D.G.G. VRIJDAG 20 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 BUITENLAND FRANKRIJK- NOG ALTIJD DE STAVISKY-AFFAIRE. Tardieu drijft Chautemps in het nauw. Voor de commissie van onderzoek naar de Stavisky-affaires zijn Woensdag Tar dieu en ex-minister Chautemps met elkan der geconfronteerd. Deze confrontatie is vrij stormachtig verloopen. Tardieu verklaarde o.a., dat Stavisky op den dag van zijn dood omringd was door agenten van de Süreté générale, doch dat dezen in het geheel geen moeite hebben gedaan, den bedrieger levend in handen te krijgen. De minister was voorts van meening, dat verschillende documenten door de Sü reté en den toenmaligen minister van bin- nenlandsche zaken aan de justitie onttrok ken waren. Voorts verklaarde Tardieu, dat Chau temps de candidatuur van den bij het Sta visky-schandaal betrokken radicaal-socia- listischen afgevaardigde Bonna ure ge steund heeft, dat het door Bonna ure uit gegeven weekblad voor het derde Parij- sche district in Blois (de woonplaats van de familie Chautemps), gedrukt werd, dat na de verkiezing van Bonnaure tot afge vaardigde een gedenkteeken voor den va der van Chautemps zou opgericht worden en dat Stavisky de verkiezing van Bon naure gefinancierd heeft, zoodat tusschen geldschieter en werkgever contact moet hebben bestaan. Bovendien verklaarde Tardieu, dat hij getuigen kon oproepen, welke de bewijzen konden leveren, dat inspecteur Bony be trokken was bij de chèque-vervalsching, in opdracht van Chautemps. Hij wilde evenwel geen directe aanklacht tegen Chautemps indienen, hoewel deze hem be schuldigde van laster. Chautemps verklaarde hierop: „De mede- deelingcn van Tardieu zijn ernstig, zoowel van politiek als van moreel oogpunt be zien. Ik neem kennis van het feit, dat een lid van de regeering den politieken wapen stilstand opzegt. Terwijl ikzelf mijn best deed, om de regeering te verdedigen, heeft een van de leden van die regeering den leider van de regeeringsmeerderheid ont- eerd, de regeering in de nationale eenheid getroffen en getracht, een breuk te brengen in den politieken wapenstilstand, teneinde op deze wijze een ontbinding van de ka mer door te drijven". De pers bespreekt uitvoerig de verklarin gen van Tardieu, welker politieke beteeke- nis geen blad onderschat. Deze beteekcnis blijkt ook reeds uit de verschillende geruchten, welke er Woens dagavond in omloop waren. Zoo werd be weerd, dat minister-president Doumergue zijn vacantie zou onderbreken en naar Pa rijs zou terugkeeren. Ook over de moge lijkheid van een kamerontbinding werd druk gesproken. De bladen brengen uitvoerige beschou wingen over het verhoor, waarbij de recht- sche bladen het voor Tardieu opnemen, terwijl de linksche pers zeer verontwaar digd is en zich zelfs niet ontziet, Tardieu een provocateur te noemen. „l'Oeuvre" noemt de verklaringen van Tardieu onbeschaamd en oppert de mee ning, dat het bestuur van de radicaal-socia listische partij onmiddellijk na den terug keer van Herriot uit Genève een vergade ring van het executief comité van de party zal bijeenroeepn, om 't uittreden van der. radicaal-socialistischen minister uit de re geering te bespreken. ENGELAND. BEWAPENINGS WEDLOOP BEGINT. 41 Nieuwe Britsche luchteskaders. Bij een debat in het Lagerhuis over de luchtvaart zeide Baldwin, de waarnemend premier, dat de regeering tot de Conclusie was gekomen, dat zij niet langer kon wach ten met het nemen van maatregelen, waar door in de eerstkomende jaren de Britsche militaire luchtvaart zou komen op een peil, dat bij benadering met dat der naburige landen zou overeenkomen. De defensieve positie van Engeland moest geregeld wor den herzien en de regeering behield zich het recht voor, haar program te wijzigen al naar gelang van nieuwe factoren, die zich mochten voordoen. Wat dit betreft had de regeering