HOE LAAT HET IS DINSDAG 17 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Auto-ongeluk. Gisterenavond had aan den Veenweg een ernstig auto-ongeluk plaats. Vanaf de richting Nootdorp na derde een vrachtauto van de Amster- damsche Ballast Mij., welke bestuurd werd door den chauffeur W. Tappel. Vermoede lijk door te groote snelheid heeft men den draai om de 3.50 Meter smalle brug te passeeren, niet kunnen nemen, althans de wagen botste tegen een der ijzeren brug- balken, welke geheel verbogen werd. Naast den chauffeur had plaats genomen de 15-jarige D. Marijnissen, wonende aan den Kostverlorenweg. eveneens in dienst van de A'damsche Ballast Mij. Deze vloog door den schok door de voorruit en bleef bewusteloos liggen. De doktoren Reijers en Van Zeeland, die spoedig ter plaatse kwamen, achten opname van den jongen, welke een wond aan neus en kin had en uit de ooren ernstig bloedde, in een zie kenhuis noodzakelijk, waarna men hem per ziekenauto naar St. Antoniushove te Voorburg heeft vervoerd. Men deelt ons nog mede, dat de ge noemde chauffeur kort geleden ter nau- wernood ontsnapte aan een trein, welke de overweg Veenweg passeerde. STOMPWIJK—VEUR. Het noodlottig ongeluk aan den Westvlietweg. In verband met het ongeluk aan den Westvlietweg, waarbij ir. dr. C. Kooij het leven liet, kunnen wij nog mededeelen, dat deskundig onderzoek heeft uitgewe zen, dat de auto geenerlei defect had, zoo dat moet worden aangenomen, dat het slachtoffer de kluts is kwijt geraakt. De ter aarde bestelling van het stoffe lijk overschot zal plaats hebben Woens dag a.s. op de Ned. Herv. begraafplaats te 1.30 uur. VEUR. Geboren: Petronella Alida Marga- retha d. van C. G. Onderwater en M. A. de Winter. Overleden: Johannes J. Lagerberg 68 jaar. STOMPWIJK. Geboren: Adrianus Cornelis z. van C. J. van Brecht en M. J. van Lochem Theodora Maria d. van J. Rijsdijk en H. v. Rijt. NOORDWIJK. Pluimvee en Konijnen fokvereeniging. De bovengenoemde vereeniging hield een goedgeslaagde vergadering. De heer A. v. d. IJssel uit den Haag hield een lezing over „Het raskonijn en de daaraan verbonden (moeilijkheden". Spr. behandelde eerst de Haaskleurige Vlaamsche Reuzen, Gele Vlaamsche Reu zen, daarna de Witte Vlaamsche Reuzen, Lotharingers, Fransche Langooren, Pape ion, Gouwenaars, Alaska, Belgeans, Haas Gouwenaar Hollanders, Pooltjes, Bruin Zil- vers, Zilvervossen en licht Blauw Zilvers, al welke soorten over het algemeen een goede beoordeeling kregen. De voorzitter bedankte den heer Van der IJssel voor zijn leerzaimen avond. Daarna niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze weer recht geani meerde vergadering. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. J. v. d. Berg en A. M. Meeuwenoord. Hele na Cornelia en Maria Alberdina Cornelia, d. van C. de Haas en H. Steenvoorde. Willem Frederik Hendrik, z. v. A. Timan en H. Dreef. Alida, d. v. A. v. d. Luijt en M. v. d. Niet. Hendrika, d. v. H. v. d. Haak en E. Ouwekant. Ondertrouwd: G. Ravensbergen en C. v. Os. Overleden: M. E. Th. Moormann, 50 jaar. Ohrisliaan v. d. Werken, 72 jaar. H. Vissing 32 jaar, géh. met J. H. Kwak. NOORDWIJKERHOUT. Hinderwet. Door B. en W. is aan J. L. Duijindam alhier vergunning verleend tot het oprichten van een bakkerij met heete luchtoven in het perceel 's-Gravend. weg 28, alhier. Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider der directe belastingen al hier zal op Woensdag 18 Juli, Dinsdag 24 Juli en Donderdag 26 Juli 1934 des avonds van 79 uur zitting houden op het poli tiebureau voor het aanvragen van koste looze rijwielplaatjes 19341935. Hoog bezoek. Maandag bracht de Ge- nerale-overste van de Broeders van Liefde een bezoek op het St. Bavo-Gesticht alhier. De Harmonie van het gesticht bracht den hoogen bezoeker een serenade. Uitreiking prijzen concours. Zondag as. om 3 uur is op het terrein van het St. Bavo Gesticht een concert te geven door de Harmonie St. Franciscus te Delft. Na af loop van het concert zal de uitreiking plaats hebben van de prijzen behaald op het mu- ziek-concouns. WARMOND. Uitvoering Fanfare. Onder groote be langstelling van de zijde van het publiek gaf de Warmondsche Fanfare een uitvoe ring op de gemeentelijke muziektent. Het programma, dat uitgevoerd werd, was buitengewoon goed en vooral de Tannhau- ser trok de buitengewone aandacht. De muziek werd door een aandachtig publiek aangehoord en het applaus na elk der num mers bewees, dat de gegeven muziek zeer in den smaak viel. Zoowel de werkende leden als den directeur komen een woord van dank toe voor dezen genotvollen avond. SASSENHEIM. Geen toeslag voor arbeid in contra-prestatie Van het Departement van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat de door deze ge meente voorgestelde werkobjecten indruk gegeven hebben normale onderhoudswer ken te zijn, welke toch moeten geschieden. Onder deze omstandigheden kan door het gemeentebestuur alleen het steunbedrag dat is uitgekeerd, worden gedeclareerd. In verband met deze afwijzende beschikking zal de contra-prestatie weer geheel als vroe ger worden ingevoerd. Over het algemeen zal tot basis worden aangenomen hoogstens een dag arbeid per 4.steunuitkeering. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma zijn geslaagd de jonge dames A. v. d. Berg, J. M. Bruinsma en H. v. Zonneveld. Rijwielpad. Vanaf de Oude Postbrug tot aan de Kath. kerk is het zoogenaamde fietspad van bazalttegels voorzien, wat het heel wat aangenamer maakt voor de wiel rijders dan voorheen. TER-AAR. Rectificatie. In het bericht van Zater dagavond, naar aanleiding van de te orga- niseeren autotocht voor ouden van dagen, is vergeten te mélden dat men zich ook kan opgeven bij den heer M. Robertz, die zelfs voorzitter is van het comité. Ter verduidelijking zullen wij de heeren nog eens vermelden: M. Robertz, J. Hogenboom, C. de Bruyn, J. C. Jansen en C. Kroft Pzn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gerinkel in d© glazen. Gisteren werd in wijk Hoorn, toen aldaar een autobe stuurder uit den Haag passeerde, plotse ling door een ijzeren moer of bout, de voorruit der auto verbrijzeld. Een naast den bestuurder zittende dame werd door glasscherven verwond. Het projectiel was waarschijnlijk afgebroken van een juist passeerende autobus, welke was doorgere den. Van alles wat. Van den landbouwer K. in wijk Hoorn werd een partij ter bleek liggend waschgoed ontvreemd, terwijl een in de omgeving liggende roeiboot eveneens wordt vermist. Afscheid. Wijkzuster Jonker, die van hier vertrekt, nam gisteravond in de H. B. S. van bestuur en leden der Chr. wijk verpleging afscheid. Zij werd op hartelijke wijze toegesproken en dank werd gebracht voor hare zeer gewaardeerde arbeid alhier verricht. De nieuwbenoemde wijkverpleeg ster, zuster Zandvliet, werd daarna geïn stalleerd. BODEGRAVEN. Esto. Vrijdag zijn onze sporters we derom een groote stap vooruit gegaan door het eerste verschijnen van hun clubblad De „Esto"-post! Het geheel was keurig afge werkt, terwijl de inhoud zeeT actueel was. De Pastoor en Kapelaan en enkele be stuursleden schreven een pittig woordje vooraf, terwijl verder de organisatie erin vermeld was. Het doel in deze is: dit blad aan alle leden en donateurs wekelijks te sturen, daarin vermeldend de komende sportaangelegenheden en verdere mede- deelingen enz. Wij hopen, dat Esto hierin mag slagen, om zoodoende de