DE SPOORBOOMEN NIET NEERGELATEN HONIGS BOUILLONBLOKJES Ih ans 6 voor IOcL DE UITGEWISCHTE SCHULD WOENSDAG 25 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. t GEMENGDE BERICHTEN ed. Autobus in UIT DE RADIOWERELD den. Na eenige minuten oponthoud heeft de trein de reis voortgezet. De derde wielrijder kwam er gelukkig goed af. Hu kon nog juist bijtijds van zijn fiets springen. Dokter Roebroekx was spoedig na het ongeluk ter plaatse en heeft den dood van het slachtoffer geconstateerd. Het lijk J is door de politie naar het St. Jansgast huis vervoerd. Onmiddellijk na het gebeurde heeft de politie van Weert een onderzoek inge steld. Den overwegwachter werd een ver hoor afgenomen door inspecteur Horck, die tevens het parket van Roermond waar schuwde en ook de spoorwegautoriteiten van een en ander in kennis heeft gesteld. De seinwachter is buiten dienst gesteld in afwachting van de nader te nemen maatregelen. Zooals te begrijpen is was de man door het voorval geheel overstuur. Hij was van gisterochtend zes uur in dienst en zou juist na het passeeren van den sneltrein worden afgelost. Hij is veer tig jaar oud en is reeds twintig jaar bij de spoorwegen in dienst en kan bogen op een blanco strafregister. Zooals gezegd heeft hij zijn nalatigheid pas op het laatste moment ontdekt. De opzichter van het station Weert heeft mede ter plaatse de zaak in onderzoek. Dr. Hulst uit Leiden zal heden de sectie op het lijk van het slachtoffer verrichten. Omtrent het uitzicht op de spoorbaan kan worden gemeld, dat dit voor wat be treft het spoorwegverkeer vanuit de rich ting Weert geheel is belemmerd door het seinhuis, het woonhuis van den seinwach ter en een paar boomen. De wielrijders hebben dus den trein onmogelijk kunnen zien aankomen. De treinen, die uit de te genovergestelde richting komen, kan men vanaf den weg wel zien naderen. Het ge deelte, waar de overweg zich bevindt, be hoort tot de z.g. Trumpert. Het verkeer op den Rijksstraatweg, was op het moment van het gebeurde, gelukkig niet zeer druk. Het groepje fietsers werd op ongeveer vijftig meter afstand door een vierden wielrijder gevolgd. De heer en de dame. die aan het ongeluk ontsnapt zijn en die- in eikaars gezelschap verkeerden, waren, zooals men begrijpen kan, geheel van streek. En of de oudjes al beweerden, dat dit niet juist was en dat hun gewaardeerde leider te goeder naam en faam bekend was, en grgot-f^brikant ter plaatse was en nimmer zich met dieverijen of inbre- kerijen had opgehóudfn, het hielp niet. 't Signalement kwam volgens de politie precies overeen met dat van den gezochte en hij ging mee Anderhalf uur had de politie noodig om 's mans identiteit vast te stellen. Gelukkig had het incident geen storen- den invloed op het goede verloop der ex cursie, en met den leider voorop werd des avonds in ijog vrooiyker stemming den terugtocht aanvaard. Programma's van Donderdag 16 Juli. Huizen, 301 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—1140 NCRV. 8 009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10 45 en 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12 15—2 00 Orkestconcert. 2.00 Cu reus fraaie handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5 30 Zang. 6.45 Causerie. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Bachconcert. Leo Mens, orgel en Sam Swaap, viool 9.30 Lezing over „Onderhoudsplicht". 10.00 V«E Dias. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum. 1875 M. AVRO-uitzending. 