DONDERDAG 2 AUGUSTUS 19* DE LEID SC HE COURANi DERDE BLAD. PAO. t GEMENGDE BERICHTEN MOTOR BOTST TEGEN ACTO. Twee ernstig gewonden. Gisteravond omstreeks neven uur reed op den Rijksweg ter hoogte van „Meer- lust" te Naaiden, een motorrijder, de heer B. de V. uit Amsterdam, tegen een uit de richting Amsterdam komende auto, be stuurd door den heer B. uit Huizen. De heer de V. werd met ernstige hoofd wonden opgenomen en is naar de Majella- stichting te Bussum overgebracht, evenals de duo-rijdster, mej. S. uit Amsterdam, die ook met hoofdwonden en in bewusteloozen toestand naar de Majella-stichting is ver voerd. Hun toestand is zeer ernstig. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. De 5-jarige L. v. d. E., uit Monster, is op den hoek van de Choorstraat en Emma- straat door een vrachtauto overreden. Het knaapje bleef bewusteloos liggen en werd in een woning binnengedragen. Met een schedelbreuk ii het ventje naar het zieken huis te Den Haag overgebracht. ONOPLETTEND OVERGESTOKEN. Dinsdagavond werd in de Vinkensteijn- straat te Den Haag het 5-jarig jongetje Leo de B., doordat hij ter hoogte van zijn wo ning onoplettend den rijweg overstak, aan gereden door een vrachtauto, bestuurd door J. P., 29 jaar, wonende in de Mijtenstraat. Het kind, dat een hersenschudding en een wonde aan het hoofd kreeg moest door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal worden vervoerd. DOOR TRAM GEGREPEN. Man te Amsterdam gedood. Gisteravond te ongeveer half twaalf had op het Rokin te Amsterdam tegenover het gebouw van Het Leesmuseum bij de Lan- gebrugsteeg een ernstig ongeval plaats, waarbij een circa 42-jarige man het leven verloor. De man kwam hard loopende van de brug af en wilde nog voor een motorwagen van lyn 4 die vanaf de Munt kwam in de rich ting van den Dam reed. omloopcn, doch de tram had te groote snelheid. Hij werd ge grepen en zoo ernstig gewond dat hij kort na het ongeval overleed. Het slachtoffer is door een G.G. cn G.D. naar fyet Binncn- Gasthuis vervoerd. Het tramverkeer on dervond eenige vertraging. STALEN DROOGLIJN ONDER STROOM. Man te Hilversum op slag dood. Een 42-jarige bewoner van de Haven dwarsstraat te Hilversum is Dinsdagavond op het plaatsje achter zijn woning in aan raking gekomen met een stalen drooglijn, welke door een defect aan de electrische geleiding van het perceel naar het schuur tje onder stroom stond. De man was op slag dood. OVER BOORD GESLAGEN. Engclsche kapitein verdronken. In de rijkshaven te Hoek van Holland te aangekomen het Engelsche pleizierjacht Silver Foam uit Colccstcr, waarvan de 65- jarige kapitein Volster gistermiddag door een stortzee overboord is geslagen en ver dronken. VAN EEN SPOORBRUG GEVALLEN. Een zesjarig zoontje van den heer M. viel gisteren van de. ongeveer 5 M. hooge spoorburg nabij het station te Hilversum. Ontsteld snelden omstanders toe. doch hoe wel het ongeval zich nog al ernstig Het aanzien, liep het gelukkig nog al goed af. Een gewaarschuwd geneesheer liet het ventje naar het ziekenhuis vervoeren, waar bleek, dat het een lichte hersenschudding had opgeloopen. Toen men gistermorgen bezig was het aleepechip „Bedimadat aan de Prins Hen drikkade te Rotterdam ligt, met een hand- her te verhalen, schoot plotseling een touw los, ten gevolge waarvan de 34-jange ha venarbeider A. J. Moelker