Beleening van Effecten DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. It NOODWEER BOVEN NOORD-BRABANT Groote schade aan het gewas. Boven de gemeento Rosmalen ontlastte zich gistermiddag omstreeks halfvier een hevig onweder gepaard gaande met een ontzaggelijke hagelbui. Er vielen hagel- stecnen zoo groot als duiveneieren. Het noodweer, dat ruim een half uur aanhield, berokkende groote schade aan de te velde staande gewassen. E»?nige koeien werden door den bliksem getroffen en gedood. „Tel." INTERNATIONAAL HOTELOPUCHTER <.i UtREtTEEBO Veertien gulden voor een pakje kranten. Op 14 Juli j 1 vervoegde zich aan hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee cr-n buitenlander met een grooten handkoffer, die mededeelde, dat hij een b&lkonkamer aan zee verlangde. Aangezien op dat mo ment een dergelijke kamer niet vrij was, nam hij genoegen met een kamer zonder balkon, nadat hem de toezegging was ge daan, dat, zoodra een balkonkamcr vrij was, die voor hem gereserveerd zou wor den. In dit groote badhotel is het gewoonte, aan onbekende vreemdelingen eens in de week een rekening aan te bieden, die Za terdag betaald moet worden. Ook deze vreemdeling ontving Zaterdag zijn reke ning, die evenwel de daarop volgenden Zondag nog niet was voldaan. Zondag avond vestigde de secretaris de aandacht van de directie op een in Horecaf ge plaatste waarschuwing tegen een Fransch en Duitsch sprekenden buitenlander, wiens signalement met dat vnn den betrokken persoon overeenkwam. In hotel Victoria te Amsterdam had deze vreemdeling eenigc dagen verblijf gehouden en den portier bewogen, onder voorwendsel, dat hij slechts in het bezit was van Fransch geld, voor hem een pakje onder remboers te voldoen, terwijl hij later zonder zijn hotelrekening en het remboerscmcnt te betalen, was vertrok ken. Toen de directie van hotel Nassau-Ber gen bij onderzoek bleek, dat ook de por tier van dit hotel voor den vreemdeling een remboerspnkje van 14.betaald had, rees het sterke vermoeden, dat men den man logeerde, tegen wien gewaar schuwd werd, aldus de „Maasbode". Maandagmorgen had de directie dan ook het voornemen, tegen den vreemde ling op to treden, doch toon bleek, dat hij juist een kwartiertje te voren, gehuld in badmantel en in het bezit van een akte- tasch, het hotel had verlaten. Op zijn ka mer lagen allerlei toiletartikelen en in de kast bevond zich de handkoffer, die met couranten gevuld was. Men had nu nage noeg zekerheid, met den oplichter te doen te hebben, waarop de politie werd ge waarschuwd en de burgemeester mr. H. van Reenen met hel gebeurde in kennis werd gesteld. Deze waarschuwde onmid dellijk den commissaris van politie in Alkmaar en den burgemeester van Eg- mond, aangezien vermoed werd, dat de man zich naar Egmond aan Zee had be geven. Hierna begaf de burgemeester zich met den directeur van het hotel naar Ber gen aan Zee, waar zij bij aankomst ver namen, dat burgemeester Eijma van Eg- mond aan Zee persoonlijk den man, die daar het raadhuis passeerde en toen dc badmantel en aktetasch onder den arm droeg, had gearresteerd. Inmiddels had men het Victoria Hotel in Amsterdam gewaarschuwd, waarop de chef de reception van dat hotel zich naar Bergen nnn Zee had begeven en den man daar later herkende. Te Egmond aan Zee werd de man door den directeur van Ho tel Nassau-Bergen, den heer Zeiler, her kend. Hij werd daarop In gezelschap van den rijksveldwachter uit Bergen aan Zee, die zich met den portier langs het strand naar Egmond aan Zee had begeven, naar Bergen aan Zee gebracht en aldaar door den burgemeester in verhoor genomen. In dc hotelkamer van den vreemdeling bad men in de prullcmnnd een verscheurd papier gevonden, waarop precies geno teerd stonden de artikelen, die hij in het hotel had achtergelaten. Dit papier had