DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM DE GEMERKTE „ACHTER WIELTJES". En Ae laagvlngerlfc buurvrouw. Een inwoner drr gemeente Sloch teren beweerde rijksdaalder» en guldens m een gesloten trommel in de keet ven zUn wo ning. De zilveren echel wee recela aange groeid tot 112 rijksdaalder! en 25 gulden, vertelt de „Msb." Op zekeren dag ml*te de oude baai 9 erhtcrwlcltjes en gaf daarvan kennla een den rijksveldwachter, op wie na advice een 1 O-tel ven deze geldstukken werden ge merkt Kort erna bleek weer een onge- wcnechte bezoeker m de woning te zijn geweest en zijn belangstelling voor het trommeltje aan den dag te hebben gelegd, waaruit nu wederom ecnige ven de geld stukken, die gemerkt weren, werden ver mist. Een door de politie Ingesteld onderzoek bij een naburige bakker had tot gevolg in beslagneming van een der gemerkte stuk ken, die aldaar in betaling waren gegeven. Een onderzoèk bracht aan het licht dat cep buurvrouw, die blijkbaar zeer goed m«t het doen en laten van den ouden baas op de hoogte waa, de dader ca moest zijn. Zij ontkende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt maar de gemerkte ach- tcrwieltjcji spraken een duidelijke taal en eindelijk viel ze door de mand. TRANEN IN EEN RAADSZAAL. net gemeentebeetuur wilde eens een proef met een gx*bommetje nemen. In een kleine gemeente onder den rook van Amsterdam, aldus vertelt de „Tel.", hoeft dezer dagen een gebeurtenis plaats gehad, welke op hen, die haar bijwoonden, een diepen indruk heeft gemaakt. Gedach tig aan de spreuk: „Zoo gij den vrede wcnscht, bereidt u ten oorlog", had het gemeentebestuur eens een paar traangas- bommen besteld, om daarmede een proef te nemen. In dc raadszaal zou deze proefneming 'l-n. Op het vastgestelde tijdstip bevonden zich de burgemeester, de dokter, rijks- en gemeentepolitie ter plaatse, om getuigen te zijn van hetgoen stond te ge schieden. Da patroon, welks In noodgeval len dienst moest doen, om volksverzame lingen uiteen te drijven, of zalen te doen ontruimen, werd voorzichtig in de daar voor bestemde revolver gedaan. De ge meenteveldwachter zette zich in poetuur o.n het beslissende schot af te vuren. Er hecrschte ecnige spanning onder de aan wezigen, wunt wat zou dc volgende minuut brengon? Dat zou spoedig genoeg blijken. Het schot werd gelast en in stille aandacht ble ven dc aanwezigen wachten op de uitwer king. Weinige seconden later voelden dc heeren een lichte prikkeltng in keel en neus. Men kuchte eens, en in de volgende oogenblikkon gaf de ra-K U/aal een droevig beeld te nanachouwcn. Alle aanwezigen ke ken elkaar aan, terwijl hun de tranen langs dc wangen rolden. Men vond het ten slotte het verstandigst zoo spoedig moge lijk de zaal maar te verlaten. Toen gebeurde het. Een vertegenwoordi ger van ren verzekeringsmaatschappij be zocht het raadhuis, in verband met een auto-ongeval, dat zich in dc naaste omge ving had afgespeeld. Deze bezoeker wmach te den veldwachter te spreken, die bij dat ongeval aanwezig was geweest en men verwees hem naar.... de raadszaal, waar echter niemand meer aanwezig was. Heel kort daarna kwam de verzekeringsagent het verblijd der vroede vaderen weer uit Ook hu was nu blijkbaar diep onder den indruk van de oogenblikken. in die ruim te doorgebracht, want de tranen stroomden hem langs de wangen. Do deur sloot hij zorgvuldig achter zich dicht. Terwijl hij de trappen afdaalde, zag hij verschillende personen, die, evenals hij, hun gevoel duidelijk lieten spreken, want nog waren de tranen niet geheel gedroogd. Dc verzekerings-mijnheer keek eens in het rond. klaarblijkelijk in het onzekere over de vreemde sfeer, welke er in dit raadhuis hing. HU dacht er met meer over, om inlichtingen te vragen.... HU ging stil het raadhuis weer uit, waar op klaarlich ten dag zich zulke voor hem onverklaar bare duigen konden afspelen. UIT DE OMGEVING LEIMTJIDEN. Fmonalla. Geslaagd voor costumlère dc dames Anna v. Dongen. Dors Kramp en Jo Dibbus, leerlingen van instituut N. S. A. I. Dlccraros mcj. G. Lubbc. OEGSTGEEST. St. Jonrphgrscllen. Alle leden van dc St. Jos.