DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL MAANDAG 30 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP EEN MISLUKTE INBRAAK. De tabakadooa was juist leeg. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben, naar de „Mndmrg" meldt, onbekend gebleven personen getracht hun slag te slaan bij den tachtigjarigen rustenden land bouwer Timmermans, in de buurtschap Uaaen te O sa. Omstreeks middernacht werd de klein zoon, die bij hem inwoont wakker. Hij be merkte tot zijn schrik, dat twee mannen do slaapkamer waren binnengedrongen. In allerijl wekte hij zijn grootvader, doch toen de indringers zich ontdekt zagen, namen zij hals over kop door het geopende raam de vlucht. De jongen zag bij het volle maan licht duidelijk, dat het twee jeugdig uit ziende personen waren. Alle kamers bleken doorzocht tc zijn. Er wordt in het geheele huis niets ver mist, dan de tabaksdoos van den grijsaard, welke de dieven uit de broekzak hadden ontvreemd. De mannen, die van de situatie ter plaat se goed op de hoogte moeten zijn geweest, dachten in deze tabaksdoos de spaarduitjes van den ouden man te vinden. Hij placht, ook inderdaad zijn geld daarin te bewaren. Toevallig had hij juist dezer dagen de opbrengst van een door hem verkocht huisje op een veiliger plaats gedeponeerd. Eerst Zondagmiddag heeft T. aangifte ge daan van het gebeurde bij de politie. Deze late aangifte zal het politie-onder- zoek niet weinig bemoeilijken. Dit is reeds de tweede maal in een korte spanne tijds dat ten huize van T. werd in gebroken. De vorige maal hebben de die ven meer geluk gehad, daar hun toen een buit van 400 ten deel viel. OP HEF.TERDAAD BETRAPT. Op aanwijzing van een .spoorwegman heeft de politie vannacht in de Walen- steeg te Rotterdam den 18-jarigen S. H. en de 28-jarigcn K. L., gearresteerd, die in het bezit werden gevonden van inbre kerswerktuigen. Via een onbewoond pand aan genoemde steeg waren zij terecht ge komen aan de achterzijde van de maga zijnen dor firma Simons, gevestigd aan de Hoogstraat en vermoedelijk zouden zij daar een onderzoek hebben ingesteld als zij niet waren opgeschrikt door het lawaai dat een in de huurt wonende garagehouder maakte by het sluiten van zijn garage. BU hun vlucht liepen zy de politie in' de armen die hen op het politiebureau aan den Oppert heeft opgesloter\. UIT DE OMGEVING I1ILLEGOM. Wethouder Vermeer. De heer J. O. Vermeer, wethouder dezer Gemeente, is ernstig ziek. De patiënt is overwerkt. Abso lute rust is voorgeschreven en voorloopig mogen geen bezoekers worden toegelaten. We hopen, dat spoedig herstel intreedt, zoowel voor het gezin als voor de gemeente. Herhouw complex N.V. De Groot Co. Het herbouwen van de Bloembollen- schuur etc. aan dc Wecrcsteinsti'aat der N.V. De Groot Co. is opgedragen aan den aannemer E. Schuit alhier. Verkeersongeval. Zondagmiddag slip te een Fransche luxe-auto door de gladheid der tramrails en reeds met groote vaart te gen ~het hekwerk van villa Rcmine aan de Hoofdstraat. Zoowel do voeting als het hek zelf werden flink beschadigd. De wagen bekwam voor en opzij groote schade; alJe ruiten waren verbrijzeld. De chauffeur en de 2 andere inzittenden bekwamen geen letsel. De auto werd met den kraanwagen van Werkhoven weggesleept. Dc passagiers vertrokken na wat oponthoud met een an deren wagen in de richting Haarlem. Dit is het derde hek binnen één week, dat vernield werd. Brand. In den morgen van Zaterdag te 4 uur ontstond brand in een rietschelft aan de Burgcm. Pontstr. alhier. De brand weer was vry spoedig ter plaatse. De schclft is geheel verbrand. Evenaana 20 kisten met Narcissen, die