het hoofd van hotel den Rurcht uit Lei den. Na telefonische informatie bleek, dat hij ook dnar eenigc dagen had gelo geerd en dezelfde truc had uitgehaald. Toen hem dit werd medegedeeld, stond de man zoo paf, dat hij niet meer aan ont kennen dacht. Uit zijn pas bleek, dat hij een Oosten rijker was. Deze pas was hem in 1932 uit gereikt door het Oostcnrijksch consulaat in Amsterdam, omdat zijn oude verloren was. Volgens dien pas had hij in België, Frankrijk en Luxemburg gezworven. In lichtingen werden ingewonnen bij den vreemdelingendienst te Rotterdam, waar men sterk vermoedt, dat deze pas valsch is. In het Victoria Hotel te Amsterdam had bij zich laten inschrijven als Charles Martin; in Leiden als Daré en in hotel Nassau-Bergen als René Homs, terwijl hij volgens den pns heette Fricdrich Rcichlcr. De man had zich uitgegeven voor Elzas- ser en sprak keurig Fransch. Tegenover den burgemeester erkende hij, dat hij in Duitschland 9 maanden ge vangenisstraf had ondergaan wegens poli tieke redenen. Aangezien bleek, dat in het rembourspakje, waarvoor de portier 14.betaald had, niets dan couranten papier had gezeten en hij van den expe diteur, de firma Waal in Bergen, zich dc f 14.— als afzender van het pakje, dat hij aan zich zelf geadresseerd had, had laten uitbetalen, werd de man, in overleg met den officier van justitie te Alkmaar, In het huis van bewaring aldaar ingesloten, wegens oplichting. Gedurende zijn verblijf In hotel Nas sau-Bergen was. met de verteringen mee, zijn rekening opgcloopen tot ruim f 100. De man beweerde nog, dat hij door werk loosheid tot deze ongeoorloofde handeling was gekomen. ARRESTATIES OP DE NAUTILUS. Marine-schepeling pleegde sabotage. Naar men aan het „Hbld." uit Den Hel der meldt, is aan boord van de „Nautilus", nadat aanvankelijk enkele leden van de bemanning bij het vooronderzoek werden betrokken en ter beschikking werden ge houden, zonder dat echter van voorarrest sprake was, thans een marine-schepeling (niet-gegradueerde) gearresteerd, die er van verdacht wordt de daad van sabotage (verontreiniging van dc smeerolie) te heb ben gepleegd. Het onderzoek duurt nog voort. VERMISTE KOTTER TERECHT. Gisteren werd gemeld, dat er ongerust heid bestond omtrent het uitblijven van den Nederlandschen kotter „Kapoeas", die Donderdag j.l. van Cowes op Wight naar IJmuiden was vertrokken. Aan boord bevonden zich de heeren H. C. N. Munnig Schmidt uit Hilversum en J. Groenhout eveneens uit Hilversum. Dc „Kapoeas" is gistermiddag in de tweede visschershaven van Schevcningen binncngcloopen. Er had geen enkele reden tot ongerustheid bestaan, daar het schip alleen door wind stilte wat langer was uitgebleven. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Kostelooze rijwlelbclastingmerkcn. De Dienstgeleider der directe bekistingen, in voerrechten en accijnzen heeft bekend ge maakt, dat van 25—27 Juli 1934 des na middags van 79 uur, gelegenheid zal worden gegeven tot het aanvragen van een kosteloos rijwiclbclastingmerk voor het belastingjaar 1934'35. De formulieren zijn op genoemde data verkrijgbaar bij den assistent, Oosterbroek te Rijpwetering D29. HILLEGOM. Concordia. Er wordt den laaLsten tijd hard gewerkt door onze Roomsche Sport- verecniging: 3 avonden per week worden onze jongens getraind hetgeen voor de a.s. competitie-wedstrijden van groot belang zal blijken te zijn. Naast onze mooie en gezonde muziek- en tooneelvereeniging moet ook een gezonde sportvereeniging komen, die de belangstelling van de Hille- gomsche maar vooral van de Roomsche supporters, waardig is. Als allen daartoe medewerken is zulks heel goed mogelijk. Zaterdagnamiddag om 7 uur speelt het eerste elftal van Concordia een wedstrijd tegen de pas opgerichte voetbalclub „For- tuna" bestaande uit leden van het gemeen te-personeel. Dit