een zwengel met groote kracht in het gelaat kreeg. In zorg- wekkenden toestand is de man in het zie kenhuis aan den Coolsmgel opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. BLIKSEM VERWOEST BOERDERIJ. Tijdens een hevig onweer sloeg gisteren de bliksem in de verleden jaar herbouwde boerdery Lohuis in de buurtschap Meddoo, gem. Winterswijk, bewoond door den heer Te-Slippe en eigendom van den heer Es- selink op Freriks. Het huis, dat tot den grond toe afbrandde, was evenals de in boedel, verzekerd. VOOR CIRCA 40.000 AAN HOOI VERBRAND. Omtrent den brand in de stroobulten op het terrein van de stroocartonfabriek „De Doilard" te Nieuweschans deelt de „Tel." mede, dat het gevaar voor uitbrei ding geweken is. Den geheelen nacht is gewerkt met zes spuiten, die tezamen veer tien stralen water in het vuur wierpen. Toen de directeur zag, dat de toestand voor de fabriek gevaarlijker werd, werden spuiten gerequireerd van de gemeenten Beerta (twee). Winschoten en van de fir ma Van Bergen te Heiligerlee. Te ongeveer negen uur gisteravond stak met een hevige bui een sterke Westenwind op, waardoor de toestand hachelijk werd. Den eenig overgebleven stroobult, welke aan de voorzijde reeds had vlamgevat, wist de brandweer te behouden. In totaal is er een hoeveelheid stroo van ongeveer vier millioen K.G. verbrand, een waarde ver tegenwoordigend van ƒ40.000, welke schade door verzekering wordt gedekt. He denmorgen zes uur is de brandweer uit Winschoten ingerukt, zoodat thans nog vijf spuiten werken. Het laat zich aanzien, dat het wel minstens een week zal duren voor het geperste stroo geheel opgebrand zal zijn. Op het terrein van den brand waren aanwezig burgemeester van Reusel, bene vens meerdere raadsleden, terwijl de direc teur en het bestuur van de fabriek ook te genwoordig waren. Het drietal jonge ooievaars, wier nest verbrand ia, is heden morgen weer op den eenzamen stroobult geplaatst, waar zij door de ouden verzorgd worden. Voorloopig is nog zooveel stroo aanwezig, dat de fabriek kan doorwerken. EERST RUZIE ONDERLING. Toen samen tegen de politie. De politie heeft Dinsdag tusschen elf en twaalf uur in de Bickersstraat te Amster dam een burenruzie, die op straat in een vechtpartij was ontaard, moeten beslech ten, waarbij de vechtlustigen plotseling hun oude veete vergaten en zich tegen de politie keerden. De ruzie begon, doordat een man zijn buurvrouw na een woordenwisseling een bloempot naar het hoofd gooide. Andere buurtbewoners troken toen party voor de vrouw en weldra vertoonde de straat een vechtende menschenkluwen. Een paar agenten, die op het tumult kwamen toeloo- pen, trachtten de vechtenden te scheiden, waarbij zij van gummistok en sabel ge bruik maakten. Maar toen keerden de buurtbewoners zich eensgezind tegen de politie. Men wierp met steenen en andere pro jectielen, zoodat ter versterking een poli- tie-auto met acht manschappen ter plaatse verscheen. De samenscholingen werden uiteengedreven en daarbij hebben een paar agenten, ter schrikaanjaging, een paar schoten in de lucht gelost. Twee mannen, die zich tegen de agen ten hadden gekeerd en anderen tot verzet hadden aangespoord, zijn aangehouden en in bewaring gesteld. „Vrt." DE OSSCHE JEUGD. Twee meisjes die uit stelen ringen. Dat de Ossche jeugd teer „onderne mend" is bewyst het volgende