VRIJDAG 27 JULI 1934 LIE LEILIMJHE LUUKANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 SPORT ZWEMMEN ZWEMFEEST POELMEER. De jeugdige Oegstgeester Zwemvereeni- ging mag wel bogen op goede deelname bij haar eerste nationale feest. Het is heel lang geleden, dat een natio naal zwemfeest te Leiden op zulk een fraaie deelname kon wijzen. En als men dan weet hoe moeilijk het is, door het overvulde sei zoenprogramma, in den zomer een flink aantal krachten bijeen te krijgen op een wedstrijd, dan valt Poelmeer dubbel geluk te wenschen met deze inschrijvingen. Hiertoe heeft natuurlijk medegewerkt de wijze waarop het programma werd samen gesteld. Een niet te groot aantal, doch se lecte banen, waardoor verschillende zwem mers in staat zijn, zoowel in de persoonlij ke, als estafettenummers te starten. Bovendien een programma dat rekening houdt met de 25 M. baan, waarom dan ook alle persoonlijke bannen werden beperkt tot de 100 m. afstand. Een baanlengte dus, die steeds spannende, en daardoor voor het pu bliek hoogst interessante wedstrijden, waar borgt. Bij de in Poelmeer zwemmende abonné's bestaat veel animo voor springen. Vandaar dat ook met een deelname van twee spring- sters en vijf springers aan de demonstratie schoonspringen een groote ruimte in het programma is gelaten. Daar op twee na alle krachten aan de nationale kampioenschap pen deelnamen staat de kwaliteit der spron gen al te voren vast, en zal dus niet nala ten propagandistisch te werken. Wat verder de deelname aan de baan- wedstrijden betreft, voor hen, die de krach ten kennen, vermelden we, dat onder de dertien schoolslagzwemsters zijn de dames Kerkmeester, O.D.Z., Steenhuyzen H.P.C., Eijkenbroek en de Graaf, beiden O.D.Z., van Elk A.D.Z. De 100 m. vrije slag dames brengt ona o.a. Dini Hüsken, bekend lid van de A. D. Z. aan de start; haar ernstigste concurrente zal wel zijn de O. D. Z.'ster N. Mudde. Voorts zien wij nog eenige jeugdige krach ten, in totaal tien zwemsters, op dit num mer uitkomen. De 100 m. rug dames is o.a. bezet met de dames Martin, O.D.Z., Oortgijsen, A.D.Z., en Willy Jongerius, lid van Poelmeer, vroe ger kampioene van Oost-Java. Voor de estafette vrije slag dames zijn twee series noodig, daar zeven pjoegen in schreven. De felste strijd zal wel geleverd worden door de ploegen van Internos, A. D. Z. I, beiden uit Amsterdam en O. D. Z. uit Rot terdam. De deelname aan de heerennummers is zoo mogelijk nog grooter. De 100 m. rug brengt al direct bekende zwemers aan de start. Jaap Reekers, de ook in het nationaal polo-team spelende H.Z. P.C.'er, bindt den strijd aan tegen A. J. van der Meer, de rugspecialist uit Haarlem. De andere deelnemers zullen wel veel moei te hebben, het tegen dit tweetall klaar te spelen. Ook de schoolslagbaan is best bezet. Der tien deelnemers betwisten elkander de eer, waaronder de L. Z. C.'er Verhaar. Opmer kelijk, dat tal van Haarlemsche krachten op dit nummer starten. Ook drie H.Z.P.C.'ers zijn aanwezig. De estafette vrije slag zal met acht ploe gen in twee series het publiek doen genie ten. We komen hier de namen tegen van L. Z. C., H. Z. P. C., Den Haag, H. V. G. B., Haarlem, uit Haarlem, H. P. C., Heemstede, de zwemvereeniging „Aalsmeer" en „Poel meer". De deelname op de 100 m. vrije slag spant de kroon. Achttien inschrijvingen sieren het programma. H. Z. P. C., Haarlem, H. P. C., L. Z. C., H. V. G. B., Aalsmeer en A. V. Z. R. zonden hun beste krachten. Hier zullen ook spannende series ge zwommen worden. Wa't de