MAANDAG 30 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 ATHLETIEK De kampioenschappen van de R.K.N.A.U. 100 Meter record verbeterd. Op het Longn-tcrrcln te Tilburg hadden gisteren de nationale kampioenschappen plan la der R.K N A U. Tc twee uur werden de wedstrijden, welke door het comité van den R.K. Sport dag 20 Juli georganiseerd werden begon nen, nadat hieraan vooraf was gegaan etn nationale marschwedstrijd waaraan ruirn 1700 turners en turnsters deelnamen. Op het Heuvclplcin had een kranslcg- ging plaats bij het H. Hart-monument, door den heer A. v. d. Dubbclatecn, voorzitter R. K. Sportdag, waarna een défilé voor geestelijke en wereldlijke autoriteiten plaats had. Het geheel maakte een grooten indruk op de duizenden aanwezigen op het Heuvclplcin. Bij aankomst op het sportterrein Ten toonstelling werden de deelnemers toege sproken door den edelachtb. heer J. v. Rij- zewijk, wethouder en den heer S. Majoie, voorzitter Tentoonstelling „Stad Tilburg 1034". Beide sprekers richtten een welkom en propagandistisch woord tot de deelnemers en deelneemsters. Nadat de heer v. d. Dub bclatecn het slotwoord hud gesproken, werd de demonstratie ontbonden en gin gen honderden deelnemers zich verspreiden op het tentoonstellingsterrein of wel bega ven zij zich naar de nationale atletiek wedstrijden op het Longa-terrein. De uitslagen luiden als volgt: 100 meter: 1. H. de Lange (DHAK) 11.3 sec.; 2. P. v. Ecmcren (Mulo), 3. Jansen Vcnlo). 400 meter: 1. R. Hendriks (Heerlen) 54.7 «cc., 2. Bootsma (VDZ Arnhem), 3. Bec kers (Vcnlo). 800 meter: 1. Vricsekoop (DHAK) 2 min. 6.3 sec., 2. Oostervcer (DHAK), 3. Straat man (Roosendaal). 1500 meter: 1. Vricsekoop (DHAK) 4 min. 24.8 sec.; 2. v. Bakcl (DHAK), 3. Van As (Vcnlo). 5000 meter: 1. F. de Vries (Helmond) 16.55.2 sec.; 2. Straatman (Roosendaal), 3. Delrcu (Bergen op Zoom). 4 x 100 meter estafette: 1 Jonglcvcn (Am sterdam) 47 sec., 2 DHAK, 3. Roermond. Zweedse he estafette (400, 300, 200, 100 meter): 1 DHAK, 2 min. 12.9 sec., 2. Roer mond, 3. Jong Leven. Hoogspringen: 1. A. Schapendonk, Waal wijk, 1.62 meter, 2. B. Krcyncn (DUAC), 3. v. Eyck (Vcnlo). Ver-springen met aanloop: 1. H. dc Lan ge (DEAK), 6.45 meter, 2. Jansen (Venlo), 3. Wcustink, Hengelo. Polsstok-hoogspringen: 1. Engelen, Maas tricht 3.30 meter (na loten), 2. W. Kaptein (DHAK), 4. i'. Hooyea, Tilburg. ii uk.-l;ip.-j>:->ng 1 M.-itiu.t (D11AK), 12 01 M.; 2. v. Ecmercn (Mulo), 3. Ooslcrvcer (DHAK). Kogelstootcn: 1. Chr. v. Duyn (DHAK) 11,88 meter, 2. Ceelen (Meestrloht), 3.-G. c..tgcc.st DHAK). Speerwerpen: 1. W. Jansen, Zeist 48.17 meter, 2. Erkcns, Weert, 3. De Groot, 's-Bosch. Discuswerpen: 1. Dctrie, Maastricht, 34 93 M., 2. Kuyk, Utrecht; 3. Gcelen, Maastricht. „Maandagmorgen". R. K. Atheletickvcrcen. „De Bataven". Op de R. K. N. A. U. kampioenschappen, die gehouden werden te Tilburg, wist ons lid A. van Bnkcl, tweede te worden in het nummer 1500 motor met een tijd van 4 min. 26.4 sec., waarmede hij het clubrecord met 2.6 sec. verbeterde. No. 1 was Th. Vrise- koop van Wilskracht met ccn tijd van 4 min. 24.8 sec. Districtskampioenschappen v. Amsterdam en N.