belooft inderdaad wel een zeer mooie wedstrijd te worden, te meer nog waar door den heer Verhaar, dir. van de Gem. Arbeidsbeurs een Lauwertak voor dezen wedstrijd beschikbaar is ge steld. Wij vertrouwen, dat vele supporters Za terdagmiddag reeds hun belangstelling zul len tooncn door dezen wedstrijd te gaan zien. Het gasbedrijf. Vrijdagmiddag te 3 uur zal het gereorganiseerde gemeentelijke gasbedrijf officieel in gebruik worden ge steld. Tot bijwoning der plechtigheid is dc Raad uitgenoodigd en andere autoritei ten. KATWLTK AAN DEN RIJN. Ongeval. De 10-jarige P. R. viel bij het schommelen van de wip. Dr. H., die direct ontboden was, constateerde dat de arm gebroken was, zoodat overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk bleek. Na behandeling kon de jongen weer huiswaarts worden gebracht. Mondorgelconcert. Gisteravond gaf dc Mondorgelclub een concert in de muziek tent aan de Commandeurslaan. Dat was, naar we mecnen het eerste concert der club in deze tent. Dat zal wel een der re denen geweest zijn, dat er volop belang stelling was voor het gebodenc. Jammer, dat te halftien de regen het auditorium eenigszins dwong huis toe te gaan. Het pu bliek was overigens dankbaar voor de ge geven nummers en verwacht spoedig nog maals een uitvoering. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het ging iets beter dezer dagen dan vorige week bij al de hit te. Dit neemt niet weg. dat de prijs nog geheel onvoldoende is die voor de meeste variëteiten wordt betaald. Doch men is dit in dezen tijd van het jaar gewoon. Als het eens een heel enkele dag goed gaat, is dit iets heel bijzonders. De prijzen waren: Leeuwenbekken ƒ0.20 0.40, Godetia ƒ0.300.60, A 1st roemer ia ƒ0.300.45, Zinnia ƒ0.601.10, Margrieten t n 10—0 13. SoéblÖMt o nn- 0 13. Gladio lussen in diverse soorten ƒ0.351.65, Ga- lardia 0.10-0.13, Anjers 0.130 16. Ro zen ƒ0.100.16, Pompon-Dahlia ƒ0.35 0.60, Lathyrus ƒ0.080 14, Convili ƒ0.30 0.45, Dahlia's ƒ0.60l.Tii, Anemor.tn 0.09—0.13,. NOORD WIJKERIIOIT. Voetbal. Gisterenavond had onder enorme belangstelling de ontmoeting plaats tusschen onze twee plaatselijke Voetbal- vereen igin gen n.l. V.V.S.B. I en N.V.C. I op het terrein van St. Bavo Gesticht. Onder de aanwezigen merkten we op den weleerw. heer Loerakker, kapelaan St. Vic- torparoehie, eerw. broeder Overste, de Di rectie en nog vele eerw. Broeders van de St. Bavo-Stichting. Ongeveer 7 45 blaast de scheidsrechter het beginsignaal. V.V.S.B. wint den toss cn kiest de zon in den rug. N.V.C. brengt de bal aan het rollen cn hun eerste aanval strandt op buitenspel. De scheidsrechter past de geheel oude spelregels toe, wat menige aanval onderbreekt. Intusschen is van weerszijde een aanval naast geschoten. Dan krijgt N.V.C. een corner te nemen en de linksbuiten geeft met een schitterende kopbal N.V.C. dc leiding (01). 't Is zeer goed te constateeren, dat V.V.S.B. onder training staat, maar hun aanvallen zijn niet doortastend genoeg. Uit een ingooi brengt zij onverwachts den stand op gelijken voet (11). Even daarna is het een kluw van spelers voor het V.V.S.B. doel, waar vanuit N.V.C. de leiding herneemt, 21 voor N.V.C. En nog net voor de rust maakt N.V.C. haar dorde doelpunt. Hierna rusten. Alle spelers en tevens het Bestuur van N.V.C. wordt onthaald op een lokker kop thee. Na de thee is de eerste aanval voor V.V.S.B. I, maar wordt hope loos naastgeschoten. Dan krijgt N.V.C. een ingooi cn daarvanuit scoort zij haar 4e goal. V.V.S.B. I laat geenszins den moed zakken en zwoegt wat het kan om den ach terstand te verkleinen, wat hun van harte was gegund, maar Fortuna was ook niet met hen. Een hunner spielers moet het veld verlaten, is een weinig geblesseerd. Plotse ling bij een doorbraak maakt N.V.C. er 51 van. Door een aangeschoten hands krijgt