UIT DE OMGEVING DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DONDERDAG 19 JULI 1934 DE LEID SC HE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 ALKEMADE. Jeugdherberg. Naar wij vernomen zal binnenkort het gebouw der voormalige openbare lagere school, dat door de gemeen te aan dc N.V. Maatschappij voor Jeugd herbergen te Amsterdam is verhuurd en dat door een verbouwing tot Jeugdherberg is ingericht, als zoodanig officieel én ge bruik worden genomen. Tot vader over deze Jeugdherberg is aangesteld de heer J. de Haas. die zich reeds in de bij het gebouw behoorendc woning hoeft gevestigd. Radio-Centrale. De voorbereidende werkzaamheden voor de oprichting van de Radio-Centrale zijn thans zoover gevorderd, dat binnenkort mei den bouw en dc aanleg van de leidingen een aanvang zal worden gemaakt. Reeds zijn de inteckcnbiljetton rondgezonden, waarbij de gelegenheid wordt gegeven zich voor een verminderd tarief als aangeslotene op te geven. De Centrale zal drie stations doorgeven, n.l. de volledige programma's van Hilver sum en Huizen en een gevarieerd buitcn- lartdsch programma. Verbetering wegen. Het gemeentebe stuur hoeft aan dc N.V. Dc Geruischloozc weg te Heemstede opgedragen het recon strueer en van een sintel weg tot tecrslak- kenwog over ©en lengte van 1300 Meter met 350 M3 straatwerk loopende vanaf dc Fransche brug te Nieuwe Wetering naar Roelofarcndsveen alhier. Geboren: Gerardus Simon Maria, z. v. L. J. Beuk en H. M Beelcn. Roinler Jo hannes. z. v. Th. S. Struivc en C. M. Spring in 't Veld. Overleden: M. M. B. Bakker, oud 34 j., eohtgen. van N. van der Meer. A. van Rijk, oud 79 j. A. Disseldorp, oud 68 j., on gehuwd. M. G. Vol water, oud 15 J. Gehuwd: W. van der Ster, jm., oud 27 J. en M. K. Ganzcvle.s, jd. oud 22 j. J. C. van Aarle jm. oud 27 j. en B. van Leeu wen, jJ. oud 21 J. LISSE. Personalia. Bij hot te Den Haag ge houden examen slaagden voor het M.U. L.O.-diploma mej. Jeanne Kapitcijn. Nel Lam boo, Marie Lefeber cn Miek Moller, leerlingen van dc R. K. U.L,O.-school al hier. HILLEGOM. Kinderfeest van „Onderling Belang U.A." Op zeer spontane en luisterrijke wijze heeft de Coöperatieve Verbruiksvereeni- ging „Onderling Belang" U.A. dit jaar weer de Coöpcratorsdag gevierd met een groot kinderfeest, dat een week was uitgesteld ■wegens dc plechtige bijzetting van Z.K.H. Prins Hendrik op 11 dezer. Reeds om 1 uur waren 10-tallcn kinderen welke te 2 uur in dc Hoogcwcrfstraat moeten bijeen zijn daar aanwezig. Om precies 2 uur was dc geweldige optocht van niet minder dan 850 kinderen van Coöperatie-leden op gesteld. Alle kinderen waren voorzien var\ oen Hnkavlag en Coöperatielied. Bij elk 50- tal liep een jongen met een stok, waaraan 50 gasballons bevestigd waren voor den op het Hillinen-terrein te houden ballonwed- stryd. De stoet ging via van den Ende laan. Molenstraat, van Meerbeekstraat. Hof straat, Krochtstraat, Emmastraat, Prins Hendrikstraat. Jhr. Mockkade naar het Hillinen-terrein, hetwelk bereidwillig voor dit doel was afgestaan. Voor aan den stoet liepen twee tamboers van de Hill. Harmo niekapel. Op het Hillinen-terrein ontvingen alle kinderen een ballon, die met een label met den naam van het kind werd opgelaten. Het was een buitengewoon interessant ge zicht, al deze ballons bijna tegelijk de lucht te zien ingaan. Jammer