Concours Hippique te Hoofddorp DONDERDAG 19 JULI 1934 „a LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 SPORT ZWEMMEN ZEER GROOTE BELANGSTELLING VIERDE INTERNATIONALE NOORDER- BAD. ZEEWEDSTRIJD. Op Zaterdag 28 Juli a.s. organiseert de zwemclub „Haarlem" bij het Noorderbad te Zandvoort wederom de internationales zeewedstrijd over 1 zeemijl (1850 meter). De start is om half vier. Deze wedstrijd is weer in vier groepen verdeeld nl. dames vrije slag, heeren veteranen (boven 35 jaar) heeren schoolslag en heeren vrije slag. In afwijking van vorige jaren zal de baan ditmaal met een keerpunt gezwommen wor den, waardoor start en finish beiden voor het Noorderbad komen. De eerste helft wordt tegen stroom gezwommen, de tweede helft met stroom mee. Door deze wijziging zal de wedstrijd veel meer van het uithou dingsvermogen der deelnemers vergen, dan tot nu toe het geval was. Daarom zal in overleg met de Technische Commissie van den Kon. Ned. Zwembond een strenge selectie worden toegepast. Wat de deelneming betreft, eenige be kende Fransche en Belgische langeafstand- zwemmers worden uitgenoodigd. De Zandvoortsche Reddingsbrigade heeft zich wederom bereid verklaard voor de veiligheid van de zwemmers zorg te dra gen. NEDERLAND—FRANKRIJK DAMES. Fransche damesploeg samengesteld. Nedcrlandsche ploeg na de kampioen schappen. Naar wij vernemen wordt de Nederland- sche dameszwemploeg, die op Zondag 29 Juli a.s. te Sittard tegen een Fransche da mesploeg uitkomt, definitief eerst n? de nationale kampioenschappen, welke Za terdag 21 en Zondag 22 Juli te Rotterdam worden gehouden, samengesteld. Het wed strijdprogramma bestaat uit de 100 meter vrije slag, waarvoor de dames den Ouden en Mastenbroek wel zullen worden aange wezen, de 100 meter rugslag o.m. met mej. Oversloot, de 200 meter schoolslag waar schijnlijk met de dames Hessel en Senff. Mej. Jenny Kastein is waarschijnlijk niet beschikbaar voor dit nummer in verband met een ziekte, waarvan zij thans herstel lende is. Voor de 4 x 100 meter vrye slag estafette zal de wereldrecordploeg wel wor den opgesteld. Voorts staat op het landen programma nog een nummer schoonsprin- gen. ZooaLs we reeds schreven zal de ploeg na Zondag 22 Juli definitief worden samen gesteld. Intusschen is de Fransche damesploeg reeds bekend. Op de 100 meter vrije slag zwemmen de dames René Blondeau en Berliox. Op de 100 meter rugslag komen uit de dames The Blondeau en Salgado, de 200 m. schoolslag zal worden bestreden door de dames Gueth en Mauret. Het team voor de estafette 4 x 100 meter vrije slag bestaat uit de dames Salgado, Berlioux, Th. en R. Blondeau met als reserve Mej. Burvingt. In het nummer schoonspringen startten de iames Poirier en Rigolage. WATERPOLO DE ZIJL I—HAARLEM I 2—7. Gisterenavond speelde de Zijl haar twee de nederlaagwedstrijd tegen Haarlem, wel ke wedstrijd in een grooten nederlaag voor de organiseerende Ver. is geëindigd, en waardoor de gasten een goede kans op den beschikbaar gestelden prijs hebben. De Zijl kwam met een invaller voor den midachter, hetgeen een groote ver zwakking beteekende. In het begin was Haarlem sterker en diverse harde schoten werden door den wederom goed op dreef zijnden Rameau keurig uit het doel gehouden. De Zijl werk te zich eenigszins los en na een snelle doorbraak plaatste Kramp goed naar den linksvoor, die onhoudbaar doelpuntte (10). De vreugde was echter van korten duur, want onmiddellijk na het uitzwem- men bemachtigde de midvoor van de gas ten den bal en met een keihard schot van grooten afstand, bracht hy de partijen op gelijken voet (11). Een