V.V.S.B. een penalty toegewezen, maar deze wordt vriendschappelijk geno men. Daarna een solo-ren van N.V.C.'s linksbuiten, een knal en no. 6 vliegt door net en alles heen. Het begint thans te sche meren. Er wordt nu verder gespeeld met een witte bal. Toch denken we V.V.S.B. nog te zien doelpunten, maar de schitterende nieuwe linkshalf van N.V.C. redt op het laatste en critieke moment. Tot slot weet N V.C. nogmaals het doel van V.V.S.B. te doorboren en eindigt deze zeer mooie wed strijd met een 71 overwinning voor N.V.C. V.V.S.B. speelde met een invaller en N.V.C. was volledig. De scheidsrechter leidde te gemoedelijk. Terdege heeft ieder toeschou wer kunnen genieten van dezen echten sportleven wedstrijd. STOMPWIJK-VEUR. E.H.B.O. Voor het le examen, afgeno men door Dr. Reijers voor de Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" te Stomp- wijk-Veur, slaagden de dames: T. v. d. Berg, J. Jansen, J. Kroor}, W. Olieman, C. Roos, G. Stutvoet, J. Stijsiger, C. Vrolijk, M. van Zanten, J. de Zoete. A. Kromkamp, T. Scheers en heeren: C. Steenhauer, M. Stij siger, W. Vermazen, A. Vermazen, J. Quar- tel, J. van Leeuvyen, P. van Leeuwen, N. Bergman, J. W, IvroonD. Groene wogen en J. Koole. Dc voorzitter der vereeniging, de heer J. Koole, heeft na afloop van het examen aan dr. Reijers dank gebracht voor zijn be- langlooze medewerking en hem namens de cursisten een herinnering aangeboden; ook mevr. Reijers werd in deze hulde betrok ken door de aanbieding van een fraaie bloemenmand. Gezien dc groote aanvraag van nieuwe leden, besloot het Bestuur een nieuwe cur sus te organiseeren. Men kan zich opgeven als lid of inlich tingen verkrijgen bij: J. Koole, voorzitter, Tedingerstr. 72; D. A. Groenewegen, secre- taiSluisplein 19; J. W. Kroon, St. Jozef straat 27; Mej. M. van Zanten, Piaspoel- straat 11 en Mej. J. de Zoete, Voorhofstr. 3. Voetbalclub. De arbeiders, werkzaam bij dc Amsterdamsche Ballast Mij. hebben een voetbalclub opgericht. De Vereeniging beschiat reeds over een eigen terrein, ge legen onder Nootdorp, hetwelk as. Zon dag feestelijk wordt geopend. Des middags wordt dan een vriendschappel ij ke wed strijd gespeeld tegen het 2e elftal van To- negido uit Voorburg. Personalia. Onze plaatsgenoote, Mej. G. Lambo is bij het gehouden examen aan de R. K. Vakschool voor meisjes te Leiden in de afdeeling leer ar es koken en voedings leer, bevorderd van de le naar de 2e klasse. Z1LK. Poging (ot inbraak. In den voorlaat- sten nacht is een poging tot inbraak ge daan bij den heer H. L., wonende aan de Trekvaart alhier. Toen de bewoners, door cenig geruisch ontwaakten, zijn de daders gevlucht, zoodat een en ander slechts bij een poging is gebleven. Door de gemeente-politie is een serieus onderzoek ingesteld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. EEN OVERDEKTE KERMIS. Bazar ten bate van de Harmonie. Gisteravond te 7 uur vond In het Pa tronaatsgebouw de opening plaats eener driedaagsche bazar, georganiseerd door de R.-K. Harmonievereen. „Leo XIII". Deze opening werd verricht door den voorzitter der bazar-commissie, den heer W. v. d. Louw, die de vele belangstellen den een welkom toeriep. Dat deze bazar, waarvan de baten ten goede komen aan aankoop nieuw instrumenten, tot stand is gekomen, schrijft spreker in hoofdzaak toe aan de ijverige bemoeiingen der dames, die zich met de voorbereidende werk zaamheden hebben belast. Namens de commissie brengt spr. haar daarvoor har telijk dank. Spr. hoopt, dat deze bazar door een druk bezoek alleszins aan het ge stelde doel zal beantwoorden, waarop spr. bcs'.uit met allen prettige avonden toe te we.uchen. De bazar, welke iedere avond van 7 tot 10 1/2 uur is geopend, is gratis voor ieder een toegankelijk en door de vele aller nieuwste attracties, welke zijn aangebracht