dat voor vele bal lons dc warme luchtdruk wat te zwaar was, zoodat verschillende niet ver genoeg in de hoogte konden. Toen alle ballons waren opgelaten werd door de kinderen gezamenlijk het Coöpe ratielied gezongen, hetgeen op zeer sponta ne wijze geschiedde. Na afloop van deze attractie werd de optocht weer samenge steld en ging men nu via Jhr. Mockkade, Burgemeester Pontstraat, Mariastraat, Vos- sclaan. Hoofdstraat cn van den Endelaan naar de gebouwen in de Hoogewerfstraat, waar alle kinderen een zakje toffees en een amandclbroodje ontvingen. Na deze tractatie was het kinderfeest geëindigd. Geheel den dag wapperde vanaf de Coö- peratiegebouwen in de Hoofdstraat de Coö peratie vlag met dc schitterende regenboog kleuren. Wij zijn er van overtuigd, dat de viering van dezen Coöpcratorsdag met dit kinder feest uitstekend geslaagd is en dat het Coö- peratiebestuur met dit feest een weldaad gedaan heeft aan al deze kinderen. Voor de kinderen. De vereerügdc Hil- legomsche Winkeliers en Werkgevers heb ben een plain ontworpen, om de kinderen een autoritje of oen kinderfeest te bereiden. Dit zal den ouders geen extra geld koeten. Alleen wordt er voor gevraagd het geld dat uit te geven is, zooveel mogelijk in Hil- Jogom te besteden bij de georganiseerde Winkeliers en Werkgevers. Wij juichen deze praktische poging van harte toe en vertrouwen, dat zij zal slagen. Dierenliefde. Bij den heer Van Heus- den wonende Patrimonium plein alhier is iets bijzonders te zien, dat de vermelding wel waard is. Van H. had 9 jonge konijntjes, diie hun moeder verloren en te klein waren om voor zich zelf te zorgen. Men kwam op hot idee ze bij den hond te brengen, af wachtende of deze zich hot leed der hulp behoevenden zou aantrekken. Dit kwam goed uit: moederhond voedt en verzorgt de beestjes als haar eigen kinderen, die ze zelf heeft moeten missen. Als zoo'n levens lustige spring -in -t-valdj e wegloopt, wordt het direct teruggehaald en in het nest ge bracht. Dierenleed. De politie hield aan dc Leidsche straat een kleine vrachtauto aan, waarin niet minder dan 25 vette varkens waren geladen. Dc auto was zoozeer over belast, dart. reeds eenige viervoeters bewu*- teloo6 waren. Dc politic gelastte den chauf feur de helft af te laden en deze later te vervoeren. Toen de eerste dieren in Den Haag kwamen bleken er reeds 3 overleden. De politie maakte tegen den vervoerder proces-verbaal op. Hopen we, dat de Rech ter gevangenisstraf oplegt: alleen een zeer zware straf kan dergelijk dierenleed voor dc toekomst uitschakelen. IIOOGMADE. Kosteloos rijwielplaatje. Naar men ons mededeelt zal de dienstgeleider van de di rectie belastingen in deze gemeente, in het perceel wijk A No. 73 zitting houden voor hen, die denken voor voor een belastingvrij rijwielplaatjc in aanmerking te komen. Deze data zijn de volgende: 19, 24, 26, 31 Juli cn 2 Augustus tdlkons van 7—9 uur des namiddags. OUD-ADE. Vergunning. Bij besluit van Burge meester cn Wethouders van Alkemade is aan den heer J. H. C. Sicverts verlof ver leend voor den verkoop van alcoholhouden de anderen dan sterken drank (Verlof A). Dit verlof geldit voor het Paviljoen „De Loede" aan het Vennemeer. TER-AAR. Speldjcsdag. Dc speldjesdag jA. Zon dag ten bate van het Wrt-Gele Kruis, heeft opgebracht 60.63. Dank aan hen, die een speldje kochten, even zoo aam de Dames die zoo bereidwillig geweest zijn om de speld jes aan te bieden op haar bekende wijze. Geboren: Adrianus Henricus, z. v. G. H. v. d. Hoorn-Valentijn. Huberts Chris tina, d. v. P. Ubink-Bijlcmcer. Overleden: E. Harding, 67 jaar, wed. van J. Th. Markman. H. Jansen. 