VRIJDAG 13 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT CE.KSTK BLAD. PAG. 3 Urr DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Gis teren speelde het le elftal van A. V. V. met eenige invallers een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Graaf Floris-combina- tie. Om pl.m. 7.45 uur floot scheidsrechter Romijn beginnen en terstond ontwikkelt zich een vlug en aantrekkelijk spel. Graaf Floris is echter met slechts 9 man, waar door A. V. V. al spoedig iets in de meer derheid komt en eenige mooie aanvallen kan opzetten, doch de Gr. Floris-achterhoe- de houdt voorloopig stand. A. V. V. blijft echter terugkomen en bij een mooien aan val weten zij op keurige wijze de leiding te nemen (10), terwijl enkele oogenblik- ken later de voorsprong op even fraaie wijze wordt vergroot (20). Bij Gr. Floris, waarbij intusschen een speler is bijgeko men, zoodat zij thans met 10 man spelen, wil het niet lukken, ofschoon werkelijk mooie aanvallen worden opgezet. De strijd blijft dan mooi tegen elkaar opgaan en met 20 voor A. V. V. komt de rust. Direct na de rust pakt Gr. Floris enthou siast aan en met succes, want spoedig we ten zij den achterstand te verkleinen (21), terwijl voortdurend nieuwe aanvallen wor den ondernomen, doch de A. V. V.-achter- hoede weet telkens op het juiste moment in te grijpen. A. V. V. begint dan in te zien, dat er beter aangepakt moet worden om succes te kunnen behalen. Er worden mooie aanvallen opgezet en spoedig ligt nummer 3 in de Gr. Floris-touwen. Het blijkt, dat Gr. Floris den moed laat zakken, want de aanvallen worden zeer slecht afgewerkt, terwijl A. V. V. daarentegen kranig blijft volhouden en ofschoon de Gr. Floris ach terhoede schitterend werk verricht, kan zij toch niet verhinderen, dat A. V. V. nog tweemaal doelpunt 51. Dan komt Gr. Flo ris weer aan bod en bij een mooien aanval weten zij den achterstand te verkleinen 5—2 Aan weerszijden worden dan nog enkele aanvallen opgezet, echter zonder succes en als de scheidsrechter einde van dezen aar- digen en prettigen wedstrijd fluit, heeft A. V. V. een verdiende 52 overwinning be haald. NOORDWIJK. Lathyrus Tentoonstellng. De aangekondigde tentoonstelling werd gehouden in de groote zaal van Royal. Er*' was veel belangstelling toen de voorzitter van de afd. Noordwijk van de Mij. voor Tuinbouw en plantkunde, de heer de Boer deze bijeenkomst opende met welkomst woorden. Hij feliciteerde alle inzenders, die met veel of minder resultaat hun kweekkunst hebben aangevoerd. Zonder moeite heeft men niets. Niet alleen de schitterende en groote bloemen zyn mooi, maar ook de kleinere zijn eveneens schoon van vorm en rijk aan kleur. Een bloem wil verzorgd worden en is daarvoor altijd dank baar en vergoedt de genomen moeiten ruim schoots. De kleuren van Lathyrus zijn al tijd mooi en harmonisch hoe men ze ook schikt en bloemen geven een stemming van vrede, die men in onze dagen zeer noodig heeft. Hierna werd het woord gegeven aan de jury die bestond uit mevr. OhmsPlemp en de heeren J. v. d. Wilden en P. Wülfen- hof. De heer v. d. Wilden sprak zijn genoe gen uit over de gunstige opstelling en gaf vervolgens eenige details van de keuring. De prijzen werden als volgt toegekend: voor liefhebbers: le prijs W. de Monye, 2e. G. van Dam, 3e Zuster Versluis, 4e Midder- ham, 5e Mej. A. Ruigrok, 6e. Jos de Mooij, 7e L. v. d. Meer, 8e J. Lindhorst. Voor de vaklieden le Joh. Rakhorst, en 2e W. Bos man. Voor de vrije inzending werd een prijs toegekend aan Joh. Rakhorst. De prijzen werden hierna toegekend, die be stonden uit