zeer zeker het bezoeken waard. Het ge heel maakt een zeer goeden indruk en toont een trouw beeld van hetgeen een drachtige samenwerking wist te wrochten. De voorzaal, welke men eerst binnenkomt is in een restauratie of theetuin herscha pen. Het „welkom", aangebracht tusschen slingerende guirlandes wordt den bezoe ker bij het binnentreden der groote zaal toegeroepen. In de zaal zelf treffen we tal van vermakelijkheden aan: grabbelton nen, touwtrekken, vroolijke keuken (iets geheel nieuws), schiet-, werp- en visch- tent. De grootste attractie, het rad van avontuur, beheerd door onze bekende Al- phe.nsche komischen voordracht-kunste naar, oen heer Haus zal ongetwijfeld be langstelling wekken. Kortom, het geheel geelt een fleurig aanzien. Wij vernemen, dat bovendien het tarief in aansluiting met de slechte tijden uiterst laag is gesteld, zoodat het voor ieder mogelijk is zich voor een gering bedrag kostelijk te vermaken. „Leo XIII" vooruit! Helpt allen mee! En de bazar-commissie is tevree. Personalia. Voor het Mercuriusdiplo- ma Engelsche Handelscorrespondentie slaag de te Rotterdam onze plaatsgenoot de heer C. L. v. Niekerk. Bovengenoemde slaagde tevens voor het zelfde examen, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen te Alphen aan den Rijn. In de sloot. De bakfiets van den fruit handelaar K uit Aarlanderveen werd gis teren op den Ziendeweg aangereden door een kaasbrik van den landbouwer K. uit Nieuwkoop. De fruitwagen raakte door deze aanrijding van den wal in de sloot, terwijl fruit en inventaris verloren gingen. De politie stelt een onderzoek in. ZEVENHOVEN. Rectificatie. De volgende rectificatie dient te worden aangebracht in het verslag van de gemeenteraadszitting te Zevenho ven op 13 Juli j.l. De heer Van der Weij- den heeft in dit vergadering voorgesteld het salaris van het personeel van den vleeschkeuringsdienst met 10 pet. te ver lagen, wat met algemeene stemmen is aangenomen (en niet met 60 pet., hetgeen een drukfout geweest is). ZOETERWOL'DE. JAARVERSLAG HOOGDRUK-BRON- WATERLEIDING. Verbruik eveneens minder. Het buizennet werd uitgebreid met 88.45 M. en had op het einde van het jaar een totale lengte van 58133 Meter. Naar aanleiding van het zeer groote aantal lek ken in de Mannensmann-hoofdleiding in den Heerenweg, werd 706 meter vervan gen door gegoten buis 4". Totaal waren op 31 Dec. 1933 in het net aanwezig 190 brand- kranen en 209 afsluiters. Het aantal aan sluiting bij abonnement bedroeg op 1 Jan. 1934 2739, 1 Jan. 1933 2757, vermindering 18 stuks. Over den meter op 1 Jan. 1934 1221 stuks, op 1 Jan. 1933 115 stuks, toe name 66 stuks. Totale toename over meter en abonnement 48 stuks. In den loop van het jaar werden geplaatst 201 meters en weggenomen 131 meters, totaal werden dus uitgegeven en teruggenomen 332 meters. Opgepompt werd 554779 M3. tegen 576240 M3. het vorige jaar. De gemiddelde et maalaflevering was in 1933 1519.943 M3, tegen 1574 426 M3. in 1932. Aannemende, dat 17000 inwoners aan het buizennet wo nen, dan is het gemiddelde verbruik per hoofd en per dag. na aftrek van het water verbruik van Woubrugge en het verlies, circa 81 9 liter, tegen 84.8 liter in 1932. Per M.3 afgeleverd over den meter, is de op brengst 20.91 et. tegen 18.91 et. in 1932. Ge durende 1933 was de abonnementsprijs per 3 mnd. van water voor huish. gebruik en voor waterlevering oVer den meters als ra het 2de halfjaar 1932. Iedere 4 weken werd het gefiltreerde water onderzocht door het Bacteriologisch-, Hygiënisch- en Scheikundig Laboratorium dr. H. J. van 't Hoff en L. Weeda te Rot terdam. Het resultaat was gemiddeld scheikundige samenstelling oordeel: zeer goed. Bacteriologische samenstelling oor deel: uitstekend. De rekening ontvangsten en uitgaven of baten en lasten wat de ge wone dienst betreft sluit op een bedrag van ƒ77120.26. Geraamd bedrag ƒ74549.86. De ontvangsten aan water waren geraamd op 68845 (werkelijke opbrengst 70530.73) Aan extra-uitkeering in verband met ta- riefsverhooging per 1 Juli 1932 en winst- uitkeering kon aan de gemeente worden uitgekeerd 22208.32. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig saldo van 17663.85 (op 1 Januari bedroeg dit saldo ƒ14283.88). Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 27 Juli te 19 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Aanbieding gemeente rekening 1933, inclusief die van het water leidingbedrijf over 1933. 3. Benoeming eener commissie van onderzoek dier reke ningen. 4. Verzoek om subsidie van het be stuur Katholieke kinderuitzending, afdee ling Leiden, met voorstel van B. en W. 5. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek der R. K. Sportvereeniging A S.C. alhier, om subsidie. 6. Voorstel van B. cn W. tot wijziging der gemeentebegroo- ting 1934. 7 Alsvoren tot demping en rio- leering der sloot vóór het hulppostkantoor. 8. Alsvoren tot verbetering van het weg dek van den Ommedijkschen- en Weipoort- scher.weg tot aan den Nieuwe Weg. 9. Rond vraag. LETTEREN EN KUNST KAREL MENGELBERG. Succes van een Nedcrlandsch componist te Barcelona. Een medewerker uit Barcelona schrijft aan de „N.R.Crt.": Een evenement in de de schaarsche maar sympathieke cultureele betrekkingen tus schen Spanje en Nederland was de uitvoe ring van een belangrijke muzikale schep ping van den jon/gen Nederlandschen com ponist en dirigent, Karei Mengelberg. Se dert eenigen tijd woonachtig aan deze zijde van de Pyreneeën, heeft hij met bijzondere voorliefde de Spaansche volksmuziek be studeerd en zich vooral laten inspireeren door de mooie melodieën der Catalaansche volksdansen, de sardanas, welke worden uitgevoerd door kleine orkesten van een zeer aparte samenstelling, nagenoeg uit sluitend uit blaasinstrumenten. Karei Mengelberg vatte zijn nieuwe mu zikale ervaringen samen in een sympho- nisch gedicht, getiteld „Catalunya renai- xent" (Het herlevend Catalonië) en spe ciaal geschreven voor het Stedelijk Orkest van Barcelona, dat evenals de Fransche Garde Républicaine bijna geheel uit blaas instrumenten bestaat tot het respectabele aantal van negentig! De eerste uitvoering van dit werk in het Palacio de Bellas Artes, door den auteur zelf gedirigeerd, is een zeer groot succes geworden. Want niet alleen bleek de jonge Mengelberg den geest der Catalaansche mu ziek goed begrepen te hebben, maar zijn compositie was ook van imposante monu mentaliteit, die niet naliet op allen een diepen indruk te maken, speciaal het con trast van al de exotische instrumentale kleuren met de statige, psalmodieëerende orgelklanken. Luchtige dansrhythmen wis selden heroïke hymne-fragmenten af. en aan het slot zwelde het geheel aan tot een machtig en overrompelend accoord. Deze compositie heeft de jonge muzikale kunst van Nederland in het vaderland van Da Falla en Turina populair gemaakt en belooft een geliefd repertoirestuk van de Banda-Municipal te worden, daar het uit eenigc duizenden toehoorders bestaande auditorium, Karei Mengelberg een lang durige en zelfs voor Spaansche begrippen meer dan hartelijke ovatie heeft gebracht. 133. De volgende dag kwam er een boer binnen, die het fitet prettig had gevonden, dat Drein zijn ezeltjs op diens grond had laten grazen. Denk er om, dat het niet meer gebeurt, zei hij tegen Drein. Als ik je dan in aujn vingers krijg, knijp ik je tot mosterd. 134. Kort daarop kwam er een matroos, die een sprekende papegaai wilde verkoopen. Wat zegt ie allemaal? vroeg Piet. Luister maar, zei de matroos. En nu riep de papegaai van den matroos: Bandiet! Leelijke dief! Bandiet! Leelijke dief!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10