75 jaar, echbgen. van B. Ambagtsheer. Gevestigd: J. M. Keijzer, Amsterdam. J. v. d. Zwet, Wassenaar. Vertrokken: M. N. Voorthuijzen, Mijdrecht. VOORSCHOTEN. AUTO TE WATER AAN DE KNIPLAAN. De pont op den bodem van de Vliet. Gistermiddag te ongeveer vier uur werd aan dc Kniplaan alhier een auto op de pont gereden van den heer Verhoef, om al dus overgezet te worden. Nauwelijks had de overzetter de pont van den wal doen steken, of de auto begon achteruit te rij den cn verdween in het water. Daardoor helde de pont over, liep vol met water en verdween in de diepte. Dc chauffeur en de overzetman hadden nog juist gelegenheid zich te redden. Met een kraan, die men uit het naburige Leidschendam deed ko men, werd de auto uit het water gehaald. Met twee groote booten van de firma Thijs- sen, scheepsbouwer aan den Hooge Rijn dijk, trachtte men de pont naar boven te halen. Een en ander had gisteravond aan de Vliet veel bekijks. Dr. Ir. G. Kooy. f Onder enorme be langstelling, zoowel van de inwoners onzer gemeente ais van vreemdelingen, komen de van heinde en ver, werd Woensdagmid dag op de begraafplaats der Ned. Hervorm de Gemeente het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den, zoo tragisch om het leven gekomen dr. ir. G. Kooy, die Za terdag j.l. aan den Westvlietweg verdron ken is. Met de lijkstoet was medegekomen in de volgrijtuigen een deputatie van het Unilever Concern, bestaande uit de heer en A. Hartog, G. A. Hillebrand, A. J. van Noortwijk en A. F. van Woerkom en een deputatie van de O lief abrieken „Calvé", in welk bedrijf de overledene de laatste jaren was werkzaam geweest, bestaande uit de heeren: L. de Kan ter, A. Bos, S. van der Lee, G. Gebhard, Joh. van der Ley cn J. Mooy. Onder leiding van den heer J. van Santbrink volgde den lijkwagen de Gere formeerde Knapen vereen ïging, waarvan de overledene sedert 10 jaren de leider is ge weest. Een groote menigte wachtte op het kerkhof den doode eerbiedig af. Drie bloemstukken dekten de lijkbaar, ondanks het verzoek om geen bloemen te zenden, een bloemstuk van Calvé, één van de fa milie Noorwijk en een palmtak van de familie van den overledene. De lijkbaar werd grafwaarts gedragen door leden van den Gereformeerden Kerkeraad, bestuurs leden van de A.R. Kiesvereeniging en be stuursleden van de Christelijke School op Gereformeerden grondslag. Nadat de over ledene in het graf was neergelaten, sprak aan de groeve de Zeereerw. heer ds. J. Houtzagers, predikant der Gereformeerde Gemeente alhier, die dit tragisch sterven herdacht in gevoelvolle woorden en de we duwe en kinderen troostend wees vanaf dit graf naar den hemel. Een lid der direc tie voerde namens de Calvéfabrieken het woord en herdacht het verlies wat wordt geleden door het heengaan van dezen man. Namens de familie dankte de heer L. Kooy, vader van den overledene, de aanwezigen voor de groote belangstelling en voor het medeleven met de familie in de afgcloopen dagen. Op de begraafplaats merkten wij onder de zeer vele aanwezigen op: J. J. Roeloffs-Valk. directeur van het Ned. In stituut van Efficiency, B. van Dulleman, hoofdvertegenwoordiger van Calvé te Ooö- terbeek, de heer E. Vernède, Burgemeester der Gemeente en Wethouder J. A. Mens, de Weleerw. heer L. de Brabander, Kape laan alhier, de Zeereerw. heer F. Fortgens, predikant der Ned. Herv. Gemeente en zeer vele vertegenwoordigers van verschil lende vereenigingen en corporatie'*. Zeer onder den indruk verlieten de aanwezigen de begraafplaats, waar men een zeer be gaafd man had ter ruste gelegd. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. De heer J. Houtman, hal techef eerste klasse is overgeplaatst naar Heerlen. VOORHOUT. R. K. Sportvcreenlging „Foreholte", Hedenavond zal Foreholte I een oefenwed strijd tegen Teylirtgen spelen. Aanvang 8 uur op het ForehoLte-terrein. In verband met de vergevorderde training kan het pu bliek hedenavond getuige zijn van een spannende kamp. WARMOND. L. J. C, Papót. t In den ouderdom van 75 jaar is alhier overleden de heer Leonardus J. C. Papót, kerkwaskaarsenfabrikant alhier. De heer Papót was in deze gemeente een hoogge acht persoon. Vriendelijk en voorkomend als hij was, had hy vele vrienden. Jaren lang was de overledene lid van den ge meenteraad en wethouder. Ook was hy lid van het College van collectanten der St. Mathiasparochie. Bovendien was hij voor 50 jaar oprichter van de thans nog bestaan de Sociëteit Amicitia, van welke instelling hy nog steeds penningmeester was. In stil te heeft hy ook veel goed gedaan en menig leed verzacht. Hij ruste in vrede. Vliegboot omgeslagen. Toen een vlieg- of glijboot, bemand met een heer en twee dames, wilde draaien, werd de draai te kort genomen met het gevolg, dat de boot om sloeg en alle inzittenden te water geraak ten; een der dames kwam zelfs onder de boot terecht. Gelukkig was spoedige hulp bij de hand, zoodat erger werd voorkomen. Deze booten, die hoe lang hoe meer iri gebruik komen, leveren voor hen die in een kano of lichte boot varen groot gevaar op, zoodat op de bestuurders dezer booten een dringend beroep wordt gedaan om niet alleen op zich zelf, maaV ook op anderen te letten, ter voorkoming van ongelukken. WASSENAAR. Geboren: Alfred, v. C. H. Lands man en N. Spits. Sonja Hilly Adrienne, d. v. J. H. A. Dubois en H. G. J. Manhardt Alida Elisabeth, d. v. N. C. Borsboom en A. J. C. van Eeden. Overleden: Johanna Oosterveer, 75 jr, echtgen. van J. de Zwart. Marianna Henrieete Meissner 86 jr., wed. von M. A. E. Pfaff. Ondertrouwd: W. Brekelmans en A. C. Besserling. A. G. de Vries en F. W. J. Strubbe. 1 Gehuwd: H. Staats en J. A. van Noorf. Gevestigd: A. A. van Echten geb. van Tol, R.K., uit Den Haag, Mariastraat 17. F. R. Spruijt geb. van der Geest, R.K., uit Lisse, Langstraat 70. J. B. F. Buers en gez., R.K., winkelier uit Rotter dam, Santhorstlaan 27. Wed. W. Franken geb. Bonten en zoon, N.H., uit Schiedam, Persijnüaan 10. H. van Wissen-Hooger- vorst, R.K., uit Voorhout, Kerkstraat 69. F. J. van Ebbenhorst Tengbergen, planter uit Enschede, Duin voetlaan 24. Wed. Horstman geb. A. S. E. Cnyrim en zn, uit Rotterdam, Meijendelscheweg 4. H. H. Visser, Ev.L., gezelschapsjuffr., uit Rotter dam, idem. A. M. H. Timmermans, R.K., d.b. uit Den Haag, Gr. Hoef ij zerlaan 5. E. M. Heidemann, R.K., Dtseh d.b. uit Den Haag, Wilhelmimalaan 1. W. Wirtz, R.K., Dtsdhe d.b., uit Den