bloemen en planten. Slechts een kleine inzending Gloxinia's van den Overvelde was aanwezig daar hij de groo te collectie bewaard heeft voor de tentoon stelling in het Casino op 17, 18, en 19 Juli a.s. Zaterdagmiddag kan men ze gaan be zichtigen in de kas aan de Wilhelmina-^ straat tusschen 4 en 5 uur. Op een bestuursvergadering werd beslo ten een broei wedstrijd te houden met ex positie van Hyacinthen. Voorgesteld werd om aan de deelnemers 9 bolen uit te reiken. Ze zullen worden geplant één op een pot. Van de negen zullen er drie worden be schouwd als reserve, zoodat er slechts zes behoeven te worden ingeleverd. Zonder te genspraak werd hiertoe besloten. Op 17, 18 en 19 Juli wordt er een tentoonstelling ge houden C io. Alle leden werden verzocht om de Lathy rus die ze hebben staan voor deze tentoon stelling beschikbaar te stellen en ze te snijden voor Maandagmorgen 10 uur. Per auto zullen ze worden afgehaald. Inmid dels waren de leden van het mannenkoor die in de bovenzaal repeteerden en aan de verloting van de bloemen en planten kon den deelnemen bereid om een rangnummer te geven, wat natuurlijk dankbaar werd ge accepteerd en zoo werd de harmonieuse stemming van kleuren nog verrijkt met een harmonie van klanken. De mooi gezongen nummers vonden veel bijval. Nu volgde de verloting van alle bloemen en planten on der de aanwezigen, zoodat de kleurenweel de over een groot aantal huiskamers werd verspreid. Hierna sluiting. Medewerking schoolbestuur. Naar wij vernemen hebben er onderhandelingen plaats tusschen het bestuur der R.-K. Jon gensschool en het gemeentebestuur over de beschikbaarstelling van een lokaal ten be hoeve van de jongsschool. Zijn wij wel in gelicht dan is genoemd schoolbestuur be reid genoegen te nemen met een lokaal van de vroegere openbare school, wel een be wijs, dat onze bijzondere scholen de noo- dige zuinigheid willen betrachten en re kening houden met de tijdsomstandighe den. Personalia. Te Amersfoort slaagde voor Leerares N. VIII, koken en voedings leer, Mej. A. A. M. Alkemade. Reddingsdemonstratie. Naar wij ver nemen zal de Ned. Bond tot het redden van drenkelingen op Zaterdag 4 Augustus te Noordwijk een stranddag houden, waar bij verschillende reddingsdemonstraties zullen plaats hebben. air VOORHOUT. JAARVERGADERING „ST. CAECILIA". De vereeniging viert haar 3de lustrum. Voorzitter G. Witteman opent deze druk bezochte vergadering in het intieme voor zaaltje van het Parochiehuis, met een woord van welkom tot den directeur, den heer Bolderdijk, en alle aanwezige leden. De later ter vergadering gekomen heeren, t.d. de edelachtbare beschermheer G. Bulten en den zeereerw. heer pastoor, wor den dan ook afzonderlijk op hartelijke wijze in de vergadering begroet. In zijn openingswoord releveert spreker, dat het 15 jaren geleden is, dat de vereeni ging isv opgericht, en meent dan ook en vooral op deze jaarvergadering niet te mo gen nalaten een woord van oprechten dank aan het adres van den volijverigen direc teur M. Bolderdijk. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ook het ver slag, uitgebracht door den secretaris, den heer P. v. d. Geer, van de vergadering van den Z.