volgend schot werd door Rameau verkeerd beoordeeld en de stand werd gebracht op 12. Nadat de scheidsrechter voor een overtreding had gefloten, moest de keeper van de gasten, die was uitgezwommen, wegens te vroeg wegzwemmen, het water verlaten. Het kostte Kramp dan ook geen moeite in het verlaten doel te plaatsen (22). Nadat Haarlem nog een keer had weten te sco ren, kwam de rust met 23. Na de hervat ting teruzelde de linksachter van de Zijl met het wegwerken van den bal, waardoor de midvoor van Haarlem de gelegenheid kreeg van dichtbij een schot te lossen, dat doel trof (24). Bijna doelpuntten de gas ten wederom, maar het schot belandde op het doel. Een scrimmage voor het doel werd de Zyl noodlottig, waardoor de stand werd gebracht op 25. De Zijl probeerde het met verre schoten, die bij den keeper van Haarle mgeen succes hadden. Haarlem wist de score nog op te voeren tot 27 met twee keurige schoten, met welke stand het einde kwam van deze in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd, welke door den heer Buys uitmuntend werd ge leid. Dc Zijl IVSassenhcim I. Gisterenavond vond bovengenoemde wedstrijd plaats welke eindigde met den stand 21 voor de Zijl. Gistermorgen reeds vroeg was het te Hoofd dorp een heele drukte. Het zeer uitgebrei de jubileum-programma moest reeds om 8 uur aanvangen met de voorkeuringen der landelijke ruiterwedstrijden, die zooals te verwachten was steeds een belangrijk onderdeel van het Hoofddorpsche pro gramma uitmaken. Naast niet minder dan drie ilressuurproeven werden ook nog de z.g. M. C.-paarden voorgekeurd, terwijl eveneens de deelnemers aan het concours voor het schoonste rijpaard voorloopig wer den beoordeeld. Toen om half elf het eerste nummer werd ingeluid waren er reeds heel veel toe schouwers, zooals we de laatste jaren nog zelden reeds zoo vroeg hadden gezien, zoo dat men toen reeds met groote zekerheid een ook in financieel opzicht geslaagden dag kon voorspellen. Het traditioneele hengstennummer open de de reeks van interessante wedstrijden. Met een groot springconcours werd het concours besloten. Ditmaal waren er aan merkelijk meer deelnemers ingeschreven dan andere jaren. Het concours werd bijgewoond door Z. Exc. den Minister van Defensie, mr. d. L. N. Deckers. Concours eenspannen dekhengsten, goed gekeurd landbouwtuigpaard: 1. M. Wink, Vreeswijk met Ralf; 2. A. v. d. Grift, De Bilt met Ladyso; 3. „Ons Belang", Nieuw- Vennep, met Rheinsohn. Eerv. verm. H. J. Alta, Amsterdam, met Derenus; D. van Wieringen, Abbenes, met Ritmeester en M. W. v. d. Schans, Bovenkerk, met Peter head. Concours eenspannen tuigpaard, in Ne derland geboren: 1. A. A. ten Bos, Almelo, met Diana; 2. D. E. Mellema, Reinderw.- polder met Hendo; 3. D. E. Mellema, Rcin- derw.-polder met Elza. Eerv. verm. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, met Moor, en K. Rosmalen, Oss, met Kwierda. Concours tweespannen landbouwtuig- paarden, aangespannen voor boerenwagen: 1. A. Buurman, Heemstede, met Julia V.; 2. J. Parlevliet, Nieuw Vennep, met Sie- delda; 3. Wed. C. Bruijnis, Nieuw Vennep, met Ovia I; 4. J. M. Knoop, Nieuw Vennep, met N.N.; 5. Jac. Rijks, Nijmegen, met Bra vo. Eerv. verm. C. de Vlieger, Abbenes, met Ormone I, en D. van Wieringen, Abbenes, met Lucgie. Concours springen mest groepen van drie ruiters. 