urr DE RIJNSTREEK DONDERDAG 19 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 WATERSPORT DE A. N. \V. B. EN DE KAAGWEEK. Nu zich voor de komende Kaagfcestda- gcn zulke goede vooruitzichten zoowel wat het weer als wat de belangstelling aan gaat openen zal ook de A. N. W. B. daarbij tegenwoordig zijn met de aan allen beken de propagandatent op het terrein van de Kaagsocietcit. Den Watertoerist van elke gading zal daar veel en velerlei worden te zien gebo den. Op het gebied van kaarten o. a. 2 ge heel nieuwe uitgaven, nl. Friesland, Noord cn Friesland Zuid, welke laatste het steeds meer in trek komende gebied der Fricschc Meren omvat. Verder is aanwezig cene zoo juist ver schenen, geheel nieuwe verzameling, onge veer een 100-tal, platte gronden van ste den en plaatsen in ons land die uitsluitend ten gerieve van den varenden toerist werd samengesteld. Het bekende Weekblad de Waterkam pioen dat voor deze gelegenheid met een buitengewoon Kaagnummer uitkomt is daarmede te verkrijgen. Als steeds is iedere bezoeker daar van harte welkom. SCHAKEN HET TOURNOOI TE ZURICn. Dr. Euwe wint van Joss. De uitslagen der vierde ronde luiden: AljechinBogoljubow remise; Rosselli verliest van Bernstein; Nicmzowitsj verliest van Hcnncbcrger; JohncrStahlbcrg re mise; Lasker wint van Gygli; Müller wint van Grob; Nacgli verliest van Flohr; Joss verliest van Euwe. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. MictheYroomcn aan den kop. Kilian en Vopel, die Dinsdagnacht in den Zesdaagsche te Londen de leiding hadden genomen hebben zich korten tijd den kop kunnen verdedigen. In den loop van Woens dag waren het de koppels MietheVroo- men cn BartellMalmesi die een geslaag den aanval op de leiders deden en deze van de eerste plaats verdrongen. Doordat zij meer punten in de sprints hebben ver zameld, hebben Micthe cn Vroomen de leiding verkregen. Bij de algemeenc jacht, die de leidende koppels ontketenden, wist o.a. ook het koppel Van KempenCozens zijn achter stand tot een ronde te verminderen. Te half elf luidde de stand: 1. MietheVroomen 210 punten, 2. Bar tellMalmesi 70 punten. Op 1 ronde: 3. Van KempenCozens 421 punten, 3. VopelKilian 200 punten, 5. WinterOttevairc 110 punten. Op 2 ronden: 6. AnhesAerts 51 punten. Op 4 ronden: 7. BockumMuller 193 p., 8. LepageAudy 108 p., en 9. Marcillac Glignct 82 punten. Op 5 ronden: 10. TorrBuhlcr 192 pnt. RONDE VAN FRANKRIJK. Zij wilden niet rennen. De 14e etappe leidde heden van Mont- pellier naar Perpignan, een afstand van 177 km. Er werd over Sete, Beziers, Nar- bonne naar Perpignan gereden cn om 12.30 uur gestart. Dit feit, het starten in een gloeiende temperatuur wekte protest bij de renners, die van deze etappe er maar wat van maakten. Het waren ditmaal geen renners, maar rijders, die een uitstapje op de fiets maakten. Zy kwamen niet minder dan anderhalf uur na den vastgestelden ♦ijtl op de baan te Perpignan aan. Alle renners waren in deze hitte gestart maar hielden er een vaart op na, dat elke toerist hen gemakkelijk zou kunnen bij houden. De groep bleef voortdurend bijeen er werden grappen gemaakt. Gesprekken werden gevoerd met langs den weg staan de kijkers, sommige renners stapten af om op autogrammen beluste jongedames te vreden tc stellen. De post werd tijdens de fietstocht verdeeld! Geen enkele renner trok er tusschen uit, allen bleven bij elkaar. Het gold hier blijkbaar een passief protest tegen het starten om half 1 in een gloeien de temperatuur. Om half zes werden de eerste renners in normale omstandigheden te Perpignan verwacht, doch het liep an ders. Eerst om 7 uur kwamen zij aan, allen vlak