voorval. Twee meisjes van ongeveer 16 jaar. M. v. L. en W. G.. fietsen naar 's-Hertogenbosch. om daar in de warenhuiten het een en an der te gaan wegnemen. Ze opereerden ook in een mode-magazijn, maar hun bood- schappentasch was zoo vol. dat er enkele gestolen voorwerpen uitstaken. Dit maakte de belangsteling gaande van een der leden van het personeel, die de meisjes eens aan den tand voelde, met het gevolg, dat ze het op een loepen zetten. Ze hadden echter buiten den waard gerekend,, want aan den uitgang werden ze opgewacht. De recher che. die met het geval in kennis werd ge steld, onderzocht de zaak verder en toen bleek, dat in de woning van de ouders der meisjes een groote voorraad gestolen goe deren opgestapeld lag. waaronder ree r vele manufacturen. De goederen werden in beslag genomen en de meisjes vastgehou den. DIEVEGGEN AANGEHOUDEN. Twee dames, die op roof uitgingen. Het is de Zeister politie gelukt twee ge huwde jonge vrouwen uit Utrecht aan te houden, die reedj peruimen tijd in ver scheidene plaatsen zich aan tal van win keldiefstallen schuldig zouden hebben ge maakt. Zy deden in allerlei zaken ruime bestellingen ter bezorging aan een gefin geerd adres, waarbij getracht werd ook wat te vragen, waarvoor de winkelier zich even moest verwijderen. Tydens de korte afwezigheid werden dan eenige voor de hand liggende artikelen in de tasch ge stopt. waarna de terugkomst van den winkelier rustig werd agewacht, die ge woonlijk niet eens merkte, dat hy iets kwijt was. Het gelukte de vrouwen aan te houden, toen ze wat in de tasschen hadden, zoodat het bewijs spoedig was geleverd. By het onderzoek bleek, dat zij er uit Utrecht per fiets op uit gingen en overeen komstige diefstallen pleegden te Utrecht, Hilversum, Maarsen. Blaricum, Amers foort, Bussum en Zeist. Zy zyn te Zeist in arrest gesteld. EEN OVERVAL GEPLEEGD. De 27-jarige veehandelaar Van Dijk te Heenvliet is Dinsdagmorgen bewusteloos in bed gevonden, met een groote buil op hel voorhoofd. Gistermorgen was hij nog steeds bewusteloos, zoodat hij nog geen inlichtin gen kon verstrekken. Vermoedelijk is de man mishandeld. In de woning zyn geen sporen van braak te vinden, die eenig licht kunnen werpen op het geval. De politie heeft een onderroek ingesteld, en ook de offiicer van justitie uil Rotterdam, mr. Hoeffelman is te£j*ig*Ue geweest. Het ge val is nog niet opgehelderd. EEN KRASSE GOUDEN BRUIDEGOM. Hij ging wielrennen en zwemmen. Het echtpaar N. Thiery-Peeters te Venlo vierde onder groote belangstelling zyn gou den huwelijksfeest. Dc 73 jaar oude bruide gom wilde dien dag niet voorbij laten gaan zonder een bewijs te geven van zyn groote kracht en lenigheid, meldt de „Nieuwe Koerier". Onder groote belangstelling van de zijde van de buurtbewoners zette hij den feestdag in met een zwemtocht heen en weer over de Maas met de klompen aan de voeten. Hierna gaf hij eenige staaltjes van zijn buitengewone vaardigheid op het rijwiel door tydens een tocht door de buurt onder het rijden op het zadel van zijn rijwiel te Na deze demonstratie ging de bruidegom naar zyn woning, waar de bruidjes stonden te wachten om het gouden paar naar de kerk te begeleiden. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 3 Augustus. Huisan. 301 M. Alg. Programma verzorgd door de NCRV. 8 00 Schriftlezing. 8.159 30 Gramofoonplatcn. 