-Holland Twee nieuwe Nederlandsche records Zaterdag is op de Sintclbaan een aan vang gemaakt met de kampioenschappen van dc districten Amsterdam en Noord- Holland van de K. N. A. U. De wedstrij den werden onder niet al te gunstige weersomstandigheden gehouden. Er stond een sterke wind, hetgeen be lemmerend was voor de loopers, zoodat dc gemaakte tijde)! niet al te gunstig wa ren. Besloten werd dan ook, de finale van de 100 meter heeren van het dis trict Amsterdam uit te stellen. Het kampioenschap van Noord-Holland in dit nummer werd gewonnen door Van Geen- huizen (Haarlem). De 4 maal 400 meter es tafette werd na een mooien strijd gewon nen door de A V. 1923 in 3 min. 33,5 sec. Bijzondere prestaties waren er noch bij de dames noch bij de heeren. Zondagmiddag werden op de Sintel- haan te Amsterdam de wedstrijden voor de districtcnkampiocnschappcn van den AAP en N.H.A.B. voortgezet. Dc belang stelling hiervoor was zeer gering. Op dc loopnummmers werden ondanks den hevi- gen wind. die schuin over de baan stond, zOn toch behoorlijke tijden gemaakt. Een zeer mooi nummer was de 10 maal 100 meter estafette voor heeren. Hierbij slaagde de ploeg van de A.V. 1923 er in, niet alleen te winnen met groot verschil op A.A.C., doch tevens een nieuw Nedcr- landsch record op dit nummer te vestigen met een tijd van 1 min. 49 6 sec. Een zeer groot aandeel in deze schitterende over winning heeft Berger gehad, die bijzonder fraai liep. Ook de dames lieten zich niet onbe tuigd en vestigden een nieuw record. Het was de ploeg van de A. V. Amsterdam (het oude A.W.) die op zeer fraaie wijze met den nieuwen recordtijd van 1 min. 8,4 sec. de rclay-racc 200, 150, 100 en 50 Me ter) wist te winnen. Het was jammer, dat dc inschrijving bij deze wedstrijden gering was en dat er af en toe slechts loopers van één verecnigmg over de baan gingen en het dus meer op onderlinge club-kampioenschappen ging lijken. Door het feit, b.v., dat AVAC te laat ingeschreven had, kwam geen enkele athlect van deze vcreeniging op deze kam pioenschappen uit. Hierdoor moest Wlm Eakker bij dc 5000 meter ontbreken. Dc kop werd hier van begin tot eind gevormd door een groepje van drie loopers, n.L dc Zaanlanders, Kok en Bruyn en de Am sterdammer Mulder van dc A.V. 1923. Op het laatste oogenblik kwam hier de be slissing. Kok won in 16 min. 36.7 sec., ge volgd door Mulder, terwijl zijn clubgenoot Bruyn als derde aankwam. Op dc 400 M. werd door van Rijn ondanks den harden te genwind nog ccn mooien tijd gemaakt, n.l. van 50.6 sec. Bij het i.pccrwcrpon leverde Van de Poll van de A.V. 8923 een mooie prestatie met een worp van 55.92 Meter. Over het algemeen genomen kan ge zegd worden, dat er zoowel bjj de dames als bij de heeren goe^c sport geleverd werd. NEDERLAND—BKLGIE DAMES. Een Nederlandsche zege. Op Schacrbeek te Brussel vonden giste ren athletiekwedstrijden plaats tusschen een ploeg Nederlandsche en een ploeg Bel gische dames. De Nederlandsche dames wonnen met 54 punten tegen België 36. Dc resultaten waren: 100 Meter hardloopen: C. Aalten 12.7 sec. 2. B. Martin N. op 1 Mter. 3. van Ros- sum B. 4. Zegcrs B. Discuswerpen: 1. Pels N. 37.06 Meter. 2. Thltgama 2i».f;i Meter. 200 Meter: 1. Tollien Schuurman 25.4 sec., 2. B. Martin n op 6 Mater. 3. Simon B. 27.2 sec. Nieuw Belgisch record. Hoogspringen: 1. Dicben N. 1.45 Meter. 2. Stevens B. 1.43 M. 3. Schrcibcn N. 1.40 Meter. Speerwerpen: 1 Dc Kok N. 35.35 M. 2. van Kesteren B. 32.20 Meter. 3. Dieben N. 30.90 Mau Kogelstootcn: De Kok 11 Meter. 2. Door geest 10.27 M. 3. Dc Witte 8.36 Meter. 4. Van Rossum 8.35 Meter. 800 Meter hardloopen: 1. Souffrlau B. tijd 2 min. 29.6 sec. 2. Van Kesteren B. op 8 Meter. 3. Koelman N. op 16 Meter. 4. Triksma N. opgegeven. Verspringen: 1. T. Schuurman N. 5.27 M. Doorgeest N. 5.18 M. 3. Stevens B. 4.51 M. 4. van der Velde B. 4.42 Meter. Estafette 4 maal 100 Meter: 1. Neder land precies 50 sec. 2. België. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Antonin Magne winnaar. De 23ste en laatste etappe van de 28ste Ronde van Frankrijk ,van Caen naar Parijs is heden gewonnen door den individucel S. Macs (België). In het algemeen klasse ment heeft de leider Antonin Magne gc- makcl(jk zijn voorsprong weten te be houden zoodat hij wnnaar werd van deze Ronde van Frankrijk. De laatste etappe ging van Caen, waar om 9 uur in den morgen gestart werd, naar Parijs via Lisieux, Evreux en Mantes. De afstand bedroeg 221 km. In tegenstelling met vorige etappes werd van beginne aan flink gejaagd. Op het laatste deel slaagde de Belgische individueel S. Macs er in te ontsnappen en spoedig had hij 20 sec. op de groep genomen. Hij werd achtervolgd door Stoepcl, Goyer, Lapcbic, Epeicher en F. Vervaecke. Zoo ging het door de voorste den van Parijs, waar het zwart van de menschen stond. In Versailles op 11 km. van dc finish had Maes nog steeds een kleinen voorsprong op bovengenoemde groep. Van Versailles naar Saint Cloud en Boulogne, waar duizenden en duizenden de dwangarbeiders van den weg toejuichten en ook menige teleurstellende kreet opging toen gemerkt werd, dat de drager van Je gele trui, dc leider Magne zich niet in de kopgroep bevond. Maar men troostte zich er al mee, dat ook Martano niet bij de voorsten behoorde. Maar anderhalve minuut ongeveer na de vijf achtervolgers van Maes kwam Magne door, luide aangemoe digd door een enthousiaste menigte. Intus- schen was Maes via de Avenue de la Reine op de Pare des Princes-baan aangekomen en na een ronde op de piste te hebben afge legd stapte hij af. 20 seconden later stoven v(jf renners dc baan op, en zooals reeds zoo vaak gebeurd was, Lapebie was de snelste in de sprint en behaalde daarmede de twee de plaats in deze etappe. Magne werd tenslotte 7e. hij kwam al leen aan en onder geestdriftige toejuichin gen van 40.000 Franschen reed hij zijn eerc- rondc. Inderdaad is dc prestatie van Magne zeer bijzonder te noemen. Tonin heeft van de derde etappe af, dus na CharlevilleMetz op 5 Juli, de leiding in het algemeen klas sement gehad en hij heeft die gedurende alle volgende etappes niet meer afgestaan, al is de strijd tusschen hem en den Italiaan Martano hevig geweest. Antonin Magne is hiermede voor dc tweede maal winnaar van de Ronde, want in 1931 heeft h(j reeds een maal de Ronde van Frankrijk gewon nen. Het is anders wel typecrend, dat na 1930 steeds een Fransche renner deze Ron de heeft gewonnen. Als eerste der individucelen is Felicien Vervaecke (België) geplaatst met bijna een uur achterstand in het algemeen klasse ment op des As Magne. Dc einduitslag luidt: 1. A. Magne Frankrijk t(jd 147 uur 13 min. 58 sec.; 2. Martano (Italië) 147 uur 41 min. 29 sec.; 3. Lapebie Frankrijk 148 uur 5 min. 43 sec.; 4. F. Vervaecke België eerste SCHAKEN ALJECHIN WINKAR VAN HET s( haak rot RNOOL Euwe met Flohr op de tweede plaats. Het internationale achaaktournooi te Zu rich is geëindigd met de overwinning van wereldkampioen Aljec' in, die een punt voorsprong heeft op Flohr en Euwe die den tweeden derden prijs dcelcn. Flohr verspeelde n.l. in de laatste ronde een halve punt aan Nimzowitsch. De eindstand van et tnurnooi luidt: 1. Aljcchin 13 pu ten, 2 en 3. Euwe en Flohr elk 12 punten; 4. Bogjljubow 11.5 punt; dr. Laskcr 1* punten; 6 en 7 Bern stein en Niemzowitsj elk 9 punten; 8. Stahlberg 8 punten; 9. Johner 7.5 punt, 10. Gygli 5 punten; 11 en 12 Rosselli del Turco en Hcnneberger elk 4.5 punt; 13, 14 en 15. Naegli, Grob en Müller elk 4 punten; 16. Jos~ punten. Dc u.f igen van de laatste ronde luiden: Aljcchin wint