-H. Bond in Den Haag gehouden, werd onder applaus aanvaard. De penningmeester, de heer B. Zwetsloot had zich in het aïgeloopen jaar goed van zijn taak geketen; ƒ771.26 was totaal ont vangen en 771.07 totaal uitgegeven, zoo dat het saldo meer ontvangen bedraagt f 0.19, geteld bij het saldo der baten van alle voorgaande jaren ad 78.97 1/2, gaf een totaal batig^saldo van 79.16 1/2. Een woord van dank werd gericht aan den penningmeester met zijn staf van pro pagandisten, die hem bij het incasseeren behulpzaam zijn geweest. Hierna liet de secretaris wederom zijn stem hooren, tot het uitbrengen van zijn eerste jaarverslag, dat we nog zelden zoo keurig zagen naar voren komen. In zeer welgekozen woorden zegt spr. o.a., dat ge durende 15 lange jaren door Sint Caecilia is gestudeerd onder de bekwame leiding van den heer Bolderdijk, wiens naam tot heden onafscheidelijk verbonden is ge weest met dien van St. Caecilia. Spr. voegt er den wensch aan toe, dat hij nog jaren den dirigeer-scepter zal mogen zwaaien in deze vereeniging, om ze ook tot hoogere muzikale ontwikkeling te brengen. Mo menteel zijn er 42 leden. Vervolgens laat spr. de revue passeeren, de zeer vele ma len, dat de vereeniging op een zoo royale wijze steeds heeft klaar gestaan om mede te werken aan verschillende liefdadige doeleinden, en besluit met een oprecht dankwoord voor het in hem gestelde ver trouwen aan bestuur en leden dezer ver- eenigingen voor de aangename en ook za kelijke samenwerking. Een applaus volgde. De voorzitter meent, dat wederkeerig een dankwoord hier op z'n plaats is, en is gelukkig, te mogen constateeren, dat de vereeniging een zeer goede keus heeft gedaan in den zoo actieven secretaris P. v. d. Geer. (Applaus). Spr. vervolgt met een woord van dank aan den burgemeester voor de sympathie en het medeleven in het afgeloopen jaar, en vergeet vooral niet den zeereerw. heer pastoor voor zijn moreelen steun; het deed spreker genoegen zoo nu en dan te mogen constateeren, dat Zij neer w. in een der uithoeken van de zaal, de repeti ties komt bijwonen. Ook dat is ongetwij feld een steun en aansporing voor de le den. Naar aanleiding van.het financieel ver slag, toont spr. zich wat optimistisch, door te zeggen, dat er in dezen tijd nog wel vereenigingen zullen zijn, die op eenzelf de loop van zaken jaloersch zouden zijn, en spreekt den wensch uit, dat de penning meester nog vele jaren deze vertrouwe lijke positie in „St. Caecilia" zal mogen en kunnen behartigen. Hierna gaat de vergadering er bij accla matie mede accoord, het contract met de Patronaatscommissie voor de zaalhuur te verlengen voor één jaar. Op 31 Aug. a.s. zal een concert worden gegeven in sa menwerking met de plaatselijke Chr. Ge mengde Zangvereeniging. Verder spoort de voorz. de leden aan, om deel te ne men aan het Nationaal Solisten-Con cours te Hillegom, en releveert even de successen van 3 leden uit Voorhout, die al len een le prijs wisten te behalen te Ber- gen-op-Zoom. Bij acclamatie worden vervolgens voor zitter en penningmeester onder applaus herkozen. De beschermheer, burgemeester G. Bul ten, voert hierna nog het woord en begint met den penningmeester tc felictieeren met zijn herbenoeming, en betreurt het, dat zoo vaak de voorzitter wordt vergeten. Thans is het ook de beurt aan den voor zitter, wien spr. blijkbaar een pluim op den hoed wil steken. Spr. zegt, dat de ver eeniging kern gezond is, en schrijft deze gezondheid toe, aan de krachtdadige lei ding van den voorzitter, die reeds 15 jaren ook het heft in handen heeft. Spr. schetst vervolgens dezen voorzitter als groot menschen-kenner, die op een zoo eenvou dige en voor allen zeer begrijpelijke wijze met „zijn" menschen weet om te gaan. Zijn kunstbroeders hebben blijk gegeven, hem zeer goed te verstaan. Ook vergeet spr. den eminenten directeur niet. Spr. dankt vervolgens voor de uitnoodi- ging op deze vergadering en wil speciaal den nadruk leggen voor het publiek, dat zij wat meer aandachtig