in de onmiddcl- ]yke nnbyheid stonden, alsmede een hou ten gebouwtje in de nabyheid. Een en an der behoorde aan de firma J. H. Muller. De oorzaak is onbekend. Geboren: Helena Johanna Antonia d. van A. J. Stassen en M. Jansen Hondriks. Martinus Johannes Hubertus z. van G. L. Pynaker en P. H. Saarloos. Franciscus Jacobus z. van J. Rusman en J. Kerkvliet. Alida Louisa d. van C. C. Damen en L. M. Nyssen. Ondertrouwd: H. A. Jonkers en A. J. M Balkenende. A. H. Huisman en A. C. de Nys. Gevestigd: M. Mooijekind, Sixlaan la p.a. W. Jonkheer. J. Harteveld en gezin. Ambachtstraat 84. M. C. Peperkamp, van Tetsstrant 15 p a. J, van Houten. M. M. Iekenroth, Haarlemmerstraat 52 p.a. A. Blom. L. en P. L. van Leeuwen, Hoofd straat 18 p.a. Pastoor Krook. W. P. Dandy cn gezin. Molenstraat 11. P. F. M. Zwaan. Burg. Pontstraat 84. pa. S. My- zen. P. J. Tccuwen, Bethlehemlaan 4. J. H. van der Qatgt, Hoofdfttrut 154. Vertrokken: A. Tamsma naar Kol- lumerland c.a. L. C. van der Voort naar Haarlem. W. Nieuwenhuis naar Bloe- mendaal. C. A. H. Lyclama naar Am sterdam. KATWIJK „K.R.V.". De R K. Voetbalver. K R V. hield haar eerste jaarvergadering onder leiding van pastoor Buys in het parochie huis. Zuneerw. opende de vergadering met gebed, waarna door den secretaris achter eenvolgens de notulen en het jaarverslag worden gelezen, welke beide zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging worden goedgekeurd. Vervolgens wordt door den afgevaardig de voor de jaarvergadering van den D.H. V B. verslag uitgebracht over deze verga dering. Met belangstelling wordt hierin kennis genomen van de komende reorga nisatie van den D.H V.B. en de verhou ding van den D.H.V.B. tot de K.J.C, Namens de kascommissie wordt het fi nancieel verslag uitgebracht. Evenals het jaarverslag is ook dit verslag in opgewek- ten toon gesteld, zoodat ook hier de groote tevredenheid over den gang van /.aken in het afgeloopen jaar sterk tot uiting komt. Den penningmeester wordt volledige dé charge verleend voor zyn uitstekend werk De bestuursverkiezing had tot resultaat dat 2 aftredenden met op één na algemee- ne stemmen werden herkozen, terwyl voorts de heer C. Coster zyn intrede in het bestuur deed. De begrooting over 1934'35 wordt, on- gewyzigd vastgesteld, waarna de kascom- missie voor dit jaar wordt samengesteld uit de heeren II. B. den Dubbelden en H. J. Grimbergen. De hierna volgende rondvraag bracht nogal stemmen los. Verschillende huishou- deiyke onderwerpen worden naar genoe gen behandeld, waarna zyneerw. onder dankzegging voor de aangename discussie de vergadering sluit met den christelijken groet. Gevestigd: M. van Zessen van Rot terdam Kl. Varkevisscherstraat 22a naar Zeehospitium. W. J. Verweij van Oude Tonge naar Zeehospitium. G. G. van Triet van Rotterdam naar Zeehospitium. S M. van der Steen van Den Haag, Lombartstraat 38 naar Huize „Callao". M. A. de Wit van Heerlen, Gasthuisstraat 18 naar huize „Callao". Vertrokken: Van Duin, van Paul Krugerstraat naar Valkenburg. D. Cocq van Delwynen van Overran 7 naar Slenaken Hoogdrust 61. Geboren: Antje d. van F. Schaap en A. Krygsman. Cornells z. van H. van der Meij en A. Guyt. Johannes z. van J. Hoek en M. Haasnoot. Krantje d. van C. Pronk en E. Rynsen. Maartje d. van A. Krygsman en J. Plug. Huibert z. van W. Guyt en H. Messemaker. Jacoba d. van G. Versteeg en H. van der Does. Clasina d. van J. van Dijk en T. van der Plas. Overleden: Adriana Star echtgenoo- te van G. van Egmond 52 j. Martinus Wisman z. van J. J. Wysman cn M. G. J. van der Meel 6 jaar. Diderika van der Plas d. van C. van der Plas en M. Ouwe- .hand 56 jaar. K. van der Does wed. van A. C. van Vliet 81 j. Maartje de Groot echtgenoote van G. Spierenburg 23 j. O n d e r.t r o u w d: Arend van Duiven voorde en Clasina de Jong. Hendrik van Ryn en Aagje Dubbelaar. Nicolaas Schaart en Clazina Meyvogel. Adrianes Verhart en Antje Ruwaart. Cornelis Varkevisscher en Anna van Duivepbode. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kleuterschool. Zooals bekend, staat het voormalig gemeentehuis aan de Voor straat behoudens dat een kamer gebruikt wordt door de politie, nog ongebruikt. Thans zal uitvoering gegeven worden aan een vroeger genomen raadsbesluit om het te verbouwen en er van te maken een Openbare Kleuterschool, een politiepost, een politiewoning en gelegenheid voor het houden der zittingen ten dienste der ge meente-spaarbank. De aanbesteding hiervan zal binnenkort plaats hebben. LISSE. Personalia. Voor de Eerste Ned. R. K. Vereeniging van Modevakscholen slaagden voor diploma Lingerie de dames: M. v. Zonneveld. R. Vink, B. v. Dyk, J. Ver doorn, B. Langeveld, J. Polla en M. Schoo- ne en voor diploma Costumicre: L. v. d. Lans, J. Verdoorn, T. v. d. Voort en B. v. Zonneveld, allen opgeleid aan de Modevak school St. Agatha alhier. Brand. Van de fa. Belle en Tceuwen geraakte Zaterdagmorgen eeja op den tuin aan den Achterweg staande groote riet schelf in brand, benevens een daarnaast staande schelf en landschuurtje van den heer L. v. d. Burg. In dat schuurtje waren geborgen: kruiwagens, schoffels, vorken, harken enz. Alles brandde tot den grond toe af, zoodat alle gereedschappen verloren gingen. Naar men ons meedeelden was niets verzekerd. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan (de schelf stond vlak langs den weg) door het achteloos wegwer pen van een eindje brandende sigaret. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Te Enschede is geslaagd voor het examen sterk-stroom-monteur onze dorpsgenoot, de heer Joh. Aartman. Gras baan wedstrijden. Gisterenmiddag hadden op het oude N.V.C.-terrein onder groote belangstelling (wy schatten het aantal aanwezigen op ruim 1000J de aan gekondigde grasbaan-wielerwedstryden plaats. Alle ingeschreven renners waren opgekomen: de uitslag was als volgt: In de wedatryd tusschen Leidsche en Noord- wykerhoutsche junioren bleken de Leide- naars de sterkste te zijn en werden win naars C. Bosman. J. Verburg. A. de Roode, J. de Haas. By de Sprintwedstryd tusschen „Swift" Leiden en „De Kampioen" Scheve- ningen werd le Schevenlngen met 7 pun ten, 2e Leiden met 8 punten. By de afval- wedstrijd Noordwykerhoutsche Junioren behaalde de le prijs Jac. v. Tol, 2e pr. Th. Seisener, 3e pr. W. Mens. Bij de Klasse- mentwedstryd voor amateurs en onafhan- kelijken voor niet geplaatst in de sprint over 20 ronden met 4 klassementen, werden geplaatst: le J. Reineveld, 2e P. Wagtmans, 3e P. Moerkerk. In de afwvalwedstryd tusschen 5 Swift- leden en 5 Kampioen-leden werden win naars: Zandstra van de Kampioen, A. Stryk van Swift en L. Huet van de Kampioen. In de finale Sprinwedstryd voor amateurs en onafhankelijken werden winnaars: 1. J. Verschoor, 2. C. Valentyn, 3. P. Moerkerk. In de koppelwedstrijd over 100 ronden (om de 25 ronden een klassement) waaraan door 10 koppels werd deelgenomen, was na verwoeden stryd de uitslag als volgt: 1. het koppel WagtmansValentijn met 2 ron den voorsprong; 2. het koppel C. Fruitema J. Ryneveld met 1 ronde voersprong; 3. het koppel J. RiethovenJ. Verschoor met punten cn 4. het koppel Toetvan Eeke- len. Tijdens de laatste ronden begon er een malsche regen te vallen, die weldra tot een tsortbuit oversloeg, zoodat het terrein spoedig door allen