10.30 Morgendienst. 11 00 Ensemble Van der Horst. 12.15 Gramofoonplatcn. 12 30 Ensemble v. d. Horst. 1.15 Gramofoonplaten. I.45 Zang. 2 30 Chr Lectuur. 3 003.45 Pianorecital. 4 00 Causerie. 4.3D Gramofoonplaten. 5 15 Orgelspel. 6 00 Causerie. 6.15 Gramofoonplaten. 6 30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Haagsch Harmonie-orkest. 8.50 Causerie. 9 20 Vervolg concert. 10 00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8 00 VARA. 12 00 AVRO. 4 00 VARA. 8 00 AVRO en VPRO. 11 00—12 00 VARA. 8 00 Gramofoonplaten. 10 00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Trio Guaroni. II.00 Declamatie. 11.15 Vervolg trsoconcert. 11.45 Gramofoonplaten. 12 00 dito. 12.30 Kovacs La jas en zijn orkeat en Gramofoonplaten. 2 30 Voordracht. 3 004 00 en 4.15 Gramofoonplaten. 4 30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonplaten. 6 30 Declamatie. 6.45 Gremofoonplaten. 7 30 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. 7.57 SOS-Berichten. 8 00 Causerie. 8.30 Uit ScheveningenResidentie-orkast. In de pauze om 9 00 Causerie. 10 00 Vryz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10 30 Declamatie. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Darentry, 1500 li. 10 3510.50 Morgenwijding. 12 20 Orgelconcert. 12 50 BBC-Da:unirkest. 1 35 Northern Studie-orkest. 2 20 De Rhyl Silver Prize Band. 3.20 Gramofoonplatcn. 3 50 Ch. Manning en zijn orkeat. 4 50 E Colombo en zijn orkeat. 5 35 Kinderuurtje. 6 50 Het Partungtnn-kwintet. 7.50 ..In a Persian Garden", zangcyclus van Liza Lehmann. M m v. vocaal kwartet 8 20 Radio-Militair ortreat. 9.45 BBC-orkest. 11 00 Voordracht. 11 0512 20 Harry Roy en rijn Bmvi „Rad! o-P arl«", 1648 IL 7 20 en 8 20 Gramofoonplatcn. 10 3511 50 Orkestconcert. 12 50 Krat tly-orkest. 7 05 en 7.35 Gramofoonplaten. 9 05 ..La figurante'.spel van De Cural. 10 50 Dansmuziek. Kslundborg. 1281 U 12 202 20 Concert uit hst BdWvue. Strandhotel 3 30—5 20 Omroeporkest. 8 20 18de Eeuwsche muziek (zang-viool- ceiio-cembak> 8 50 Harmonieconcert. 11.15—12 50 Dansmuziek. Keulen. 456 IL 5 35 en 6.55 Gramofoonplaten. 10.30 Solistenooncert. 12 20 Radio-Kamerorkest. 2 203.05 Gramofoonplaten. 4 20 Symphonieeoncert. 5 35 Solisten concert. 7.50 Gramofoonplaten. 8 05 Politiek overzicht. 8 20 Berichten. 8 35 „LUderitxbucht", hoorspel. 9 05 Ommepkleinorkest. 10.20 Berichten. Lezing 11.2012.20 Kunt Hamsun Herdenking. Rome. 421 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9 05 Das Dresniderlhaus", operetta van Schubert-Berté. Brussel 322 an 484 IL 322 M 12 20 Gramofoonplaten. 1 30—2 20 Max Aiexys' orkest. 8 20 Omroeporkest. 7 05 Gramofoonplaten. 8 20 Omroeporkest. 9 05 Declamatie. 9 20 Venmig omoert. 10 30—11 20 Dansmuziek. 484 M 12 20 Max Alsxya' nrkssL 1 302.20 Gramofoonplaten. 5 20 Max Aiexys' orkest 6 35 Gramofoonplaten. 7 00 Piano-recital. 8 20 Symphonieeoncert. 10.3011.20 Gramofoonplaien. Dautsehlandsandar, 1871 IL 8 35 Zie Keulen. 9 05 Dansmuziek door Hans Bund s or keat. 10 20 Politiek overwicht. 10 35 Berichten. Sportpraatje. Weer be ll 20—12 50 Vervolg Dansmuziek. Gemeentelijk Radlodlstrlbutlebedrljf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8 00—12.20 Kaulen. 12 20—14 20 Bruasol (Fr.), 14 20—15 20 Londen Reg 15 20—17 20 Kalundtmrg of Luxemburg. 17JO 18.00 Luxemburg. 23.00—afloop Deutechl. sender. 