VRIJDAG 27 JULI 1*3-» DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAS. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht In den morgen van 27 Juli 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 709.5 te Biarritz. Laagste barometerst.: 744.0 te Rost. Verwachting tot den avond van 28 Juli: Meest matige wind uit Westelijke rich- tigen, half tot /.waar bewolkt of betrok ken, enkele regen buien, iets koeler. De depressie blijft stationnair op de Noor- sche Zee. In den nacht vormde zich een secundaire in Zuid-Zweden, die zich uit diepte in de Oost/.ce en zware regens ver oorzaakte in midden-Scandinavie. Door het onveranderd standhouden van het ge bied van hoogen luchtdruk in het Westen, blijft het luchtdrukverval groot en dringt de maritieme strooming van vochtige en koelere luchtmassa's tot diep in Centraal Europa door, waar deze koelere luchtmas- sa's de continentale warmte verdringen vallen zware regens. Vooral in het Duitsche Middelgebergte regende het zwaar. Meer naar het Zuiden hielden de zware regens op en werd het warmer. De bergstations in de Alpen zijn nog in wolken gehuld, doch melden alle temperatuur boven het vriespunt. Het is te verwachten, dat de wind geleidelijk iets minder krachtiger zal worden, doch dat het weer nog buiig zal blijven met iets lagere temperaturen. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Temperatuur dea middags t« half drie 18.4 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR Van Vrijdagnamiddag 9.32 uur tot Zaterdagmorgen 4.43 uur.t HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 28 J^Ji voorm. 4.32 uur en nam. 4.52 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"* 7 uur 20 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21 gr. C. bcr 1930 werd hij tot Bondsleider van de Oostenrijksche Hcimwchr benoemd. In Mei 1931 legde hg het leiderschap van de Heimwehr neer. In zgn plaats benoem de hij dr. Walther Pfrimer, die zich vier maanden nadien compromitteerde door een mislukten putsch. Starhemberg, die leider van de Heimatschutz in Oppcr-Oostenrgk gebleven was. had echter bevelen van Pfri mer doorgegeven hoewel met de toevoe ging botsingen met de overheid te ver mijden en werd deswege op 14 Septem ber 1931 gearresteerd. Ook werd vastge steld, dat Starhemberrg met Stoidlc en eenige anderen den Putsch voorbereid had en dat hij gepoogd heeft, zich in Amstetten aan het hoofd der Opper-Oostenrijksche en een gedeelte der Neder-Oostenrijksche Heimwehr te stellen, en van plan was di rect naar Wcenen op te marchecren en de stad bcz tten. Onder invloed van de Christ-socialen werd hij echter reeds drid dagen na zijn arrestatie vri.jgcl.iten .a nam '.oen zelf weer de gehcele leiding van de Heimwehr in handen. In Mei 1934 trad hij, toen Dollfuss zijn kabinet hervormde, als vice-kanselier op, bij welke gelegenheid Mussolini, die hem reeds een jaar te voren bij een bezoek aan Rome op feestelijke wijze met den eere dolk der militie en het ecreteeken van het Roomsche legioen begiftigd had. Starhem berg een gelukwerisch-telegram zond. waar in o. a. stond: „Ik ben overtuigd, dat de door Uwe Doorluchtigheid ontplooide ener gie den nieuwen staat Oostenrijk consoli- deeren en de betrekkingen met het fascisti sche Italië vertsterken zal. Fascist kan men Starhemberg noemen, ccn Hitleriaan is hij zeker niet en in ccn rede in het begin van dit jaar gehouden heeft hij dit erkend, erbij voegend dat hg op zekere voorwaarden bereid zou zgn met Hitier samen te werken. „Hitler zou moe ten erkennen, dat het fascisme in Oosten rijk door de „Heimatschutz" wordt verte genwoordigd en dat een nationaal-socialis- tische partij in Oostenrijk overbodig is. Als tegenprestatie zou ik bereid zijn te spreken over de wijze, waarop Oostenrijk in buiten- landsch-politieke