8 00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10 30 Aeolian-kwartet. 11.00 Voordracht. 11.30 Vervolg kwartetconcert. 12.00 Nieuwe Amsterdamsche or keet ver. 2 30 Voordracht. 3 003.45 Gramofoonplaten. 4 00 Voor de zieken. 4.30 Pianoconcert. 5 00 Voor grootere kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6 30 Sportpraatjc H. Hollander. 7.00 Gramofoonplaten. 7.35 Dr. Ir. S Leurs: Vlaanderen als Toe risten land. 8.00 Vaz Dias. 8 05 Aansl. met „Royal" te Arnhem: En semble Pali. 8 30 ..Kentucky Singers". 8.45 Radiotooneel: „Wordt vervolgd" of „De onthoofding van Lontje", blijspel. 9.15 Vervolg Zang. 9.30 Orgelconcert P. Palle mm.v. Boris Lensky, viool. 10.00 Kovacs Lajos en zjjn orkest. 1100 Vaz Dias. 11.1012.00 Aansl. met „De Vereeniging" te Nijmegen. Concert door Bob White cn zijn orkest. Daventry, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 12.20 Het Rutland Square en New Victo ria orkest. 1 20 Gramofoonplaten. 2 .20 Western studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Concert. 4 35 Het Belfaster Omroeporkest. 5.35 Kinderuurtje. 6,20 Berichten. 6.50 Orgelspel. 7.20 Het Belfaster Omroeporkest. 8 20 Revue-programma „The Air-Do- Wel Is". België verongelukt Drie personen licht, één zwaar gewond Uit Antwerpen wordt gemeld: Gister ochtend te ongeveer half elf is onder de gemeente Rumpst een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, dat, gezien de omstan digheden, nog tamelijk goed is afgeloopen. Een gezelschap toeristen uit Rotterdam en Dordrecht kwam met een autocar uit de richting van Antwerpen, op weg naar Rochefort. Nabij de brouwerij Macs te Rumpst brak plotseling het stuur van de auto, tengevolge waarvan de wagen, waar in zestien personen gezeten waren, kan telde en in een langs den weg loopende sloot terecht kwam. Vier personen wer den gewond, waarvan een ernstig aan het hoofd. De slachtoffers, welke voornamelijk ooor glasscherven gewond waren, zijn ter verpleging opgenomen in een der zieken huizen van Mechelen. De chauffeur liep lichte verwondingen aan de handen op, maar verscheidene pas sagiers waren er erger aan toe, vooral drie hunner, de heer J. Sleemenhoek, 63 jaar, te Dordrecht, diens echtgenoote en de heer J. van Waas, uit Rotterdam. Zwaar aan hoofd en armen gewond moesten zij in de kliniek Sint Elisabeth te Mechelen ter verpleging worden opgenomen. De vijf andere inzittenden werden ter plaatse door een dokter verbonden. De toestand van deze laatsten baart geen zorg. door een revolverschot werd getroffen, DOODELIJK MOTORONGELUK. Ingenieur verongelukt. Gisternacht heeft op den Rijksweg nabij Voorthuizen een ernstig motorongeval plaats gehad, waarbij de 28-jarige J. Th. uit Bussum op slag gedood werd, terwijl de duorijdster de 22-jarige mej. M. Th. W. D.t uit Voorthuizen zoo ernstig werd gewond, dat zij in zorgwekkenden toe stand naar het St. Elisabeth-gasthuis te Amersfoort moest worden, vervoerd. De bestuurder van het motorrijwiel was als ingenieur werkzaam in Ned.-Indië doch vertoefde met verlof ten huize van zijn ouders te Bussum. DRIE AUTODIEVEN GEPAKT. Naar vierden dader wordt gezocht. De justitieele dienst van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam heeft een bende autodieven kunnen arresteoren, die op 1 Juli 1.1. aan de Ceintuurbaan een wa gen stalen, welke daar eenigen tijd on beheerd had gestaan, meldt de „Tel." Het geheele gezelschap, bestaande uit vier oude bekenden van de politie, vertrok met den auto naar Den Haag, waar de auto aan eene kleinen zakenman