ZATERDAG 14 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN WARMOND HILLEGOM. Coöp. Veiling* vereeniging „Hillegom" U.A. Woensdag 11 Juli j.l. hield boven genoemde vereeniging onder voorzitter schap van haar voorzitter, den heer John. B. Meskers, haar algemeene jaarvergade ring. Na het openingswoord door den voor- Bitter worden door den secretaris, den heer D. van Egmond Jr., de notulen voorgelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna vond voorlezing, door den secre- fers, plaats van het jaarverslag 1933/1934. Eï groote lijnen stippen wij aan, dat het aantail manden tulpen, dat het vorig jaar is omgezet, beduidend hooger was dan het daaraan voorafgaand jaar, terwijl het om- zobedrag ruim 100.000.was vooruitge gaan. Met genoegen werd geconstateerd, dat trots de ongunstige tijden, de toestand niet onbevredigend genoemd kon worden en dat de veiling steeds meer het vertrou wen en de belangstelling van koopers zoo wel als van verkoopers genoot. Met algemeene stemmen werd de heer W. R. Veldhuizen van Zanten Rz. tot Pre sident-Commissaris en de heer D. van Eg- mond Jr. tot secretaris herkozen. Bij de rondvraag, die geen punten van belang opleverde, deelde de voorzitter mede, dat deze week alsnog zou overgegaan worden tot een uitbetaling van 3% over het omzetbedrag van 1933/1934. Niets meer aan de orde zijnde sfloot de voorzitter deze vergadering, die zich ken merkte door strenge zakelijkheid, KATWIJK. Werkloosheid. Bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling zijn op he den ingeschreven als werkzoekenden 387 personen. Bij de werkverschaffing zijn deze week geplaatst 24 personen; bij particulie re bedrijven 8 personen. NOORDWIJK. Botsing. In de Douzastraat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer W. te Leiden en een met hout beladen handkar van den heer O. alhier. De handkar werd hierbij tegen een ruit van een woonhuis gedrukt, waardoor deze geheel werd ver brijzeld. Onderzoek wordt ingesteld. NOORDWIJK-BINNEN. Geen feest. Het Bestuur der Oranje vereniging ontving het volgende schrij ven van den edelachtb. heer burgemees ter alhier: „In verband met de beide sterfgevallen in de Koninklijke familie verzoek ik u van alle feestviering op den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin geheel en al af te zien". NOORDWIJK AAN ZEE. Zangavond. Door het Noordwijks Mannenkoor alhier zal a.s. Dinsdagavond te 8.30 voor de vereeniging van vreemde lingenverkeer „Noordwijk Vooruit" een zanguitvoering worden gegeven op het autopark aan den Noord-Boulevard. Winkelweek. Door de commissie der winkelweek en etalagewedstrijd alhier zal in de week van 7 tot en met 13 Aug. a.s. een winkelweek en etalagewedstrijd worden gehouden. SASSENHEIM. Geboren: Petrus Adolf Joseph, z. v. H. P. Zwetsloot en H. C. M. de Groot. Nicolaas Theodorus, z. v. L. P. van der Geest en C. M. Ruiter. Ondertrouwd: H. J. Rooza 27 j. en H. Koolman 23 j. A. J. de Rooij 24 j. en A. van Kesteren 19 j. Ingekomen: A. van Kesteren, Nieuwe Haven 15, van Leiden. Vertrokken: H. Treur, naar Aals- TER AAR. Gaan de oudjes weer rijden? Het co mité voor ouden van dagen in deze ge meente heeft besloten wederom dit jaar een autotocht te organiseeren en zal daar voor een collecte houden langs de huizen vóór den 19 Juli a.s. Degenen, die den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en aan dien tocht willen deelnemen kunnen zich voor genoemden datum aanmelden bij de volgende leden van het comité, zijnde de heeren: J. Hoogenboom, C. de Bruijn, J. C. Jansen en C. Kroft Pzn. De autohouders die bereid zijn hun auto's ter beschikking te stellen, worden verzocht geen familie leden mede te nemen, er wordt alleen ge rekend op de chauffeurs. Wij hopen dat het comité evenals de vorige maal met succes deze tocht weet te leiden en de oudjes kunnen wij van harte zoo'n ge noeglijken dag! Rijwielplaatjes. Voor het aanvragen van kostelooze rijwiel-belastingmerken houdt de heer L. Koning alhier zitting op 19 en 26 Juli a.s. van des avonds 7 tot 9 uur. ZILK. Ongenoode gasten. Een tweetal koeien van den veehouder P. maakten den afge- loopen nacht een onwelkome wandeling door de gemeente en brachten tevens be zoek bij eenige tuintjes, die van dergelijk hoog bezoek niet veel vooruit gaan. Bij het krieken van den dag gelukte het omwonen den de ongenoode gasten naar hun heimat terug te drijven. VEUR. Arrestatie. Verdacht van diefstal van een rijwiel onder de gemeente Voorschoten is alhier aangehouden een zekeren v. d. M. Hij is gevangelijk naar den Haag overge bracht. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Ketelaar, Burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Wethouder Alb. Oudshoorn was met kennisgeving afwezig. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend, waarna de voorzitter in ge voelvolle woorden herdacht het overlijden van ZJC.H. de Prins der Nederlanden. Hoe wel van vreemde nationaliteit, heeft hij vanaf zijn huwelijk met H.M. de Koningin zich aan de gewoonte van de bewoners van dit land aangepast en zich zeer beminne lijk gemaakt. Spreker wees op zijn hel dendaad bij de ramp van de „Berlin", op zijn werkzaam aandeel van het Nederland - sche Roode Kruis waarvan hij het voor zitterschap bekleedde, van zijn bescherm heerschap van de Nederlandsche padvin ders. Een groot verlies, aldus spreker, heeft ons Vorstenhuis door dit verscheiden gele den, als gemaal van onze geëerbiedigde Koningin en als vader van onze geliefde Prinses. Wij bidden God, dat Hij de Ko ningin en de Prinses kracht zal schenken om dit trei ig verlies met gelatenheid te dragen. De raadsleden hoorden staande deze woorden aan. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige vergade ring voorgelezen welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten waarbij bericht werd dat het raadsbesluit tot opheffing der Openbare Lagere School alhier, door dit College was goedgekeurd. De heer Weyers stelt de vraag of naar aan leiding hiervan thans gesloten wordt, waar op de voorzitter antwoordde, dat moet worden gewacht totdat de beroepstermijn is verstreken, wijl tegen het besluit in be roep kan worden gekomen. Een schrijven werd voorgelezen waarin werd medege deeld, dat het raadsbesluit tot aankoop van grond, boomen en vijver van mevr. A. J. Tegelaar-Baasbank is verdaagd. Van H.H. Gedeputeerde Staten was bericht van goed keuring binnengekomen van de door den raad vastgestelde kam peerverordening. Eveneens was goedgekeurd het besluit tot verhooging van kasgeld aan de Woning stichting „Warmunda" tot een bedrag van 13.000.—. De steunregeling. Aan de orde komt hierna de nieuwe steunregeling. In hun prae-advies meenen Burgemeester en Wethouders, dat zij tot deze nieuwe steunregeling moesten over gaan, wijl de tarieven der steun thans bij Ministerieele Beschikking zijn verlaagd en zijn gebracht van 10.op 9.terwijl de kindertoeslag is teruggebracht van 1. op ƒ0.75 per kind. Tot heden was in de steunregeling geen mogelijkheid tot het verleenen van huurtoeslag opgenomen, omdat volgens deze steunregeling de groo te gezinnen hiervan niet konden profitee red Nu de nieuwe steunregeling de moge lijkheid opent, dat ook voor groote gezin nen in het verleenen van huurtoeslag voor deel kamt te liggen meenen burgemeester en wethouders deze mogelijkheid in de steunregeling te moeten opnemen, temeer daar door verlaging van de steun de huur meer moeilijk op te brengen zal zijn. Zij stellen voor, een huurtoeslag toe te ken nen van 2/3 van het bedrag liggende bo ven de ƒ3. De heer Weyers betreurt deze verlaging. De welvaart van een volk, aldus spreker, is de koopkracht en deze is voor de werk- loozen thans nihil geworden. Spreker be twijfelt nog of deze huurtoeslag in den Haag goed gevonden zal worden, doch ver zoekt Burgemeester en Wethouders met klem alles aan te wenden om deze goed keuring te verkrijgen. Mocht dit niet ge lukken, aldus spreker, zou hij pogingen aan willen wenden om Warmond in een hoogere klas te brengen. Wat betreft de rijksbijdrage in de kosten van steunver- leening is spreker opgevallen, dat in 1933 van de 11.000.uitgekeerde steun slechts 1900.door het Rijk is bijgedragen, ter wijl spreker is