4a Programma. 8 20—8 50 ParOa Radio. 10 35—11 50 Pary# Radio. 12 20—17 35 Daventry. 17 35—18 20 Een dar Eng. „National". zenders. 18 20—21 35 Daventry. 21 35afloop Londen Reg. FEUILLETON. DE UITGEWISCHTE SCHULD Naar het Engelsch van PAUL TRENT. 13) Het duurde volle tien minuten voor Geoffrey in het kantoor van den Bedrijfs directeur werd gelaten cn dit wachten ver maakte hem. Meneer Coombe's houding was beleefd, maar zakelijk. Hij wendde zich tot zijn secretaris: „Meneer Stephens, wilt u mijnheer Mordaunt naar meneer Statman brengen? Ik heb al met meneer Statham gesproken." En toen tot Geoffrey. „Ik vertrouw, dat u met toewijding zult werken. We kunnen op de heeren volontairs niet hetzelfde toe zicht houden als op onze leerjongens, maar we kunnên geen leegloopers hebben op de werven. Dat geeft een slecht voorbeeld. Als u ernstige moeilijkheden ontmoet, komt u naar mij. Goeden middag." „Dank u wel. Goeden middag, meneer", zei Geoffrey ernstig en volgde den secre taris. Zij verlieten de kantoren cn gingen door de machinekamers en werkplaatsen. ..Dit is de montagekamer", kondigde de secretaris aan. Zij bleven staan bij een werkbank, waar een jongeman van Geoffrey's leeft yd zorg vuldig stond te vijlen aan een stuk metaal, dat in een schroef geklemd was. Hy droeg een blauw werkpak en zjjn gezicht was niet al te schoon. „Meneer Staatham, meneer Coombe heeft me opgedragen om meneer Mor daunt bij u te brengen." „Hoe gaat 't, Mordaunt? Dag meneer!" zei hij beleefd tot den secretaris. „Ver waande kwast!" fluisterde hy Geoffrey toe, toen de ander verdwenen was. „Gelukkig, dat jy komt opdagen. Ik heb er voor van daag meer dan genoeg van. „Hy pakte zijn gereedschap bijeen en borg het netjes in een lade. „Kom mee!" Zy keken elkaar onderzoeken aan. „Is het je plan om aan den slag te gaan in alel erngst?" vroeg Statham ineens. „Ja". „Mooi zoo het mijne ook. Van welke school ben je?" „Cheltenham." „Marlborough." En ze gaven elkaar een hand. Eerst gingen ze naar een kamer, waar Statham zich waschte en zyn overall uit trok. „Ik heb myn autotje hier. Coombe ver telde me. dat je in een hotel logeert en stelde voor, dat je kamers zou huren in het huis waar ik ook woon. Wil je myn kamers zien? Ze zyn gezellig en myn hospita kookt goed." „Graag". „Vooruit den maar." Statham gaf zyn wagentje een flinke vaart en Geoffrey bemerkte dat hy een be kwaam chauffeur was. „Misschien kunnen we beter de kamers gaan zien vóór we je koffers ophalen", meende Statham. „Neen, de kamers zyn wel naar mijn zin." „Je hebt ze niet eens gezien." „Ik vertrouw op jouw oordeel." „Beste kerel", grijnsde Statham, die Geoffrey een man naar zijn hart vond. Er waren meer gegoede jongelui onder de vo lontairs maar er was or geen by, die hij sympathiek vond af dien hy tot vriend zou willen hebben. Statham's woning lag buiten het stadje. Het huis, een vroegere boerdery, was ouderwetsch, de meubel* idem, maar gezel lig, de kamers krsakzindelyk en dc hospi ta een vriendelijke vrouw. „Je zult misschien denken, dat ik wat erg vlug van stapel loop, maar waarom zouden we niet van een van de zitkamers een eetkamer maken", opper Statham ver legen. „Ik vind het niet* prettig om alleen te zitten als het werk is afgeloopen. Hoe derde je er over?" „Ik vind het een schitterend plan." Zoo werd afgesproken. Geoffrey's