Hcnneberger, Bogol- jub- wint van Gygli, Flohr remise met Nimzowitsch. Fuwe wint va-* Johner, Lss'rcr wint van Joss, Müller verlie. van Negeli, Roselli remis. v Grob, Bernstein wint.van St~' berg. der individueelcn 148 uur 11 min. 38 sec.; 5. Vietto Frankrijk 148 ppr 13 min.; 6. Mo- rclli, Italië-, ind. 148 uur 25 min.; 7. Geyer Duitschland 148 uur 26 min. 49 sec. Het landenklasscment Ls als volgt: Frank rijk 443 uur 32 min. 41 sec.; 2. Italië 446 uur 42 min. 32 sec.; 3. SpanjeZwitserland 447 uur 36 min. 22 sec.; 4. Duitschland 451 uur 42 min. 36 sec. België niet geclasseerd. 39 van de 60 gestarte renners zijn weer te Parijs gearriveerd. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TL pakijs. Ter gelegenheid van het beëindigen van de Tour de France hebben op de baan van het Pare de Princes internationale wedstrij den plaats gehad. In den omnium om den Rene Pottierprijs, won Lemoinc, Frank rijk, met vijf punten. 2. Ehmer, Duitschland 11 punten; 3. Richard, Frankrijk 16 punten, 4. Fourniere 16 punten. 5. Piet van Kem pen 20 punten. 6. Ottevaire, Canada 22 pun ten. Voorts had een duurwedstrijd plaats, waarvan Auguste Wambst winnaar werd. 2. Brossy. 3. Breau. 4. Möller, 5. Constant, 6. Wanzenried. 7. Manera. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN KOFSNBAGBN. In den wedstrijd om den Grooten Prijs van Kopenhagen werd de wereldkampioen Scherens winnaar met 4 punten, voor Rich ter met 6 punten en Falck-Hansen met 8 punten. Jac. van Egmond slaagde erin van de zes serie er ecnige te winnen. Hij kwam voor de finale echter niet in aanmerking. „De Rijnstreek" (Aiphcn) Gisteren heeft bovengenoemde vereeni- ging haar laatste maandelijkschc trainings- rit gehouden AlphenWoerden 36 K.M. Door verschillende renners werd aan deze rit niet meer deelgenomen, wat de oor zaak vindt in de dc mooie tijden van Schuurman en Munster. Uitslag: le rit: 1. Schuurman 57 m. 58 s., 2. Bouthoorn 58.25, 3. Bakker 58.58. 4. Pa ling 58.47, 5. Varens 1 uur 1 sec., 2de rit: 1. Munster 1 u., 2. Bakker 1.2.4, 3. Krum- pelman 1 u. 3 m.; 4. Bouthoorn 1.5.54, 4. L. v. Zcijl 1.4.25, 6. Paling 1.4.35, Voor de B. en C. klasse werd ook een trainingsrit gehouden AlphenWoerden. Uitslag B.- klassc: 1. v. Veen 1.2.6. 2. Lith 1.5.6, 3. Vu rens 1.6.50, 4. Voorsluis 1.7.6, C.-klasse 1. v. d. Berg 1.1235. SCHERMEN LEIDSCH SCHERM COMITé. Bovengenoemd Comité organiseerde Za terdagmiddag j.l. haar sabehvedstrijdien in Zomerverband welke wedstrijd gehouden werd in Zaal Gijsborti, welwillend tot dit dtoel afgestaan. Te ruim 2 uur opent de voorzitter, de heer dc Jager, en neemt zelf de leiding als Hoofdsecondant Geschermd wordt door acht leden; van dc vereenigingcn A. E. W. H. v. Duurcn Jr. en K<>p; Zaal Gijsberti: Reering en El- bewee, Eikerbout, Segaar, Brusscc, Kettems en Brugmans, welk aantal onvoldoende was, daar grootere opkomst verwacht werd. Het liet zich weldra aanzien, dat deze wedstrijd een sportief karakter droeg, het geen een vlugge afwerking bevoordeelde. In den beginne was echter geen voorspel ling te doen welke dezer schermers aan de kop zou komen, door tamelijk gelijkopgaan- den strijd, doch spoedig daarna kwam vast te staan, dait de leiding in handen was van de heeren Brussec, van Duuren Jr. en Ree- ring, welke heeren allen tot in de tweede helft ongeslagen, aan den kop gingen. In- tusschen werd dc leiding als Hoofd-secon- darrt overgedragen aan den heer van Duu ren Sr. en nadat dc heeren Brussec, Ree- ring en van Duurcn Jr. tegen elkaar waren uitgekomen, kwam er meer kentering. De eind-uitslag was dan ook