bij elkaar. Vanzelfsprekend waren de organisatoren weinig tevreden over de verrichtingen der deelnemers. Tot straf moesten zü op de baan te Perpignan nog deelnemen aan een wedstryd over enkele ronden, terwyl bü niet voldoende inspanning van renners ge dreigd werd den rustdag, die Donderdag tc Perpignan op het programma stond, te la ten uitvallen. Deze derde rustdag sedert het vertrek uit Parijs is hartelyk welkom na de hitte der laatste etappes. Bovendien kunnen de renners zich nogmaals goed prepareeren op de komende étappes door de Pyreneeën, waarin de beslissing wel zal vallen. De snelste tijd in een ronde heeft te Per pignan tenslotte beslist wie etappewinnaar werd. Het was*Lapebie met als tweede Le Grcves. DE A. S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LEIPZIG. Belgische afvaardiging. De Belgische Wielren Unie heeft de vol gende renners aangewezen om België te vertegenwoordigen bij de a.s. wereldkam pioenschappen te Leipzig: Sprint amateurs Heuzy. Sprint professionals: Scherens en Huy- brechts. Wegwedstrüdcn amateurs: André, De- hognc en Lowagie. Wegwcdstryden profwfsionals: Kaers, Danneels, Roels en Bruneau. Een van deze vier renners is reserve, doch dit zal nog nader worden vastgesteld. Achter motoren: Ronsse en Seynave. Ook Snoek jr. neemt deel. Naar wij vernemen zal ook de jonge stayer Snoek jr. (Den Haag) worden afge vaardigd naar de wereldkampioenschappen der U. C. I., welke dit jaar te Leipzig van 1118 Augustus aldaar worden gehouden. Snoek jr. is tot deelneming in staat gesteld door bemiddeling van de directie van het Stadion. Zijn gangmaker zal zyn Wiersma. Naar men weet is Snoek jr. als derde ge ëindigd bij de Nederlandsche kampioen schappen, welke Dinsdagavond op de Sta- dionbaan werden verreden. Hij zal dus met Leddy de Nederlandsche kleuren in den 100 km. stayerswedstnjd verdedigen. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Wiillem Andnies, z. v. W. A. van Ernden en G. v. d. Stelt. Sophia, d. van C. Arensman en S. J. van Groeningen Theodorus, z. v. J. F. van der Stelt en J. Zoetebier. Prijna, d. v. F. Sauer en J. Griekspoor. Hendrika, d. van M. Geluk cn H. den Dekker. Cornelia Jo hanna, d. van F. Schalk en G. A. Schering. Gerarda Maria, d. van J. B. Calvelage en A. G. M. Boerlage. Johanna Helena Theresia, d. van M. Jansen en J. van der Leur. Jan, z. van F. Braaksma en T. Biesma. Ondertrouwd: J. Kroezen 26 j. en H. Verhocve 25 j. N. de Blaeij 26 j. en G. C. Dolioslager 23 j. A. C. v. d. Linde 24 j. en A. Gorter 22 j. Getrouwd: D. F. Rietveld 23 j. en G. A. Spies 25 j. P. Meijer 26 j. cn E. Witte 26 j. A. M. van den Bos 24 j. en J. J. de Blaeü 21 j. P. Clemens 24 j. en L. Roo- denburg 24 j. J. Plas 25 j. en N. van Tol 23 j. Overleden: Rachel Kieft 71 j., geh. met B. de Jong. Dirkje Riksen 74 jwed. van G. Gielen. Jacoba Johanna Bleü, 51 j., geh. met J. Iedema. Bernard us Petrus Pols 64 j., geh.-met E. J. Bijl. Vertrokken: Cornelis Jongkind ,van AaLsmeerderdijk 263, naar Nieuwer-Am- stel. Amsteldijk 92. Adriaan van den Berg, naar Hoofdweg 110, naar Groningen, Rorreweg 5 A. Louisa van Dük, van Spaarnwouderweg 457, naar Haarlem, Ro- zenprieelstr. 47. Cornelis Steenks, van Lisserdijk 548, naar Lisse, Crocussenstr. 16 Cornelis Th. R. Steensma, van Schin- keldijk 93, naar Amsterdam, Heerengracht 532 Cornelia Speelman, van Ven neper- weg 1161, naar Haarlem, Groote Houtstr. 