1. L. R. „Kap. van der Wal" te Hoofddorp (15 p.); 2. L. R. „Siegfried" te Berg-Ambacht (14.5 p.); 3. L. R. „Kap. van der Wal" te Hoofddorp (12.5 p.); 4. L. R. „De Amstelruiters", Bovenkerk (9 pnt.); 5. L. R. „Kap. van der Wal" te Hoofddorp (8 punten) Concours M. C. Merriën: 1 J. Parlevliet, Nieuw Vennep, met Rieda; 2. Biesheuvel, Spaarndam, met Houtra; 3. A. Buurman, Heemstede, met Julia V; 4. Wed. Bruijnis, Nieuw Vennep, met Ovia I; 5. A. Buurman, Heemstede, met Prilla; 6. J. Parlevliet, Nieuw Vennep, met Siedella; 7. A. van 't Hoog, Hillegersberg, met Reggia I; 8. Wed. C. Bruijnis, Nieuw Vennep, met Te- kla; 11. M. W. van der Schans, Bovenkerk, met Petemella. Concours eenspannen luxe tuigpaard, be neden 1.55 meter: 1. C. G. H. Otgens, Don gen N.-Br., met Quick-Boy; 2. Gebrs. v. d. Haar, Zeist, met Broompark Algie; 3. Gebrs v. d. Haar, Zeist, met Glenavon Beacon. Concours dressuurproef voor achttallen van landelijke rijvereenigingen: 1. L. R. „Kap. van der Wal" te Hoofddorp (50 3/4 p.); 2. L. R. „De Amstelruiters" te Boven kerk (40.5 p.); 3: L. R. „Ritm. de Kruijff te Halfweg (39 3/4 p.); 4. L. R. „Siegfried" te Berg-Ambacht (39 p.); Eerv. verm. L. R. „De Venneper Ruiters" te Nieuw Vennep (38 3/4 p.). Concours eenspannen fokmerriën, type landbouwtuigpaard, afstammende van 01- denburger- of Oostfrisch ras, toebehooren- de aan personen wier hoofdbedrijf land bouw is. 1. O. de Kok, Nieuw Vennep, met Mingia; 2. K. Rosmalen. Oss, met Kwiera; 3. Wed. C. Bruijnis. Nieuw Vennep, met Jetta; 4. A. Buurman. Heemstede, met Pa- thy; 5. P. K. Avis. Haarlemmermeer, met Madruva I. Eerv. verm. C. de Vlieger, Ab benes, met Kryolieta en wed. C. Bruijnis, Nieuw Vennep, met Ovia I. Championaat: A. A. ten Bos, Almelo, met Diana. A.Z.C. I ALPHEN—POELMEER 4—2. A.Z.C. kampioen. AZC won gisterenavond in successie haar zesde wedstrijd, de strijd ging tegen Poel meer, dat een 42 nederlaag te slikken kreeg. Gemakkelijk werd intusschen door AZC de overwinning niet verkregen. De Oegstgeestenaren gaven een pittige polo partij te zien en mede hierdoor werd het een felle spannende strijd. De Alphenarcn met het kampioenschap in het uitzicht leg den een onvermoeibaar enthousiasme aan den dag, wat ten slotte hen deed zegevie ren. Poelmeer nam reeds direct na het be gin met een worp uit het midden op zeer onverwachte wijze de leiding, doch toen kwam AZC los. P. v. Leeuwen bemachtig de het leder, wat hij goed doorgaf aan zijn broer, waarop deze onhoudbaar gelijk maakt. Onder groot gejuich van de AZC- supporters wordt de strijd hervat. De lat ten laten aan beide zijden eerst een doel punt verongelukken, doch daarna maakt C. v. Leeuwen korte metten en wierp hij op korte afstand onhoudbaar in (2—1), met welke stand wordt gedraaid. De tweede helft was al even spannend, want direct na aanvang verraste de mid voor der bezoekers met een worp van uit Kampioenschap van Hoofddorp (veelzij- digheidsproef, bestaande uit indiv. dres suur, groep springen en afd. dressuur). L. R. Kap. van der Wal, te Hoofddorp; reser ve kampioen L. R. De Amstelruiters. Concours eenspannen luxe tuigpaarden, open klasse, 1.55 m.: 1. Gebrs. v. d. Haar, Zeist, met Non Pareil; 2. H. F. Bultman, Heemstede, met Bingley Victor; 3. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, met Hadden-Phi- lippine. Eerv. verm. G. Willems, Drieber gen, met Gay Boy. Concours schoonste rijpaard, a. licht ge wicht: 1. Luit. Pahud de Mortanges, Amers foort, met Madel wie du; 2. Stal Duinhoeve, Den Haag, met Irish Gentleman. Eerv. verm. Stal Duinhoeve, Den Haag, met Nordlander en mevr. Blok, Den Haag, met Joli Coeur. b. zwaar gewicht: 1. Mevr. Blok Scheveningen, met Norland König; 2. R. J. J. Hiemstra, Den Haag, met Bastille; 3. Dr. Schuurman, Scheveningen, met Dickey. Eerv. verm. Stal Duinhove. Den Haag, met Hertrex, en Gebrs. Van der Haar, Zeist, met Hasmark. Concours tweespannen luxe tuigpaard, open klasse, boven 1.50 m. 