polowedstrijd betreft, Poelmeer I krijgt een sterke combinatie tegen zich, die het in snelheid de baas is. Het publiek kan dus van een wedstrijd met fraai combina tiespel verzekerd zijn. Na afloop van den wedstrijd zal Dr. Bor- gerhoff Mulder, algemeen voorzitter van Poelmeer, de prijzen uitreiken. ONDERLINGE- EN SCHOOL- WEDSTRIJDEN L.Z.C. Morgenmiddag te half drie vinden in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk de jaaxlijksche onderlinge- en schoolwedetrij den plaats der Leidsche Z wemclub. Op deze wedstrijden worden eveneens drie Leidsche kampioenschappen verzwom- men. In de zweminrichting „de Zijl" werden deze week de schoolslagnummers gehou den, hier zijn de 100 M. rugsLag en vrije slag-nummers aan de beurt. Op het eerste nummer komen o.m. uit de LZC-ers C. H. dc Reede, kampioen van het vorig jaar en P. Fohr, een zwemmer, die in Indië zijn zwemopleidóng genoot, een veelbelovend zwemmer, die het de Reede niet gemakkelijk za-1 maken. Op het nummer 50 M. vrije slag dames staan ingeschreven de dames L. Bruggeman en E. Passier, terwijl in het nummer 100 M. vrije slag heeren, welke tevens geldt voor den Van Spall-beker, uitkomen Harry van den Reyden, P. Lut, F. Tegclaar, C. A. de Reede en P. van der Zanden, waarbij eerst- geenoemde o.L wel weer favoriet is. Het overige programma vermeldt de schoolestafette en de onderlinge wedstrij den, terwijl tot slot een polo-wedstrijd wordt gespeeld tusschen een LZC-oamb. en AZC (Alphen). TWEE NIEUWE WERELDRECORDS. De jonge Amerikaan Van den Weghe vestigde te Honoloeloe een nieuw wereld record 100 meter rugslag met 1 min. 7.4 sec. De Amerikaan Jack Medica bracht het wereldrecord 400 meter crawl op zijn naam met een tijd van 4 nun. 40.6 sec. gesp. ge w geL verL v.t pnt. H.Z. en P.C. 5 5 49—8 10 L. Z. C. 5 3 2 12—20 6 U. Z. C. 4 1 1 2 13—11 3 Maas 5 1 1 3 9—30 3 Z. L A. N. 5 1 4 17—31 2 WATERPOLO DE COMPETITIE. De Lelsche Zwemclub heeft het ook gis teravond niet tegen de Haagsche Zwem- en Poloclub kunnen bolwerken en de over winningsroes der aa. kampioenen niet kun nen breken. Met 6—1 bleven de Hagenaars de baas. Dat was de kleinste score van hun serie overwinningen. De stand is: De reserven der L. Z. C. hielden zich uit stekend en wonnen met 10 van H. Z. en P. C.-reserven. Hier is de stand: Z. L A. N. H 4 4 21—7 8 H.Z. en P.C. II 5 3 2 25—10 6 L. Z. C. II 4 2 2 4—7 4 U. Z. C. II 3 1—2 4—5 2 G. Z. C. II 4 4 5—30 Voor de 2e klasse C. won de R. Z. C. gis teravond met 65 van de Goudsche Zwem club. De stand is: S. V. H. R. Z. C. G. Z. C. De Zijl S. Z. C. 6 5 1 23—2 11 6 3 2 1 20—14 8 6 2 13 17—16 5 6 2 13 14—15 5 6 1 5 9—36 1 L. Z. C. I—H. Z. en P. C. I 1—6. De Leidenaars missen Jan Buys, voor wien Tegelaar uit het derde zevental invalt. De volgende ploegen herhaaldelijk in andere opstelling zwemmend komen te water. L. Z. C.: Ydens H. v. d. Reijden J. Elzinga Th. v. Helvert F. Tegelaar J. de la Court C. de Reede v. Kleef Schrieder Reekers Witte Sirks v. Aelst Rijps tra. H. Z. en P. C.: Na den uitworp zijn de Hagenaars het eerst bij den bal en snel trekken zij ten aanval. Door hun snelheid stichten zij ver warring, maken hiaten in de L. Z. C.