relatie de Duitsche regee- ring zou kunnen steunen." V In ons land Bevoorrecht Nederland.... En daar zgn de duizenden werkioozen, gedoomd tot het verschrikkelijke niets-doen, wier toch al benauwend-geringe ondersteu ning nu wéér lager is geworden, 'n Trooste loos perspectief.... En daar zijn de tall oo ze middenstanders, in handel en nijverheid, de tuinders en de boeren, die vandaag nog niet weten, hoe zij morgen moeten leven en aan hun ver plichtingen kunnen voldoen. En daar zijn die talrijken uit andere standen, die niet meer kunnen voldoen aan hun redelijk-groeiende behoeften en aan hun alleszins-gegronde verlangens. Bevoorrecht Nederland Wij zweven niet hoog in de wolken, wij idcailisceren niet de harde werkelijkheid, maar wij leven midden in de wederwaar digheden van dozen rampzaligen tijd, en tóch schrijven wij neer: bevoorrecht Neder land! Bevoorrecht Nederland, omdat in ons land de oeconomische toestand zeker niet slechter is, dan over het algemeen in an dere landen, èn in vele opzichten minder slecht, dan elders. Bevoorrecht Nederland vooral, omdat ons bespaard is gebleven de binnenlandsche oorlog, die ontzettende gruwel, waardoor nu, en eigenlijk reeds lang, o.a. het arme Oostenrijksche volk wordt geteis terd. Wij hebben in ons land een opstan dige beweging gezien in Amsterdam en el ders. maar een binnenlandsche oorlog, zoo als die in andere landen in dezen tijd wordt gestreden, heeft ons land niet gekend. En God bespare ons vaderland zulk 'n onbe schrijfelijke ramp, waarvan de toch al reeds zoo trieste hierboven bedoelde op standige beweging in Amsterdam slechts als een flauwe afschaduwing kan worden beschouwd. Bevoorrecht Nederland vooral, omdat ons volk nog bezit zijn vrijheid, omdat ons volk nog kan pleiten en strijden voor wat hot meent dat zijn recht en zijn belang is en zich met vele middelen kan wenden en verzetten tegen een overheid, waarvan het meent, dat zij dat recht en dat belang niet eerbiedigt en niet behartigt. Bevoorrecht Nederland.... Relatief, betrekkelijk, bevoorrecht, n.l. in ver houding tot vele andere landen. Maar op zich beschouwd is ook de toestand in ons land voor vele duizenden toch zoo aller droevigst En nu moet de dankbaarheid voor die betrekkelijke bevoorrechting van ons land bij allen, die niet door crisis en ma laise van alles beroofd zgn, de liefde los slaan! De Christelijke liefde! Wij citee- ren hier graag het slot van een artikel van rector J. Bots in de „Maasbode" van gis teravond: een artikel waarin het hart sprak: „Laten we hopen, dat hei. groote leed van zooveel duizenden vooral de liefde zal lce- slaan in breede lagen van ons volk, opdat door gemeenschappelijke uiterste krachtsin spanning niet meer geleden zal worden, dan onvermijdelijk is". Naar dit woord moge door ons allen wor den gehandeld. EERSTE KAMER Landbouwcrlslswet en Winkel sluitingswet aangenomen Nadat Woensdagavond in een vergade ring van 10 minuten een reeks onbelang rijke wetsontwerpen zonder beraadslaging en z. h. st. waren aangenomen, kwam de Senaat gisteren voor de laatste maal in dit zittingsjaar bijeen. Op de eerste plaats was aan de orde de wijziging van de Land- bouwcrisiswet, waarover de heer Ruiter (R.K.S.P.) het woord voerde. Op een vraag in die richting antwoordde Minister Steenbcrghe, dat speciaal de prijs van de eerste levensmiddelen de volle aandacht van de regeering had. De heffing op de aardappelen is van 1.40 op 0.50 gedaald. Men staat hier echter vaak voor zeer moei lijke en gevolgrijke beslissingen, zoodat men zich niet moet verwonderen als in za ken als de verhouding tusschen margarine en boter, beiden zeer belangrijke producten voor Nederland, ernstig en soms langdurig beraadslaagd moet worden. Omtrent de verhouding tusschen den directeur en