dat de hoe ren van Duuren Jr. en Reering leidde elk met 6 gewonnen partijen. Brussec met 5 gew. part. waarna door barage-partij No. 1 werd Van Duuren Jr., no. 2 Reering, no. 3 Brussee en de andere deelnemers eindigde ook in volgorde der meer of minder gewon nen partijen. Aan het einde dankte dc voorzitter de deelnemers voor de pleizierige en sportieve houding gedurende den wedstrijd getoond, den heer Gusberti voor ziin hulp en toezeg ging der zaai, waarna hij de prijsjes uit reikte voor dezen wedstrijd beschikbaar ge steld. NATIONALS DAMES FLORET- WEDSTRIJD. Onder dc auspiciën Oefening kweekt Kermes" hebben te Den Haag nationale flo retwedstrijden voor dames plaats gehad, waaraan zee-en-twintig dames uit Rotter dam, Haarlem, Delft en Den Haag deelna men. Uitslag: 1. mej. Th. Dekkers (Cyrano, Rotterdam) 10 gew. 12 ontv. 32 geg. tr.2. Mej. v. d. Shiys (idem) 9 gew. 13 ontv. 30 geg. tr.; 3. Mej. C Poot (H.D.S., Den Haag) 3 gew. 16 ontv. 26 geg. tr. LAWN-TENNIS OM DE DAVIS CUP. Engeland leidt. Bij de finale om de Davis Cup is Enga- land erin geslaagd, de beide eerste enkel spelen te winnen, waardoor de kans voor de Amerikanen, om den beker te winnen, een heel stuk is gedaald. Austin behaalde een gemakkelijke over winning op Shields, die hij met 64, 64 5—1 sloeg. Spannender was de partij tusschen Perry en Woods. Het was intusschen zeer warm geworden. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Amerikaan de zege zou behalen, nadat hij de tweede en cje derde set had gewonnen. Het uithoudingsvermogen be sliste echter en Perry slaagde erin, zijn te genstander met 61 46 57 6—0 63 te slaan. Na den eersten dag leidt Engeland dus met 20 tegen Amerika. VOETBAL JAARVERGADERING VAN DEN L V. C. B. Gisteren werd in Hotel l'Europe te Utrecht onder groote belangstelling de jaar vergadering van den I. V. C. B. gehouden. Te ruim 12 uur opent de Voorz., de heer R. de Grood. deze bijeenkomst op de ge- buikelijke wüze. waarbij h(j allen het wel kom heet, in het bijzonder den voorzitter van de R. K. F. dr. P. v. d. Heyde. Spr. noemt het een verheugend verschijnsel dat hij over het afgeloopen jaar heeft kunnen constateeren, dat de vereenigingen zich meer en meer aan het reglement en bij de spelregels aanpassen, waaruit blijkt dat de geest in stijgende lijn is. Wel zijn er nog wel eens vereenigingen die willens en we tens tegen de rechtsfeer van den bond zon digen, doch het bestuur zal niet aarzelen in te grijpen. Voorts wijst spr. op de moeilijkheden, ontstaan door de nieuwe bepalingen voor het Jeugdwerk. In verschillende diocesen werd reeds de juiste weg gevonden, \OjT het Haarlemsche Diocees is reeds een ver weerschrift samengesteld door Rector Vis sers en -verzonden. Spr. spreekt de wensch uit, dat ook daar de goede richting zal ge vonden worden. Tevens deelt hij mede, dat besprekingen met de Inter Diocesane Jeugdraad reeds hebben plaats gehad. Ver der wijdt spr. eenige woorden aan het nut van centralisatie der vereenigingen, waar door de R. K. Sportbeweging op een stevi ger basis zal komen te staan. Na een ver zoek te hebben gedaan om niet te versagen, doch met alle energie te helpen de R. K. Sportbeweging groot te maken, verklaart de voorzitter de vergadering voor ge opend. Dan deelt hii mede dat in de des morgens gehouden bestuursvergadering afscheid is genomen van den afgetreden voorz., den heer Stufkens. Ook vanaf deze plaats kan spr. niet nalaten den scheidenden functio naris hartelijk dank te zeggen voor het geen hij voor den I. V. C. B., Technische geen hen voor den I. V. C. E.. Technische