v u u n Hitier doet opening van zaken BINNENLAND LUCHTVAART UIT DE OMGEVING 1 3 30301 V N D ZATERDAG 14 JULI 1934 DE LEfDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 Rede in den Rijksdag GEESTDRIFTIGE TOEJUICHINGEN. Von Papen was afwezig. Gisteravond heeft in de Kroll-opera te Berlijn de met spanning tegemoet geziene Rijksdagzitting plaats gehad, waar rijks kanselier Hitier een verklaring zou afleg gen van de gebeurtenissen van 30 Juni. Vice-kanselier von Papen was niet aanwe zig. In zijn rede wees Hitier er op, dat de Rijksdag bijeengeroepen was, om hem de mogelijkheid te bieden, voor het hoogste forum van het land, het volk over de ge beurtenissen in te lichten, welke als een even treurige als waarschuwende herinne ring in zijn gebied moge voortleven. Na uiteengezet te hebben, wat het nieu we regiem in de anderhalf jaar van zijn bestaan tot stand had gebracht, zeide Hit- Ier, dat er desondanks toch nog ontevre denen waren, n.l. communisten, de politie ke leider van vroeger en de revolutionnai- rcn. Hitier zette daarna uiteen, op welke wij ze de groep van Roehm getracht heeft haar plannen te verwezenlijken. Er werd naar gestreefd, de oude strijders van de partij, die jaren lang lid geweest waren uit de hooge posities te verwijderen en door personen, die slechts enkele maanden lid van de partij waren, te vervangen, mits het slechts geschikte werktuigen waren. Het werd voorgesteld, alsof een tweede re volutie zou uitbreken en wel met goedvin den van Hitier. Roehm knoopte betrekkingein aan met generaal von Schleicher en er werd een program opgesteld, inhoudende, dat het te genwoordige stelsel in Duitschland onhoud baar was en dat de weermacht en de na- tionaal-socialistische bonden in één hand vereenigd moesten worden. Deze hand kon slechts Roehm zyn. Von Papen zou uit het kabinet verwij derd worden en von Schleicher in diens plaats vice-kanselier worden, terwijl ook andere mannen in het kabinet plaats moes ten nemen. Men begon reeds met naar nieuwe mannen te zoeken. Ik persoonlijk zou in mijn positie gelaten worden. Hitier zette dan uiteen, waarom dit plan op zijn verzet zou stuiten. Het zou hem nooit mogelijk zijn geweest, toe te stem men in een wisseling van den rijksweer- minister en Roehm tot rijksweerminister te benoemen. De opperste leiding over het leger behoort aan den rijkspresident. In zijn hand heb ik den eed daarvoor afge legd. Zijn persoon is voor ons onaantast baar. De belofte, dat het leger een onpoli tiek instrument moet blijven is voor mij bindend, zoowel wegens mijn overtuiging als wegens mijn gegeven woord. Het le ger behoort aan rijkspresident von Hinden burg tot aan zijn laatsten ademtocht we gens zijn trouw en loyauteit aan den staat. Er is slechts één weermacht, evenals er slechts één drager van den politieken wil van het volk is, namelijk de nationaal-so- cialistische partij. Ieder Ingaan op de plannen van von Schleicher zou trouwbreuk beteekenen te genover von Hindenburg en den rijksweer minister, maar ook tegenover het leger. Toch kan ik den man niet verwijderen, die zestien jaar lang met mij heeft gestre den. Ik achtte dit een plicht van loyauteit en ik geloofde, dat indien de man die zoo lang met mij heeft samen gewerkt trou weloos zou blijken, ik ieder geloof aan trouw zou verliezen. Aangezien Roehm in het onzekere ver keerde of hij bij mij op tegenstand sou stuiten, werd het eerste plan prijsgegeven en werden voorbereidingen getroffen, om deze ontwikkeling met dwang te verkrij gen. Een eerste voorwaarde daarvoor was het verwekken van een nieuwe revolutie. Daarom werd de opvatting verspreid, dat het leger de ontbinding van de S A. eisch- te en dat ik daarvoor reeds gewonnen was. Het werd voorgesteld, dat dc S. A. deze ontbinding moest voorkomen en dat de S. A. daartoe alle voorbereidingen moest tref fen. Het is Roehm gelukt de S. A. voor dit doel te winnen door de S. A. voor verschil lende doeleinden te gebruiken, o.a. voor het uitvoeren van sociale hulpmaatregelen. Bij een onderzoek is gebleken, dat om dit doel te bereiken twaalf millioen mark zijn uitgegeven. Ten einde aan den slag te kun nen gaan werden terreurgroepen ge vormd. Den S. A.