de besturen in de centrales, welk punt ook door genoemde spreker was aangeraakt, waarbg hij vreesde, dat de directeur een oppermachtige positie zou gaan bekleeden, kon de minister volkomen geruststellende verklaringen afleggen. Het bestuur kan immers den directeur afzetten en alle be slissingen en daden der centrales moeten tegenover den minister verantwoord wor den. De uitsmelting der zware varkens, door den heer Ruiter te berde gebracht als oplossing van het probleem van de afzet der zware varkens, noemde de minister de destructie van het vlecsch en als zoodanig een paardemiddel, waartoe hü alleen bij uiterste noodzaak zou overgaan. Nog bleek uit het debat, dat er nog geen oplossing van het vraagstuk hoe de gelden van dc reserve uil dc heffing op de zuivelproducten be steed moeten worden gevonden te zijn. Wel zeide de minister, dat het probleem in zijn geheel wilde zien en niet als een probleem van de afzonderlijke vakgroepen. Het ont werp werd z. h. st. aangenomen. Bij de wijziging van de Winkelsluitings wet volstond men met het afleggen van korte verklaringen. Namens de anti-revo- lutionnairen verklaarde de heer van C i t- ters, dat zijn fractie tot zijn spijt tegen moest stemmen om principieele redenen. Om dezelfde redenen zijn eenige leden der C.H.-fractie tegen het ontwerp, aldus zei- de de heer de Savornin Lohman, maar het meerendeel stemt voor het ont werp, nu het in het stadium van revisie ge komen is. doch zonder het minste enthou siasme. De heer de Zeeuw (S.D.A.P.) vond twee maanden tijd om een beslissing te nemen voor de gemeenteraden wat kort; evenzoo de heeren Janssen en van Sasse van Ysselt (beiden R.K. S.P.), die de geheele oplossing van de kwestie niet voorbeeldig achtten. Minis ter Steenberghe was optimistischer dan genoemde leden gestemd wat betreft dc werkingscapaciteit der gemeenteraden in deze zaak. Bovendien moeten de betrok kenen zoo spoedig mogelijk geholpen wor den. Dit wetsontwerp werd met 35 tegen 5 stemmen aangenomen. Nadat nog een aantal ontwerpjes zonder beraadslaging en zonder stemming waren aangenumen, deelde de voorzitter mede, dat de taak der Kamer nog niet geheel en al is volbracht, zoodat deze in September nog bijeen zal moeten komen. EEN NEDERLANDSCHE REISWEEK. Reist van 20-27 Augustus goedkoop In eigen land. De Nederlandsche Reisvereeniging heeft het initiatief genoanen tot de organisatie van een „Nederlandsche Reisweek', welke gehouden zal worden van 20 tot 27 Augus tus as. en welke ten doel heeft: le. commercieel het vreemdelingen verkeer, het vervoerwezen, en de hotelin dustrie in deze moeilijke tijden te steunen; 2e. ideëel het Nederlandsche publiek het besef bij te brengen, dat er in eigen land zóóveel moois en interessants te zien is en zóóveel schoons te genieten valt, dat er mogelijkheden te over zijn om een heer lijke en genotvolle vacanitie binnen onze grenzen door te brengen. In een persconferentie heeft de leiding der N.R.V., die in samenwerking met be langhebbenden bij het verkeers- en hotel wezen in Nederland deze Reisweek organi seert, nadere mededeelipgen gedaan. In dc eerste plaats heeft de voorzitter be toogd, diait voor zeer velen de besteding van hun vacanitie een moeilijk probleem is. In vele gevallen staat vacantie gelijk met grensoverschrijding. Nu wil men in deze Reisweek trachten, dien Nederlandschen vacantiegangers de overtuiging bij te brengen, dat deze grens overschrijding geen integreerend bestand deel behoeft te zijn voor een genotvolle va- oantie. En om nu ook het element van duurte van de Nederlandsche Spoorwegen en der Nederlandsche hotels zooveel mogelijk te olemineeren, worden aanzienlijke reduc ties gegeven. Over deze reisweek heeft de heer H. F. Barth nadere mededeelingen gedaan. Hij karakteriseerde de Reisweek als: „Een week van goedkooper reizen, logeeren cn uitgaan in het eigen mooie land". En nu wil de N.R.V. niet alleen de ge dachte aan reizen in eigen land wekken, maar tevens den gemaikkelijken weg tot de daad aangeven. De Nederlandsche Reisvereeniging ver strekt n.l. een ieder, al dan niet lid dezer vereeniging, die in de Reisweek een langer of korter uitstapje maakt in het eigen land, gratis een legitimatiebewijs (6 ct. voor toe- zendingskosten bij de aanvraag insluiten). Het legimjftatiebewij6, dat bestaat uit een stam blad en coupons, geeft reohit op de na volgende reducties: 1. Reductie op vacantiekaarten. Een ieder, die in de Reisweek van 20 tot en met 27 Augustus 1934 een vaoantiekaart koopt, begint met daarvoor den vollen prijs te be talen. (Ie kl. 7.50, lie kl. 5.75, IHe kl. 4.De legitimatiekaart wordt door de Nederlandsche Spoorwegen afgestempeld en op deze afgestempelde legimitatiokaart kan de reiziger voor den terugweg een va- canitiekaart koopen tegen den prijs van 4.voor de Ie kl., 3.voor de lie en 2.voor de Ille kl. De vacantiekaart voor de terugreis kan niet alleen op eiken dag van de reisweek (behalve op den dag van afgifte van de vaoantiekaart voor de heenreis) genomen worden, maar ook ge durende het tijkvak t.m. 3 September 1934. Reductie op 8-daagsche abonnementen. Om de gedachte van dc Nederlandsche Reisweek zooveel mogelijk te steunen, heb ben de Nederlandsche Spoorwegen zich be reid verklaard aan een ieder, ook op 8- daagsche abonnementen, een reductie van ongeveer 25% te geven. De prijzen dezer abonnementen bedragen gedurende de reis week Ie kl. 21.50: lie kl. f 16.50; Ille kl. 11.50. Deze gereduceerde 8-daagsche abon nementen kunnen desgewenscht nog op den laatstcn dag der reisweek genomen worden. 2. Reductie van 50% op alle autodiens ten van de A.T.O. 3. Reductie van 15% op de rondvluchten en van 25% op enkele reisbiljetten voor de Nederlandsche luchtlijnen der K.L.M. 4. Reductie van 515% in dc meeste hotels en pensions in Nederland. 5. Reductie van 1040% op de meeste Stoombootreedergen in binnenlandsche ver keer. 6. Reductie van 2050% op dc meeste natuurbaden en sportparken. 7. Onderhandelingen voor andere re ducties zgn verder hangende met diverse Nederlandsche kunst- en amusementsbe drijven. Nadat de heer Barth deze reducties nog nader had toegelicht werden er nog ver schillende vragen beantwoord. Daarbij had de voorzitter der N.R.V. nog gelegenheid te wijzen op het standpunt der vereeniging, dat niet is: Reist in eigen land, doch Reist o o k in eigen land. Dc voorzitter van Horecaf, dc heer van Stigt uit Utrecht zette uiteen, dat de Neder landsche hotels niet duurder zijn dan de gelijkwaardige inrichtingen in het buitenland. Ditzelfde geldt ook van de ver voermiddelen. En het is spr. altijd nog een raadsel, waarom onze Regeering niet inziet, wat bijna alle andere Regeeringen zeer wel inzien, n.l. dat het in dezen tijd niet aangaat vele millioenen over de grens te brengen. Er moet een rem komen op het reizen naar het buitenland en de uitwerking daarvan zal ten goede komen aan de Nederlandsche hotelindustrie, het vervoerwezen en alles wat daarmede samenhangt. Maar Regee- rimigshulp is daarbij onvermijdelijk. Spr. hoopte, dat dit besef eindelijk eens zal door breken. Aan de Nederlandsche Reisweek is nog een prijswedstrgd verbonden, welke oener- zijds de gegevens zal verschaffen in welke mate van de organisatie wordt gebruik ge maakt en anderzijds den inzender van de gestempelde talon kans geeft op het win nen van verschillende fraaie parijzen: Een week gratis verblijf in een Neder- landsch hotel naar keuze van den prijs winnaar (alle maaitijden en logies); acht- daagsche abonnementen He kl. op het ge heele net der Nederlandsche Spoorwegen; achtdaagsche abonnementen Ille