Haag, Mariastraat 8. L, W. J. Klerk, N.H., winkelbed. uit Lei den, Gnavestraat 10. B. F. A. M. Wolters, R.K., naaister uit Rijswijk Z.H., Narcis- laan 12. C. J. van den Akker, R.K., bak keruit Zoeterwoude, Langstraat 109. E. W. M. Witte, R.K., huishoudster, uit Den Haag, Langstraat 82. H. P. M. Wilkens, N.H., hulp i. d. huish., uit Rotterdam, O. Wassen, weg 4. E. Fuchs, R.K., Ooetenr. d.b., uit Den Haag, StoepLaan 27. P. WaJ- dig, R.K., Dtsche d.b.. uit Den Haag, Laan van Koot 4. J. M. Weasels, R.K.. d.b. uit Almelo, Schouwweg 26. P. Veele, N.H., huishoudster uit Den Haag, Rijksstraatweg 342D. F. Deickert, Ev.L., Dtsche d.b., uit Den Haag. Rijksstraatweg 494. A. J. Sjouke, N.H., chauffeur uit Haarlem, van Z. van N. straat 225. P. M. Zoutendijk, N.H., kok, uit Den Haag, Kerkehout 27. J. Ie Mahieu, N.H., kruid erüersbed., uit Am sterdam, Hallekensstr. 3. N. Al'blas, N.H., chauffeur uit Den Haag, Raaphorst 3. E. S. Lichtenberg, R.K., d.b. uit Haaksber gen, Raaiphorsitlaan 8. H. G. v. d. Poel, R.K., uit Oegstgeest Papeweg 43. N.A. Ruigt, R.K., boerenknecht uit Rijswijk Z.H., Pensijnlaan 8. O. de Vries, N.H., arbei der uit Haarlemmermeer, Zijdeweg 56. De „Postjagers te voet" hebben hun doel bereikt, Greidanus reeds aanhetw^rkin Indisch Nederland - Nadere bijzonderheden over de zware reis van het tweetal Velen zullen zich afgevraagd hebben wat het lot is geworden van de beide jonige Ne derlanders E. G. Greidanus en T. van Heij- ningen, die in December van het vorig jaar, elk met een bedrag op zak, dat de 25 gul den niet overschreed, van hun woonplaats Bu&sum vertrokken zijn met het vaste voornemen. Nederlandsch-Indië te berei ken, in de verwachting daar het zelfstan dig bestaan te vinden, dat het moederland hun ondanks hun energie niet bieden kon. Onder de leuze: „Overal wonen goede mcnschen en overal bakken ze brood!" heb ben zij, vele avonturen op hun weg ont moetend, verscheidene duizenden kilome ters afgelegd. Het mag in dit verband een alleszins ver blijdend feit genoemd worde rj, dat de beide globe-trotters reeds eenigen tijd geleden het doel van hun geweldigen tocht hebben bereikt, en dat Greidanus, dank zij de vele introducties, die hij en zijn vriend op vele plaatsen hadden ontvangen, maar vermoe delijk bovenal dank zij de faam die hun was vooruitgesneld, in Indisch-Nederland een goede positie heeft gevonden. Wij twij felen er niet aan, dat van Heyningen hem ook op dezen weg zal volgen, zoo dit niiet reeds is geschied. Er is betrekkelijk geruiimen tijd verstre ken, sinds wij de laatste reportage van het tweetal publiceerden. Thans zijn wij ech ter in de gelegenheid, aan een nieuwen reisbrief van Greidanus, kortgeleden in het bezit gekomen van het Persbureau Vaz Dias en 12 April 11. te Bombay geschre ven, bekendheid te geven. Zaterdag 31 Maart des namiddags komen we te Karachi aan en stappen direct naar de „Young Men Christian Association", waar wjj elders reeds zulke prettige on dervindingen hebben opgedaan. Ook hier worden we hartelijk ontvangen; we mogen gebruik maken van een kamer met twee kribben. We hebben dus weer een dak boven ons hoofd en de rest zal ook wel komen. Daar het ondertusschen vrij laat geworden is, en wij den consul niet meer kunnen bereiken, besluiten we er maar al leen eens op uit te gaan om te informeeren wanneer hier de K.L.M.