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Glevanon Beacon en Broompark Algie; 2. H. F. Bultman, Heem stede, met Bingley Victor en Nordelph Leopard; 3. P. C. C. v. d. Tou en H. F. Bultman, met Haddon-Philippine en Tudor Emperor. Eerv. P. C. C. v. d. Touw met Prinses Marie en Lady Lockie. Handicap dressuurproef voor landelijke ruiters: 1. G. Griffioen (L. R. De Amstel ruiters) met Parie (8.6 p.); 2. J. C. Petrie (L. R. Kap. v. d. Wal) met Krinetta (8.3 p.); 3. A. C. van Nieuwenhuijzen (idem) met Akbar (8.2 p.); 4. C. Oskam (L. R. Siegfried) te Berg-Ambacht, met Nettie (3 p.). Eerv. verm. J. P. Boon (L. R. Beiart) Purmerend, met Ghorka (7.7 p.) en P. Mer- burg (L. R. Kap. v. d. Wal) met Norma I (7.7 p.). Dressuurproef klasse N.: 1. J. C. Geheis (L. R. Ritmeester de Kruyff) met Barea (15 p.); 2. mej. W. Bakker (L. R. De Am stelruiters) met Gretha (14.2 p.); 3. G, Spelt (L. R. Ritmeester de Kruyff) met Prilla (14.1 p.); 4. mej. A. Molenaar (L. R. Kap. v. d. Wal) met Amice (14.1 p.); Eerv. ver melding T. Eikelenboom (L. R. Bevaart), Alblasserdam met Emir; W. de Jong (L. R. de Amstelruiters) met Jopie; W. Gehrels, (L. R. Kap. v. d. Wal) met Bertha en T. Koekhoven (idem) met Truus. Demonstratie van Merriën, type trek paard, ingeschreven, loten van 4. 1. L. K nenburg en J. F. Haartsen, met Cora, Lie- set, Flora, v. d. Londeboom, Hinka; 2. M. Immink en J. C. Gehrels. Haarlemmermeer met Bella Fleur, Julia v. Lunters, Mina en Jet; 3. H. de Graaf, J. C. Gehrels, J. F. Haartsen en G. Rip, met Jacoba, Liza, Erna en Ida. van 't Veer; 4. L. Kranenburg, A. Pruissen en Jac. Slootweg, met Nora, Dina, Ruda v. Z. Zande. Concours tweespannen landbouwtuig- paardtn voor luxe rijtuig. 1. D. E. Mellema, Reinderw.-polder, met Julius en Climax; 2. A. A. ten Bos, Almelo, met Diana en Hei- ga. Eerv. verm. N.V. Rouwstal, Amster dam, met Soliman en Ged; wed. Bruijnis en D. van Wieringen, Haarlemmermeer, met Jetta en Ildova. Concours vierspannen, aangespannen voor mail-coach: 1. H. F. Bultman, Heem stede; 2. J. Rijks, Nijmegen. Springconcours. 1. Ritm. Schummelketel op Ernica (8 ft. 1.23); 2. A. Klebe. Rotter dam, met Lucerne (11 ft., 1.26); 3. K. Hen- sen met Dünenbank (1.01 tijd); 4. dr. van Schaik met Santa Bell (1.02 tijd); 5. Luit. Pahud de Mortanges met Modeste (1.10 tijd). 6. N. Uitendaal met Tip-top (1.15 tijd) 7. D. H. Pasman met Lotka (1.20 tijd) alle 12 fouten; 8. P. J. C. Leeuwenberg met Prince Igor (15 ft., 1.23); 9. dr. van Schaik met Denise (15 ft.. 1.31); 10. 's-Grav. Cone, en Hand, stal met Altschwede (16 ft., 1.36); 11. N. Uitendaal met Alfred (16 ft., 1.45); 12. 's Grav. Cone, en Han. stal met Bally Bay en K. Hensen met Meiglocke (16 ft. 1.13). De wisselbeker der voorgaande ^jaren werd verreden onder de winnaars dier ja ren, met het resultaat, dat luit. Pahud de Mortanges thans definitief eigenaar van deze kostbare trophee is geworden. het midden, welke doel trof (22). Het ging thans weer om de leding en deze werd veroverd door AZC toen Bonte een voor zes van P. v. Leeuwen ongeveer met den bal in het doel zwom (32). Poelmeer geeft den moed niet op en blijft volhou den. Als evenwel Bonte uit een strafworp nogmaals de voorsprong voor AZC ver groot spelen de bezoekers een verloren strijd en komt onmiddellijk daarna het einde, dat AZC behalve een overwinning, tevens in het bezit stelde van het kampioen schap harer afdeeling. A.Z.C. n ALPHEN—DE GOUWE IX 0—1. Deze wedstrijd gaf niet veel fraais te zien. al moeten wij dadelijk erkennen, dat de