26 rood Jan H. den Boef, van Markt- laan 39, naar Deventer, Cavaleriekazeme Leo nardus C. Broers, van Schinkeldijk 35, naar Maastricht, Wilhelminaringlaan 88 Robertus C. Paauwe, van LJweg 21, naar Den Helder, vliegkamp „De Kooij" Joseph Schönhage, van Akerdijk 274, naar Amsterdam, Osdorperweg 94 Hillegonda de Vries, van Aalsmeerderdijk 571, naar Amsterdam, Roemer Visscherstraat 26. Maria Zwetsloot, wed. C. P. v. d. Geest, van IJweg 552, naar Noordwijk, gest. St. Je roen Annie stolp, van Zwanenburger - dük 423, naar 's-Gravenhage, Thereska straat 119 Willem de Bas, van Lisser dijk 576, naar 's-Gravenhage, Rodenbach- straat 76 Anna M. J. Gussenhoven, van Kruisweg 1073, naar Etten cn., Moleneind C 95 Aivtje de Jong, van Venneperweg 501, naar Hoensbroek, Kouvenderstr. 92. Gevestigd: Simon J. Alt, Vijfhuizer- v/eg 903, van Haarlem Krijntje Blonk, Lisserdijk 4 van Bodegraven Jan. J. Doelman, Kruisweg 335, van Nieuwveen Frans Ebing, Friedialaan 20, van Amster dam Pi eter Groos, Wilgen/laan 76, van Amsterdam Teunis B. Grens, Iepenlaan 32, van Amsterdam An toni us van der Helm, Linden laan 59, van Amsterdam Wed. F. Hoogland, Nieuwemeerdijk 17, van Amsterdam Johan H. Kritzinger, Beu kenlaan 4, van Amsterdam Nicolaas de Leeuw Iepenlaan 28, vam Amsterdam Hermamis Mulder. Nieuwemeerdijk 474, van Utrecht Abraham Ohr. Poinman, Kruisweg 1567, van Heemstede Cornelis Poortvliet, Kniisweg 1094, van Punmerend Jelüe T. Poetma, Sloterweg 120, van Am sterdam Cornelis Rol, H. M. Dijklaan 37, van Amsterdam Roelof Rooden burg, Fortweg 55, van Lisse Leendert J. M. van Veelen, Lynderdyk 56, van Amster dam Go vert van Wijngaarden, Sloter weg 701, van Rijswyk (N.Br.). LISSE. Personalia. Geslaagd voor het prac- tisch gedeelte leerares opleiding lingerie- en costuumnaaien mej. C. Schoorl, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Concert St. Bavo-terrein. Zondagmid dag 3 uur zal de Harmonie „St. Franciscus" te Delft, winnaar van den wisselbeker op het onlangs alhier gehouden muziekcon cours, een concert geven op de terreinen van het St. Bavo-gesticht. Het programma luidt als volgt: 1. Holeday, marsch H. A. Maas; 2. Egmont, Ouverture L. von Beet hoven; 3. Traum Ieale, wals J. Fucik; 4. Fantaisie „La Juive", Halévy. Pauze. 5. Pique Dame, F. von Suppé; 6. Panis An- gelicus, César Franck; 7. The Larks Festi val (picolo solo) Brewer; 8. La Traviata, G. Verdi. 9. Finale. STOMPWIJK. Ongeluk. De 20-jarige Oosterhuls, wo nende aan de Tcdingerstraat te Stompwijk, werkzaam by de Amsterdamsqhe Ballast Mij., geraakte met zijn voet onder de loo- pende rups. Ernstig verwond is de man per auto naar zyn woning vervoerd. VEUR. Vragen. Door den heer Borst A. R., lid van den Gemeenteraad van Veur, zyn de volgende vragen aan het college van B. en W. van Veur gesteld; waarop hy in de eerstvolgende Raadsvergadering antwoord verzoekt: Is het B. en W. bekend, dat in de Ge meente Veur regelmatig dansavonden wor den georganiseerd met muziek? Is door B. en W. vergunning gegeven tot het houden van deze partyen? Zoo neen, zijn B. en W. bereid ter bevor dering van de goede zeden in onze ge meente toe te zien, dat dit niet meer ge schiedt? Zoo ja, zyn B. en W. dan bereid deze vergunningen in te trekken? WARMOND. Kampeeren. Het aantal kampeerders in deze gemeente heeft de 100 gepasseerd en nog dagelyks komen verzoeken om ver gunning tot kampeeren binnen. Wij willen er op wijzen dat een eventueele vergunning om kampeeren acht dagen voor datum moet worden aangevraagd. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen handtee- kenen L. O. is geslaagd de heer A. Schutte, alhier. ZILK. BLIKSEM IN HUIS GESLAGEN. Door het dak erin en door het dak eruit Gisteravond woedde boven deze ge meente een kort, maar hevig onweer. Te omstreeks 8.30 uur sloeg met grof geweld het hemelvuur in de nog zoo goed als nieuwe woning van den aannemer A. de Groot wonende aan den Zilkerduinweg en baande zich via het dak waarin een gat geslagen werd zolder enz. een weg naar de huiskamer, alwaar de radio werd vernield en het geheele lichtnet zoodanig defect geraakte, dat de bewoners van ver dere toevoer van stroom waren verstoken. Via de huiskamer heeft de vuurstraal, wederom via de zolder, door het dak aan de andere zijde het huis verlaten. Zoo goed als alle dakpannen werden van hun plaats weggeworpen, terwyl het dak twee groote gaten vertoonde. De bewoners van het huis, bestaande uit man en vrouw, waren tydens het on welkome bezoek thuis; de vrouw verschrik te zoodanig, dat zij haar bewustzijn verloor. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. Door omwonenden werd onmiddellijk de helpende hand geboden en het dak, voor- zoover mogelijk, gerepareerd. Een en ander bracht een groote menigte kyklustigen op de been. Bedevaart te Heiloo. Een kleine 20 werkloozen van hier hadden gisteren het genoegen, daartoe vanwege de werk lieden- vereeniging „St. Deus Dedit" gesteund wordend, de bedevaart naar Heiloo mee te kunnen maken, hetgeen door de deelne mers op hoogen prijs werd gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. Langs het Goudsche Rijpad reed gisterenavond een luxe auto tegen een boom, doordat de auto te veel werd gesne den door een andere passeerende auto, waarvan de bestuurder zoo vriendelyk was om door te rijden. Het nummer der auto is eveneens bekend. De auto die tegen den boom botste was zoodanig beschadigd dat hy door een kraanwagen van den heer Jac. Boot moest worden weggesleept. Opening Speeltuin. Naar wy vernemen zal a.s. Maandag de speeltuin „Bloemhof" weer worden opengesteld. Uitsluitend heb ben toegang de kinderen der leden, doch kinderen van niet-leden zal tegen een klei ne betaling eveneens toegang worden ver leend. De ingang zal uitsluitend aan de Rozenstraat zijn. BOSKOOP. Mulo-examen. Bij het Mulo-examen zijn geslaagd voor diploma A: H. Brand, A. Boekraad, P. Houdijk, M. Kompeer, P. v. d. Tol, C. Verbij, M. van Vliet en voor diplo ma B.: H. Mathot, allen alhier. KOUDEKERK. Gevestigd: van Haarlemmermeer Abraham Leenheer van Leiderdorp Pie- ter Zeilstra van Leiden Jansje Bijleveld van Amsterdam Teunis Pauwe van Leiden Jan Wouter van Ommering van Hazerswoude Adrianus van den Berg van Rotterdam Lauwerina Munnik van Leimuiden Petrus Johannes de Vos van Voorbugr Homme de Groot en gezin van Naaldwijk Maartje van 't Riet van Zwammerdam Dirk Adriaan Verdoold van Lienden Anna Geertrui van Ommeren. Vertrokken: naar Waeringen Jaco bus P. van der Ploeg naar Leiderdorp Wilhelmus C. van Es naar Zoeterwou- de Gerrit Dorrepaal en gezin naar Haarlem Catharina H. Gordijn naar Lei den Agatha Zeilstra naar 's Gravenhage Leentje M. Tempelman naar Alphen a. d. Rijn Gerardus L. Morsink en gezin naar Boskoop Pieter Rademaker en gezin naar Leiderdorp Robbert Chr. Schellin gerhout naar Katwyk a. Zee B. A. C. Zaal naar Soest Hillegonda G. Haspers naar Harmeien Rirnke Duiker naar Oegstgeest Jantje Duiker naar Voorburg Jansje M. Byleveld naar Utrecht Klaas van Leeuwen en J. D. van Veen naar Veenendaal Johannes Jongeneel. NIEUWVEEN. Reddingsbrigade. Daar een deel der leden blykbaar in het bad zat, was de op komst voor de vergadering der Nieuwv. Reddingsbrigade niet bijster groot. De heer C. A. Campfens bracht in zyn openings woord bijzondere dank aan degenen, die door hun voorbereidend werk het slagen van de onlangs gehouden reddingsdemon stratie hebben bevorderd. Vervolgens werd besproken hoe de leden het reddend zwemmen het best kunnen leeren. De kennis