bagage werd boven gebracht en hy begon meteen uit te pakken. Statham hielp hem. en staarde een tijdje naar een groote foto van Ruth in een gouden, met schildpad in gelegde lijst. „Wat een goed gezicht! Een vrouw, waaraan men zjjn ziel zou kunnen toever trouwen." Geoffrey zei niets, masr knikte instem mend. „En je hebt warempel ook een foto vsn dien goeden ouden Jim!" Statham zweeg en keek Geoffrey aan. „Houd me niet voor onbescheiden maar ben je familie van Sir James?" „Ja", zei Geoffrey kalm. „Maar rtc meendeHij bedwong zich •n keek verschrikt. „En ze, hebben me verteld. „Ik ben zijn zoon", legde Geoffrey uit. Het was hem onmogelyk om het geheim te houden en hij gevoelde, dat hU Statham vertrouwen kon. „Ik ben hier onder den naar Mordaunt, dat leek ons beter. Het is mijn plan, om het vak grondig te lee- ren." Statham was verbluft een zweeg een tijdje. „Nu, ik ben blij, dat we vriendschap slo ten, voordat ik wist, wie je was. Je zag wel, dat ik Je lijden mocht." „Ja." „En ik mank gewoonlijk niet vlug vrien den. Tusschen twee haakje*, mijn vader is Statham vsn de Neptunua IJzerpletterljen. Hij zond me naar Jouw vader In de mee ning. dat ik hier meer zou leeren en daar had hij geiyk in Blair pardon. Mor daunt ik hield veel van Je vader. HU sprak me dikwijls aan. Het verbaast me. dat ik je nooit eerder hier ontmoet heb." „Dat komt, omdat ik een eerste-klas nietsnut ben geweest. En nu wil ik den ver loren tijd inhalen." „Ik kan me je gevoelens Indenken. Ik ben eenige zoon en eens zullen de yzer- pletterycn myn eigendom .yn. Toen ik een-en-twintig werd heeft myn vader ern stig met me gesproken over myn plich ten en zoo Het heeft me heel veel goed gedaan. „Zeg eens, is dat Je zuster?" Statham's blik was op Ruth's portret ge vestigd. „Aangenomen zuster. Dat is haar por tret. we zyn verloofd „Geluksvogel! Ik heb „het" meisje nog niet gevonden." „Dat komt nog wel." „Ik ben bly. dat je met het verteld habt. Op dat gezichtje zou ik verliefd kunnen worden. Maar op het moment heb tk geen tijd voor dergelijke gedachten. Klokke vyf ontbyten we cn om half zes moeten we van huia. We nemen brood mee. maar ons hoofdmaal is het diner om half acht Dan eet ik als een wolf. in het besef, dat ik het verdiend heb, en zoo zal het jouw ook wel gaan." Even later schreef Geoffrey aan Ruth. Het was z.yn eerste liefdesbrief en in den aanvang kostte het hem moeite, om zieh te uiten, maar weldra liet hy zich gaan en bracht zijn gedachten op papier. Hoe ge lukkig had hy kunnen zijn! Maar de herin nering aan zyn vaders brief liet zich niet uitwisschen. Na het eten stopten Statham en hij hun pijpen ze rookten toevallig dezelfde ta bak, waarvoor ze een fabelachtlgen lagen prijs betaalden en waarover ze gelykalyk enthousiast waren Weldra leerden ze el kaar beter kennen. Geoffrey was de meeat gereserveerde van de twee, maar weldra gaf hy zyn mecnlng te kennen over din gen. waarover hy met zyn besten vriend, ilurst. nog nooit gesproken had. Belden hadden een goed leven geleid - over vrouwen dachten en spraken ze met eerbiad. Plotseling vroeg Geoffrey zich af, of hy wel recht hsd op de vriendschap van ten man als Statham. Wst zou die denken van Geoffrey'a be drog? Met een rilling besefte hy wat hat Antwoord op deze vraag moest z|jn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9