medegedeeld, dat voor dit jaar hoogstens op een bedrag van 500. kan worden gerekend. Is het nu niet mo gelijk, aldus spreker, dat wij maar afscheid nemen van den Haag en op dit gebied ge heel zelfstandig gaan werken. De voorzitter, de heer Weyers beant woordende zegt, dat Burgemeester en Wet houders niets onbeproefd zullen laten de steunregeling zooals deze thans door den Raad is vastgesteld ongewijzigd goedge keurd te krijgen. Om Warmond in een hoogere klasse te brengen zal moeielijk gaan, daar wij behooren tot het bollendis- trict en dit geheele district dan in een hoo ger klasse geplaatst zou moeten worden. Om het geheele probleem van steunuit- keeringen zelfstandig te behandelen met uitsluiting van het Rijk gaat niet, aldus spreker. Na nog eenige bespreking wordt de steunregeling, zooals deze door Burge meester en Wethouders in concept is over gelegd, met algemeene stemmen aangeno men. Binnengekomen is een verzoek van den heer Alb. Oudshoorn om vergunning voor verbouw van een bestaand houten huisje op diens jachthaven. Waar volgens rapport van den gemeente-architect het huisje door deze verbouwing zoowel constructief als uit een oogpunt van welvaart vooruitgaat, stel len Burgemeester en Wethouders voor de gevraagde vergunning te verleenen. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Goedgekeurd worden eenige comptabili- teitsbesluiten met betrekking tot wijziging der begrooting van inkomsten en uitgaven inzake den dienst 1934. De gebruikelijke rondvraag bracht eeifige" zaken van onder geschikt belang naar voren, waarna de zit ting door den voorzitter werd gesloten om over te gaan in geheime zitting. LAND- EN TUINBOUW GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Vrijdagmiddag kwam de raad dezer ge meente te 4 uur voor een korte zitting bij een. Voorzitter Burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel. Afwezig de leden J. Vink en C. den Hollander, beide met kennisge ving. De voorzitter opent de vergadering met gebed Naar aanleiding van de in de vorige raadszitting door den heer J. Braun ge stelde vraag omtrent het verhuren van het gemeente-teelland in de Noordzijder- poldersstelt de voorz. voor om het land wederom voor één jaar aan dezelfde perso nen voor dezelfde huurprijzen van 35.10 en ƒ30.te verhuren en indien deze per sonen de huur niet wenschen te verlengen een openbare inschrijving te houden. Over eenkomstig dit voorsttel wordt besloten. Garantie voor een concours- hippique. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat op 1 Augustus a.s. te Noordwijk aan Zee een concours-hippique zal worden gehou den met medewerking van de vereeniging van Hindernisruiters te Den Haag. Deze vereeniging verleent haar medewerking aan 't concours-hippique teneinde deze op een goed peil te houden. Voldoende in schrijving van ruiters is verzekerd. Waar op de begrooting geen gelden beschikbaar zijn voor prijzen, stelt spr. voor aan de commissie, die dit concours voorbereidt een subsidie te verleenen van 300.Spr. acht het slagen van dit concours een belang voor de badplaats. Indien het slaagt, dan zou een dergelijk concours voor het volgend jaar weder verzekerd zjjn. Een dergelijk concours brengt natuurlijk veel menschen in de plaats. De heer van der Meer vraagt of er en- tree's geheven worden en voor wie deze baten zijn. De voorzitter zegt, dat deze inkomsten voor de kas zijn. Met berekening van deze inkomsten is er echter nog een tekort, daar de onkosten hoog zijn. De heer van der Meer acht het met het oog op deze inkomsten beter een garantie te stellen. In een vorige raadsvergadering is een voorstel gedaan om alle subsidies te schrappen, terwijl nu wordt voorgesteld om zonder meer een subsidie van 300. te geven. Hoewel spr. een dergelijk con cours wel van belang acht, is het bij een zuinig beheer misschien mogelijk geld over te houden, zoodat de garantie dan niet noodig is. De voorzitter zegt, dat de onkosten be kend zijn, doch dat de moeilijkheid ligt in de raming van de inkomsten aan entree's. De heer Van der Meer vraagt waaruit I deze onkosten voornamelijk