werd ver kocht voor de somma van.... 25. Voor dit bedrag ontving de kooper een keurige kwitantie, die hij later aan de po litie kon overleggen. Kort na den diefstal werd het signale ment van den wagen door middel van de politieradio omgeroepen, waarna de Haag- sche politie den gestolen auto vrij spoedig terugvond en in beslag nam. Van den kooper kreeg de politie een vrij goed signalement van de heeren, waarvan er korten tijd later drie konden worden gearresteerd. Naar den vierden dader wordt nog gezocht. DE ROOFOVERVAL TE DEURNE. Te Oss is gearresteerd zekere C. ver dacht van den roofoverval op den 78-ja- rigen Geven te Deurne in den nacht van 3 op 4 Juli. Hy is naar Deurne overgebracht. Wielrijder door sneltrein vermorzeld door groote onachtzaamheid. Grove onachtzaamheid van den sein wachter van blokpost 75 op de spoorlijn WeertRoermond, die verzuimd had de spoorboomen ter plaatse neer te laten, heeft het leven gekost van een 52-jarigen wielrijder, die op het oogenblik, dat hij den overweg, welke gelegen is in den drukken Rijksstraatweg, passeerde, werd gegrepen door den met een vaart van 60 a 70 K.M. voorbijsuizenden sneltrein no. 87, Amsterdafti—Maastricht, welke om 15.44 uur van het station' Weert was ver trokken. Omtrent dit ernstige ongeluk, dat doet denken aan dat van denzelfden aard te Blerik, waar men ook vergeten heeft de spoorboomen te sluiten, vernemen wij, dat de dienstdoende seinwachter, Van P. ge naamd, toen hij het sein voor veilig door kreeg, in de veronderstelling heeft ver keerd, dat hij de boomen had neergelaten. Toen het ongeluk gebeurde, bevond hij zich in het vlak bij den overweg gelegen seinhuisje, waar hij rustig de komst van den trein had zitten afwachten. Op het laatste oogenblik viel zijn blik op den overweg en tot zijn groote ontzetting con stateerde hij toen zijn verzuim. Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde moment, toen de trein nog maar enkele meters van de plek verwijderd was, stak een drietal wielrijders, komende uit de richting Roermond, de rails over. Zij re den achter elkaar en een dame, die voor op reed kon nog net veilig wegkomen. De achter haar rijdende fietser, de 52-jarige gehuwde handelaar M. H. Trienekens uit Heithuizen, die op weg was naar Weert, werd in de linkerzijde door het voorste gedeelte van de locomotief gegrepen. Het slachtoffer werd onmiddellijk weggeslin gerd en tegen het langs de spoorbaan staande hekwerk gesmakt. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. De machi nist van den trein heeft, toen hij bemerk te wat er gebeurd was, dadelijk gestopt. De trein was toen vijftig meter doorgere- EEN AUTO-TOCHT MET EEN „ARRESTATIE". Politic zag excursie-lcider voor een berucht bandiet aan. Een bekend fabrikant in een der Veen koloniale gemeenten had, naar de „Msb." vertelt, onlangs het initiatief genomen tot een autotocht met ouden van dagen, en hij had ruime medewerking gekregen. Tal van autobezitters stelden hun wagens be schikbaar en de oudjes kwamen zich bij tientallen opgeven. De vorige week had de tocht plaats. Ook de Drentsche hoofdstad werd aangedaan en in den speeltuin van een der hotels vermaakten de ouden zich, als stonden ze nog in de kinderschoenen. Doch daar kwam plotseling een kink in den kabel. De politie verscheen ten too- neele. Allerwegen schrik en ontsteltenis! Er moest een arrestatie worden gedaan. Wie? Niemand minder dan de leider van het gezelschap moest met de dienaren van den Heiligen Hermandad mee. Want hij zou