-vüiegtuigen arrd- veeren. We worden verwezen naar het Bristol Hotel, waar vroeger bemanning en passagiers der toestellen, toen hier nog een nacht overgebleven werd, altijd hun intrek namen. Wje schetst onze verbazing toen we in den eigenaar, den heer Wijsman een nas- echten Nederlander ontdekten. Onmiddel lijk noodige de heer Wijsman ons tot een „drink" uit, hetgeen we niet afsloegen (wat slaan we eigenlijk wel af!), en onder het genot van een heerlijk glaasje koud Hol la ndsch bier vertelden we hem onze weder waardigheden. Ook hy bleek er sympathie voor te hebben en bood ons aan, de maal tijden in het hotel te gebruiken. Weer was een probleem opgelost. Daar we ons echter voor die gelegenheid niet konden „klee- den" was het ons niet mogelijk gelijk met J. T. Welsiinik, R.K., kruidenier uit War mond, Langstraat 38. A. Veerman, N.H., arbeider uit Nieuwleusen, Louises traaf 62. Chr. Arendzen, winkeljuffr. uit Nijme gen, Rozensteinstroaf 51. Vertrokken: S. Tokkie naar Den Haag. Amsterd. veerkade 50. J. Ruske naar Den Haag. H. Zwaardeoroonstraat 219. M. van Noll, naar Den Haag, Mechelsche- straat 26. M. Stuttenheim geb. Reineke, naar Amsterdam, Tinforetfostraat 12. E. E. Herman naar Den Haag, Benoordenh. weg 132. M. Redicker naar Amsterdam, Hoogstraat 15. A. G. Hartog naar Den Haag, Nw. Parklaan 64. H. L. van Royen en gez. naar Amersfoort, van Maarland- laan 1. M. Christ naar idem. H. Wics- hofer naar Den Haag, Z.O. Buitensingel 240. E. J. Roukens de Lange, naar Antwerpen Harmoniesraat 8. J. Winter naar Robter- dam, Hoofdsteeg 12a. M. C. J. Fenenga naar Eist, De Breyendaal. D. Ouwehand en gez. naar Oegstgeest, Emmalaan 9. W. K. H. Wuweli naar Rotterdam, Cool- singel 85. P. E. J. v. d. Linde, naar Den Haag, v. Hoogendorpstraat 154. E. Dam naar Appingedam, Noordsingel 17. de andere gasten aan te zitten, weshalve we de uitnoodiging ontvingen vóór of na de officieele maaltijden te komen. Daar toen echter juist de gong voor het diner luidde, en de heer Wijsman ons verlate» moest, namen we afscheid met de afspraak over anderhalf uur terug te komen tenein de het vakmanschap van den kok danig te probeeren. We waren een eindje rond gaan loopen, in een parkje op een bank gaan zitten, weer een eindje gaan loopen om na afloop daarvan nogmaals te gaan zitten. Onder deze vermoeiende bezigheden verstreek de tyd en precies vyf minuten te vroeg stap ten we het hotel binnen, hetgeen gelukkig geen bezwaar was. Op een heerlijken maaltijd voorbereid, installeerden we ons in de eetzaal. Nu is het Bristol Hotel te Karachi zeer bekend en wel in het bijzonder om zijn keuken. We kwamen rechtstreeks uit een land, waar men reeds in vroegere artikelen konnis mee heeft gemaakt en hadden daar een fik- sehen honger uit overgehouden. Hoe dan ook dat diner in Bristol verloopen is, laat ik geheel aan Uw verbeelding over. Het middernachtelijk uur was nabij, toen we onze krachten bij elkaar raapten om ons naar huis te begeven Den volgenden morgen stonden weer drukke bezigheden op het programma. Te tien uur zou het vliegtuig uit Indië aan komen, om een uur later, na getankt te hebben zyn vlucht te vervolgen. De af stand tot het vliegveld was volgens de mededeeling van de mcnschen die het weten konden, ruim één uur loopen en daarom namen we het wisse voor het on wisse en hielden