beslo ten tot een vijfjaarsprogram, krachtens hetwelk de militaire luchtvaart zou wor den versterkt met 41 nieuwe eskaders, met inbegrip van die welke reeds in 1934 wa ren aangekondigd. Van deze 41 nieuwe es kaders zouden 33 worden bestemd voor de nationale territoriale defensie, waarvan de sterkte zou worden gebracht van 42 eska ders op 75. De rest der eskaders zal worden bestemd voor den dienst der marineluchtvaart of den buitenlandschen dienst Baldwin zeide verder, dat de politiek der regeering een politiek van internationale ontwapening blijft. Wij hebben, zeide hij, volstrekt niet de hoop opgegeven tot een of andere beperking te komen, doch ge zien onze verplichtingen tegenover den Volkenbond en het pact van Locarno en de vele ongunstige symptomen in Europa en elders, waren wij reeds sedert eenigen tijd van meening, dat het oogenblik was ge komen om over te gaan tot herziening van de mogelijkheid van handhaving van onze bewapeningen op haar tegenwoordige lage niveau bij afwezigheid van voorstellen tot vergelijkbare verminderingen van andere landen. Het tempo van het program zal over de vyf eerstkomende jaren worden verdeeld en zal afhangen van verschillende overwe gingen, o.a. financieele overwegingen. Het was niet mogelijk ze thans nader aan te geven. De regeering koestert nochtans de hoop, den arbeid gelijkelijk te verdeelen, opdat de posten der begrootmg niet in een jaar tegelijk worden belast. Lord Londonderry, de minister van luchtvaart, heeft in het Hoogerhuis soort gelijke mededeelingen gedaan als die van Baldwin in het Lagerhuis. Groot-Brittannië zal tegen 1938 volgens de meening van een vooraanstaand autori teit op vliegterrein ongeveer 1300 vliegma chines der eerste linie beschikken, wan neer het door Baldwin bekendgemaakte program geheel wordt uitgevoerd. Het aan tal machines der eerste linie bedraagt op het oogenblik ongeveer 850, verdeeld over 91 eskaders, waarvan 42 voor de verdedi ging van het moederland, 10 voor de andere eenheden in het moederland en 39 voor overzee. De verdedingsmacht van Engeland zal eind 1938 met zijn 75 eskaders over ne genhonderd machines beschikken. EEN STROP VOOR DE BRITSCHE FASCISTEN. De bekende krantenkoning Lord Rother- mere heeft de ondersteuning van de Mos- ley-fascisten door zijn blad, de „Daily Mail", gestaakt. Dit blijkt uit een briefwisseling tus schen hem en Sir Oswald Mosley, welke in genoemd blad is gepubliceerd. In ver- het standsgerechtshof, die sedert Woensdag schillende besprekingen heeft Lord Ro- thermere van Sir Oswald geëischt, dat deze eenige van zijn voornaamste pro grammapunten, n.l. het oprichten van een standenstaat, de moderniseering van het parlement, de instelling van een autoritai re regeering en zijn afwijzende houding tegen de Joden zou laten vallen of wijzi gen. Sir Oswald heeft dit evenwel van de hand gewezen. Lord Rothermere verklaart thans in een schrijven, dat hij nooit van meening is ge weest, dat een beweging, welke zich fas cistisch noemt, in Engeland succes zou hebben. OOSTENRIJK. BOMAANSLAGEN DUREN VOORT. Ondanks strenge straffen. Ondanks het in werking treden van de strenge wet inzake springstofaanslagen hebben in alle deelen van Oostenrijk we der tal van bomaanslagen plaats gehad. Donderdagochtend om drie uur werd in het werkstation Hafelekar bij Innsbruck een bom tot ontploffing gebracht, waar door het dak van de stationshol bescha digd werd. Het spoorwegverkeer behoef de evenwel niet onderbroken te worden. De explosie was zoo hevig, dat de bewo ners van Innsbruck uit hun slaap gewekt werden. In Lustenau (Voralsberg) werd te mid dernacht een bom tot ontploffing ge bracht in de gymnastiekzaal van den Va- derlandschen Turnerbond. De materieele schade, welke dientengevolge werd aange richt, bedraagt 6000 schilling. In de geheele omgeving werden