kl. op het geheele net der Nederlandsche Spoorwegen; Vacantiekaarten; vliegtocht Rotterdam Amsterdam v.v.; rondvluchten boven Am sterdam en Rotterdam; autoritten en boot- vaarten. RECHTZAKEN N.V. ATALANTA IN APPèL. Van haar faillietverklaring door de Rechtbank. Naar wij vernemen is de drukkerij „Ata lanta", op welker persen het communis tisch dagblad ,,De Tribune" oorspronkelijk werd gedrukt, in hooger beroep gegaan van de beslissing der Rechtbank alhier, waarbij de vennootschap failliet werd verklaard. HUWELIJKSZWENDELAAR VOOR DE RECHTBANK. Veroordeeld tot twee en een half jaar. De rechtbank veroordeelde vandaag een huwelijkszwendelaar, den werkloos arbei der M. J. B. wegens oplichting van een 27-jarig dienstbode te Bussum tot een ge vangenisstraf van twee en een half jaar. Het O. M. had anderhalf jaar met af trek van voorarrest geëischt. De man had het meisje wijsgemaakt, dat hij haar wilde trouwen. Hij had naar zijn zeggen een goede betrekking, doch kon deze nog aanmerkelijk verbeteren, indien hij de beschikking over wat geld had. De dienstbode gaf hem haar spaarduit jes, 130.Later kwam uit, dat de man zijn verhalen uit zgn duim had gezogen. UIT DE OMGEVING ELOEMBOLLENSCHUUR EN WOONHUIS AFGEBRAND. Er was geen water. Hedennacht omstreeks half een brak brand uit in de bloembollenschuur van den heer A. J. de Winter, wonende aan den Loosterweg 43, alhier. Ijlings moesten de bewoners in nacht gewaad het woonhuis uitvluchten, dat met de brandende bollenschuur een per ceel vormt. Door de hevige stormwind, welke hedennacht woedde, greep het vuur zeer snel om zich heen. Bij afwezigheid van burgemeester en opperbrandmecster, die met vacantie afwezig waren, werden de loco-burgemeester en waarnemend ópper- brandmeester gewaarschuwd, die tegen kwart over een met de brandweer ter plaatse verscheen. Bij aankomst had ook het woonhuis reeds vlam gevat en stond het geheele per ceel rondom in lichter laaie. Ook de brand weer uit Sassenheim arriveerde spoedig hierna. Men hakte een gat door de haag om zoo doende een kortere weg naar de sloot te vinden, doch alle pogingen waren tever- geefsch, de sloten waren droog en de brandweer van Sassenheim toog spoedig onverrichter zake huiswaarts. Intusschen had de brand zulk een om vang aangenomen, dat aan blusschen niet meer viel te denken. Het was een troosteloos gezicht, toen bewoners, brandweer en buren de brand lijdelgk moesten aanzien, zonder dat ook maar iets kon worden gered en zelfs zon der water te geven alles in vlammen op ging. Te omstreeks zeven uur hedenmorgen was het geheele perceel tot den grond toe afgebrand. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Alleen weet men, dat de brand ontstaan Ls in de bollenschuur. De heer de Winter is, naar men mededeelde tegen brandschade verzekerd. KATWIJK. „K.R.V.** De leden worden herinnerd aan dc jaarvergadering welke hedenavond te 8 uur in het parochiehuis te Katwijk aan den Rijn gehouden zal worden. Allen wor den verwacht; van de senioren mag echter niemand ontbreken I AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli as. waargeno men door apotheek; M. Boekwgt, Visch- markt. NIEUWVEEN. We gaan naar Rhenen! De twee hoog ste klassen der R.-K. school hebben dit jaar voor het eerst een reisje gemaakt. Met twee mooie bussen van den heer Koppenol werd Woensdagmorgen tegen achten de reis naar Rhenen aanvaard. Het weer had niet voortreffelijker kunnen zgn. Over Alphen, Bodegraven en Woerden ging het op Utrecht aan. Het heeie repertoir, dad kinderen in hun mars hebben, werd gezon gen. De „Schlager" was echter „We gaan naar Rhenen!", op de populaire wijs in de overwinningsroes van het Ned. Elftal ge toonzet. Onder Zeist werd in de bosschen een danig gat in de broodvoorraad gesla gen, waarbij de limonade