verlaten was. In café Gouwenberg had de uitdeeling der pry zen plaats. Deze werden onder een toepasselijk woord door den voorzitter der regelingscommissie, den heer W. Graaf- mans, aan de respectievelijke winnaars uit gereikt, waarbij deze vooral tot de junio ren woorden van aanmoediging sprak om op deze wyze voort te gaan om de wieler sport ook in deze gemeente te bevorderen. Op een hek gevallen. Het dochtertje van den heer v. Dam had het ongeluk, ter wijl zy rondom de Ned. Herv. kerk reed op de fiets uit te glyden, waardoor ze met haar lichaam op een der ijzeren punten van het hek terecht kwam, Hevig bloedend uit een vry aanzienlyke wond werd het meisje naar huis gebracht, waar dadelyk de hulp van dr. Wösten werd ingeroepen, die een noodverband legde en later thui3 de patiënt verder verbond. Het ongeval is nog betrekkelyk goed afgeloopen. STOMPWIJK—VEUR L. van der Giesen f In den ouderdom van 67 jaar, is te Voor burg overleden onze oud-plaatsgenoot de heer L. v. d. Giesen, gep. technisch hoofd ambtenaar by den Provincialen Waterstaat. De teraardebestelling heeft plaats Dins dagmiddag 2 uur op de Algemeene Be graafplaats te Voorburg. Diefstal. Door uitsnyden van een ruit is een dezer naóhten ingebroken in de can- tine van de Coöperatieve Groenten veiling te Veur. Daar niets meer aanwezig was, heeft men zich tevreden moeten stellen met een paar flesschen limonade en een paar gevulde koeken. De Rykspolitie stelt een onderzoek in. STOMPWIJK Geboren: Maria Francine Gertrude d. van H. W. Heijdt en M. A. Dieben Pieter z. van P. Kortland en L. J. Duwar. TER AAR. Geboren: Johanna d. van P. Wyfje en Sehalkwyk. Theodora Ewalda, d. van J. J. Valentyn en Bouwmeester. Gehuwd: L. Bras 26 j. en M. N. Voorthuyzen 25 j. Ondertrouwd: L. L. Kempers en W. J. Zyerveld. J. v. Apeldoorn en H. W. Licht. VEUR Geboren: Gysberta Jacoba d. van P. A. Snelderwaard en S. M. Lans Gerar- dus Leonardus Maria z. van J. P. van Vliet en E. J. v. d. Krogt. WARMOND. Vertrokken: R. P. J. M. Bunder naar 's-Gravenha^e. C. J. Barends naar Lei den. W. J. Dysselbloem naar Oegst- geest. W. J. A. Bon, naar Amsterdam. A. W. M. van Egmond naar Voorhout. A. Rupert, naar Haarlem. J. Th. WeLsink, naar Wassenaar. K. W. v. d. Willik naar West Zaan. A. H. Doornen- bal naar Kerkdriel. J. Teeuw naar Haarlem. A. M. Krak, naar Roosendaal. A. J. Tenholter, naar Amsterdam. H. B. A. Kemna, naar Amsterdam. Gevestigd: J. G. v. d. Weyden, van Edam. K. J. v. d. Burg, yan Oegstgeest. A. Postma, van Bovenkarspel. A. Ho- gervorst, van Leiden. A. H. W. Tyssen, van Sassenheim. J. W. C. Borsboom, Aanwezig alle leden. Voorzitter: de burgemeester. De burgemeester opent de vergadering met gebed waarna de notulen onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn o.a.: eenige missives van Ged. Staten ten geleide van goedgekeurde raadsbesluiten, alsmede een schryven, ten geleide der vastgestelde rekening 1932 met enkele opmerkingen. Omtrent een verzoek om subsidie van de Chr. Herm. Ver. „Devote" en een verzoek van de Voetbalvereeniging „Ons Clubje" om de sloot gelegen naast het sportterrein te willen doen dempen, wordt besloten, hierover in een volgende vergadering te beslissen, nadat B. en W. prae-advies heb ben uitgebracht. De voorzitter deelt mede. dat voor 't te verbouwen Raadhuis eenige geschenken zyn aangeboden. De heer A. de Jong schenkt de gemeente een windwyzer, met een koperen scheepje, terwyl de heer P. E. Viervant Tukker het gemeente-wapen in klei geboetseerd aanbiedt. Daarna deelt de voorzitter mede, dat we gens werkverruiming (verbouw *Raadhuis, bouw woningen Patrimonium enz.) de werkverschaffing deze week zal worden geschorst tot het najaar. Zoo besloten. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat deze gemeente voor de steunverleening is ingedeeld in de 7e klasse. De heer Klaver vraagt of de groote gezinnen hierdoor scha de zullen lijden. De voorz. antwoordt, dat men in 't algemeen hier niet veel beter van wordt. Wel wanneer een gedeelte der week wordt gewerkt. De heer de Haas vraagt of 't mogelijk zou zyn, de kindertoeslag te verhoogen. Nadat andere leden zich daarby hebben aangesloten, zegt de voorz. namens B. en W., die het hiermede eens zyn, toe, te zul len trachten verbetering te verkrijgen in den kinderbyslag. Echter raadt hij aan, niet te hooge verwachtingen te koeste ren. De gunstige gemeente rekening. Hierna wordt de gemeenterekening 1933 aangeboden. De voorz. noemt de cijfers, waaruit blykt, dat er een batig saldo is van 20521.08. De voorz. deelt nog mede, dat door latere uitgaven waartegenover slechts kleine inkomsten staan de werke- lyke toestand wel iets minder gunstig zal zyn. Tot leden der commissie tot nazien der rekening 1933 worden benoemd de hee ren Klaver, Roest en de Haas. De reke ning 1933 van het Grondbedrijf wordt ver van Ryswyk. G. L. Claasen, van Hel mond. J. M. Hassinge van Stompwyk. A. J. A. Meeuse, van Roosendaal. J. C. M. van Stijn, van Amsterdam. C. A. M. van Gorp, van 's-Gravenhage. ZILK. Een noodgedwongen bad in den nacht. Dat vooral het gilde der wilstroopers niet erg gesteld is op een bekeuring bleek in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l., toen de stroopers W. en v. d. B., met de lamp aan het werk zynde in het weiland van K. door de gemeente-veldwachters al hier betrapt, werden. V. d. B., een bekend zwemmer, by de ontvluchting zich achter haald ziende, bedacht zich geen moment en sprong in een in de zandery alhier lig gende, 7 meter breed zynde vaart. Daar v. d. B., geheel gekleed zijnde, moeilyk vooruit kon komen, bleef de hem achter volgende veldwachter, die geen lust in ge kleed zwemmen had, voor alle zekerheid even wachten om ingeval van nood zyn zwemmenden medemensch de helpende hand te bieden, tot het den zwemmer ge lukte den overkant te bereiken. Door de politie werden een door de stroopers ge bruikte carbidlamp en eenige konijnen in beslag genomen. De kantonrechter spreekt in deze het laatste woord. Ter Beevaart. Dinsdag a.s. zullen van hier niet minder dan een kleine 150 deel nemers en deelneemsters ter beevaart trekken naar het genade-oord te Heiloo. Voor onze parochie een mooi getal. ZEGWAART. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Zegwaart ten Raadhui- ze op Donderdag 2 Augustus a.s., 's avonds 7.30 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Stichting Hervormde School. 3. Verzoekschrift van weduwe N. Beimers om vergoeding inge volge art. 13 der L. O. Wet: 4. Verandering van den dag voor het houden van de paar- volgens vastgesteld. Dit bedrijf verkeert ln blakende welstand. In het afgeloopen jaar werd ongeveer 9000 M.2 bouwgrond ver kocht. De reserve bedraagt thans ruim 25 000. Op voorstel van B. en W. wordt de re kening van het Burgerl. Armbestuur met alg. stemmen vastgesteld, ontvangsten en uitgaven op f 1775. Tot leden van den Raad van Toezicht op de woningstichting „Patrimonium" wor den voor de eerste maal benoemd de hee ren B. G. Corts. M. Splinter en dr. G. A. de Brujjne. Vervolgens wordt vastgesteld het bestek voor den aanleg van een straat door den heer M. van der Velden. B. en W. stellen den Raad voor, een kleine wijzi ging in het uitbreidingsplan aan te bren gen, wat betreft de breedte van deze nieu we straat, welke de