de beruchte inbreker zijn, naar wien de politie in het geheele Noorden reeds vele maanden tevergeefs zocht. Nu was de goede vangst gedaan. IIET DRAMA OP DEN ACHTERBURG WAL TE AMSTERDAM. Een probleem voor de justitie. Naar wij vernemen zal de 41-jarige M., die Zondagavond bij zijn arrestatie door twee agenten in zijn woning aan den O. Z. Achterburgwal te- Amsterdam door een schot in het hoofd werd getroffen, heden het Binnengasthuis verlaten. Wy vernemen verder, dat bij de Justitie twee zaken aanhangig zullen worden ge maakt; een van de beide agenten ter zake van bcleediging door M. en poging tot doodslag door middel van een bloempot, die naar hun overtuiging door M. uit het venster is geworpen, terwijl aan den an deren kant een klacht van M. zal worden doorgegeven, die een der agenten van po ging tot doodslag beschuldigt, omdat hij door cecn revolverschot werd getroffen, 9.20 Berichten. Lezing. 10 00 Concert 10.50 Korte dienst. 1105—12 20 Joe Loas en zUn band. „Radio-Parit, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 10.35—11.50 Orkestconcert. 12 50 Pascal-orkest. 8 20 Kamermuziek. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 12 20—2 20 Strijkorkest 3 50—5 50 Omroeporkest. 8 20 Orgelconcert. 8.40 Omroeporkest. 9.20 en 10 05 L. Preii's instrumentaal en semble. 10.45 L. Preii's danaorkeat. 11 30 A^eordeonconcert. 11.45—12.50 Vervolg Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5.50 Gramofoonplaten. 6.45 Orkestconcert. 12 20 Gramofoonplaten. 1.20 Weragkamerorkest. 4.20 Kwintetconcert. 5,35 Kamerconcert. 7.20 Omroeporkest. 8.35 „Intermezzo", spel. 9.20 Pianorecital. 10.50 Concert. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Concert m.m.v. orkest en Yehudi Manuhin, viool en T. Rosati, cello. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1 30—2.20 Max Alexy's orkest. 5 20 Radio-Symphoiue-orkest. 8 20 Salonorkust. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M 12 20 Max Alexys' orkest. I.302 20 Gramofoonplaten. 5.20 Max Alexy's orkest. 6 35 Salonorkest. 8 20 Fanfareconcert. 9.35 Radio-Symphonie-orkest. 10.4011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsendei, 1571 M. 8.35 RUkazending uit Leipzig: „Inter mezzo", spel van Schnura, muziek van Muller. 9.20 Dansmuziek door Robert Gaden an zijn orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Vervolg dansmuziek. Gemerntellik Radiodlstrlbutlebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8 00—12 20 Keulen. 12 20—14 20 iAJxemburg. 14 20—16 20 I-nnden Rag. 16.1018 20 Kalundborg of Luxemburg. 18 20-19 20 Brussel (VI 19.20—2 20 Keulen 20.20—2200 Bruaeel (Fr.). 23,00afloop Deutschl. sender, 4e Programma. 8 208.50 Parijs Radio. 10 35—11 50 Parijs Radio. 12 20—17 35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National" zenders. 18 2021 30 Daventry. 21 20—22 20 Deutschl. sender. 22.20afloop Deventry. (Wijzigingen voorbehouden). zonder dat naar zijn meening tot schieten cenige noodzaak bestond. Voor de justitie is met dat al de moei lijke taak weggelegd klaarheid in deze zaak te brengen. Bij haar onderzoek ziet zij zich, wat dc kwestie van den bloempot betreft, tegenover twee verschillende Ie- zingen geplaatst. Volgens de eene lezing is de bloempot door den hond van M. In een dartele bui uit het venater gestootsn; volgens de andere moet M. zelf den bloem pot uit het venater geworpen hebben, daar men gezien zou hebben, dat hij zijn arm naar buiten heeft gestoken. Gisteren zijn ter plaatse. In verband met het onderzoek, eenige foto's gemaakt. FEUILLETON. Naar het Engelsch van PAUL TRENT. 