de vensterruiten inge drukt. In Ween en werd in het tweede district een openbare telefooncel in brand gesto ken. Bij Edlach (Stiermarken) werd In den afgeloopen nacht op het traject van de Suedbahn een bomaanslag gepleegd, die eenige materieele schade veroorzaakte. Verder is in den loop van den nacht in de nabijheid van Bregenz (Voralsberg) een aanslag op de spoorlijn gepleegd. Zware veroordeelingen. De vonnissen der talyke processen voor het stndgerechtshof, die sedert Woensdag begonnen zijn, zyn thans bekend. In het groote proces te Graz, betreffen de twee zware springstofaanslagen bij het station St. Michaël kort voor de express Weenen-Rome zou passeeren, werd de voornaamste beklaagde, Pavlic, veroor deeld tot acht jaar zware kerkerstraf. De tweede beklaagde werd vrygesproken. Door het stand gerechtshof te Weenen werden drie beklaagden, beschuldigd van samenzwering en van voorbereiding van springstofaanslagen, veroordeeld tot vijf jaar zware kerkerstraf elk. Vier beklaag den werden wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De aanklacht tegen den achtsten beklaagde werd ingetrokken. AMERIKA. EINDE DER STAKING TE SAN FRANCISCO. De extremisten leden de nederlaag. Het algemeene stakingscomité te San Francisco heeft met 191 tegen 174 stemmen besloten de algemeene staking te beëindi gen. Dc extremisten in de stakingsleiding hebben daarmede een beslissende neder laag geleden. Hun eerste nederlaag was 't besluit om arbitrage te aanvaarden, thans is de heele staking opgeheven. De stad herkrijgt meer en meer haar normaal aanzien. Talrijke winkels en restaurants zyn weer geopend. De stoomvaartlijnen hebben hun schepen op zee instructie gegeven San Francisco weer aan te doen. De politie heeft in totaal 300 personen gearresteerd by haar actie tegen de ophit sers. Het zyn meest communisten. De pro cureur van de rechtbank heeft voorgesteld alle processen uit te stellen totdat de fede rale autoriteiten een onderzoek zouden hebben gedaan naar de nationaliteit van de gearresteerden. De buitenlanders onder hen zullen dan waarschijnlijk onmiddellijk worden uitgewezen. BUITENL. BERICHTEN. TRIBUNE INGESTORT TIJDENS EEN MUZIEK-UITVOERLNG. Honderd personen gewond. Uit Czernowitz (Boekowina) wordt ge meld: Tijdens een concert, dat gegeven werd door een 70 man sterk militair mu ziekkorps, dat juist van een bezoek aan het buitenland was teruggekeerde, is een dicht gevulde toeschouwerstribune ingestort. Circa 100 persnen werd gewond, van wie 25 onmiddellijk naar het ziekenhuis moes ten worden overgebracht. Begry pel ijker wij ze ontstond door het ongeval een groote paniek. MIJNONGELUK BIJ MARIENSTEIN. Drie dooden. In de mijn Marienstein (by SchafUach in Beieren) zyn gisteren drie mijnwerkers om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde op 30 meter diep te van de myn, waar zich plotseling gassen vormden. Toen de twee mijnwerkers, die op deze plaats werkzaam waren, tydens hun schafttijd niet naar boven kwamen, zooals gewoonlijk, begaf zich een derde naar beneden, teneinde een onderzoek in te stellen. Tijdens het afdalen geraakte hij bewusteloos en stortte naar beneden. De in zijn nabijheid werkzaam zijnde mijnwerkers waarschuwden oogenblikke- lyk de reddingsploeg, die er na urenlang zwoegen in slaagde, de drie ongelukkigen te bergen. Pogingen, om de levensgeesten weder op te wekken, bleven vruchteloos. By het red dingswerk werd een arbeider zwaar, en meerdere andere licht gewond. EX KONING ALFONSO AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Bij een poging, om een anderen auto in te halen, is op den straatweg naar Grinzing een Deensche auto in botsing gekomen met een tramwagen. Van de inzittenden van den Deenschen wagen werd de nationaal- socialistische Oostenryksche journalist dr. Smetana gedood, terwijl drie andere inzittenden