AZC-reserve beter spel vertoonde dan gewoonlijk het geval is. De Gouwenaars waren iets sneller en speelden beter samen, hetgeen zij echter slechts in 1 doelpunt wis ten uit te drukken. Dadelijk na aanvang was het de Goudsche midvoor die zijn club de leiding gaf. Het spel ging daarna meer gelijk op, doch gfecn der zeventallen wist het net meer te vinden. Ook na dc rust bleken beide ploegen aan elkaar gewaagd, doch voortdurend bleven de verdedigingen de aanvallers dc baas, zoodat het eind kwam met ongewijzigde stand. „De Rijnstreek" Alphen. Woensdagavond hield „De Rynstreek" een trainingsrit AlphenWoerden. De uit slag was: 1. Munster 59 m. 1 s.; 2. Nagte- gaal op banddikte; 3. v. Zeyl 59 m. 3 s.; 4. Schuurman 59 m. 4 s.; 5. Paling 1 u. 3 m. 6 s.; 6. Krumpelman. B-klasse: 1. v. Veen 59 m. 30 s.; 2. Lith; 3. Voorsluis; 4. Vergeer. C-klasse: 1. v. d. Berg 1 u. 8 m. 6 s.; 2. Kwaadsteniet 1 u. 8 m. 7 s. Zondag houdt „De Rijnstreek" een trai ningsrit AlphenGouda. De start is be paald op 10 uur vanaf café „Sportrust". VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. ALGEMEENE VERGADERING. De 15e Algemeene Jaarvergadering van bovengenoemden bond wordt gehouden Zondag as., te 12 uur precies, in den klei nen Schouwburg, Jansstraat 53 te Haar lem. Aan het jaarverslag van den bond is het volgende ontleend: Het begin van het hondsjaar bracht ons reeds onmiddellijk een belangrijk feit in dc publicatie der voorschriften voor dc R. K. Jeugdorganisatie in dit bisdom. Niet lang duurde het of een tweede pu blicatie zag het licht ditmaal door haar al gemeenheid nog van meer belang voor onze beweging. Wij bedoelen hiermede het man dement van het Doorl. Episcopaat, hetwelk in klare bewoordingen weergaf, dat wij gedurende de voorbije jaren niet voor niets hebben gewerkt, maar dat veel eerder de wijze, waarop wij hebben gewerkt, maar dat veel eerder de wijze, waarop wij heb ben gewerkt, de opvattingen, "'elke wij steeds hebben verkondigd en de resultaten, welke wij poogden te bereiken, geheel in den lijn van de wenscher van ons Doorl. Episcopaat lagen. Langen tijd heeft dit mandement in het middelpunt der belang stelling gestaan en het is ontegenzeggelijk gebleken, dat het een groote morcele steun voor onze beweging was en nog is. De competitie-indeeling veroorzaakte dit jaar bijzondere moeilijkheden, omdat een verdere stap gezet werd op het pad, hetwelk leidt tot volledige scheiding der reserve- elftallen van dc eerste elftallen. Niet 'altijd kon deze bijzondere indeeling de instem ming der vereenigingen wegdragen, wat niet te verwonderen valt, aangezien in sommige gevallen het aantal ingedeelde elftallen wat klein, in andere gevallen de reizen wat groot werden. Toen in dit jaar, meer dan vorige jaren, bleek, dat er behoefte bestond aan een dio- cescane organisatie tot regeling van de hockeysport in R. K. verband, heeft het bondsbestuur deze aangelegenheid ter hand genomen. Er is contact gezocht met ver eenigingen en personen, die zich voor deze tak van sport interessecrcn. Momenteel zijn enkele propaganda-comité's gevormd, welke de propaganda in de eerstkomende maan den ter hand nemen, teneinde in het begin van het winterseizoen de stichting van de nieuwe organisatie te doen plaats vinden. Het behoeft geen betoog, dat zoodra dit ge schied is, verwacht wordt, dat deze organi satie op eigen wieken zal kunnen drijven. Te memoreeren valt verder nog, dat in November het bondsbestuur een leidersdag organiseerde. Teneinde een behoorlijk contact te scheppen tusschen inleiders en toehoorders besloot het bondsbestuur een beperkt aantal leidende personen uit den bond tot bijwoning van den dag uit te noo- digen. Inleiders ter vergadering waren Rec tor J. Mol, die over dc organisatie van het mannelijk jeugdwerk sprak en de heer H. N. Smits, die het onderwerp: Vraagstuk ken van organisatie in den D. H. V. B. be handelde. Omvang der organisatie. De cijfers omtrent ledental, enz. over de laatste vijf jaar geven de volgende bijzon derheden: 19291930: 6163 leden, 97 aangesl. Ver., 30 comp. afd. en 222 elftallen. 