-Gez.-Ver. worden dringend ver zocht dezen avond de bijeenkomst bij te wonen. 28 Oct. vieren w|j het jaarfeest en wij spelen natuurlijk een mooi tooneelstuk, waarvoor men zich hedenavond moet op geven en niet later. Om het winterpmgrasnma vast te stel len kunnen zij. die dit wenschcn. te ken nen geven, als zij over een of ander on derwen» gaarne in de verplichte vergade ring willen gesproken hebben. Ook dit echter alleen dozen avond. Tevens zal in verbond niet het veertig-jarig priesterfeest van onzen Praoses de Pastoor zelf de bij eenkomst bijwonen en ia er voor de gezel- Jen dezen avond een bi zonder* attractie aan verbonden. Kamt dus allen zonder uit zondering. NOORD WLIKERHOUT. Huldiging kapelaan Mlnnebo. Heden, Donder dagavond, vindt in hotel Gouwen- berg een huldiging plaats door de K. J. M. V. van kapelaan Minnebo die benoemd is tot kapelaan in Zaandam. Pater Vijgen vertrekt. De weleerw. pater Vijgen van het St. Clemens Retrsiten- huia alhier, vertrekt 1 September naar het Redemptoristenklooster in Roermond. In zijn plaats is benoemd de weleerw. pater Alb. A. H:ldebrand uK Nijmegen. Uitstapje Congregatie. Gisteren hield da meiajecongregatie van de St. Joseph- parochie een uitstapje naar het Gooi. 's Morgens om 9 uur vertrok men met 3 volle autobussen uit het dorp. Er had wel gezongen kunnen worden: „Ik heb mUn wagen volgeladen, vol met jonge meisjes". Eerst ging de tocht naar Schiphol waar de meesten voor de le keer een kukje na men. Zeer interessant was het opstijgen der verschillende machines. Nadat de meisjes hier een tijd hadden vertoefd werd gestart naar het Gooi. Het Hilversumache raadhuis van architect Dudok werd bezich tigd en ook het Koninklijk Palcis in Soestduk. 't Strand van Valkcnveen werd ook „aangedaan", en de me ia Jee genoten in den grooten speeltuin aldaar. Daarna werd naar den Zoeten Inval te Halfweg Amsterdam gereden. Om half 9 avonds arriveerden de meisje* zingend en met vol dane gezichten weer thuis. Het was voor hen een heerlijke dag geweest. Goed boonenjaar. Nog steeds worden per dag 3 wagons boonen per spoor ver voerd naar Duitse hl arid welke geveild wor den op de Groentenveiling „De Een dracht", alhier. De pr|j« welke voor deze boonen gemaakt wordt bedraagt pl-m. 12 cent per K G. Voor vele tuinders is het nog een uitkomst dat er dit seizoen nogal tamelijke prijzen van de boonen gemaakt worden. TER-AAR. „Adolf Kolplng". De leden van de R.-K. Voetbalvereeniglng „Adolf Kolplng" worden er aan herinnerd, dat Vrijdagavond een belangrijke ledenvergadering zal gehouden worden In het R.-K. Ver gebouw. In hoofdzaak zullen de besprekingen ge voerd worden over de deelname In de as. competitie. Het bestuur verwacht aller op komst. Verder zullen vele mededeelingen volgen over de nog te spelen wedstrijden. Komt allen! WASSENAAR. Geboren: Harold Otmar Theobald z. v. P. T. Hugenholtz en G. R. Doornbos. Pleter z. v. J. J. Veldhuijzen en N. G. van Iperen. Wilhelmus Marlnus z. v. W. J. G. Hendriks en W. van Gangelen. Ondertrouwd: J. F. Heldoorn en C. W. P. Knljnenburg. G. Hcyaelaar en J. M. van Scherpenzocl C. P. de Groot en K G. Slats. J. T. Westgocst co M. M. Pleten*. Gehuwd: M. van der Does en C. C. van Wissen. M. A. Beck en J. C. Ree- Overleden: Willem Kieboom van den Heuvel 32 J. ongeh. Jacques Jean Bernard Joseph Jerome Bouvy 68 j. echtg. van M. A. Beekhuis. Petrus Cornells Bakker 68 J. wed. van M. A. Meershoek. Gevestigd: A. Weber, R K. Taj.