ernstig werden gewond. Ook de trambestuurder werd zwaar gewond. De wagen, dien de Deen wilde inhalen, werd bestuurd door ex-koning Alfons van Spanje. In den wagen bevonden zich ver der zijn kinderen Juan en Marie Christine. De auto van Alfonso werd licht bescha digd. WATERSNOOD IN POLEN NEEMT AF. Dc zware regenval is opgehouden. In hot overstroomde gebied in Zuid- Polen is een lichte verbetering van den toe stand ingetreden; de hevige regen van gis teren is thans opgehouden. Het grootste gevaar schijnt thans nog te bestaan voor de Weiohsel, waarvan het water Woensdag nog steeg, hoewel in verminderd tempo. Wanneer er geen nieuwe zware regens meer vallen, kan het grootste gevaar voor de Boven-Weichsel en de andere rivieren wel als bezworen beschouwd worden. Het verkeer in het overstroomde gebied is voorloopig nog niet herva/t. De interna tionale treinverbindingen, die in normaal geval over Krak au—Lem berg loopen, wor den thans over Kieloe geleid. De regeering heeft voor de dakloos ge worden slachtoffers 100.000 zloty ter be schikking gesteld, om althans den ergsten nood te kunnen lenigen. Eenzelfde bedrag werd door de autoriteiten beschikbaar ge steld. Tevens is een oproep tot het heele volk gericht, om inzamelingen voor de slacht offers in het overstroom ingsgebied te orga- niseeren. Naar thans bekend wordt, bevon den zich in het getroffen gebied 83 kinder- vacantiekampenalle bewoners konden echter in veiligheid gebracht worden. Uit de provincie komen gelukkig gerust stellende berichten. Daar vermindert de watenstand der rivieren tamelijk snel. Volgens de gegevens van officieele zyde zyn tot heden 180 menschen om het leven gekomen. OOK WATERSNOOD IN TSJECHO- SLOWAKIJE. Aantal steden en dorpen bij de Hnngaarschc grens reeds overstroomd. Uit Bratislava wordt gemeld, dat de Waag, een zijrivier van den Donau, ten ge volge van den buitengewoon zwaren regen val buiten haar oevers is getreden. In het Waagdal neemt de stijging van het water onrustbarende afmetingen aan. Op ver schillende plaatsen heeft de rivier een nieu we bedding gezocht. Een aantal bruggen is beschadigd en ook aan huizen, telefoon- en telegraaflijnen is door het water groote verwoestingen aan gericht. De verbindingen met Placec zyn geheel verbroken, terwijl een groot aantal steden en dorpen aan de Hongaarsch-Che- chische grens grootendeels onder geloopen is, waardoor belangrijke schade is aange richt. Honderden huizen moesten ijlings verlaten worden. ONTZETTENDE DROOGTE IN AMERIKA Brengt de boeren tot wanhoop. De ononderbroken droogte der laatste weken heeft in het gebied tusschen den Mississippi cn het Rotsgebergte tot een ortf- zettenden toestand geleid. In de afgeloo pen 27 dagen heeft de temperatuur bijna eiken dag een hoogte van 117 graden Fah- renheid bereikt. Geen enkelen nacht was zij lager dan 77 graden. Dientengevolge zijn alle tuinderijen, ak kers en weiden hetzij volkomen verschroeid of onder een tientallen centimeters dikke laag fijn stof bedolven. Zelfs vrij groote rivieren zyn volkomen droog. Van kilometers afstand moeten de boe ren, die de wanhoop nabij zyn, water gaan halen, willen zij hun vee niet van dorst laten omkomen. In het Westen van den staat Oklahoma heeft men gisteren 600 stuks vee doodgeschoten, daar nergens meer water voor de dieren was te vinden. Vermoedelijk zullen nog een paar hon derd dieren worden afgemaakt. Reusach tige kudden dwalen in het rond op zoek naar water en weidegrond. Honderden wa gons mot tot op het gebeente vermagerde beesten zyn na ar de veemarkten gezonden. Tal van dieren bezweken echter reeds on derweg. Ook uit den staat Montana wordt gemold, dat honderden stuks vee op de weiden vai. honger en dorst zyn gestorven. De ellende wordt nog vergroot, doordat het gebied tusschen den Mississippi cn het Rotsgebergte door