organisatie tot steeds grooter bloei te brengen. Hier onder publiceeren wij de geheele organisa tie, en verzoeken, de omliggende sportver- eenigingen, goede nota te nemen van be stuursleden met adressen voor juiste adres seering. De R. K. Sportvereeniging „Esto", opge richt 4 April 1933, is een onderafdeeling van de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging en is momenteel gesplitst in drie afdeelin- gen nJ.: Athletiek, Gymnastiek, Voetbal. Praeses: de Zeereerw. heer A. W. J. Lühn, Pastoor der parochie. Vice-Praeses: de Weleerw. heer J. J. Suyker, Kapelaan der parochie. Het Hoofdbestuur bestaat uit de heeren: P. Bakker, voorzitter, Burge meester Le Coultreslraat' 12, tel. 56. W. H. v. Liempt, secretaris, p/a. Julianastraat 15, tel. 25. J. v. Bunningen, penningmeester, van Tolstraat, tel. 64. Elk der drie afdeelingen hebben tevens een eigen bestuur en wel: I. Voor de afdeeling Athletiek de hee ren: D. v. Dijk, voorzitter, Oud-Bodegra ven; W. Voordouw, secretaris, Molenkade; J. v. Bunningen, penningmeester, v. Tol straat 79. II. Voor de afdeeling Gymnastiek de hee ren: G. J. v. d. Meer, voorzitter, Willem- straat; N. v. Niekerk, secretaris, van Tol straat; P. Bakker, penningmeester, Bur gemeester Le Coultrestraat 12; W. Veelen turf, commissaris, van Tolstraat. III. Voor de afdeeling Voetbal de hee ren: W. Bakker, voorzitter, Burgem. Le Coultrestraat 12; W. H. van Liempt, secre taris, p/a. Julianastraat 15; A. Veelenturf, penningmeester, van ToLstraat; R. de Groot, commissaris, Buitenkerk. De Terrein-commissie bestaat uit de hee ren: E. Driehuis, H. Veelenturf, J. Ouwen- dijk, D. v. Gils. De Pers- en Propaganda-commissie be staat uit de heeren: J. L. Roest, J. Wolswijk, N. v. Leeuwen, W. van Liempt. De Elftal-commissie bestaat uit de hee ren: N. v. Rossum, voorzitter; J. Wolswijk, secretaris, Noordstraat 74; A. Weerdenburg. Th. Rietveld. De financieele-commissie bestaat uit de heeren: J. v. Bunningen, W. Veelenturf, W. Voordouw, J. v. d. Heuvel. Terrein-consul is de heer Th. A. Riet veld. Technisch leider is de heer C. J. Hel mond. BOSKOOP. Personalia. Voor het eind-examen H. B. S. zijn geslaagd de heeren J. van Gel deren en A. Jansen. KOUDEKERK. Aanbesteding. Door den architect J. W. Reyneveld te Leiden is aanbesteed het bouwen van een woonhuis alhier ten be hoeve van den heer J. Wille. De uitslag hiervan is als volgt: Perceel I: metselwerk: N. van Diggele te Koudekerk ƒ3840; id. D. Leenheer 3880; id. G. de Graaf 4500; J. L. van Bennekom, te Hazesrwoude 3600; Perceel II: timmermerk: R. A. Meijer te Koudekerk 4777, massa 8300; id. J. van der Sterre ƒ4323; id. wed. H. van Driel 4940; ida. W. J. Jongeneel ƒ4830; B. P. Boers te Hazerswoude ƒ24488; id. Gebrs. Batelaan ƒ4647, massa 8440; id. G. Sepers ƒ5800; J. van Noort te Benthuizen massa ƒ7784, Groen en Bregman te Benthuizen ƒ7128, zoodat deze laatste de laagste in schrijvers zijn. NIEUWKOOP. NIEUWE SCHILDERING IN DE KAPEL DER ZUSTERS. Door den kunstschilder Ilenri Sicking. In de kapel der Eerw. Zusters van J. M. J. te Nieuwkoop is door Henri Sicking, kunstschilder en Ieeraar aan de R.-K. Leer gangen te Tilburg, een schildering aange bracht geïnspireerd op de hymne „Jesu, Corona Virginum" (uit het gemeenschap pelijke der Maagden). De pastoor van Nieuwkoop, de zeereerw. heer Th. Blom, zond ons van deze schilde ring de volgende beschouwing: Het zijn de uitverkoren bruiden van Je zus, die dagelijks in deze kapel vertoe ven om hun liefde te betuigen en zich te sterken voor het werk, dat die liefde hun oplegt. Behalve de voor alle menschen geldende geboden kozen zij nog de vrijwillige ver vulling der evangelische raden. Het is deze gedachte, die