-ver- dediging en als v. Aelst vrij komt te liggen opent hij met een formidabel hard schot de score (0—1). De la Court probeert het dan ook, maar de bal gaat rakelings over. Schrieder verhoogt dan den Haagschen voorsprong (02). Even stuiten de Leide naars de fanatieke aanvallen der Hage naars, maar de Leidsche voorhoede is niet gelukkig met schieten. De Reede en de la Court schieten achtereenvolgens weer op de deklat. Uit een corner krijgt Reekers een goede vrije kans, welke hij natuurlijk benut (03). Dan komt de rust. Na de hervatting hetzelfde snelle, soms verrassende spel, doch de thuisclub geeft zich allerminst gewonnen. Toch komt het eerste succes weer aan den Haagschen kant met een venijnig hard schot van den links buiten (04). Als Tegelaar even vrij gela ten wordt benut hg 'n mooie kans en schiet hij van 8 meter onberispelijk in, welk suc ces hem een welverdiend applaus bezorgt. (14). Even lijkt het, of de Leidenaars nog zullen ophalen, maar verder dan een niet gemakkelijk te nemen corner brengen zij het niet. De Hagenaars voegen dan nog twee doelpunten aan de score toe en met een 61 zege voor de gasten komt het einde L. Z. C. n—H. Z. en P. C. II 1—0. Tevoren werd deze wedstrijd gespeeld. Eveneens een snelle wedstrgd, maar de Leidenaars wisten medo door het uitste kend verdedigen van den Leidschen keeper prachtig stand te houden. Kort na den aanvang beging de keeper een leelijke fout door den bal bij een der vrij liggende Ha genaars te plaatsen, die hieruit onmiddel lijk op doel schiet, maar de Leidsche kee per stopt het leer keurig. Verschillende we derzij dsche aanvallen blijven zonder resul taat, zoodat de rust nog met blanke score komt. Ook in de tweede helft heeft de Leidsche keeper het hard te verantwoorden, maar hij is dezen avond niet te passeeren. Een mooie aanval van de L. Z. C. levert tenslotte het lang verwachte resultaat. Als H. A. C. Wa lenkamp den bal heeft, zwemt Lut vrg op en de Haagsche keeper waarschijnlijk in de meening verkeerend, dat de bal naar den ter rechterzijde zwemmenden Lut zal wor den geplaatst, verwachtte niet het harde schot, dat H. A. C. loste en de L. Z. C. heeft de leiding (10). Hoe hard de Hagenaars ook werken, de Leidenaars houden stand en onveranderd komt het einde met de tweede 10 overwinning der Leidenaars. NEDERLA AC.tVFDSTRIJP VAN A. 7. C. I ALPHEN—P. C. G. GORINCHEM 5—4. In het Alphensche zwembad had gister avond de tweede nederlaagwedstrijd plaats, welke in het voordeel van A. Z. C. eindig de. De bezoekers waren over het geheel iets sneller, doch het zuiver schieten liet meermalen te wenschen over. Eerst in de 2e helft kwamen zij er beter in en wisten zij met eenige verre schoten den achter stand tot 54 te reducecren. Direct na den aanvang komt A. Z. C. in den aanval waar bij de latten voor P. C. G. een paar maal redding brengen. Het wil aanvankelijk voor A. Z. C. nog niet vlotten. Een worp van C. van Leeuwen gaat juist over. Even later herstelt van Leeuwen zijn fout en maakt onhoudbaar voor A. Z. C. 10. De Alphen sche ploeg krijgt nu de smaak te pakken en direct daarna scoort Thim 2—0. Het schie ten van de P. C. G. voorhoede blijkt meer malen niet al te zuiver te zijn, zoodat voor de bezoekers doelpunten uitblijven en on gewijzigd de rust aanbreekt. Direct na hervatting doelpunt de rechts voor van P. C. G. uit een strsfworp 21, doch daarna lost Jongeleen een van zijn bekende kogels van verre welke doeltreft (3i). Plot gaat dan Thim er met den bsl van door die op korten afstand de score opvoert tot 4l. Raaphorst vergroot daarna den voorsprong uit 'n mooie voor zet van Jongeleen 51. P. C. G. komt daar na eenige malen in den aanval en wanneer Weijers het leder terugslaat beland dit bij den midvoor die onhoudbaar inwerpt 5—2. De rechtsvoor van de bezoekers maakt cr dan 35 van totdat even voor het einde P. C. G. nogmaal de achterstand verkleint en het einde alzoo aanbreekt met een 5—4 overwüining voor A. Z. C. CRICKET BONDS- EN NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Voor de matches tegen de Free Foresters te Den Haag en Amsterdam. De Nederlandsche Cricket Bond heeft het BondseL.al en het Nederlandsch elftal samengesteld resp. voor de wedstrijden te Den Haag op Maandag en Dinsdag 30 en 31 Juli a.s. op het H. C. C.