1930—'31: resp. 8165. 127, 39 en 287. 1931'32: resp. 10371, 145. 49 en 368. 1932—'33: resp. 12427, 174, 61 en 434. 1933—34: resp. 13264, 190, 65 en 451. De Competitie. Uit het competitie-verloop doen we dc volgende grepen: Het afgeloopen jaar bracht in het District Den Haag geen vooruitgang, want dit jaar telden de vereenigingen ressortecrende on der dit district in totaal 1365 senioren en 1132 junioren. De junioren formeerden 80 elftallen, welke speelden in 11 afdeelingen. Het eerste jaar, waarin het district Gouda actief is opgetreden, bracht geen bijzondere dingen. Het district telde 285 senioren tegen 132 junioren. In het district Haarlem kon gelukkig een bevredigende aanwas van het junioren-tal worden vastgesteld. Bedroeg dit aantal verleden jaar 505, thans is het opgeklom men tot 676. De zorg door Haarlem aan dc junior-competitie besteed, vinden hierin ongetwijfeld hun belooning. Het aantal se nioren bedroeg 684. In de junioren-competities van het dis trict kwamen 55 elftallen uit, verdeeld over 7 afdeelingen. Ofschoon het district Leiden moeite voor dc junioren-afdeelingcn gedaan heeft, mocht het niet tot een bevredigende uit breiding komen. Het aantal junior-leden bedroeg dit jaar 348. terwijl het aantal se nioren tot 888 steeg. Dit laatste ongetwijfeld ook een gevolg van de toetreding van enkele nieuwe vereenigingen. De junior-competitie gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. 25 elftallen werden ingedeeld in 4 afdeelingen. Hst district organiseerde evenals vorige jarer. het tournooi om de Leidsche Courant- beier. De inschiijving voor de gewone competi tie was htvredigend. In eerste instantie ga ven zich 460 eli'allen voor deelneming op. Later werden hieraan neg 39 elftallen toe gevoegd. Daarentegen xeg het b md.-k estuur zich genoodzaakt om jrr.stige reder.'n aan 48 elftallen terugtrekki g te vcneenen. De competities zyn derhalve beëindigd door 451 elftallen. Dit cijfer toont tegenover het vo rige jaar nog een kleine vooruitgang. Voor de na-competities gaven zich aan vankelijk 110 elftallen op. Later konden hieraan nog 20 elftallen worden toegevoegd Terugtrekking werd verleend aan 30 elf tallen. Uit dit laatste blykt wel, dat vele elftallen lichtvaardig zijn opgegven. Men had dc gevolgen, verbonden aan de deel neming van deze na-competities, niet vol doende overwogen. Het bondsbestuur heeft, voor zoover daarvoor de belangen van an dere niet geschaad werden, terugtrekking verleend. Behalve de indeeling in de competities van onzen bond, valt nog op te merken, dst van de in ons diocees gedomicilieerde ver eenigingen 40 elftallen deelnamen aan de competities van den I. V. C. B. Daarnaast kwamen in totaal 375 elftallen in de com petities der districten uit. De D. H. V. B - vereenigingen namen derhalve in dit sei zoen met 866 elftallen aan de competities deel. De agenda bevat voorts behalve tal van verslagen de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zyn de H.H. zcerecrw. heer Pater F. L. Esser O.E.S.A., (Voorzitter), F. van Veen en J. C. de Haan (Commissarissen). De aftredenden zijn terstond herkiesbaar. Tenslotte