-leiders werd slechts de algemeene mededeeling gedaan, dat een tweede revolutie moest uitbreken, om mij mijn vrijheid van handelen terug te geven. Aldus werd de indruk gewekt, alsof dit met mijn eigen wil geschiedde. Ik zou dan weer op den voorgrond treden als tot de daad was overgegaan. Hitier beschreef dan. hoe hü in Juni in een onderhoud, dat vyf uur duurde, ge tracht heeft Roehm van zijn voornemen terug te brengen. Deze stelde het voor, alsof de geruchten alleen ten doel hadden, een aanval op de S.A. te rechtvaardigen. Ten einde de uitvoering van de plannen te voorkomen, werd de S.A. met verlof ge zonden. Hitier wees erop, dat Roehm zijn bevelen niet nagekomen heeft, wat dus muiterij is geweest. Er is slechts één be velhebber, aldus riep Hitier uit, en dat ben ik. Daarop werd het besluit genomen, zon der genade te werk te gaan, om de revo lutie in den kiem te smoren. Het ls beter, dat honderd opstandelingen het leven ver liezen dan dat er tienduizenden onschul- digen zouden vallen. Het uur der vergelding. Hitier deelde hierop mede, hoe hü naar München was gevlogen om aan de muiterü een einde te maken, terwül Goering tc Berlijn met ijzeren vuist ingreep. Men heeft wel gevraagd, zoo ging hü voort, warom ik de samenzweerders niet voor een rechtbank heb gedaagd, maar op dat uur was ik verantwoordelijk voor het lot van het Duitsche volk en daardoor de op perste rechter van het Duitsche volk. (Lang aangehouden applaus en Heil-ge- roep). Muiters heeft men alty'd en overal door decimeering weer tot de orde geroepen. Slechts één staat heeft van zün krügsarti- kelen geen gebruik gemaakt en is daardoor ook ineengestort; dat was Duitschland. Ik wilde het jonge rük niet aan dit lot over leveren en daarom heb ik bevel gegeven, de schuldigen neer te schieten. Verder gaf ik bevel, de muiters bü elke poging tot verzet tegen hun arrestatie neer te leggen. De natie moet weten, dat haar bestaan door niemand ongestraft be dreigd kan worden. Wie zijn hand tegen den staat verheft, moet weten, dat een zekere dood zyn lot is (applaus). Iedere nationaal-socialist moet weten, dat geen rang en geen positie hem van zijn verant- woordelükheid kan ontslaan en aan zün straf kan onttrekken. Ik ben niet van plan de onschuldige kleinen te straffen en de grooten te spa ren; het is niet mün taak, na te gaan, wien van de slachtoffers een te hard lot heeft getroffen; ik heb er alleen voor te zorgen, dat Duitschland zijn lot kan dragen. Een buitenlandsch journalist heeft na mens de vrouwen en kinderen der terecht- gesteldcn geprotesteerd en verwacht uit hun rüen de vergelding. Ook ik heb mede leden met die vrouwen en kinderen, maar tegenover hun leed moet men stellen het leed, dat tienduizenden Duitsche vrouwen zou hebben getroffen, als de samenzwering was gelukt. Een buitenlandsch diplomaat moet heb ben gezegd, dat de samenkomst tusschen Roehm en von Schleicher volkomen on schuldig is geweest. De opvattingen over wat onschuldig is, zullen zich op politiek gebied wel nooit dekken. Een-en-zeventig executies. In het verdere verloop van zy'n verkla ringen over de actie der S.A.-leiders zeide Hitier, dat het aantal leiders en anderen, die deze actie met den dood hebben ge boet, 71 bedroeg. Hieronder bevinden zich: 19 hoogere S.A.-leiders en 31 S.A.-leiders en S.A.- leden, verder 3 S.S.-leiders, die aan het complot medeplichtig waren, 13 S.A.-lei ders en particuliere personen, die bü hun gevangenneming weerstand boden. Drie personen pleegden zelfmoord, vijf niet- S.A.