-Slow, d.b. uit Den Haag, Loan van Honkwolde 2 H. J. Lamoraal Wirhera, N H. uit Soort. Riddertaan 1 Wed. J. H. Bücher geb. L. F. J. Kiene. R K. uit Den Haag. Ridderlaan 1 Wed. E. J. Volkers/ geb. H. A. M. van Vloten, uit Den Haag. Schouw weg 72 A. P. J. Gregory. N.H. uit Leiden. Pr. v. Wiedlaan a J. Veen, NH. chauffeur-monteur uit Hillcgom. van Z. van Nueveltatr. 240 T. H. Barreveld, GJC. verpleegster uit Amsterdam, van Z. v. NUeveltstr. 203 M. Jager, veehouder uit Opsterland. PersUnlaan 17 L. A. van der Niet, N.H. d.b. uit Noordwijkerhout, Araweg 3 J. A. A. Bahm, N II. verpleeg ster uit Den Haag, Wald. Pyrmontlaan 6 K. LeU. R.K. Dtsche d.b. uit Den Hang. Houtlann 10 J. Cesar, R K. Dtsche d.b, uit Den Haag. Rijksstraatweg 789 J. Boereftjn. GJC. wlnkelbed. uit Bodegraven, Langstraat 6 3— H. M. Wolf. N.ï. fotograaf, uit Amsterdam. Rijksstraatweg 433 W. I. M. Dieben. R.K. werkt. Ing. uit Bingcn Did.. Lange Kerkdam 6 D. de Visser, technicus uit Maasticht, Zijllaan 12 M. J. Vermans, aas. kinderhuis uit Amster dam. Meuend.wog 1 B -- M. Gotz. R.K. Dtsche kellner uit Den Hang. Park O. Was senaar 1 K. Arvai, D.Ev. Vreemd, uit Leiden, Lange Kerkdam 3 J. Vermeu len, N.H, d.b. uit Voorschoten, Wassenaer- strast 3 A. M. M. Warnier geb. Stein- warb, Ev.L. uit Hamburg. Gr. Hoefijzer- laan 48 W. A. Warnier, Nü. uit Haar lem. Gr. Hoefijzerlaan 48 K. Zwick. R K. Vreemd hulp L d. huiah. uit Den Hang. v. Z. v. NUeveltstr. 79 G. van den Boech, N.H. d.b. urt Wymbrotseradcel. Kiev iets- laan 3 E. G. Tkotx, RJC. Dtsche d.b. uit Den Haag. Ruksstrnntweg 797 L. Wil helm, ptache d.b. uit Den Haag. Amazone laan 3 M. M. M. Gahl, Ev.L. Dtsche huishoudster uit Den Haag. Julianaweg 16 S. M. BUL N.H. onderwijzeres uit Hil versum. van Z. v. Nueveltatr. 76 S. A. Raadschcldcrs, R.K. timmerman uit Zeist, Achterweg 6 L. K. Wulff, D.Ev. Vreemd uit Rotterdam. MeiJendel weg 4 M. J. Wever. R K. Tij .Slow, d b. uit Den Hang. Paauwlsan 3 J. Rusduk. R K. d.b. uit Den Haag. Plein 18 J. A. Bakker en gez„ G.K. kant bed. uit Hillegeraberg. Hyacinth- straat 17 M. P. Kramers geb. Schroot, uit Den Haag. Joh. de Wittstraat 17 J. Scharn en vr. kant.bed. uit Den Haag. Hya- cinthstraat 19 H. A. Gregory en gez, H.L. uit Zuilen. Lange Kerkdam 83 A A. J. Heemskerk en gez., N.H. cl. Ing. uit Den Haag r. Z. v. Nu^v^ltstr. 23 W. Mulder en gez., bloemist uit Den Haag. Lou best raat 2 N. J. C. Maequine en get., MO. u:t D«-r. H»r-.g. H> a- cir.thatr. 23 W. C. de Breij en gez., RE vertegenw. uit RiJswuk Z.-H., Hyacinthstr. 5 W. de Vries en vr., amt. R. Telegraaf. K. uit Den Haag, Storm van 's-Gravensan- deweg 13. Vertrokken: A. van Ameijde naar Den Haag. Fred. Hendriklaan 166 E. A. E. Kohn naar Den Haag, Meidoornstraat 57 C. M. A. J. van Peil naar Noordwijk, Langeveld 29 N. Bergshoeff naar Alphen aan den Rijn. Oudshoomacheweg 100 K Sc holte naar Den Haag, Boekhorststr. 23 A. W. M. de Meere naar Rotterdam. Boezemsingel 15 B M. H. Tielen naar Den Haag. van Boetaelaerlaan 129a J. C. van Beek geb. Reeser naar Anloo, Ned. Herv. Pastorie SS. van Rood naar Den Haag. Zuidwal 83 G. A. Stout en gez. naar Soest, Vliegkamp L. Nagler naar Rudesheim A. M van Riet naar Heemstede, Binnenweg 88a C. P. M. Gaud erna na naar Den Haag, van Hoorn- beekstraat 112 T. J. Twijnstrm en gez. naar Bilthovcn, Frans Halslaan 15 G Ultzen naar Bilthovcn, Frans Halslaan 15. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Bijna verdronken. In een onbewaakt oogen blik is gistemamkldag een circa drie jarig kind van S. aan den Steekterweg in den Rijn gevallen. Op het angstig gegil van enkele kinderen kwam een grootere broer toesnellen, die onmiddellijk te wa ter sprong en er in slaagde de kleine dren keling, die reeds bewusteloos was, behou den op het droge te brengen. ZOETERWOUDE. Collecte Gewapende Dienst. De in deze gemeente gehouden collecte voor den gewopenden dienst heeft 21.41 opge bracht, hetgeen een paar gulden minder is dan het vorig jaar. Aanbesteding. B(j de gehouden aanbe steding voor het schoonmaken van een ge deelte sloot, het maken van eene be schoeiing en het leggen eencr rioleering werd ingeschreven door N. Overdevcst voor 297., A. J. van Vliet voor 339, L. J. Bosman voor /330 en Erven Paardekoo- pcr voor 298. Het werk is aan den laag- sten inschrijver gegund. Gas aan de Znldbuurt. Verleden week is een aanvang gemaakt met het leggen van de gasleiding vanaf de Lammebrug naar de Zuidbuurt. Een 20-tal werkloozen is daarbU te werk gesteld kunnen worden tegen een uurloon yan f 0.40. INGEZONDEN STUKKEN Geachte redactie. Gaarne zag ondergabonné van dit blad, plaatsing van het volgende: Met bevreemding nam onderget. kennis van een artikel in dit blad van Zaterdag 18 Aug. 2de blad onder de rubriek „Inter- parochieele St. Josephs-Gez.-Ver.", onder teekend door Severus. In dit artikel wordt wederom aan de Kath. Dem. Partij een verwet gedaan om een z.g. advertentie, Tie geplaatst zou zijn in een socialistisch or gaan „Oorlog en Vrede". Echter hoe Se verus een dergelijk stukje kan schrijven is mU onbegrijpelijk. Genoemde Severus moet namelijk weten, dat de K.D.P. nog nimmer een advertentie geplaatst heeft in „O. en V.", nocht voor haar zelf, noch voor „Onze Vaan". De waarheid is, dat „Oorlog en Vrede" van tijd tot tijd geheel belangloos adressen der democratische organisaties plaatst, zooals men In „Onze Vaan" van 17 Aug. kan lezen. Hopende dat door plaat sing dit misverstand weggeruimd is, teekent onderg. met dank daarvoor C. A. VISSER, v. Galenstr. 10. Onmogeluk is het voor een lezer, om te constatoeren, of een „advertentie" of iets wat daarop gelijkt al dan niet gratis in een blad wordt geplaatst Inderdaad, blijkt de bedoelde mededeel mg in „Oorlog en Vre de" 'n gratis „advertentie" te zUn. Er blijkt alleen uit een zekere sympathie van „Oor log en Vrede" voor de K.D P. De „kwes tie" Is o.L van te weinig belang om er, na de hier gegeven „rectificatie", nog verder op in te gaan. Red. De Raad kwam gisteravond In openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. De voorzitter herdenkt Z.K.H. Prins Hen drik in ecnige sympathieke woorden, wel ke door de leden staande werden aanhoord. Vervolgens kregen we ecnige langdurige besprekingen over de rattenverdelgmg. in geleid door den heer Hoogervorst, die over het besluit in de vorige vergadering geno men. om „Rattin" toe te passen, niet goed te spreken was. Z.L was de oude, beproefde methode om de ratten om zeep te brengen nog steeds de beste. De voorzitter antwoordde, dat verschil lende proefnemingen tot verdelging zijn genomen, welke een minder bevredigend resultaat hebben. Deze proefnemingen kos ten de gemeente echter nog niets. Daarna volgden eenige mededeelingen over de werkloosheid en de steunuitkeering. Ondanks het feit, dat de uitkeer mg en ver laagd zun en de werkloosheid verminderd, wa* berekend, dat de uitgetrokken post van 70 000.niet voldoende zal zun en