moeten zijn bij de concerten. Spr. betreurt het lawaai dat soms gemaakt wordt. Een aanbeveling om plaats in te nemen in de paden van het plantsoen is zeker hier op zijn plaats. Spreker besluit met te zeggen, dat Sint Caecilia, voor wat haar harmonisch ge heel betreft, in het corporatieve leven dus, niet alleen harmonie in de muzikale klan ken, maar ook in het vereenigingsleven, een voorbeeld kan genoemd worden voor alle overige plaatselijke vereenigingen. De zeereerw. heer pastoor Heijtveld spreekt hierna nog 'n kort woord van hulde en dank voor de vele liefdadige medewer king welke verleend geworden is. Spr. fe liciteert bestuur en leden, dat de dissonan ten, welke in de muziek van den moder nen tijd veelvuldig voorkomen, zich toch niet laten kenmerken in deze vereeniging, en huldigt vervolgens den directeur. Beide speechen werden gevolgd door 'n hartelijk applaus. Ook de heer Bolderdijk zegt nog in het kort, dat deze vereeniging hem is lief ge worden, dank zij den goeden geest, welke heerscht in deze vereeniging. Doordat de leiding goed is, is het voor den directeur o'ok veel gemakkelijker om den scepter van de maatstok te kunnen slaan. Hiervoor brengt spr. allen oprecht dank en hoopt nog vele jaren zyn beste krachten te mogen stellen in dienst der Voorhoutsche Har monie „St. Caecilia". Bij de rondvraag worden eenige vragen gesteld, verband houdende met den te hou den Muziek-Sportdag ten bate der vereeni ging, waarop de voorzitter ten antwoord geeft, dat nog nadere bijzonderheden zul len worden bekend gemaakt. Spr. wil even berichten, dat reeds een zilveren beker is beschikbaar gesteld door den heer P. Vlasveld Sr., waarop t.z.t. nog zal worden teruggekomen. De penningmeester dankt nog even voor het in hem gestelde vertrouwen en spoort de propagandisten nog eens aan, trouw de contributiegelden te halen. De voorzitter meent deze vergadering niet te mogen besluiten, zonder nog een hartelijk dankwoord te hebben gericht aan den heer P. Vlasveld voor de aangename wijze van samenwerken en de prettige ont vangst welke deze den leden op de we- kelijksche repetities steeds bereidde, en be sluit in het algemeen met allen dank te brengen op de gebruikelijke wijze. K. R. O.-Vloot. Naar wij vernemen heeft het bestuur der Patronaatscommissie besloten, de patronaatsjongens het genoe gen te verschaffen, door hun te laten me- dereizen met de Vloot. Ook het bestuur zal dan natuurlijk medereizen. Zij die nog wenschen aan te sluiten zijn nog van harte welkom bij den heer J. J. Viane, Mgr. Broerestraat, alhier, die voor de deelne mers zoo mogelijk voor een plaatsje zal zorg dragen. VOORSCHOTEN. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De luchtdoop doorstaan. Gisteren had de autotocht plaats voor de ouden van dagen, onder begunstiging van mooi zomerweder. Te twaalf uur 's mid dags verzamelde nien zich in de Voorstraat alhier, wat een groote levendigheid ver oorzaakte. Daar werd de stoet opgesteld, 'n Ruim 40-tal auto's namen aan dezen tocht deel. Te 12.30 nam. werd de reis aanvaard via de bloembollenstreek en Haarlemmer- meerpolder naar Schiphol. In Heemstede werd in het park gerust en enkele versna peringen aangeboden. Na op Schiphol per auto langs de loodsen en gebouwen te heb- en gereden, werd nabij de vliegweide van het militaire gedeelte cust genomen, ten minste zij konden hier wat gebruiken en rustig het gedoe op Schiphol bekijken. Spoedig was het er onrustig en toen de voor zitter van het comité meedeelde, dat de oudjes gratis mochten vliegen, bleef een enkele slechts op zijn stoel. In