komen tal van voorstellen van bestuur en vereenigingen aan de orde. LEIDSCHE VOETBALBOND. ALGEMEENE JAARVERGADERING. Gisterenavond hield de L. V. B. zyn alge- meenc jaarvergadering ln „Zomerlust", Ta acht uur opende de voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, deze druk bezochte verga dering met een welkom aan de afgevaar digden en belangstellenden. Voorts bracht hij dank aan allen, die hebben medege werkt om den L. V. B. op een dusdanige hoogte te krijgen. Het aantal leden is ge groeid, maar jammer genoeg ook het aar* tal onaangename dingen. Het is moeilijk in de mooie voetbalsport te gelooven, als ruw spel en andere ongeoorloofde feiten zich voordoen en hij hoopt dan ook, dat pllen zullen medewerken om een gezonde sport te krijgen. De notulen die hierna worden voorgele zen, worden onder dankzegging goedge keurd. Bij de jaarverslagen brengt de heer Soe- tcman een contributieverlaging tot 80 cent ter sprake, hetwelk door verschillende af gevaardigden wordt ondersteund. Dit punt wordt uitgesteld tot dc rondvraag. De jaarverslagen worden hierna goedge keurd. Een voorstel, om f 000.in het reserve fonds te storten, wordt eveneens goedge keurd, alsmede een voorstel om koninklijke goedkeuring op dc statuten opnieuw aan te vragen. Een speler van Hazerswoudache Boys hoort 4 jaar schoraing tegen zich eischen wegens molestccren van een scheidsrechter. Een voorbeeldige straf. Een voorstel van A. R. C. om. als een half uur na het aanvangsuur van een wedstrijd de tegenpartij, zonder voorafgaande ken nisgeving, niet aanwezig ia, de kosten op die tegenpartij te verhalen, wordt met groote meerderheid aangenomen. Evenzoo wordt aangenomen een voorstel van Sportman om junioren ook in hoogere elftallen der vereeniging te laten spelen. Verworpen daarentegen wordt een voor stel van Rouwkoop om adspiranten de cor ners te laten nemen op een zekeren afstand binnen den cornerhoek. Twee voorstellen van L. F. C., ten eerste om geen actieve achcidarechtera in de scheidsrechtscommissie te benoemen en ten tweede om voor de scheidsrechters een be paald tarief voor gemaakte onkosten vast te stellen, b.v. ten hoogste 50 cent voor wedstrijden in Leiden en 50 cent plus goed koopste reisgelegenheid voor wedstrijden buiten Leiden. Het eerste voorstel wordt na een kleine wijziging aangenomen, het tweede wordt ingetrokken, nadat namens het bestuur de voorzitter had toegezegd deze zaak te zul len bespreken. Hierna wordt overgegaan tot het uitrei ken van de diverse prijzen in het afgeloo pen seizoen behaald. De voorzitter heeft voor ieder die zijn prijs aan dc bestuursta fel komt halen een toepasselijk woordje. De Zaterdag-middag beker werd gewon nen door A. R. C. (Alphen), dc L. V. B - sleutels door L F. C., terwyl een 50-tal medailles door diverse vereenigingen, wier elftallen een kampioenschap behaald heb ben, onder dank worden aanvaard. Aan dc orde is dan de bestuursverkiezing Aftredend zijn de voorzitter, de heer P. H. Steenhauer en de bestuursleden de heeren S. N. Waringa, Th. v. d. Meer, E. Velthuy- zen, W. Dijkman. G. A. Brokaar en G. J. Mctsch, die allen by acclamatie werden herkozen. Tot leden van de kascommissie worden benoemd de heeren G. Brokaar, B. Geenjaar en E. Binsbcrgen met als reserve I. M. Verhoeff en T. Gothelp. Bij de rondvraag komt de contributiever laging weer ter sprake. Na in stemmnig gebracht te zijn wordt dit voorstel met groote meerderheid aangeno men. Het is al laat als de voorzitter deze ver gadering met ccmge hartelijke woorden sluit.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11