6) „Ik zal telcgrafeeren. En ik moet u waar schuwen. dat als er nog dingen zijn, die u wilt regelen. „Ik wil een notaris spreken." „Ik zal telefoneeren. Nog iets?" „Ja, rióht me wat op in de kussens. Ik moet een brief schrijven." „Die inspanning zou slecht voor u zijn en het einde kunnen verhaasten", waarschuw de de dokter. „Daar kan ik niets aan doen. Ik heb iemand een groot onrecht gedaan en moet alles in het werk stellen, om dat goed te maken." Sir Jamco begon te schrijven, maar zyn vingers trilden en het kostte hem moeite cm de letters te vormen. Doch hy bezat grooten moed en volhardde: „Myn lieve zoon (schreef hij). „Pas in de laatste uren van mijn leven heb ik beseft, welk een groot onrecht ik je heb aangedaan. Het was Hurst, die me de oogen opende en daar ben ik hem dank baar voor. Je bent op weg een nuttelooze verkwister te worden, en dat is mijn schuld. Er is maar één ding, dat je kan red den. en dat is hard werk. Ik vrees, dat de ledigheid je vast in haar klauwen heeft en er drastische maatregelen noodig zijn om je te redden. Als alles niet zoo plotse ling was gekomen, dan had ik een ander testament gemaakt. Ik heb een notaris la ten roepen, doch vrees, dat hy te laat zal komen. „Ik ben er van overtuigd, dat je, ondanks je fouten, een man van eer bent, en ik ver trouw je volkomen. Mijn laatste testament berust bij mijn notaris in Londen en daar uit erf je alles wat ik bezit en dat onvoor waardelijk en je zult millionair zijn. Maar je zult mijn bevel gehoorzamen en afstand doen van alles, op tweeduizend pond per jaar na twee honderd voor je eigen gebruik en de resteerende achttienhonderd voor Ruth Wynne. ..Als je dit leest, zul je me misschien on billijk vinden, maar ik geloof oprecht, dat het je eenige kans op geluk is, om je te dwingen te werken voor de weelde, waar op je zoo gesteld bent. Je bent advocaat en van die twee honderd pond kun jc le ven tot je practijk begint te maken. „Het kan me niet schelen, wat je met mün geld doet. Er zyn genoeg liefdadige vereenigingen en je keuze zal ongetwyfeld verstandig zyn. „Dc weet, dat je eerst bitter over me zult cordeelen, maar in later jaren zul je me uit de grond van je hart dankbaar zijn. Geof frey, ik had je moeder lief en na haar dood was ik diep ongelukkig tot ik jou leerde liefhebben. Je bent haar kind Je had haar oogen en gisteren schenen je moeders oogen me te verwijten, dat ik haar zoon op die wijze heb opgevoed. Ik zou graag meer schryven, maar ik ben te moe. Ik doe een beroep op je eer, Geoffrey, om deze brief te beschouwen als een geldig testament. Vaarwel myn jongen. Veel succes. Groet Ruth. Jullei beiden moesten Sir James aarzelde een oogenblik en zet te toen plotseling zyn handieekening James Blair. Daarna zonk hij in dc kus sens. De dokter, die was teruggekomen en hem gadesloeg, kwam nader. „Dokter, adresseer een enveloppe aan mijn zoon. Doe deze brief er in. Zegel hem. Eewaar hem tot het testament is gelezen, geef dan den brief aan mijn zoon en zeg hem, dien te lezen als hij alleen is. Dat is alles." Vermoeid sloot hij de oogen cn dc dok ter hield zijn pols vast. „Sir James", zei de dokter. „Misschien heb ik me vergist. Misschien heb ik hem een taak opgedragen, die zyn krachten te boven gaat. „O, God! Dokter, g6fef Hy zweeg en de dokter boog zich over hem heen. „Sir James." riep hij. maar hij kreeg geen antwoord. Sir James Blair was dood. Eenige uren later slopen