststelling van een verordening, beoogende verlaging van de personeele belasting van hotels, enz. 6. Voorstel tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1934. 7. Praa- advies op het verzoek van N. J. v. Duyven bode om wijziging van de voorwaarden van het raadsbesluit van 14 Juni IJ. tot verkoop van grond. 8. Praeadvies op het verzoek van den Bond van slijters inzake verruiming van 'den verkoop op Zondag. 9. Voorste), betreffende verlenging van den duur der gemeenschappelijke regeling in zake den schoolartsendienst. 10. Voorstel tot verkoop van grond. 11. Voorstel tot het vaststellen eener verordening als bedoeld in art. 16, 3de lid van het motor- en rij wielreglement. Vervolgens is aan de agenda nog toegevoegd als punt I a: Benoeming van een gemeente-ontvanger. Personalia. De heer C. Lugthart ver wierf het politie-diploma na gehouden examen te Amsterdam. Werkloosheid. Aan het Arbeidsbureau staan thans ingeschreven als werkzoeken den 382 personen. Hiervan zijn 23 opperlie den, 44 grondwerkers, 25 timmerlieden, 22 metselaars, 7 fabrieksarbeiders, 94 losse ar beiders, 41 landarbeiders, 32 visschers, 10 stokers, 6 binnenschippers, 6 varensgezel len, 4 venters, 7 scheepmakers, 8 schilders, 3 loodgieters, 4 stucadoors, 2 tuinlieden. Geplaatst werden 2 personen. Vooral in de bouwvakken is de werkloosheid toene mend. Aardappelen gappen. Bij de politie komen telkens klachten binnen over het zonder vergunning wegneemn van aard appelen uit de velden. De politie zal een extra oogje in het zeil gaan houden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gunning. Het verbouwen van het voormalig gemeentehuis tot Openbare Be waarschool, politiepost, politiewoning, enz. is opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer Zwanenburg. Verbetering. Met het vernieuwen van den straatweg en verdere aanhoong- heden, waarvan wij reeds eerder een be schrijving gaven in dit blad, in het Over- rijn, zal dezer dagen worden begonnen. We vernamen, dat de goedkeuring voor de uitvoering van dit werk pas dezer dagen van Ged. St. is afgekomen. Katwijksche Dam- en Schaakclub. Voor genoemde club trad als simultaanspe- ler op de heer Ph. J. Ham uit Rotterdam. De voorzitter, de heer L. de Haan, heette den heer Ham van harte welkom, hem dan kend voor de vele diensten, welke hij aan de club reeds bewees. De heer Ham gaf nog enkele aanwijzingen aan de spelers en ving toen den wedstrijd aan. Gespeeld werd aan 29 borden. Hoewel verschillen de leden heel goed spel leverden, mocht het niemand gelukken den simultaanspeler te verslaan. Na ruim 2 yt uur spelen had de heer Ham 28 partijen gewonnen, en één remise tegen den heer L. van Delft. In de pauze gaf de heer Ham nog enkele de monstraties, welke betrekking hadden op eindspelen, gespeeld in de hoofdklasse. Aan het einde van den avond dankte de voor zitter den heer Ham voor het geleverde werk. De club kan met genoegen op dezen avond terug zien. SASSENHEIM. Zwembad. Wegens het zachte weer is door B. en W. alhier besloten het zwembad deze week nog open te stellen van 4 tot 7 uur tegen het gewoon tarief. Crisis-comité. Het plaatselijk crisis comité zal op 10 October een gezellige avond organiseeren, gezien het succes van een dergelijken avond verleden jaar. Hier voor heeft de heer B. Devilé uit Leiden zijn belangelooze medewerking verleend. Wanneer de toeloop zoo groot zal worden, dat niet alle belangstellenden kunnen toe gelaten worden, zal nog een tweede avond worden gehouden. Diefstal van aardappelen. Van de tuin „Eikenhorst", aan de Zandsloot, eigendom van de N.V. Warnaar en Co., zijn 8 H.L. aardappelen gestolen, welke eerst per schuit naar de Zandsloot gebracht en verder per auto vervoerd zijn. Als verdacht van deze diefstal is een inwoner uit deze ge meente gearresteerd en ingesloten,. ZILK. Aanrijding. Wederom had aan den „Ruigenhoek" alhier een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een luxe auto. De autobestuurder was verblind gewor den door de voorruit van een tegemoet komende auto, waarop de zon weerkaatste. De motorrijder werd met z'n motor van achtereen aangereden en op den weg ge slingerd, terwijl het motorrijwiel gedeel telijk werd vernield. Daar de autobestuur der onmiddellijk stopte, kwam de motor rijder, behoudens eenige kwetsuren, met den schrik vrij. KAAG. Jeugdherberg geopend. Aan de Kaag vond Zaterdagmiddag de officieele opening plaats van de in den zomer van dit jaar gestichte jeugdherberg. Aan de drukte in het eigenlijk reeds afgeloopen seizoen kon men bij het betreden van dit eiland bemer ken, dat er iets bijzonders aan de hand was, want van enkele huizen wapperde de drie kleur en vele trekkers waren opgekomen, om bij dit gebeuren tegenwoordig te zijn. Tegenwoordig waren het voltallige col lege van B. en W. van Alkmade en vele raadsleden. Van de Ned. Jeugdherbergcen trale waren aanwezig Dr. C. P. Gunning, voorzitter; Dr. H. L. F. J. Deelen, secretaris; Dr. Simon