Koningstraat met de Hoogmadesche weg zal verbinden. De straatbreedte zal van 20 op 10 M. worden terug gebracht. (Op het uitbreidingsplan was deze grond als plein bedoeld). De,ze wyziging wordt goedgekeurd. De heer van der Velden heeft verzocht, de Koning straat aan de gemeente te mogen overdra gen. Deze straat zal dan opnieuw bestraat worden en de trottoirs verbreed. De nieu we straat zal met de herbestrating van de Koningstraat door den heer van der Velden worden uitgevoerd. Het verzoek wordt met alg. stemmen toegestaan en de overeenkomst aangegaan. Ten behoeve der woningstichting „Pa trimonium" wordt een wijziging aange bracht in het uitbreidingsplan. De Raad besluit tevens in principe het uitbrei dingsplan te wyzigen by den Zyldyk ter verbetering van den verkeersweg. Eenige wyzigingen worden in de begroo ting 1934 aangebracht. Rondvraag. De heer de Haas informeert naar de door den Minister voorgestelde regeling, der ziekenfondsen, de werkloozen betref fende. De voorz. bespreekt een en ander; de mogelijkheid bestaat, dat op den duur een gemeente-arts moet worden benoemd. Met den administrateur van een groot ziekenfonds is reeds overleg gepleegd om trent reductie op de tarieven. Het denk beeld moet nog nader worden overwogen, om te beslissen in welke richting moet worden gegaan. •De heer Klaver vestigt de aandacht op de huisnummering aan den Hoogmadensche weg welke dikwyls verwarring sticht. B. en W. zullen dit behandelen. Sluiting. denmarkt. 5. Verlaging rente geldleeningen. 6. Vastellin rooilyn Beskee-buurtschap Katwijk. 7. Verkoop gemeentegrond Molen straat (hoek Rokkeveen). 8. Geldleening ad 2000.voor aanleg trottoirs Molenstraat. 9. Strafverordening, inzake het vertmren van auto's op den openbaren weg. 10 Vasi- rechttarief electriciteitsvoorziening. 11. Wy ziging begrooting 1934. t ii. =xa UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Salarisherziening. Naar wij vernemen zij-n de voorsteLlen van B. en W. betreffen de de aligeheele salarisherziening van ge meente-ambtenaren, personeel zoomede van het personeel in dienst der gemeentebedry- ven aan de Commissie van georganiseerd overleg ingediend en zullen deze voorstel len dezer dagen in behandeling komen. Personalia. Voor het examen Mulo- diploma A slaagden de volgende leerlingen van de Mulo-school met den Bijbel (Hoofd de heer A. Maaskant) alhier. G. van Abshoven, Ter-Aar; G. Raana, Alphen a. d. Rijn; H. v. d. Berg. Alphen a. d. Ryn; A. v. Dam, Alphen a. d. Rijn; T. Hoge- man, Ter-Aar; C. E. v. Hellemond, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Helm, Alphen. Alphen a. d. Ryn; J. Lemke6, Alphen a. d. Ryn; P. H. v. Malle, Alphen a. d. Ryn; P. Pasma, Alphen a. d. Rijn; M. Stapper, Alphen a. d. Rijn; W. v. Tuyl, Alphen a. d. Rijn en G. de Vogel. Alphen a. d. Rijn. Hiermede zyn alle candddaten van genoemde school ge slaagd. LEIDERDORP. Geslaagd. Te den Haag is geslaagd ter verkryging van het diploma voor Boek houden van Ver. van Leeraren en Mercu- rius onze plaatsgenoot Corn. M. J. Rietveld, leerling van de Midd. Handelsavondschool „Kennis is Macht" te Leiden. 141. Drein was heelemaal niet te spreken over de manier waarop Piet hem behandeld had. Hij ging nijdig een wande ling maken, maar daar de cactussen, die overal groeiden, niet de minste schaduw boden, begon hij het 2elf ook warm te krijgen. 142. Stilletjes sloop hy naar huis en ging in een luie stoel liggen. Zoo vond Piet hem. Wacht eens eventjes, dacht Piet, nu zullen we eens probeeren of Drein ook niet warm wil worden. Op zyn teenen sloop hij de kamer uit.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10