sprinkhanen en kevers wordt kaalgevreten. Duizenden farmers hebben hun boerde rijen verlaten. Zij hebben zich naar de ste den begeven, waar zy de autoriteiten smeeken, hen te helpen. In den staat Misouri heeft men verschei dene gevallen van typhus geconstateerd. Voorts zijn op diverse plaatsen in het Midden-Westen groote boschbranden uit gebroken. AARDBEVING IN PANAMA. Provincie Chiriqui ernstig geteisterd. Woensdag is Panama door een hevige aardbeving geteisterd. In 24 uur werden 9 aardschokken waar genomen, welke ook de eilanden Coiba en Barida troffen. Het epicentrum van de aardbeving ligt ongeveer 200 mijl van het Bal boa-gebergte, m de provincie Chiriqui. In David, de hoofdstad van de pro visie ie, werden vier personen ernstig gekwetst. Vele gebouwen, waaronder het postkan toor, werden met den grond gelijk gemaakt. Alle telegraaf-en telefoonverbindingen zyn verbroken. Aangezien ook de electrise he centrale is vernield, ligt de stad geheel in het donker. Vliegtuigen met geneesmiddelen en levensmiddelen zijn onderweg naar David. Te Puerto Armuella is het dok gedeel telijk vernield. Ook de olie- en waterleidin gen zijn zwaar beschadigd. In een van de voorsteden van David sprongen twee Amerikaansche soldaten uit angst uit een venster. Een werd gedood, de ander zwaar gewond. DE PLAGEN VAN MANDSJOERIJE. Teveel water en teveel bandieten. Noord-Mandsjoerije wordt niet alleen door overstroomingen, maar ook door ban dieten geteisterd. De wanhopige boeren, die den honger dood nabij zijn, doordat het grootste gedeel te van den oogst door het water is ver nield, sluiten zich bij de rooverbenden aan, die overal een groote brutaliteit aan den dag leggen en aanvallen doen op treinen, autobussen, dorpen en zelfs de steden bin nentrekken. Ook in het zuiden van Mandsjoerije en in de provincie Jehol hebben de zware regenbuien groote overstroomingen ver oorzaakt, die vele dorpen hebben wegge spoeld. Honderden menschen zyn daarby verdronken. EEN SPRONG VAN 8000 M. Een Russische vlieger heef op een hoogte van 8000 meter een sprong uit zijn vliegtuig gedaan en liet zyn valscherm eerst ontplooien, toen hij zich nog 200 meter boven den grond bevond. De val duurde 2 minuten en 22 seconden. De moord op drie katholieke leiders in Duitschland DE SLACHTOFFERS VAN 30 JUNI. Hot tragisch einde van de drie leiders van dc kaïth. jeugd: dr. Klausencr, den lei- dor vam de kath. actie, Adalbert Probet, den leider van dc Deutsche Jugendkraft en dr. Beek, den leider van den katholieken Duitschen studentenbond, heeft onder de katholieken in Duitschland indruk gemaakt, meldt de Berlijnsche correspondent der „N.R.Crt.". Over de moorden op Adalbert Probst, Friedrich Beck en dr. Klauscner weet de „Reichspost" volgende bijzonder heden te melden: Probst werd Vrijdag 29 Juni uit Dus- soldorf naar Berlijn geroepen, om als jeugd leider deel te nomen aan de onderhandelin gen over de uitvoering van het Concordaat. Dit was een voorwendsel, in werkelijkheid werd hij geroepen, om gedood te worden. Toen hij eenige dagen zonder bericht weg bleef, werd zijn vrouw ongerust en ging naar de politie van Dusseldorf om informa ties. De politic zeide niets te weten en ook geen navorschingen te kunnen doen. Deze informatie was van dien aard, dat men al ras in Probst's breedc vriendenkringen het ergste begon te vreezen. De centrale prac- SC-.S, de zieke Mgr, Ludwig Wolker, ging nu zelf op informatie uit cn reisde naar Essen. Op hot hoofdkwartier der S.S. aldaar, zeide men hem, dat men wel wist, waar Probst was, maar niets mocht zeggen. Mgr. Wolker vertrok daarop onmiddellijk naar Berlijn. Op het bureau der geheime staats politie werd hem verklaard, dat Probst in het belang van den staat was gearresteerd en daarna gefusilleerd. Den volgenden dag kreeg de echtgenoote van Probst het officieele bericht, dat