-leden doch partijgenooten werden wegens medeplichtigheid neergeschoten. Ten slotte werden nog gefusilleerd drie leden der S.S., die er van beschuldigd werden personen, die zich in Schutzhaft bevonden, te hebben mishandeld. SLOTWOORD VAN GOERING. Het IngTijpen der regeering goedgekeurd. Nadat Rü'kskanselier Hitier zün rede be ëindigd had, nam Rüksdagpresident Goe ring het woord en dankte Hitier voor al les, wat hij voor het Duitsche volk, voor de Duitsche natie had gedaan. De rüksdag heeft nogmaals de moeilüke uren meebe leefd waarin de leider de redder van het geheele Duitsche volk is geweest. Goering zelf had twee maanden geleden den chef van den staf der S.A. bijna op de knieën gesmeekt, zün trouw aan den leider en het Duitsche volk niet te breken. Met lachende geringschatting had Roehm toen echter reeds besloten, den dolkstoot toe te brengen. Goering verklaarde, getuige te zün geweest van de smart van den leider om het verbreken van de trouw door die genen, die eens zün vrienden waren. Het Duitsche volk weet thans echter, dat het rustig kan leven en werken. Naarmate de nood grooter is. is de leider sterker. Hij heeft zijn eigen persoonlükheid gegeven. Zooals de leider zelf had gezegd: slechts één man kon den samenzweerders tege moet treden. En zoo weet het Duitsche volk thans, dat het altüd weer dezelfde man zal zün, die voortaan alle nood en alle gevaren zal trotseeren. Aan het slot van zijn rede stelde Goe ring de volgende resolutie voor, die door den Ryksdag onder stormachtig applaus werd goedgekeurd: „De Ryksdag keurt de verklaring der Ryksregeering goed en dankt den Ryks- kanselier voor zün actieve en vastberaden redding van het vaderland van burger oorlog en chaos". DE BUITENLANDSCHE PERS CONTRA DR. GOEBBELS. Antwoord op de verwijten. De vergadering van de buitenlandsche pers, welke gisteren te BerRjn büeen ge komen is om haar houding te bepalen te genover de verwüten, welke dr. GoebbeU in zün radio-rede van 10 dezer aan haar adres heeft gericht, heeft de volgende re solutie aangenomen: De buitengewone algemeene vergade ring constateert, dat een antwoord door de openbare meening der wereld reeds is gegeven. Bovendien wyst zü er op, dat de tot de vereeniging behoorende buitenland sche correspondenten by de vervulling van hun beroepsplichten en de traditie van hun beroep getrouw, er steeds naar heb ben gestreefd en streven de waarheid recht te doen wedervaren. Een van de voorwaarden daartoe vormt juiste, be trouwbare en snelle informatie. Deze re solutie werd aangenomen met 53 van de 61 stemmen, terwül twee correspondenten blanco en vüf tegen stemden. DE KONINGIN SPREEKT DOOR DE RADIO. Maandagmiddag te half één. Wü vernemen, dat H. M. de Koningin het voornemen heeft om Maandag te half één door de radio tot het volk zoowel in Ne derland als in Ned. Indië, Suriname en Cu rasao eenige woorden te richten. De radio rede van H. M. zal worden voorafgegaan door twee coupletten van het Wilhelmus en worden gevolgd door het „Wien Neer land* Bloed" welke gespeeld zullen wor den op het orgel van de Groote Kerk te 's-Gravenhage. DE BEGRAFENIS VAN Z.K.H. PRINS HENDRIK. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd Hoogstderzelver hooge tevreden heid uit te spreken over de houding en de verrichtingen van alle troepen en andere gedeelten der Weermacht, welke in mün functie van Gouverneur der Koninklyke Residentie te müner beschikking waren gesteld voor dienstvervulling bü de plech tige teraardebestelling van het stoffelük overschot van Züne Koninklyke Hoogheid den Prins der Nederlanden op 11 Juli J.L Ik noodig de er by betrokken comman danten uit het vorenstaande ter kennis van voormelde troepen en verdere gedeelten der weermacht te brengen. 