totaal zijn met twee toestellen 11 vluchten gemaakt en ondergingen 110 personen den lucht doop. Zij waren verrukt en opgetogen. Wie had dat kunnen denken? In het Restaurant Schiphol werden de boterhammen gegeten en omstreeks 7 uur wederom naar huis gereden, via ringvaart, Haarlemmermeer, Rijksstraatweg en Rijn dijk. Opgewacht door „Benvenuto" en de „St. Laurens Harmonie" deed de stoet zijn intocht in deze gemeente en omstuwd door zeer vele belangstellenden gingen de oudjes nog even naar Hotel Deurloo om afscheid te nemen. Toen de koffie was rond gediend heeft allereerst Burgemeester E. Vernède, die den tocht had meegemaakt, namens de ouden van dagen het comité dank gezegd voor het organiseeren van de zen lustrumtocht, die een bijzondere indruk zou achterlaten. Alles was volmaakt iy orde verloopen en niets had het aangename ver stoord. De voorzitter van het comité, Dr. M. van der Stoel, heeft hierna de balans opgemaakt van het eerste lustrum, want het was juist vyf jaren geleden dat de eerste tocht werd gemaakt en noemde het een door en door gezond bedrijf, wat nog geen saneering behoeft. In vergelijking met bijv. het rykdoende Den Haag, sloeg Voor schoten met zijn veertig auto's een best figuur en getuigde deze tocht weer van meeleven van de ingezetenen, Aan allen werd dank gezegd voor de ondervonden medewerking cn de 'ïeer P. Kaayk werd met een mooi bloemstuk gehuldigd voor de voorbereidingen. De oud-voorzitter, Mr. N. Vernède, Burgemeester van Rozenburg, heeft tenslotte nog gesproken en in het bij zonder gewezen op de winteravonden cn de oudjes verzocht bij de lamp en 't haard vuur aan de jongeren te vertellen, waar mede men zich vroeger vermaakte. En toen toog men zeer tevreden naar huis. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. (Berichten reeds geplaatst In onze vorige oplage). LEIDEN. EEN OPLETTEND MACHINIST. Toen gistermiddag de trein uit Utrecht, welke te 1.58 uur aan het station alhier moet aankomen, nabij den overweg Haag- weg kwam, bemerkte de machinist, dat de afsluitboomen aan den Morschweg niet waren neergelaten. Door flink remmen slaagde hij erin den trein één meter voor den overweg te doen stoppen. Bij onderzoek bleek, dat de overweg- wachter J. van M. in zijn huisje door een flauwte waarschijnlijk een gevolg van de warmte - was getroffen. De oplettendheid van den machinist heeft hier wellicht ongelukken voorko men! „KATHOLIEK LEIDEN". Kath. Bibliotheek en Openbare Leeszaal. Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld, heeft de vereeniging „Katholiek Leiden" onlangs het initiatief genomen tot oprichting van een Katholieke Bibliotheek en Openbare Leeszaal. Dat daaraan vele voorbereidingen ver bonden zijn, laat zich gemakkelijk begrij pen, Het werk-comité zit dan ook niet stil en hoopt spoedig méér van zijn arbeid te doen hooren. Intusschen is een eere-comité gevormd, waarin de volgende personen zitting heb ben: de hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, eere-voorzitter, de zeereerw. hee ren pastoors Th. M. Beukers, W. Heiling O.F.M. en Ign. Smeets O.F.M., de zeer eerw. zeergel. pater drs. B. de Goede O.F.M rector R. Reijnen en rector H. v. d. Ven; voorts mr. A. Tepe, wethouder van onder wijs, prof. dr. J. H. J. Barge, prof. dr. C. C. Berg, prof. dr. E. A. D. E. Carp, prof. dr. W. H. Keesom, ir. T. H. E. Guljé, Jacq. P. Creyghton, C. M. van Hamersveld en I. Th. Hermans. De werk-commissie bestaat, zooals reeds gemeld, uit: W. J. Kriek, voorz., Fr. Dries- sen, secr., mevr. KluitmansBerger, pen- ningmeesteresse, mevr. MandersVermeu len, mej. L. Wery, mej. H. J. Doove en den heer C. Streefland. I BUITENLAND. HUWELIJKEN VOLGENS GERMAANSCHEN RITUS. Het nieuwe heidendom. BERLIJN. 