er rekening mee, dat we twee uur noodig zouden hebben. Na een uur wandelen was dan ook het vliegveld nog niet in zicht; zelfs niet de groote hangar welke zich erop bevinden moest. We keken elkaar eens aan, innerlijk voldaan, dat we zoo handig waren geweest er een extra uurtje voor uit te trekken, doch niet zoo'n klein beetje verontwaardigd jegens onze „voorlichters". Tegen negenen kregen we het veld in zicht en, dichterbij komende, zagen we dat er een vliegtuig stond! We versnelden onze pas en ontdekten tot onze groote verbazing een donkere romp en groote lichte vleugels. Even later kwam ons een vrachtwagen achterop rijden, welke wy onmiddellijk annexeerden. Hetgeen we voor onmogelijk hadden gehouden, bleek de naakte waarheid te zijn: het was het In dië-vliegtuig van de K.L.M.! Verdraaid, waarom reed die chauffeur ook niet har der! Het was nog maar een kwestie van een paar minuten toen er beweging in het toe stel kwam. Zijn neus naar den wind draaiend nam het zijn aanloop, was even later los van het veld en verdween, langzaam stij gend in westdlijke richting. Voor het ge bouw van de luchthaven stonden we het na te kijken. Binnen troffen we den agent van de K.L.M. nog bezig met zijn papieren. „Tja", zeide hy, „vandaag waren ze twee uur vroeger dan gewoonlijk. Jammer voor jullie, maar niets aan te doen". Hij noodig- de, als een pleister op de wonde ons uit mee terug te rijden en bij hem te ontbij ten. De afstand van het veld tot de stad, op zyn kilometerteller afgelezen, bleek 9 mijl te bedragen. Om dien afstand in een uur te loopen, moet je op zijn minst een Nunmi zijn! Onder het ontbijt kwam de jongste zoon des huizes binnenstuiven met twee chocolade paascheieren, waarvan wij er ieder een ontvingen. Weer een moment, dat in je herinnering hlijft hangen, want nu pas echoot ons te binnen, dat het Faschen wordt. WOUBRUGGE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Lichtenvoorde is benoemd Mej. J. G. Baenmeier, bnderwijzeres aan de school voor Qhr. Nat onderwijs alhier. ZOETERMEER— ZEGWAART. Muzikale voetballerij. De onlangs ge speelde voetbalwedstrijd tusschen een ve teranen-elftal en een DSO-combinatie, waarvan de opbrengst bestemd was voor de ouden van dagen, boekten zulk een suc ces, dat thans is besloten een wedstrijd te organiseeren tusschen het veteranen-elftal en het „muzikale-elftal" van C. Starre uit Delft De opbrengst is bestemd voor het „Groene Kruis". Gezien het spannende ver loop van den vorigen wedstrijd en het doel van dezen wedstrijd zal het ook hiervoor niet aan belangstelling ontbreken. De wedstrijd wordt gespeeld op Donder dag as. 19 Juli, op het sportterrein „De Jonge Prins", aanvang 7.30 uur 's avonds. 123. De proef was schitterend geslaagd, maar Piet bleek allesbehalve tevreden. Als je nog eens zooiets hebt, riep hij uit ik was warempel echt aan het verdrinken. Ik voelde niet eens meer grond onder mijn voeten. O, schreeuwde je daarom zoo hard, zei Drein. 124. Zeg eens heeren, zei de meneer, die aan het strand stond, jullie hebt daar een aardig ezeltje. Ik ben de baas hier van het strand. Als jullie nu met die ezel hier de heelc dag gaat staan, om de drenkelingen te redden, dan krijg je van mij allerbei vyf-en-twintig gulden in de week. Dat ls afgesproken, zei Drein.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10