'a Gravenhage, 13 Juli 1934. Commandant van het Veldleger, De Luitenant-Generaal, W. RöELL. De kerkvoogdü deelt mede, dat de Nieu we Kerk te Delft, in rouw, heden nog te bezichtigen is tot des namiddags 6 uur. By groote belangstelling zal dit tijdstip tot uiterlük 8 uur verlengd worden. Tot Don derdag passeerden ongeveer 18.000 per so- NIEUW RIJWIELBELASTINGPLAATJE. Van 23 Juli af te verkrijgen. Met ingang van 23 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterüen verkrygbaar zijn de rüwielbelastingmerken voor het belas tingjaar 19341935 (1 Augustus 1934 tot en met 31 Juli 1935). De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een postkantoor en in het byzexnder op een hulppostkantoor tydelyk geen belastingmerken voorhanden ?y'n- Het verdient daarom aanbeveling hej; koopen van een merk niet uit te stellen tot het tüd- 6tip waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat de controle op het gébruiken van gel dige belastingmerken reeds dadelijk na den aanvang van het nieuwe belastingjaar zal worden Ingesteld. DE MIJNWERKERSLOONEN De regeering is genegen de loonsverlaging tot 5 pet. te beperken De voorzitters van de vier my'nwerkers- bonden zün gisteren in audiëntie ontvangen door dén minister van waterstaat. Deze deelde mede, dat de loonsverlaging voor de münwerkers beperkt kon blijven tot vüf pet. in plaats van de voorgestelde tien pet., welke verlaging dan nog in twee termünen ingevoerd zal kunnen worden van telkens 214 pet., de eerste op 1 Augustus en de tweede op 1 October a.s. De regeering acht deze verlaging van de mijnwerkersloonen mogelijk. De vertegenwoordigers van de vakorganisaties hebben zich op het stand punt gesteld, dat ook deze verlaging door de mijnwerkers niet kan worden gedragen. Voor de bespreking van deze loonkwes- tie heeft de minister verwezen naar de vergadering van de contact-commissie voor het münbedrijf, die hedenmorgen bü een zou komen. COLLECTIEF CONTRACT IN HET SLAGERSBEDRIJF. Naar aanleiding van de opzegging door de Haagsohe slagerspatroonsvereeniging van het arbeidscontract en het besluit op grond van den oeconomischen toestand van het bedrijf, op dit oogenblik geen nieuwe overeenkomst aan te gaan, hebben Woens dag j.l. de hoofd- en afdeelingsbesturen van de moderne, R. K. en Chr. gezellenbon- den vergaderd. De vergadering verklaarde zich bereid, in een eventueel overleg met de werkge vers den algemeenen bedrijfstoestand on der het oog te zien en het vraagstuk van ordening van het bedry'f ln de discussies te betrekken, de werkgevers zullen dan echter hun afwy'zend standpunt hebben los te laten. Mochten de werkgevers daar niet toe bereid zün, aldus besloot de verga dering, dan zal niets worden nagelaten tot het afsluiten van een oevreenkomst te ge raken en za\ de totstandkoming daarvan, zoo noodig door middel van partieele ac ties, bewerkstelligd worden. EEN ORDER UIT SOVJET-RUSLAND De N.V. Verschure Co's, Scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam, heeft van de Sovjet-regeering opdracht ontvan gen voor den bouw van een baggermachi ne met een capaciteit van 150 kubieke me ter per uur. De machine zal door stoom worden gedreven. Goedkoope trein. Wü verwijzen naar een tweetal adver tenties in dit nummer betreffende een Goedkoope Trein op Zondag 22 Juli naar Alkmaar, Bergen, Egmond, Schoorl en Den Helder (Texel) en een op de Zondagen t/m 2 September naar Arnhem en Nijmegen. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN HET DEBUUT VAN MINISTER STEENBERGHE. Donderdag hield de nieuwe Minister van Economische Zaken zijn maidenspeech in de Tweede Kamer. Ziehier den indruk van den parlemen tairen verslaggever in het „Alg. Hbld.": „Debuut van minister Steenberghe. Een moderne jongeman van herculische gestal te, vierkante schouders, Anglo-Saksisch energieke kin, glad achterover gekamd haar boven het hooge voorhoofd, heeft achter de regeeringstafel plaats genomen. Ondanks den zwaren last, die thans reeds eenige weken op deze schouders drukt, heeft de jonge Excellentie het lachen nog niet verleerd. Want wat ook zijn wapenen van doortastendheid en veerkracht mogen zün, die hy op zijn moeilijken post terdege zal moeten hanteeren, wanneer wü hem een paar maal in gesprek zien met Kamer leden, blijkt de nieuwe minister althans uiterlük ook te beschikken over een gulle innemendheid. Min. Steenberghe spreekt voor de eerste maal in de Tweede Kamer. Hü begint nadrukkelijk, beheerscht, met een