den schilder inspireerde by zijn ontwerp, waarbij het „Leidmotif" de hymne uit het gemeen schappelijke der maagden was, zoodat we dan ook de korte samenvatting van het ge heele idee zien op de voornaamste plaats van het gewelf vlak boven het altaar in de woorden: „Jesu, corona Virginum". Jezus, Kroon der Maagden. Reeds in de kleurenstemming van het geheel zien we een blankheid en lichtheid, die bijzonder opvallen in het priesterkoor en het gewelf. De diepe paarse lambrizee- ring doet deze blankheid des te sterker uitkomen, terwijl het vurige rood, dat als achtergrond in den triomfboog spreekt het oog vanzelf brengt in de richting van de absis. Deze is zeer stil gehouden in lichtende gele toon. Boven het altaar op den triomfboog en bovenaan in het gewelf van de abside zien we de Kroon geschilderd, die als op schrift den Zoeten Naaim bevat. Het is om die Kroon, die zoo recht streeks boven het Allerheiligste is aange bracht, dat zich de rei der Maagden be weegt. Terwijl God de Vader de Kroon omvat en we het duifsymbool van den H. Geest eveneens geheel met de Kroon verbonden zien, wordt hierdoor tegelijkertijd de aan wezigheid der H. Drieeenheid op het Al taar aangeduid, Op de triomfboog nu Zien we om de Co rona Virginum heen zich de Maagden aan- eenreien. Ze zijn in vlekkeloos wit ge huld, maar omdat hun reinheid haar oor sprong vindt in de gloeiende liefde tot den Welbeminde is de achtergrond van den triomboog, waarop ze zijn afgebeeld in fel rood gehouden. Bovenaan ter rechterzijde van de Corona knielt de Virgo Virginum als voorspreek ster, welke voorsprekende macht Zij toont, doordat Zij de Heilige, die zoo kort gele den tot de eer der Altaren verheven werd, de H. Bernadette, haar groote vereerster, met zich voert. Deze is verslonden in het aandachtige rozenkransgebed en waar nu iedere groep van Maagden een bepaalde verrichting beteekent, daar werd hier de allerhoogste werkzaamheid aangeduid, die alle anderen moest doordringen: het gebed. De religieuzen van J. M. J. houden zich zooals bekend is voornamelijk bezig met 't onderwijs. Bovenaan dan ook tegen over Maria, knielt de groote Patrones van allen, die zich met onderwijs of weten schappelijke studie bezighouden, de Maagd en Martelares, de H. Catharina van Alexandrië. Als vanzelf sprekend kienlt naast haar die andere groote Maagd-Mar telares de H. Cecilia, die de'Kunst in den dienst van God vertegenwoordigt, zooals ook bij de opvoeding zoowel kunst als we tenschap naar Gods wil in dienst gesteld moeten worden tot harmonische ontwikke ling van de vermogens van het Kind. Onder Maria met Bernadette zien we weer Heiligen, die een zeer bijzondere roe ping te vervullen hadden, het zijn de H. Jeanne d'Arc en onze nationale Heilige, St. Lidwina van Schiedam. Vertegenwoordigt de eerste het strijden, de tweede is het voorbeeld van het lijden de twee groote dingen, die de dienst van God voortdurend vraagt. Tegenover deze groep van strijden en lijden zien we uitgebeeld het beschouwen de en het werkende leven in de figuren van Maria en Martha, Maria in extase, haar zuster Martha medevoerende, die haar werk in Gods dienst stelt. De nederige deugden van armoede en ge- j hoorzaamheid zien we onderaan op den triomfboog uitgebeeld. Aan de rechterzijde de gehoorzaamheid in de figuur van de dienstmaagd, de H. Zita, die in gezelschap is van de Kleine H. Teresia, waardoor uit gedrukt wordt hoe nederigheid en gehoor zaamheid bij elkander hoor en. Daartegenover de armoede in de figu^" van St. Clara, die het kleed der armoede van St. Franciscus ontving. De groote As- cete, de H. Rosa van Lima is bij haar, zoo- ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonne .te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leldsche Courant Een ieder die ons een abonné (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het ia. Aan hen, die ons drie nieuwe abonné's aanbrengen zenden wij een armbandhorloge als hieronder afgebeeld. als de versterving de armoede begeleidt. Als grondvester zien we hier dus de evangelische raden van armoede en ge hoorzaamheid, terwijl de zuiverheid, die toon en inhoud van de geheele schildering is, ook uitdrukking vindt in de leliesten gels: „Qui pergis inter lilia, septus choreis Virginum". Zagen we bovenaan op den triomfboog de Kroon geschilderd, waarop de hymne der Maagden doelt de boog van deze Kroon is geschilderd op het gewelf van de Absis en vormt zoo als een overgang naar de schildering van dit gewelf. Om het altaar zelf is alles zoo stil mo gelijk gehouden en alleen bovenaan in het gewelf omgeven eerbiedig Serafijn de Kroon der Maagden daardoor tevens het Allerheiligste als overhuivende in hun liefde-aanbidding. Door de uitverkoren Maagden te zamen af te beelden met de Serafijnen in de on middellijke nabijheid van het H. Sacra ment, wilde de schilder wijzen op het hoo- ge voorrecht van het volgen van den Brui degom, waar Hij ook gaat. En terwijl dan in het schip van de kapel de religieuzen knielen en hun gebeden tot dien Bruidegom opstijgen, zijn boven hun hoofden op het blanke gewelf de engelen uitgebeeld de handen in gebed opgehe ven met de stijgende wierookwolken tusschen hen als een grootsche aanbidding van engelen en menschen. Zagen we in het priesterkoor de Sera fijnen hier lezen we de namen der vol gende engelenkoren: Cherubijnen, Tronen, Machten. En rondom lezen wij: „Quocumque tendis, Virgines, Sequuntur". „Waar Gij ook gaat, de Maagden volgen U." Mogen we tevens van deze gelegenheid gebruik maken den dank over te brengen de Eerw. Zusters aan degenen, die haar door hun milde giften tot deze schildering in staat hebben gesteld. TH. BLOM, Pastoor. NIEUWVEEN. Oprichting R. K. Voetbalvereenlging. De Weleerw. heer Kapelaan Arn. A. J. Ver heem heeft op zich genomen de katholie ke sportibeweging in Nieuwveen te grond vesten tijdens zijn tijdelijke waarneming, en dat met een ijver of Zijneerw. hier ja ren blijft. Reeds bestaat er een ontwikkc- lingsclub, die in trek is, en een damclub. Er moet echter ook aan lichaamssport ge daan worden. Met de doortastendheid hem eigen werd een bestuur samengesteld cn Zondagavond had de oprichtingsvergade ring plaats in het schoolgebouw. De groote opkomst getuigde van de behoefte. Het be stuur, grootendeels bezadigde menschen met jonge harten, zat tegenover de jonge, levenskrachtige jeugd, die de bal letterlijk aan het rollen moet brengen. De Kapelaan zei in zijn openingswoord, dat dezen avond de groote sportbeweging in Nieuwveen werkelijkheid zou worden. Aan de jongens de taak de beweging te schragen, haar te doen groeien en bloeien onder leiding van het bestuur. De voetbal sport zal de voornaamste plaats innemen. Voetballen vereischt lichaamstraining, die het best bij athletiekbeoefening tot haur recht komt. Spr. hoopte, dat de voetballers daarom zooveel mogelijk lid van de turn club zullen worden. Onder veel wierook stelde spr. vervol gens de bestuursleden stuk voor stuk aan de vergadering voor. Ieder kreeg een hoeratje en aan het eind volgde een drie werf hoera voor het geheel. De functies werden onder de volgende heeren ver deeld: Voorzitter C. de Groot, secretaris Th. Haakman, 2de seer. D. Akerboom, penning meesters W. de Boer en J. A. Bakker, voorz. elftalcommissie I. M. Schoorl, ter reincommissarissen Th. P. Vink en H. S. Ran. De voorz., het woord nemend, schoof het