rechtstreeks in Boskoop by de B. R. B. opdoen, werd te bezwaarlijk geacht. Bovendien is het voor de bloei der eigen afdeeling veel beter, dat de les sen in het Nieuwv. bad gegeven worden. Besloten werd afd. Boskoop te verzoeken een instructeur te zenden, om een tiental lessen te geven. Dinsdag- of Woensdag avond om 7 uur en Zaterdagmiddag te 5 uur zullen als de geschikste dagen voorge steld worden. In vijf weken zouden dan de voornaamste practische lessen afgehan deld kunnen worden. De contributie werd gesteld op 75 cent per jaar, die mej. Joh. v. Leeuwen direct incasseerde. Nadat nog even over het reglement gesproken was en over de cursus E. H. B. O. voor den win ter, ging de vergadering spoedig uiteen. ZOETERWOUDE. Personalia. Geslaagd voor het prac- tisch gedeelte leerares-opleiding lingerie- en costuumnaaien mej. C. Schuur, alhier. WILT U IETS WETEN? Vraag: W. te L. inzake recht op kost geld. Antwoord: U hebt geen recht op kost geld. Vraag: H. v. d. K. te L. inzake .vacan- tie voor kappers. Antwoord: Op hoeveel vacantie u recht hebt, hangt af van uw contract. Wy zyn daarmede niet op de hoogte. Overigens gelooven wij, dat u na een half jaar nog weinig recht op vacantie zult kunnen doen gelden. Vraag: Er werden ter stede biljetten verspreid, met een opwekking „Bellamy's toekomststaat" te verwezenlijken. Wie was BeEaimy? Antwoord: Bellamy was een Ameri kaanse h journalist, gestorven in 1898 een z,g. „sailon-eooialist", die in zijtn boek „Looking Backward" een fanitasitische staat sohildierde. Blykbaar hebben zyn denk beelden nu nog aanhangers. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Veghel (N.B.). De geheele weg wordit per fiets afgelegd. Hoeveel K.M.? Kamen er nog ponten op deze route voor en kunt U me daarvan de o verzetkosten mededeelen? Heb ik in Brabant nog een fietskaart noodig, zoo ja, waar kan ik die dan ver krijgen? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Hassen, Cu- lemborg, Gldermalsen, Waardenburg, Tuil, Zalt-Bommei, Hedel, 's-Hertogenbosch, Berlicum, Heeswyk, Veghel. Afstand 128 K.M. U behoeft op deze route geen ponten oxer. In Brabant heeft u een fietskaart noo dig, alleen voor de provinciale wegen. Voor het gedeelte weg BerlicumVeghel moet u een fietskaart hebben. U kunt echter ook van Den Bosch langs de Zuid-Willemsvaart rijden, welke weg geen provincieweg is. 'n Fietskaart kunt u zoo noodig aanvragen bij den ontvanger der belastingen in de eerste de beste plaats, waar u komt, b.v. in Den Bosch. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Vaals (L.)? Antwoord: In ons nummer van gis teren werd de vraag beantwoord Leiden- Heerlen. Van deze plaats uit moet u nog eenige K.M. naar het zuidoosten ryden. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur voor abonné's kostelooze gelegen heid tot het bekomen van mondelinge in lichtingen op rechtskundig gebied. Uk Suzanlne. kijk eens op de klok cn zeg me dim eens, of ik volgens het advies van den dokter nog vermoeid behoor to Eün. (Pearson's Wkl.) Zon Je er nog een motor fietsje voor mijn kleinen jon gen uit kunnen maken? 3 (A. B. C) Pm koop ik m« S nieuw smokingen noa mag ik or warem* hier mot me« Ventje, rou Je niet wal opstaan voor me? Ja seker. en dan rader straks weer rome krtfgea met moeder, dio aaa de halte staat. (Sluttgartar ULJ De machtige ridder ia het staal, is maar een ukkie, als hQ z*R soepketel afzet. - - (Lachende Welt), lathL Jaari Waarom moet jjj nn per se dozen stoel hebben? Er z\jn er toch nog ge noeg. Ja maarop dezen stoel ligt mijn rumboon, i*. (Je Suis Partoat),

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12