-terrein en op 4 en 5 Augustus te Amsterdam op het terrein van V. R. A., beide tegen de Free Fos ters. Het Bondselftal, is nadat eenige wij zigingen waren aangebracht, definitief als volgt samengesteld: Mr. J. J. Koeleman, aanvoerder: W. Kra mer, B. Healy, F. Bunder, J. v. d. Luur, L. Rekkers, Delamar, Borany, P. G. East, Van Baasbank en P. de Ruig. Het Nederlandsche elftal ziet er als volgt uit: Mr. H. van Manen, aanvoerder, Dr. Max Jansen. Jhr. J. v. d. Bosch, Jhr. W. v. d. Bosch, W. Glerum, Wittebol, A. Ter- wiel, J. van Baasbank, A. Maas, A. M. J. de Beus en L. J. Solderland. ATHLETIEK NIEUWE WERELDRECORDS TE STOCKHOLM. 110 en 400 meter hordenloop en de 600 meter. De derde en laatste dag van het Interna tionale athletiekfeest te Stockholm, dat zich vooral onderscheidde door dc deelneming der Amerika anschc athletcn, die in de meeste gevallen buitengewone prestaties toonden, zag de verbetering van niet min der dan drie wereldrecords. De 110 meter hordenloop werd door den Amerikaan Beark volbracht in 14.3 secon den. waarbij hij geen enkele hindernis raakte of omverwierp. Het wereldrecord stond op naam van den Zweed Wcnnatnoem met 14.4 seconden, welke tijd naderhand ook door de Amerikanen Norris cn Keiler geloopen werd. Een tweede wereldrecord werd verbeterd door Harding, die den 400 motor horden- loop volbracht in 50 6 seconden. Hij ver beterde hiermee zijn eigen wereldrecord van 52 seconden, dat hij vestigde tijdens de Olympische Spelen te Los Angeles, waar hij als tweede aankwam achter den Zweed Tysdall, die er 51.8 seconden over l/iep doch een hindernis omver had gesprongen, zoo dat deze tijd niet als wereldrecord erkend kon worden. De derde verbetering van een wereldre cord geschiedde door Ben Eastman, die de 600 meter liep in 1 min. 18.4 sec., aanzien lijk sneller dus dan zijn landgenoot, de Amerikaansche recordhouder Ely, die het oude record van 1 min. 21.3 op z(jn naam had. Eastman's nieuw wereldrecord is nog niet officieel erkend. R. K. S. V. „WILSKRACHT". De technische commissie van den D. H. A. K. besloot Th. Vrisekoop uit te laten komen voor de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland op aa. Zondag te Tilburg op 800 en 1500 m., terwijl B. Loogman zal uitkomen op 5000 meter. Ver trek uit Alphen zal plaats hebben per reis wagen. SCHIFTEN OM DEN ZILVEREN „B. V. L BEKER. De wedstrijd om don zilveren „B. V. L."- Wisselbeker" (afstand 100 meter met scher pe patronen no. 1) te Alphen aan den Rijn, wordt dit jaar gehouden op dc Zaterdagen 4, 11, 18 en 25 Augustus. De zilveren B. V. L.