haar man „op de vlucht was doodgeschoten" en dat haar zijn asch per post zou worden toe- gezonden. Het postpakket kwam cn bevatte de urn mat een blikken plaatje er op, waarop naam, geboorte- cn overlijdensda tum stonden. Probst was een en dertig jaar, was pas 13 maanden getrouwd cn laat een kindje van drie weken na. In de LamberUkirche te Dussoldort heeft men Vrijdag 1.1. plechtige Requiemmis ge houden. Behalve de dienstdoende geest el ij k - heid namen 47 geestelijken in superpli deel. De kerk was overvol. Duizenden menschen hadden zich om het kerkgebouw geschaard. Velen u-eenden en snikten. Ooi-zaak voor den moord kan n-iet* anders zijn dan het feit, dat Probst mot groot succes tot dus ver de jeugdbeweging had weten te be schermen togen dc onderdrukkimgspogin- gen dor Nazi's. Omtrent den dood van den leider der katholieke studenten, dr. Friedrich Beek. worden uit Münchcn de volgende bijzon dorheden gemold: Dr. Beck was den ochtend van Zaterdag 30 Juni op zijn burouu. Waar hij den mid dag doorbracht, is niet bekend. Hij was voornemens Zondag 1 Juli een bezoek te brengen aan zijn familie m Landsberg a. d. Lahn. Zijn oude vader aan wien dr. Bock zeer gehecht was, leeft daar mot enkele verwanten. De ongehuwde Friedrich Beek ging dikwijls naai- Landsborg om in zijn ouderhuis rust en ontspanning te zoeken. Zaterdag werd hem telefonisch medege deeld dat hij te Münchcn blijven moest om eenige inlichtingen tc geven, en hij gehoor zaamde aan dit bevel. Om tien uur in den avond weid hij van zijn woning afgehaald cn reeds om elf uur vernam men hier en daar dat hij doodgeschoten was. Zijn lyk dat in de omgeving van Mün chcn, verborgen in het woud, ontdekt weid. vertoonde zware schotwonden in het hoofd en andere verwondingen. Bovendien was dr. Beck beroofd van een gouden horloge en zijn portefeuille waarin, naar absoluut vast staat, honderd mark zat. Slecht* den rozenkrans dien hy adtyd bij zich droeg, had men hem gelaten. Het stoffelijk overschot werd voor de be grafenis vrij gegeven en in zijn geboorte stad Landsberg a. d. Lahn op waardige wijze bijgezet. Geen enkel blad mocht een overlijdensadvertentie opnemen, noch de plaats of het tijdstip der begrafenis bekend maken. Eenige zijner intiemste medewerkers slaagde er in te ontvluchten, nadat zij hel bericht van zijn dood vernomen hadden. Over den moord op Dr. Klausencr deed een hooge ambtenaar van het ministerie voor Verkeer volgende mededeelingen: 's Morgens 30 Juni werd Klausencr in zijn huis opgebeld door een onbekenden per soon, die hem wilde spreken. Hij antwoord de, dat hij eerst naar zijn bureau moest. De man moest hem 's middags nog maar eens opbellen. In den loop van den voormiddag, toon hij op zijn bureau met iemand dienst zaken besprak, kwam twee S.S.-mannen, die hom dringend wenschten te spreken. KJauscner antwoordde, dat zij moesten wachten, tot hij met zijn bezoeker klaar was. De S.S.-mannen gaven daarop te ken nen, dat hun zaak zeer dringend was en dat ze maar een paar minuten noodig had den. De bezoeker moest maar zoolang in de antichambre gaan. Deze deed dit. Toen hij niet moer naar binnen werd geroepen, vond hij dit zonderling en verliet het ministerie. Bij het verlaten van het gebouw stormde een ambtenaar op hem toe cn vertelde hem. bleek van schrik, dat hij Dr. Klausencr met een schot in het achterhoofd in zijn bureau had zien liggen. Dc bezoeker ijlde direct naar Kkiusener's pastoor, die het tragische bericht aan mevr. Klausencr bracht. Den volgenden dag bolde minister Elz von Rübe- nach mevr. Klausener op cn deed haar de volgende mcdedeoling: „Ik heb u mede te deelen, dat uw man. gearresteerd is, omdat hij had deelgenomen aan een samenzwe ring tegen den staat. Hij heeft daarop zelf moord gepleegd". Dat was alles.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7