bes'Caan. De voorzitter zegt, dat deze voor het grootste deel bestaan uit de prijzen. De heer van Eeden acht het, gezien de mededeelingen van den voorzitter, ook be ter een garantie te stellen, daar de inkom sten niet te berekenen zijn. De heer Liefferink zegt, dat er een lijst circuleert voor een garantiefonds. Het ligt daarom voor de hand, dat ook de gemeen te een garantie stelt, Spr. is het daarom volkomen eens met het voorstel, dat uit den raad gekomen is. Weth. Alkemade vraagt nog waar het concours gehouden wordt. De voorzitter zegt, dat dit op het strand gehouden zal worden. De heer Krau vraagt of de voorzitter er verzekerd van is, dat Den Haag een der gelijk besluit zal goedkeuren. De voorzitter stelt voor dat de gemeen te zich voor ƒ300.garant stelt. De heer Van der Niet verklaart zich tegen. Hctt voorstel wordt hierop met alleen de stem van den heer Van der Niet tegen, aan genomen. Hierop stelt de voorzitter voor om punt 1 van de agenda: Wijziging of aanvulling van de overeenkomst met „BEVEA" in zake aanleg weg Piet-Heinstraat naar Noord Boulevard in verband met de moei lijkheden die zich daarbij voordoen aan te houden totdat de goedkeuring van Ged. Staten op het genomen raadsbesluit ver kregen is. De heer Liefferink vraagt voor wiens re kening het werk komt, dat al gedaan is. De voorzitter zegt, dat dit door de Bevea voor eigen risico gedaan is. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt be sloten. Het volgende punt van de agenda: Voor stel met betrekking tot de door Ged. Sta ten gedane plaatsing van deze gemeente op de lijst bedoeld in art. 20 der Drank wet (bebouwde kom van méér dan 5000 inwoners) wordt op voorstel van den voor zitter aangehouden tot de besloten verga dering. Vervolgens wordt vastgesteld de afreke ning van de kosten van de Christelijke U.L.O. School over de jaren 1928 tot en met 1930. Uit deze afrekening blijkt, dat het schoolbestuur over die jaren 962.69 méér heeft ontvangen dan tot dekking van de werkelijke uitgaven over die jaren noodig i3 geweest, zoodat besloten wordt dit be drag van het schoolbestuur terug te vor deren. De heer Liefferink vraagt hoe het moge lijk is, dat de kosten Van die school over die jaren respectievelijk 810.35, 1 1597.51 en ƒ2554.73 zoo belangrijk uiteenloopen. De voorzitter zegt, dat dit een gevolg is van de aanschaffing van leermiddelen. Bij de rondvraag vestigt de heer Lieffe- WENKEN VOOR IEDERE MAAND. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. 2e helft Juli. 't Is hoog-zomer en de komkommertijd, in letterlijken en figuurlijken zin. Ook in onzen bloementuin is weinig anders te doen, dan te zorgen voor het verwijderen van gele bladen en uitgebloeide bloemen; te letten op het onkruid, dat het niet de overhand verkrijgt en onze bloem- en sier planten in haar ontwikkeling hindert, en verder dat het noodige gieten en sproeten niet wordt vergeten. De paden worden ge schoffeld en opgeharkt; het gras geknipt en gemaaid, en de perken worden nagezien. Bij de mozaïek perken moeten we er voor al op letten de lijnen zuiver te houden. Geschiedt dit niet, dan loopen de kleuren en lijnen spoedig dooreen en is het eigen aardig mooi van dergelijke perken beslist weg. Ook zal het noodig zijn, dat sommige soorten, die te hoog groeien in verhouding tot omgevende planten, ingesneden of in- genepen worden. Dit kan bijv. het geval zijn met Iresine, Achyranthus en Pyre- thrum parthenifolium aureum. Bij de laatstgenoemde soort moeten we ook de bloemen geregeld wegnemen evenals bij de Kleiniarepens, daar zij den totaal-in druk bederven. In onze perken met Pelar goniums zullen we soms hier en daar plan ten bemerken, die geel worden en afster ven. 