12 Juli. (V. D.). De hoog leeraar Wilhelm Hauer, leider van de Ger- maansche religieuze beweging, heeft te Tuebingen twoe adepten van de nieuwe leer in den echt verbonden. De ritus der ceremonie was geinspireerd door de Edda> De „Reichswart" geeft over dit „Ger- maansche huwelijk" de volgende bijzon heden. Het jonge paar deed zyn intrede in een met bloemen en groen versierde zaal en nam plaats op zetels, onder de schaduw van jonge berkeboomen. Er waren drie tafels opgesteld, bedekt met witte lakens en ver sierd met roode tulpen en gele en blauwe bloemkransen. Op een daarvan waren de ringen neergelegd. Op de beide andere stond een toorts met drie armen die gole kaarsen droegen. De aanwezigen zetten een hymne aan de Lente in, waarna Hauer het jonge paar de legende vertelde van Sigurd, die. ter wijl hij te paard door de bergen reed, een groot vuur naar den hemel zag opstij gen. By zijn nadering bemerkte hij de strijdbare Brunhilde, met harnas en helm. Met zijn degen doorboorde hij haar har nas, terwijl zij door Wodan in slaap was gebracht. Daarna las Hauer een fragment uit Zarathoestra voor over de plichten der ge huwden! Ten slotte zegende hij het jonge paar waarbij hij %ad tot „de aarde, onze moeder, en den hemel, onzen vader, die al het menachelijke dragen en voort brengen." Hauer heeft volgens denzelfden ritus reeds twee andere paren te Scharzfelds in den echt verbonden onder een Linde op den top van een berg. LAATSTE BERICHTEN WINKELSLUITINGSWET. Het wetsontwerp inzake verruiming Zon dagsverkoop wordt aangenomen met 63—25 stemmen. Amendement-Drop, om ook organisatie van winkelpersoneel te hooren, voordat gemeenteraad zich uitspreekt over verrui ming Zondagsverkoop wordt aangeno men met 5037 stemmen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen zijn de boerderij en de schuur van den landbouwer H. Jansen in de Posteronk te Wilp afgebrand. De oorzaak is vermoedelijk een lek in den schoorsteen. Het vee kon worden gered, doch de ge- heele inboedel ging verloren. Door gebrek aan water kon de brandweer niets uitrich ten. De schade wordt door verzekering ge dekt. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond te ongeveer 12 uur is de ka pitale boerderij van den landbouwer P. te Heeze totaal afgebrand. Alleen het vee kon worden gered. De schade wrodt op 40.000 geschat en door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN VLIEGTUIGLOODS IN SWINEMÜNDE OPGEBLAZEN. WEENEN, 13 Juli (V.D.). Uit Berlijn wordt aan dc Reichspost gemeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag dc vlieg- tuigloods van Swinemünde tengevolge van oen aanslag in de lucht os gevlogen. De m de loods aanwezige twaalf vliegtuigen zyn vernietigd. VUURGEVECHT TIJDENS VERGADERING. MALAGA. 13 Juli (V.D.). Tijdens een vergadering van de corporatie Alozania is een revolvergevecht ontstaan, toen dc se cretaris beschuldigd werd van verduiste ring van golden. De man ontstak daardoor in zoo hevige woede, dat hij een revolver trok en op den burgemeester van de stad vuurde. Het schot miste echter en trof den zoon van den secretaris, waarop deze het wapen onmiddellijk op zichzelf richtte en een einde aan zijn leven maakt. Er ont stond een pandemonium en van alle kan ten word gevuurd. In totaal werden vier personen gewond. VLIEGTUIG NEERGESTORT EN IN BRAND GEVLOGEN. AMBLER, 13 Juli (V.D.). Joseph Meeor- mick, de bekende piloot die proefnemingen mot autogiro-vliegtuigen nam, is giateren met zijn toestel by een proefvlucht neerge stort. De machine vloog in brand en de pi loot kwam jammerlijk om het loven. CHOLERA EPIDEMIE IN NOORD-CHINA SJANGHAI. 