ver- moedeiuk met 6000.zal worden over schreden. Tot 15 Augustus werd een bedrag van 50.700 reeds uitgegeven. De heer Van Zonneveld meende, dat deze cijfers wel iets te zwartkUkend zijn opge maakt. De werkloosheid is verminderd. Den voorzitter verheugde hot een opti mistische toon te hooren. Spr. helpt de heer Van Zonneveld wenschcn. De gemeente heeft meevallers noodig. De heer Verkleij zeide, dat nog meer en dieper moest doordringen, dat het in eigen belang der Sassenheimsche patroons is uit sluitend eigen ingezetenen aan te stellen. Ged. Staten hebben de gemeen terekening 1933 teruggezonden, met het verzoek en kele administratieve wuzigingen aan te brengen. Hiertoe wordt besloten. Van den Minister van Sociale Zaken was een schrijven ingekomen inzake de contri buties van werkloozen aan ziekenhuisfond sen. De Minister stelt de mogelijkheid open, dat de gemeente een gedeelte der contribu ties betaalt. Dit zal echter groote offers kas ten. Onder leiding van den Burgemeester van Hillegom zullen de gemeentebesturen in de Bellenstreek bijeenkomen om htm houding vast te stellen. Daarna zal deze aangelegenheid in den Raad worden ge bracht. De heer Schrama drong er op aan, dat de conferentie der gemeentebesturen spoedig zal plaats hebben, opdat in de volgende vergadering een beslissing kan worden ge nomen. De heer van Zonneveld verwachtte, dat een juiste opgave zou komen, welke werk loozen lid van een ziekenfonds zün. De voorzitter zeide, dat hiertoe wel po gingen zijn aangewend, doch om een juiste opgave te krijgen, daar.n is spr. nog niet geslaagd. De fondsen zijn met hun inlich tingen zeer „voorzichtig". Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten inzake de salaris-korting. Ged. Sta ten kunnen zich er niet mee vereenigen, dat de vakbonden niet zun gehoord over het genomen besluit. Dit dient alsnog te ge schieden, met vernietiging van het vorig Raadsbesluit. Een adres over deze materie was ook In gekomen van den Christ. Bond van Politie personeel. B. en W. stellen voor het Raadsbesluit in te trekken en over een voorstel van gelijke strekking de bonden te hooren. De organi satie zijn wèl gehoord over het voorstel, dat B. en W. aan den Raad deden, doch niet over het besluit, dat de Raad nam en eenigszins anders was uitgevallen. Het betreft dus een zuiver formeele gang van zaken, van welke gang van zaken de Bonden op de hoogte zullen worden ge steld. Aangeboden werd de gemeenterekening, sluitende ln den gewonen dienst met een batig saldo van 7196.60 en in de kapitaal- dienst met een batig saldo van f 21 265 23. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Bisschops, Speelman en Vogelaar. De Minister van Binnenl. Zaken dringt er op aan de tarieven voor het verhaal van ontsmettingskosten te verlagen. B. en W. stellen voor aan des Ministers verzoek te voldoen. Aldus besloten. Punt 6. Besluit niet reserveeren waterbe drijf. betrof een zuiver administratieve kwestie. Het eiectriciteitsbedrijf heeft een conver- sieleenin* gesloten, groot f 356 000, renten de 4%, koers pari. De gemeente verklaar de zich voor deze leening garant. Voor de verwijdering slachtafvallen en afgekeurd vee en vleesch stellen B. en W. voor een contract aan te gaan met het Destructiebedrijf te Overschie. De kasten bedragen voor deze gemeente per jaar 93.75. Goedgekeurd. Een vrijwel overbodige com missie. Aan de orde was daarna de werkver schaffing. B. en W. hebben enkele objecten, be staande ln de verbetering en het teren van wegen. Voor contraprestatie hebben Ged. Staten voor deze objecten geen toestem ming gegeven. De heer Van Breda had er zich