-Beker is in 1928 in gesteld. Deze moet 3 maal achter elkaar of 5 maal in het geheel zijn gewonnen, vóór men eigenaar is. In 1928 is de beker gewonnen door de Alph. B. W. met 221, in 1929 eveneens door dc Alph. Burgerwacht met 223, in 1930 door de Burgerwacht te Leiden met 230, in 1931 door de Alph. Burgerwacht met 230, in 1932 door „Prins Alexander" te Rotterdam met 239, en in 1933 door „Prins Alexander" te Rotterdam met 236 punten. BOKSEN OM HET KAMPIOENSCHAP MIDDENGEWICHT VAN NEDERLAND. Leen Sanders contra Arie van Vliet op 19 Augustus te Gouda. Op Zondag 19 Augustus as. zal op de Goudsche wielerbaan de match om het Nederland ch kampioenschap middenge wicht plaats vinden tusschen Arie van Vliet (uitdager) en Leen Sanders. Het contract voor deze ontmoeting is gistermiddag afge sloten. WANDELSPORT De derde dag. i De derde ochtend gaf evenals de beide vorige dagen weer hetzelfde beeld te zien. In den vroegen morgen heerschte er in en bij de kazerne te Ngmegen dezelfde drukte als de dagen daarvoor. Tégen vijf uur vertrokken de eerste deelnemers weer voor de route van 55 K.M. in de richting van Berg en Dal, Groosbeek, Mook en Cuyk om vandaar via Linden, Beers, Gas- ael, Grave, Nederasaelt en Ten Feersdgk de kazerne wkeer te bereiken. De groote pleisterpunten op deze route waren &iyk, Beers en Grave. De deelnemers van de 50 K.M. volgden tot Cuyk denzelfden weg om vandaar rechtsstreeks naar Beers te gaan en door verder dezelfde route volgen. De 40'ers gingen van Mook via Heumers, Overas- selt en Nieuwe Wetering langi den z.g. Staddgk naar den Teersdljk en vandaar verder denzelfden weg door de stad naar de kazerne. De 30'ers gingen van Mook recht op Malden aan en vandaar via Ha- tert naar Sint Anna en verder naar de kazerne. De wegen waren over het alge meen, vooral wat de lange trajecten be trof, zeer goed. De weersomstandigheden waren ook heden weer bijzonder gunstig voor de loopers, in tegenstelling met hi t vorig jaar. Dit kwam vooral tot uiting In het aantal uitvallers en thuisblijvers. Van morgen verschenen er 16 deelnemers niet aan de start, zoodat vandaag 2909 deelne mers en deelneemsters de kazerne verlie ten. De geest is nog steeds uitstekend, er wordt nog steeds volop gezongen. Door verschillende firma's werden de deelne mers iederen dag met lekkernijen bedacht. Voorzoover bekend is z(jn nog maar weinig ploegen incompleet geworden. Het aantal uitvallers bedroeg de derde dag 29, hetgeen in vergelijking met het vo rig jaar meer is. doch het totaal aantal uitvallers en thuisblijvers vertoont een gunstiger beeld dan vorig Jaar en bedraagt 92, tegen 159 het vorige Jaar. Als er dus geen thuisblijvers morgen zullen zijn, zullen voor het aanvaarden van den laatsten marschdag 2880 deelne mers vertrekken. VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax wint den titel door een gelijk spel. Een half uur voor den aanvang van den wedstrijd tusschen K. F. C. en Ajax re gende het nog hard maar omstreeks half acht klaarde het op en toen om acht uur de beide ploegen in het veld kwamen wa de weersomstandigheden bijzonder goed te noemen. De lucht was opgeklaard, er stond een frisch windje, terwijl het terrein van den regen totaal niet geloden had, al was het misschien wat glad. Er was aanzienlijk meer publiek dan bij de twee vorige wedstrijden. Ajax is de eerste minuten In den aan val en forceert eenige corners. Van den aanvang aan speelt K.F.C. zijn beproefd systeem, drie spelers voor. de belde bin nenspelers sterk naar achteren terugge trokken, de middenlinie geheel terugge trokken, bijna tot in het strafschopgebied, de backs vrijwel op een li)n met de mid denlinie. De oude tactiek van KFC, waartegen waartegen Ajax blijkbaar nog steeds niet het juiste tegenspel heeft gevonden. KFC moet het daarentegen van bliksem snelle uitvallen hebben, dat overigens var- re van fraai werd uitgevoerd. Maar als men een achterhoede tegenover zich vindt, die verre van safe ia in het wegwerken, waarin de samenwerking nog al wat te wenschen over