Commissie, en in het belang van de R. K. Sportbeweging heeft verricht. Een krachtig applaus onderstreepte deze woorden. De notulen van de vorige jaarvergadering werden onder dank aan de secretaesses zonder opmerkingen goedgekeurd. De jaarverslagen alsmede het finantieel verslag vroegen eenigen tijd voor bespre kingen van allerlei aard, waarbij dank werd uitgesproken voor de samenstellers. Ten slotte won alles de goedkeuring der verga dering wegdragen. Rector Vissers gaf daarna uiting van zijn inzicht ten opzichte van de K. J. C. waarna hij den wensch uitsprak dat hij hoopte dat ieder in de toekomst bevredigd zoude wor den. Naar aanleiding van een bespreking bij de jaarverslagen: „beroepsvoetbal", werd met algemeene stemmen aangenomen dat geen enkele I. V. C. B.-vereeniging haar terrein ter beschikking mag stellen aan de beroepsvoetbalvereenigingen. Dc aftredende bestuursleden werden daar geen tegencandidaten waren gesteld, herkozen verklaard. De resp. voorstellen, een negental Regle mentswijzigingen omvattende, werden op een na aangenomen. Voorstel 8, waarin door het bestuur werd voorgesteld om den tijd van „drie weken" te veranderen in „één week", dit in verband met het overspelen en bestraffen van ongerechtigde spelers, werd teruggenomen. Het voorstel „Mevo", Bergen op Zoom: behelzende andere regeling wedstrijdformu- lieren werd daarna aangenomen, terwijl tevens het voorstel V. V. Z. (Zaandam) langs reglementairen weg zal worden be handeld in het bestuur. Het voorstel van „Santpoort" betreffende wijzigingen en aanvullingen bij het behan delen van protesten, kon van bestuurszijde en de vergadering geen volkomen instem ming vulden. De verzekering werd echter gegeven docr den voorzitter, dat bij het behandelen van protesten alles zal worden gedaan om aan de hier geuite wenschen tegemoet te komen. Restten nog het voorstel De Meer (Am sterdam) en H. M. S. (Utrecht) om te ko- men tot een schcidsrechtersdepot en gelijke verdeeling der declaratiegelden. Na bestrij ding van bestuurszijde en nadat door den heer F. van Veen was aangetoond, dat de moeilijkheden legio zouden zijn, werden deze voorstellen aangehouden tot een vol gende jaarvergadering.. Bij rondvraag voerden nog verschillende afgevaardigden het woord, welke door den voorzitter naar genoegen van antwoord werden gediend. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet na den wensch uitgesproken te hebben dat allen willen en zullen medewerken tot grootmaking van den L V. C. B. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereen. „Teylingen". Gistel-middag om 2 uur speelden Teylin- gen a tegen VVL a. Het spel der junioren was wed het aanzien waard, al kon dit dan toch veel beter. Vooral onze voorhoede was niet doortastend genoeg, hoewel het niet meeviel om door de V. V. L.-backs heen komen. Deze waren zeker hun plaats waard. Met de rust was het 10. voor Teylingen. Na de rust maakte WL gelijk, daar de keeper den bal uit zijn han den liet rollen. Kort voor het eind scoorden de Teylingers op keurige wjjze, zoodat ae uitslag was 2—1. Ook het b-elftal van Teylingen wist m-t 21 te winnen van VVL b. Teylingen c speelde tegen N. V. C. gelijk met 11. Daarna kwamen de kleinste Junioren te gen Foreholte B en wonnen met 32. R. K. Sportvereen. „A. V. V.** Zondag werden op het A. V. V.