leeuwenaandeel der ontplooide actie terug op de schouders van Kap. Verheem, welke een driewerf hoera kreeg. Bij de mededeclingen zei de voorz., dat de heer Joh. de Lange tegen een zeer ma tige huur een mooi terrein ter beschikking stelt, gelegen aan den Stationsweg. Er zal voor gezorgd worden, dat het publiek vanaf den weg niet op het veld kan zien. De con tributie bedraagt voor leden boven 17 jaar 's zomers 20 ct. en 's winters 10 ct. per week. Leden beneden genoemden leeftijd betalen wekelijks 10 ct Na deze belangrijke mededeellngen werd met algemeene stemmen besloten tot op richting over te gaan. De gedachtcnwisse- ling over de naam en de kleuren der ver eeniging gaf als resultaat, dat de clubnaam „Nicolaas' Boys" zal luiden, naar den Pa troon der Parochie. De spelers dragen groen shirt en zwarte broek, zwarte kousen met groene boord. Naast den heer Schoorl werden in de elftalcommissie gekozen de spelers O. Rijsdijk en G. van Tol. Later zal de com missie worden aangevuld met de aanvoer ders dor eerste twee elftallen. Op Woensdagavond a.s. te half acht (o.t.) zal de eerste oefenwedstrijd gespeeld wor den. Mocht het dien avond regenen, dan wordt Donderdag op denzelfdcn tijd ge speeld. Een hoeratje brak los toen één der bestuursleden toezegde de eerste bal te zullen betalen, waardoor dc jonge club di rect al van een gevoelige aderlating ge spaard bleef. De samenstelling van het reglement blijft voorloopig een werkje voor het bestuur. Nieuwe leden, die zich wcnschcn op tc ge geven, wenden zich tot den secretaris. Het ligt in de bedoeling na ecnige training zich aan te sluiten bij den D.H.V.B. Van buiten de gemeente kunnen slechts zij in de ver eeniging worden opgenomen, die geheel vry staan van andere clubs. Geschorsten, wegens wanbetaling, zullen door Nicolaas' Boys niet worden aangenomen. Na sluiting met den chr. groet ging de vergadering togen half elf uiteen. Alles had een zeer prettig en vlot verloop, wat we in de k toe komst hopen te kunnen blij ven zeggen. Daar de financiën haast iedere jonge vereen, vele zorgen baart, ligt het voor de hand dat op een kraohtige geldelgke steun van allen gerekend wordt, hetzij door do naties, hetzij door een ruime gift ineens en zeker door het terrein onzer Boys veel vuldig bij wedstrijden tegen enlrée te be zoeken. ZWAMMERDAM. Geboren: Hendrik Gijsbertus z. van Arie Hoo.«beek cn van Aaltje van 't Hoog. Hendrik z. van Matthijs Dirk Stouthart en Harmanna ton Hoeve. Overleden: Jannigje van Vliet, onge huwd 42 jaar. LAND- EN TUINBOUW Opleiding assistent tuin architect. De Ned. Vereeniging voor Tuin- en Landschapkunst, Bond van Ned. Tuinar chitecten is van plan bij voldoende deelne ming over te gaan tot de oprichting van een cursus( middelbaar vakonderwijs, voor de opleiding tot assistcnt-tuinarchi- tect. Deze cursus is bedoeld als voortzet ting van hot onderwijs in tuinarchitectuur aan de tuinbouwscholen te Aalsmeer, Bos koop. Fredenksoord, Hees en Rijswijk en daarmee gelijkstaande inrichtingen van tuinbouwonderwijs. De cursus zal gegeven worden in één der lokaliteiten van de Tuinbouwschool voor meisjes „Huis tc Lande" te Rijswijk. Na beëindiging van den cursus zal een gctuigK'hrift worden uit gereikt. Het programma luidt: Teekentechniek en Tuinteokenen door J. M. W. Sluiter te Amersf'>ort; Plantenkcnnê en Toepassing in den Tuinaanleg door dr. ir. J. P. T. Bij houwer te IJmuiden; De Tuin en Tuin- aesthetiek door B. C. v. d. Steenhovcn te 's-Gravenhage, Landmeten en Waterpas sen door G. Bleekcr tc Santpoort; Huis en Tuin door ir. J. P. Fokker te Wassenaar. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn?

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7