om ver baasd, dat deze zaak niet gebracht was in de commissie van openbare werken. Spr. achtte het voorgestelde plan niet goed. om dat verschillende wegen een grondiger re constructie behoeven. De voorzitter bestreed de herwaren; de gemeente-opzichter achtte het plan nuttig. De heer Speelman achtte de t|jd voor het teren te laat. Het weer wordt te ongunstig. De voorzitter ontkende niet, dat het weer minder gunstig wordt. Maar bij slecht weer zal met het eigenlijke teren niet worden voortgegaan. De heer Bisschops wees er op, dat de commissie van fabricage er is, maar dat er zelden iets besproken wordt. Op deze wijze heeft de commissie weinig zin. De voorzitter antwoordde, dat dit toch geen object was voor de commissie van openbare werken. Weth. Bader liet doorschemeren, dat hij en weth. Warn aar van plan zun voor te stellen de commissie voor openbare werken op te heffen. De voorzitter zeide, dat dit niet aan de orde is! Na eenlg gekibbel over het teren der wegen en dan welke wegen werd het besluit van B. en W. goedgekeurd. Tegen stemden de heeren Van Breda en Speelman, omdat de commissie van openbare werken was gepasseerd. Toen en thans. Een Veraoek was ingekomen om 250.— subsidie voor de tentoonstelling „Flora" 1935, te houden te Heemstede. De heer Speelman zou 250.— ln het Waarborgfonds willen geven. Weth. Warn aar zeide, dat op het Waar borgfonds reeds voldoende ls ingeteekend. De gevraagde subsidie is bedoeld voor de aanschaffing van medailles enz. Spr. zou willen voorstellen 75.We moeten ons niet gem-eren om voor de «feheele streek te laten blyken. dat onze financiën benard zjjn. Weth. Bader achtte f 30 voldoende voor een mooie gouden medaille. Prov. Staten hebben belangrijk in het garantiefonds bij gedragen, wegens de nood der gemeenten. De heer Verkleij vond een bedrag van 50.nog een redelijk bedrag. Het voorstel-Bader, 50.te geven, als bewijs van sympathie, werd aangenomen met alg. stemmen. (Bij de vorige tentoon stelling gaf de gemeente 1000.—). Van den R. K. Bond van Caféhouders enz. was een verzoek binnengekomen om het ta rief der personeelc belasting voor café s te verlagen en ook de belasting voor billards te verlagen. De voorzitter gevoelde hiervoor weinig. Eerder zou spr. de belasting op billards willen verhoogt n, wegens den toestand der gemeentefinanoën. De heer Verkley achtte het onbillijk om bü de belastingheffing een andere maatstaf aan te leggen voor café's dan voor winkels. De heer Bisschops was het met deze mee ning eens. Ook weth. Bader was voor ver laging. De heer Speelman stond sympathiek tegenover het adres, doch inwilliging is on mogelijk omdat de gemeente geen inkom sten missen kan. Het verzoek tot verlaging van de grond slag werd aangenomen met 74 stemmen. De belasting op de billards zal in de vol gende vergadering weer nan dc orde komen. Bij de rondvraag deelde de heer Van Breda mede, dat Ter Leede genegen is bet sportterrein „De Kooi" te huren. Na nog eenige discussie volgde te 11 uur sluiting der openbare vergadering. 179. Daarbinnen waren net een stelletje Vuurlanders san *t beraadslagen, wat te Plet en Drein zouden doen. als hun kameraad straks met hen terugkwam. Ze keken echter raar op hun neus, toen opeens een kist door het plafond kwam ploffen. 180. Twee Vuurlanders vluchtte ijlings heen en de derde met de hoed bleef alleen staan. De kist spatte uit elkaar en de Vuurlander met de kattcs'.aart kwam te voorschijn. Deze /ei in het Vuurlandsch allerlei dingen, waaraan je duidelijk kon merken, dat hij geen goede opvoeding had genoten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10