Thomas, voorzitter van den Raad van Toezicht van de Leidsche Jeugd herbergstichting, de heer R. Schirman, op richter van de Jeugdherbergen. De voorzitter van het Leidsch bestuur van de Jeugdherberg „De Trekschuit" heet te^ aardige bewoordingen de aanwezigen van harte welkom. Spr. ging de vele moei lijkheden na, welke aan de tot standkoming van deze jeugdherberg zyn voorafgegaan en bracht een woord van dank aan den Burgemeester voor de spontane medewer king van de zijde van het gemeentebestuur ondervonden. Spr. bood aan den vader en moeder van de jeugdherberg een spaar pot aan voorstellende een t rekschuit en sprak daarbij den wensoh uit, dat menig bezoeker deze spaarpot zou gedenken. De Burgemeester van Alkemade verkreeg hierop het woord. Spr. richtte een woord van welkom tot de nieuwe bewoners van dit huis en de aanwezigen gasten, daarbij er op wijzende, dat dit welkomstwoord niet is een bloote formaliteit. Dit welkomst woord is oprecht gemeend, omdat de Bur gemeester deze jeugdherberg met vreug de heeft zien tot standkomen. In dit meren gebied heeft spr. het als een leemte ge voeld, dat hier in de Kaag, het centrum van de watersport, geen inrichting aanwe zig was, waar de gasten op een behoorlijke wijze onderdak kunnen bekomen. 1934 heeft in deze gemeente belangrijke verbeteringen gebracht. Aan de Jachthaven „De Leede" verrees een clubhuis, dat in de afgeloopen maanden zoo druk werd bezocht, dat het bestuur thans reeds plannen beraamt voor 'n belangrijke uitbreiding. Aan het Brase- mermeer, eveneens een centrum van de watersport, zal in 1935 een zwembad ver rijzen met paviljoen, en thans staan we als derde gelegenheid aan de opening van deze jeugdherberg. Het doet spr. genoegen, dat, waar het gebouw steeds is bestemd geweest voor de publieke zaak, dit thans weer een publieke bestemming heeft gekregen. Spr. ziet dan ook in de aanwezigheid van dit gebouw een vermeerdering van het vreem delingenverkeer waardoor de belangen van de inwoners van de Kaag het beste zijn ge diend. De korte indruk, die spr. van deze jeugdherberg heeft gekregen, was van den beginne af goed, en de resultaten in de af geloopen maanden hebben de verwachtin gen verre overtroffen. Spr. bracht dank aan den vader en de moeder van de jeugd herberg, die zich op zulk een wijze van him taak kwijten, dat dit bewondering afdwingt. Er heerscht hier een sfeer van opgewekt heid, zoodat ieder gaarne deze jeugdher berg bezoekt. Hulde wil spr. ook brengen aan het bestuur. Burgemeester eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat deze jeugdherberg die in het mooiste hoekje van Al'kemade's Zuid-Hollandsch. merengebied is gelegen, moge groeien en bloeien. Dat groote drommen hierheen zul len mogen komen, en dat alle verlangens en verwachtingen, die het bestuur jegens de trekschuit koestert, in vervulling mogen gaan. Het gemeentebestuur van Alkemade zal deze groei met belangstelling volgen en waar noodig deze helpen bevorderen. Hiermede verklaarde de Burgemeester de Jeugdherberg voor geopend. Nadat de thee was geserveerd werd bui ten op het terrein een foto gemaakt. Des avonds kwamen de trekkers in de jeugdherberg bijeen, waar onder gezellige kout en het zingen van liederen de tijd werd doorgebracht om te wachten op de groote fakkeloptocht, waarvoor groote deelname bestond. Het eiland Kaag was fantastisch verlicht door de vele fakkellichten. De trekkers trokken langs den dorpsweg naar Spijker boor, waar tot slot van den feestavond vuurwerk werd afgestoken. LEIDSCHENDAM. R. K. Volksbond. Een dezer dagen hield de R. K. Volksbond te Leidschendam hare eerste vergadering in het wintersei zoen. De Voorzitter opende de vergadering met gebed en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de Geestelijke adviseur en de R. K. Harmonie „St. Cecilia", welke de vergadering met keurige en vroolijke num mers opluisterde. In zijn openingswoord spreekt de Voorzitter de hoop uit, dat de vergaderingen dezen winter goed bezet zullen zijn, terwijl hij de leden aanspoort om niet op hoeken of kanten te staan zwet sen, doch bij het bestuur of op de Vergade ring hun klachten of wat dan ook naar vo ren te brengen. Ingekomen is een schrijven van den Ed. Achtb. Heer W. Keijzer, waarin hij dank- brengt voor de gelukwenschen bij gelegen heid van zijn 50e verjaardag. Door den heer J. de Lange wordt een keurig en breedvoerig verslag uitgebracht van de gehouden Centrale Raadsvergade ring, waarvoor hij een hartelijk applaus heeft te accepteeren. De Voorzitter deelt mede, dat er geen vragenbu- meer is, doch dat de Geestelijk Adviseur, kap. Vugt in het vervolg vragen zal stellen aan de vergadering. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, waarna de Voorz. onder dank voor de opkomst en een bijzonder woord van dank aan de Harmonie voor de mooie nummers muziek, de vergadering sloot met gebed.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10