rijkelijk vloeide. In Doorn wachtte het gezelschap een bui tenkansje. Dank zij vrouwelijke welspre kendheid en tact. mocht het Keizer Wilhelm Rosarium bezocht worden. De uitgelezen pracht van deze bloemenweelde ontging cok den kinderen niet. Een doos met echte Nieuwv. krakelingen werd voor den ex- keizer, die jammer genoeg met zgn gema lin niet thuis was, als dank achtergela ten. Van Doorn ging het recht op Rhenen aan waar verscheidene uren in Ouwehand's Dierenpark werden zoek gebracht. De eer ste persoonlijke kennismaking met den ko ning der roofdieren en diens neef, den tij ger, droeg een zeer vreedzaam karakter. Ook de beren, apen, hyena's, enz. en de vele uitheemsche vogels hadden veel be kijks. Het toppunt van genot bracht even wel de schitterende speeltuin van dit groot- sche park. Onderwijzers, geleidsters en kin deren, allen moesten de hooge en lange glijbaan probeeren, die wel het meest van alles in trek bleek. Een oorverdoovend gejubel brak los, toen kapelaan Verbeem met zgn auto dc vergeten krentenbroodjes kwam brengen. De kinderen hadden evenwel geen honger behoeven te lijden, want zij waren bgna overzadigd van koek, chocolade, sausjes, frujetta, pruimen, gs en natuurlijk ook limonade.. In de speeltuin bij de Pyramide van Austerlitz werd voor eenige uren aange legd, de laatste proviand werd uitgedeeld en toen huiswaarts. Het lied van den dag werd omgewerkt en tallooze malen galm den de kelen: „We gaan naar Nieuwveen!" met de slotzin: „In '35 zal 't weer zoo zijn!" Bij de Kattenbrug werden de laatste wij zigingen aangebracht en onder onafgebro ken zingen en jubelen had de blijde intocht plaats door een haag van ouders en andere belangstellenden. Het was een eenige en tevens leerzame dag geweest, die om her haling vraagt. Dank willen we hier nog brengen aan degenen, die door hun groote of kleine bij dragen den kinderen dit reisje geboden hebben. SPORT WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTAND- MARSCHEN. Men meldt ons uit Nijmegen: Hedenmorgen zijn vier deelnemers aan de Vierdaagse he afstamdimarschen niet gestart. In totaal zgn er thans 96 uitvadlers. Na de hevige buien van gisterenavond is het weder thans prachtig. De zon schijnt, de wegen zijn perfect en stofvrij/Alle deel nemers houden er een gezond en flink tempo in. Heden komt Generaal Snijders in Nij megen aan. De belangstelling langs de wegen, voor al in de dorpen, is wederom zeer groot. De inwoners voorzien de deelnemers zooveel mogelijk van verfrisschende dranken. Verwacht wordt, dat evenals het vorige jaar, de laatste dag zoo goed als geen uit vallers te zien zal geven Reeds nu kan ge zegd worden, dat de Vierdaageche van 1934 een veel grooter succes is dan alle vooraf gaande. De leiding van kapitein Breunese is correct. De controle werkt volmaakt. De stemming onder de deelnemers is bewon derenswaardig. LAATSTE BERICHTEN GEEN LINTJESREGEN. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zullen, in verband met den rouw in het Ko ninklijk Huis, dit jaar niet bij de gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin koninklijke onderscheidingen wor den verleend. De gebruikelijke verleening dezer onderscheidingen zal naar een later tijdstip worden verschoven. CONTINGENTEERING VAN TOUW. De Staatscourant van hedenavond zal een Koninklijk Besluit bevatten waarbij de in voer van touw wordt gecontingeteerd. Deze contingenteering omvat: a. garen van hen nep, ongetwgnd, b. koord, touw en meer dan eendraads garen van zachte hennep vezel, alsmede koord en touw van jute. Voor beide groepen is het contingent be paald op 80 pet. van het gewicht van den gemiddelden invoer in 4 maanden in de ja ren 1931, 1932, en 1933. De bepalingen gelden van 1 Juli tot 1 November.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2