laat. dan is het begrijpelijk, dat de fouten dezer verdediging worden afgestraft. Zoo ook ditmaal. Er zijn ruim 5 minuten gespeeld als van der Puttelaar om onbegrijpelgke redenen aarzelde met in te loopen op van Wensveen. Deza had daardoor gelegenheid vrg voor te zetten, Kruyver krijgt den bal voor de voeten, schiet in, het leder gaat tegen van Die penbeek aan, en van 't Kaar krijgt van dichtbij den bal vrij. Met een onhoudbaar schot passeert hg Keizer (10). KFC blgft nu iets sterker, een ver schot van Bley tatert op de lat, uit. Intusschen is Volkers wegens een oude blessure uitgevallen. Voor hem komt Loois binnen de lijnen, die links binnen gaat spelen, terwijl Blomvliet op de rechtsbinnenplaats gaat staan. Bij een der uitvallen van de Koogsche lost Mol een prachtig onverwacht schot, dat Keizer er magnifiek uithoudt. Een tweede doelpunt ontstaat dan Juist aan den kant waar het woer niet verwacht wordt. Na een sterk offensief van Ajax krijgt van 't Kaar bij een aanval van rechts in geheel vrijstaande positie den bal voor de voeten, omdat Diepenbeek er royaal overheen trapt. Van 't Kaar benut cie kans zonder dat Keizer er iets aan kan doen (20). Er zgn dan twintig minuten gespeeld. Gedurende de volgende 23 minu ten is het een offensief geweest van een wanhopig cn moedig spelend Ajax tegen een met alle krachten verdedigend KFC. Maar al weer strandt het technisch onge twijfeld betere spel der Amsterdammers op het taaie vasthouden der Koogers aan hun systeem. Waar Ajax ten slotte niet doorheen kan komen. Mulders maakt nog een buitenspcldoelpunt, dat terecht door Mutters geannuleerd wordt en nsdat eeni ge corners op het doel van Veen geen re sultaat hebben opgeleverd is het rusten. Om zes minuten over 9 wordt met de tweede helft aangevangen. Dadelgk is Ajax sterker en bij een der aanvallen wordt Blomvliet wel wat erg hardhandig tegen den grond geloopen, waarvoor Ajax een vrge schop mag nemen. Deze wordt hoog voor doel geplaatst, maar de muur an KFC'ers biedt hardnekkig weer- Na v(jf minuten spelen worden de lich ten ontstoken en komt de witte bal in het veld. Het spelpeil zakt geweldig, het tem po is lang zoo snel niet als in de eerste helft. Niettemin gaat alle initiatief van Ajax uit, maar de aanvallen stuiten op den muur, die Nieuwenhuizen es zoo zorgvul dig hebben opgebouwd. Vooral dc KFC-spil is overal en door tactisch opstellen weet hü keer op keer in te grgpen en den bal te rttourneeren. Tot na 25 minuten het zeker verdiende doelpunt van Ajax komt Ttn Have rent langs de lijn, schiet scherp naar voren. Mulders staat op zijn plaats, ziet een gaatje tusschen Veen en den linkerpaal. Een knal en de stand is 21. Dit tegendoelpunt brengt dc spanning ln den wedstrijd terug. Ajax velt zoo mogelijk nog fanatieker aan. K F C. verdedigt nog krachtiger. Geen wonder, dat er nog al wat ongerechtig- heidjes gebeuren in het heetst van den strijd, maar Muiters leidt kalm en bltfft den toestand meester. Ten Have vooral is er nu goed in, zgn rushes brengen her haaldelijk verwarring in du KFC-verdedi ging, die met den moed der wanhoop staat te spelen. Men huldigt daar het parool; weg is weg. waar naar toe hindert niet. De uitvallen van K. F. C. zijn veel minder gevaarlijk dan voor dc rust. Dc AJaxmid- denlinie zit er prachtig op en voedt de voorhoede voortdurend. De minuten ver strijken langzaam en veel tijd gaat verlo ren met uittrappen en Ingooien. Een vrijs trap wordt door Schubert magnifiek voor doel geplaatst, maar al weer gaat de