't Is een geval, dat meermalen voor komt in de „Zonalen", ofschoon de eene verscheidenheid er meer last van heeft dan de andere. De oorzaak is het afrotten van aen stengel aan zijn basis, en daar derge lijke planten waardeloos zijn vervangt men ze door andere. Met het oog hierop is het aan te raden steeds een aantal plan ten in den bak in reserve te houden om slechte of zieke exemplaren op de perken terstond door nieuwe te kunnen vervangen. Ook verdient het aanbeveling, de potplan- ter in den loop van don zomer eens of tweemalen van de perken te nemen, ze goed schoon te maken en zoo noodig op nieuw aan te binden en daarna weer op haar plaats te zetten. Daardoor wordt het doorgroeien ook tegengegaan, hetgeen meestal tengevolge heeft, dat de planten wel sterk groeien, maar weinig bloeien. Bij de rozen moeten we niet alleen de uit gebloeide bloemen wegnemen, maar ook de wilde scheuten, die aan den voet der struikrozen of langs den stam bij de hoog veredelde verscheidenheden verschijnen. Deze takken zijn niet moeilijk van de edele scheuten te onderscheiden; zelfs voor een leek is bij eenige opmerkzaamheid het ver schil aanmerkelijk te zien. Indien we zulks nog niet gedaan hebben, is het tijd bij onze dahlia's alle overtollige acheuten weg te snijden en slechts hoogstens drie spruiten te laten staan. Dat is ruim vol doende, anders krijgen we groote bossen bladen, waartusschen de bloemen half of heel verscholen blijven. Ook de onderste zijscheuten neemt men weg. Het voordeel van deze handelwijze is, dat de planten luchtig en los blijven, de bloemen goed zichtbaar boven het loof uitstaan en groo- ter worden; waardoor natuurlijk 't effect als versieringsplant voor den tuin, fraaier is. Men probeere het eens, als men het tot dusver niet deed. In den moestfjn: Zoo wel zomer- als w in terand ij vle behoort tot de zeer gewilde bladgroenten en worden bij groote hoeveelheden gekweekt. De Zo- me rand ij vie wordt in dezen tijd veel ge bruikt, terwijl van de tweede soort alleen nog maar heel jonge planten worden aan getroffen. In 't laatst van Juni ia voor de<n tweeden keer Winterandgvie gezaaid en thans is de tijd het laatste zaaisel aan den grond toe te vertrouwen. De planten hier van zullen In October tot kropvorming overgaan, d.w.z. bg zeer gunstig weer zul len we ze op kunnen binden. In die maand zgn we evenwel in ons klimaat niet erg fortuinlijk met de mooie najaarsdagen en de afwisselende regenbuien geven de an- dijvieplanten weinig gelegenheid voldoen de op te drogen. Het nat opbinden van win- terandgvie geeft aanleiding tot rotting, dus is 't beter om de planten van dit laat ste zaaisel maar wat dichter tezamen te zetten, waardoor ze meer tegen elkaar op groeien en dan uit zichzelf bleeken. De kool is reeds voor 't grootste deel ultge- plant. Hier en daar is nog een plekje in den tuin leeggekomen, waar men nog voor enkele planten plaats vindt, en 't is nog volstrekt niet te laat om xe er nog te plan ten. Van de bloemkool, afkomstig van de „weeu wen planten", snijdt men reeds druk, en een groot deel heeft reeds den weg naar de keuken gevonden. Do vroege groene 8a- voye begint reeds to kroppen, en zal ook spoedig voor 't gebruik gereed zijn. Nu de vroege erwten opgeruimd worden, kan de Spruitkool de plaats innemen, terwijl ook andere koolsoorten, als witte late savoyo en late bloemkool, nog een goed gewas kunnen geven. De reeds geplante kool kan door een chili-bomesting in groei worden aangezet. Men strooit dan een weinig van deze meststof om den voet der plant en reeds spoedig zullen de gunstige resultaten zijn waar te nemen. Inplaats van chili kan men ook kalksalpeter gebruiken, bij zeer droog weer lost deze nog eerder op. Over 't algemeen doen de insecten hun invloed in dezen tijd van 't jaar gelden, men weet, dat de koolrupsen na hun verpopping in koolwitjes veranderen, die dan weer hun eitjes meestal aan den onderkant der bla deren deponeeren. 