-terrein de nederlaagwedstrijden voortgezet. Om 1.30 uur speelde A. V. V. II tegen Celer II uit Rotterdam en kreeg een verdiende 62 nederlaag te slikken. Hierna traden A. V. V. I en Celer I in •het strijdperk. Onder de goede leiding van scheidsrechter Teunissen ontwikkelde er zich spoedig een vluggen en aantrekkeljj- ken wedstrijd, waarbij aan weerszijden mooie aanvallen worden opgezet, welke voorloopig zonder succes blijven. De A. V. V. midvoor weet dan op mooie wijze door te breken, doch even mooi weet de Celer keeper nog corner te werken, welke cor ner echter niets oplevert. Celer zet dan di verse aanvallen op, doch deze gaan allen door buitenspel verloren. Weer trekt A. V. V. ten aanval doch ook zij stranden op de hechte Celer verdediging. Eindelijk hééft Celer succes, aLs de midvoor door een wei feling in de A. V. V.-verdediging met een tam schot, dat den keeper blijkbaar ver raste, zijn club de leiding geeft. Celer blijft aanvallen, doch de verdediging, waar in de keeper op schitterende wijze zijn doel verdedigt, geeft geen krimp, en als de scheidsrechter rust aankondigt, is de stand nog 10. Na de rust zit Celer weder direct voor het A. V. V.-doel, doch de verdediging van A. V. V. is in prima conditie, doch ziet Celer ten slotte kans den A. V. V. keeper met een onhoudbaar schot te passeeren. Dit vindt A. V. V. zeker te bar en prachtig combi neerend trekken zij ten aanval; de bal wordt keurig voorgezet, de Celer keeper heeft den bal niet klemvast, en de A. V. V.- midvoor verkleint op mooie wijze den ach terstand (12). (Hierdoor aangemoedigd blijft A. V. V. aanvallen, doch de Celer-ver- dediging geeft geen krimp. Celer probeer1 het eveneens, doch zonder succes en als de scheidsrechter einde fluit, heeft Celer een magere 2—1 overwinning behaald, hetgeen voor A. V. V. een schitterende prestatie mag genoemd worden, daar Celer 2 klas sen hooger speelt en bovendien een gelijk spel de juiste verhouding zou zijn geweest. R. K. Sportvereen. „Foreholte". Onze elftallen hebben zich gisteren slecht gehouden. Foreholte II verloor in Noordwijk van S. J. C. III met 52. On voldoende samenspel en de wings herhaal delijk verwisselen deden de onzen tenslotte de minderen blijven van hun tegenstanders. Evenzoo was het op Foreholte-terrein, waar Foreholte III den strijd aanbond tegen V. C. H. I uit Hoogmade. Wel dient gezegd te worden dat de Hoogmaders de sterkste wa ren, maar het vertoonde spel der Foreaol- ters maakte de overwinning nog des t? ze kerder. In het begin van onderling gewij zigde opstelling der onze gaf met de rust een 30 voorsprong van VCH. Na de thee ging het in de oude opstelling beter. VCH doelpuntte slechts eenmaal. Met 40 won VCH verdiend. Allen present deze week voor de training. Dinsdagavond 7.30 uur le elftal, Woensdag avond 7.30 uur Junioren. Donderdagavond 7.30 uur, 3e elftal en Vrijdagavond 7.30 uur 2e elftal. R. K. Sportvereen. „Meerburg". Onze vcreeniging heeft het plan opgevat 19 Augustus een junioren voetbaltournooi te houden. Er zullen verschillende elftallen worden uitgenoodigd om elkaar in twee afdcelingen te bekampen. In iedere afdee- ling doet een van onze eigen elftallen mee. De jongens zijn beslist van plan de prij zen thuis te houden. De clubs die uitgenoodig worden weten dus wat hun te wachten staat. Meerburgers! 19 Augustus naar het sport terrein om onze junioren aan te moedigen. R. K. Sportvereen. „O. D. I." De O. D. I. Juniores speelden Zondag thuis tegen Adolf Kolping jun. Stand met rust 30 voor ODI, einde 5—2. ODI II speelde thuis tegen DOS IV. stand met rust voor ODI 30. Einde 63 voor D. O. S. O D. I. speelde tegen Majella I op ter rein O W. een medaille wedstrijd. Stand met rust 1—0 voor Majella. Einde 32 voor O. D. L

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6