13 Juli (V.D.). Volgens hier binnengekomen berichten is in Noord- China cholera uitgebroken. Vooral te Tsi- nanfoe heerscht dc ziekte zeer kwaadaar dig. Tot dusverre zijn 61 personen overle den. De Chinoesche autoriteiten hebben bijzondere maatregelen ter bestrijding van de epidemie genomen. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 13 Juli. Vee. 126 Enter- stieren f 90155, 128 Twenterstieren f 155 260, 302 vette koeien f 12018 per stuk, 32 53 cent per kg., 242 melk- en kalfkocien f 110210, 52 pinken f 5090, 75 vottc kalveren f 1050, 440 graskalveren f 8 26, 251 nuchtere kalveren f 24, 270 vottc schapen f 918, 116 wcideschapen f 8—14 318 lammeren f 410 per stuk, 196 vette varkens r 2565 per stuk, 2529 cent per kg., 28 magere varkens 1435 cent per kg„ 104 kleine biggen f 611 per stuk, 19 bok ken en geiten, 20 paarden. Totaal aanvoer 2687 stuks. Kaas. Slcuentelkaas f 814, Gouda- kaas f 1216, Edammerkaas f 222. Aan voer 15088 kg. BVoter. Mynboter f 1.351.34133 en veilingboter f 1.301.09 per kg. Aanvoer 41 zesde vaten. Commissie f 0.09. ALKMAAR, 13 Juli. Kaas. Aangevoerd 72 stapels, zijnde 143.000 kg. Fabriekskais kleine f 22.50, fabriekskaas commissie f 18, boerenkaas kleine f 19.50 cn boerenkaas commissie f 25. Handel goed. VEUR, 12 Juli. Eiercnveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 39251 stuks. 38627 kippeneieren f 2.002.65, 591 eendeneieren f 1.852.55, 33 ganzeneieren f 7.per 100 stuks, 485 kippen 1560 cent 45 eenden 5060 cent, 86 konijnen 20100 cent, 24 duiven 1020 cent. WISSLLNüTEKKlNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 56.57 Londen 7.4 S3/s New York 1.47°/jq P*rt)s Brussel 34 46 Zwitserland 48.09 Milaan 12 67 Madrid -20.17>/2 Oslo 87 30 Kopenhagen 33 20 Stockholm 88.80 Weenen Praag 6.13 Boedapest Prolongatie BEUKSO VERZICHT. van gisteren. De koersbeweging op de A'damschc beurs was heden eenigszins verdeeld, hoewel de grondstemming over het algemeen niet on gunstig kon worden genoemd. De stem ming in Wallstrcet heeft eenige verbete ring ondergaan en de stemming op dc Amerikaansche goederenmarkt kon bepaald vast worden genoemd. De Transferregcling met Duitschland heeft een goeden indruk gemaakt, doch de beurs kon cr geen sti mulans aan ontleenen, omdat de onzeker heid over de toekomst blijft. De Young- leening was goed prijshoudend: de overige Duitsche leeningen waren eveneens maar weinig veranderd. Op de Industrie-afd. openden Philips op weinig veranderd peil, doch liepen later 1 pet. terug. Aku's open den 1 pet. lager, waarna 'Ie noteering slechts weinig veranderde. Ned. Ford eeni ge punten lager, terwijl Unilevers vrij goed op peil bloven. Kon. Olies waren bij den inzet eenigszins gevraagd, hetgeen tot een koerswinst van 1 pet. leidde. De hoogste koersen bleven evenwel niet ten volle be houden. De Amerikaansche olicfondaen trokken lichtelijk aan. Rubbers waren alge meen gevraagd en hoogcr, speciaal de min der courante soorten. Tabakken gaven weer kleine koerswinsten te zien met uitzonde ring van Senembah's, Suikers verbeterden een kleinigheid. Scheepv. en Mijnwaardcn waren verwaarloosd. In navolging van WalLstreet lagen Amerikaansche waarden iets hooger. Dc Nederlandscho obligatie- markt was in herstel en de koersen vun Oude Staatsschuld, zoomede van Ncderl. Indische leeningen trokken fractionccl aan.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3