rustige bedaardheid, die vertrouwen wekt. Maar in den loop van zijn betoog schenkt hü herhaaldelijk te weinig aan dacht aan de acoustieke grilligheden van 's lands vergaderzaal. Uit den aard der zaak heeft hij bij dit eerste relaas der centralisatie van crisisdiensten, waarvan hem de werking in kleinigheden nauwe lijks bekend kan zün, geen gelegenheid tot een rede in grooten stijl. Bedriegt ech ter de eerste indruk niet. dan zal het hem niet moeily'k vallen op aangename wijze met de Kamer om te gaan. Zijn vlotte, ge makkelijke woordenkeus zal hem hierbij evenzeer te stade komen als de gave om vele slagen om den arm te houden". Ook andere bladen schrijven in gelijken geest. Het eenige blad, dat zuur tegen den nieuwen Minister mummelt is „Het Volk": „De kennismaking met minister Steen berghe viel niet mede. Dat men met een jong bewindsman, die pas eenige weken zijn hooge functie vervult, eenige consi deratie moet hebben, is duidelijk. Wij zijn dan ook volgaarne bereid wat door de vin gers te zien. Maar dat mag ons niet weer houden te zeggen, dat de nieuwe chef van het departement van Economische Zaken zich met wat meer zorg op zijn debuut in de Kamer had dienen voor te bereiden. Dat zün rede allerminst sierlijk van bouw was, dat het afwegen van het door hem gesproken woord te wenschen overliet, evenzeer als zijn uitspraak van het Ne- derlandsch wij zyn bereid dit voetstoots te aanvaarden, in hoop op beterschap. Maar als een fout moeten wy het den be windsman aanrekenen, dat hij dit eerste treffen met de Kamer blijkbaar als een bagatelle heeft opgevat. Want met wat meer voorbereiding had hü op de gedachtenwissellng over de wü- ziging van de landbouwcrisiswetgeving beter van bescheid kunnen dienen dan thans geschiedde. Détailkennis van het onderwerp mocht men niet verwachten, doch wel een zoodanige beheersching van de stof als noodig was om althans over de groote punten iets van belang te kunnen zeggen. Dat de heer Steenberghe hier te kort schoot, stelde teleur en irriteerde te meer, omdat de minister zich tegenover sommige afgevaardigden een ietwat laat- dunkenden toon veroorloofde, die bij deze eerste kennismaking al zeer misplaatst was. Wat een man als Verschuur, die zijn zaken en bovendien ook de Kamer door en door kende, zich kon permitteeren, misstaat in een kersverschen nieuwko mer. Intusschen: de heer Steenberghe is nog jong en hü kan nog veel leeren, mits hü zich üverig en oplettend betoont. Een redenaar zien wü niet uit hem groeien, evenmin een figuur, sprankelend van geest. Als zakelyk leider van zün depar tement kan hü wellicht een man van be- teekenis blüken. De toekomst zal leeren wat hiervan wordt". VLIEGTUIG MET NEGEN PASSAGIERS NEERGESTORT. Een vliegtuig met negen passagiers aan boord, dat op weg was naar Hatfield, waar het vertrek van de deelnemers aan de Kings Cup Airraoe plaats vindt, is by' het vliegveld van Aberdeen omlaag gestort en in brand gevlogen. Alle inzittenden, behalve de piloot, liepen verwondingen op, van wie twee ernstig. VOORHOUT. DE NIEUWE STEUNREGELING. B. en W. adresseeren aan den Minister. Naar wy* uit betrouwbare bron verne men, is door het College van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente een schrijven gericht aan Zijne Excellentie, den Minister van Sociale Zaken, waarin zü me- dedeelen, dat zü de nieuwe regelen voor de steunverleening reeds hebben toegepast, en dat hun is gebleken, dat de nieuw uit te keeren steunbedragen bly'ven beneden het bestaansminimum in deze gemeente. Zü meenen, dat het in het vervolg voor de werkloozen in deze gemeente niet mogelyk DE REGENVERWACHTINGEN NOG NIET GEHEEL VERVULD. Sedert enkele dagen scheen het alsof de algemeene weerstoestand in Europa een keer zou nemen, die regen kon doen ver wachten. Onder oogenschynlijk overeen komstige omstandigheden zou de weers gesteldheid zich hoogstwaarschynlijk tot een echten regentoestand hebben ontwik keld, waarby" over groote gebieden veel neerslag