't Afzoeken der rupsen van de planten is dus noodzakelijk, om deze in goeden staat te houden en de sterke voortplanting dor koolwitjes tegen te gaan. Wanneer men nog geen Koolrapen uit- geplant heeft, dan is het tgd, om dit nu te doen, wil men dit najaar goede knollen oogsten, 't Is wel geen fijne groente, doch in 't winterseizoen, wanneer de keuze be perkt is, een aangename aanvulling. Een overbemesting met chili- of kalksalpeter kan met goed gevolg toegepast worden b(j Knol- en Bleekselderij. Ongeveer 3 kg. per 100 vierk. M. (d.i. 1 Are) geeft gunstige re sultaten op de algemeene ontwikkeling: na verloop van pl.m. 8 dagen ziet men reeds, dat de planten krachtiger gaan groeien. Het overbemesten met gier of beer is bij knoL-»elderij niet aan te raden, omdat de selderijvlieg door deze onwelriekende stof fen wordt aangetrokken en haar eitjes aan den stengelvoet legt. Zoogenaamde „roesti ge" knollen zijn hiervan het gevolg. Deze kunnen moeilijk bewaard worden, daar ze zeer snel wegrotten gedurende den winter. Bij bleekselderij zien we dit bezwaar niet optreden, doch ook bij dit gewas ziet men van een overbemesting met sal pe term est zeer gunstige resultaten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot concierge aan de Oran- jeschool werd benoemd de heer L. Perwal. Muzikale wandeling. Door de muziek vereniging „Arti" zullen eenige muzikale rondgangen worden gemaakt ten bate van het crisis-comité en het fonds „Hulp in Nood". BODEGRAVEN. Personalia. Voor het Mulo-examen A te Utrecht slaagde de Eerw. Zuster lm burg van het St. Joseph pensionaat. Zanglustigen. Het gemengd koor voor Volksonderwijs „Zanglust", zal Woensdag avond, al varende een openlucht uitvoering geven in een boot op den Rijn. Daar stond een muur. De bestelauto van v. A., welke de bocht te kort naim op de hoek Wilhelminastraat—Spoorstraat, botste tegen het huis van v. G. op, waardoor de muur ernstig ontzet werd. Esto. Op 19 Augustus zullen door Esto's onderafdeeling „Athletiek" nationale wed strijden worden gehouden. We hopen hier spoedig wat uitvoeriger op terug te komen. NIEUWVEEN. Ondertrouwd: J. J. Spekman en J. J. Osterkamp. Gevestigd: E. C. Numan van Am- rink de aandacht op de werkzaamheden aan den Heerenweg, waardoor het verkeer last ondervindt en vraagt Burg. en Weth. de provincie te verzoeken de werkzaamhe den zoo te regelen, dat het verkeer vooral des Zaterdags en Zondags daar geen last van ondervindt. De voorzitter zegt dit toe. Hierop gaat de raad in besloten zitting over. Na heropening der openbare vergadering wordt besloten beroep in te stellen tegen het besluit van Ged. Staten tot plaatsing op de lijst van gemeenten met een kom van méér dan 5000 inwoners, welk beroep wordt gebaseerd op een andere omschrij ving van de bebouwde kom en indien dit beroep geen effect mocht hebben, vrijstel ling te vragen van de splitsing in tap- en slijtvergunningcn voor het gedeelte der ge meente, dat buiten de kom van 5000 in woners gelegen is. sterdam C. M. van Gulik van Uithoorn. Vertrokken: C. Ouweraloot en gez. naar Nieuwer Amstcl J. J. Doelman en gez. naar Haarlemmermeer J. J. Schreu- der naar Enschede D. P. Verboom naar Usseloo. ZEVENHOVEN. Autotocht ouden van dagen. J.l. Don derdagmiddag om 1 uur vertrokken voor het eerst in deze gemeente een 8-tal auto's met de ouden van dagen om him een gc- zelligen middag te bezorgen. De reis waa eerst naar Hilversum, 't Grooi en via Utrecht terug. De oudjes werden gul ont haald op nat en droog. De oudjes waren allen hoogst voldaan en het waa 11.30 uur geworden voor ze thuis kwamen. Jammer, dat een 78-jarige wed., die er zoo haar mesje op gewet had, werd vergeten. Je kan de teleurstelling van deze vrouw begrijpen, dat ze thuis moest blijven. ZOETER'WOUDE (Dorp). De Graal. Dinsdagavond géén kook- andere clubs gaan deze week ge woon door. Maandagavond na de Congregatie con tributie ophalen. Herwonnen Levenskracht. Met toe stemming van B. en W. zal morgen Zon dag 15 Juli alhier een collecte worden go- houden tot bestrijding der T. B. C. Her wonnen Levenskracht. De dames, welke zich geheel belang loos hebben beschikbaar gesteld, zullen bloempjes te koop aanbiederf. Gezien het medeleven andere jaren door allen, hoopt cn vertrouwt het plaatselijk comité, dat allen door een bloempje te koopen dit liefdewerk zullen steunen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: D. Koning, bloembollenkwceker, Midden- vliet, Anna Paulowna. Cur. mr. C. A. de Groot, Alkmaar. W, J. v. d. Craats, koopman, K a m c r 1 k. Cur. mr. A. T. v. d. Bosch, Woerden. Vernieti gd: S. Pont, Leiden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15