Geoffrey cn Ruth de kamer binnen. Ruth zonk bitter schreiend naast het bed neer en Geoffrey stond er zwygend naast. Er was zoo veel, dat hy nog had willen zeggen en ver klaren. Zün vader zoo nooit meer tot hem spreken. Geoffrey's zclfbehecrsching begaf hem, hij kreunde en begon te snikken. In een oogwenk stond Ruth naast hem en sloeg de armen om hem heen. „Huil niet, Geoff. Vader begrijpt jc. Hij hield van je, Geoff. Kom mee. beste." Ze nam hem mee naar haar eigen kamer en poogde hem te troosten, als een echte vrouw haar eigen verdriet vergetend. Geoffrey's verdriet was oprecht en be halve de schok van zijn vaders dood was er nog het plotselinge besef van zijn eigen onwaardigheid. Terwijl hy de trots van zyn vader had kunnen zyn, had hy hem enkel verdriet gedaan. „Ruth, ik moet alles weten, wat vader gisteren tegen je gezegd heeft. Je zei zoo iets. dat er een groote verandering In myn leven zou komen." „Ja, Geoff, vaders besluit stond vast. Maar laat ik jc zeggen, dat hü Jou niets kwalijk nam. Hij achtte zich schuldig aan het leven, dat je leidde." „Een echte man maakt zyn eigen leven", zei Geoffrey dof. „Je was ten slotte niet slecht, dat zag va der ook wel in." „Ik was een onwaardige nietsnutte ver kwister. Wat zal vader een verdriet ge had hebben. Waarom heeft hij niet open met me gesproken?" „Denk jc, dat het vee! geholpen zou heb ben? In het begin misschien. Maar dc laat ste tijd. Jc was er aan gewend ge raakt, om niets te doen." „Luister naar me, Ruth. Mijn oogen zijn geopend. Ik zal geen dramatische eed af leggen. maar ik geef je mün eerewoord, dat ik flink aan het werk zal gaan. Geloof jc me''" „Volkomen, Geoff. Ik weet zeker, dat ik nog eens trotsch op je zal zijn." „Ik hoop het. Ruth. Maar ik wil niet al- hen je achting winnen. Er is nog iets an ders iets. 'fat meer voor mc bcleckcnt dan wat ook!" „Zeg alsjeblieft 'niets meer", riep ze nerveus. „Je moest nu maar naar bed gaan. Je ziet er zoo moe uit." Even later kwam dr. Granton en vroeg Geoffrey tc spreken. „Ik dacht, dat u wel alles van uw vader zou willen hooren." „Ja graag", zei Geoffrey gretig „Hij wilde graag zyn notaris spreken. Er was geen tnd meer. om hem uit Londen te laten komen en dus belde ik den dichtat- byzynden notaris op, doch hy kwam pas toen uw vader al overleden was. Maar uw vader heeft een brief geschreven, die ik u na de begrafenis moet ter hand stellen. Ik zal hom zoolang bewaren." „Goed," antwoordde Geoffrey werktui gelijk". Was vader rustig toen hy stierf?" „Ik weet het niet", begon de dokter, aarzelde even en besloot toen om verder maar niets te zeggen. Geoffrey had geen lust om naar bed te gaan. Hij had heel wat te overdenken en bleef nog lang zitten rooken. Met afschuw liet hy zijn leven de revue passeeren en vroeg zich af, hoe hij zoo'n dwaas had kun nen zyn; maar weldra begon hij aan Ruth tc denken. Wat was ze lief voor hem ge weest! En ze was mooi. Hij had met veel vrou wen geflirt, maar geen had ooit zyn hart geraakt. Zyn vader had van Ruth gehouden. Als hij wablijven leven zou niets hem zoo veel plcizicr gedaan hebben, als een huwe- lyk tu&schen de twee, waarvan hij het meeste hield. „Ik ben haar niet waardig", zei Geoffrey by zichzelf. Ik moet geduld hebben en haar tooncn, dat ik niet dc man ben, waar voor zc mc gehouden heeft. Ik zal zoo gauw mogelijk aan het werk gaan en ik kan werken. Misschien heb ik geluierd om dat ik geen doel in het leven had", dacht hy hoopvol. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9