kans verloren. Eenige cor ner» worden van links en rechts op het KFC-doel genomen, maar steeds zonder re sultaat Nog tien minuten. KFC ia totaal ingesloten. Alles wordt geretourneerd. De spanning stijgt ten top. Nog vijf minuten. En dan gebeurt de ver rassing. waarop velen gehoopt hadden. De bal werd van 40 meter afstand van llnka schuin voor het K.F.C-dool geplaatst. Ten Have rent als een bezetene toe. springt hoog op, een kopbal.... cn het leder vliegt over Veen in het net Een prachtig doelpunt! De stand ia 22 gelijk. Het kampioen schap ligt binnen Ajax' bereik. In de reeteerendc minuten gebeurt er niets bijzonders meer en onder daverend enthousiasme aan den eenen kant en diepe teleurstelling bij de talrijke Zaanlanden fluit Mutters voor het laatst en is Ajax na eén senaationeclcn wedstrgd kampioen van Nederlapd. Door een beter doclge- middelde n.l. in de vorige kampioenscom- petitic. Want Ajax en K.F.C. eindigen in de beslissingscompetitie met een gelijk aan tal punten, waardoor volgens de reglemen ten het doolgemiddeldc van de eerste kam pioenscompetitie beslissend is. En dat van Ajax was beter dan dat van K.F.C. KORFBAL' NEDERLANDSCHE KORBALBOND. De competitie. De competitie van den Nederlnndschen Korfbalbond, voor het seizoen 1934—1935, begint Zondag 16 September. SCHAKEN HET TOURNOOI TE ZURICH. Gisteren werd de dertiende ronde ge speeld met de volgende uitslagen: Stahlbcrg verliest van Aljechin; Henneberger verliest van Gygli; Bernstein i Bogoljubow staat gelijk met Flohr; Roaeclli del Turco staat gelgk met Euwe; Nlmzo- wltsch wint van Joss; Johner staat gclgk met Naegli. Lasker wint van MUller. ZWEEFVLIEGEN NIEUW WERELDRECORD. Wolf Hlrth vloog 360 K.M. De Duitsche zweefvlieger Wolf Hlrth heeft gisteren een nieuw wereldrecord ge vestigd door een afstand af te leggen van 360 K M. Hij steeg met de „Moazagetl" voor e*n verre afstandsvlucht op en na zes uur in de lucht te znn geweest dnalde hij hij Geerlitz in Silezie. Hiermede heeft hij het wereldrecord, dat op naam stond van zijn landgenoot Fischer met meer dan honderd kilometer verbeterd. WIELRENNEN RONDE VAN FRANKRIJK. Spcicher wint de twintigste etappe. Het einde van den Tour is in zicht. Gis teren ging het van Bordeaux naar La Ro- chelle, afstand 183 km. Ditmaal werd de etappe door Spcicher gewonnen in den tijd van 6 uur 456 min. 44 sec. Deze twintigste etappe had. evenals de vorige, wederom een tamelijk kalm ver loop, buiten beschouwing gelaten eenige niet geheel serieus te nemen uitlooppogin gen van afzonderlijke renners, die echter steeds weer snel worden ingehaald. Eerst in de nabijheid van den finish ging de we reldkampioen Spcicher er met groote vaart tusschenuit en slaagde hij er tenslotte In 'n voorsprong van een minuut te verkrijgen. Als eerste passeerde hij alleen den eind streep in den tijd van 6 uur 48 min. 44 tec., gevolgd door Le Grevès, die gepoogd had hem in te loopen, doch slechts een paar honderd meter dc groep van achtervolgers voor kwam te liggen, in den tijd van 6 uur 47 min. 41 MC. Het h' ^Mpelcton, dat uit vijfendertig man bestond, met aan den kop de Belg Ghijsaccls, voor Rcnaud, Stopel en Mollnar, maakte een tijd van 6 uur 48 min. 26 sec. Eenendertig rcnncra werden gezamenlgk op de zevende plaats geklas seerd. Hekkensluiters waren de Italiaan Franzil en de Spanjaard Ezqucrra, die in de buurt van La Rochelle gelijktijdig ban- denpech kregen en daardoor elk drie minu ten erbij inschoten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7