zou zün gevallen. Tot nu toe zyn er echter alleen zware regens gevallen in het onweersgebied over Frankrijk, België en West-Du itschland en verder hier en daar geringe regens. De nieuw gevormde depressies hebben zioh bovendien niet ver der ontwikkeld en demonstreeren een toe stand van geringe bedrüvigheid in de at mosfeer, die te denken geeft In verband hiermede moet erop gewezen worden, dat uit de laatste waarnemingen in de hoogere luchtlagen hier te lande ge bleken is, dat het vochtigheidsgehalte van de lucht zeer gering is. De beteekenis hier van is deze, dat niet alleen uit zeer droge lucht geen groote hoeveelheden regen kun nen vallen, maar dat het gewone regenpro ces niet op de normale wijze kan verloo- pen. Onder normale omstandigheden toch geeft het begin van de ontwikkeling van een depressie aanleiding tot condensatie van waterdamp, waarby warmte vrijkomt. Deze warmte is een bron van arbeidsver mogen waaruit geput wordt voor de ver dere ontwikkeling van de depressie, die dan verder als machinisme voor de vorming van wijdverbreide regens werkt. Dit nu is bü droge atmosfeer niet goed mogelük. De droogte in de atmosfeer is dus hoogst waarschijnlijk de aanleiding, dat de de pressies, die zich eerst gevormd hadden, niet tot ontwikkeling kwamen. Wij kun nen onder deze omstandigheden niet ver wachten, dat zonder een groote en alge meene verandering spoedig overal regen zal vallen. Onweersregens zijn intusschen niet uitgesloten. zal zün, ook bij een nog zoo sober opge zette levenswyze, aan hunne verplichtingen als huishuur, watergelden en andere aller- noodzakelykste levensbehoeften te kunnen voldoen. Zü. besluiten na dit betoog met een be leefd verzoek aan den Minister, en geven Zyne Excellentie in overweging, om de gemeente Voorhout te willen plaatsen in een hoogere als de nu aangegeven klasse. HILLEGOM. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, M. S. M. E. Koek, slaagde Vrydag voor het te Amsterdam gehouden M.U.L.O.-examen. Zijn opleiding genoot hü aan de R. K. School voor U.L.O. te Haarlem. LEID SCHEND AM. K. J. M. V. De K. J. M. V. te Leid- schendam heeft deze week voor hare leden een tweetal uitstapjes. Maandag 16 Juli a.s. excursie naar het Planetarium te Den Haag. Het vertrek van Leidschendam is bepaald op 7.30 uur des avonds, aangezien te 8.15 uur de excursie beslist een aanvang neemt; deze excursie is hoogst interessant, en wordt met de afdeeling Loosduinen ge houden. Leider is de heer Cor Verkleü- Donderdagavond 19 Juli as. gaat de K. J. M. V. naar Loosduinen. Bezoek en ont vangst aldaar, daarna wordt een bezoek gebracht aan een Anjelierenkweekerij, wat de moeite waard is om te zien. Vertrek 7 uur per fiets. Op Woensdag 1 Augustus as. heeft de K. J. M. V. een groote excursie georgani seerd naar de Zuiderzeewerken per Pull manautocar. Onkosten voor de K. J. M. V.'ers plm. 5.Ook voor niet georga niseerde Jonge Middenstanders en andere belangstellenden staat de gelegenheid open om voor deelname in te schrijven, onkos ten pl.m. /5.50. Inlichtingen Damstraat 37. Van Zaterdag 14 tot Dinsdag 17 Juli K. J. M. V.-retraite te Noordwykerhout. Ga mee met de K. J. M. V. K. R. O.-Actie-Comité. Het Comité meldt omtrent de K. R. O.-^vloot op Zon dag 22 Juli as., dat er tot en met Dins dag 17 Juli as. gelegenheid bestaat om voor deelname in te schrijven bü de heeren W. Bleijs, voorzitter, Damstraat 37 en C. M. v. d. Heijden, secretaris, Damlaan 8. Momenteel zijn er reeds 60 deelnemers, doch het coimité verwacht nog grooter deelname. Voor verdere byzonderheden zie ons blad van Vrydag of Zaterdag as. STOMP WIJK. De burgemeester. De burgemeester, W. Keyzer, is tot 1 Augustus e.k. afwezig. Loco-burgemeester voor Stompwijk is wet houder C. Weerdenburg. Een beetje vuur van uw sigaar of een wegge worpen lucifer een windvlaag en hetbosch staat in lichterlaaie I yf Bescherm ons kostelijk bezit ROOK NIET IN"BOSCH OF HEI

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10